Polder Heerhugowaard RADII) .YE19" STOFZUIGER LANGEND IJK NOORDSCHARWOUDE. Ongeval. Mevr. C. Rus, Spoorstraat alhier, heeft een ernstig ongeluk gehad. Bij het afloopen van de trap, gleed de trap zijwaarts uit. De vrouw kwam hierdoor zoo ongelukkig op de steenen vloer terecht, dat zij ern stig aan het hoofd verwond werd, en haar hand zeer ernstig bezeerde. De ijlings ontboden geneesheer constateerde bovendien een lichte hersenschudding. Geen bijbaantjes. Naar wij uit betrouwbare bron vernemen, heeft het bestuur van de commissie van beheer van de ge meenschappelijke lichtbedrijven aan den heer Van den Abeele medegedeeld, dat hij zijn functie van ambtenaar van het bureau voor arbeidsrecht, dat door den Langendijker Bestuurdersbond is ingesteld, niet langer mag vervullen. Volgens het ambtenarenreglement mogen de amb tenaren van de gemeenschappelijke lichtbedrijven gen bijbaantjes vervullen zonder toestemming van de commissie van beheer. Het schijnt, dat ook voor de overige ambtenaren deze mededeeling zal gelden. ZUIDSCHARWOUDE. Kleuterschool. Het is de bedoeling van het comité voor het stich ten van een Kleuterschool, om die onder te brengen in een der lokalen van de openbare school, waarvan er 2 leeg staan. Deze lokalen worden al jaren ge bruikt door de afdeeling Langendijk van de Vereen, tot bevordering van het Vakonderwijs in West-Fries land. Voor deze afdeeling, die daarin gedurende de wintermaanden onderwijs laat geven, zou het afstaan daarvan een ernstig gemis beteekenen en ongetwij feld zullen zij moeten trachten in een ander gebouw onderdak te vinden. Geschikte lokalen zijn er ech ter niet zoo veel, en vooral niet zoo gemakkelijk te vinden als dit moet geschieden zoo kort voor het tijdstip, wanneer zij voornemens is, ook weer met het onderwijs aan te vangen. Allicht was er een op lossing te vinden, als het vakonderwijs zich kon be helpen met één lokaal. OUDKARSPEL. Burg. Stand over de maand Auq. 1935 Geboren: Antonia Catharina. dochter van P. van Straaten en E. M. Bommer; Al bert Tobias. zoon van J. de Boer en M. Koordes. Ondertrouwd: Comelis Bier. 27 faar, wonende te Utrecht en Anna Vriesman, 26 iaar, won. alhier. Getrouwd: Comelis Bier en Anna Vriesman. Loop der bevolking. Ingekomen: N. KnipBeenken en kind van Den Helder: N. Witteveen—Glas en kinderen van Amster dam: M. Rijper, van I-Iooge en Lage Zwaluwe; .T. Molenaar en echtg. van Keulen (D.): C. de Vries van Harenkarspel; C. Spaansen van Zuidscharwou- de: S. Compas van Nibbixwoud. Vertrokken: A. W. F. van der Hoek naar 's-Gra- venhage; A. Vriesman (echtgen. C. Bier) naar Utrecht; E. M. Rood naar Bergen. H ARENK ARSPEL Burg. Stand over de maand Aug. 1935. Geboren: Jacobus Antonius. zoon van Jacobus Jo- hannes Spaans en Christina Maria te Buck: Mai*ia, dochter van Willem Tesselaar en Anna van Duin; Petrus, zoon van Cornelis Hof en Cornelia Maria Tes selaar; Anna, dochter van Johannes Kuilboer en Anna Filmer; Cornelis. zoon van Siimon Hendrikus Kramer en Maria Anthonia Zijp; Theodorus Wilhel mus. zoon van Dirk Bruin en Elisabeth Hendrika Verholt; Hans. zoon van Roelof Geertsma en Harm- tje Middelbos; Maria Cornelia, dochter van Comelis Dekker en. Barbara Maria de Lange; Comelis Ni- colaae. zoon van Wilhelmus Cornelis Post en Ida Takken. Ondertrouwd: Anthonius de Vries en Anna Schip per; Gerrit Engel en Clazina van der Oord; Johan nes Kieft, en Catharina Geertruida Spaans; Comelis Zut en Geertruida Snijders. Gehuwd: Wilhelmus Dekker en Geertrudus Blan- kendaal; Gerrit Engel en Clazina van der Oord; An thonius de Vries en Anna Schipper; Johannes Kieft en Catharina Geertruida Spaans. Overleden: Jan Bos. oud 8 iaar. weduwnaar van Trijntje Zut; Petrus Johannes Bleeker, oud 5 jaren, zoon van Nicolaas Bleeker en Anna Cornelia Spaans Maria Anna Gieling, oud 22 iaren, ongehuwd. OU DE NIEDORP Bevolking over de maand Aug. Ingekomen: Anna Divera Schouten van Bergen, Loudelsweg 20; Anna Catharina Kleverlaan van Bergen, Loudelsweg 20. Vertrokken: Cornelia Boonman naar Spanbroek, p.a. Zrs. Ursulinen; Anna Margaretha Naber naar Maassluis p.a. Zrs. Ursulinen; Jacobus Laurentius Bleeker naar Sint Michielgestel, doofstomrneninsti- tuut; Pieter Beerepoot naar N. Niedorp, p.a. Hoedjes. Burgerlijke stand over de maand Aug. Geboren: Bernardus Nicolaas, zoon van Jacobus Hendrikus Verlaan en Alida Ruiter; Cornelia Ma zvan u, neen, luister! Laat me uitspreken, hoor me eerst aan." Die woorden kwamen hartstochtelijk over haar lippen. „Ik vraag u niets, alleen vergunning om bij u te blijven. Ge moogt met me doen wat ee wilt, ik wil uw knecht zijn, uw slaaf, uw speelgoed! Ik wil de grond zijn waarover ge loopt, maar ik moet bij u zijn! Gij begrijpt me en niemand anders!" „Maar, ben je wel zeker dat je jezelf begrijpt?" vroeg Saltash. Hij sloeg de armen om haar heen en hield haar stevig vast, maar zijn rustelooze blik ibleef niet op haar rusten. Het scheen eerder, of hij in de verte iets zocht. Toby sloeg de armen om zijn hals en klemde zich wanhopig aan hem vast. „U moogt me niet weg zenden," zei ze snikkend, „als ge dat doet, sterf ik. Ik vraag zoo weinig zoo heel weinig!" „Je weet niet wat je vraagt, kind!" zei hij en of schoon hij haar vast tegen zich aandrukte, klonk zijn stem als die van een man, die strijdt met zichzelf. „Dat heb ie nooit geweten! Dat is het ongeluk." „Dat weet ik wel!" riep Toby uit. „Ik weet al wat ik noodig heb te weten van de meeste dingen. Ik weet, heel goed en ze haalde diep adem, terwijl ze hem bleef aankijken, „wat er zou gebeurd zijn en wat gebeuren moest, wanneer het jacht niet was vergaan. Maar ik was toen niet bang en ben dat ook nu niet. Je bent de eenige man op dewe- reld tegen wien ik dat zeggen zal! Ik haat de man nen, de meeste mannen. Maar voor jou", en ze snik te en deed moeite om haar stem eenige vastheid te geven, „voor jou wil ik alles zijn wat je 't meeste noodig hebt in 't leven! En als ik dat niet langer wezen kan, dan zal ik verdwijnen, zooals ik je be loofde. En je zult er nooit iets van weten, dat zweer ik je!" Hij keek haar in de blauwe oogen, die vol tranen stonden en maakte een beweging, alsof hij zich ge wonnen gaf. Zijn blik werd minder strak en zijn ria, dochter van Jan Bakker en Johanna Sophenia Bruin; Cor, zoon van Johannes Ligthart en Grietje Ruiter; Petrus Jacobus Clemens, zoon van Theodo rus Jacobus Stadegaard en Afra Maria Schilder; Leo- nardus Hendrikus Petrus, zoon van Evert van Leeu wen en Anna Bekker. OndertrÖuwd: Cornelis Oud, oud 30 jaar, kapper en Alida Louisa Sinnige, oud 27 jaar, beiden wonende te Oude Niedorp; Pieter Gerardus Sinnige, oud 31 jaar. spoorwegbeambte, wonende te Amsterdam en Hendrika Geertruida Johanna Platei, oud 28 jaar, wonende te Oude Niedorp, Gehuwd: Petrus Jacobus Impink, oud 25 jaar, tim merman wonende te Medemblik en Afra Wilhelmina Bakker, oud 26 jaar, onderwijzeres, wonende te Oude Niedorp. Overleden: Geene. Donderdag 5 Sept., 's namiddags 3 uur kwamen Dijkgraaf, Heemraden en Hoofdingelanden ter verga dering in het Polderhuis bijeen. Voorzitter opende de vergadering met een woord van welkom, ook aan de oers en sprak den wensch uit. dat de besprekingen en discussies in het be lang van het waterschap zouden ziin. Hierna werden de notulen der vorige vergadering voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Ingekomen stukken: Een schrijven van de R.K. vereeniging „Polder- belang" met het verzoek om de slooten op een breed te van 2V2 Meter te brengen. Voorzitter licht toe. dat dit verzoek in het Dag. Bestuur is behandeld, doch het bestuur meent dat men hierop niet mag ingaan, daar men. als men er een verordening van zou maken, er strikt de hand aan zou moeten worden gehouden en dan zouden hier ook de scheislooten onder vallen en dit zou voor velen moeilijkheden brengen. Over dit punt was men het direct niet eens en na eenig discusseeren werd het in stemming gebracht en met 13 tegen 3 stemmen verworpen. Voorstel van den heer G. Kooii. om het riet in de slooten. die bii den Polder in onderhoud ziin, in- inplaats van 2 maal 3 maal per iaar weg te hakken, De heer Kooii licht toe dat hii voornamelijk de sloot langs den Spoordijk op 't. oog heeft. Ook de sloot bii de kolk te Oterleek. Dit voorstel wordt met alge- meene stemmen aangenomen. Mededeelingen: Verzoek van de provincie, om een gedeelte land in den polder te ontzanden of uit te graven. Aangezien in de verordening van keur geen ont- zandings- of ontvceningsbepalingen ziin opgenomen, zal 't noodzakelijk zijn een dergelijke verordening te maken. Voorzitter vraagt Hoofdingelanden of ze er voor ziin. De heer Knijn zegt dat als hii 't goed heeft, be grepen, het een verbodsbepaling zal ziin met de voorwaarden er aan verbonden om tot afgraven over te mogen gaan. Goedgekeurd. Nazien der geloofsbrieven der nieuwe leden. Door de heeren Oudeman. Van Langen en Sinnige werden genoemde brieven in goede orde bevonden. De volgende personen werden benoemd: Poland, Heemraad; G. Kooii. H. Smit, N. de Wit, A. Quant en P. Smit. Hoofdingelanden. Voorzitter feliciteerde den heer Poland met ziin benoeming tot Heemraad en den heer G. Kooii met ziin herbenoeming als Hoofdingeland. De heer Poland vraagt in verband met de herbe noeming of in 't vervolg bij herbenoeming van een lid 't niet mogelijk was dat. hij hiervoor 't zelfde ge boortebewijs en bewijs van Nederlanderschap zou mogen gebruiken, om zoodoende dat lid weer niet op onkosten te brengen. Voorzitter zegt dat, als dit reglementair mogelijk mocht blijken, hier niemand tegen zal zijn. 5. Behandeling van een voorstel van hét Dag. be stuur, om het gedeelte Middenweg, vóór het sport terrein aan de Z.O. zijde, ter breedte te doen bestra ten voor rekening van den polder. Aanvankelijk waren de heeren Konijn, van Lan gen en Groen tegen dit voorstel. Ook de heer Po land juichte dit niet toe. Doch toen de voorzitter toe lichtte, dat dit werk den polder feitelijk niets extra kostte, daar de kosten uit het wegertbijdragefonds worden betaald, werd het voorstel aangenomen, met dien verstande dat het onderhoud voor de gemeente is. 6. Behandeling van een voorstel van het Dag. be stuur om voor bestrating van het gedeelte Midden weg aan de N.W. zijde tegenover het sportterrein, aan de gemeente gebruikte steenen beschikbaar te stellen, tegen den prijs van f 5 per 1000 stuks. armen hielden haar stevig omklemd. Hij sprak op gewekt en vroolijk. „Bien, zal ik je nu eens zeggen, wat je voor me wezen zult, mignonne." Ze beefde en zweeg, beseffende dat nu de beslis sing vallen zou, en angstig hoe die zou zijn. De somberheid op zijn gelaat had plaats gemaakt voor de gewone opgeruimdheid, maar ze voelde daar achter iets anders en dat maakte haar ongerust. Ze kon hem niet antwoorden. „Dat zal ik je eens vertellen", en hij keek haar met z'n donkere gezicht lachend aan. „Ik bewandel op het oogenblik het pad der deugd, mignonne en dat is zeer eenzaam, jij zult die eenzaamheid verdrij ven en we zullen samen deugdzaam zijn, voor een poosje. Je zult mijn vrouw zijn." Toen zweeg hij en voor ze 't wist, had hij haar een kus op de lippen gedrukt, maar die kus, hoe teer ook, was niet de kus van een minnaar. Ze keek hem verschrikt aan. „Je vrouw! je je gekscheert. Hoe kan ik je vrouw worden!" „Jij en geen ander", verklaarde hij vroolijk. „Dat is 't beste voor ons. Ik kan me niet begrijpen, dat ik daar al niet eerder aan gedacht heb. Ik zal de statiekoets bestellen en dan gaan we onmiddellijk naar de stad en trouwen, voordat de wereld begint te babbelen. Waarom schrik je daarvan, lieveling? Waarom die angst? Ben je niet liever m'n vrouw, dan de vloer waarover ik loop?" „Dat dat weet ik niet!" stamelde Toby en sloeg de oogen neer. Hij hield haar stevig en beschermend vast, maar liet er hartelijk lachend op volgen: „Doet dat voor uitzicht je duizelen? 't Zal wel overgaan. Je zult de wereld stormenderhand veroveren. Je zult door de heele stad besproken worden." „O, neen, neen, dat niet!" „Wat?" vroeg hij schertsend. „Weiger je?" Ze wendde het hoofd af, maar omklemde hem Nadat deze zaak van alle kanten bekeken is. wordt ook dit voorstel aangenomen. 7. Behandeling van een voorstel van het Dag. be stuur om voor den polder aan te koopen, een teer- ketel met sproeiinrichting en verwarmingsinstallatie tegen den. prijs van f 7.75 volgens aanbieding van de firma J. Heijbroek te Bilthoven. Na eenige toelichting wordt tot aankoop besloten. 8. Behandeling van een voorstel van het Dag. be stuur om een gedeelte der Middenweg (Zuideinde) voor niet te verkoopen aan de Provincie Noord-Hol land, zijnde het gedeelte wegkruising met de te ma ken prov. weg. Goedgekeurd. Na de rondvraag richt voorz. zich tot den schei denden hoofdingeland, den heer Schilder en memo reert dat de heer Schilder reeds 26 jaar deze functie heeft bekleed. Voorz. zegt hem hartelijk dank voor de diensten, die hij den polder heeft bewezen. Ook den heer Kruier, welke reeds 33 jaren lid van het bestuur is en van 1911—1934 Heemraad is, zegt spr. hartelijk dank voor al 't geen hij in die jaren voor den polder is geweest. Beiden, zoo zegt spr.. hebt gij altijd gestreden voor de belangen van den polder ontvang daarvoor onzen welgemeenden dank. De heer Schilder dankt voorzitter voor zijn waar- deerende woorden, en hoopt dat het den polder wel moge gaan. Hierna sluiting. ZONDAG 8 SEPTEMBER. HILVERSUM (1875 M.) 8.55 VARA. 12.00 AVRO. 5.00 VARA. 6.00 VPRO, 8.00 12.00 AVRO. 8.55 Orgelspel J. Jong; 9.00 Post- duivenberichten; 9.05 Tuinbouwpraatje S. S. Lan- tinga; 9.30 Gram.pl. en Pianorecital C. Steiin; 10.25 Schaakpraatje S. Landau: 10.45 Orgelspel J. Jong; 11.15 A. Pleysier: Van staat en maatschappij; 11.30 Gram.pl.: 12.00 Klokkenspel en uurslag van de Ned. Kerk of Nicolai-kerk te Appingedam: 1201 Omroep orkest olv. N. Gerharz: 12.40 Het schilderij van de maand door J. van Dovercn: 1.00 Vervolg Omroep orkest; 2.00 Boekbespreking door Dr. P. H. Ritter Jr. 2.30 Gram.pl.; 3.00 Residentie-orkest olv. I. Neumark m.m.v. Lia Fuldauer (sipraan); 4.30 Gram.pl.; 5.05 Orgelspel C. Steiin; 5.30 Sportpraatie en -nieuws, Gram.pl.; 6.00 Boekbespreking D. Coster; 6.30 Ge sprek over oude-liedenzorg; 6.45 Kerkdienst uit de Waalsche Kerk te Breda. v. h. Vrijz. Prot. Verbond. 8.00 Nieuwsberichten; 8.10 Mededeelingen; 8.15 Ko- vacs Laios' orkest m.m.v. „The Blackbird Singers"; 9.00 Radiojournaal: 9.15 Gram.pl.: 9.30 Concertge bouw-orkest olv. Eduard van Beinum m.m.v. J. Pem- baur (piano): 10.30 Gram.pl.; 11.00 Berichten; 11.10 12.00 De AVRO-Decibels olv. Eddy Meenlc. HILVERSUM (301 M.) 8.30 KRO. 9.30 NCRV. 12.15 KRO, 5.00 NCRV. 7.45 KRO. 8.30 Morgenwijding; 9.30 Gram.pl.: 9.50 Kerk dienst uit de Geref. Kerk te Scheveningen; Hierna Gewijde muziek; 12.15 Orkestconcert, lezing en gram. pi.; 3.00 Gram.pl.: 4.15 Ziekenlof: 5.00 Herdenkings dienst ter gelegenheid van het 200-iarig bestaan der Suriname-zending in de Ned. Herv. Kerk (Groote Kerk) te Hilversum: Hierna: gewijde muziek: 7.45 Gram.pl.; 7.50 Lezing; 8.10 Berichten; 8.15 Schlager- muziek; 9.00 Gram.pl.; 9.10 Zang; 9.20 Orkestcon cert. gram.pl. en zang: 10.30 Berichten: Gram.pt. 10.40 Epiloog: 11.0011.30 Esperanto. DROITWICH (1500 M.) .11.20—12.35 Kerkdienst uit Wales; 12.50 Zang door J. -Sterling Mackinlav (sopraan): 1.20 Orkestconcert olv. Hespe m.m.v. R. Morfitt (zang); 2.20 Het Krish Septet: 3.05 BBC-Northern-Ireland-orkest; 4.05 Gram. pl.; 4.50 Kerkdienst, voor de kinderen: 5.20 Relig. causerie; 5.40 A. Thursfield (zang) en het Kutcher Strijkkwartet; 7.05 Lezing; 7.35 Concert door W. Wid- dop (tenor) en H. Perkin (piano): 8.15 Kerkdienst: 9.05 Liefdadigheidsoproep; 9.10 Berichten: 920 Sted. Orkest Bournemoutb olv. Austin m.m.v. M. Jarred (alt); 10.20 Het Alfredo Campoli Trio: 10.50 Epiloog. RADIO PARIJS (1648 M.) 7.20# 8.20 en 11.20 Gram.pl.; 11.35 Orgelconcert P. Re- vel; 12.25 Gram.pl.; 12.35 Orkestconcert olv Schuyer; 305 Zang: 4.20 Hoorspel; 5.20 Orkestconcert olv. Pas cal; 8.20 Zang; 9.05 .Le roman d'un jeune homme pauvre", spel van Feuillet; 11.1012.35 Gram.pl, KALUNDBORG (1261 M.) 12.20—1.20 Omroeporkest olv. Gröndahl; 4.20 Harmo nieconcert; 6.206.40 Gram.pl.; 8.20 Hoorspel; 8.35 hartstochtelijk teeder en mompelde: „Jou zou ik nooit iets kunnen weigeren." „Eh bien! dan is alles in orde. Mijn bruid blijft haar eigen baas, behalve als ze bij haar man is. Aan hem is ze ton allen tijde gehoorzaamheid ver schuldigd. En weet je wat ze zeggen zullen, allemaal, als ze hooren dat Charles Rex eindelijk getrouwd is „Wat dan?" Hij boog lachend het hoofd. „Zal ik 't je zeggen, kun je 't niet raden?" „Neen, zeg het me." Hij drukte zacht een kus op haar blonde krullen. „Ze zullen zeggen: „God helpe zijn vrouw, mignon ne", en ik zal daarop laten volgen: „Amen!" Ze hief plotseling het hoofd op en zei opgewonden en met glinsterende oogen: „En dan zal ik ze zeggen dat ze dat ze dat ze naar de maan kunnen loopen!" Hij glimlachte. „En dan zullen ze weer meelijden krijgen met den echtgenoot, chérie." Ze stak hem kinderlijk lief de lippen toe. „Ik zal trachten braaf en goed te zijn", zei ze. „Ik zal nooit weer zulke dingen zeggen." Hij kuste haar zachtjes liefkozend op de trillende lippen. „Maar wordt vooral niet al te braaf en al te goed" zei hij, „dan kan ik je niet bijhouden. Je moogt zeg gen wat je wilt en doen wat je wilt en je zult mijn koninginnetje zijn." Weer snikte ze en sloeg de armen vaster om zijn hals. „En jij zult zijn wat je altijd geweest bent", zei ze, „mijn koning mijn koning mijn groote koning!" En in de stilte die nu op die hartstochtelijke woor den volgde, maakte Charles Rex zich zachtjes uit haar omhelzing los. Gram.pl.; 8.50 Voor Tongeren: 10.00 Operetteconcert 10.40 Omroeporkest; 11.2512.50 Dansmuziek. KEULEN (456 M.) 6.20 Havenconcert; 10.50 Kwintetconcert: 11.50 Bach- Cant.ate; 12.20 Omroepkleinorkest olv. Evsoldt; 4.20 Concert uit Koningsbergen; 6.50 Fluit, viola en cem balo; 8.20 „Preciosa", opera van Weber; 10.50 Gram- pi.; 11.20—12.20 Dansmuziek. ROME (421 M.) 9.00 Orkestconcert: 10.20 Radio-tooneel. BRUSSEL (322 en 484 M.) 322. M.: 10.20 Gram.pl.: 11.20 Salonorkest; 12.20 Gram. pl.; 1.302.20 Het Constantin-orkest; 5.20 Dansmu ziek; 6.20 Mannenkoor en Gram.pl.; 7.35 Gram.pl.; 8.20 Cabaret; 950 Symphonieconcert; 10.30—12.20 Paul Godwin's orkest; 484 M.: 10.20 Salonorkest; 11.20 Gram.pl.; 12.20 Het Constantin-orkest: 1.30—2.20 Sa lonorkest; 5.2ü Populair concert: 6.20 Pianorecital; 6.50 Gram.pl.; 7.35 Zang; 8.20 Omroeporkest olv. Ga- son en Radiotooneei; 10 30—12.20 Zie 322 M. DEUTSCHLANDSENDER (1571 M.) 8.20 „Ballett im Park", gevar. concert olv. W. Illing; 10.20 en 10.35 Berichten: 10.50 Pianorecital: 11.05 Weerbericht; 11.20—1.15 Barnabas von Geczy en zijn dansorkest. MAANDAG 9 SEPTEMBER. HILVERSUM (1875 M.) Algemeen Programma, verzorgd door de AVRO. 8.00 Gram.pl.; 9.00 Ensemble Rentmeester; 10.00 Morgenwijding; 10.15 Gram.pl.; 10.30 Vervolg en semble Rentmeester; 11.00 Orgelconcert Fr. Hasse laar m.m.v. H. Sala (sopraan); 12.00 John van Brücks orkest en gram.pl.; 2.00 J. v. d. Elsacker (declamatie), de „Columbia Three" (accordeon) en gram.pl.; 3.154.00 Kovacs Laios' orkest: 415 Gram. pl.; 4.30 Disco-causerie Max Tak; 5.30 AVRO-Decibeis olv. E. Meenk; 7.30 Dr. A. A. L. Rutgers en G. J. Staal: Twee eeuwen Hernhutterzending in Suriname 8.00 Berichten; 8.05 Mededeelingen; 8.10 Omroepor kest olv. Nico Treep en gram.pl.; 9.20 Reportage uit de^Rotterdamsche Chineezenwijk te Katcndrecht; 9.45 Het Renova-kwintet; 10.30 Kovacs Laios' orkest 11.00 Berichten: 11.10-12.00 Uit „Central", Den Haag: Dameeorkest „Peuschgens" eh Hans Len- nartz' dansorkest. HILVERSUM (301 M.) NCRV.-uitzending. 8.00 Schriftlezing en meditatie 8.159.30 Grara.pl.: 10.30 Morgendienst; 11.00 Chr. Lectuur; 11.30 Gram.p!.; 12.30 Amstcrdamsch Salon orkest olv. D. H. Ph. Kiekens; 2.00 Voor de scholen; 2.30—4.00 Ged. uitzending van de Maranadfe-conte- fentie te Zeist; 4.15 Gram.pl.; 5.15 Pianokwartet „Die Haghe'; 6.30 Vragenhalfuur: 7.00 Ned. Chr. Pers bureau; 7.15 Reportage; 7.30 Vragenhalfuur: 8.00 Be richten; 8.05 Orgelconcert A. C. Schuurman; 9.00 C. van Diil: Wandeling door Oud-Amsterdam; 9.30 Chr. Zangvereeniging .Soli Deo Gloria" olv. J. Th. Wcster- dael, m.m.v. H. Nieland (piano); (Om 10.15: Be richten); 10.3011.30 Gramofoonmuziek. DROITWICH (1500 M.) 10.35—10.50 Morgenwijding; 11.05 Causerie; 11.20 Gr. pl.; 1.50 Orgelconcert W. B. Ross: 12.20 Western Stu dio-orkest; 1.05 Gram.pl.; 1.35 Commodore Grand- orkest; 2.35 Gram.pl.: 3.20 Orkestconcert olv. Evans, m.m.v. C. Deri (zang); 4.05 H. Hall (viool) en E. Thiman (piano): 4.35 Northern-Orkest olv. Morri- son; 5.35 Het Colombo-octet; 6.20 Berichten; 6.50 BBC Dansorkest olv. H. Hall; 7.35 Bridgewater Kwintet; 8.20 Symphonie-orkest olv. Sir Henrv Wood m.m.v. solisten: 9.45 Pianorecital I. Grav; 10.00 Berichten; 10.20 Lezing; 10.35 BBC-Orkest olv. Bridge; 11.35 12.20 Jack Jacksons Band. RADIO PARIJS (1648 M.) 7.20 en 8.20 Gram.pl.; 12.35 Orkestconcert olv. Tou che; 6.05 Gram.pl.; 7.55 Dito; 8.20 Vroolijk program ma; 905 Concert uit Vichy; 11.1012.35 Dansmuziek. KALUNDBORG (1261 M.) 12.20—2.20 Concert uit Rest. „Wivex". 3.50—5.50 Om roeporkest olv. Reesen; 8.20 Pianorecital; 8.45 Hoor spel: 9.15 Saxofoonsoli; 9.40 Gram.pl.; 9.50 Reportage 10.3511.25 Omroeporkest. KEULEN (456 M.) 6.50 Concert; 10.50 Radio-Schrammelensemble en so listen; 12.20 Koorconcert: 12.50 Uit Hamburg: Ne- dersaksische Symphonie-orkest en het dito Vocaal kwartet; 2.35 Gram.pl.; 4.20 Zang en piano; 5.20 Uit Stuttgart: Orkestconcert; 7.20 Omroepkleinorkest olv. Eysoldt; 9.20 Volksmuziek; 11.20 Orkestconcert. BRUSSEL (322 en 484 M.) 322 M.: 12.20. 1.30—2.20 en 5.20 Gram.pl.: 5.50 Zang en piano; 7.20 Gram.pl.; 8.20 Symphonieconcert; 10.30—11.20 Gram.pl.: 484 M.: 12.20 Gram.pl.: 12.50 Salonorkest: 1.50—2 20 en 5.20 Gram.pl; 6.50 Zang; 7.35 Gram.pl.; 8.20 Salonorkest; 8.50 Pianorecital: 9.35 Salonorkest; 10.30—11.20 Gram.pl. DEUTSCHLANDSENDER (1571 M.) 8.30 Gevarieerd programma: 9.20 September, maand overzicht; 10.20 en 10.35 Berichten; 10.50 Orgelspel; 11.05 Weerbericht: 11.2012.20 Barnabas van Geczy en ziin dansorkest. VIERDE DEEL. HOOFDSTUK I. De Eindpaal. Ik had nooit gedacht dat het zóó zou zijn!" zei Toby. Ze sprak hardop, ofschoon ze alleen was. Ze stond voor een der groote vensters op de eerste ver dieping van een druk bezocht hotel te Parijs, en keek naar de drukke binnenplaats daar beneden. Haar gezichtje had een zonderlinge uitdrukking, half opgewekt en half ontevreden. Ze zag er buiten gewoon jong uit, maar haar blauwe oogen keken bepaald ernstig. Daar beneden was 't een voortdurend gedwarrel en gewirwar van menschen en rijtuigen en het ru moer klonk haar in de ooren als het ruischen van een machtigen stroom. Dat scheen alle andere ge dachten te verdrijven, want toen ze langer toekeek, glimlachte ze en keek met belangstelling naar het gewoel, ofschoon een droevige trek om haar mond speelde. Daar was genoeg voor haar te zien om haar be zig te houden en zij verveelde zich niet gauw. Maar toen de deur achter haar werd open gedaan, keek ze onmiddellijk om en haar gezichtje klaarde op. „Ha ben je daar!' zei ze. „Hij kwam op z'n gewone, vlugge manier de ka mer in en begroette haar vriendelijk lachend. Hij vatte haar handen, die ze naar hem uitstak en drukte er een kus op. „Heb je je verveeld? Mais non, zoo lang ben ik niet weggebleven. Waarom ben je nog niet wat blij ven rusten, chérie, zooals ik je gezegd had." Wordt vervolgd. Buitengewone cóndities.Vraag demonstratie fil. Velo Waschmachine Nl ij-

Schager Courant | 1935 | | pagina 15