'n STEEK VAN EEN WESP IN DE LIP KLOOSTERBALSEM De Lichtbedrijven. DE MOOISTE FOTO 1 ü,t de O M GEVING LANGEND IJ K In hot verslag over Het afgeloopen boekjaar van de Gemeenschappelijke Lichtbedrijven voor Lan gendijk en St. 1'ancras wordt meegedeeld, dat door sterke vermeerdering van het administratieve werk een jongste bediende is aangesteld Er wordt aan herinnerd, dat de Directeur alsmede de stoker Wormsbecher hun 2"» jarig iubileum hebben gevierd, en dat behalve de bestaande korting voor pensioen bijdrage 10 pet. van de looncn en salarissen is inge houden. Ten aanzien van het gasbedrijf wordt opgemerkt, dat de bij voortduring slechte economische omstan digheden van onze tuinbouwstreek, alsmede de felle concurrentie van de petroleum het gasverbruik do den dalen. Aan deze daling was ook de invoering der omzetbelasting debet; vooral de door den Minis ter voorgoschreven navordering was oorzaak, dat meerdere verbruikers hun meters lieten weghalen. I)e vermindering van het verbruik door particulieren bedroeg 50123 M3. of 7,3 pet. Voer dit jaar is een verlaging van den gasprijs met 2 cent aangenomen, terwijl nog een gewijzigd laricf voor vastrecht in studie is. Het vastrecht ver heugt zich in toenemende belangstelling; het aantal, dat er gebruik van maakt is gestegen van 760 tot 815. De financieelc uitkomst wordt bevredigend ge noemd: er werd een winst van f1750.85 gemaakt. Door den nieuwen weg van Gcestmerambacht wer den 2 mantelbuizen aangebracht voor evcntueclc omlegging der gasleiding en van den elcctrischen kabel. Vergast werden 2.371.780 Kg. steenkolen, waaruit 35,34 M3. gas per 100 Kg. werd verkregen. Afgeleverd werd 838200 \13. gas. waarvan 515137 M3. of 61.46 pet. over gewone meters, 225895 M3. of 26.95 pet. over muntmeters. 44786 M3. of 5.34 pet. voor do fabriek en dienstwoningen, 52382 M3. of 6.25 pet. verlies. Het aantal geplaatste meters verminderde met 138 tot 2361, waarvan 1529 gewone en 832 muntmeters. Verkocht werden 16856 H.L. cokes; de opbrengst beliep f7948.48 of 47.15 ct. per H.L. tegen 46.3 cent in het vorige jaar. De prijs van de steenkool bedroeg f7.61 tegen f8.30 in hot vorige jaar. Het onderhoud heeft f3379.61 bedragen, aan rente werd f9838.95 betaald en afgeschreven word f23610. Het kapitaal komt op de balans voor met f 174.165.80. Wat het Electricitcitsbedrijf aangaat, wordt ge constateerd, dat het geopperde vermoeden, als zou de verlaging van het vastrecht-tarief het lichtver- bruik gunstig beinvlocden, waarheid is geworden: het steeg nl. mot 28747 k.W.h. of 11 pet., ondanks de ongunstige tijdsomstandigheden. Ook het klein- krachtverbruik vertoonde nog een vermeerdering, daarentegen daalde het groot-stroomverbruik met 8345 k.W.h., als gevolg van mindere bedrijvigheid, zoodat per saldo de vermeerdering van het parti culier verbruik 22364 k.W.h. bedroeg of 5.3 pet. Het aantal vastrechtgebruikers steeg van 61 op 533. Gememoreerd wordt, dat na moeilijke onderhande lingen overeenstemming verkregen werd met de ge meente Hugowaard over de overname van een ge deelte not, waarop een 40-tal perceelen, liggend in de gemeente Oudkarspel, waren aangesloten. De kwestie met het P.T.T.-bedrijf omtrent nog te betalen meer week tijdens dc kabeleering is thans tot tevredenheid geregeld. De lengte van het kabelnet bedraagt 60550 M. on dergronds en 5375 M. bovengronds. De'50 pet, verhooging cler maximale belasting is verlaagd tot 25 pet Het aantal lichtpunten vermeerderde met 9, zoo- dat hot aantal lantaarns nu 347 bedroeg, 161 nacht en 186 avondbranders. Het aantal geplaatste meters cermeerderde met 46 tot 2450. waarvan 579 in Broek, 374 in Zuid- en 483 in Noordscharwoude, 463 in Oud karspel en 392 in St. Panera?, alle voor licht. Vooi kracht was dit aantal resp. 37, 26, 24, 31 en 41. De grondslag van het vastrechttarief werd terugge bracht van 23 op 18. De meterhuren werden met in gang van 1 April met 3 cent en met 1 September met 15 cent per maand verhoogd als compensatie voor de 1e betalen omzetbelasting. Deze verhooging zal ver laagd kunnen worden door de gewijzigde berekening der omzetbelasting. Het aantal aangesloten motoren bedraagt 255. Het winstsaldo bedraagt f6062.05. Het wordt in zijn geheel aan dc gemeenten uitgekeerd. Afgeschreven is f 12.420; wegens rente is uitgekeerd f 13782.23, afgelost f 12409.33. Het kapitaal komt op dc balans voor met 265.028.34. verde en versnelde haar pas. Ze kwamen nu bij een andere eikenhouten deur die Benny opendeed, terwijl hij haar tot voortgaan drong. „Dit is Charley's persoonlijk eigendom. Is 't niet allerkeurigst? Er is hier ook een geheimen door gang, maar niemand weet waar die uitkomt en nie mand weet hem tc vinden." Hij geleidde haar over een gepolijst houten vloer in een lang, bijna leeg vertrek met een boogvenster aan icderen kant en dicht bij een daarvan een piano die in de schemering maar vaag te zien was. Op den vloer lagen Perzische tapijten, schitterend van kleur en teekening. Twee of drie groote divans maak ten liet gehcele ameublement der kamer uit en gaven haar een weelderig Oostcrsch tintje dat de zinnen zonderling aandeed. ,,'t Heeft, dunkt me, wel iets van een harem," merkte Benny op, terwijl hij in 't vertrek rondkeek. Er heerscht hier een sfeer van de Duizend en een Nacht! Wat is er, huiver je? Je bent toch niet koud? „Neen, koud ben ik niet," antwoordde Toby. Maar ik vind 't hier erg onprettig, 't Is hier grieze- 1 g. Laten wc maar gauw weggaan!" Maar Benny talmde. „Waarom? 't Is hier weelde rig genoeg. Ik kwam hier altijd graag!" Toby maakte een beweging van afkeer en zei: Dan houdt je van vreeselijke dingen. Er is hier geen vcrsclie lucht, er hangt hier alleen alleen geur!" Benny snoof het met een zeker welgevallen op. .,'t Is in elk geval een fijn geurtje, niet om wee van te worden. Eer een verleidelijk parfum, he?" Zij verschrikte hem door heftig op den kalen vloer te stampen, ,,'t Is beestachtig, 't is misselijk Hoe kun je dat lekker vinden! Het het is 6lecht! 't Is meer dan slecht! Benny staarde haar aan. „Nu, Charley schijnt het toch ook tc vinden, want dit is het eenigc plekje van het geheele kasteel, dat hij tot zijn particulier vertrek heeft verkozen. Wat vindt ge er in 's he melsnaam zoo vreeselijk van?" „Alles! Alles!" riep Toby hartstochtelijk uit. „Ik wil hier geen minuut langer blijven! Wijs me waar ik heen moet!" Ze sprak op zulk een bevelenden toon, dat Benny het 't verstandigst achtte aan haar wensch te vol- DE KOOKCURSUSSEN OP HET PLATTELAND. Het begin is heel goed. Dc eerste der kookcursussen aan den Langendijk is thans zoo goed als geëindigd. In Oudkarspel werd (lezer dagen de laatste les gegeven. Hoewel velen wel ecnigszins sceptisch tegenover deze cursussen stonden, is het nu gebleken, dat ze in ccn behoefte voorzien. Van verschillende zijden hoorden wij heel gunstige berichten over deze kookcursussen en hebben wij ons eens op de hoogte gesteld van de werkwijze, welke hierbij gevolgd wordt. Men deelde ons mede, dat er overal veel meer animo voor de cursussen bestond, dan er leerlingen konden worden geplaatst. Het was eerst wel eens een vreemd idee, die leerlingen, meest gehuwde vrouwen, onderwezen te zien door de nog heel jonge leerares- sen. Doch spoedig was men er aan gewend en de vrou wen, die dachten, dat zij „hun kostje wel heel goed konden koken en dat er wel niet veel meer bij te lee- ren zou zijn", werden al spoedig bekeerd. Zij toonden zich allen zeer ijverige leerlingen en waren alle vol lof over de wijze, waarop zii werden onderricht in het klaarmaken cn koken van de groenten, etc. Wat er alzoo op een cursus gedaan werd, laten wij hier in het kort volgen: Deze eerste cursus van zes lessen was een kook cursus, alleen voor de bereiding van zomerkost. Ge toond werd, hoe op de meest zindelijke en practische manier de groenten etc. werden klaar gemaakt en gekookt. Wanneer dit voor elkaar was, werd het klaargemaakte menu door de twintig leerlingen ge proefd, zoodat men meteen zich kon overtuigen van de waarheid. Zooals gezegd, is alles zeer tot genoegen van allen verloopcn. Men had dc medewerking van alle orga nisaties, vrouwenclubs en gemeentebesturen, aan den Langendijk en dit eerste begin kan als een héél goed begin worden beschouwd. Er zijn nog vijf cursussen, o.m. voor naaien en ver stellen, ook nog twee voor koken. Of deze cursussen doorgang zullen kunnen vinden is nog niet vastge steld. Wèl is het aangevraagd. Deze cursussen gaan uit van het Ministerie van Onderwijs. De middelen waren in den beginne beperkt. Dit bedrag is verhoogd geworden en hopenlijk wordt ook voor hier wat meer beschikbaar gesteld. Wanneer de tweede cursus wordt toegestaan, zal men hiermee ongeveer begin September kunnen be- einnen. Als de voorteekenen niet bedriegen, zal het aantal huisvrouwen, dat zich hiervoor opgeeft, veel grootcr zijn dan bij de eerste cursus. Naar aanleiding van een adres aan den Mini6ter van Econ. Zaken ter begeleiding van een motie, aan genomen od een groote nrotestvergadering in Den Haae. waar de Neutrale Nederl. tuinders demon- stroerden voor een meer afdoenden steun aan (ten tuinbouw, heeft genoemde Minister als antwoord meegedeeld, dat de moeilijke toestand in den tuin bouw de volle belangstelling der regeering heeft en dat binnen het raam der sociale en financieele mo gelijkheden. bezien uit een oognunt van algemeen landsbelang wordt gestreefd naar liet toewassen van maatregelen, ten einde tegemoet te komen aan de moeilijkheden in dezen tak van volksbestaan, welks betcekenis in het maatschappelijk verband de re geering zich bewust is. Waar echter de regeerine eenerziids de belangen van alle volksgroepen in hun onderlingcn samenhang heeft bezien en anderzijds zii een uiteraard langzame en moeilijke aanpassing der gansche volkshuishouding bii het lagere levens niveau heeft te leiden, is het haar niet mogeliik aan alle wenschen, welke haar uit onderscheidene krin gen bereiken te voldoen. Zoowel om de daaraan ver bonden financieele en maatschappelijke conseauen- ties. kan de regeering niet overgaan tot een stelsel van bedrijfsgarantie door het toezeggen van directe uitbetaling van een redelijk hoog "percentage (Ter richtprijzen en bijbetaling tot den vollen richtprijs zoo snel mogeliik na iedere teelt. Districtsqewiize protest- en demonstratie- verqaderinqen. Uit het verslag van dc gehouden Bestuursverga dering van den Nederlandschen Tuindershond bliikt, dat deze alle ordm'ng op maatschappelijke basis aanvaardt, welke den toestand in den tuinbouw kan verbeteren. Iedere belichting van dien toestand moet reeds tot verbetering leiden. Het vraagstuk .-Bedriifs- raden voor den tuinbouw" zal verder worden uitge werkt en bestudeerd, terwiil nadere besprekingen met de regeering worden afgewacht. In verhand met een voorstel van bot district Noord-Holland, een groote protestvergadering te hou den noodzakelijk, omdat in zeer veel gezinnen niet alleen armoede, maar zelfs hroodgebrek heerscht. en 100 net. riebtpriis voor de beperkte en gecontroleerde productie een minimum-eisch is voor doen. Hij wees baar een deur aan de. Oostzijde, die achter een zwaar rood gordijn was verborgen. „Daarlangs kunt ge op de borstwering komen. Maar wacht even tof ik den afsluiter heb gevonden. Waarom loop je zoo hard weg? Er zit hier toch geen boeman!" Toby keek hem over baar schouder aan en zei op zenuwachtigcn toon: „Ik vind bet een afschuwelijk verblijf. Ik snak naar versche lucht!" Benny deed (1e deur open en ze stonden voor een donkere gang. „Dat ziet er veel griezeliger uit. Vindt je dat inderdaad prettiger?" „O, oneindig veel beter!" antwoordde Toby en stapte moedig de duisternis in. „Ik geloof waarachtig dat er geen electriscb licht is!" zei Benny, terwijl hij een lucifer afstreek. „Neen, 't is er niet! Hoe schandelijk ouderwetsch. Wacht even totdat ik een electrische zaklantaarn krijg. „Neen, neon! Laten we op den tast gaan. Dat kun nen we stellig!" drong Toby aan. „Kom ga mee! Dat zal grappig zijn. Doe de deur nu dicht." De lust tot avontuur werd nu ook in Benny wak ker. Hij liet de deur dichtvallen en greep haar hand weer. Toby's opgewektheid bewees hem dat zij weer volkomen zichzelf was. Haar vingers klemden zich stevig om de zijne. „Wat zullen we een pret hebben!" Ze liepen een paar meter in volslagen duisternis Toen zagen ze boven zich een flauw schemerlicht „Dat is boven de trap, zei Benny. „Dat is een van die kleine openingen, waardoor in die oude, gastvrije dagen, iedereen die hier niet thuis hoorde met kogels werd begroet. Kijk goed waar je loopt." Nauwelijks had hij deze woorden gezegd, of ze stootten tegen de onderste trede van de trap en rol den voorover. Toby lachte vroolijk. Benny zei, „verdomd", zoo recht van harte cn begon daarna ook te lachen. „Ik wist wel, dat dit grappig zijn zou", zei Toby. „Heb je je pijn gedaan?" Hij hielp haar met zijn sterken arm weer op de been. „O, ik maak het best en jij?" „Ik ook. 'k Vind het leuk! Wat gebeurt er nu? Is dit een wenteltrap tot in den nok?" DOET ZIJN LIP OPZWELLEN Dank Zij den KID 0STERBALSEM verdwijnt de zwelling direct 9Na 'n prettige fietstocht bestelde ik ergens een glas limonade. Onder 't drinken stak een wesp, die in mijn glas geologen was. mij in de lip, welke dadelijk onrustbarend opzette. Nu heb ik altijd in mijn eadeltaschje Klooster' balsemlegen het doorzitten. Onmid dellijk kon ik dan ook Kloosterbalsern op mijn lip doen Daardoor kwam de zwelling dadelijk tot staan, de pijn verminderde en binnen een kwartiertje was de geheels gebeurtenis vergeten." Jo. d. KI te B. AKKER'S ORIGINEEL TER IN2AO» „Geen goud zoo goed" Onovertroffen bij brand- en sn^j wonden Ook ongeëvenaard als wrijïmiddeP bij Rbeumatiek, spit en pijnlijke spieren Öchroeldoos 35 cL Potten 624$ cL en f 1.04 iederen tuinder, welke zoo krachtig mogelijk moet worden nagestreefd, werd besloten, districtseewiize Drotest- cn demonstratievergaderingen te houden. oZo noodig zal daarna een groote landelijke vergadering overwogen worden. ZUIDSCHARWOUDE. Voor de o.l. school is in deze gemeente een nieuwe vacantieregeling ingevoerd. Innlaats van 3 weken is de zomervacantie od 4 weken gebracht, met nog één dag voor en éen dag na die periode van 4 weken en daarbii aansluitend. WIERIN'OERWAARD De heer C. Rezelman Jz. alhier gaat wel met ziin tüd mee. Hij heeft nu een Reinigingsmachine aan geschaft, om tarwe schoon te maken. Deze wordt door electriciteit gedreven. Er ziin twee mengkaren elk van minstens 10.000 K.G. inhoud, n.1. een voor ongewijzigde en een voor gewijzigde tarwe. Een dubbele elevator zorgt voor transport. Het is een Duitsche machine uit de Molcnfabriek v.h. Gebr. Seck te Dresden. Dc tarwe wordt in deze machine gepoetst en door een verticale luchtstroom gesor teerd. We hebben de machine Woensdagmiddag in wer king gezien. Hot is werkelijk cle moeite waard. Van verschillende landbouwers in cle Wierigenneet' heeft de heer Rezelman reeds toezegging dat, hii de tarwe zal schoonmaken. Het wordt van huis gehaald, schoongemaakt en wanneer het tiid is. aan de Cri siscentrale afgeleverd. We twijfelen niet of dc heer R. zal wel succes met ziin nieuwe machine hebben. De schoongemaak te tarwe zag er prachtig uit. -^Vergadering Vrije Liefdadigheid op Woensdag avond in het lokaal van den heer H. v. d. Woude» oncISr leiding y&n döii heer C.'"Haringbuizen. Aanwezig 8 leden. Leedwezen werd uitgesproken over de geringe opkomst. De notulen werden goedgekeurd. Uit het jaarverslag van den secretaris hebben we aangetee- kend. dat gedurende het le halfjaar is verstrekt 841 L. melk tot een totaal bedrag van f60.84. middel- prijs 7*4 cent; 388 eieren, tot een bedrag van f 13.25, middelprijs SVz cent. Aan 31 gezinnen werd brand stof verstrekt tot een bedrag van f24.53 en aan vleesclnvaren werd ruim f 13 besteed. Het ledental bleef ongeveer gelijk. Twee commis sarissen hebben bedankt. De gehouden feestavond is Portret-Atelier JAC. DE BOER Keizerstraat - DEN HELDER „Ja, er zijn ongeveer zes honderd treden! Zou je dat halen?" „Ik haal alles!" antwoordde Toby onmiddellijk. „Laat mij maar vooruit loopen." „Maar waarom zou ik niet een licht gaan halen?" zei Benny. „Daarom niet! Zonder licht is 't veel leuker. Buiten dien is daarboven licht genoeg. Nu, ben je klaar? Ga dan mee! Vooruit!" Uit Toby's stem surak groote beslistheid. Ze liet Benny los en begon te klimmen. „Je weet toch wel, dat het hier spookt?" vroeg Benny vroolijk. „Een schoone edelvrouw werd gevan gen genomen en in dezen toren opgesloten, in dien goeden ouden tijd, toen dergelijke dingen nog geoor loofd waren. Ze had te kiezen tusschen van de borst Wering te springen of te trouwen met den slechten man die haar had gevangen genomen. Natuurlijk een van Charley's voorvaderen. Ze deed het laatste en stierf toen aan een gebroken hart. Dat deden ze toen altijd, zooals je weet. Sedert dwaalt haar arme geest hier op deze trap rond." „Wat een idioot!" riep Toby uit. „Wie", vroeg Benny. „En waarom?" „Die vrouw! Waarom sprong ze niet naar beneden, dat zou veel gemakkelijker zijn geweest." „Misschien vond zij dat niet!" zei Benny. „En dan zou ze misschien toch hier hebben rondgewaard." „Waarom trouwde zij dan niet met dien bruut en cn hielp hem naar dc andere wereld?" „Zou jij dat dan gedaan hebben?" „Ik zou of het een, of het ander hebben gedaan!" „De hemel beware me! Wat klinkt dat bloeddor stig! riep Benny uit, „meen je dat inderdaad?" „Ik meen 't in vollen ernst! En Toby's antwoord klonk eenigszins bittér. „Als een vrouw den moed niet heeft zich te verdedigen, dan is ze maar beter dood." „Wat dat betreft ben ik 't met je eens", zei Benny >p beslisten toon, „maar hoe ben je daarvan zoo op de hoogte?" „O, ik weet zooveel!" klonk Toby's stem in het duister en nu was er een koude, droeve, toon in, alsot de steenen muren, waarbinnen ze besloten waren een verkillenden invloed hadden uitgeoefend. Hij strekte een hand uit en raakte haar aan, want uitstekend geslaagd en gaf nog een voordeeltje van f217.95. Naar aanleiding van den gemiddelden melkprlia zijnde 7% cent, werd door den heer C. Waiboer Cz. opgemerkt, dat dit tamelijk hoog was. Na eenige discussie werd besloten, dat het bestuur pogingen zal doen om bii particulieren goedkooper klaar te komen. De melkboeren schijnen het niet minder te mogen doen. De aftredende bestuursleden, de heeren C. J. Blaauboer, W. v. d. Ham en Daan Kaan werden als zoodanig herkozen. De heeren P. Grin en H. Limpers hadden bedankt als commissaris. Voor den heer P. Grin werd gekozen de heer C. Waiboer Cz. en voor den heer H. Limpers werd de heer C. Rezelman Jz. gekozen. Na rondvraag volgde sluiting. W I ERNGEN Burgerl. Stand van 25 Juli t.m. 1 Aug. Geboren; Meinte, zoon van R. Siegers en Tr. Jager; Hindrikje, dochter van M. Hillenga en M. Boekhoudt. Geertje, dochter van P. Braaksma en H. Kleefman. Ondertrouwd: Geene. Gehuwd: J. F. M. van Erven en C. Scheltus. J. O. Schilderman en D. Gorter. Overleden: Geene. Loop der bevolking. Ingekomen: Sj. Boersma uit Urk; Adr. Koersvelt, uit Velsen; H. Hogetoorn uit Beemster; P. Loosman en gezin uit Den Helder; P. Kindts en Mw. L. J. Wie- brecht uit Schoondijke; L. Wisse uit Ritthem; K. Bakker uit Emmen; J. v. d. Weit uit Terneuzen; J. Gutman uit Leeuwarden; Mw. M. A. v. d. Gragt, uit Zijpe; Mw. Th. Schmidt uit Dinslaken; H. Weerelts uit Zwijndrecht; Mw. M. Both uit Hilligersberg. Vertrokken: P. van Hoesel en gezin, naar Scha- gen; A. G. Bleumink en gezin naar Terneuzen; B. Oegema en gezin naar Medemblik; A. Epping en ge zin, naar Oude-Pekela; P. Glim Azn. en echtg. naar Den Helder; C. Roeland naar Rotterdam; Mw. M. Th. Smiers naar Amsterdam; Mw. N. Wit naar Den Helder; F. R. Feldman naar Zijpe; R. Haakma en gezin naar Munnikenzijl; M. v. d. Kreeke naar Zoe- termeer; M. Bosma naar Slootdorp; Mw. Boerendans naar Schermerhorn; A. J. Koop en echtgen. naar Den Haag; K. Haanstra naar Heerenveen; Mw. D. Gorten naar Anna Paulowna. Wielrijden. De Nederlandsche Wiolren Unie heeft het Gemeen tebestuur verzocht toezicht te willen houden op de naleving van de bepalingen van het wedstrijdregle ment der Unie op de Wielerbaan in deze gemeente. Speciaal wordt in het belang van de veiligheid van wielrenners en publiek de aandacht gevestigd op een juiste naleving van de artt. 123 en 93 van het reglement: Het dragen van een valhelm is verplicht voor alle deelnemers aan baanwedstrijden, zoomede voor den gangmaker. En verder: De uitschrijvcr een er sportprestatie op een wiel- renbaan draagt zorgvvoor de aanwezigheid van een arts en de terbeschikkingstelling van de noodige verhandmiddelen, benevens een behoorlijke gele genheid waar de deelnemers zich kunnen verklee- den en wasschen. Bij gebreke daarvan moeten de wedstrijdcommissarissen het voortzetten van het programma verbieden. Weggedreven houten vlet. Te Terschelling is weggedreven een aan den Rijks waterstaat toebehoorende eikenhouten vlet, lang on geveer 7 m., waarin zich bevond een peillier met lijn en 2 roeiriemen, benevens een roer. Met het oog op de windrichtingen van de laatste dagen is het niet uitgesloten, dat dit vaartuig te Wieringen komt aandrijven. Zij die inlichtingou kunnen verschaffen, kunnen zich wenden tot den Burgemeester. DEN OEVER. Ernstige val van wielrenner. Op weg naar Friesland tijdens een trainingsronde rond het IJsselmeer is de 25-jarige J. Kolkman, af komstig van Westzaan, op het rijwielpad van den afsluitdijk tusschen den Oever en het Monument Donderdag tegen 12 uur, zoo ongelukkig komen te vallen, dat hij bewusteloos met bloedende schaaf wonden aan het gezicht bleef liggen. Nadat de ver- bandmeester van de M U.Z., onmiddellijk uit Den Oever gehaald, het eerste verband had gelegd, is de onfortuinlijke rijder door een voorbijrijdend auto mobilist naar de woning van Dr. de Groot vervoerd om verder te worden verbonden. Zijn rijwiel werd grootendeels vernield. Het ongeval geschiedde door dat de renner de roode vlag, geplaatst bij een over gang van kruiplanken, niet of althans niet tijdig ge noeg opmerkte. ze scheen zich van hem te hebben verwijderd en als uit de verte tot hem te spreken. „Maar er zijn nog massa's dingen die je niet weet", zei hij. „En ten slotte ben je nog maar een kind." „Denk je dat!" Ze ontweek zijn hand, haastig voor hem uitgaande, in de richting van de smalle opening in den muur, waardoor op dien zomeravond de schemering binnen drong. ^ftij was bijna weer even verbaasd als in het be gin van den avond, toen ze hem aan een wonder- schoonen vlinder had doen denken. „Neen! dat denk ik niet meer", zei hij, „dien tijd ben je te boven. Wat heeft Maud in 's hemelsnaam met je uitgevoerd? Weet je wel, dat ik je, toen je vanavond de kamer in kwam, nauwelijks herkende!" Toby lachte. Ze leek hem ook nu, een witte vlin der, die in de schemering voor hem uitvloog. „Ik was erg nieuwsgierig wat je zoudt zeggen. Ik spririg nu niet meer over rozestruiken, maar gedraag me behoor lijk. Soms is 't wel eens vreemd. Maud is heel lief voor me, en van Jake houd ik heel veel, jij ook?" „Ja, hij is een beste kerel, en is dat altijd geweest", zei Benny enthousiast. „Ik mag hem graag. Maar luister eens, je moet niet al te driftig worden, hoor, dat past niets bij je". En weer hoorde hij haar lachen in 't duister. „Nu, daar bestaat geloof ik niet veel kans voor. Geloof je wel?" „Ik weet 't niet", antwoordde Benny. Maar je leek wel een ten doode gewijde toen je binnen kwam, als of je op een paard zat, dat veel te hoog voor je was. Ik geloof dat je ook bang waart voor dien vader van je" „Ja, dat ben ik ook wel een beetje", zei Toby. .,.Te w eet wel, ik ken hem niet zoo erg best en ik ben er lang niet zeker van of hij wel erg veel van mij houdt". „Natuurlijk houdt hij van je!" „Waarom? Ik zou niet weten, waarom." „Wel, iedereen houdt van je", zei Benny met over tuiging. „Kom, wees nu niet zoo kinderachtig!" Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1935 | | pagina 18