Uit Bergen. Nederlandsche Tuindersbond adresseert. Nog eens het „De Zeven Provinciën"- drama. Geen Duitsche toeristen meer naar Nederland. Aansporing tot dienstweigering. De brandkast meegenomen. Het geheim der Galapagos-eilanden. Predikbeurten. HET ZOMERFEEST VAN B.S.V. B. en W. namen voor de derde maal een beslissing en het leest ging door. Toch nog groote moeilijkheden. Zooals een officieel communiqué, ons verstrekt door het bestuur der Berger Sportvereeniging reeds heeft gempld, zal het door deze vereeniging georganiseerde zomerfeest thans toch doorgang vinden. Zooals wij reeds eerder schreven, werd door B. on W. bij de eerste aanvrage van B.S.V. tot het hou den van een zomerfeest onmiddellijk gunstig beschikt. Een door een aantal lieden gevoerde actie had ten gevolge, dat B. en W. aan de vergunning welkt} hlanc.o was verleend, dergelijke beperkende bepalin gen verbond, dat het bestuur van B.S.V. de risico niet wilde dragen on daarom besloot aan het gemeente bestuur „alles of niets" te vragen, erop wijzende, dat een niet. doorgaan van het feest ongetwijfeld voor de gemeente consequenties met zich bracht. Na deze samenkomst ten raadhuize, namen B. en W. .voor de eerste maal een beslissing en verleenden B.S.V. opnieuw onbeperkte vergunning, een uitzon dering makende alleen voor een tweetal zaken, waaraan h.i. gevaar verbonden was en voor de dans tent, waarin alleen zou mogen worden gedanst op Zaterdag- en Zondagavond. Wie geeft licht? Het feest kon dus doorgaan, maar het bestuur merkte al heel spoedig, dat het er met deze toestem ming van B. en W. alleen, nog lang niet was. Im mers: het clectrisch ^bedrijf bleek geen licht te kun nen leveren, aangezien het net overbelast was. Na tal van mogelijkheden geprobeerd te hebben, welke alle mislukten, scheen opnieuw het feest ten doode te zijn opgeschreven doch het bestuur gaf den moed niet op, Er werd verbinding gezocht en gekregen met den heer K. de Boer, exploitant van feestterrei nen, St. Adelbertusstraat 9 te Bergen en met hem werd het vraagstuk der verlichting opnieuw onder <le oogen gezien. Ilij zette dadelijk energiek de schou ders onder het werk. Het resultaat der onderlinge besprekingen was, dat het concern Hommerson en Vermolen, dat met twee zaken op de kermis te Castricum stond, bereid werd gevonden met z'n Dieselmotor-dvnamo het terrein te verlichten en voor de noodige kracht te zorgen. Door deze transactie, welke eerste Dinsdag avond definitief tot stand kwam. was het doorgaan van het zomerfeest verzekerd en werd tot laat in den nacht, gearbeid om do reclame-campagne op touw te zetten. Want het was intusschen kort dag geworden on er diende nog zoo heel veel te wor- dep gedaan. Ook hier gold weder in vollen om vang het spreekwoord: „vele handen maken licht werk" en zoo kon het gebeuren, dat gistermiddag liet terrein aan den Kerkediik gereed was, de eer ste zaken te ontvangen. Toen wii er een kiikic na men, was de firma P. Zwaag uit Heiloo druk bezig de lichtinstallatie in orde te brengen en ook reeds eenige zaken hun materiaal afladen. Ongetwijfeld zal het vandaag een gezellige drukte op het terrein zijn, als de vermakelijkheden worden opgebouwd. Overgeplaatst. De heer Kramer, onbezoldigd gemeenteveldwachter, belast met de surveillance in het Provinciaal Duin gebied, is benoemd tot veldwachter der gemeente Wie- j-ingerwaard. BARSINGERHORN De Jaarlijksche kermis is weer achter den rug en 5s door velen met opgewektheid gevierd. Het was idrulcker ongezelliger rinn wij dat dc paar laatste ja- j'cn gewend geweest zijn, waartoe het gunstige weer ongetwijfeld heeft meegewerkt. Zondag waren door de gymnastickvcrccniging „Dc Westfries" verschillende wedstrijden georganiseerd, jdie door, een talrijk publick werden gadegeslagen. Dc wielerwedstrijden vielen zeer in den smaak. De uitslagen daarvan luiden als volgt: Juniores. Sprint- «wedstrijd: 1. Eef Bos, 2. KI. Heidsma en 3. C Groen. Juniores, lange afstand: 1. G. Bobeldijk, 2. P. Zee- gérs on 3. KI. Heidsma. Amateurs, sprintwedstrijd: 1. P. van F.xter, 2. M. jStrijbis en 3. J. Boon. Amateurs, achtervolging: 1. J. Langedijk, 2. J. van Wonderen rn 3. M. Schagen. Amateurs, koppelwedstrijd: 1. J. van Wonderen en J. Boon, 2 P. Kort en M. Schagen en 3. P. van Ex- ter en H. Kwant. Maandag was de dag van kinder- en volksspelen, eveneens georganiseerd door „de Westfries". Een zeer bevredigende belangstelling en een groote deelname. J3ij voorbaat dus een succes voor de organiseerendc Vereeniging. Do gedetailleerde uitslagen waren als volgt: Meisjes, balgooien: 1. KI. van Veen, 2. Fetsie Wijntjeterp, 3. Maartje Vethman, 4. Ali Smit en 5. Lies Borst. Meisjes, balvangcn: l. Jaantje Hoogestee- ger, 2. Annie Kaan, 3. Gre Sleutel, 4. Marie Dekker en 5. Tinie Spaans. Meisjes, hindernisbaan: 1. Kaa tje Koster; 2. Maartjo Jongejans, 3. Lief Bakker; 4. Brogje Duursma en 5. Trijn Baan. Jongens, tonrollen: 1. Kees Spaans, 2. Arie Eriks, 3. Jo Hielkema, 4. Joh. Schenk, en 5. Anton Hooge- pieeger. Jongens, waterhappen: 1. Jan v. d. Mij, 2. Arie Bakker, 3. Maarten Middelkoop, 4. Wim Kooij- man, 5. Kees Sclioorl en 6. J. Raar. Jongens, hinder nisbaan op fietsen: 1. J. Sleutel, 2. Dik Schenk Jz., 3 Jb. Spaans, 4. M. Stammes en 5. Gert Zwaan. Dames, muilenwedloop: 1. Tr. Schenk, 2. Tr. Rey- 5i 3. Mej. Grin en 4. Tr. Pik. Dames, kinderwagen- ra e: 1. Tr. Schenk; 2. T. Everts, 3. Mej. de Graaf, 4. ,T. Kramer en 5. Mevr. D. Blaauboer. Heeren, kuipsteken: (een buitengewoon vermake lijk en interessant nummer met groote deelname) 3. Fr. Hoenson, 2. A. Schenk Cz., 3. K. Butter. Heeren, ruiterwedstrijd: 1. Jb. Reyne en G. v. d. Klooster, 2. .G. Kant en F. Nauts en 3. Th. Groen en P. N. Spaans. Jirect na afloop werden de prijzen in „de Fortuin" 'dor den lieer Met, leider van dc gymnastickver. uit gereikt, waarna dc heer J. A. Schenk do vereen., jr .ar in het bijzonder den heer Met, dank bracht ju >r het initiatief tot organisatie van de spelen en yoor do goed verzorgde leiding. De aanwezigen stem den door een hartelijk applaus hiermee in. De luid- sprekersinstallatie van den heer Ploeger deed op deze beide dagen goede diensten. Maandagavond trad de bekende tooneelvereeni- ging „Jong Loven" van Oudkarspcl voor het voet licht met do klucht in drie bedrijven „Ketty iokt pooit", Als we ons bepalen tot het vertoonde snel, dan heeft de vereeniging haar goeden naam hoog gehouden. Zelden zagen wii van „Jong Leven" een dergelijke goede bezetting. De kleinste tot de groot ste rol was in goede handen en kon ons uitstekend bevredigen. Dat do uitvoering als geheel geen dave- a-cnd succes werd, ligt hem dan ook zeker niet aan de spelers, doch aan het stuk, dat nogal pretentie loos was en tamelijk onlogisch. Laten we echter aannemen, dat het als ..kermisstuk" bedoeld is en dan zal het zeker wel zijn goede kwaliteiten bezit ten, maar „je moet er van houden". We zien „Jong Leven" nog eens gaarne terug, maar liefst met een ander soort stuk. Dinsdagmiddag was het rustig op de kermis, doch 's avonds weer een en al jolijt. Dc voetbalwedstrijd N.V.V. I tegen B.K.C. I heeft velen weer naar het sportterrein gelokt en ze hebben daar een spannen- den kamp te zien gekregen. Beide elftallen stelden zich met 4 invallers op onder leiding van den heer K. Wit. die zich uitstekend van zijn taak kweet. Na ccn onbeduidende aanval van NVV en eenie heen Aan den Ministerraad. In verband met de radiorede van Z.Exc. den Mi nister-President Dr. H. Colijn, heeft de Ned. Tuin dersbond een adres aan den Ministerraad verzon den. In dit adres wordt er op gewezen, dat de Nc- derlandsche tuinders met belangstelling de radio rede van den minister-president hebben gevolgd. Zij deden dit in de weinig benijdenswaardige positie van producenten, die ondanks alle maatregelen van hoogerhand en individueele aanpassingen, gebukt gaande onder allerlei vrijheidsbeperkingen, hun be drijf uitoefenen met belangrijke verliezen. Veron dersteld wordt, dat' dit aan den Minister-President bekend is. Het ligt dan ook voor de hand, dat de Ned. tuinders met eenige hoop hebben kennis ge nomen van Uw positieve mededeelingen aangaande het toekomstig Regeeringsbeleid inzake de land- bouwsteunmaatrcgclen. „Als er ernstige fouten zijn, of worden gemaakt, dan moeten die uit den weg worden geruimd en zul len ze ook uit den weg worden geruimd." Ten aanzien van de tuinbouwsteunmaatregelen wordt een zoodanige fout gemaakt, die om directe „ruiming' vraagt. De gestelde richtprijzen zijn de laatste jaren niet bereikt, ook niet met inbegrip van den tuinbouw- steun. De algeheele opoffering van eigen reserves en cre- diet de laatste jaren door den Nederlandschen Tuin bouw gedragen en verdragen, berustte op de hoop, dat eindelijk de consequenties van het Regecrings- syslcem van den tuinbouwsteun door de regeering zouden worden aanvaard, met andere woorden, dat de tot heden bestaande ernstige fouten van uit voering, gezien vanuit het oogpunt der grondslagen, van de tuinbouwsteunmaatregelen, uit den weg zouden worden geruimd. Zeer snelle tenuitvoerlegging hiervan is, gezien de toestand van den Nederlandschen tuinbouw, zeer noodzakelijk. Deze toestand gedoogt geen uit stel meer. wil men onherstelbaar leed en onver diend verlies voorkomen- Bij de Nederlandsche tuinders kan niet eerder de door den Min.-President bedoelde rust heerschen, voordat zij voor hun beperkte en daardoor extra be laste productie een matigen productieprijs krijgen uitbetaald. Maatregelen worden gevraagd, om de catastrophe te verhinderen, welke zou ontstaan, als de „schrik achtige crediteuren" tot executie zouden overgaan, daar alle bedrijven met onzichtbare banden aan el kaar zijn verbonden. De bloembollensaneering moet doorgaan. Het Hoofdbestuur van het Holl. Bloembollenkwee- kersgenootschap heeft uitvoerige besprekingen ge houden over de saneeringsmaatregelen en is daar bij tot de conclusie gekomen, dat gezien den hui- digen toestand in het bloembollenbedrijf die maat regelen moeten worden bestendigd, doch dat ge tracht moet worden, de verschillende bepalingen zoo practisch mogelijk toe te passen en de kosten zoo veel mogelijk te reduceeren. Men voelde wel wat voor de geopperde wensche- lijkheid tot progressieve inkrimping ter bescherming van de kleine bedrijven. De moeilijkheden in deze worden niet veroorzaakt door de bona-fide kwee- kersbedrijven, maar wel door de categorie, welke het bloembollenbedrijf als nevenbedrijf uitoefent. Hieruit blijkt wel, dat de saneeringsmaatregelen door de kweekers noodig worden geoordeeld. en weer getrap in het middenveld, neemt BKC het leerm ee en binnen 2 minuten is de stand 10 voor BKC. BKC. werkt eeweldig hard en ook NVV zit niet stil, zoodat we, een oogenblik het idee krijgen een competitiewedstrijd te aanschouwen. Nog voör de rust maakt NVV gelijk door toedoen van Kaay. Na een korte rust treden de spelers weer aan. Ook nu geniet het publiek van mooie sport. Waren de aanvallers van NVV voor de rust reeds iets gevaar lijk, na de rust was een NVV-overwicht, hoewel niet groot merkbaar. Toch nam BKC weer de lei ding, doch het einde kwam met 'n 32 overwinning voor NVV. waarmee dus N haar overwinningen reeks op dezen kermis-Dinsdagavond weer met éen vergrootte en bracht op 6 in successie. Bij BKC trad de rechtsback op den voorgrond, terwijl bij NVV Peereboom een uitstekende spilpartij vertolkte. De NVV-voorhoede was als geheel beter dan die van BKC. Vooral liet opzetten van een aanval, was, dank zij het uitstekende doorgeven van Peereboom, goed bijgestaan door Grootes en Bakkum naar de vleugels, waarvan wii ditmaal de rechtervleugel met den reserve-speler Kistemaker beter vonden dan de linker, heel goed te noemen. Het afwerken van een aanval liet nog wel eens wat te wenschen over. Aan de hand van hetgeen we dezen avond hebben gezien zullen de wedstrijden tusschen BKC en NW voor de a.s. competitie, met volledige ploegen, het aanschouwen ten volle waard zijn. Na afloop werd aan NVV een lauwertak uit gereikt. terwijl BKC een herinneringsmedaille in ontvangst kon nemen, beide beschikbaar gesteld door den heer A. de Graaf. Hierna een gezellig bal onder de uitstekende muziek van de heeren van Stipriaan, Bakker en Kaan. HOOGWOÜT) Een dezer dagen reed de landbouwer C. R. met zijn motor door de Weere, alhier, toen plotseling vlak voor hem een hond den weg overstak. R. kon hem niet meer ontwijken, waardoor de hond aangereden werd en de motor over den kop sloeg, waarbij R. zoodanig werd gewond, dat hij zich onder doktersbehandeling moest stellen. Deze constateerde een gebroken sleu telbeen. De duo-passagier kwam met den schrik vrij. Aan J. G. Wegdam, van de lichting 1931, is uit stel van eerste oefening verleend voor den tijd van een jaar. Bij besluit van Ged. Staten van 7 Augustus j.1. is de gemeenterekening over het jaar 1933 gesloten. SINT P A N G R A S Alhier is overleden de heer J. ten Hoeve, hoofd der christelijke school, kassier van de Coop. Boerenleen bank en secretaris-penningmeester van een tweetal polders. Bovendien was de overledene bestuurslid van den Ring van Boerenleenbanken voor Alkmaar en omstreken. Hij bereikte den leeftijd van 60 jaar. De r.k. en s.d. fractie te Koedijk zijn overeen gekomen, dat zij elkanders candidaten voor de wet houdersbenoeming zullen steunen, zoodat gekozen zullen worden de heeren C. Zut (r.k.) en P. Hart (s.d.) LUCHTVERDEDIGING BIJ HET PANAMA KANAAL. De Ver. Staten doen thans stappen ter verbetering van de bescherming tegen aanvallen uit de lucht van het Panamakanaal door het oprichten van radio luisterposten door de geheele republiek Panama heen. Men heeft hier den indruk, dat deze ontwik keling van zaken haar voornaamste oorzaak vindt in de uitbreiding van den Japanschcn invloed in Zuid-Amcrika, met als centra Costa Rica en Salva dor. De uitspraak in de zaak H. L. van Boven. In ons nummer van 1 Aug. j.1. gaven wij een uit gebreid verslag van de zitting van den Zeckrijgsraad te Willemsoord, waarbij tegen den luitenant ter ze* 2e klasse, H. L. van Boven, aan de hand van de art. 23, 114, 117, 119, 1:20, en 143 van hel Mil. Wetboek, en van art. 27 en 56 van het gewone Wetboek, door den fiscaal, Mr. Franken, een gevangenisstraf van 4 maanden met ontslag uit den dienst werd geëischt. Bekl. was, men zal het zich herinneren, tijdens de muiterij door een samenloop van omstandigheden oudstaanwezende, ofschoon hij in gewone dienst no. 6 in anciënniteit was. Het volstrekt nalaten van eenige maatregel van geweld is hem aangerekend geworden en om dien reden werd hij naar den krijgsraad ver wezen. Gisteren, 14 Augustus, zou dc uitspraak plaats heb ben. Er was in tegenstelling met 31 Juli, toen er eeen plaats onbezet was, nagenoeg geen belangstelling. Op de vraag van den president of bekl. voorlezing var- het vonnis wenscht en/of voorlezing van de weerleg ging van bekl.'s verdediging, antwoord bekl. genoe gen te zullen nemen met het vernemen van het von nis. Dit luidde: 3 maanden gevangenisstraf, met aftrek voorarrest, (van 11 Febr. tot 15 Maart 1933i, met ont slag uit den dienst, zonder ontzetting van de bevoegd heid om bij de gewapende macht te dienen. Bekl. heeft nu 10 dagen tijd voor appèl; waarschijn lijk zou hij hiervan gebruik maken. Luitenant Van Boven, die het vonnis schijnbaar onbewogen aanhoorde, werd zeer bleek bij het ver nemen van de zware straf. Het bedrag, beschikbaar voor het Dnitsch toeristenverkeer naar Nederland uitge put. Verdere credieten voor dit zo merseizoen niet te verwachten. Naar het Alg. Hbl. verneemt, is hier te lande be richt ontvangen, dat het bedrag van f500.000, dat voor den tweeden termijn door de Nederlandsche regeering ter beschikking was gesteld ten behoeve van het Duitsche toeristenverkeer naar Nederland, geheel is uitgeput. In verband hiermee heeft het hoofdbestuur van Horecaf zich nog tot den directeur-generaal van han del en nijverheid gewend met de vraag, of cr moge lijkheid bestaat, dat de Nederlandsche regeering als nog een bedrag voor het zomerseizoen ter beschik king stelt. Op deze vraag moest evenwel een ontken nend antwoord worden gegeven. Intusschen blijft, naar men weet, nog een bedrag over van f 100.000, dat van 15 September a.s. af be schikbaar komt. Dit bedrag kan worden besteed ge durende den winter en het vroege voorjaar (bloem- bollentijd). Het wordt niet wenschelijk geacht dit laatste bedrag thans reeds ter beschikking te stel len, hoewel er in Duitschland, naar het Mitteleuro- paischer Reisebüro heeft medegedeeld, nog groote aanvraag bestaat voor reismiddelcn naar Nederland. KIND LOOPT ONDER VRACHTAUTO. Doodelijk ongeluk te Leeuwarden. Gistermiddag is op de Willemkade te Leeuwarden de 6-jarige S.de Vries, wonende te Huizum, toen hij onverwacht achter een paard en wagen vandaan kwam en den weg overstak door een vrachtauto van de N.V. Benninga's Vetsmelterijen gegrepen. De zwa re wagen ging het ventje over het lichaam. Met ern stige inwendige kneuzingen is hij naar het Diacones- senhuis vervoerd. Daar is de kleine eenige uren later aan de gevolgen overleden. GANGSTER SCHIET EEN POLITIE COMMISSARIS NEER. Tijdens het verhoor. Tijdens het verhoor van den na een schietpartij gearresteerden gangster Arthur Payne, die met twee metgezellen voor den politie-commissaris van Sacra- mento, Elton Fish, was geleid, trok Payne plotseling een revolver en loste een aantal schoten op commis saris Fish, die op slag dood was. Fish is de vierde politieman, die in de afgeloopen weken in deze streek door de kogels der bandieten valt. Met moeite slaag de de politie er in, te voorkomen dat de menigte Payne en zijn metgezellen lynchte. KONING ALBERT-HERDENKINGSFONDS. Als steun voor de nabestaanden van slachtoffers der bergsport. Bern. Teneinde de nabestaanden van bergbe- klimers. die als eids. of als sportbeoefenaar het le ven verloren, te steunen, hebben de Zwitsersche en Belgische alpinistenclubs een „Koning Albert-Her- denkingsfonds" gevormd, ter eere van den koning der Belgen, die. zooals bekend, in Februari van het vorig iaar bij het beoefenen van de bergsport, te Marche les Dames om 't leven is gekompn. De laatste tien iaar zijn in Zwitserland meer dan zeven honderd personen bij het bestijgen der bergen, of bii het beoefenen van de skisport omgeko men. De laatste jaren bedroeg het aantal slacht offers gemiddeld honderd. Predikant geverbaliseerd. Tegen den Ned. Ilerv. predikant J. W. B. Cohen, die verleden week in zijn standplaats Dokkum we gens opruiing werd verbaliseerd, is thans ook te Murmerwoude, waar hij dezelfde rede met aanspo ring tot dienstweigering hield, proces-verbaal op gemaakt. Ds. Cohen was zich ten volle bewust van wat hij zeide, omdat hij meedeelde de volle conseqenties van zijn woorden te willen aanvaarden en hij ontveins de zich niet, dat hij hierdoor met den strafrechter in aanraking zou komen. WARE WOLKBREUKEN IN FRANKRIJK. Voor het eerst sinds acht weken reaen. Gistermiddag is voor het eenst sedert acht weken regen gevallen. Over het geheele land is voorts zooveel water neergekomen, dat hierdoor belangrijke schade is aangericht. In Amiens en in Nimes wer den de straten overstroomd. In eerstgenoemde stad raakte de electriciteitsvoorziening defect. Brutale inbraak in Krimpen aan de Lek« Gisternacht is een zeer brutale inbraak gepleegd in het dorp Krimpen a. d. Lek, meldt de „N. R. Ct. Een brandkast is door de inbrekers uit een boerderij weggehaald, terwijl de bewoners lagen te slapen. De inbraak is gepleegd in de boerderij van den vee houder N. de Jong, gelegen aan de Noord te Krim pen a. d. Lek. De heer de J. was met drie zoons en een dochter thuis. Niemand heeft iets van de inbre kers gemerkt. Gistermorgen bemerkte men echter, dat de brandkast, die in de voorkamer stond, verdwenen was. Deze brandkast, die een meter hoog en een meter breed is, is zeer zwaar. F.r moeten dan ook zeker meer dan twee inbrekers aan het werk zijn ge weest, daar men anders de zware kast niet had kunnen versieepen. Door het openen van een raam zijn de inbrekers binnengedrongen. De brandkast hebben zij van de voorkamer naar de achterkamer gedragen, vandaar door de gang naar de voordeu^. Buiten moet een auto hebben gewacht, waarmee rnen de kast heeft vervoerd. Een spoor van de kast is nog niet gevon den. De gemeentepolitie van het dorp heeft dc assis tentie van de Centrale Recherche te Rotterdam inge roepen; de dactyloscopische dienst heeft een ondei> zoek ingesteld, dat nog geen resultaat heeft opgele verd. Ook het speuren met politiehonden leverde geen succes op. Uit alles valt op te maken, dat hier beroeps inbrekers aan het werk zijn geweest, die de inbraak goed hebben voorbereid. In de kast zat een bedrag van f 2000 aan baar geld; voorts eenige spaarbankboekjes en een groot aantal geldswaardige papieren, die een groot bedrag vertegenwoordigen. Mevr. Bosquet gevonden. Mevrouw BosquetWagner-Wherbon, de „keizerin"' van de Galapagos-eilanden, die op geheimzinnige wij ze, in vrij dramatische omstandigheden van deze eilanden was verdwenen, is levend weergevonden, in gezelschap van een man, op een klein eiland voor de kust van Ecuador. Men meent dat haar metgezel is Robert Philipson, die haar vergezelde bii haar vlucht v. d. Galauagos eilanden, nadat de matrozen er de lijken hadden ge vonden van twee mannen, wier dood zeer verdacht voorkwam. Mevr. Bosquet en haar vriend worden thans be waakt door de politie van Ecuador die, op de hoogte van de duistere, bloedige feiten op de verre eilandjes, een ernstig onderzoek heeft ingesteld. Mevr. Bosquet moet bij haar ondervraging door de politie ophefmakende bijzonderheden hebben mede gedeeld over haar „regeering" op de Galapagos-eilan den en daarbij denkt men onwillekeurig terug aan de woorden van kapitein Barkner, die met zijn matrozen de lijken ontdekte van den Duitscher Lorentz en den Deen Nugerund, en zei: „Wat op het eiland voorge vallen is, onder de regeering van mevr. Bosquet, is zóó wreed, dat men er zich zelfs geen voorstelling van maken kan". WENSCH BIJ EEN VALLENDE STER. „Je hebt je toch zeker je ideaal toegewenscht?" „Zeker m'n Frits, dat blauwe van f31.50, dat wij vandaag in de étalage zagen staan!" ZONDAG 18 AUGUSUS 1935. NED. HERV. GEMEENTE. Schagen. voorin. 10 uur. Ds. Melchers van Heiloo. Barsingerhorn. geen dienst. Callantsoog. nam. 8 uur, Ds. van de Poel. Huisduinen, voorm. 9.30 uur, de heer O. G. Bunjes, Cand. t. d. H. D. Julianadorp, voorm. 11 uur. de heer O. G. Bunjcs. Dirkshorn. geen samenkomst Nieuwe Niedorp, zie nummer van Zaterdag. Winkel, voorm. 10.30 uur. Ds. Van Dijk. Doop. Zuidscharwoude, voorm. 10.30 uur. Ds. de Leeuw. Anna Paulowna, voorm. 10 uur. Ds. Vorstman. Burgerbrug, voorm. 10.30 uur. de heer Van Loon, van Voorburg. St Maartensbrug, zie Burgerbrug. Oudesluis. voorm. 10 uur, Ds. Witkop. Petten, geen dienst Schagerbrug. zie Oudesluis. Oude Niedorp. nam. 8 uur, Ds. Van Dijk. Hoogwoud, nam. 8 uur, Ds. Los. Aartswoud, nam. 8 uur. Ds. Reddingius. Heerhugowaard, voorm. 10.30 uur Ds. Baar. Kolhorn, voorm. 10.30 uur, Ds. Tinholt Eenigenburg. voorm. 10.30 uur. Ds. Tinholt. Valkkoog, nam. 8 ur, Ds. Tirtholt. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. R. van der Veen. Vertoeving. Nieuwe Niedorp. voorm. 10.30 uur. Ds. Haars. Hippolvtushoef, voorm 10.30 uur. Ds. Meihuizen. Den Ooever (Kapel), nam. 7.30 uur, Ds. Meihuizen. GEREF. KERK. Kolhorn. voorm. 10 uur en nam. 3 uur. Ds. A. A. van der Leer, van Oosterend (Texel). H. A. EVANGELISATIE. Schagen. voorm. 10.30 uur de heer v. d. Kaaii, van Amsterdam. Breezand. voorm. 10 uur. de neer Boon. Nam. 3.30 uur, de heer Boon. Hippolytushoef. voorm 10 uur. de heer O. Deen. THE STAR OF HOPE MISSION. Julianadorp. nam. 7.30 uur, de heer Lont uit Ame rika. VRIJ EVANGELISCHE GEMEENTE. Schoorl (dorp), tuin bij „de Beuk". Laanweg. vm. 10.30 uur. Ds. Ruijs. Hagepreek met viool.

Schager Courant | 1935 | | pagina 2