Modebladen. 8ad- en Zweminrichting JE HEL" ümoti ZmmbtrijtN WIEGEN Ch. H. Th. SCH1ÜLZ Grind JAN AIJ Muzieklessen HERVAT Dienstmeisje SCHAGER ROOSJES Boekhandel v.h. TRAPMAN Co. en baby-uitzetten Marktberichten. Advertentiën. Polder Callantsoog. Aanbesteding. het sloopen van bestaand pand Zondag 1 September a.s. De NIEUWE CURSUSSEN ESPERANTO ANNA P A U LO W N A ZWEMWEDSTRIJDEN. Schitterend geslaagd. De zwemvereeniging 't Oude Veer te Anna Paulow- na had voor Zondag j.1. groote kringwedstrijden uit geschreven. Dreigde het weer Zaterdagavond om te slaan, het hield zich huiten verwachting uitstekend en het zorgde er voor dat aan een van de belangrijk ste factoren voor het welslagen voldaan was. Maar ook de organisatie en de stemming onder de deelnemers en het publiek lieten niets te wenschen over. Het geheel verdient daarom ongetwijfeld het etiket: schitterend geslaagd. Des morgens hebben een 17-tal dames en heeren de diplomaproef afgelegd, waarna burgemeester Lovink ■als voorzitter van het Witte Kruis de felicitaties uit sprak en tevens een aansporing gaf om nu lid van 't Oude Veer te worden, die zich met de verdere ont wikkeling van de zwemcapaciteiten bezig houdt. De heer C. W. Boonen te Den Helder, die als exa men-commissielid aanwezig was, gaf daarna aan sommige gediplomeerden nog wat goede wenken, die door de sympathieke wijze van uiting wel zeer ter harte zullen worden genomen. Tegen twee uur hadden reeds zeer velen zich op de badinrichting een plaats gekozen. En toen de wedstrijden goed en wel aan den gang waren, geraakte dc beschikbare ruimte zoo goecl als vol. De wedstrijd verliep buitengewoon vlot en was voor het publiek door dc regelmatige en uitvoerige aan kondiging uitstekend te volgen. De uitslagen waren: 50 M. schoolslag jongens t.m. 16 jaar: 1. H. v. d. Water, D.H., 45 sec.; 2. C. M. J. Sinke, A.P., 45,2 sec. plus kamp. 3. C. Wagenaar, H.H.W., 45,4 sec. 50 M. schoolslag meisjes t.m. 16 jaar: 1. M. Forrer, D.H., 47,2 sec.; 2. A. do Jongh, H.H.W., 47,6 sec.; 3. T. Visser, S., 48 sec.; Kamp. A.P. J. Mets 52,4 sec. 50 M. vrije slag jongens: 16 jaar: 1. J. Kraan, D.H., 33,5 sec.; 2. J. Timmerman, D.H., 35,4 sec.; 3. H. v. d. Water, D.H., 35.8 sec., Kamp, A.P. C. M. J. Sinke, 37,3 sec. 100 M. vrije slag, dames: 1. B. Goedhart, D.H., 1,26 min.; 2. A. Vermeulen, D.H., 1.30,4 min.; 3. K. Blaau- boer, S., 1.36,8 min.; Kamp. A.P., T. Tuinman, 1.42,7 min. 100 mr. vrije slag, heeren: 1. H. v. d. Meer, H.H.W., 1.13.5 min.; 2. J. Verfaille, D.H., 1.13,8 min.; 3. J. iSchellinger, D.H., 1.19.7 min.; Kamp. A.P., J. Kom mer, 1.26 min. 25 M. schoolslag jongens: 1. T. Mulder, D.H., 22,7 sec.; 2. W. Buck, D.l-1., 23,5 sec.; 3. M. de Boer, S., 24,2 sec.; Kamp. A.P. J, Molenaar, 29 sec, 200 M. schoolslag, heeren: 1. J. Frijdal, D.H., 331.2 min.; 2. A. Groenhart, D.H., 3.53,2 min.; Kamp. A.P., Jb. Molenaar, 3.53.6 min. 25 M. schoolslag, meisjes: 1. D. v. Os, D.H., 21,7 sec.; 2. A. Dekker, A.P., 25.9 sgc. plus Kamp. A.P. 3. A. Goudsblom, H.H.W., G. Wardenaar, S., 26 sec. 3 X 50 M. estafette, dames: 1. D.H. 1 2.15.5 min.. 2. D.II. 2 2.22.4 sec. 3 X 50 M. estafette heeren: 1. H.H.W. 2.5.4 min.; 2, D.H. 1, 2.6.8 min. Na afloop vond in „Veerburg" onder groote be langstelling do prijsuitreiking plaats. De voorzitter van 't Oude Veer, de heer H. Jon ker Hz., sprak zijn vreugde uit over het welslagen van het feest en zeide over te gaan tot het uitreiken der prijzen. Alvorens dat te doen gaf hij namens het. Oude Veer en namens de geheele zwem wereld uiting aan gevoelens van grooten dank jegens het. Witte Kruis c'/at de wedstrijdbancn e.d. zoo spontaan had laten maken. Een driewerf hoera weerklonk op het Witte Kruis. Het Witte Kruis stelt zich als doel de be vordering van de volksgezondheid, zoo sprak de voorzitter en óén van de beste middelen om dat doel na te streven is het samengaan met een zwem- club die door de beoefening van de wedstrijdsport voor de propaganda zorgt. Spr. zeide tenslotte dat hij hoopte dat de samenwerking tussChen Het Witte Kruis en 't Oude Veer zoo mocht blijven en ook, «dat als er weer een zwemdag kwam in A.P., dat dan alle bezoekende vereenigingen weer zoo spon taan zouden inschrijven. Het spreekt van zelf dat alle juryleden en deelnemers een woord van dank voor hun bemoeienissen kregen. Daarna werden de prijzen uitgereikt, en heeft de heer G. W. Boonen namens de bezoekers hulde ge bracht aan de organisatie en de ver. 't Oude Veer. Vele deelnemers hebben zich nog lang aan den dans gelaafd alvorens A.P. te velaten. Laten we hopen dat ze volgend jaar terugkomenl LANGEND IJ K ZWEMWEDSTRIJDEN TE OUDKARSPEL. Zondag j.1. hadden de door de zwemver. „Volhar ding" uitgeschreven wedstrijden plaats. Des morgens werd gelegenheid gegeven tot ver krijgen van diploma's. Hiervoor bestond heel wat animo. Diploma A: 50 M. schoolslag, 25 M. rugzwemmen, 25 vrije slag, sprong van de plank en wenden en kee ren in het water, kon verleend worden aan: Alie Langendijk, Bets Hart. Alie Blaauboer. Gre Dekker, Aafje Tuinman, Gré Bakker, Henk Vis, Henk Boonacker, Trien van Houd, Harry Kroon, Mevr. VoogtDekker, Marie Kroon, Jannv Ootjers; Nelly van Spengler, Pietertje Jonker, Jan Bood, Mi na Bol, Hanny van Loo, allen van Oudkarspel; Ada Stam, Noordscharwoude, Marie Schene, Zuid- scharwoude. Diploma B: sprong van de plank, 7 meter onder water zwemmen; 50 M. schoolslag, 50 M. rugzwem men, 50 M. vrije slag, wenden en keeren in het wa ter: Jan Bakker, Noordscharwoude, Hanny van Loo, Oudkarspel. Diploma C: Duiksprong v. d. plank, 100 meter schoolslag, 50 M. rugzwemmen, alles gekleed in ge woon costuüm: J. V. d. Meulen, Willy Frielink, Beb Frielink, Annie Keeman, Gerie Balder, Nelly Lange- dijk, P. Scheltus, Lies Keeman, Cor de Geus, Jan Bal- clei*, allen van Noordscharwoude, J. Teller, Tini Boon acker, Hanny van Loo, Wanny Kostelijk, C. Bak ker, K. Kos, allen van Oudkarspel. De middag wedstrijden stonden onder leiding van de heeren Kouseband uit Schagcn en I. M. K. van Loo te Oudkarspel, die voor een vlot verloop zorg den. Een talrijk publiek volgde met aandacht de verschillende verrichtingen en wedstrijden. Het was een echte gezellige, sportieve middag, waarmede Volharding in alle opzichten tevreden kan zijn. Des morgens merkten wij onder de aanwezigen op lir. van Spengler. burgemeester van Noordschar woude en wii vernamen dat het voor het bestuur der zwemvereen. eenigszins teleurstellend was. dat de Burgemeester van Oudkarspel niet aanwezsg was. Na afloop van de wedstrijden werden de .prij zen aan de gelukkige winnaars door den heer J. Eecen, vice-voorz. van Volharding uitgereikt. Spre ker dankte den heer Paridom, zwemleeraar van Volharding, daar men kan constateeren dat onder' diens leiding de leerlingen tot zeer goede resultaten ziin gekomen. Spr. dankt Dr. de Wit voor zijn aan wezigheid en verder allen die medewerkten om de zen wedstrijd te doen slagen. Hieronder de u is lagen der verschillende wed strijden: d Meisjes. 25 M. schoolslag: leè C. Wtiteveen, Oud karspel, 22,4 sec.; 2e. A Tuinman, Oudkarspel, 23 sec.; Jongens, 50 M. schoolslag: le. J. Vermeulen, Nrd. scharwoude, 58.4 sec.; 2e. H. Vis, Oudkarspel 60,2 sec Meisjes tot en met 16 jaar, 50 M. schoolslag: le. Wanny Kostelijk, Oudkarspel, 44,8 sec.; 2e .M. Gouds blom, H. Hugowaard, 45 sec. Jongens tot 16 jaar, 50 M. schoolslag: le. Fr. Ko ning, Schagen, 45,7 sec.; 2e. Sj. Meines, Oudkarspel, 51 sec.; Heeren (Kring), 50 M. vrije slag: le. Fr. Hink, Oud karspel, 31.3 sec.; 2e. F. Koning, Schagcn, 33,7 sec. Dames (Kring), 50 M. rugslag: le. A. Wardenaar, Schagen, 49 sec.; 2e. N. Engel, H. Hugowaard, 50,8 sec. Heeren (Kring), 2G0 M. schoolslag: le. F. Hink, Oudkarspel, 4 min.; 2e. A. Pranger, Oudkarspel, 4.15,8 min. Dames (Kring), 50 M. vrije slag: le. Riek Goedhart, Helder, 37,7 sec.; 2e. A. Wardenaar, Schagen, 43,1 s. Estafette, 4 X 25 meter, voor Heeren en Dames: le. „De Wiel", Schagen, 1.10,6 min.; 2e. Den Helder, 1.10.7 min. Heeren (leden van „Volharding), 100 M. vrije slag: le. F. Hink, Oudkarspel, 1.16.8 min.; 2e. J. J. Ooster- wijk, Oudkarspel, 1.30 min. WIE RINGEN ZOMERFEESTEN. Zaterdag en Zondag j.1. zijn alhier op het strand van „Het Amstelbad" zomerfeesten gehouden. Toen we-Zaterdagmiddag het strand betraden, was er ondanks het nogal onstuimige weer, flink publiek. Het eerst wat ons trof was do groote danstent, welke daarvoor speciaal geplaatst was. Om 3 uur werd begonnen met de wedstrijden voor abonné's. Wedstrijd no. 1: Hardzwemmen (vrije slag) voor jongens en meisjes tot en met 14 jaar, 50 meter. Win naars hiervan waren: No. 1 C. Asjes Sz., 45 sec.; no. 2 E. Kamst. Wedstrijd no. 2, 50 meter, vrije slag, voor heeren: No. 1 D. Smit, 37 sec.; no. 2 S. Lont Albz. Wedstrijd no. 3: Kano-race, zonder peddels: No. 1 E. Kamst, no. 2 E. Pauluweit, no. 3 C. Kaan Nd. De tobbe- en kano-race, de laatste met peddels, moesten vervallen wegens het onstuimige weer. Deze wedstrijden waren heel aardig. Een compli ment voor den badmeester en diens helper is hier zeker niet misplaatst. Te zeven uur hadden we een opmarsch door de muziekvereeniging „Apollo" van .den Oever, vanaf den Poelweg door Westerland naar 't Amstelbad. Toen we hier om even voor zevenen arriveerden, was het er al een drukte van belang; heel Westerland was op de been en daar gaat het, in flink marsch- tempo, voorwaarts. Een talrijk publiek sloot zich hier achter aan, zoodat toen de muziekvereeniging op het strand arriveerde, het er dadelijk een gezellige drukte was. We kregen daar eerst eenige nummers te hooren, welke zeer zeker in den smaak vielen. Om 8 uur had de opening plaats van de danstetnt. De dansmuziek was van de hier zoo goed bekende en populaire band van Siem Spruit. Het concert van „Apollo" had echter even goed door gang en toen te negen uur de feestverlichting en illu minatie van het paviljoen aan ging, was het er wer kelijk echt gezellig; dit getuigde ook wel het zoo groote aantal aanwezigen. Vooral het model van een schip, hetwelk boven op het paviljoen was geplaatst en verlicht, was een schitterend gezicht met daaron der onze dappere mannen van „Apollo". Het concert duurde tot 10 uur.. De sluiting van de danstent had te 1 uur des nachts plaats. Den geheelen avond is de danstent goed ge vuld geweest. Hoe kan het ook anders, mooie mu ziek en een mooie groote ruimte, beide noodden al- zoo tot dansen uit. Zondag was het weer oneindig veel beter dan den vorigen dag. Er werd toen te 2 uur begonnen met interessante zwem-demonstraties en polowedstrij den. Deze trokken begrijpelijker wijze veel publiek, en de band van Siem Spruit zorgde er voor, dat de stemming er in bleef. Te vier uur werd de danstent geopend en een aan vang met 't dansen gemaakt. De tent was al da delijk flink gevuld. De gondelvaart, welke te half tien werd gehouden, trok ook een menigte belangstellenden, dit was dan ook werkelijk wel de moeite waard. tiet bal werd in de overvolle z'astl voortgezet tot 1 uur. De zwemwedstrijden des middags werden verricht door leden van de Iteldersche zwemvereeniging „Frissche morgen". We kunnen echter wel zeggen, dat het zomerfeest uitstekend geslaagd is. WIERINGERMEER Ontslag ingetrokken. ITet voor eenige dagen aan pl.in. 100 personen aan gekondigde ontslag is naar ons wordt medegedeeld thans weer ingetrokken. Paard op hol. De koetsier L. S. te Opperdoes, werkzaam bij de Cult. Mij. was Zaterdag bezig met koren bijeen te rij den. Het temperamentvolle paard werd plotseling schichtig en sloeg op hol, terwijl de koetsier van de geladen wagen tuimelde. Met een gebroken arm werd hij opgenomen en na een eerste verband door een medicus naar een ziekenhuis overgebracht ter verdere behandeling. Onder een stroopak terechtgekomen. Tijdens het stroo drogen, kwam de werkman A. T. te Slootdorp te struikelen en kwam onder het val lend pak terecht met gevolg dat hij zich onder ge neeskundige behandeling moest stellen. Windschade jong houtgewas. Wij, in den nieuwen Polder krijgen den wind en regenbuien nog steeds uit eerste hand. Bij de j.1. Zondag nogal vrij sterke Oostelijke bries werd veel schade aangericht aan de jonge hoornen. Bij tien tallen werden de mooie dichte kruinen afgeknapt. E OE GR AS JULIANADORP. J.V.C.-NIEUWS. Zondag J.1. ontving J.V.C. bezoek van twee elftal len van Field. Boys. Eerst kwamen de beide 2e elf tallen van J.V.C. en Field. Boys in het veld. De Boys waren sterker en wisten dan ook door een 4—2 over winning beslag te leggen op de uitgeloofde medaille Daarna kregen we de beide eerste elftallen tegen elkaar. ITeldersche Boys I verkoos eerste tegen den wind te spelen. Daardoor was J.V.C. het meeste in den aanval, maar wist voorloopig niet te doelpunten. Het duurde wel een half uur voor de rechtsbuiten van J.V.C. met een verre schuiver succes had. Even voor de rust maakte Held. Boys met een mooie aan val gelijk. De rust ging in met 1—1. Na de rust het zelfde op- en neergaande spel, met J.V.C. het meest in de meerderheid. Uit een van die aanvallen wist de linksbuiten van J.V.C. met een mooit schot den stand op 21 te brengen, waarmee het einde kwam. Iets te gauw volgens sommigen uit het publiek, die meenden dat er nog vijf minuten te spelen was. NOORDSCHARWOUDE. 26 Augustus 1935 Aangevoerd: 5800 Kg. aardappelen: Schotsche mui zen 2.20. grooten 22.10,e R. Duken 1.40. bl. dito 22.20, drielingen 2.10—2.20. uien 1.401.70. drielin gen 1.902, grove 2.102.20. gele nep 2.502.60. 2000 Kg. zilveruien: drielingen f 2. zilvernep 3.76—4.10, '000 Kg. snercieboonen f 45.60. BROEK OP LANGENDIJK, 26 Aug. 9500 Kg. aardappelen Schotsche muizen f 2.90, groo- 'en f 1.90, r. Duken f 1.50, eigenheimers f 2.20, bl. di- 'o f 1.S0—2.20, bl. aardappelen f 1.80, cres f 1.10, 19000 Kg. uien f 1.20—1.90, driel. f 1.60—2.20, gele nep f 2.30 -2.60. Peen f 2, 2800 Kg. snercieboonen 45.30. kroten 1.90, roode kool el.302.10. witte kool f 1 501.60. gele kool c11.90. bloemkoo' 3.906.30, 2e s. 1.50-2.30 ALKMAAR, 24 Augustus 1935. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer Met genorgen geven wij kennis van de geboorte onzer Dochter Martha Hendrika, K. HEERSCHAP. C. F1EERSCHAP—Meeldijk. Middenmeer, 24 Aug. 1935. Ingelanden van bovengenoemden Polder, welke door tusschenkomst van den Polder wenschen te betrekken, gelieven hiervan met opgaaf van de verlangde hoeveelheid kennis te geven aan den Dijkgraaf, den heer H, Kruis- veld vóór 30 Augustus a.s. HET BESTUUR. Onderget. zal namens zijn Principaal op 31 Augustus aanbesteden bewoond door den heer Jb. Castricum en het ter plaatse bouwen van 3 woningen m, bergplaats Ingezetenen van Schagen kunnen bestek en teek. (a f 4.—, rest. f 2.—) bekomen bij Lichtdrukinrichting Wed. Plukker. De Architect, Jos. L. Overtoom. VIOLIST, Staatsdipl. L.O. heeft zijn (Kan nog enkele leerlingen plaatsen) Adres: VEERWEG 19, Anna Paulowna 'WyWW WWnWWriWyWyWW Voor direct een gevraagd bij WITKOP's Lunchroom, koningstraat 17, Den Helder. Te koop gevraagd: Zeug met ongemerkte Biggen oi hoogdrachtige Zeug. A. BLOKKER, Veehandel, post Oude- sluis. Regenjas verloren. Vrijdagvoormiddag komende per fiets via den Afsluitdijk, Den Oever langs Middenmeer naar Aartswoud. Terug te bezorgen bij F. FERWERDA, Lutje winkel. De eerlijke vinder zal beloond worden. Voor direct gevraagd, wegens ziekte van den tegenwoordige, een Boerenknecht, (liefst bejaard) goed kunnende melken. Br. letter A, Bureau van dit blad. TE KOOP. een beste Melkgeit, zonder horens, bij P. BROERSMA, Winkel. Gevraagd: Huishoudster, leeftijd 50-60 jaar, bij ]b. SCHAGER. Zaadhandel, Boschweg K 1, 't Zand. Er biedt zich aan: Een halfwas TIMMERMANSKNECHT Diploma aanwezig. Br. onder letter A Poststation, Burgerbrug Wij hebben steeds groote voor raad van de nieuwste Ook voor Kinderk leeding. Pa tronen kunt U ook bij ons bestel len. Zoo, weer terug. Prettige vacantie (gehad? Nou en of. Reuzen fietstocht ge maakt! Half Zwitserland door! En hoe ik mijn Torpedonaaf heb leeren waardeeren. Het was een genot bij het afrijden van die vele Kilometers lange hellingen een betrouwbare rem te hebben die geen schokken geeft. Men ziet in die bergstreken irouwens haast niet anders dan rijwielen met Torpedo. Wat heel sterk spreekt 'is, dat bij het Zwitsersche leger sedert 1905 uitsluitend Torpedo gebezigd wordt. VRU WIELREM N A AF Öo& nrue£ 2 of 3 HET IDEAAL VOOR DEN WIELRIJDER! van den Kring Noord - Holland Noord Medewerkenden „De Wiel", H. Z. V. Den Helder, H.Z.V. Hugowaard, „De Volharding" Oudkarspel, M't Skarpet" O. Niedorp, ,,'t Oude Veer" Anna Paulowna Het geheel wordt opgeluisterd door Muziek Entrée leden f O.IO; niet-leden f 0.35 Aanvang 's middags 2 uur in verschillende uitvoering Aanbevelend, Schagen N.V. DE HELDERSCHE GRAAN- EN KUNSTMESTHANDEL, voorheen C. R. KEYSER Co. Binnenhaven Si DEN HELDER - Tel. 10G. Vrijblijvende noteering af magazijn: Gerstemeel, van zware inlandsche gerst, f 5.10 Voertarwe, inlandsche A - 5.50 Haver, zware inlandsche - 6.50 Chevaliergerst, geschoonde, zware - 4.70 Voerrijst ïncl. - 6.60 Gemengd Kippenvoer - 5.50 Varkensmeel, A - 6.00 Varkensmeel, B - 5.50 Verder blijft de prijscourant volgens d.d. 19 Aug. 1935 ongewijzigd. vangen aan 2 September a.s. Opleiding voor conversatie en handel. Club- en Privaatlessen. Billijke condities. Aanmelding schriftelijk of mondeling. Spreekuur Donderdags en Vrijdags van 3 tot 4 uur. K. ROGGEVEEN, Laan D 123, Schagen Leeraar Esperanto Diploma B. en prijzen als volgt: 6 veulens f 60—100: 11 melk koeien f100180; 14 nuchtere kalveren (slacht) f4 12; 26 schapen (vette) f 10—14 en 3 biggen (10 weken) waarvan prijs niet genoteerd. MEDEMBLIK. 24 Augustus 1935. Aardappelen: Schotsche muizen f 1.151.20. kleine muizen 7075 et., grove 90—95 et., borgers 0.901, W. duc 7580 ct. per 50 Kg. ALKMAAR. 24 Augustus 1935. Op de heden gehouden Botermarkt werd 7077Vk cent betaald. Kipeieren f 33.40 en eendieren f 2. ALKMAAR. 24 Augustus 1935. N.V. Eierveiling voor FIoll. Noorderkwartier. Aanvoer: 130.000 kipeieren: 58—60 Kg. f 3.10—3.20. 66-62 Kg. f 3.10—3.40. 62—64 Kg. f 3.26—3.50. 64—66 Kg. f 3.50—3.80, eendeieren f 2, alles per 100 stuks.

Schager Courant | 1935 | | pagina 3