Niedorper Verlaat- Aartswoud, Sdiagen-Niedorper Verlaat, Goud eiland Groote Tentoonstelling naafloop Bal Van Hasselts Landbouwkundig Administratiekantoor onteigening onteigenen perceelen var» Vet Weidevee en Vette Schapen OMGEVING Advertentiën. WAAR EEN LUCIFERSDOOSJE AL NIET GOED VOOR IS. WALLACE BEERY en JACKIE COOPER te Schagen NIEUWE NIEDORP - LANGE REIS. De Kermis aan de Langereis mocht zich Zondag en maandag in een goed bezoek verheugen. De beide kermisdagen heerschte er een goede stemming. Trouwens, dit zijn wii aan de Langereis nog altijd gewend! Reeds bii het aankomen der wagens bleek dat de kermis goed bezet zou worden. Een drietal vaste kramen, drie ijswagens. een galanteriewagen, enkele vischkarren en een suikergoedkarretie ston den gereed om iong en oud te laven. Deze drukke bezeting was voor onze plaats nog onbekend. In. de zaal van Warnaar zorgden Gebr. Schermer en Koning voor de juiste stemming. Zeer goed wer den door hun verschillende Juzz-instrumenten be speeld. Zooals gebruikelijk werd de Maandag besteed aan kinder- en volksspelen. Reeds vroeg in den middag werd aangevangen, want er stond heel wat op het program. Eerst waren de kinderen aan de beurt, waarna de jongens en meisjes van 67 jaar volgden met het bekende hoedie-bal. waarvan de prijzen werden behaald door: 1. Henk de Graaf: 2. Marie Zwagerman; 3. Trien Zwagerman; 4. Jac. Koopman; 5. Henk de Jager. Voor staart aan den ezel prikken voor meisjes van 8—9 jaar waren de winnaars: le prijs Annie de Beurs; 2. Aafie Klaver; 3. Jannie Kooij. Voor zakloopen jongens van 8—9 jaar: 1. Siem Koopman: 2. Cor de Beurs. Voor meisjes 10—11 jaar. bal op een bordje: 1. Trien Koopman; 2. Alie Smit: 3. Marie Rozelaar. De jongens van 1011 jaar mochten door een auto band en onder een zeil door kruipen en moesten daarna nog een paar handelingen verrichten. Wat was er een spanning onder de deelnemers! De le priis was voor Piet Bossen; 2e prijs Piet Wiggers; 3e prijs Kers Boomsma. Jongens van 1213 jaar. hardloopen met hinder nissen*: 1. Jan Klaver; 2. P. Warnaar Az.; 3. P. War- iiaar Gz. Kiridcrwagenrace voor meisjes van 1213 jaar: 1. Jaantie Koopman; 2. Gine Genee; 3. Marie Galis. Daarna waren de ouderen aan de beurt en wel met hardfietscn met hindernissen voor heeren: 1. Cor Klaver. 2. Piet Klaver; 3. Piet Kuiper; 4. Jan Koop man: 5.' Piet Koopman. Voor de dames ^as er staart aan den ezel prik ken: 1. Nelie Gootjes: 2. Mei. Meurs; 3. Mej. de Jager: 4. Mej. Lak; 5. Jannie Edam. Desa vonds was er weer voet.baldansen voor pa ren. Voordat hiermede begonnen werd. nam de heer D. Olie als voorzitter der feestcommissie het woord. De heer Olie heette allen hartelijk welkom en dank te voor de. welwillendheid waarmede ook deze keer weer.op de lijsten was geteekend en wensclite al len een genoegeliike avond. Een k'.eine hulde had de heer Olie nog in ontvangst te nemen, toen be kend werd. dat hij juist deze kermis vijf en twintig jaar zitting had in de feestcommissie, waarna de muzelc inzette met een lang zal hij leven. Daarna, werd begonnen met het voetbaldansen, waarvoor heel wat liefhebberij bestond. De prijzen waren voor do hierna volgende paren: 1. Jannetje Burger en Ab. Bakker; 2. Nelie Gootjes en Cees Koopman; 3. Corrie Groot en Siem Klaver: 4. Marie Wiggers en Nic Klaver. L A N GE N DIJ K r' Boonen afhalen. De tijd is weer daar, de conservenfabriekcn aari 'Jen Langendijk beginnen met het inmaken van boo nen.. Vóór velen beteekent dit, dat er boonen moeten worden afgehaald eri dat daarmee iets, al is het niet veel, te verdienen is. Vóór de fabrieken is het dan ook steeds een drukte van belang is als er 'n auto of motorboot met boonen is aangekomen. Met alle mo gelijke en onmogelijke voertuigen ziet men de men- schen naar de fabrieken trekken, om ook maar iets te kunnen bemachtigen. Soms staat men uren lang te wachten, in de hoop, dat als er een lading aankomt, men niet te laat zal zijn. Het is vacantietijd en de kinderen, die niet uit lo- geercn.zijn kunnen een handje helpen. Zoodoende kan men geheelo gezinnen aan deze huisarbeid bezig zien. Wordt roode kool eten een luxe? Welke funeste gevolgen de handelsbelemmeringen den Nederlandschen tüinbouw opleveren, kan men dagelijks bemerken. Groote tegenstellingen ontdekt men, wanneer men eens de verschillende marktbe richten in binnen- en buitenland beschouwt De uit voer van kool naar Duitschland is practisch geheel onmogelijk, doordat geen invoervergunningen wor den afgegeven. Gevolg is, dat. de prijzen op de Hol- landsche markt zeer laag blijven. Den laatsten tijd kón alle aangevoerde roode kool nog worden ge plaatst. Dinsdagmorgen bleef reeds een gedeelte van den aanvoer op de Broeker veiling onverkocht. Leest men dan in het marktbericht uit Berlijn in het vak blad der groentenhandelaren het volgende, dan springt wel duidelijk in het oog, dat er iets niet in orde is in het internationaal verkeer. Tèn opzichte van de roode kool wordt in bedoeld marktbericht medegedeeld: De koolprijzen zijn voor het begin van het seizoen buitengewoon hoog en roode kool eten wordt als het zoo doorgaat nog luxe. De roode kool kost in Berlijn (groothandelsprijs) Mk. 10.— 12.— (f6.— k f7.20) per 50 K.G. Natuurlijk moet hierbij rekening worden gehouden met vracht, invoerrechten, onkosten, enz., doch in verhouding met de prijzen alhier, welke tusschen de f 1 en 2 per 100 K.G. liggen; komen deze prijzen toch wel rijkelijk hoog. Witte kool noteerde te Berlijn Mk. 7.tot S. (4.20'a f 4.80) per 50 K.G., terwijl ze hier slechts zelden f2.— per 100 K.G. doen. Gele kool bracht te Berlijn Mk. 10 (6.—) per 50 K.G. op. Hieruit volgt dus dat er wel vraag naar kool be staat. De Hollandsche tuinders en exporteurs zouden wat gaarne hun producten willen leveren, maar kun nen niet, doordat er geen voldoende gelegenheid be staat, de groenten over de grens te krijgen met recht van betaling over de clearing. Leveren zonder betaling te ontvangen gaat nu een maal niet. ZUIDSCHARWOUDE. Sociëteit On Maat. Naar een officieele kolfbond. De sociëteit Op. Maat alhier hield Dinsdagavond een ledenvergadering. De opkomst was vrij goed. Voorzitter, de heer A. Kist, opende de vergadering met welkom. Behandeld werd een schrijven van de Langendijker Kolfbond, waarin aan Op Maat werd gevraagd, of men toe wilde treden tot dezen bond.. Uitvoerige be sprekingen werden hierover gevoerd. Het bestuur was er niet voor, toe te treden. Meerdere leden acht ten het echter een goede instelling, welke sympathie ke wedstrijden organiseert. Daarom wilden zij wel medewerken. Het bestuur vond dit ook wel zoo, maar de Langendijker Kolfbond is thans in zulk een los verband. Er is geen vaste contributie. De laatste twee jaar is geen bijdrage gegeven, met gevolg, dat ook de corpsprijs niet aan. onze club kon worden toegewe zen. De heer M. Vlug, secretaris van den L.K.B., lichtte het schrijven nader toe. Het was eigenlijk alleen aan de Zuidscharwouder club gezonden, omdat deze nooit meer subsidieerde. De heer J. Kramer was er wel voor, dat men tot den Langendijker Kolfbond toetrad, als ook aan alle andere clubs werd geschreven en een officieele kolf bond werd georganiseerd. Dit werd den heer Vlug in overweging gegeven. De leden konden met dit standpunt accoord gaan. Men zag de noodzakelijk heid van den L.K.B. in. In een circulaire deelde het H.B. verschillende be palingen voor de wedstrijden te Grootebroek mede. De wedstrijd duurt nu vijf dagen, wegens de groote deelname en de feestelijkheden ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan. Tot corpskolvers werden aange wezen de heeren P. Molenaar, P. Goet en A. Berk hout. Reserve de heeren C. Berkhout, A. Kist en J. J. Reijne. De heeren P. Boon en C. de Boer Cz. werden afge vaardigd naar de algemeene vergadering. Nadat bij de rondvraag nog eenige interne kwesties van minder belang waren behandeld, volgde slui ting, met de beste wenschen voor de te Grootebroek te houden wedstrijden. HEERHÜGOWAARD De Weleerw. heer J. W. Pieterse, pastoor aan de parochie van het H. Hart van Jezus (Heerhugowaard -Noord) is al na ruim 10 jaren in de geestelijke ver zorging zijner parochianen in deze gemeente voorzien te hebben, overgeplaatst naar Wervershoof. Vrijdag morgen zal Z.E.W. door zijne parochianen uitgelei de worden gedaan. Mede om dit een eenigszins waar dig vertrek te doen zijn, werd een feestcommissie be noemd, waarvan de heer Th. de Goede secretaris werd. Deze commissie belast zich tevens met het feestelijk inhalen van den-nieuwen priester, de W.E. W. heer Brouwer, die voorheen standplaats had in Rotterdam en die denzelfden dag feestelijk zal wor den ingehaald. Daar de bijslagregeling bij den tuinbouw eenigen tijd alle werkloozen had opgenomen, was de werk verschaffing voorloopig gestaakt. Heden zal echter zoo wel de plaatselijke werkver schaffing als de tewerkstelling in de Wieringermeer weder een aanvang nemen. SINT P A N G R AS Alhier is in den ouderdom van 60 jaren overleden de heer J. ten Hoeve, hoofd van de bijzondere school alhier en kassier van de Boerenleenbank. De heer Ten Hoeve, die een zeer gezien persoon was in deze gemeente, heeft zijn functie als hoofd der school veertig jaar vervuld. W IE RIN GE RW AARD Een jubileum. A.s. Donderdag 15 Augustus ïs de heer M. Glim 25 jaar in dienst bij de familie Rezelman, als mole naar enz. enz. Naarmate de geheele zaak is gemoder niseerd is ook Glim meegegaan. Hij is begonnen met windbemaling, welke later is vervangen door een ruw oliemotor. Deze machine had Glim ook spoedig onder de duim, niet alleen als drijver, doch ook als monteur. Wanneer het noodig was, deed hij ook dienst als rijknecht; later met de vrachtauto als chauffeur. De a.s. jubilaris is nog in de kracht van zijn leven, zoodat hij nog wel menig baaltje meel zal kunnen behandelen. Vanaf deze plaats gaarne onze gelukwensch. BARSINGE RH O RN Pöstduïvenver. „De Reisduif". Zondag ƒ.1. hield bovengenoemde vereeniging een vlucht met jonge duiven vanaf Roermond; een af stand van 193286 K.M. De uitslag hiervan is: N. Saai, Wieringerwaard 1, 2, 3 en 4; B. de Roo, Barsin- gerhorn 5; H. J. Ulehake, Schagen, 6. ZIJ PE SCHAGERBRUG. Zaterdagavond vergaderde in het lokaal van den heer S. Kuiper alhier het Bestuur van dè afd. Ziipe en Omstreken van de Holl. Mii. van Landbouw, ter bespreking van het programma van de landbouw- tentoonsteling alhier. De verschillende rubrieken werden vastgesteld overeenkomstig die van het vo rige jaar. In de toe te kennen prijzen werd eene kleine wijziging gebracht en wel in dien zin, dat. indien van paarden, hoornvee en schapen per ru briek meer dan 10 nummers zijn, de jury bevoegd is een vierde prijs van f 1.in zoo'n rubriek toe te kennen. Na afloop der tentoonstelling zullen op het tentoonstellingsterrein wederom festiviteiten plaats vinden. In de eerste plaats zal de Landelijke Riiver- eeniging ..West-Friesland" worden uitgenoodigd eenige nummers paardendressuur te demonstreeren terwijl men zich voorts in verbinding zal 6tellen met de Wielrennersvereeniging ..West-Friesland" te Schagen, teneinde een programma samen te stellen voor het houden van een grasbaanwielerwedstriid, zoo mogelijk tusschen renners van deze vereeniging en van de vereeniging .D.O.K." te Den Helder. Wanneer de voorgenomen plannen slagen, waar aan wii niet twijfelen, belooft Maandag van kermis weer een hoogst prettige dag te zullen worden. De BURGEMEESTER der Ge meente NIEUWE NIEDORP maakt bekend: le. dat, ter voldoening aan ar tikel 72a in verband met de arti kelen 63 en 10 der Onteigenings wet, eene commissie uit Gedepu teerde Staten der provincie Noord holland, bijgestaan door den daar toe door het algemeen bestuur aan gewezen deskundige en het hoofd van het bestuur der gemeente, in het gemeentehuis aldaar zitting zal houden Vrijdag, den 6en Sep tember 1935, des namiddags te 3.45 ure, ten einde de bezwaren van belanghebbenden aan te hooren tegen het plan van voor aanleg en verbetering van den verkeersweg onder de gemeenten Oude Niedorp, Nieuwe Niedorp, Winkel en Hoog woud en noodigt belanghebbenden uit om hunne bezwaren, ter plaat se .en ure vermeld, mondeling of schriftelijk aan genoemde commis sie mede te deelen; 2e. dat de stukken, bedoeld in het eerste lid van artikel 12 der Onteigeningswet en ter voldoening aan artikel 72a in verband met de bepalingen van de artikelen 64 en 12 ter inzage van een ieder wor den nedergclegd ter secretarie der gemeente, van 17 Augustus aan staande, totdat de commissie hare werkzaamheden binnen de gemeen te heeft volbracht; 3e. dat het uitgewerkt plan van het geheele werk, bedoeld in het laatste lid van artikel 12 van meergenoemde wet, voor een ieder ter inzage zal liggen ter griffie der provincie Noordholland van 17 Augustus aanstaande, totdat de commissie hare werkzaamheden heeft volbracht. Bezwaarschriften zijn vrijgesteld van het recht van zegel. Nieuwe Niedorp, 13 Aug. 1935. De Burgemeester voornoemd, p; PLÜISTER. Een schipbreuk voor de radio. De geluidstechnici van de radio komen vaak voor de zonderlingste problemen te staan. Zoo zoub.v. eens een tooneelspel ten gehoore worden gebracht, waarin de scène voorkwam, dat een schip in aanva ring kwam met een ijsberg; en de schrijver stond er op, dat dit geluid door de microfoon zou worden weergegeven! Nu zijn er gelukkig maar weinig men- schen, die een dergelijke catastrophe hebben meege maakt; en er zijn nog minder menschen, die zich later weten te herinneren, welk geluid dit eigenlijk heeft gemaakt. Men moet dus zijn toevlucht weten te nemen tot de fantasie. De kwestie bleef echter natuurlijk: hoe kan men voor de microfoon een geluid te weeg brengen, dat den indruk maakt van de aanvaring tusschen een schip en een ijsberg? Men begon met een heele batterij machines op te stellen in het studie, die een geweldig leven konden maken en begon daarmede proeven te nemen. De schrijver kon er echter niet door bevredigd worden. Hij dreef de technici zoo tot wanhoop, dat een der regisseurs van woede een leeg lucifersdoosje in el kaar kneep, terwijl hij voor de microfoon stond. Even later kwam de man, die de effecten moest bestudee- ren, ademloos binnenstormen en berichtte, stralend van vreugde, dat het geluid, dat hij even te voren had gehoord, zoo echt. mogelijk het stooten van het schip op den ijsberg had weergegeven. Aanvankelijk begreep de regisseur maar niet, welk geluid dit kon zijn geweest, tot. hem eensklaps zijn aanval van woede te binnen schoot. Men herhaalde de proef en de schrijver was tevreden! Kleine oorza ken hebben vaak onverwachte gevolgen De BURGEMEESTER der Ge meente HARENKARSPEL maakt bekend: le. dat, ter voldoening aan arti kel 72a, in verband met de arti kelen 63 en 10 der Onteigenings wet, eene commissie uit Gedepu teerde Staten der provincie Noord holland, bijgestaan door den daar toe door het algemeen bestuur aangewezen deskundige en het hoofd van het bestuur dezer ge meente, in het gemeentehuis te Dirkshorn zitting zal houden op Vrijdag 6 September aanstaande te 12 uur, ten einde de bezwaren van belanghebbenden aan te hooren tegen het plan van de te ten behoeve van aanleg en verbete ring van den weg onder de gemeenten Schagen, Bar- singerhorn, Harenkarspel en Oude Niedorp en noodigt belanghebben den uit om hunne bezwaren, ter plaatse en uur vermeld, mondeling of schriftelijk aan genoemde com missie mede te deelen; 2e. dat de stukken, bedoeld in het eerste lid van artikel 12 dei- Onteigeningswet en ter voldoening aan artikel 72a in verband met de bepalingen van de artikelen 64 en 12 ter inzage van een ieder wor den nedergelegd ter secretarie dei- gemeente vanaf 15 Augustus 1935 totdat de commissie hare werk zaamheden binnen de gemeente heeft volbracht; 3e. dat het uitgewerkt plan van het geheele werk, bedoeld in het laatste lid van artikel 12 van meergenoemde wet, voor een ieder ter inzage zal liggen ter griffie der provincie Noordholland van 15 Augustus 1935, totdat de commissie hare werkzaamheden heeft vol bracht. Bezwaarschriften zijn vrijgesteld van het recht van zegel. Dirkshorn, 13 Aug. 1935. De Burgemeester voornoemd, H. NOLET. brengt Zaterdag, Zondag en Dinsdagavond, half negen in de Metro-Goldwyn Superfilm: met Lionel Barrymore en Lewis Stone. Een romantisch-avontuurlijk zeerooversver- haal vol spannend gebeuren en boeiende momenten. Grootsch van opzetSchitterende opnamen. Weekavonden en Zondagmiddag 3 uur po pulaire entréeprijzen: Zaal 40, Balcon 70 ct. TOEGANG BOVEN 14 JAAR. op het Marktterrein op DONDERDAG 22 AUGUSTUS '35 Er worden geldprijzen uitgeloofd Gratis programma verkrijgbaar Aangifte voor deelname aan den Heer P. Trapman te Schagen voor of op Dinsdag 20 Aug, a.s., des nam. 2 uur. Op Donderdag 15 Augustus, des mor gens van 10—11 uur bestaat gelegenheid tot aangifte ten lokale van den heer C. BOONTJES op de Markt. •s GRAVENHAGE. NOORDEINDE 128o Administratie van Boerderijen. Koop en verkoop Hypotheken. Assurantie. Wendt U om Inlichtingen tot onzen agent voor Noord-Holland: 6. Kleijne Assendelft 436. één-verkoop voor Schagen: Pluimveehouders Ons pluimveevoeder staat, altijd Ten spijt van concurrentiestrijd Nog bovenaan. Zaagt gij ooit zulk een kwaliteit Van beste grondstoffen bereid, Zoo goedkoop gaan? H.H. VEEHOUDERS1 Hebt gij reeds meel voor 't kalf besteld? Bedenk alle waar is naar zijn geld Korenmolen „DE BOCHT" Sint Maartensbrug Ons kalvermeel, goedkoop en goed Bevat wat 't kalfje hebben moet. Van 't varkensmeel maar niet gesproken. Dat heeft reeds vaak 't record gebroken. De varkens gevoerd met het meel van „de Bocht", Maken meer geld en worden gaarne gekocht.

Schager Courant | 1935 | | pagina 4