Het succes van de kleine D.K.W. Wieringer Wielerbaan, DE MYSTERIEUS DOOD VAN EEN SPAANSCHEN MILU0NA1R. Moord of zelfmoord? MODEL RT 2Yz» Het doet ons genoegen, dat wij hebben constatec- ren, dat de kleine D.K.W. van f 199.50 (de groolc kleine machine, zooals Stanley Woods, de bekende TT-racer haar noemt) geheel en al aan de verwach tingen heeft voldaan. Alhoewel dit motortje aan het begin van het jaar reeds in alle opzichten opviel en in vergelijking met haar prestaties het goedkoopste motorrijwiel aan de markt was, kunnen wij thans met zekerheid vast stellen, dat het hier een echt D.K.W.-fabrikaat be treft. D.w.z. dat het evenals alle andere D.K.W.-mo- dellen „af" is en zeker het meest economische onder de motorrijwielen. Het bewijs hiervan wordt wel ge leverd door het feit, dat de vorige maand reeds meer dan 1000 stuks van dit type over Nederland waren verkocht. Waar het hier echter een licht motorrijwiel be treft, dat zoowel voor dienstgebruik als voor genoe gen bij uitstek geschikt is, kunnen wij ieder wiel rijder, die erover denkt nog eens te motorisoeren aanraden, eens bij den heer Jan Moejes te Heerhugo- waard aan te vragen. Zonder twijfel is deze gaarne bereid, U alle gewenschte inlichtingen te verstrek ken. Ook indien men nog niet in het bezit is van een rijbewijs en verdere papieren wordt II daar geholpen Ook dit behoeft dus geen bezwaar meer voor U te zijn. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij U naar de advertentie van den heer Moejes te Heerhugo- waard in dit nummer. wethouderszetel toe te wijzen. Tn verband met den duidelijk uitgesproken wensch der kiezers, de sre- meente in vooruitstrevenden zin te besturen, oor deelde zij het gewenscht, nadere besprekingen te houden -en daarbij ook tot overleg uit te noodigen den vertegenwoordiger der s.d.a.p. De V.V.-fractie heeft thans met dat doel een bijeenkomst uitgeschre ven, waartoe alle fracties zijn uitgenooqdigd. Tot tijdelijk ambtenaar ter secretarie alhier is door B. en W. benoemd de heer C. A. Berkliouwer alhier. Mej. G. Verweij, onderwijzeres aan de o.l. school alhier, heeft eervol ontslag uit haar betrekking aan gevraagd met ingang van 1 Nov. a.s., wegens voor genomen huwelijk. SCH 0 0 RL BARCELONA, Kort geleden vond men ln de nabijheid van Bar- celona dicht bij de kust een omgevallen auto. De bestuurder was dood, de beide inzittenden waren gekwet.st.De namen van de drie slachtoffers werden voorloopig geheim gehouden en eerst thans begint door te schemeren, dat de doode de bekende Cata- laansche multi-millionair Ricardo Martin Munoz is. Op den dag dat Munoz stierf was hij 24 jaren oud en werd tot de mooiste mannen van Spanje gere kend. Hij stamde uit een rijke familie en had bo vendien het geluk in de Spaansche Kerstmisloterij van 1933 vier millioen peseta's te winnen. Hij voer de een iet of wat vei'kwistend leven. Eind 1934 maak te hij kennis met de filmster Pilar Torres. Hij werd al spoedig op de interessante tooneelspeelster ver liefd en verlangde van haar, dat zij met hem in zijn elegante woning te Barcelona zou gaan samen wonen. Zij voldeed aan zijn wensch, maar had daar onder zijn verregaande jalouzie veel te lijden. Ten slotte eischte Munoz, dat Pilar haar beroep zou op geven en beloofde haar voor 200.000 peseta's in Ma drid een schitterende villa te koopen en haar deze te schenken. Op den dag van het auto-ongeluk kwam Munoz met zijn luxe wagen van Madrid naar Bar celona gereden. Van te voren had hij Pilar telefo nisch opgeroepen. Het onderhoud eindigde met een twist, maar desondanks maakte hij met haar te Bar celona een afspraak. De kunstenares noodigde nog haar vriendin Mercedes Gonzales uit en met hun drieën reden zij naar Casteldefels, een badplaats in de nabijheid van Barcelona. Reeds in de auto moet er een twist uitgebroken zijn, die ook in het bad plaatsje nog niet beslecht werd. Zonder gegeten te hebben, keerden zij naar Bar celona terug, maar Pilar verzette zich ertegen, met den woedenden Munoz terug te rijden. Tenslotte dwong hij haar met geweld. Nauwelijks ingestegen zette Munoz er een vaart achter, die de vrouwen voor hun leven deed vreezen. Bij de eerstvolgende bocht sloeg de wagen om. Munoz werd met de licht gekwetste Pilar in het dichtstbijzijnde hotel onder gebracht, terwijl Mercedes op de plaats van het on geluk achterbleef, daar zij slechts een zeer kleine verwonding had opgeloopen. Toen de filmster het reddingsstation verliet, zeide zij, dat Munoz nog geld bij zich moest hebben. Bij een onderzoek bleek zulks echter niet het geval te zijn. Daarop onderzocht de politie de dames en vond in het taschje van Pilar 1400 peseta's. Zij ver klaarde echter, dat dit geld haar eigendom was. Zij werd gearresteerd doch later tegen een borgsom weer vrijgelaten. De doctoren stelden vast dat Mu noz morfinist was. De chauffeur, die de beide too- neelspeelsters later naar Barcelona bracht, deelde mede, dat hij onderweg voor de dames naalden voor injecties had moeten koopen. Beiden ontkenden ech ter morfinisten te zijn. De broeder van den doode verklaarde nog, dat deze meer dan 10.000 pesetas bij zich had en het slachtoffer van een roofmoord moest zijn. Thans wacht geheel Barcelona op nadere gege vens van de politie. Men hoopt dat een uitgebreid politioneel onderzoek licht in deze mysterieuse zaak zal kunnen brengen. BLOEMBOLLENVEILING-VEREENIGING „WEST FRIESLAND" TE BOVENKARSPEL. De betere soorten tulpen worden al reeds bedui dend sc'haarschér, wat zicih duidelijk liet zien op de veiling van gisteren, en wat natuürlijk zijn invloed had op de veiling in zijn geheel. De beste partijen darwins worden gekocht, al het andere blijft staan en moet door de Vereeniging worden opgeborgen, wat een groot vraagstuk wordt, daar schuur-ruimte hier in onze omgeving van eenige beteekenis 'niet te krijgen is. Noteering was heden boven m.p.: Albino 12 op 2.85; Brillant. Star 12 op 1.601.80; 1112 1.451.55; Bachus 12 op 1.45; Duc de Berlin 12 op 1.50—1.70; 11—12 1.30—1.35; Don Pedro 12 op 1.95; El Toreador 11—12 1.80; Frans Hals 11—12 1.30; Grand duc 12 op 3.30—3.50; 1112 2.00: Gen. de Wet 12 op 2.40—2.60; 11—12 2.05—2.10: King Geoi'ge V 1112 1.70; Le Notre 12 op 22.20; La Tulipe Noir 2.052.20; 1112 1.85; Mar. Niel 12 op 2.50: Oranje Nassau 12 op 1.601.70; Rose precose 12 op 2.05; Solita 12 op 1.55—1.60; 11—12 1.30; Sonja 12 op 2.—j 1112 1.60; 1011 1.25; Vermillon Brillant 12 op 1.50 —1.70: 11—12 1.90—2.10; 10—11 1.50—1.60: Will. Pitt 12 op 1.45—1.85; 11—12 1.25—1.40: 10—11 0.80-0.95; Zwanenburg 12 op 2.652.80: 1112 2.4-0; alles per 100 stuks. Saltash kwam binnen als een huisvriend en ze begroette hem, hoewel eenigszins verwonderd, blijk baar met groot genoegen. „Ik kan geen vier en twintig uur op Burchester zijn, zonder u te bezoeken," zei hij. „Ge weet dat ge altijd welkom zijt," antwoordde ze met een glimlach, die alleen haar beste vrienden te zien kregen. Ze zaten bij een der groote open slaande ramen en Generaal Melrose onderhield zich met zijn gastvrouw. Sheila nam plaats op een stoel, die Benny haar had toegeschoven en Saltash keek rond naar Toby. Deze zat op het eind van de sofa en speelde met 'de zijdeachtige ooren van den ouden, rooden setter. Haar hoed lag naast haar en haar oogen waren neergeslagen. Hij stapte recht op haar af en boog zich, om eveneens den hond aan te halen. Ze schrikte even op bij zijn komst en bloosde ïicht. Ze keek hem niet aan en sprak geen woord. Een oogenblik waren ze alleen en lette de groep bij bet raam niet op hen. Saltash boog zich nog dieper en zei fluisterend; „Ga gauw de meest meisjesachtige kleeren aantrekken die je hebt!" Ze keek op en haar blauwe oogen zochten de zij ne. Ze begrepen elkaar en zonder een woord te spreken stond ze op. Toen Maud een oogenblik later naar haar om keek, leunde Saltash alleen tegen de sofa en trok peinzend Chops bij de ooren, maar staarde het ven ster uit en was met z'n gedachten blijkbaar ergens anders, iets wat ze niet van hem gewend was. Ze vroeg liem bij hen aan de theetafel te komen en hij sprong op, liep naar haar toe met een harden glim lach om de lippen, dien ze reeds lang had leeren kennen als het schild waarachter hij zijn zie! ver borg. Hij ging naast haar zitten en was voor Haar weer even galant als altijd. Niemand scheen te bemerken dat Toby verdw»- Onder zeer groote belangstelling zijn alhier Don derdagavond j.1. de wekelijksche wedstrijden gehou den. Dit keer reden er een tiental Friezen mee van de wielerclub uit Leeuwarden. De wedstrijden begonnen te ongeveer half acht en zijn alle zonder uitzondering schitterend gereden. Er is niet één valpartij voorgekomen. Er werd begonnen met een sprint over 8 ronden. Gereden werd door Jongert van Wieringen en Ha- vinga van Leeuwarden; No. 1 Jongert 15 sec.; J. Smit van West Frisia en Meulekamp van Leeuwarden: no. 1 J. Smit 14 sec.; Dienaar van DOK en Bruinsma van Leeuwarden: no. 1 Dienaar 14 sec. Kreijger van Wie- ringen en Tichelaar van DOK: no. 1 Tichelaar 15 sec. Hierop volgde de demi-finale; de nos. 1 en de snelste tweede werden geplaatst in de finale. Serie 1: Jongert, J. Smit, winnaar J. Smit 13.6 sec., Jon gert 14 sec. serie II. Dienaar, Tichelaar, winn. Dienaar 13.5, Tichelaar 13.6, zoodat in de finale ge plaatst werdën: J. Smit, Dienaar en Tichelaar. Hier van werd J. Smit van West Frisia winnaar en reed een eereronde. Hierna een koppelachtervolging over 20 ronden tusschen LegennaarsIliemstra op 0 meter, en Kui perKlink op 100 M. Na 10 ronden rijden hadden KuiperKlink het andere koppel gepasseerd, in een lijd van 2 min. 50 sec. Vervolgens een achtervolging over 15 ronden. Ge reden werd door J. SnijdersSnooijdijk en Ottens Hoep; er werd gestard op resp. 0.50, 100 en 150 M. Na 12 ronden had Ottens Snooijdijk en Snijders in gehaald. Hoep was uit den strijd genomen wegens hinderen. Goed zoo Ottens. Hierna zagen we een klassefhentrace over 50 ron den met 5klassementen. Er werd door 10 renners gestart. Uitslag 1ste klassement: Hegeman 4 p., Feitsma 3 p., I-Iussaarts 2 p. en Deijkes 1 p.; 2e klas sement: Hegeman 4 p., Meijer 3 p., Deykes 2 p., Kors huize 1 p.; 3e klassement: Hollander 4 p., F. Hoep 3 p., Korshuize 2 p., Feitsma 1 p.; 4e klassement: Hol lander 4 p., F. Hoep 3 p., Hegeman 2 p., en Korshuize 1 p.; 5e klassement: Hegeman 8 p., F. Hoep 6 p., Feitsma 4 p., Hollander 2 p. Totale uitslag: 1. F. Hoep 12 p., 2. Hollander 10 p., Vervolgens op 1 ronde 3. Hegeman 18 p., 4. Feitsma 8 p. Door de fa. P. Idema was voor 1 ronde in- of uit- loopen een baantube beschikbaar gesteld. Deze is na heftigen strijd tusschen Hollander en Hoep gewonnen door laatstgenoemde, na 45 ronclen rijden. Bravo Hoep. Deze 2 renners maakten den wedstrijd zeer spannend. Een korte sprint volgde hierop tusschen Leijen- naars van Leeuwarden en J. Smit van West Frisia de sprint ging over 3 ronden. Winnaar werd Leijen- naars in 12.8 sec.; dit is den wind in aanmerking nemende, zeer snel. Het baanrecord van 12.5 op naam van Willemse heeft hij echter niet kunnen behalen. Na de pauze zagen we eerst nog een afvalrace met 5 looze ronden en na elke 2 ronden één afvaller. Gestart werd door; Kreijger, Hegeman. Deijkes en Ottens. Ottens en Hegeman moesten den strijd al bijna dadelijkopgeven wegens pech. zoodat Kreij ger en Deijkes alleen overbleven. Winnaar werd Kreijger. Hierna had een koppel wedstrijd plaats over 200 ronde (40 K.M.) met 4 klassementen. Het was jam mer, dat de strijd na pl.m. 110 ronden gestaakt moest worden wegens den regen, daar deze de baan gevaarlijk maakte. Er werd gereden door; Kuiper—Klink oranje; BakkerKorshuize blauw; MeulekampBruinsma groen; Eerlig-Feitsma geelOoiiingaAndriessen bruin; TichelaarDienaar rood en Hollander—J. Smit zwart. De koppels groen, geel en bruin waren Friesohe koppels. Uitslag 1ste klassement: rood 4 punten: oranje 3 punten; groen 2 punten en zwart 1 punt. De firma Edel en Thies stelde f 1.materiaal beschikbaar voor het koppel dat een ronde in- of uitliep. Deze is gewonnen door KuiperKlink. Het 2de klassement was wegens de j'acht verval len. Deze wedstrijd was zeer spannend. Na 25 ron den heeft het oranje-koppel 1 ronde uitgeloopen en even later het, zwarte koppel ook één. Oranje zet echter door en na 85 ronclen heeft zij reeds 2 ronden voor. Het was dus wel jammer, dat de wedstrijd p'~^imk,en moest worden. nen was. Ze spraken over paarden, over Jake's laatste successen, het seizoen te Fair-Harbour en de plannen van de Melrose's voor den winter. Toen de Generaal Saltash naar de zijne vroeg, antwoordde hij, dat hij die niet maakte: „waartoe zou het dienen?" zei hij. „Ik houd me er toch niet aan." „Hoe zwak van je," zei Maud. Hij keek haar weer half teeder, half ondeugend aan en ging op een ander onderwerp over. Hij was de eerste die opstond, maar niet heen ging. Staande tegen de deurpost rookte hij, terwijl Benny en Sheila over golf en tennis spraken en Maud met voorbeeldig geduld luisterde naar de ver halen uit den soldatentijd van den Generaal, die ze al zoo dikwijls had gehoord. Toen de thee koud en bijna vergeten was en Sheila de opmerking maakte dat het laat begon te wor den, weerklonk plotseling een hartelijk gelach over het grasveld en Toby kwam in .t gezicht met de kleine Molly op haar schouder en Eileen naast haar. Ze was in 't wit gekleed en leek zelf niet veel meer dan een kind, terwijl ze als een elf over het gras danste, 't Gelach van de kinderen mengde zich met het hare. De kleine handjes waren stevig om haar bals geslagen, terwijl het kind haar met kinderlijke be wondering aanstaarde. Eileen, het oudere meisje, had het ernstige ge zichtje bijna in aanbidding tot haar opgeheven. Generaal Melrose onderbrak zijn verhaal om naar het drietal te kijken. „Verduiveld, mevrouw Bolton, dat is een aardig gezicht. Ook Sheila had haar gesprek met Benny gestaakt, terwijl Saltash een plotselinge beweging maakte, maar even gauw zichzelf weer meester was. „Dat is het aardigste tooneeltje dat ik sedert jaren gezien heb," zei de Generaal. „Wat is die klei- leder, wiens kinderen aan Kinkhoest lijden, moet gebruik maken van Akker's Abdijsiroop, op bijzondere wiize bereid met die bestanddeelen. die rechtstreeks op een Kinkhoest- aanval inwerken. Abdijsiroop werkt grondig, want ze bevrijdt de adem- alingsorganen van slijm en andere ziekte-verwekkende stoffen. Akker's Abdijsiroop verruimt de ademhaling, neemt benauwdheden weg, heelt de aangedane en ontstoken plekken. Geef dus in vol vertrouwen aan Uw kleine en groote kinderen bij: LANGEND IJ K Volgens mededeeling van het Centraal Bureau uit de veilingen in Nederland heeft de totale omzet over het afgeloopen jaar f 61.653,087,20 bedragn, tegen f56.370.862,76 in het daaraan voorafgaande jaar. In 1928 bedroeg die omzet, nog f 100.240.485.18. Voor Noord-Holland waren deze cijfers resp. f 10.935,579,64, f 8.193.405.96 en f25.066.693.34. Dat is toch wel een achteruitgang, die boekdelen spreekt. NOORDSCHARWOUDE. De wethoudersbenoeming. Een angstige stilte heerscht hier nog om de zaak der wethoudersbenoeming. Had de uitslag der raads verkiezingen doen verwachten, dat de beide zitten de wethouders, de heeren Ootjers voor de V.D. en Barten voor de Anti-Rev., hun zetels zouden verlie zen, door de moeilijkheden met den heer Van den Abeele (s.d.) is alles op losse schroeven komen te staan. Het is thans zoo goed als uitgesloten, dat de heer Van den Abeele in de zitting van a.s. Dinsdag aanwezig zal zijn, daar tot heden (Donderdag) de beslissing van Ged Staten over het besluit tot zijn niet-toelating nog niet is gevallen. Wordt hij toegela ten, dan gaat ongetwijfeld de raad tegen die beslis sing in beroep, in het tegenovergestelde geval de heer Van den Abeele, zoodat de eindbeslissing onmogelijk vóór Dinsdag, wanneer do wethoudersbenoeming plaats vindt, zal zijn gevallen. Aangenomen kan dus worden, dat dan slechts 6 raadsleden hun stem bij de wethoudersbenoeming zullen kunnen uitbrengen en wel 2 v.d., 2 r.k., 1 s.d, en 1 a.r., zoodat de fracties van de zittende wethouders precies even sterk zijn als die der andere. Wordt er geen afspraak tusschen der verschillende fracties gemaakt, dan zijn beide gipepem die van de zittende en met-zittende wethou ders even sterk, waarvan het gevolg kan zijn, dat het lot zou moeten beslissen, als althans de eenige a.r. weer een wethouderszetel ambieert. Deed de uitslag der raadsverkiezingen alzoo ver moeden, dat s.d. en r.k. elk een zetel zouden verkrij gen, daar men verwachtte, dat de r.k. niet met de v.d. zouden samenwerken, omdat de laatste dé r.k. bij de vorige wethoudersbenoeming hadden gene geerd en met den eenigen a.r. de zetels verdeelden, terwijl de r.k. er toen al 2 bezaten, - althans is alles mogelijk, nu de s.d. maar met één man zullen ver schijnen Het is duidelijk, dat de zitting van den raad van a.s. Dinsdag met spanning wordt tegemoet, gezien. ZUIDSCHARWOUDE. Be wethoudersbenoemnig. De V.D. raadsfractie is niet onvoorwaardelijk in gegaan op het vei-zoek der R.K., om zonder meer aan dé twee grootste fracties (R.K. en V.V.) een ne Larpent veranderlijk, ze lijkt wel kwikzilver. Je hebt geen houvast aan haar. Hoe oud is ze?" Ze is bijna twintig," zei Benny op een toon waarin zijn eigendomsrecht tot uiting kwam. „Bijna twintig, dat zou je zoo niet zeggen! Ze lijkt op 't oogenblik wel veertien! Neen maar, kijk toch eens, kijk toch eens!" want Toby bewoog zich als een vlinder over het grasveld en raakte den grond nauwelijks aan. Het kleine meisje had ze nog op den schouder. De oudste stond naar haar te kijken en klapte vol bewondering in de handen. „Ja, ze lijkt precies veertien," zei Maud teeder glimlachend. „Weet u wat ze gisteren gedaan heeft? 't Was dwaasheid natuurlijk en mijn man was erg boos op haar. Ik was zelf erg verschrikt, ofschoon ik haar meer vertrouw dan hij. Ze klimt als een kat, weet u; en ze nam die twee kinderen mee naar een hoogen tak van den ouden beuke- boom. Ik weet niet hoe ze 't gedaan heeft en nie mand onzer zag er ook eenig kwaad in, totdat Jake kwam. Hij haalde hen met een ladder naar bene- I den, behalve Toby, die nog hooger klom en hem -met beukonootjes gooide, totdat hij, op mijn ver zoek, wegging." „En wat gebeurde daarna?" vroeg Sallash, terwijl hij naar het dansende figuurtje bleef kijken, „voor zoover ik Jake ken, is het niets voor hem, om zoo zonder meer, kalmpjes heen te gaan." Maud lachte. „O maar, hij kan wel eens edelmoe dig zijn als hij wil. Ze kreeg natuurlijk een standje, maar hij was niet al te streng." „O, daar springt ze over den zonnewijzer!" Sheila wendde zich tot haar. „Ik kan me voor stellen dat 't. u zenuwachtig maakt, want als ze viel zou het kleintje leelijk terecht kunnen komen." „.O, maar ze valt niet," zei Maud vol vertrouwen, en terwijl ze sprak sprong Toby licht als een vo geltje over den zonnewijzer, zonder eenige moeite Tocht ouden van dagen. Woensdag reeelj, vroeg in den morgen, begaven zich een tweetal bussen van De Jong, benevens eeni ge particuliere auto's, vanuit ons dorp naar de mooie dreven van het Gooi. Zij die dezen toch aanvaard den, waren de oudjes uit. Schoorl, geleid door de ac tieve commissie met helpers. Viel in ons dorp de regen bij stroomen neder, voor al in den namiddag en liet ook het onweder zich ta melijk ernstig aanzien, de oude luidjes hebben goed weder gehad, en ze hebben genoten, dat kon men zoo zien bij de thuiskomst. De intocht 's avonds was schitterend. Voorafgegaan door ons steeds parate fanfarecorps, ging het naar de zaal van Sehuijt,, waar de tafeltjes en stoelen klaar stonden, en de gasten van den dag nog eens een extra kopje kof fie, koek en sigaren kregen. Het fanfarecorps, op het tooneel plaats genomen, blies er lustig op los, en de stemming was er of 't allemaal jongelui waren. Er werd gedanst en gezongen, en vooral, er werden nog aardige dingen gezegd. Zoo waren het de heer Kreijgsmans en mej. Hopman-de Moor, welke namens cle oudjes (de laatste namens de vrouwen) hartelijk dank hebben gezegd voor alles wat cr dézen'dag was genoten. Een aardige attractie was het .weergeven van het' verslag over de reis in 1934, De secretaris, de heer Mosk, had dit voor de rnicrofone uitgesproken en on ze plaatsgenoot, de heer Oudes, had dit op de was plaat vastgelegd. Thans werd dit door den heer Sehuijt met de gramafoon met geluidversterker, zeer duidelijk weergegeven en hoorden we als 't ware den heer Mosk spreken. Dit viel bijzon-der in den smaak. Nog sprak de Burgemeester (eere-voorzitter) cle aan wezigen, de helpers en het fanfarecorps vriendelijk toe, waarna als slot, de voorzitter van het comité, de heer Tromp, 'allen die hadden medegcholpen, om den dag te doen slagen, hartelijk dankte, in het bijzonder de ouden, welke door hun blijde stemming, veel had den medegewerkt tot dezen zoo pleizierig verloopen dag. HEE RHUGO WAARD In de gister gehouden vergadering van cle gecombi neerde gemeenten HeerhugowaardVeenhuizen der Ned. Herv. Kerk, is beroepen, de Eerwaarde Heer L. J. v. d. Kam te Oosterbeek, Candidaat tot den H.D. Ondanks dat de heer v. d. Kam beroepen is te Krommeniedijk en Wieringerrneer ^Slootdorp), be staat er toch veel kans dat de heer v. cl. Kam het beroep naar onze gemeenten zal aannemen. Het plan is dan, dat de heer v. d. Kam zijn in trek zal nemen in cle leegstaande woning van liet vorige Hoofd der school te Veenhuizen. of inspanning, zóó sierlijk' dat het een lust was om te zien. „Een aardige circus vertooning," zei de Generaal en zelfs Bcnny's betrokken gelaat helderde op, .of schoon hij geen woord zei. „Ja, inderdaad een circus-vertooning," zei Sheila, alsof ze tot zichzelf sprak. „Waar heeft ze dat toch in 's hemelsnaam geleerd?" „Ze is in sommige opzichten precies een jongen," zei Maud. Sheila keek haar aan. „Ja," zei ze, „net een jon gen, of tenminste Haar blik viel op Sallash, die aan Maud's andere zijde stond en toen keek ze plotseling voor zich. Toen Toby binnenkwam met de twee kinderen, alle drie blozend en lachend, terwijl Toby in haar wit kleedje wel een schoolmeisje leek, stond ze op en wendde zich tot Benny. „We moeten nu gaan," zei ze, „ik zal vaders wa gen even laten voorkomen." „Dat zal ik wel doen," maar ze ging met hem mee, zooals hij wel begrepen had dat ze doen zou. Ze verlieten de groep bij het raam en liepen zwij gend naast elkaar, evenals ze dien middag hadden gedaan. Saltash stond ook op en zei tot Maud: „Ik ga ook heen. Benny eet vanmiddag hij mij. Ik vermoed dat jij geen lust hebt." Ze reikte hem glimlachend de hand. „Ik kan niet, dank je. Vraag mij maar eens een anderen keer. Benny en jij kunnen veel beter met elkaar opschie ten zonder mij." .Onmogelijk!" zei hij galant, maar drong er niet verder op aan. Hij wendde zich tot den Generaal en nam afscheid. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1935 | | pagina 15