STENO „Groote" eo TYPEN Cl. H. Th. SC1ALZ Wollen Dekens Handelsavondschool Een Huis E v. d. Wielen, te Schagen. Uit M o- OMGEVING Vrijdag 6 September 1935, PETTEN, IED. BOND VAN ARBEIDERS N HEI LANDBOUW-, TUIN BOUW- EN ZUIVELBEDRliF Grote te Schagen ruim 2 H.A. SCHOEVERS Speciale aanbieding W IE RIN OEN Inschrijving dienstplicht. Reeds eerder vermeldden wij dat het Rijk om be zuinigingsredenen de inschrijving van jongelieden wilde vervroegen en deze in plaats van in Januari, voortaan reeds in October te doen plaats vinden. Allerwege werden reeds voorbereidende maatre gelen getroffen, doch thans doet. de Minister weten, dat de vervroeging van de inschrijving dit jaar nog niet mogelijk is. De jongelieden, geboren in het jaar 1917, kunnen dus gewoon met hun aanmelding voor den dienst plicht tot Januari a.s. wachten. Nalatige kiezers. De Ambtenaar van het Openbaar Ministerie bij het kantongerecht Den Helder is voornemens de kiezers uit deze gemeente, die niet aan de verkiezingen op 17 April en 26 Juni van dit jaar hebben deelgeno men cn sedertdien, ook na schriftelijke aanmaning, niets te hunner verantwoording hebben doen hooren op te roepen ter terechtzitting van het kantongerecht op 29 October a.s.. den namiddags 1 uur. Het aantal nalatigen bedraagt pl.m, 45. DEN OEVER. Broodwagen aangereden. Bakker Terpstra van Oosterland had Woensdag tegen 12 uur, als gewoonlijk, zijn motorcarrier, ge laden met broodjes, aan de rechterzijde van den Molgerdijk geparkeerd om zijn klanten ter plaatse te bedienen toen uit de richting den Oever de heer N. M. per auto kwam aanrijden en door een defect aan do stuurinrichting van rechts naar links uit week om pardoes tegen de versche broodjes op te tor nen. Carrier en broodjes bleken daartegen niet 'be stand, want beiden kwamen in de sloot terecht, eerst genoemde vrijwel geheel vernield, de broodvoorraad grootendeels onbruikbaar geworden. Aan het niet direct wanhopige gezicht van Bakker Terpstra be hoefde niet to worden getwijfeld of verzekering zou de schade dekken, hetgeen bij informatie inderdaad ook het geval bleek te zijn. Persoonlijk letsel kwam bij dit ongeval overigens niet voor. Florafeesten naderen. De jaarlijksche Florafeesten te Den Oever, welke elk jaar meer belangstelling ook van buiten Den Oever trekken, staan weer voor de deur. Wij zijn in staat enkele bijzonderheden, het programma be treffende, mede te deelcn. Vrijdag a.s. kunnen de planten vanaf 9 uur v.m. worden ingezonden. Terughalen is niet eerder moge lijk dan Woensdag 11 Sept. Zaterdagavond houdt „Apollo", onafscheidbaar aan „Flora" verbonden, te half 8 een muzikalen rondgang door den Oever, na afloop waarvan de tentoonstelling aan den Gasthuis- ..reg wordt geopend. Zondagnamiddag te 2 uur wor den behendigheidswedstrijden op rijwielen (geen ra cefietsen) gehouden, waaraan geldprijzen tot f 10 zijn erbonden. Zondagavond 9 uur, na een fakkeloptocht een grootsch vuurwerk, hetwelk ongetwijfeld zal in slaan, aangezien wij dit de laatste jaren hebben ge mist, zij het dan ook dat wij toen harddraverijen ervoor in de plaats kregen. Maandag vermeldt het programma een gecostumeerde voetbalwedstrijd voor veteranen, aanvangende te 2 uur n.m., waarvoor een aantal luxe prijzen beschikbaar zijn. Na afloop hiervan touwtrekken. Des avonds geeft Apollo een muziekuitvoering voor de leden van „Flora", terwijl de feesten Dinsdag worden besloten met een con cert in het tentoonstellingsgebouw. KOEGRAS JULIANADORP. FLORALIATEN TOONSTELLING. Gister vergaderde het bestuur der vereeniging „Ju- lianadorp Vooruit" teneinde de aanstaande Floralia- tentoonstelling te regelen. De uitgegeven planten dienen ter bcoordeeling te worden ingezonden, waar ha een beoordeeling der jury zal plaatsvinden. Natuurlijk zal de tentoonstelling ook voor het pu bliek geopend zijn. Ook kunnen planten ter opluis tering worden ingezonden, benevens losse bloemen in bouquet of vaas. Hiervoor worden ook een paar prijzen uitgeloofd. Inzenders van bloemen hebben vrije toegang, terwijl tot dekking van de kosten van verdere belangstellenden 10 cent entrée zal worden geheven. Ook zal er een kleine verloting aan wor den verbonden, behoudens goedkeuring van B. en W. De prijs der loten is slechts 10 cent. We wek ken gaarne ieder op, te maken, dat deze verloting slaagt. Men hoopt dat de trekking reeds de dag na de tentoonstelling 's avonds 8 uur zal kunnen plaats hebben. SINT PAN 0 RAS Burg. stand over de maand A.ug. 1935. Geboren: Neeltje, dochter van Hark Kloosterboer, en Geertje Mijts. Maarten, zoon van Gerbrand Nieuw- land en Egberdina Buscher. Simon, zoon van Simon Volkers en Aagje Vader. Gehuwd: Willem Kuiper en Neeltje Ilbrink. Overleden: Jan ten Hoeve, 60 jaren, echtgen. van Maria Elisabeth Wimmers. Ingekomen personen: Johannes Burger, kappersbe diende, van Amsterdam, naar no. 111; Geertra. Wilha. Noord, dienstbode, van Broek op Langendijk naar No. 213. Cornelis Zeeman en gezin, brievenbesteller, van Broek op Langendijk, naar no. 224b. Gerritje van Twuijver, dienstbode, van Andijk naar no. 188a. Vertrokken personen: Pieter Wagenaar en gezin, chauffeur, van no. 220a naar Alkmaar. Neeltje Il brink, zonder beroep van no. 241, naar Hazerswoude. Wilhelmina Wiering, dienstbode, van no. 274 naar Broek op Langendijk. Maria de Rooij, dienstbode, van no. 333 naar Barsingerhorn. Simon Molenaar, en go- zin, tuinbouwer, van no. 270 naar Edam. NIEUWE NIEDORP Burg. stand over de maand Aug. 1935. Geboren; Nicolaas Johannes de Boer, zoon van Simon de Boer en Alida Rood. Ondertrouwd: Hendrikus Chatillon, oud vijf en twintig jaren, en Grietje Bakker, oud twintig jaren, beiden alhier. Gehuwd: Johannes Faus, oud een en twintig ja ren, en Amarenske Schaafstra, oud negentien jaren, beiden alhier. Overleden: Simon Smit, oud zes en veertig jaren, echtgenoot van Zwaantje van Beusekom. Jacob de Graaf, oud drie jaren, zoontje van Jacob de Graaf en Alida Schrijver. Johanna Jacoba Boersen, oud ne gen en zestig jaren, weduwe van Petrus Krommedam (wonende te Wieringen). Grietje Mazereeuw, drie en zestig jaren, echtgenoote van G. Dekker. LAN GE N DIJ K NOORDSCHARWOUDE. Burg. stand over de maand A.ng. 1935. Geboren: Cornelis, zoon van Nicolaas Zijp en Ca- tharina Appel. Petrus Jacobus, zoon van Hendrik Bekker en Geertruida Kramer. Petrus Maria, zoon van Deodorus Zijp en Pietertje Bruijn. Adrianus, zoon van Gerrit Mettes en Maria E. Broersen. Gehuwd: Kornelis Weel, 28 jaren, wonende te Eind hoven en Cornolia Bekker. 21 laren, wonende te Noordscharwoude. Overleden: Gerrit Goudsblom, 84 jaren, weduw naar van Keetje Bos, eerder van Maartje Poland. BROEK OP LANGENDIJK. Burgerlijke stand over de maand Aug. Geboren: Piet, zoon van J. Arends en van N. Goot jes; Aaltje, dochter van J. Slot en van T. Balder; Guurtje, dochter van J. Blom en van W. Stins. Getrouwd: E. J. Schoneveld, oud 25 jaar, onderwij zer en A. J. van Sorge, oud 24 jaar. P. den Hartigh, oud 25 jaren, landbouwer en A. de Graaf, 22 jaren. Overleden: Geene, I SINT MAARTEN Ook hier is de faarlijksche kermis weer ten einde. Ter opluistering werden Maandag en Dinsdag volks spelen gehouden. Maandag voor jongens van 69 jaar koekhappen. waarbij winnaars werden de vol gende vijf: Jn. de Vet, C. Krijgsman, H. Hauto, G. Lourens en T. v. d. Vliet Gz. Meisjes van 6—9 kon den balgooien, prijswinsters werden: A. Mooii, G. Groet, J. Bij post Rz., C. Eriks en G. Brommer. Jongens van 1014 jaar gingen hardloopen en hierbij bleken M. Rozendaal, J. Hoogland, C. Roozen- daal, T. v. d.Vliet en W. Tesselaar de vlugste te zijn cn voor meisjes van 1014 jaar had men hockey spel bedacht en als de kampioenen kwamen hierbij naar voren: R. Kaptein, N. Brak, J. Lourens, T. Kui per en M. Breebaart. Dinsdag was voor de mannen de gelegenheid open gesteld om koppen te snellen. Deze sport, al is de benaming wat griezelig, bleek een vermakelijk spel te zijn. Hierbij bleken van de 37 deelnemers de bloeddorstigste te zijn A. Lourens, J. Jonker Pz„ Jn. Blaauboer, B. Schut en D. Brak. Was ons aller gedachte, dat de dames in deze sport .hun afgrijzen" te kennen zouden geven, niets was minder waar, ia, zelfs was dit geslacht er alge meen voor, om inplaats van het voor hun toegedach te hockey-spel ook als koppesnellers op te treden. De deelname was ongekend groot en bestond uit 62 dames. De grootste .furiën" bleken hierbij te zijh de dames M. HeneweerZwaag, M. KaagSchouten, Mej. A. Brakde Graaf, Mej. T. SchutBronder, Mej. P. HeneweerSchoenmaker, Mej. N. Bronder en mej. A. Heneweer. Wij willen hopen, dat deze vrouwelijke dajakkers als huisvrouw van zachter gemoed blijk geven, want anders de man. Ook thans zou ik niet volledig In mijn verslag zijn als ik vergeet te vermelden, dat op Maandagavond bij de heeren Zwakman en Schrijver tooneeluitvoe- ringen werden gegeven en wel bij den eerste werd door de plaatselijke vereeniging opgevoerd het too- neelspel „Frans knapt het op", en bij den tweede trad het Kleine Tooneel van Noordscharwoude op met het stuk „Ketty jokt nooit". In beide gelegenheden is door het publiek volop genoten, CALLAN T SO 0rG KERMIS 1935. De jaarlijksche kermis behoort weer tot het ver leden. In ons nummer van Dinsdag j.1. hielden we reeds een kleine beschouwing over de eerste ker misdagen. We kunnen dus nu kort zijn. Maandag avond traden in Hotel „Duinzicht" op „The Funny Boys" uit Schagerbrug, met een show-programma. De zaal was zeer goed bezet en het talrijke publiek heeft zeker het gebodene op prijs gesteld, gezien het hartelijke applaus, hetwelk steeds weer opklonk. Dinsdag vonden volksspelen plaats voor dames. Ditmaal bestond het feest in een wedstrijd met krui wagens, waarop drie manden waren gestapeld. Slechts weinigen bereikten zonder tegenspoed het eindpunt. Van de 44 deelneemsters werden de prij zen gewonnen door Mevr. Ambuul (f4). Diet Mooij (f3), Mej. N. van Twuijver (f2) en Mevr. Kruit (fl) De commissie voor de volks- en kinderspelen, be staande uit de heeren J. Brouwer. J. de Waal. J. Schager, J. Koegelberg, A. Thomaz, A. W. II. de Wit en H. J. Schut, kan weer op goed geslaagde feesten terugzien. Des avonds heerschte er in de café's een gezellige drukte. Op het kermisterrein was het niet zoo druk als Zondagavond, et bioscooptheater trok veelpu bliek met de spannende film: „De man met de was sen beelden" Naar we vernemen blijft 't theater nog een week staan. Zaterdag en Zondag draait een Ne- derlandsche film, namelijk de onlangs uitgekomen film „De big van het regiment", welke zeker veel bezoek zal trekken. Van wanordelijkheden tijdens de kermis kwam ons niets ter oore. Slechts vernamen we dat Dinsdag avond een leeren motorjekker van een motor is ontvreemd. De kermis is ten einde, Callantsoog gaat haar winterslaap weer in. Voetbal. VETERANE NWEDSTRIJD. Nieuwe Niedorp—Oude Niedorp» 12. Voor de derde maal in dit seizoen had bovenge noemde ontmoeting plaats, en evenals in voorgaan de wedstrijden heeft ook nu Oude Niedorp de over winning weten te behalen. Ook deze match kenmerk te zich weer door haar groote spanning, tot aan het einde toe bleef de overwinning onzeker. Dat Oude Niedorp tenslotte met de overwinning ging strijken, dankt zij grootendeels aan haar zeer sterke achter hoede met keeper Klaver aan het hoofd, de wijze waarop hij enkele keiharde schoten van Stammes onschadelijk maakte, liet ons zien dat hij er wel kijk op heeft. Ook de backs Aalbrechtse en Kuiper 'waren trapvast en moeilijk te passeeren. De wedstrijd was juist begonnen, als Jan Stammes reeds een geweldig schot inzendt, dat het juist over ging, kon hij ook niet helpen. Dit schot deed ons het beste hopen voor het verdere verloop van den strijd. Stammes was niet gelukkig met zijn schoten. De N. Niedorper aanval bleek niet bijzonder pro ductief te ziin deze avond, de Oude Niedorper aan- valslinie was beter op schot dan de vorige ontmoe ting. Speets was echter weer goed op dreef en heeft er veel goede schoten uitgehouden. Nic van Her werden en Piet. Peereboom vormden 'n zeer tactisch spelend backstel, vooral van Herwerden liet zien dat hij in zijn tijd een groote kracht was. Gert Keuken was de man in de halflinie, bergen werk werden door hem met succes verzet. Bijlstra en Koorn hebben hun best gedaan; ze hebben gewerkt tot het duistere einde. In de voorhoede moest het van Bies heuvels tactische opstellen en opduiken op onver wachte oogenblikken en de harde, maar slecht ge richte knallen van Stammes voornamelijk komen. Krapman was niet slecht in O. Niedorp, als rechts half viel hij echter meer op. Aalbrechtse en Jn. Brouwer als buitenspelers waren door hun snelheid een voortdurend gevaar voor de buurgemeente. Bij Oude Niedorp waren Van Zoonen en Buddendorf de leidende figuren in den aanval. Henk Kriller heeft een goed doelpunt, langs Speets geknald uit een voor zet schoot hij onhoudbaar in. Biesheuvel profiteerde van het loslaten van den bal van Klaver uit een hoog slecht schot van G. Keu- ken. Als W. Woudt einde aankondigt is het ook Hoog tijd, daar de duisternis inmiddels is ingetreden en de bal soms moeilijk te volgen. Voor den K.N.V.B. beker ontvangt a.s. Zondag Nieu we Niedorp de derde klasser Helder. Dit belooft voor N. N. een uiterst zwaren strijd te worden, welke waarschijnlijk wel te zwaar zal blijken, de. papuiahe, Huii&oudjzeef Waarom? Door haar onovertroffen doelmatig heid voor de was en talloze andere huis houdelijke doeleinden ;haar uiterste zuinigheid In gebruik. Aan haar volkomen zuiverheid h eeft zi j haar wereldreputatie te danken. Voorts zijn de bekende Sunlight geschenkenbons een v/elkome aanwinst in tienduizenden gezinnen, terwijl de nieuwe 2 stuks-doos met bon, voor talloze vrouwen een groot gemak is. Hoe. btifot U dexe. 6ad&anddaekett f Van de grote Sunlight doos de blauwe kwartcirkel links onderaan, welke op elke doos twee keer voorkomt en waarop staat:„Waarborg/ÏO.OOO.—enz."uifknippen. Van de nieuwe 2 stuks-doos moet U echter uitknippen de sluitklep, waarop de aanduiding bon" niet voorkomt. -&W4 Vervolgens voor elke door U gewenste badhanddoek van de grote Sunlight doos 8X2 (16) dezer uif* knipsels of van de nieuwe 2 stuks-doos 16 sluitkleppen als brief opzenden naar Lever's Zeep Maatschappij N.V., Vlaardingen, afd. Geschenken en tevens hierbij voorat duidelijk vermelden: 1. Uw naam en adres (in bloklettersl. 2. Het totaal aantal van Uw ingezonden Sunlight doosuitknipsels. 3. Het totaal aantal door U hiervoor verlangde bad handdoeken. DE ENIGE NEDERLANDSE HUISHOUDZEEP MET I 10.000.- ZUIVERHEIDSWAARBORG Notaris J. KOOMEN te Wieringer- waard, zal op des avonds te 7 uur, n.t. in het café van den heer VRIESMAN te in het openbaar verkoopen: met erf en tuin, nabij Petten, ka dastraal bekend gemeente Zijpe, in sectie G, nos. 651 en 770, tezamen groot 3.74 Aren. Eigendom van den heer K. Mol. Aanvaarding hij de betaling. Inlichtingen ten kantore van no taris H. J. van Veen te Zijpe. FEDERATIE: „N.H. NOORDERKWARTIER". in de Muziektuin, op Zondag 8 Sept. a.s. Medewerking verlenen: „Helder's Fanfarecorps", 4 Arbeiders Zang verenigingen, 3 Afdelingen van de Arb. Sportbond en het gezelschap Romijn. Spreker: (Hoofdbestuurder.) Aanvang 12 uur, Entrée 20 ct. Uit de hand te koop: leren volgens de methode betekent: In korte tijd grote vaardigheid Prijs per cursus f15.— InL S. A. LUTTEROTKamper, Verdronkenoord 59. ALKMAAR. Ziet de Etalage SCHAGEN Aanvang van de nieuwe cursus op Maandag 16 Sept. Onderwijs wordt gegeven in Boekhouden, Handelsrekenen, Aardrijkskunde, Ned. Taal, Handelscorrespondentie, Engels, Duits, Machineschrijven en bij voldoende deelname in Esperanto en Stenografie. *t Schoolgeld bedraagt voor alle vakken, behalve Machine- schrijven, Stenografie en Esperanto, f 15.—, voor de verplichte vakken f 12.—, voor de twee taleh f 10.—, en voor een taal f 7.50, voor drie talen f 15.—. Minvermogenden betalen half geld; onvermogenden kosteloos. Inlichtingen geven ondergetekenden, bij wie men zich kan opgeven als leerling voor 14 September a.s. onder de gemeente Schagen, gelegen aan goed vaarwater. Hypotheek van eigenaar beschikbaar. Inlichtingen ten kantore van Notaris van Leersum te Winkel. De Directeur der School, D. BROUWER. De Commissie van Toezicht, M. C. TUINMAN, Voorz. W. D. NIESTADT, Secr. C. ROGGEVEEN Cz., Penn.

Schager Courant | 1935 | | pagina 4