VROUW, V7X\ODL MIDDAGJAPON. (No. 1729.) *s Middags héél ge kleed te zijn is vaak niet eens noodig, maar toch trekken we graag iets anders aan dan 't katoentje waarin we ons 's morgens frisch en netjes voelen, het eenvoudige modelletje dat overal tegen kan door stof, kleur en coupe. Het hier gegeven mo del heeft een boven deel, dat in de taille aangesloten is en in diepe punten op de xok gestikt wordt. De shawl kraag loopt in de taille smal uit en wordfc met een strik afgewerkt. Ook op de rugzijd8 wordt het bo venstuk in scherpe puntvorm opgestikt. De mouwen zijn aan gesloten. De smalle banen van de rok en de schuine lijnen, wpI- ke spits toeloopen, ge ven een mooi figuur, waarom het model dan ook buitengewoon ge schikt is voor niet al te slanke figuren. Patronen in de maten 46 en 4S verkrijgbaar voor f 0.58. VEg 1729 ZON EN ZOMER. Onze kleintjes spelen in de zon en ge nieten van hun vacantie of, als ze nog jon ger zijn, van de spelletjes met de grootere broers en zusjes. Er wordt geroepen en gedraafd, van een hittegolf hebben ze geen last. Onvermoeid gaat .het maar door tot ze honger krijgen of naar bed moeten, en de volgende dag gaan ze misschien naar het strand om eens heerlijk te kunnen ploeteren in 't fris- sche water of een groote berg te maken, waarop ze juichend middenin de golven kunnen staan. Aan hun kleeren denken ze niet, maar dat is ook niet noodig: die zijn berekend op de wildste spelletjes en op zeewater, op tochten door de duinen, die gevaarlijk dicht langs prikkelige duindoorns gaan. Hun vacantie en speelgarderobe is best in orde. Moeder maakte voor allemaal wat ze noodig hadden zelf knipte ze het practische speelhansopje voor de kleine driejarige. Zelf de stevige katoenen jurken en overgooiers voor de meisje in elkaar Veel werk was het niet, fleurige stofjes zijn overal goedkoop te krijgen en alles hing af van 't knippatroon. Daar behoefde moeder zich geen zorgen om te maken: ze was geabonneerd op het Practisch Mode blad en de P.M.-knippatronen, déérover hoeven we eigenlijk niets meer te zeggen. Een knippatroon van het Practisch Mode blad staat gelijk met een heerlijke nieuwe aanwinst voor welke garderobe dan ook. De kinderen altijd fleurig en practisch ge kleed, bakvischjes vlot en jong, en aan moeder zelf kost het nooit hoofdbrekens iets voor zichzelf te vinden. Een aardig cou ponnetje komt altijd te pas en op zoo'n ma nier zijn de uitverkoopen werkelijk een uit komst: U weet altijd zéker, dat een leuk lapje in een nog leuker jurkje om te too- veren is. Gaan de kleine meisjes naar het verjaarsfeest van een vriendinnetje dan zien ze er uit, om te stelen in lichte jurkjes met eenvoudige smaakvolle garneering. Ze £aar?. yro°hjk en onbekommerd naar hun partijtjes: geen nadrukkelijk ingeprente waarschuwingen, dat ze op hun mooie jurk moeten passen, dat er geen limonade-vlek ken op mogen komen en dat ze voorzichtig moeten zijn en niet tegen boomen mogen leunen. Dat alles is uit den tijd: het is niet meer noodig, overbodig geworden, omdat we te genwoordig wel beter weten. Kinderen moe ten onbezorgd kunnen spelen en vroolijk zijn. Al die moeilijke problemen zijn uit de mode omdat... het Practisch Modeblad i n de mode is! KLEINE JONGENS. De allerkleinsten dragen een hansop van stevig katoen, niet te licht en geruit of ge- moesd. Hun spcelpak moet er tegen kunnen! De grootere jongens hebben een broekje van linnen, khaki of een andere soliede stof met of zonder schouderbanden. „Echter" vinden ze zélf natuurlijk een riem! Blouses voor jongens zijn er te kust en te keur, de gewone poloshirts zijn wel heel practisch en goed waschbaar, maar natuur lijk als 'n geruit blousje op een effen broek je nog aardiger staat ja dón moeten we de hecle keus aan moeder overlaten! MODEGRILLEN. Luchtige overklceding op warme dagen. Het meerendeel der dames gaat niet gaarne zonder mantel uit, om dat zij dan het gevoel krijgen, dat ze er niet geheel, wat men noemt „gekleed" uitzien. De tegenwoordige mo de toont zich zeer cou lant tegenover hare trouwe volgelingen en weet ook hieraan op eenvoudige wijze tege moet te komen. Verschillende luchtige omhulsels zien we dan ook op warme dagen dragen, die soms iets elegants geven of dan weer een sportief ge heel nog vlotter maken. Aardig staan kleine ge tailleerde manteltjes op eenvoudige japonnen, waardoor de heldere strepen, de vroolijke ruiten en bloemenmo- tieven nog meer tot hun recht komen. Ja pon en mantel of cape behoeven wat materi aal betreft, geen over eenstemming te vertoonen. Wel degelijk echter behoort er rekening gehouden te worden met kleur. Een elegante japon en chique overlcleeding komen geen van bei den tot hun recht indien er geen onderlin ge harmonie van kleuren bestaat, hetgeen eveneens geldt voor den hoed en onderdee- len van het toilet. Op gewerkte zijden ja ponnen zien wij mantels van complets dra gen of wel een aardige cape van lichte stof, gedeeltelijk uitgevoerd met de zijde van de japon. Voor wie een cape met een zekere elegance weet te dragen, zijn het bijna onmisbare kleedingstukken gewor den, die daarom zoo aardig zijn, omdat er zoo'n groote variatie bij kan worden aan gebracht. Voor 's avonds blijven do zwart tafzijden mantels, (ook donkerblauw) zeer gekleed. Ze hebben meestal ruime driekwart lan ge mouwen en worden aan den hals geslo ten met een grooten strik. Iets bijzonders op avondjaponnen wordt verkregen door de tulle capes, die uit meerdere ruches bestaan, welke over el kander vallen, terwijl de hals wordt afge werkt door één of meerdere opstaande ru ches. ZOMERTOETJES. Slagroom met vruchten. Men wrijft 500 gram aardbeien of frambozen door de paar- deharen zeef, voegt er 150 gr. suiker bij en y2 L. slagroom, mengt dit door elkander en plaatst het op ijs. Abrikozenijs maakt men door 500 gram abrikozen (versche) door de zeef te wrijven met 200 gr. suiker, sap van 1 citroen en V2 L. water vermengen en daarna in ijs te plaatsen. Eiercrome. Zes heele eieren, een pond suiker, L. room en de schil van twee citroenen wordt op een zacht vuur tot een dikke crème geklopt, daarna laat men de massa volkomen koud worden en plaatst ze in ijs. Opdienen in een glazen schaal en met slagroom en geconfijte vruchten ver sieren. PRACTISCH MEISJESJURKJE. T 5778. Benoodigd materiaal 3 M. stof van 80 cM. breed. Effen kunstzijde met een garneering in streepdessins of wel een dun wollen stofje zijn het meest geschiktste materiaal. JURKJE MET STIKSEL-GARNEERING. T 5779. Benoodigde stof 1.75 M. van 100 c.M. breed. Het jurkje kan van waschzijde of voile gemaakt worden, heeft een opgestik- T 5779 te pas, waaraan het voorgedeelte is geknipt en wel zoo, dat een diepe plooi gevormd wordt. De korte pofmouwtjes hebben even eens aan den binnenkant gestikte plooitjes. Aan de hals een plat batisten strik. Patronen voor meisjes van 48 jaar ver krijgbaar a f 0.48. UITSTEKENDE KNIPPATRONEN. Patronen met zeer goeden pasvorm van de modelen in deze rubriek zijn verkrijg baar bij de moderedactrice v. d. blad Mu zenstraat 5 b. Den Haag. (Girorek. 191919 t.n.v. den Knippatronendienst). Een zeer groot aantal modellen zijn af geheeld in het zomernummer van „Het Practisch Modeblad" dat gaarne na inzen ding van 10 ct. norte kosteloos aan lezeres sen wordt toegezonden. Pafroonaanvragen met de vermelding „spoed" kunnen thans binnen 3 dagen worden afgehandeld. HOE VOORKOMT MEN ZONNEBRAND? Het reisseizoen is in vollen gang en thans rijst de vraag op, welke maatregelen eventueel genomen moeten worden om van licht, lucht en zon zooveel mogelijk te pro- fiteeren, zonder last van zonnebrand te on dervinden. Ieder wil gaarne bruin worden en velen verhaasten dit proces op onverstandige wij ze. Men gaat languit in de felle zon liggen en voelt zich overgelukkig, hetzij men aan zee, in bosch, duin of in het bergland is. De eerste sporen vertoonen zich, de huid begint werkelijk donker rood te kleuren, maarde gevolgen, 's Avonds, 's nachts begint het branden en gloeien van de plek ken, die zonder meer aan de zon werden blootgesteld en men gevoelt zich ellendig, kan niet slapen en staat vermoeid op. In zeer vele gevallen treedt zelfs koorts op en doen zich ernstige ziekteverschijnselen voor. Men probeert allerlei middelen, doch deze vereischen tijd om uit te werken en dagen gaan voorbij, dat men de zon moet mijden, hetgeen geen genoegen is voor menschen, welke ieder vrij uurtje zoo gaar ne benutten en slechts over een beperkt aantal vrije dagen beschikken. De vraag rijst nu op of het mogelijk is, dat men zich tegen zonnebrand beschermt. Inderdaad is zulks te voorkomen en wel in de eerste plaats door de huid vóór het zon nebad niet te wasschen met water, doch met olijf- of amandelolie in te vetten. Het meest afdoende is echter, vooral indien men aan zee of in de bergen is, eenige be stralingen toe te passen met de Hanauer kunstmatige hoogtezon. Men bereikt hier mede, dat de huid togen de invloeden van het weer en tegen de inwerking van de zonnestralen gehard wordt en kan men met vacantie zijnde, reeds dadelijk begin nen met. het nemen van natuurlijke zonne baden. Hot behoeft wel geen betoog, dat zulks op verstandige wijze toegepast moet worden door te beginnen met enkele minu ten, en vervolgens iederen dag wat langer. DAMESJAPON. Nr. VKK 1734. ff Een bijzonder aardig <T^. afkleedend model, dat P van een dun fantasie stofje gemaakt kan worden, b.v. een diago naal in de stof geweven. De kleur moet in een donkere tint gekozen worden, omdat de ja pon bedoeld is voor koudere dagen, die wc met ons klimaat wel y===èm\l zoo nu en dan kunnen verwachten. Het is pret- lig, om dan een japon- netje te hebben, dat, al J>=§| is de stof ook niet heel ==/=-. dik, toch de noodige warmte geeft. De breede revers gaan over in 'n klein op staand kraagje en rei ken tot de taillelijn, het geen het figuur zeer ten goede komt. Aan sluitende mouwen met knoopgarneering. De rok bestaat uit één achterbaan en twee voorbanen, waarvan de rechterbaan een puntig toeloopend opgestikt heupstuk heeft. We garnceren deze ja- >- pon met aardige fanta- yyR 17 34 sie-knoopen, die we niet alleen aan den voorkant aanbrengen, zooals op het model te zien is, doch ook aan de manchetjes. Patronen in de maten 4448 verkrijgbaar d f 0.58. T 5778 In het laatste geval is minder stof noodig en kan volstaan worden'met tweemaal de hoogte. De jurk heeft banen uit één stuk en midden voor een breede stolpplooi, die tot even onder het middel is opgestikt. Kraag, mouwopslagen en ceintuur van fantasie-stof; knoopgarneering. Patronen verkrijgbaar voor meisjes van 812 jaar a f 0.48. HET PRACTISCHE HUIS. KINDERSPEEL GOED. Kinderen vermaken zich met eenvoudig speelgoed evenzeer als mot het meest kostbare. De vraag geldt slechts of het hun trekt en tót hen spreekt. Veel van het genot gaat voor hen verloren indien zij telkens moeten hooren: „Pas op, maak je mooie speelgoed niet stuk". Bij het spel leven kin deren in een apart we reldje, waarbij zij hun fantasie den vrijen loop kunnen laten. Het speelgoed, dat vader of moeder niet hen maakt, heeft voor hen dubbele waarde. In de eerste plaats omdat zij het tot stand zien komen en verder ook, omdat zij mede mogen helpen. Met de meest eenvoudige hulpmiddelen kunnen wij allerlei aardige dingen voor onze jongens en meisjes maken; wat we noodig hebben zijn leege garenklosjes, lu cifersdoosjes, stevig garen, karton en derge lijke kleinigheden. Onze draaimolen is gemaakt van twee ronde schijven karton, die op een bepaal den afstand worden gehouden door klosjes welke op een dun stokje zijn geplaatst. In de bovenste kartonnen cirkel worden de draden bevestigd, waaraan lucifersdoosjes komen te hangen. We knippen uit visitekaartjes poppen- kinderen, die naar hartelust kunnen rond draaien! Het schip is zeewaardig en van een oude lomp gemaakt; in een dwarslatje wordt de mast bevestigd; hieraan komen aan draden de zeilen, die ook aan het schip zelf worden vastgemaakt en natuurlijk mag de vlag in den top niet ontbreken. De trein is van klosjes en lucifersdoosjes gemaakt, terwijl de boerderi; van karton geknipt en met kleuren versierd wordt. De denneboomen zijn driehoeken, die op ziide uitgeknipt worden, terwijl de andere boom in grillige vormen wordt geknipt. Voor het hek worden waschklcmmetjes aan een stevige kartonnen reep bevestigd. We kunnen onze fantasie den vrijen loop laten en naarmate wij ons meer bezig hou den met het maken van speelgoed, zullen wij steeds tot meer aardige vindingen ko men. Zulk werk is vooral zoo geschikt voor re genachtige dagen, als de kinderen aan huis gebonden zijn en gaarne eens iets anders willen. De kleine opofferingen die wij on° getroosten, worden ruimschoots vergoed, door de jubelkreten der kinderen, die ver rukt zijn over het speelgoed, dat ze zien in elkander maken. VERFRISSCHENDE DRANKEN. Melk met vruchtensap. Het is thans de tijd, dat men menigmaal naar een verfrisschende drank verlangt. Nog veel te weinig wordt bij ons te lande molk met vruchtensap gemengd, waardoor men toch een zeer verfrisschende drank verkrijgt. In Amerika is het melkverbruik vrij groot, niet minder clan L. per hoofd per dag en aangezien het niet alleen een ge- zondo drank is, doch oen groot melkver bruik tevens meer dc volkswelvaart in de band werkt, moet het ook bij ons opge voerd worden. Melk is rijk aan vitaminen, en kinderen drinken het met vruchtensap gaarne. Melk en sap moeten echter zoo koel mo gelijk gehouden en deze drank bij gemis aan ijs, op water gekoeld worden. Men doet de melk in een kom en rekent op 14 L. melk 4 a 5 eetlepels vruchtensap, daarna voegt men suiker naar smaak toe en mengt alles zoolang totdat de laatste is opgelost. Plaatst de kom melk op ijs of in water en presenteert de drank in bekers met of zonder rietje. Men kan citroensap naar smaak toevoegen. Verder drinken kin deren graag chocoladevruchtenmelk, waar voor men L. koude melk, 14 L. chocola demelk en 3 eetlepels vruchtensap dooreen, mengt. Voor volwassenen is ijskoude chocolade melk met moccacxtract een heerlijke drank Men kan ook melk vermengen met limona destroop en trouwens zal men zelf in de toevoeging van smaakjes aan vruchten- melk oen groote variatie kunnen brengen. Drinkt meer melk" zouden wij willen zeg gen en geeft het ruimschoots aan de kinde ren, want we hebben een toekomstig ge slacht noodig, dat gezond en sterk is. EEN HUWELIJK IN DE LUCHT. De dochter van een Franschen vlieger trouwde kort geleden in een vliegtuig 500 M. boven de aarde en juist toen de geeste lijke de ringen wisselde, werd boven Ver- saille gecirkeld. De huwelijksgasten volg den in meerdere vliegtuigen. KLEINE MEISJES. Ze dragen grappige jurkjes dezen zomer, er zijn zooveel leuke stofjes om uit te kie zen, zooveel modelletjes om na te knippen, dat 't heusch niet moeilijk is een klein meisje fleurig te klceden. We zien een soort matrozen jurk je met eplisseerd rokje en mouwtjes, twee kïei- ie zakjes en een gestrikt ceintuurtje. Een bloemetjesjurk met schouderkraag en strookjes staat altijd leuk en hoe vindt u de „zonnejurk", met schouderbanden en ingehaald klokrokje?

Schager Courant | 1935 | | pagina 7