Sport van Zondag torraces te Alkmaar. Voetbalveresniging „Alcmaria Victrix". Stichting van een Kleuterschol. Maandag 26 Augustus 1935. SCHAGER COURANT. Tweede blad. No. 9793 Schagen I=D.T.S. 1=3. Uit onze omgeving. J. C. Houtop wint de senïoreswedstrijden in de klasse 350 en 500 c.c. en tevens bei de lange baan-races in bovengenoemde klassen. Hij verbetert drie maal het baanrecord en bracht dit op 26.2 sec. sn. ronde. P. Maller winnaar in de 350 c.c. juniores. In den wedstrijd nieuwelingen wint F. L. v. d. Kleij. ALKMAAR, 25 Augustus. Hedenmiddag had er onder vrij groote belangstelling de motorsnelheids wedstrijden plaats, georganiseerd door „Alcmaria" y.V.V., op het Gemeentelijk Sportpark. Het heeft dezen middag niet ontbroken aan span ning en sensatie en er hadden in diverse wedstrij den valpartijen plaats, welke allen goed zijn afge- loopen. Het aanwezige publiek was uiterst voldaan door de prestaties van verschillende rijders, vooral Houtop en van Dijk traden sterk op den voorgrond. Zooals reeds bovenvermeld heeft Houtop kans gezien driemaal het baanrecord te verbeteren. Voorwaar een prestatie, welke op de Alkmaarsehe baan nog nooit is voorgekomen. Precies op tijd vingen de wedstrijden aan, begun stigd door het mooiste zomerweer, hetgeen voor ve len een verrassing was na dezen droeven morgen. In de juniores 350 c.c. verschenen in de le serie 5 'deelnemers aan den start. Het was Q. van den Berg, die in de 4 ronden den kop had, doch in de 5e ronde werd gepasseerd door I-I. Buys, die dan ook deze se rie op Motosacoche won in 3 min. 10.2 sec.; 2. Q. v. d, Berg op H.D., in 3 min. 10.8 sec. De 2e serie bracht een zekere overwinning voor P. Moller op Velocette in 3 min. 4.2 sec.; 2. J. Roest op Eysink, 3 min. 6.6 s. De herkansingsrit van bovengenoemden wedstrijd bracht 6 rijders aan de start en het waren van Rijs- sel op Motorpaleis Special en de Graaf op Calthorpe die zich in de finale wisten te plaatsen, in den tijd yan resp. 3 min. 7.6 sec. en 3 min. 8.4 sec. In deze rit kwam van Ekris in de 5e ronde te vallen, doch herstelde zich spoedig, om zijn wedstrijd uit te rijden In de finale was P. Moller sterk favoriet in den tijd van 2 min. 58.6 sec.; 2. de Graaf in 3 min. 5.6 sec. Buys en v. d. Berg hadden motorpech, terwijl Roest en v. Rijssel kwamen te vallen, resp. in de 4e en 5e ronde. Wedstrijd seniores 350 c.c. werd verreden in 3 se ries. De 1ste serie gaf een mooien strijd te zien tus- schen J. de Ridder en H. Hamers, welke door eerst genoemde werd gewonnen op A.J.S. in 3 min. 4.2 sec. 2. Hamers op Royal Enfield in 3 min. 5.4 sec. De 2e serie werd wel 'vlugger gereden, doch het waren slechts 2 rijders, die de finis passeerden, als le Hart man op Motosacoche in 3 min. 0.2 sec., 2e Rehorst op Lady, 3 min. 1.6 sec. De Duitscher Sedan Graf kwam in de 4e ronde te vallen, terwijl Oosterbaan en Aart- sen motorpech hadden. De 3e serie was een gemak kelijke overwinning voor J. C. Houtop op Rudge in 2 min. 55.3 sec., 2e Jac. Al op Royal Enfield, 2 min. 57.6 sec. Bosman verscheen in deze serie niet aan de start. De herkansingsrit in bovengenoemde afd. bracht een spannenden strijd tusschen Iesberts en Oosterbaan, resp. op Lady en Eysink. Eerstgenoemde won in 2 min. 59.6 sec., 2e Oosterbaan in 3 min. 0.4 sec. Deze 2 rijders kwamen dus ook in de finale uit. Westerop kwam te vallen van van Rijk had motor pech. De finale is op schitterende wijze gereden; 7 van de 8 rijders herijkten de finis, terwijl Hartman we gens motorpech moest opgeven. Houtop heeft op for midabele wijze dezen wedstrijd gewonnen in 2 min. 48.4 sec., waarbij nieuw baanrecord, nl. 27.2 snelste ronde (deze stond op naam van van Dijk in 27.4 s.) 2. Jac. Al op Royal Enfield in 2 min. 56 sec.; 3. Ies berts op Lady 2 min. 56.4 sec.; 4. Oosterbaan op Eysink in 2 min. 58.6 sec.; 5. Rehorst op Lady in 2 min. 59.8 sec. De directe beslissing in de klasse 350 c.c. voor nieuwelingen was niet zoo spannend, daar 2 van de 4 rijders motorpech hadden. 1. J. de Jong op Rud ge 3 min. 23 sec.; 2. Huijkman op Velocette 3 min. 24.2 sec.; De groote strijd in de Seniores 500 c.c. werd verreden in 3 series van 4 rijders. In de eerste serie was G. J. van Dijk sterk favoriet op Eysink in 2 min. 58.2 sec. 2. H. Hamere op Royal Enfield 3 m. 4 sec. De 2e serie was minder snel: hierin maakte (van Aarisen den snelsten tijd als le op New-Rapid in 3 min. 7.4 sec.; 2. A. Hartman op Husovarna 3 min. 9.4 sec. De 3e serie was een glansrijke over winning voor Houtop op Rudge in 2 min. 53.2 sec. (wederom nieuw haanrecord n.1. 28.2 sec. sn. ronde) 2. J. Bosman op Rudge in 3 min. 1.8 sec.; In de herkansingsrit maakten Ouwehand en van Wingerden den snelsten tijd resp. op Jac. Al Special 3 min. 0.4 sec. en Royal-Enf. Special in 3 min. 1.6 a. De beslissing van den geweldigen strijd ging for midabel snel. Houtop zag kans te winnen in 2 min. 46.2 sec. (snelste ronde 26.8 sec.), terwijl van Dijk niet veel ten achter bleef en 2e werd in 2 min. 49.2 s. 3. Hartman 2 min. 57.2 sec.; 4. v. Wingerden 2 min. 58.6 sec.; 5. Hamers 3 min. 0.8 sec; 6 Aartsen 3 min. 3,2 sec. Van Houtop maakte zijn eereronde met bloe men in de Alkmaarsehe kleuren. De wedstrijd voor Nieuwelingen 250 c.c. bracht 2 series van 4 rijders. In de le series plaatsten zich F. F. van der Kleij op Ariel, 3 min. 19.6 sec. en A. W. Som de Cerff, Eysink. 3 min. 24.6; in de 2e serie W. Dijs op Motosacoche 3 min. 22 sec. en Maltha op Pander 3 min. 23.6 sec. In de finale tusschen boven genoemde 4 rijders had v. d. Kleij al spoedig den kop en wist deze te behouden, hij won in 3 min. 12.2 sec. op zijn wiel gevolgd door Som de Cerff in 3 min. 12:4 sec. 3. W. Dijs 3 min. 16.2 sec. 4. Maltha 3 min. 20.6 sec. Thans volgde de Lange Baan-race voor Seniores 350 c.c. met 11 rijders aan den start. Het is Houtop die dadelijk den kop neemt gevolgd door Bosman, doch deze komt. in de 5e ronde te vallen. Ook Rijk en de Ridder zijn intussehen komen te vallen, terwijl Hamers moet opgeven wegens motor pech. Het is dan ook Houtop die onbedreigd op zijn Rudge weet te winnen in 4 min. 47.2 sec.; 2. Jac Al op Royal Enfield 4 min. 53.2 sec., 3. Oosterbaan op Eijsink 4 min. 54 sec.; 4. Sedan Graf op Rudge 5 min. 3 sec. Als laatste nummer van het programma de Lange Baan Race voor Seniores 500 c.c. met 9 rijders aan den start en het is thans van Dijk die dadelijk den kop neemt, gevolgd door Houtop doch van Dijk heeft reeds een voorsprong van 40 Meter. Er ontketent een geweldige strijd tusschen de 2 bo vengenoemde rijders en in de 8e ronde weet Houtop zoowaar van Dijk te passeeren en wint ook dezen wedstrijd op zijn Rudge in 4 min. 34 sec.; wederom nieuw haanrecord van 26.6 sec., snelste ronde. Van Dijk kon in de laatste ronde geen strijd meer geven wegens motordefect. Ook komt in de 8e ronde Hart man vlak voor de tribune te vallen. Hij staal spoe dig op, doch laat zijn motor op den baan liggen. Eenigo rijders weten deze motor te ontwijken, doch Ouwehand heeft geen erg in den motor en rijdt par does op deze in met het noodlottig gevolg, dat hij komt te vallen en met een heenfactuur wordt weg gedragen. De 2e in dezen wedstrijd was van Dalsum op Motosacocho in 4 min. 53.6 sec.; 3. A. van Win gerden, Royal Enf. Special 4 min. 58.2 sec.; 4. Ha mers, Royal Enfield 5 min. 2.8 sec.; 5. van Aartsen, New-Rapid 5 min. 46 sec. Het programma werd op zeer vlotte wijze afgewerkt en de wedstrijden waren mooi op tijd geëindigd. Voetbal. Zoo van de prijsuitreiking van de H.S.V. „De Baars" gingen we naar het voetbalveld, waar dezen middag Schagcn 2 en D.T.S. 2, benevens Schagen 1 en D.T.S. 1 elkaar zouden bestrijden. Wij waren niet in de gedegenheid om de eerste ontmoeting bij te wonen, wegens bovenaangehaald geval. Laten we dezen keer volstaan met den uitslag daarvan te vermelden. Schagen 2 won van D.T.S. 2 met 60. Hierna kregen we bovengenoemde ontmoeting. Schagen I kwam in het veld met twee spelers, die reeds in de vorige ontmoeting hadden gespeeld. Hier onder speelde als gast de Haas mee, een uitstekende kracht. Verder ontbrak Boontjes, R. Rus, C. de Moor, zoodat feitelijk van een Schagen 1 niet ge sproken kon worden. Om kwart voor drie fluit scheidsrechter Wit de elftallen binnen de krijtlijnen. Schagen speelt voor den wind, welke op het spel wel eenigen invloed heeft. D.T.S. valt goed aan en reeds direct moet Ar noldus handelend optreden, wat hem goed af gaat. Do Spartanen spelen in deze formatie niet onver dienstelijk en. weten het de D.T.S. achterhoede danig lastig te maken. Een goede voorzet van W. Rus stopt Schoorl op de juiste wijze en geeft een pass naar den vrijstaanden Biersteker. Deze zendt een hard schot in, wat de D.T.S. keeper gedeeltelijk stopt. De toeloopende Biersteker schiet opnieuw in en treft doel, 10. Kort daarop beukt een hard schot van W. Rus de paal. De D.T.S.'ers zitten ook niet stil doch verder dan De Haas en Vlottes brengen ze het niet. Een prachtige kans voor den gelijkmaker gaat verloren wegens buitenspel staan van de geheele D.T.S. voorhoede. Na eenige pittige Schagen aanval len onderneemt D.T.S. een snellen aanval, waaruit ze den stand op gelijken voet brengen, 11. Na de rust is De Haas door Slikker vervangen. Onmiddellijk zijn de Spartanen weg, doch door het uitstekend verdedi gen van dé D.T.S., achteidioede, komen geen doelpun ten. Na ongeveer 10 minuten trapt Arnoldus na een aanval der D.T.S.ers te hebben onderbroken, den bal zoo slecht weg, dat deze voor de voeten van een der D.T.S.ers neerkomt. Deze zendt direct een schot in, wat onder Vlottes voeten door doel treft. 12. Keeper Arnoldus moet het uittrappen eens grondig gaan beoefenen, want verder dan een kwart veld na de rust is z'n uittrappen nimmer geweest. Uit een schitterende voorzet van den D.T.S. rechts buiten, kopt een der binnenspelers op even zoo mooie wijze in. 13. Het spel van D.T.S. is na de rust iets beter gewor den, terwijl dat van Schagen geweldig is afgezakt. Eenige malen ontsnappen beide doelen aan een door boring. De Schagen ploeg valt ineen als een kaarten huis, waarvan D.T.S. dankbaar gebruik maakt om steeds aanvallend op te ti'eden. Het is te danken aan de geheele Schagen achterhoede, dat geen meerdere doelpunten werden gemaakt. Wanneer arbiter K. Wit, die behoorlijk leidde, het einde aankondigt, heeft D.T.S. verdient gewonnen. W.F.C. 1—S.R.C. 1. 4—4. Ter gelegenheid van de Abbekerker kermis werd aldaar gespeeld de bovengenoemde ontmoeting, met als inzet eexi lauwertak. In een buitengewoon goed gespeelden wedstrijd wist S.R.C. gelijk te spelen. Als gast werd toen de lauwertak aan S.R.C mee naar Schagen gegeven. Met vei*trouwen kan men de a.s. competitie tege moet gaan. NIEUWE NIEDORP. Strandvogels—Nieuwe Niedorp. 42. West-FrisiaNieuwe Niedorp II. 21. Op een voor voetbal totaal ongeschikt leiTein heeft een onvoltallig N. N. elftal van een haidwerkcnd Strandvogels elftal met 42 verloi-en. Het veld waarop voetbal moest gespeeld worden, was 't best met beton te vergelijken. Dat het. door het niet uitkomen van Reijne en Kaaij gehandicapte Niedorper elftal het hier niet tot een overwinning kon brengen is te begrijpen. Evenals in Barsingerhorn stond Peereboom weer opgesteld op de spil plaats, ook nu heeft hij hier veel goed werk gedaan. Voor Reijne viel van Dijk in, een speler die nog nooit hooger had gespeeld dan N.V.V. II, en nu in geen maanden had gevoetbald, geen won der dat het van van Herwerden moest komen in de achtei-hoede. De halflinie was het sterkste deel, deze was ook de eeni'gste complete linie. In de voorhoede wilde het maar slechts zelden gelukken; dat de adsp Van Ham hiei'in een geduchte handicap was. laat zich denken, het was Faus die beide doelpunten, waarvan een uit een penalty, voor zijn rekening nam. Rest ons te melden, als dat de Strandvogels ver zuimd hadden te zorgen voor een goeden scheidsrech ter, nu hadden zij daarvoor een plaatsgenoot, welke lang niet voor zijn taak berekend was. WEST-FRISIA III—N. NIEDORP H, 2—1. Op de door de vereeniging Sport te Hoorn uitge schreven seriewedstrijden moest N. Niedorp II te gen de eerste klasser West-Frisia III spelen. Op een overwinning werd natuurlijk geenszins ge- hekend, de verwachting was een flinke nederlaag. Een nederlaag is het geworden, maar een nederlaag die er mag wezen, niet dan na zwaren strijd zijn de West-Frisianen er in geslaagd, het zéér weerspan nige N.V.V. II er onder te houden met een kleine 21 overwinning. De West-Fries had een goede re clame gemaakt in den vorm van de aankondiging dat N.V.V. zou uitkomen met den oud-West-Frisia en Alcmaria midvoor Hil Peereboom. Wel was de naam van den midvoor goed, maar de man zelf was wel even anders. Het geheele elftal kan op een goeden wedstrijd terug zien, inzonderheid de ach terhoede en halflinie. Bart heeft goed werk gedaan, hoewel hij het eerste doelpunt o.i. had kunnen voor komen. Deugd en Klaver waren prachtig op dreef met goede trappen wisten zij het spel steeds te ver plaatsen, ook de halflinie met Sterk aan het hoofd was er goed in. De voorhoede was niet zooals we verwacht had den en Wit moge dan al een goede wedstrijd ge speeld hebben, na zulk een lange rustperiode. Een Bakkum moge ook op een goeden middag terug zien, hard en onvermoeid werken is Nico's kracht, daarom is zijn plaats niet in de voorhoede, als half- speler is hij eerst goed in zijn element. Peereboom Ji\ was niet slecht, een leider in den aanval was hij toch ook niet; het in langen tijd niet gespeeld hebben sprak bij hem een hartig woordje mee, als hij ingespeeld is, zal hij zich wel redden, Ivistema- lter bleef stukken beneden zijn Barsingerhorn vorm, niet dat hij slecht was, maar daar was hij zoo goed als hij nooit geweest was en misschien in langen tijd niet meer zal zijn; het voorzetten verstaat hij uitnemend en daar dit voor een buitenspeler een voornaam punt is, zal N.V.V. van hem nog wel ple zier beleven. Blijft over Floor, die linksbuiten stond, maar het niet speelde. Floor is toch wel een goed voetballertje, maar in Hoorn was het finaal mis met hem, of het kwam door dat meisje aan de lijn met die groote kraag, we weten het niet. Met de schutkermis a.s. Zondag ontvangt N. Nie dorp I het als goed spelend bekend staande Uit geest I. N. Niedorp II speelt dien dag tegen Scha gen II, zoodat een mooie voetbaldag te wachten staat DIVERStN. Overschrijving. Gevraagd: F. L'eijen van Sint Maarten naar Dirks- horn; F. de Graaf, van Helder naar J.V.C. Verleend: Albert-Jonker van Koedijk naar Bergen. Ingetrokken: A. J. van Weelde van Helder naar B.K.C, (Alg. Sportblad) Nieuwe vereeniging. Het Alg. Sportblad deelt mede, dat als lid van den N.H.V.B. is vooigesteld de voetbalver. O.V.V. te Oos terend (Texel). Scheidsrechters. De N.H.V.B. heeft volgens het jaarverslag de be schikking over 157 scheidsrechters. De heer J. Koe link (Alkmaar) heeft voor dit seizoen het record van geleide wedstrijden nl. 55! Zwemmen. Aangegeven als lid bij den K.N.Z.B. is zwemver- eeniging „Volharding" te Oudkarspel. Secr. I. M. K. van Loo. Het secretariaat van de Heldersche Zwemver. en Reddingsbrigade is veranderd in; J. Kraan, Spoor straat 42. (Zw.emkroniek). Kringbestuur. Op de dezer dagen gehouden vergadering van de zwcmclubs aangesloten bij den kring Noord-Holland Noord zijn de bestuursfuncties als volgt verdeeld: Voorzitter: Mr. C. P. Eeoen Gz. te Oudkarspel; secr.- penningmeester P. Koordes, te Schagcn. De 3 com missarissen zullen bij toerbeurt door Oude Niedorp, Den Helder, Heei-hugowaard en Anna Paulowna worden aangewezen, daar het aantal bestuursleden niet meer dan 5 mag bedragen. De jaarlijksche contributie aan den kring werd op f2.50 per vereeniging gesteld. „Alcmaria Victrix" heeft voor dit jaar het beste voor. Eigenlijk wisten we dat reeds. Want de trainer is al sedert lang wei'kelijkheid geworden. Week in, week uit wordt er serieus geoefend onder leiding van den heer Langin En de opkomst der spelers laat niets te wenschen over. Daarnaast is een technische com missie in het leven geroepen, die o.a. ten doel heeft het moreel onder de spelers hoog te houden. Men ziet, er wordt met alle krachten aan gearbeid om Alcmaria Victrix dit seizoen uitstekend voor den dag te laten komen. Er wordt gewerkt, hard gewerkt! Waarvoor? Laten we er geen doekjes om winden. De bedoeling is, dat het eindelijk, eindelijk nu eens zoo ver zal komen, dat Alcmaria haar in trede doet in een hoogere afdee- ling van den K.N.V.B., dat Alkmaar eindelijk zijn eerste-klasser zal hebben, dat de w.ensch, die zooveel plaatsgenooten reeds lang hebben gekoesterd, in vervulling zal gaan. Waarom zou zoo iets niet kun nen? De vereeniging telt enkele hon derden leden, brengt in 't geheel 11 elftallen in 't veld. Er is animo onder dé leden, clubgeest. Doch dat is allemaal goed en wel, alleen daarmee is men er niet. We kregen een verzoek van het bestuur der vereenigiilg op een kleine vergadering te komen, waar men ons het een en ander wilde meedeelen omtrent de lusten en de lasten van een voetbalclub. Want lasten zijn er bij menigte. En indien een vereeniging een ernstige gooi wil doen naar het kampioenschap, zooals thans bij Alcmaria het geval is, dan brengt dat weer extra onkosten mee. Im mers, de trainer moet worden be taald. Voegt men daarbij de huur van het terrein, de stedelijke belas ting, de reiskosten der spelers, de verzekex-ingen, de kosten van het clubblad, en andere, dan krijgt men een respectabel lijstje, met 'n bedrag, waartegen de baten aan entreegelden maar nauwelijks kun nen opwegen. Niettegenstaande dit alles heeft het bestuur gemeend enkele toe gangsprijzen te moeten verlagen. Het hoopt, dat deze maatregel, die zoozeer staat in het teelten van den tijd, voor menigeen aanleiding mag zijn een eventueele weifeling te overwinnen en te worden tot een regelmatig en trouw bezeoker der wedstrijden in het sportpark. Want bezoekers zijn het, die iedere vereeniging en dus ook Alc maria noodig heeft. Bezoekers zijn het, die kunnen maken, dat het ernstig streven der vereeniging om te komen naar „hooger op!" niet ontijdig behoeft te worden verbro ken en kan worden doorgezet. Het donateurschap zal kosten f 12.50, een kaart met dame f 15. De prijs van een doorloopend Toe gangsbewijs voor de tribune zal zijn f 10.met dame f 12.50, voor de naddock resp. f 7 en f 9. De toegangsprijzen voor tribune en paddock voor enkele wedstrijden zullen zijn per persoon f 0.75 en f 0.55. De tweede rang kost f 0.35. Wat zal men daarvoor kunnen zien? Alle wedstrijden in het sport park. De belangrijkste daarbij zijn na tuurlijk de compelitiewedstiljden van het eerste elftal. En dat be looft watl Want de tegenstanders zijn zonder uitzondering sterk te noemen: Kinheim, E.D.O., Bloe- mendaal, Zeeburgia, A.F.C., 't Gooi, D.O.S., U.V.V. en Vriendenschaar. Daartegen staat een Alcmaria, dat door zijn 42 overwinning op Z.V.V. al reeds heeft bewezen, een dergenen te zullen zijn, die mee telt. Het competitieseizoen begint 15 September, daarvóór zullen nog twee vriendschappelijke wedstrij den worden gespeeld door het eer ste en twee door het tweede elftal. Bovendien is ook weer ingeschre ven voor de beker, waarin Alcma ria het verleden jaar zeer roemvol wist te brengen tot de zevende ronde en toen sneuvelde tegen de eerste klasser „De Stormvogels". We steunen Alcmaria gaarne in ziin opwekking tot het publiek om zich te voorzien van doorloopende toegangsbewijzen. Want we zijn er zeker van. dat, ieder waar voor zijn geld zal krijgen. En we doen dit te liever, waar we weten, dat hard wordt gewerkt om de kwaliteiten van de spelers op te voeren tot het uiterste. Alcmaria wil eerste klasser worden. Degenen, die de pogingen in die richting althans willen bijwonen en steunen, raden we aan de roep stem van het bestuur gehoor te geven. L A N G E N D IJ K NOORDSCHARWOUDE. DE PLANNEN VAN DE AFD. VOLKSONDERWIJS. Donderdagavond werd weer een vergadering ge houden, om te komen tot stichting van een kleuter school, waarin verslag werd uitgebracht van de bereikte resultaten, en tevens een begrooting ge maakt van inkomsten en uitgaven. En het zijn juist deze bereikte resultaten die niets te wenschen over laten. De commissie heeft een succes gehad, dat niet in zoo'n omvang werd verwacht. Er kon wor den medegedeeld dat niet minder dan 80 leerlingen waren opgegeven voor de te stichten kleuterschool. En wanneer men weet dat de commissie in haar plan van opzet op niet meer kinderen had gerekend dan 40, mag hier zeker van een groot succes wor den gesproken. Dit resultaat, heeft, echter tengevol ge dat de kosten voor de exploitatie ook weer hoo ger zullen worden. Want zou men met 40 kinderen met 1 onderwijzeres hebben kunnen volstaan, thans zal men tot de aanstelling van 2 onderwijzeressen moeten overgaan. De regeling van de kwestie van het vervoer bleek echter een moeilijk punt. waar voor in de vergadering die volgende week met. de oudei's, de leden van Volksonderwijs en andere be langstellenden zal worden gehouden, getracht zal worden een oplossing te vinden. Maar de exploitatie rekening op zichzelf gaf de commissie van voorbe reiding aanleiding om in principe het besluit te nemen, tot stichting van de kleuterschool over te gaan. En dat is nu juist dat tot zoo'n groote vol doening stemt. Een dergelijke belangstelling en me dewerking was niet vei*wacht. Wat de stichtings- kosten betreft, kan nog worden medegedeeld, dat door gi'oote medeweiiring van de afd. Santpoort, deze aanmerkelijk konden worden gedrukt en wercl een weg gevonden om deze kosten bijeen te krijgen. En dat de pogingen van de afd. met interesse wor den gevolgd, blijkt uit het feit. dat reeds door een drietal gediplomeerde dames voor het fröbelonder wijs is gesolliciteerd naar de betrekking van onder wijzeres aan de kleuterschool. Natuurlijk zal de opzet eenvoudig zijn om langzamerhand te kunnen uitbreiden wat leermiddelen en benoodigdhoden betreft. Tevens ligt het in de bedoeling op de ver- gadering van de volgende week uit de aanwezige ouders, een commissie van advies te doen benoemen, bestaande uit dames, waaraan dan 2 leden van co afd. Volksonderwijs zullen worden toegevoegd, waarvoor de commissie aanwees het Dag. Bestuur*. Deze commissie van advies dient om zooveel mo gelijk contact met de onderwijzex'es te houden en in overleg met haar de uitbreiding van en behoefte aan leermiddelen te bespreken en te regelen. Nog meer kan en zal dan worden gedaan om de belang stelling voor dit onderwijs levendig te houden, dooi' het houden van openbare lessen, waarop de ouders kunnen komen en zien wat door hun kleuters wordt gedaan en gemaakt. Men denke niet. dat het uitslui tend leeren is. verre van dat, want zeer veel tijd zal worden besteed aan het uitvoeren van spelle tjes en het laten zingen van kinderversjes. De com missie heeft, dan ook de zekerheid dat hier iets tot stand zal worden gebracht, dat het, kind in alle opzichten ten goede zal komen. Dankbaar was men dan ook gestemd, dat-alle leden zoo -de- hunopge dragen taak hadden vervuld en reeds thans het principebesluit, kon worden genomen. Nogmaals, de volgende week wordt in Concordia te Noordschar- woude een groote vergadering gehouden voor de ouders, die hun kinderen reeds lieten inschrijven en wier kinderen aanstonds den toelalingsleeftiid heb ben bereikt, voor leden van Volksonderwijs en voor andere belangstellenden, en daarmede bedoelen wij allen, die belang stellen in de stichting van eeix kleuterschool. De commissie verwacht, dat, dan een groote vergadering zal plaats hebben, waar-in de laatste besprekingen zullen worden gevoerd en overgegaan kan worden tot het voorbereidende werk voor de inrichting van de school. Tevens zullen dan op deze vergadering de verschillende bijzonderheden meer in finesses worden medegedeeld. Het mag ook een gelukkig verschijnsel worden genoemd dat door de autoriteiten een bijzondere belangstelling voor het werken van Volksonderwijs aan den dag wordt gelegd. Er wordt hard doorgezet en van harte hoopt de commissie dan ook dat met October met de school zal kunnen worden begonnen. Alle 6 kolfclubs aan Langendijk zullen deelnemen aan de Nationale Kolfwedstrijden te G 1*00lebroek. De daartoe aangewezen korpsen zijn de volgende: Op Maat, Zuidscharwoude: A. Berkhout, P. Goet en P. Molenaar; Gezellig Samenzijn aldaar: G. Met- tes, Th. Rijper Sr. en Th Rijper Ji\; Vriendenkring, Noordscharwoude: G. Deutekom, G. Hop en C. Laii- gedijk; Onderling Genoegen aldaar; P. Jes, K. Ruiter en T. Muileboom; Onder Vrienden, Oudkarspel: A. Eecen, P. Kostelijk en K. Quant en Volharding, al daar: P. Geldei", P. Langedijlc en C. Vlug. ZUIDSCHARWOUDE. Als vertegenwoordiger in de commissie voor toeslag regeling in de z.g.n. proefgemeente, is voor het ge meentebestuur aangewezen de burgemeester, terwijl voor de werkgeversorganisatie de heer D. van Kleef en voor de werknemersorganisatie de heer D. Blom zullen woi'den uitgenoodigd zitting te nemen. NOORDSCHARWOUDE. De nieuwe kerk. Met de werkzaamheden voor den bouw van de nieuwe Ned. Herv. kerk is men thans zoover gevor derd. dat a.s. Donderdagmiddag om 3 uur de eerste steenlegging zal plaats vinden door den Burgemeester dezer gemeente J'hr. A. L. van Spengler. OUDKARSPEL. Bij het probeeren van de brandbluschmiddelen de zer gemeente heeft zich een ongeval voorgedaan, dat zich eerst ernstig liet aanzien, maar waarbij later bleek, dat de gevolgen niet zoo ernstig waren, als werd vermoed. De jeugd, die zich bij dergelijke ge legenheden niet onbetuigd laat, was ook hierbij te genwoordig en liet zich met het grootste plezier nat- spuiten. Een der jongens bleek niet vast op de bee- nen te staan, dat hij den straal kon weerstaan en kwam te vallen, met gevolg een bloedende wonde aan het hoofd. Gelukkig was het echter een onbe- teekenend wondje, al bloedde het vrij erg. De materialen werden overigens in de beste orde bevonden. W 1 E R 1 N G E N DEN OEVER. De heer L. Dangerman. sluiswachter te Den Oever, is met ingang van 1 September a.s. overge plaatst naar den Riikspontendïenst te Velsen. Rijwielplaatjescontrole. Bij de eerste controle op de rijwielbelastingmerkon ziin. in tegensteling met elders, weinig slachtoffers gevallen. Door de kommiezen zijn in samenwerking met den Rijksveldwacht te Oosterland en den Oever n.1. slechts 4 overtreders te den Oever beboet. Door dezelfde rijksveldwacht werd op aanwijzing tegen een Hagenaar proces-verbaal opgemaakt we gens diefstal van een rijwielplaatje ten nadecle van een bezoeker van het zeebad de Quarantaine te Wes-terland.

Schager Courant | 1935 | | pagina 5