De Brabantsche Brief van Dré. m Rijwielplaatje. HET DRAMA VAN EENVISSCHER. Scheermesjes van glas. Ulvenhout, 30 Juli 1935. Menier, Toen ik vandaag veer tien dagen gclejen mij nen blief schreef over den geweldigen, ia ge- welddadieen techniek, die de weareld 'n om wenteling doet maken als in de heele wea- reldhistorie nie geboek staafd staat, 'n omwen- i teling, die wij vandaag „Crisis" noemen, toen hadden wij gin van al len er nog omligt ge dacht op, hoe rap ok in ons eigen landje weer 'n bewijs van onmacht geleverd zou worden, van menschclijke onmacht teugen deur den mensch op geroepen krachten, die den omwentclingscrisis teweeg brochten! Waant zoo. amico, zoo bekijk ik den trubbel, waar in onze regeeringsmannen zitten tot aan d'r nekha ren: onmacht teugenover de omstandighedens van Weareld-Motsehappelijke aard, die boven 't mensch- dom uitgroeiden en veurloopig onbereikbaar zijn veur ons! Veurloopig, ja, waant wij motten, wij zullen ok opgroeien tot voldoende hoogte, om die onbereikbaar- li cdens met twee klavieren bij den nek te kunnen grijpen en onder ons te dwingen. Om duidelijk te zijn, mot ik enkele regeltjes over schrijven uit mijnen brief van veertien dagen gcle jen, waarin ik schreef: „Ons gedachten, onze opvatting van economie gaan veuls te laankzaam bii den gaank van de techniek. De economie wier tot wetenschap verheven op liet moment da ze eigenlijk tweedens kwam! Daarom kunnen economisten ons nie uit den knoei helpen! Waant den economie is gebaseerd op 'n weareld van veur vijftig jaren gelejen en die weareld be staat nie meer. Dus ginnen menier Colijn, ginnen splinternuuwen minister Gelissen, niemaand kan ons geven, wat wij in onze ..domheid" vragen en dat is: astetolieft de wea reld vijftig jaren terugrollen en dan stil laten staan." 'k Heb over dieën aard van dingen verder ge peinsd amico. Lijk eiken mensch teugeswoorig praki- zeert over de moeilijkhedens waaraan je kop noch stèèrt kan vinden, begin noch end ontdekken kan! Toch is 't begin te zien. Toch is 't end ok te zien, amico. 't. Begin meen ik duidelijk aangewezen te hebben in den brief van veertien dagen geleien, als ik met voorbeelden den vliegenden gaank van de techniek aanwees. Als ik sprok van de reis naar de Oost die in mijn leven eerst, vijf maanden duurde, vijf weken werd, vijf dagen is en vijf uren wordt Als ik m'n lierinderink schreef over Kees-van- Mieë-den-Slachter, die in mijnen kindertijd teugen zonsondergaank de oliolaampen aan ging steken en lioe er dan na twee uren arbeid zeuven „gloeiende spijkers" huilie verlichting gaven, aan ons durpke, terwijl nou, deur 'nen onzichtbaren liep, op 't uur van zonsondergaank. 'n paar maal honderdduizend'felle lichten worden ontstoken deur 'n wcareldstad. 'k Heb oe verteld van den bouw van mijnen stal, die drie maanden duurde, terwijl nou in drie maan den 'n heele stad wordt weggezet. Hoe 'nen brief naar d' Oost. tien maanden noodig had veur aantwoord en nou 'n radio-telefoontje alle nuuws op 't zelfstc moment doorgeeft. Ik zeg: da's 't Begin! 't Begin dat duidelijk te zien is veur eiken mensch, die geleerd hee nie alleen met z'n oogen, maar ok met z'n harsenpan te „kijken". De ennigste manier, tusschen 2 hokskes om zuiver te zien! (Ge kunt nog gin blommeke „zien", zonder hulp van de twee brilleglazen: hart en verstaand!) „Maar lot nou 't End 'ns hoóren Dré", zult ge vra gen, amico. Gèrcn! Maar dan zeg ik op veurhaand, da'k me nie uit geef voor profeet, of da'k ..gekeken" heb in koffiedrab of aandere onklèèrc vuiligheid, waarin niks te zien is. En ik zeg er dat op veurhaand hij, omdat den mensch zoo geren zoekt en speurt op plaatsen, waar van ie vooruit weet, dat daar niks te vinden is. In slechte tijen ftoreeren vooral de affaires van „Slnpri's", van „Zieners", van „Kaartlegsters", van „Sterrewichclèèrs" (en van Deurwèèrders). Neeë, amico, zoo heb 'k nie „gekeken", 't Was nie noodig ok. waant de feiten staan evpn duidelijk veur onzen kokkerd, als 't verlejen, toen Kees-van-Mieë-den Slachter nog leefde. Maar genogt. Nou naar 't End. Ik heb 'nen kennis, die tien jaren gelejen n' huis, *n kapitaal huis kocht veur de som van dertigduuzend (gave!) guldens! 'n Huis, gebouwd met hardsteen met marmer, met den deugdelijksten bouwstof, 'n Huis op 'nen royalen lap grond, op „goeien" staand, dus kostclijken grond, 'n Huis kortom, dat de der tigduuzend guldens rijk wcèrd is! Toch krijgt mijnen kennis vandaag maar tienduuzend guldens terug veur datzelfste huis, waar aan nog ginnen splinter slijt te bekennen valt! Amico: geleerden, boekhouwers, houwers, huurders, makelèèrs en iedereen kan nou 'n gewichtige reden opgeven veur die wèèrdevcrmindering van dat schoo- ne huis, ik hou vol, dat het huis nog dezelfstc wèèrde hee, as tien jaren terug. Daar is ginnen steen, ginnen spij ker, ginnen splinter hout aan versleten; den grond is zelfs nog „duurder" geworden. Ik zeg: 't zit 'm nie in 't huis, den prijs zit 'm in 't geld, dat nie meer in staat is de prijzen tc regelen of te bepalen! Geloof toch nie 't smoesje: den mensch wil „klein" wonen. Duuzenden willen wonen in dat royale, prachtige huis, maar ze kunnen 'f nie betalen, ondaanks 't huis twintigduuzend (nóg steeds gave!) gul dens in wèèrde verminderde! Knoopt daar maar 'n touwc aan vast. En deuzen Onzin, dit teugen alle gezond verstaand hidruischende verschijnsel wordt genoemd: 'n econo misch vraagstuk. Daarop breken geleerden, ministers, zakenlui, bezitters, de heele motschappij, den nek Op Onzin!! Daarop duikelde, verlejen week 'nen Colijn. Daarop duikelde 'nen Aalbcrse. Daarop duikelden millioe- nen gouds, daarop duikelen wij allemaal. Op Onzin! Geld is gin' ding meer, dat in deuze veul-veraan- clerdc weareld nog voldoen kan. Maar alle geestkracht, alle intellect, allen ar beid, wordt gespendeerd aan dat „ding", dat uit den tijd is geraakt. Onclcrtusschcn draait dc weareld deur! De menschheid leeft verder! De wetenschap snelt harder en harder! Uitvindingen, techniek, zo gaan op vleugels. Maar 't geldwezen strompelt mee op de manier van eeuwen gelejen. „Ons gedachten", schreef ik veur veertien dagen: ..gaan veuls te laankzaam bii den sranak aan de tech niek." Da klopt mee deus conclusie over 't geldwezen, 'waant aan geld zit den mensch z'n brein vastge groeid! Alles gaat per snelverkeer, 't heele leven! Geld- en credietwezen gaat nog altij per trek schuit. De weareldmachine is gaansch veraanderd. En die gaansch aandere machien zouwen wij van daag willen voeiën mee denzelfsten braandstof (ons geldwezen) as de afgeschafte machien van vijftig jaren gelejen. toen Kees-van-Mieë-den Slachter nog veur vijf-en-zeuventig centen per week, eiken avond twee uren aan de Ulvenhoutsche verlichting werkte. (Da's teugen vijf cent per uur, waant ok op Zon- en feestdagen moesten wij licht hebben Kunde gij 'n motorschip laten varen op steenkool- voeiing, amico? Daar stoken we toch olie in, of nie soms? Maar 't gemotoriseerde weareldschip, da willen we deur blijven stoken mee den ouwerwetschen braand stof! Da's toch onzin, sterker: da's krankzinnigheid! 't Schip, 't weareldschip is goed, beter dan ooit uit gerust! De bemanning is bijdehaand, knapper dan ze ooit gewiest is. De machinekamers zijn verbluffend ingericht! Maar de middelen waarop de machines loopen motten, deugen nie en daarom, ligt de schuit stil, is ze „wèèrdeloos." Daarom komt 't volk nie veuruit op de levenszee! En is 't weareldschip overgegeven aan de grillen van 't tij. Noemen wij de tijen „slecht." Aanhoudend wisselen de stuurlui (de regeerders). Ingezonden stukken. Nieuwe Niedorp, 31 Juli 1935. Mijnheer de Bedacteur, Als verslaggever van de Schager Courant, nam ik met eenige verwondering kennis van het ingezonden stuk van den lieer J. A. P., over de zaak betreffende het Leesgezelschap, voorkomende in uw blad van 31 Juli. In de eerste plaats meen ik, dat P. zich vergist, want er is geen verslag van de vergadering gemaakt, maar een gewoon bericht, zooals ik dat gewoon ben te doen van verschillende andere zaken. Aan wie nu de vorm en inhoud van het door P. bedoelde berichtje (zie de Schager Courant van Zaterdag 6 Juli j.1.) aanstoot heeft gegeven, moeten dit nog maar eens overlezen, maar clan liefst met aandacht, dan zal die aanstoot wel verdwijnen. Waarom P. zoo vreeselijk ontstemd i« over dat heel gewone en toch iuiste berichtje beaxiin ik niet best en ik meen dan ook te mogen veronderstellen, dat niet het berichtje zijn bitterheid op mij en de Nieuwe Nié- dorpers heeft veroorzaakt, maar wel het feit dat mijn heer P. op zijn teenon is getrapt omdat hij niet ber noemd is tot lid van den Raad, want wanneer men zijn optreden en handelingen na deze mislukking te genover de verschillende vereenigingen nagaat, dan is dat zeker de oorzaak van zijn hatelijk geschrijf. (Zijn niet benoeming is in het oog van P. vrij zeker wel de grootste misstand te Nieuwe Niedorp!!) Over de verdere onwaardige inhoud van het inge zonden stukje wil ik maar liever niet uitwijden, ik zou dan misschien ook vier weken noodig hebben een dergelijk onzinnig stukje in elkaar te draaien, zoo als P., waarbij voor sommige lezers het woordenboek nog wel te pas zal komen. Vrij zeker zullen de handelingen van P. bij velen meer aanstoot geven en van dieper beteekenis zijn, dan een onnoozel en toch zeer juist berichtje. Nieuwe Niedorp mag zich intusschen gelukkig ach ten, dat P. geen lid van den Raad is geworden, want iemand met een dergelijke mentaliteit is daar niet op zijn plaats. Verder Mijnheer de Redacteur, wensch ik op deze zaak niet in te gaan, ik kan mijn tijd beter besteden. Dergelijke afbrekende critiek is mij verder geen ant woord meer waardig. Met dank voor de plaatsing. Uw Verslaggever: S. G. WIT. ZONDAG 4 AUGUSTUS. HILVERSUM (1875 M.) 9.00 VARA, 10.00 VPRO.. 12.00 AVRO. 5.00 VARA, 8.00 AVRO. 9.00 Gram.pl.; 9.45 A. Plevsier: Van Staat en Maatschappij: 10.00 Gram.pl.: 10.30 Kerk dienst uit de Luthersche Kerk te Den Haas:: 12.00 Klokkenspel en uurslag v. d. Grootc Kerk te Goes; 12.01 Filmm aat ie L. J. Jordaan :12.30 AVRO-Aeolian- orkest: 1.15 Lezins: 1.35 De „Kaiilii's Hawaian Sere- nadprs" en sram.pl 2.00 Boekbespreking: 2.30 Gram. pl.: 3.00 Residentie-orkest olv. I. Neumark m.m.v. Piere Palla (orgel en piano): 4.30 Reportage Water- polowedstriid NederlandDuilschland; 5.00 Kinder koor ..De Kleine Stem" en sram.nl.: 5.30 VARA- orkest olv. II. de Groot: 600 Sportpraatie: 6.20 Uit het Leidscheploin-theater te Amsterdam: ..De Laoh- hoek". caharetnrosramma: 7.20 Sportnieuws: 7.30 Gram.pl.: 8.00 Berichten: 8.10 ..Die Czardasfüretin", onerette van F.. Kalman fsr.nl.): 9.15 Radiojournaal: 9.30 Omroeporkest olv. X. Gerharz: 10.15 Gram.nl.: 10.30 Omroeporkest: 11.00 Berichten: 11.1012.00 AVRO-Decibels olv. Eddv Meenk. HUIZEN (301 M.) 8.30 NCRV.. 9.30 KRO. 5.00 NCRV. 7.45 KRO. S.30 Moreenwiidïns: 9.30 Gram.nl.: 9.40 Hoosmis: 11.45 Gram.nl.: 1.00 Causerie: 1.20 Schlasermuziek: 2.00 Gram.pl.: 2.30 Orkestconcert, lezins en eram.pl.: 4.00 Ziokenlof:. 5.00 Gewijde muziek: 5.50 Kerkdienst uit de Geref. Kerk te Winsum: Hierna: sewiide muziek: 7.4-5 Gram.nl.: 7.50 Causerie: 8.10 Berichten: 8.15 Schlaeermuziek: 9.10 Voordracht: 9.30 Gram.pl.: (Om 10.30 Berichten): 10.4011.00 Eniloos. DROTTWICU (1500 M.) 12.50 Orkestconcert; 1.50 Cellorecital; 2.20 Orkest; 3.20 Gram.pl.: 4.05 Tango-orkest: 4.50 Voor de kin deren: 5.10 Relis. causerie: 5.25 Koorconcert: 5.50 Internationaal Strijkkwartet: 7.05 Lezins; 7.35 Con cert; 8.05 Kerkdienst; 9.95 Liefdadighoidsprngram- ma: 9.10 Berichten; 9.20 L. .Teffries en ziin orkest; 10.05 Voordracht; 10.50 Epiloos. RADIO-PARIS f1648*M.) 7.20. 8.20 en 11.20 Gram.pl.: 11.35 Orselsnel G. Tbos; 12.25 Gram.pl.: 1235 Orkestconcert; 2.35 Concert: 5.20 Concert: 7.55 Gram nl.: 8.20 Zang: 9.05 Hoorspel; 11.1012.35 Dansmuziek Telkens komen nuuwe kapteins op de brug. Maar 't zit 'm nie in de kapteins! Waant, om even van 't schip af te stappen, waant wij weten allegaar donders goed: de werkeloosheid (om één veurbeeld te noemen) is n i e de schuld van Jan, Piet of Colijn. Ik nie, gij nie, niemaand ter weareld hee de macht om de werkeloosheid te verergeren of te verzachten. Daarveur is den enkeling tc petieterig. 't Schip kan nie varen, noch onder kaptein Jan sen, nóch onder kaptein Pietersen. Ok nie as kaptein Jansen zwart van haren is, of kaptein Pietersen rood van haren. 't Ontbrikt de schuit aan den goeien stook-olie. 't Ontbrikt dc weareldmachien aan den sjuusten braandstof. 't Ontbrikt de weareld aan 'n sjuust ruilsysteem! Dat huis van mijnen kennis i s nie tweederde in wèèrde verminderd! Da's 'n economische leugen. Of den gulden moest vandaag drie keer zoo duur zijn as 10 jaren gelejen en dan dan was zijn hypotheek te duur, en dan dan wier 't 'n economische oplichterij. Neeë, ginnen gulden, ginnen dollar, gin pond, ginnen franc is meer in staat 'n wèèrde aan te geven. Ik hou mijnen grond, mijn machines, mijnen hof stee. Die zijn mij allemaal volwéérdig, ok al komt er 'nen scharrelèèr, 'n veul te laag bod opdoen. Hij bleft er mee z'n pooten af! En Trui peinst sjuust zoo. Da's nou 't End, da'k aan m'n Begin van veertien dagen gelejen wou vastknoopen, amico. De dokters zeggen altij: „as wij de kwaal kennen, is ze al haalf genezen." En da's veul waar! Ik meen veur m'n eigen de ziekte van onze weareld nouw te kennen en da geeft me werendig al veul geruststelling. Waant angst veur 'n kwaal is ge woonlijk 'n heviger lijen. dan de kwaal zeivers. Laten we de kwaal kennen! Kom ik schei er af. 'k Gaai nog efkens 'n pijp rooken in 't bosch, m'nen kop mot 's uitwaaien. Veul groeten van Trui en as altij gin horke minder van oewen toet a voe DRé. DE STEM VAN ZIJN VROUW BRACHT UITKOMST. HOE EEN BEWUSTELOOZE BIJKWAM. Ergens aan de overzijde van de Maas te Rotter dam huist een familie, waarvan de man getrouwd is met een Duitsche vrouw en die meent, over haai wettigen echtgenoot een klein beetiQ de baas te kun nen spelen. Dat komt wel eens meer voor! De bewuste man houdt echter bar veel van vis- schen en vermoedelijk omdat hii graag een vischie verschalkt, voelt de vrouw voor deze liefhebberij niets. De man is dus verplicht, wil hii zich dit on schuldig genoegen niet ontzeggen, clandestien met ziin hengeltje erop uit te trekken. Dezer dagen nu kreeg hii een kans en vol goeden moed trok hii naar de Dok-haven, waar het tuigle spoedig lag te dobberen. Nauwelijks had hii zich echter een goed plaatsje verzekerd of hii werd dui zelig en plonsde voorover naast ziin dobbertie in het water. Ware het niet. dat juist een voorbijganger was langs gekomen, dan zou dit verhaal wellicht treurig ziin einde hebben gevonden, want de vis- scher verstond niets van de kunst van zwemmen. ''De voorbijganger sprong te water en het gelukte hem den drenkeling na veel moeite weer aan den wal te krijgen. De visscher gaf geen enkel teeken van leven meer. De politie werd gewaarschuwd en nadat de dren keling was overgebracht naar het politie-bureau Charlois. alwaar inmiddels een dokter was gearri veerd. werd onmiddellijk geprobeerd met kunstma tige ademhaling de levensgeesten weer op te wek ken. Het resulaat was nihil en de man bleef bewus teloos liggen Het ergste werd dan ook gevreesd! Na fouilleering kwam men te weten wie de man was en ziin vrouw werd onmiddellijk gewaarschuwd. Er is toen iets gebeurd, waarvoor politie en dokter respect hebben gekregen. De vrouw van den drenkeling verscheen op het politie-bureau en toen zii zich van een en ander op de hoogte had laten stellen en zii haar man leven loos zag liggen, rien zii plots met een stem als een reus. dat het Dolitie-bureautie ervan schudde: ..Steh' auf" en de man stond ineens kaarsrecht aan haar ziide. Een tweede uitroep van ..komm mit" volgde en de KALUNDBORG (1261 M.1 12.202.20 C. Rydahl's orkest en solisten; 4.206.10 Harmonieconcert: 8.20 Voordracht m.m.v. het Om roeporkest: 9.20 Cembalo-recital: 9.35 Concert: 10.10 Gram.pl.; 10.30 Omroeporkest: 11.20 Dansmuziek. KEULEN (456 M.) 6.20 Havenconcert; 8.50 Viool en piano; 10.50 Keul- sche Mannenzangvereeniging; 12.20 Blaasconcert; 2.20 Kamerorkest; 4.20 Onerefteconcert: 7.05 Radio kwintet; 8.30 Omroeporkest; 10.50 Dansmuziek. ROME (421 M.) 9.00 Symphonieconcert; 10.20 Radiotooneel; 10.50 Dansmuziek. BRUSSEL (322 en 484 M.) 322 M.: José Schniiders' orkest; 11.20 Gram.pl.; 12.20 Orkest; 1.302.20 Salonorkest: 5.20 Zigeunermuziek 620 Knorconcert; 7.35 Gram.pl.: 8.20 Salonorkest; 10.3012.20 Paul Godwin's orkest. 484 M.: 10.20 Gram.pl.; 11.20 José Sohnijders' orkest: 12.20 Salon orkest: 1.302.20 Orkest; 5.20 Zigeunermuziek: 6.20 Pianorecital: 6.50 en 7.35 Gram.pl.: 8.20 Omroep orkest; 10.3012.20 Paul Godwin's orkest. DEUTSCHLANDSENDER (1571 M.) 8.20 Bonte avond uit Frankfort; 10.20 Berichten: 10.50 Pianorecital; 11.05 Weerbericht: 11.20 Dansmuziek. MAANDAG 5 AUGUSTUS. HILVERSUM (1875 M.) Algemeen programma, verzorgd door de VARA. 8.00 Gram.pl.; 10.00 Morgenwijding VPRO.: 10.15 De clamatie F. Nicnhuvs: 10.35 Gram.pl.: 11.00 Vervolg declamatie: 11.20 Gram.pl.: 11.45 Vervolg declamatie 12.00 Gram.pl.; 12.30 VARA-Orkest olv. H. de Groot: 1.151.45 Gram-.pL; 2.00 Trio Guaroni: 3.00 Voor de vrouw: 3.30 Vervolg trioconcert: 4.30 Voor de kinde ren: 5.00 „De Bohémiens" olv. J. v. d. Horst: 5.40 Gr. pl.: 5.50 „Fantasia" olv. E. Walis: 6.30 Gram.nl.: 7.10 B. Hesper: Natuur-fotografie: 7.30 Gram.pl.: 7.45 Dr. L. Hevermans spreekt voor het Comité v. d. Zomer nostzegels: 8.00 Herhaling S.O.S.-berichten: Nieuws berichten: 8.15 VARA-Orkest olv H de Groot: 9.00 „Humor in dc literatuur". 5de uitzending, verz. door J. Cohen. M.m.v. J. Lemaire (voordracht) en Gram. Dl.: 10.00 VARA-Orkest olv. H. de Groot: 10.45 Decla matie W. v. Cappellcn; 11.00—12.00 Gram.pl. HUIZEN (301 M.) NCRV.-uitzending. 8.00 Schriftlezing en meditatie; 8.159.30 Gram.pl.: 10.30 Morgendienst: 11.00 Chr. Lectuur; 1.30—12.00 en 12.15 Gram.pl.; 12.30 Orgel- Tc Heb vier plaatjes gehaald. En een tientje betaald Aan het kleine, vertrouwde loketje, 'h Heb bescheiden getikt, En welwillend geknikt, Maar je vindt het niet altijd een pretje! Want wat win je er door, En wat koop je er voor? Een zeer breekbare koop'ren kwitantie, Voor haar veilig bezit, En het liefst zwart op wit. Geeft je niemand een vol jaar garantie! Rijd wel vrij op m'n fiets, Mijn gezin doen ze niets, En de wet trapt me niet op m'n teentje, Maar die vrijheid is duur, En we kijken wat zuur, Want, nietwaar, elke riks is er ééntje* Niettemin, wees op tijd, Tot het offer bereid, Koop Uw plaatjes, vermijd.t eiken strubbel! Doe niets stiekems of doms, Want probeert ge het soms, Dan betaalt ge Uw vrijheid straks dubhe" De belasting omlaag? Graag, o zorgzaam Den Etaag, Want de crisis tapt diep uit ons vaatje! Dus, als 't eventjes kèn, Och toe, néém het er van, MAAK ONS RIJWIEL WEER VRIJ VAN HET PLAATJE!! Augustus 1935. KROES, (Nadruk verboden.) clandestien-visscher-bewustelooze volgde ziin wettige eohtgenoote naar den uitgane. waar hii eerst nog een schrobbeering kreeg, van ziin vrouw, omdat hij de aanwezigen niet netjes groette. Wat de medische wetenschap niet had kunnen bereiken, speelde de vrouw alleen met haar stem in een ommezien klaar! Had de liefhebberii-visscher niet een vrouw gehad, die hem in allee de baas was, dan zou hii misschien nooit meer tot het bewustzijn teruggekeerd ziin. Wat ware echter beter geweest! (JMsb.) Goedkooper dan het stalen product. Praag: De glas-fabrieken te Nablonso in Noord-Bohemen fabriceeren thans scheermesjes van glas. Deze mesjes zijn even dun en sterk als de stalen en de fabrikanten beweren, dat zij zelf een fijnere snede hebben. De mesjes zijn doorzichtig als venster glas. Het nadeel van het nieuwe fabrikaat is dat de gla zen mesjes niet kunnen worden aangezet, doch daar tegenover staat, dat zij veel goedkooper zullen zijn dan stalen mesjes. Zij zijn tevens een oplossing voor het probleem, wat met de oude scheermesjes moet worden gedaan, daar men het nieuwe fabrikaat onder de hak van zijn schoen kan verbrijzelen. concert J. Zwart: 2.00 Kinderkoor; 2.35 Causerie A. J. Henvig; 3.15—3.45 Vervolg koorconcert; 4.00 Bijbel lezing; 5.00 Gram.pl.,; 5.30 Vioolrecital; 6.30 Vragen uur; 7.00 Ned. Chr. Persbureau; 7.15 Reportage: 7.30 Vervolg vragenuur; 8.00 Berichten: 8.05 Strijkorkest; 9.00 Gram.pl.; 9.30 NCRV.-Orkest olv. P. v. d. Hurk; (Om 10.00 Berichten): 11.00—12.00 Gram.pl. DROITWICH (1500 M.) 10.35—10.50 Morgenwijding; 11.05 Gram.pl.; 11.50 Or gelconcert M. M. Gilchrist; 12.20 Western Studio Orkest; 1.05 Gram.pl.; 1.35 Midland-orkest: 2.35 Gr. pl.: 3.20 Orkestconcert; 4.05 Concert door H. Just (cello) en H. Bolton (niano): 4.35 Northern-orkest; 5.35 Dansorkest olv. H. Hall; 6.20 Berichten; 6.50 Reg. King's orkest: 7.35 Het Broadhurst-Septet: 8.20 Revue-uitzending; 9.20 Pianorecital: 9.50 Berichten; 10.10 Causerie: 10.25 Theater-orkest: 11.20 Dansmuz. RADIO-PARIS (1648 M.> 7.20 en 8.20 Gram.pl.: 12.35 Orkestconcert; 4.35 Pia norecital: 7.35 Uit Salzburg: ..Cosi fan tutte", van Mozart; 11.1012.35 Dansmuziek. KALUNDBORG (1261 M.) 12.202.20 Strijkorkest olv. Andersen; 3.505.20 Con cert uit Rest. „Ritz": 8.20 Omroenorkest: 9.05 Re portage; 9.35 Omroeporkest: 10.10 Opera-aria's; 10.45 —11.20 Vervolg Omroeporkest. KEULEN (456 M.) 6.50 Orkestconcert: 10.45 Gitaarduo: 12.20 Svmphonie orkest: 2.35 Gram.pl.: 4.20 Piano, viool en cello: 5.20 Orkestconcert: 8.30 Gevar. programma; 11.10 Om roeporkest. ROME (421 M.) 9.00 „Parigi che dorme". operette van Ranzati. BRUSSEL f322 en 484 WA 322 M.: 12.20 Gram.pl.; 12.50 Omroenorkest: 1.50—220 Gram.pl.: 5.20 Dansmuziek: 6.35 Salonorkest; 7.35 Gram.pl.: 8.20 dito: 9.20 Koorconcert: Hierna tot 11.20 Gram.nl.: 484 M.: 12.20 Gram.nl.: 12 50 Salon orkest: 1.502.20. 5.20. 6.50 en 7.35 Gram.nl.: 8.20 Om roenorkest; '10.30—11.20 Gram.nl. DEUTSCHLANDSENDER (1571 M.) 8.30 Gevarieerd nrogramma: 935 Hoorsnel; 10.20 Be richten: Ham- en cembalo-recital: 11.05 Weerbe richt; 1.20 Dansmuziek olv. Hans Bund.

Schager Courant | 1935 | | pagina 14