s Charl ts Rex Kantongerecht te Alkmaar. Is het Plan Zeeman van de baan RADie Ethcl M. Dell. Strafzitting van Vrijdag j.1. SCHRIFTELIJKE VONNISSEN. Willem ten W., tuinder, Castricum, overtreding sanecringswct, f 5 boete of 3 dagen. Simon H. R., koopman Beverwijk, overtreding Mo tor- en Rijwielwet, art. 22 B. Het in staat van dron kenschap een motorrijtuig besturen, f 40 boete of 20 dagen en ontzegging rijbevoegdheid voor den tijd van 6 maanden. Egmond aan Zee. EEN STORM IN EEN BITTERGLAASJE. Dc Gcldersche machinist Karei ter H. was te Eg- mond aan Zee door den veldwachter ten Bruggecate bekeurd, omdat hij zijn rijwiel onbeheerd op het zee strand had achtergelaten. Hij arriveerde thans ter zitting in een slecht humeur, had diverse bezwaren en een getuige a decharge meegebracht. Maar onze gemoedelijke kantonrechter wist hem al gauw te kalmeeren, zoodat hij zelfs geen bezwaar maakte de hem opgelegde gulden boete onmiddellijk af te schuiven. Alkmaar. EEN OUD BEESTJE.. Een Amslerdamsche chauffeur J. II. O. verscheen op 6 Augustus te Alkmaar op den rijweg met een bejaarde Dodge, die aan een seniele handrem suk kelde, wat door ons verkeersduo Wijn en Web (Wijnberg en Webster), weldra werd geconstateerd, met bet bevredigend resultaat, dat de bestuurder he den werd veroordeeld tot f S boete of 8 dagen. De Dodge, die meer ouderdomsgebreken vertoonde, heeft hij inmiddels veiligheidshalve maar opgeruimd. Alkmaar. MOTORAGENT WEBSTER WORDT 6 SEPT. VERWACHT. Een Amsterdamsche monteur, J. J. T. zou op 11 'Aug. j.1. op den Kennemerstraatweg gereden hebben met een motor, waarvan dc voctrem defect was, doch de monteur ging lieden niet accoord met agent Web- sters procesverbaalproza, zoodat op 6 Sept. het on derzoek zal worden hervat. Alkmaar, Schoor 1. NIET VOORZIEN VAN EEN PERMISSIEBILJET. De motorschipper Jan L. te Alkmaar had zijn rij bewijs laten verloopen en te laat zijn nieuwe ver gunning aangevraagd, zoodat, toen hij op den IIcl- dcrschcn weg door Webster en compagnon werd ge snapt het was: kip ik heb u, 4 gulden boete of 4 d. Schoorl. JAAP LIEP DE ZAAK VOORUIT. De heer Jacob B. te Schoorl, had zich onder auspi ciën van instructeur Kater do edele kunst van mo torrijden eigen gemaakt en was zoo trotsch op zijn diploma met welgelijkend portret, dat hij maar di rect aan de „reed" ging, zonder het aangevraagde rijbewijs af te wachten, een voorbarigheid, die hem duur te staan kwam en hem heden voor den rechter bracht. Jaap was thans voorzien van alle vereischte spullen en werd tot slechts f 2 boete of 2 dagen ver oordeeld, een straf, die hem blijkbaar maar matig aanstond, zoodat hij zich voornam eerst, eens met moeder de vrouw te confereeren, alvorens hij met het vonnis genoegen nam. Bergen. EEN 76-JARIG BERGENAAR, DIE ER NOG ZIJN MOCHT. De 76-jarige heer Jan B., gedecoreerd met de orde van de rij wiel belasting en de broekspijpen met touw tjes bijeen gebonden, was nog een bijzonder krasse oude heer, met dc allures en stem van een 20-jarig jongeling. De rijksveldwachter Leegwater had hem bekeurd omdat de achterbandrem van zijn fiets niet voldoende effectueerde, wat door den ouden man, die voort durend het stopwoord „Goed zoo" gebruikte, beslist werd ontkend. Het proces-verbaal was foutief en de controle ondeugdelijk, wat de rijwielreparateur ook had toegegeven, want de rem was goed. Hij stond voor de waarheid in, want mijn woorden zijn als staal, zeide oude heer met waardigheid. Nu, die stalen woorden zullen op 6 September eens getoetst worden aan de verklaringen van rijksveld wachter Leegwater van Warmenhuizen. Egmond Binnen. EEN VREEMDELING IN JERUZALEM. Niet wetende dat liet verboden was, had de zich met vacantieverlof te Bergen bevindende O. I. amb tenaar H. A. R. H. uit Medan zich te Egmond Bin nen op den voor rijwielen verboden Heerenweg he geven, doch werd, met het oog op die verzachtende omstandigheid tot slechts f 0.50 boete of 1 dag ver oordeeld. Alkmaar. VERBAAN KAN WEMSTER OP 6 SEPTEMBER GEZELSCHAP HOUDEN. Ook de juistheid van het procesverbaal van den heer Verbaan, die op 7 Aug. zekeren heer Theo G. Gr., kantoorbediende te Amsterdam, ter zake het rijden op een motor door de primitieve Berger tunnel be keurde, werd door den delinquent betwijfeld, zoo dat deze zaak eveneens werd aangehouden tot 6 Sep tember. Voorts verscheen ook nog een uitvoerder uit Zu- rich, spreek uit: Surg, G. J. van O., die door Webster was gecalangeerd, omdat de remmen van diens mo tor dubieus bleken. De uitvoerder ging hiermede niet accoord, dus aanhouding tot 6 Sept. Bergen. TWEE KUNSTSCHUTTERS IN EEN EIKEN- BOSCHJE. De heeren J. A. B. en J. G. W. uit Amsterdam, zich op 5 Juli in pension te Bergen bevindende, schijnen zeer groote liefhebbers te zijn van schieten met een windbuks en hadden ieder een dergelijk wapen mee gebracht om in plaats van op een Amsterdamsche zolder, zich eens in de Berger vrije natuur te oefe nen. Ze gingen er dus samen op uit en begonnen in een eikenbischje met hun kunstschutterij, wat ech ter spoedig de aandacht trok van jachtopziener Ro- zing, die direct handelend optrad en de buksen in beslag nam. De heeren stonden nu terecht en verklaarden geen kwade bedoelingen, stroopersallurcs te hebben ge had. Het was hen niet om de konijnen te doen ge weest, zooals ook wel kon blijken, uit het feit, dat, ze slechts met pluimpjes en niet met kogels hadden geschoten. Dit verweer werd gelukkig geaccepteerd en de heeren ieder veroordeeld tot f 5 boete of 5 da gen, met last tot teruggave van de buksen. St. Paneras. DOOR VRAGEN WORDT MEN WIJS OF VERKEERD ONDERRICHT. Twee Haarlemmers, een jaloeziemaker in nette be- teekenis en een monteur, W. J. en D. v. L., hadden te St. Pancras gevischt in een verboden kikkersloot. Ze beklaagden er zich over, door onjuiste informaties misleid en er ingeloopen te zijn. Met dit verweer werd rekening gehouden en het bedrogen tweetal veroordeeld ieder tot 2 gulden boete of 2 dagen. Alkmaar. DE KLUTS KWIJT GERAAKT. De horlogemaker Nic. K. uit Bergen had met zijn auto het verboden gedeelte van de Voordam bere den, als gevolg van de omstanidgheid, dat hij meer op 'n paar lieve meisjes dan op het op de voorge schreven wijze aangebracht verbodsbord had gelet. Wie zal het hem kwalijk nemen? Behalve de serieu ze agent, wien zijn instructie zegt, waarop hij al léén heeft te letten. De kantonrechter nam de zaak dan ook niet hoog op en veroordeelde hem tot f 2 boete of 2 dagen. Ingezonden stukken. Op de laatste Algemeene vergadering der L.G.C. kwam als laatste punt op de agenda het Plan-Zee man, ter sprake. Door verschillende sprekers kwam het voor en tegen naar voren, maar allen waren het er toch over eens, dat er een commissie van on derzoek door de L.G.C. zou worden ingesteld. Nu heeft het mij toch wel eenigszins verbaasd, dat op de Bestuursvergadering van bovengenoemde organisatie er geen commissie is ingesteld, vanwege de kosten die hieraan verbonden zouden zijn. Wat voor een kosten zouden dit wezen? Indien een kleine commissie benoemd had geworden en deze had des avonds vergaderd, dan had het niets behoeven te kosten. Of. is de L.G.C. geen cultuurtechnische organisatie? Is het Bestuur der L.G.C. niet van oordeel, dat er ook eens naar andere cultures of mogelijkheden moet worden omgezien ten voordeele van haar leden, in het belang van het economisch herstel? Is het Bestuur der LG.C. niet van oordeel, dat ver kaveling der gronden in het Geestmerambacht alle, maar dan ook alle aandacht verdient? Is het Bestuur der L.G.C. soms niet bij machte om het Plan, zooals het er ligt, in zijn geheel te over zien? Of is het Bestuur te moedeloos om nieuwe din gen aan te pakken? Moedeloosheid is tegenwoordig een zeer groot kwaad, waar zeer veel tuinders mee behept zijn, wat ik hun niet ten kwade duid, omdat zij in groote moeilijkheden verkeeren en er nog steeds geen uit komst te zien is. Deze maatschappelijke inzinking heeft vele gevol gen gehad, en zal nog meer gevolgen krijgen, maar nooit mag een Bestuur van een organisatie, zooals de L.G.C. er één is, zich laten meesleepen door den druk der tijden. Als het getij verloopt, dan moet men de bakens verzetten, hoe moeilijk of het ook is of schijnt; een Bestuur van een zoo groote organisatie kan en mag en vooral in deze benarde tijden, een nieuw gezichts punt niet negeeren of verwaarloozen. In de Schager Courant kwam dezer da een een verslag voor van de laatst gehouden Bestuursverga dering der L.G.C., waar deze verslaggever schreef: „Het Plan-Zeeman is van de baan", Als deze zelfde verslaggever dit onder oogen krijgt, kan ik hem wel mededeelen, dat dit in het geheel niet juist is. Het plan-Zeeman vraagt alle aandacht, dit ver dient het en zal in verschillende organen ter sprake komen, ook weer in de L.G.C. Het is een gemeente-, provinciaal- en landsbelang, dat deze zaak onder zocht en getoetst wordt. U, mijnheer de Redacteur, mijn hartelijken dank voor de plaatsing. Hoogachtend, Jc. DE VRIES Jz. St. Pancras, Aug. 1935. CALLANTSOOG BIJ ZIJPE? Na het verslag van 17 Aug. in de Sohager Cou rant gelezen te hebben wat het. samenvoegen der beide gemeenten aangaat, zou men zoo zeggen: men kan niet beter doen en een belastingverlaging zal spoedig volgen. Maar waarom zijn ze niet eer der op dat denkbeeld gekomen. De opgenoemde voordeelen zooals brandassurantiebelasting. hooiste- kersgeld enz. is de moeite niet waard. Maar alles moet ook wel bij elkander geraapt worden om een getal van beteekenis te krijgen en dat alles is nog maar een kwestie van pl.m. f-1 per persoon per jaar. En in uitzicht staat dat Callantsoog straks mee kan betalen aan de Kanalisatie en nieuwe Bui- gemeesterwoning in Schagerbrug. vergrooting van vrschillende posten ooals brandweer enz. en gevolg hiervan een belastingverhooging. En de gemeente Callantsoog wordt een lap die er bij hangt en ver- waarloozing van gemeentehuis en dorp! En dat alles is het drijven van een persoon die dan zijn salaris de hoogte in ziet gaan, maar van algemeen belang is uitgesloten. De gemeente Callantsoog leent er zich bij uitstek juist heel goed voor een eigen zelfstandigheid wat zijn ligging en toenemend vreemdelingenverkeer aangaat. Het is te hopen, dat de wethouders en raadsleden zich tegen annexatie verzetten, want met stemming zal wel blijkèn, dat de gemeentenaren liever de brandassurantie (wat niet eens noodig geweest was), en hooistekersgeld enz. betalen dan bijvoe ging bii de Ziino met eerder kans op verhooging als verlaging der belasting en verder verwijderd van het hoofdpunt der gemeente. De gemeente Cal lantsoog staat er financieel heel gunstig voor en heeft zijn eigen altijd nog góed kunnen redden en wie weet hoe een burgemeester wij nog eens van hoogerhand toegewezen krijgen, die misschien onze burgervader nog eens wordt en met de gemeentena ren gaat meeleven en nit altiid 't oog gericht houdt op eigen belang, maar in belang van allen. Callantsoog, 23 Aug. 1935. J. t. B. DINSDAG 27 AUGUSTUS. HILVERSUM (1875 M.) AVRO-uitzending. 6.30—7.00 R.V.U. 8.00 Gram.pl.; 10.00 Morgenwijding; 10.15 Gewijde muziek; 10.30 Voordracht E. Kellenaers; 11.00 Ensemble Lismonde en Gram.pl.; 12.45 Kovacs Laios' orkest; 1.30 Gram.- pl.; 2.15 Kamerorkest Van der Pas en Gram.pl.; 4.15 Gram.pl.; 4.30 Radiokinderkoorzang olv. J. Hamel; 5.00 Voor kleine kinderen; 5.30 Het Lyra Trio; 6.30 R.V.U. Dr. H. Gerversman: Het Land van Wilhelm Teil; 7.05 De AVRO-Decibels olv. E. Meenk; 7.30 Radiovolkszang olv. P. C. Poortman; 8.00 Berichten; 8.05 Vervolg der AVRO-Decibels; 8.30 20 Minuten voor Clinge Doorenbos; 8.50 Omroeporkest olv. N. Treep; 9.30 Luit. ter Zee M. S. Wytema vertelt v. d. tocht der K XVIII; 9.50 Omroeporkest olv. N. Treep; 10.35 Ik ben van de week in/bij geweest; 10.45 Graim.pl.; 10.50 Kovacs Laios en zijn orkest; 11.00 Berichten; 11.10 Kovacs Lajos' orkest; 11.3012.00 Gramofoonmuziek. HUIZEN (301 M.) K.R.O.-uitzending. 8.00 Gram.pl.; 8.45 Hoogmis; 10.30 Gram.pl.; 11.301200 Godsd. halfuur; 12.15 Gram.pl. en orkestconcert; 2.00 Vrouwenuur; 3.00 Gram.pl.; 3.154.30 Lezing; 4.45 Sohlagcrmuziek! 5.15 Koorconcert; 5.45 Gram.pl. en Schlagermuziek; 7.15 Causerie; 7.35 Gram.pl.; 8.00 Berichten; 8.05 Or kestconcert en gram.pl.; 9.30 Gram.pl.; 10.30 Berich ten; 10.3512.00 Populair concert. DROTTWÏCH ri50f) M.) 10.3510.50 Morgenwijding; 11.05 Orgelspel S. Torch; 11.50 Gram.pl.; 12.20 Northern-orkest olv. Morrison; I.20 New Victoria-Cinema-orkest; 2.20 Gram.pl.: 3.05 Het Morier Trio; 3.50 Gram.pl.: 4.35 Strijkkwartet m.mv. G. Lavelle (bariton); 5.35 Het Crook kwintet; 6.20 Berichten; 6.50 Northern-orkest olv. Morrison; 7.35 Maurice Winnick's Band; 8.20 BBC-Svmnhonie- orkest olv. Sir Henry J. Wood m.m.v. solisten; 10.00 Berichten; 10.20 Het Parkington-kwintet m.m.v. B. Bannerman (sopraan): 11.05 Causerie; 1.3512.20 Sydney Kyte en zijn Band. RADIO-PARIS f 16*8 M.) 7.20 en 8.20 Gram.pl.; 12.35 Orkestconcert olv. Labisï 9.05 Orkestconcert; 11.1012.35 Dansmuziek. I KALUNDBORG (12R1 M.) 12.202.20 Concert -uit Rest. „Ritz": 3.205.20 Om roeporkest olv. Mahler; 6.05—6.35 Gram.pl.: 7.50 Om- roeporwest m.m.v. L Preil (viool); 9.00 Zang en pi, ano; 9.15 Hoorspel: 9.35 Vioolrecital; 9.55 Reporta ge; 11.0512.50 Dansmuziek. KEULEN (458 M.) 6.50 Orkest concert; 12.20 Gevar. concert; 2.35 Gram, pi.; 4.20 Zang en piano: 5.20 Gevar. concert: 9.00 Pianorecital E. Gape; 9.30 Symphonieconcert olv, Blumer; 10.4011.20 Brahmsconcert I ROME (421 M.) 9.00 Gevar. programma... 10.20 Orkestconcert. BRUSSEL (322 en 484 M.) 322 M.: 12.20 Gram.pl.; 12.50 Omroeporkest olv. Dou- liez; 1.502.20, 5.20, 6.35, en 7.35 Gram.pl.; 8.20 Om roeporkest; 10.3011.20 Gram.pl.; 4S4 M.: 12.20 Gr. pl.; 12.50 Zang; 1.05 en 1.39—2.20 Gram.pl.; 5.20 Dansmuziek; 6.20 Zang; 6.50 en 7.30 Gram.pl; 8.20 Salonorkest olv. Walpot; 9.40 Hoorspel; 10.30—11.20 Populair concert. DEUTSCHLANDSENDER (1571 M.) 7.20 Gevarieerd programma van de Radiotentoon- stelling; 10.20 Berichten; 10.40 Politiek overzicht! II.05 Weerbericht; 11.20—12.20 Vervolg van 7.20. Enfant terrible! Eddie, als je nog langer tegen me liegt, spring ik in 't water!!!!! Die arme viseh! Nou ja. je wilt toch zeker in 't aquarium springen, niet.... door 45. „Ik zou niet weten waarom niet!" zei Benny. „Ze houdt van buiten, houdt veel van rijden en dergelijke en heeft een hekel aan het stadsleven." „Zoo?" zei Sheila eenigszins ongeloovig. Benny keek haar aan. „Waarom zeg je dat? Ze is nog heel jong, bijna een kind en geeft niets om men- schen en steden. Waarom zou ze?" Hij deed die vraag op eenigszins verontwaardigde toon en Sheila keek hem bedaard glimlachend aan. „Och ik weet daarvoor geen enkele bepaalde reden Maar ik dacht 't maar zoo. Ze ziet er bijzonder goed uit, hè? En mooie meisjes houden er in den regel niet van om begraven te worden, voordat ze eerst haar vleugels eens hebben uitgeslagen; tenminste niet altijd." „O, je denkt dat ze heelemaal geen pretjes heeft!" zei Benny, terwijl hij al wat spijt voelde over zijn driftigen uitval. „Neen, neen. Dat bedoel ik natuurlijk niet. Jij weet het beste wat ze prettig vindt. Het verbaast me alleen maar dat Maud haar niet eens één season in de stad laat meemaken. Geloof je niet dat dat goed voor haar zou zijn?" „Dat weet ik niet", hernam Benny afgemeten. „Maud houdt niet van dc stad. En ik geloof dat ze goed is waar ze is." Sheila lachte. „Je bent zeker bang, dat ze je uit de vingers glipt, als ze al te veel van de wereld te zien krijgt." „Neen, dat ben ik niet!" hernam Benny, de wenk brauwen fronsend. „Daar heb ik geen oogenblik aan FEUILLETON gedacht. Maar ik zou 't heel vervelend vinden, als ze oud werd en bedorven, 't Is juist haar grootste be koorlijkheid dat ze is, zooals ze is!" „O, ze is allerbekoorlijkst!" stemde Sheila toe en ze trok de wenkbrauwen samen, als dacht ze na, „ik wilde dat ik me toch kon herinneren aan wie ze me doet denken. Dat is het onaangename van zulk een grooten kennissenkring." „Ik heb nog nooit iemand ontmoet op wie ze lijkt", zei Benny en dronk plotseling aan één stuk zijn glas leeg. „Maar ik moet gaanl Tot morgen dus, dan zien we jou en den Generaal. Ik zal zorgen op m'n post te zijn en aan Maud zeggen dat je komt." „Weet je zeker, dat we welkom zullen zijn?" vroeg Sheila nog eens, terwijl ze hem de hand reikte. Hij drukte die. „Natuurlijk, Maud zal het wat prettig vinden, 't Spijt me dat ik 't je niet eerder heb gevraagd. Dus tegen drie uur, als dat je schikt? Nu, adieu!" Hij glimlachte op jongensachtige manier en ging heen. Maar toen hij in volle vaart op zijn kleine duo- sit van Fair-Harbour terug reed naar de duinen, waar hij zijn jonge fiancée zou ontmoeten, schoten Sheila's woorden hem weer te binnen en zijn gezicht betrok, 't Was waar, dat ze in de eerste maanden nog niet aan trouwen dachten en hun plannen nog geenszins een vasten vorm hadden aangenomen, maar de gedachte, dat Toby nog een heel seizoen in de stad zou gaan doorbrengen, stuitte hem toch te gen de borst. Hij zou niet precies hebben kunnen zeggen waarom, behalve dat hij haar graag wilde houden zooals ze was, frisch, jong en onschuldig. Hij was boos op Sheila, dat ze dit ter sprake had gebracht en wilde er liever niet langer aan denken. En toch bracht hij, toen hij met Toby alleen was en ze samen over de duinen liepen, het onderwerp onmiddellijk ter sprake. „Sheila Melrose vindt, dat je, voordat we trouwen, eerst een season in de stad moet meemaken. Zou je daar zin in hebben?" Toby keek hem aan en zette groote oogen op van verbazing. „Wat drommel! Wat heeft Sheila Mel rose daarmee te maken?" Hij lachte even. „Niets! natuurlijk, nog minder dan niets. Dat hangt ermaar vanaf hoe je de zaak bekijkt. Ze is van meening, dat je er te aardig uit ziet om te worden begraven voor je je vleugels hebt uitgeslagen en nog meer van die nonsens!" „Mijn vleugels", zei Toby en onwillekeurig sloeg hij zijn arm stevig om haar heen. „Ik heb er een hekel aan, dat weet je wel!" zei ze eenvoudig. Hij trok haar naar zich toe. „Natuurlijk, dat wist ik wel! Ik dok. Ik heb 't land aan al dat gedoe. Maar jij bent een mooi meisje en ik wil niets doen wat unfair is." „Nonsens!' zei Toby. Hij boog zich naar haar over. „Begin Je misschien al een heel, heel beetje van me te houden?" Ze lachte, bloosde en knipte met de vingers, zon der te antwoorden. Benny ging voort; „Je zoudt dus liever met mij trouwen dan naar Londen gaan, op jacht naar iemand, die je beter lijken zou? Zeg?" „Zeker, veel liever!" antwoordde Toby. „Ik haat Londen!" „En mij haat Je niet?" hield Benny vol, haar trouwhartig aankijkende. Ze sloeg de oogen neer en zweeg. „Toe lieveling, zeg het nu eens!" tirong hij aan. Ze schudde 't hoofd en zei: „Laten we liever over iets anders praten." „Ook goed!" hernam Benny. „Laten we overleg gen wanneer we zullen trouwen. Het wordt hoog tijd om dat eens te bespreken." „O, d&t meende ik niet!" zei Toby haastig. Hij lachte. „Natuurlijk meende je dat niet. Maar toch heb je er over gedacht. Weet je dat dc oude Bishop van plan is heen te gaan en zich te Fair- IIarbour te vestigen. Dan blijf ik alleen. En hoe el lendig het is altijd alleen te zijn, dat weel je wel. lieveling!" „Dat heb jo nog niet eens geprobeerd," zei Toby. „Neen, maar ik voel best hoe dat wezen zal. Ik' zal 't allerakeligst vinden", zei Benny met overtui ging. Toby lachte. „Niemand tegen wien je je slecht humeur kunt luchten. Ja dat is allertreurigst, zeker. Waarom wordt je niet verliefd op Sheila Melrose?" „Sheila Melrose! Maar lieve hemel, waarom?" vroeg Benny eenigszins scherp. Toby keek hem aan. „Ze is mooi, bevallig en wel opgevoed. Ze zou een prachtige Lady Brian zijn en ze heeft zelf een bezitting, die jij voor haar zoudt kunnen besturen. Jelui zoudt inderdaad een uitstekend paar zijn." „Praat nu toch geen nonsens!" zei Benny plotse ling driftig. Hij hield haar steviger vast, terwijl zij een onwil lekeurige beweging maakte om zich uit zijn omar ming te bevrijden. „En dat alles ben ik niet. Dat weet je wel, dat weet je heel goed en wanneer je niet bij ongeluk mij het eerst had ontmoet zou je zeker op haar verliefd zijn geworden!" Toby was buiten adem en hakkelde, wat ze altijd deed als ze opgewonden was. Ze had het gelaat af gewend en deed alle mogelijke moeite om te voor komen, dat hij zijn arm stijver om haar heensloeg. Maar er waren oogenblikken, dat Benny geen te genstand kon verduren en dit was zulk een oogen blik. Hij wist het zelf niet, maar toen zij zich niet meer verzette, werd hij weer een en al teederheid. „Waarom zei je dat?" zei hij, terwijl hij trachtte haar in 't gelaat te zien. „Vertel me eens waarom je dat zei? Ben je soms jaloersch?" „O, neen", antwoordde Toby heftig. „Neen, neen!" „Waarom dan?" En toen liet hij er als begrijpend op volgen: „Je houdt niet van haar, is het wel?" Toby's gezicht gloeide. „Zij zij houdt niet van mij!" „O, maar daarin vergis je je. toch!" zei Benny op beslisten toon. „Iedereen houdt van je." Toby schudde 't hoofd, „Maar zij niet! Ze denkt dat ik niet goed genoeg ben en daaraan heeft ze gelijk. En ze denkt ook en ze keek hem plotseling uit dagend aan, „ze denkt ook dat ik m'n best heb gedaan •om je in mijn netten te Vangen en daarin ben ge laagd!" Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1935 | | pagina 6