Plaatselijk Nieuws. Uit Bergen. Het nieuwe Bankgebouw van de Hoornsche Crediet- en Effectenbank. Uit onze omgeving. Maandag a.s. zal het nieuwe bankgebouw van de Hoornsche Crediet- en Effectenbank N.V. alhier, in het Heerenbosch, op den hoek van het Torenplein en de Heerenboschstraat in gebruik worden genomen. In het begin van den zomer van dit jaar werden de plannen van uitbreiding reeds gemaakt en op advies van den heer Brugman, den directeur van het kantoor alhier, werd toen tot nieuw-bouw overgegaan in tegenstelling met de aanvankelijke plannen om het gebouw op de Markt, waarin op het oogenblik de Bank gevestigd is, uit te breiden. Dit toch bleek, in verband met de steeds toenemende vraag naar safe loketten, die een noodzakelijke uitbreiding van de kluisinrichting met zich zou brengen, onmogelijk. Er werd toen besloten om een nieuw gebouw te zet ten, aan welk plan direct uitvoering werd gegeven Aan het werk is met spoed begonnen en dezer da gen is het gebouw gereed gekomen en konden wij er eens een kijkje nemen. De architect, de heer Ohr. Dekker, die het plan voor het nieuwe Bankgebouw heeft entworpen, kreeg geen gemakkelijke taak. Om het in het kort te zeggen: het moest niet een gebouw worden, waaruit in alle opzichten het bankgebouw sprak, terwijl het toch ook weer niet op een gewoon hoerenhuis moest lijken. O.i. is Architect Dekker in de vervulling van deze taak volkomen geslaagd. Immers, het is niet een van die forsche en strak gehouden steenklompen, waaraan rnen zonder meer het bankgebouw herkent, terwijl het toch voldoende uitzonderlijks heeft om zich van de andere huizen op het Heerenbosch te onderscheiden. Opgetrokken van roode steen, en met donkere, Ro- maansche pannen gedekt, vult het den hoek op hei Heerenbosch, die zoo langen tijd braak heeft gelegen en allerminst tot het aanzien van het Heerenbosch bijdroeg, op een juiste wijze. Men ziet inderdaad in het nieuwe gebouw „de bank" zonder dat dit op de omgeving storend werkt. Gaan we nu eens het gebouw van binnen bekijken. De deur, waardoor we binnenkomen, is aan beide zij den door met zwarte marmerplaten afgedekte pi lasters geflankeerd. Wij krijgen dan eerst een vóór portaal, die via een tochtdeur toegang geeft tot de eigenlijke hal, waar' zich rechts van ons de loketten bevinden. Links een alleszins comfortabele wachtka mer, welks fraaie uitzicht het wachten zal bekorten. Loopen we in de met frissche tegels bevloerde hal rechtuit,, dan komen we door een deur in een ruim te, waarop verschillende vertrekken uitkomen. Eerstens is daar de kamer van de directie, die te vens in verbinding staat met het kantoor van het personeel. Dan zien we daar twee deuren, waar achter zich de couponkamers bevinden en waar de cliënten hun zaken op hun gemak kunnen afhan delen. Tenslotte een machtige deur met forsche kruk, die elke vraag, wat daar achter zit, overbodig maakt, en die als het ware eiken vreemden indrin ger den raad geeft maar weer terug te keeren. Het is de Lipsdeur van de met zijn 50 c.M. dikke gewa pend betonbemuurde kluisinrichting, waarvan het praedicaat „inbraak-vrij" ons hier alleszins op z'n plaats lijkt-. Dit is de inrichting van het gebouw, wat betreft .de bank-instclling, in het kort geschetst. Do indeeling der verschillende vertrekken is onge twijfeld goed doordacht, terwijl alles met veel zorg .en smaak is uitgevoerd. Van de bovenverdieping, waar den architect een flinke ruimte ter beschikking stoncl, is een heel mooie woning gemaakt. De bouw werd na aanbesteding opgedragen aan 'don heer P. de Geus te St. Maarten; het verf werk aan den heer Doeke Wit te Schagen; stoffeering aan de firma's Schmalz, Roggeveen en Poorter; de elee- trische installatie is van de firma Schaafsma; lood gieter de heer Schoen; centrale verwarming de fir ma Offringa en 't Hart te Hoorn. Tenslotte zorgt de firma Kruit er voor, dat het (terrein om het gebouw er keurig uitziet. Vermel den we ten overvloede nog dat de heer Wissekcrke het vervoer van de 5000 kg. zware brandkast van het oude naar het nieuwe kantoor op zich had ge nomen. Maandag nu zal de directie een ieder in de gele genheid stellen om de inrichting van de kantoren en de geheel naar de eischen des tijds gebouwde brand- en inbraakvrije kluisinrichting te laten zien. Wij wenschen den directeur, den heer Brugman, alle succes in zijn keurig nieuw bankgebouw, DAT LIEP BEST AF. Een onzer plaatsgenooten, wiens auto voor de deur stond, moest vlug een boodschap doen en stap te daarvoor in zijn auto en gaf gas om even ach teruit de draai vooruit te kunnen nemen. Dit had tot gevolg dat een klein meisje van den heer H., dat ongemerkt achter de auto was gekomen, zulk oen duw kreeg, dat het op het trottoir werd neerge smeten. Dat gaf natuurlijk de noodige sensatie, maar wonder boven wonder had de kleine zich niet be zeerd. SCHAGEN'S HARMONIE VRAAGT WERKENDE LEDEN. Wij verwijzen gaarne naar de advertentie van Schagen's Harmonie, waarin het begin der repeti ties wordt aangekondigd. Gaarne wekken wij op om ons plaatselijk muziek leven te steunen, door toetreding als werkend lid. In het afgeloopen jaar heeft deze verecniging blijk gegeven het crescendo in haar vaandel te voeren en de uitmuntende leiding van den heer Jac. Jansen staat borg voor een steeds opvoeren der technischo kwaliteiten van het gezelschap. THEATER ROYAL. Een zeer hijzonder filmwerk „Nachten in Moskou", waarin de beroemde Fransche spelers, Harry Baur en Anna Cella, de hoofdrollen vervullen, draait deze :week in Theater Royal. Op éclatante wijze manifesteert zich het filmsne- lersgenie dat Harry Baur heet, in deze film, door Granowsky gemaakt. Het machtige talent van den Franschen acteur geeft aan een dier zonderlinge fi guren van het voor-revolutionnaire Rusland contour en gestalte. Zijn Piotr Brioukow wekt reminiscen ties aan de fantastische figuur van Raspulin diens zorgelooze orgiën, diens macht en waanzin. De tot cliché geworden „Russische ziel" wordt een nieuwe openbaring. En Granowsky weet met dit prachtige instrument te spelen. Hij ontdekt duizend nieuwe facetten aan het wonderlijke en verrassende talent dat in Baur belichaamd is hij geeft hem den ach tergrond dien hij behoeft... en de tegenspelers, die hij noodig heeft. Grootsch is het spel van Harry Baur in deze rol, zijn kinderlijk geluk als hij meent dat het mooie meisje hem liefheeft, zijn wanhoop als hij weet dat haar hart behoort aan een ander, zijn felheid bij drinkgelagen, zijn weemoed als bij verlaten en ge broken naar een Russisch lied luistert, alles filmspel yan de hoogste orde. Granovsky heeft „Nuits Moscovites" geregisseerd, fen ditmaal het tempo niet verwaarloosd, de miso en scène is verzorgd tot in het kleinste detail, en Harry Baur's tegenspelers zijn allen uitstekend. Het knap geschreven scenario van deze film is van Pierre Bcnoit. Zeer geachte Redactie, Mogen we, evenals andere Jaren, eenige gastvrij heid in Uw blad vragen voor het volgende? Zaterdag zal het weer Koninginnedag zijn. Dit jaar zullen, evenals vroeger wel in Schagen geschied de, kinderspelen worden georganiseerd. Zou het nu geert" goede gelegenheid zijn, ook weer het vlaggen van de woon- en winkelhuizen uit te breiden? In dat opzicht toch was Schagen de laatste jaren heusch te zuinig en maakte bij andere plaatsen een slecht figuur. De vlaggen zijn er wel, maar ze hangen er niet Dat moet andersl Helpt mee! Het best. der Chr. Oranjever., Schagen. NIEUWE ZAAK. Bij de vele mooie zaken die Schagen telt is er vandaag weer een bijgekomen, nl. aan de Laagzijde van Jb. Simons. De winkel, voorheen bewoond door den heer Jb. de Haan aan de Laagzijde, is geheel veranderd en verbouwd. Voor het oude kleine donkere winkeltje is een flinke ruime lichte winkel gekomen, de hou ten vloer is veranderd in een dito marmeren, ter wijl op de toonbank een moderne vleesdhmachine en een van Berkels weegschaal prijken. Een van leuke glasplaten voorziene étalage vertelt kijkers, als zij het nog niet wisten, wat er in den winkel te koop is. Een royale verlichting is aangebracht terwijl al les keurig is uitgestald. Zij die den vorigen winkel hebben gekend, kun nen deze met geen mogelijkheid meer terug, zoo to taal als alles is veranderd. Schagen is een mooie moderne zaak, een zaak die tot in de puntjes ver zorgd is, rijker geworden. De winkel werd door de firma Blaauboer en v. d. Hoven verbouwd, terwijl het schilderwerk en de leuke glas in lood ramen door de firma Cats wer den aangebracht MARKTOVERZICHT. De aanvoer van vette koeien was goed, prijzen de beste pl.m. 25 et.; hoogste noteering f 210, verkocht door Toon Mooij, slager Langendijk; deze werd voor den handel verkocht. De handel was trekkend. Op de gelde en kalfkoeienmarkt was niet veel drukte, deze handel was van beiden matig. De handel in vette kalveren was stug, prijzen van 3560 gulden, In graskalveren zeer matig en in nuchtere kalveren goed; fokkalveren handel iets beter, deze golden van f 12—20. De duurste Jonge vette schapen konden niet meer gelden als f 16; handel matig. Oude slachtschapen f 1018, lang niet vlug. Lammeren voor den dood f 69.50, en voor de weide f 47,50, beiden zeer stug. Met de paarden ging het lang niet naar wensch, handel trekkend; weinig werden er verkocht. Zoo ging het met de veulens hetzelfde; 1 veulen, ging er nog weg voor f 120, een mooie prijs. De handel in vette varkens was redelijk, hoogste noteering 20 ets. De biggen golden iets minder, han del trekkend Schrammen hoegenaamd geen aanvoer. Op de kippenmarkt kan gerust wat meer aange voerd worden, de kooplui zijn daar voor. Handel was prijshoudend en goed. TERAARDEBESTELLING HENDRIK v. REENEN. Gistermiddag werd het stoffelijk overschot van den zoo noodlottig om het leven gekomen heer Hendrik van Reenen, op de Nieuwe Begraafplaats alhier, aan den söhoot de aarde toevertrouwd. De belangstelling voor deze eenvoudige pledhtig- heid was bijzonder groot. Behalve tal van vrienden en bekenden merkten wij o.m. op het voltallige col lege van B. en W., den loco-burgemeester, wethou der J. Apeldoorn, wethouder John. W. Macdonald; den gemeente-secretaris, den heer G. Taaplcen, het raadslid, den heer E. J. Voute, den gemeente-archi tect, den heer J. Roggeveen, architect Elders, den oud-kantonrechter mr. D. Bastert, mr, A. M. Leöe- Boer en het personeel van den Ouden Hof. In den stoet kwam de familieleden mede. o.a. de broeders van den overledene, oud-burgemeester, den heer mr. J. van Reenen. den heer A. van Reenen, de dames van Reenen. graaf en gravin van Rand wijk uit Heemstede. Jhr. Boreel uit Velzen en Jhr. van Panhuis. De kist was gedekt met bloemen door wijlen den heer H. v. Reenen zelf gekweekt op den Ouden Hof terwijl nog eenige fraaie kransen de baar dekten. Toen allen zicsh om de geopende groeve hadden ge schaard. en de kist daarin was neergelaten, nam de oud-burgemeester, de heer Jac. van Reenen, het woord. Ook sprak een neef van den overledene, Jbr. van Panhuis uit den Haag. Nadat ds. F. W. J. van den Kieboom het ..Onze Vader" had gebeden, dankte een der familieleden voor de betoonde belangstelling. BERGEN. BERGER SPORTVEREENIGING. Serie wedstrijden en adspirantentournooi ter gelegenheid van het 15-Jarig bestaan. Mogen wij onze lezers nog even herinneren aan de serie wedstrijden om den wisselbeker „De Berge- naar" en het adspiranten-tournooi, welke morgen op liet, voetbalterrein aan den Kerkendijk worden ge houden? In het programma is een kleine wijziging geko men, daar D.R.C. uit Durgerdam des morgens om 11 uur onmogelijk aanwezig kon zijn. De wedstrijd tusschen D.R.C. en Alcm. Victrix 4 wordt nu 's mid dags van 34.15 uur gespeeld, terwijl de op dat uur vastgestelde wedstrijd tusschen Alcmaria 5 en BS.V. 2 thans is bepaald van 's mogens 11.1512.30 uur. Alcm. Victrix comb.B.S.V, adsp. 31. Op het sportparkterrein te Alkmaar speelden Don derdagavond de B.S.V. adsp. een laatste oefenwed strijd voor het adspiranten-tournooi tegen een com binatie van de Alcmaria Victrix adsp. Het was van de zijde der B.S.V.-jongens een slech ten wedstrijd. Er zat niet de minste combinatie in do ploeg en het gemis van Ludding op de spilplaats werd wel heel duidelijk gevoeld. Toch kan ook Kui pers op die plaats een goede kracht worden, mits hij leert aangeven en de ballen niet te hard naar voren trapt. De voorhoede moet leeren sprinten en doorzet ten, daaraan ontbrak het ten eenenmale. Ook in de achterhoede rammelde het geducht. Fokke Jonker speelde veel te onverschillig, terwijl Louis Dames als middenspeler een mislukking bleek. Van de nieuwelingen in de ploeg, Hans Busselman, Kees Jansen en Jan van der Plas wist alleen eerst genoemde zich te handhaven. Een slechte reputatie waarborgt een goede uitvoering. Laten wij dat voor de B.S.V.'ertjes hopenl 'ANNA P AU LOW NA BREEZAND. COOP. AANKOOP VEREEN. De vergadering van de Coop. Land- en Tuinbouw Aankoopvereecniging, gehouden bii den heer Jb. Borst, werd geleid door den heer K. Daalder, die na opening en goedkeuring der notulen het woord gaf aan den heer K. Keuris voor het jaarverslag. Spr. las daar voor het rapport van den accountant en lichtte dat met zijn eigen cijfers nog nader toe. We noteez*den: De omzet in geld bedroeg f52841.16. De bruto-winst op goederen f 7817.63. of ongeveer 14.4 van den omzet. Het totaal der dubieuze vor deringen is f3786.90. Naast andere reserves, bedraagt de reserve voor dub. debiteuren f3640.23. De win sten hebben bedragen f8259.52; de verliezen f7332.72, zoodat een saldo-winst van f 926.80 is gemaakt. Aan de winst van verleden jaar is geen bestemming ge geven, doch deze is op de nieuwe rekening geboekt, zoodat de totale winst thans f2569.33 bedraagt. De balans sluit in activa en passiva op f 21442.22%; de winst- en verliesrekening op f 8259.52. De omzet was ongeveer f 5000 grooter dan het vorig jaar; er is meer kunstmest afgenomen, maar minder veevoer. Nadat de heer C. v. d. Linden en P. Borst als bestuursleden en de heeren E. Romar en. H. Busé als commissarissen waren herkozen en gekozen, kwamen eenige bestuursvoorstellen aan de orde. die breedvoerig door de heeren Daalder en Keuris wer den toegelicht. Eertijds is een verlies over de leden omgeslagen, en is ieder lid op de rekening ledenkapitaal gedebi teerd voor f50.96. Gebleken is, dat dit volgens de statuten eigenlijk niet kon en dit bedrag rechtens niet invorderbaar was. Daarom stelde het bestuur nu voor deze bedragen gedeeltelijk ten laste der winst- en verliesrekening af te hoeken, gedeeltelijk op de vorderingen der leden te verhalen, zoodat uit hoofde van dit oude.verlies geen lid meer eenige schuld aan de vereeniging heeft. De leden, die dus meer dan f50.96 hebben te vorderen van de coop., zien hun vordering met dit bedrag vermin derd, den anderen wordt hun schuld kwijt, geschol den. Het totale niet in te vorderen bedrag ad f2030.711/*? in mindereing gebracht, op de winst, brengt deze terug van f 2569.33 op f 538.61%. Dit voorstel werd aangenomen, zoomede het. voorstel de resteerende winst te boeken bii de reserve voor dub. deb.. waardoor deze f 4178.84% wordt. Langdurig waren de besprekingen over het be stuursvoorstel tot wijziging der Statuten. Daarin is opgenomen, dat elk lid bii het. uittreden uit de vereeniging f 100 moet storten. Om het toetreden als nieuw lid gemakkelijker te maken, werd aangeno men het voorstel, die f100 niet te heffen als het uittreden niet willekeurig geschied (bii overlijden, verhuizing, opheffing bedrijf). De f100 uittréegeld geheel schrappen zou echter de gelegenheid open stellen de coöperatie in den steek 'te laten als de zaken eens minder goed gingen en dus de crediet- waardigheid der coöperatie in gevaar brengen. Van het tegoed op de ledenrekening kan elk faar. volgens de statuten, rente betaald worden. Dat Is nooit gebeurd. De coöperatie werkt met dit geld, dat niet, opvorderbaar is hij het leven, dus al zeer goedkoop. Dat vond het bestuur todh niet i-n den haak en stelde daarom voor het volgend jaar. als er winst, is, 3 rente op dat tegoed uit te keeren. Ook dit voorstel werd aangenomen en nadat bij de rondvraag nog een misverstand tusschen voorzit ter en een der leden uit den weg was geruimd, volgde sluiting, W 1 EmNGEN In ons vorig.nummer staat vermeld: „Herwonnen Levenskracht", afd. Wieringen, ontving als baten van de wedstrijden op f.l. Zondag f70.50. enz. Dit moet echter zijn als baten der bloempjes-verkoop. WIELERBAAN. Zondagmiddag a.s. zullen weer groote wedstrij den gehouden worden. Starten zullen o.a. K. Dlet- vorst van Bergen op Zoom en Van Isselt van Klun- dert, dit is 't sterkste onafhankelijke koppel van Brabant. In de wedstrijden, gehouden 25 Aug. 1.1. op de Lepelbaan. was Dietvorst in alle wedstrijden der Omnium No. 1: Van Iselt reed toen met Meule- man in den koppel wedstrijd voor profs over 50 K.M. Ze waren hierin toen ook No. 1 op 15 pnt Voorts zullen nog vele bekende renners starten; ook Stapensia uit Menaldum. Zie de advertentie Te Scheveningen: S.V.V. ISucces I. Vertrek 8 uur. Seriewedstriiden Flevo (Middenmeer)Aarts- woud IISucces 3. Vertrek 1 uur. Burgerlijke Stand van 23 t.m. 29 Augustus. Geboren: Jan, zoon van Berend de Vries en Jacoba Margaretfha van Teulingen. Overleden: Johanna Jacoba Boersen, 69 Jaar, we duwe van Petrus Krommen dam. Gehuwd: Petrus Kindts en Louise Johanna Wie- brecht. DEN OEVER. LIJK VAN VERMISTE GEVONDEN. Wij berichtten deze week over de vondst door de Rijkspolitie alhier van diverse kleedingstukken en een rijwiel op den afsluitdijk nabij den Oever. Vrij dagochtend nu is ongeveer op dezelfde plaats het on- gekleede lijk van een naar schatting lS-jarigen jon geman in het water van de Waddenzee gevonden, zijnde dit het trieste einde van een ongelukkige ge beurtenis, waarvan de oorzaken wel nimmer meer zullen kunnen worden vastgesteld. De identiteit van het slachtoffer is nog niet vastgesteld kunnen wor den. WINKEL Donderdagmiddag bij de opening van de vernieuw de zaak van de firma Lenghaus en Co. alhier, waren we in de gelegenheid daarin een kijkje te nemen. Allereerst is het. opgevallen hoe de aannemers, de heeren Speets en Kaaij, timmerlieden en P. Lange- reis, schilder, in korten tijd de bestaande inrichting hebben verbouwd tot een doelmatig winkelpand en door vriendelijke kleuren daar een aangenaam aan zien aan hebben gegeven. Aan de bestaande handel in heeren-modeartikelen is thans toegevoegd een handel in manufacturen en lingerie en een uitge breide wolhandel. Alles is in den thans ruimen win kel doelmatig en netjes gesorteerd en zoodanig in gericht, dat bezoekers voor de heerenafdeeling en die voor de damesafdeeling een afzonderlijke toonbank vinden. Achter den winkel is thans een ruime pas kamer ingericht. De machinale breiinrichting is in een geheel afzonderlijk perceel ondergebracht. Van leveranciers en belangstellende neringdoen den waren bij gelegenheid der openstelling bloemen gezonden en meerdere bewijzen van belangstelling mocht de firma ontvangen, als even zooveel wen schen, dat zijn onderneming moge slagen. Aan den heer N. Peetoom alhier, is door Burge meester en Wethouders vergunning verleend voor het verbouwen van zijn woonhuis. BARSINGERHORN In het raadsverslag ls een abuis ingeslopen ten aanzien van de zittingsperiode van den heer Joch. Blaauboer. Deze is niet vanaf 1921, maar vanaf 21 Mei 1916 lid van den raad geweest, dus bijna 20 jaar. LANGENDIJK De doorgedraaide aardappelen, De hoeveelheid doorgeloopen aardappelen begint te Broek op Langendijk al aardig af te nemen. Te Noordscharwoude ligt echter nog een flink kwantum in de kuilen bij de diverse verbouwers. De ziekte in de aardappelen begint in sommige kuilen ernstige afmetingen aan te nemen. Dat geeft den betrokken tuinders natuurlijk nogal wat moeilijkheden. Dien tengevolge zal toch minder kunnen worden afgele verd dan eerst in de kuil is gedaan. Bij een minder afgeleverd gewicht dan 90 van de ingekuilde hoe veelheid zullen worden gecontroleerd, werd eenigen tijd geleden medegedeeld. Dit houdt dus in, dat zij, die met de aardappeiziökte te kampen hebben gehad, deze zieken moeten bewaren om ze te toonen. Deze controle is noodig, omdat bij de inkuiling de helft van den minimumprijs is uitbetaald geworden en de mogelijkheid van fraude niet uitgesloten kan worden, wanneer een aanmerkelijk kwantum min der wordt afgeleverd dan is ingekuild. Deze zieke aardappelen beteekenen voor den ver bouwer een strop, want ze worden niet uitbetaald. Over de verplichting van de regeering om deze wei te betalen, loo-pen de meeningen nogal uiteen. Som migen zijn van oordeel, dat de regeering moet be talen, omdat ze op gezag van de overheid zijn inge kuild. Hoewel dit argument wel verdedigbaar is, gelooven wij niet, dat de opzet van deze regeling zoo geweest is. BROEK OP LANGENDIJK. Bollenveiling. De bloembollenveiling van de Langendijker Groen ten Centrale mocht zich Vrijdagmorgen weer niet verheugen in een buitengewone belangstelling en kooplust. De animo was weer heel gering en er wa ren weinig kooplieden opgekomen. Er is dan ook slechts weinig verkocht. De aanvoer bedroeg bijna 8CO.OOO stuks bloembollen. De prijzen,, welke be steed werden, waren als volgt: Elt Albino 12 en op fl.20 per 100 stuks; Evt. Mon Tresor 12 en op f 1.50, en Evt. Gen. de Wet 12 en op fl.80 per 100. De beide eerste partijen gingen dus van de hand voor den minimumprijs. Het totaal kwantum van de verkochte bollen was .ruim drie duizend stuks. Tengevolge van het minimumprijzenstelsel loopen dus een zeer groot gedeelte van cie aan de veiling aangevoerde bloembollen door. Dit is een treurig gebeuren, maar men vraagt zich wel eens af, wat zou er geschieden als er géén saneering was. De bloembollenkweekers staan straks voor een moeilijke beslissing. Het gaat er om, of de saneering het volgend jaar door moet gaan, of dat men er mee moet ophouden. Er zijn kweekers en handelarene die de minimumprijzen wel wilden doen verdwijnen, maar een groot deel gevoelt daar niet voor. In September zal deze kwestie aan de orde wor den gesteld en zal men zich moeten uitspreken, hoe in de toekomst de bloembollenbedrijven geregeld, zullen worden. Het Kweekersblad, het orgaan van het Holl. Bloem bollenkweekers Genootschap, wijst er op, dat men zich ernstig moet beraden, alvorens zijn meening uit te spreken. De saneeringsjaren hebben bewezen dat ondanks de geweldige opofferingen, niettegen staande de zeer geslonken cultures, er toch elk jaar nog een surplus is, zoo groot, dat als het vak het zelf betalen moet, het de onmacht nabij is. Het „weg met de saneering" zou ongetwijfeld weerklank ln aller harten vinden als de gevolgen hiervan zich niet onheilspellender lieten aanzien dan de thans te dragen lasten. Wat deze gevolgen zullen zijn? Als de minimumprijzen verdwijnen zal de binnen- landsche prijs ongetwijfeld dalen. De exporteur- kweeker zal probeeren in het buitenland zooveel mo gelijk bollen te plaatsen, maar do exporteur-niet- kweeker, die weet dat de prijzen in het binnenland zeer laag zullen worden, doet een steeds goedkooper aanbod, zoodat hier de kweekers ten onder gaan. Alleen een controle op de teelt zou ook weer las ten met zich brengen, welke men niet kan dragen. Een zeer ernstig onderzoek- naar de mogelijkhe den om het bedrijf te redden zal noodzakelijk zijn. Welke oplossing de kweekers zullen vinden, zal in de komende maand uitkomen. W1ER1NGERWAARD Door de Politiehondendressuurclub „Zijpe en Om streken" zal a.s. Zondagmiddag op het Sportterrein alhief een demonstratie worden gehouden met poli tiehonden. De oefeningen zullen door een deskun dige per luidspreker toegelicht worden. Naar we vernamen, is de toegangsprijs zeer laag gesteld, nl. 15 cent. Voor liefhebbers van honden zal het dus wel een interessante middag worden. Aan gezien het voor deze gemeente iets nieuws is, zal het zeker aan belangstelling niet ontbreken. Kleuterschool. Sinds eenigen tijd hoorden we niets meer van de Kleuterschool. Het zijn natuurlijk de dubbeltjes waar alles om draait. Eenige dames hebben nu het initiatief genomen om een Oliebollendag te houden, om op die manier een zekere som geld bij elkander te krijgen. Een zestai dames zullen zich a.s. Woensdag bezig houden met bakken, terwijl eenige jonge dames zullen trachten de oliebollen bij de ingezetenen te verkoopen. Voor hen die met een kleuterschool sympathiseeren, willen we wenschen dat deze pogingen zullen sla gen. De dames offeren in ieder geval hun tijd er aan op. (Zie ook advertentie in dit nummer.) In verband met het feit, dat de heer A. D. Sleutel zich niet meer beschikbaar heeft gesteld als lid van den Raad, zullen we ook in onze gemeente een nieu wen wethouder hoeten hebben. Wie zal 't zijn? We zijn er werkelijk benieuwd naar. Naar we vernemen zullen de Raadsleden vanavond (Zaterdag) bij el kander komen om te trachten tot overeenstemming te komen. C ALLAN T SOOG De kermis begint morgen. De jaarlijksche kermisgeneugten nemen morgen wederom een aanvang en ieder rechtgeaard dorpe ling zal dezen dag met vreugde begroeten. Zondag middag begint de V.V. Callantsoog. Haar eerste elftal speelt een wedstrijd tegen Dirkshorn I om kwart voor twee. Om half vier zij er volksspelen: blaas- trappen voor mannen. Maandag om half twee: kin derspelen op de buurt en Dinsdag om half drie: kruiwagenrace voor vrouwen. In hotel Duinzicht zullen Maandag de Funny Boys een cabaretpro gramma ten beste geven, terwijl natuurlijk in de beide cafés gelegenheid zal zijn tot dansen. Evenals vorig jaar is er de Reizende Bioscoop van de firma Kok en de Ruyter en natuurlijk de zweefmolen van Oudejans. Voor verdere bijzonderheden zie men de advertentie in dit nummer. De 3e Raadszetel der S.D.A.P. thans be zet. Naar wij thans vernemen heeft de heer A. Kruit, nadat de heeren P. de Haan en L. v. Wachendorff van Rijn voor het raadslidmaatschap bedankt had den, althans de vereischte bescheiden niet op tijd inzonden, zijn benoeming aanvaard en dus zal de S.D.A.P. in de komende zittingsperiode door dezelfde personen worden vertegenwoordigd als voorheen. HOOGWOUD Den heer F. J. C. Speets is met ingang van 1 Sep tember 1935 eervol ontslag verleend als tijdelijk hoofd der school aan de Kerkelaan. Door B. en W. is aan de Floraliavereeniging vergunning verleend tot het houden .van een verlo ting.

Schager Courant | 1935 | | pagina 16