u s W|T os Omgeving SPORT. Indeeling N.H.V.B. Paardensport Draverij te Beverwijk. Werk voor de scheepstouw en machine-industrie. Bliksem treft drie slapende kinderen. Ernstig ongeluk met een dorschmachine. WINKEL Bij de plaatselijke middenstandsvereeniging be staat het plan deel te nemen aan de Floraliafees- ten, door bij die gelegenheid een etalagewedstrijd te organiseereo, Door B. en W. is aan L. v. d. Welle vergunning verleend om aan de Strook een burgerwoonhuis te bouwen. Donderdagavond vergaderde de afd. Winkel van den Bond van Boerinnen en andere plattelands vrouwen. Van de 64 leden waren er 24 aanwezig. De presidente opende de vergadering, waarna de notulen der vorige vergadering werden gelezen en goedgekeurd. Aan de beurt van aftreding waren de dames mevr. Schenk en mevr. Brugman—Grootes, die bij accla matie werden herbenoemd en die benoeming aanna men. Door de secretaresse werd het eerste jaarverslag uitgebracht en met een hartelijk woord van dank aanvaarde de vergadering dit verslag. De rekening van de penningmeesteresse is nage zien door de dames mevr. PorteDuine en mevr. Tijsen-Vlugter, die rapporteerden alles in orde te heb ben bevonden. De ontvangsten waren f 142.70, de uit gaven f 120.28, batig saldo f 22.42. De rekening wordt goedgekeurd. De najaarsbijeenkomst van den bond te houden te Zeist op 8 en 9 October a.s., zal worden bijgewoond door de dames mevr. KeetmanSchoorl en mevr. KantWitsen. Vervolgens wordt besproken een excursie naar de Persilschool te Amsterdam met het resultaat dat een groot aantal dames zich reeds direct voor deelname opgaven, terwijl de gelegenheid openstaat tot 16 Sept. Het bezoek heeft plaats op 26 Sept. a.s. Aan deze excursie zal worden vastgekoppeld een bezoek aan liet Koninklijk paleis. Van de gezusters Lange was inmiddels bericht in gekomen, dat zij op de levering van handwerkarti- kclen aan de leden der vereeniging 10 pet. korting toe staan. De handwerken voor den stand op de Floraliaten- toonstelling moeten worden ingezonden vóór 12 September a.s. en later worden bestemd om ten bate der eventueel te stichten kleuterschool te worden verkocht.. Voor de a.s. wintercampagne wordt gedacht mei. Wynia te Schagen te vragen voor een cursus in wa renkennis en mej. Strijker te Wieringerwaard voor zelfreparatie. Na een opwekkend woord om de Provinciale verga dering te Alkmaar op 25 September a.s. te bezoeken si uit de presidente de vergadering. W I E R I N O E RW A A R D Donderdagavond vergaderde de Bond van Boerin- non en andere plattelandsvrouwen. Door het slechte weer was de opkomst niet zoo groot als gewoonlijk, hoewel er toch nog wel onge veer 50 dames aanwezig waren. Behalve eenige huishoudelijke aangelegenheden, door de vergadering behandeld, heeft mej. Van Vuure een lezing of te wel een reisbeschrijving gehouden over haar reis naar Noorwegen, waarbij de heer Sieswerda met de projectielantaarn een serie plaatjes op het doek liet zien. Ook werd nog besloten om dezen zomer een excur sie te houden. De bedoeling zou dan zijn eerst een (bezoek te brengen aan Schiphol, om dan verder te zien waar men het overige gedeelte van den dag zou doorbrengen, De oliebollen dag ten bate van de Kleuterschool is schitterend geslaagd. Ten huize van den heer P. Visser Az. aan den Slikkerdijk hebben zes dames zich don geheelen dag onledig gehouden met bakken. Wanneer men bedenkt dat er 200 pakjes bakmeel, 80 pond rozijnen en misschien 300 eieren, benevens de benoodigde olie werd verbruikt, kan men zich inden ken, dat de dames een zwaren dag hebben gehad. De jongedames verkoopsters konden het lang niet bijhouden. De heeren P. J. Vïsscher en P. Marees zorgden voor het transport van den Slikkerdijk naar de Groote Buurt, vanwaar de verkoopsters ze afhaal den. Niet minder dan 7000 stuks zijn door de ingezete nen opgepeuzeld. Het netto-bedrag was nog niet be kend. De heer H. K. Koster, die j.1. Dinsdag als wet houder was herkozen en het toen nog in beraad wil de houden, heeft het toch weer aangenomen. Indien dit niet was gebeurd, zouden we weldra een geheel nieuw dagelijksch bestuur hebben gehad, wat toch zeker wel niet in het belang van de gemeente zou zijn geweest. Voor de a.s. Zondag te houden harddraverij zijn de volgende paarden aangegeven, t.w.: Benker, Min- nie M, Gretchen H, Navarra, Anna Bradfort Guy, The Great Eva, Marie P, Saraband, Roulette, Quali- teit, Nosdeck, Quik G, Our Uhlaan B en Edna M. Het kan dus een mooie draverij worden. DEN HELDER HOUDT UW KINDEREN VAN DE STRAAT. Meisje onder een auto. Donderdagmorgen is in de Middenstraat een on geveer 2-jarig meisje door een auto overreden. De bestuurder van het motorrijtuig voerde met den va der van de kleine een gesprek. In dezen tijd is het meisje voor de auto gaan staan, zoodat de bestuurder dit niet kon zien. Toen de auto zich in beweging zette heeft het meisje een duw van den bumper ge kregen, waardoor het kwam te vallen en onder de auto geraakte. De bestuurder werd door omstanders gewaarschuwd en kon stoppen: de kleine lag toen met haar hoofdje tegen een achterwiel! Met den- zclfden wagen werd het slachtoffertje, dat bloedend gewond was, naar de Lidwina-stichting vervoerd, waar een voorloopig verband werd gelegd. De huis arts heeft bij een nader onderzoek slechts een schaaf wonde aan het hoofd en een vleeschwonde aan de dij geconstateerd. Móge deze regels een aansporing zijn om de ouders hun kleine kinderen in huis te houden, in ieder geval van den rijweg te houden, CALLANTSOOG Het bioscooptheater Kok en Co., standplaats heb bende te Callantsoog, zal naar wij reeds eerder ver meldden, Zaterdag en Zondag a.s. nogmaals in ge noemde plaats een voorstelling geven. Vertoond zal worden de nieuwste Hollandsche film: ..De big van het' regiment", waarin de hoofdrol vervuld wordt door het 4^-jarig filmwonder Hansje Anderiessen. Verder spelen in deze film mede Joh. Kaart, Henri- ëtte Davids, Syvain Poons, Fientje de La Mar, Jopie Koopman. De Big van het Regiment, is een vlotte, vroolijke film, naar het welbekende boek „Spionnage in het veldleger" van Mevr. Roodhaert. Deze film, welke overal met groot succes wordt vertoond, zal ook te Callantsoog ongetwijfeld een groot succes beleven. Naar wij vernemen beschikt genoemd theater over een moderne geluidsinstallatie, door welks weerga ve. het gesproken woord zonder eenige inspanning is to volgen. Voor bijzonderheden zie adv. ANNA P AU LOW N A Eervol ontslag. Dijkgraaf en Heemraden hebben met ingang van 30 September a.s. eervol ontslag verleend aan den sluis- en brugwachter den heer P. Kuiper. De heer Kuiper zal dan bijna 34 jaar in dienst van den Pol der zijn geweest. Loop der bevolking. Ingekomen: Mej. B. Wijma van Amsterdam; J. W. de Wit van St. Michiels-Gestel; H. J. v. d. Burg van Haarlem; J. Voorthuijzen van Den Helder; mej. M. de Best van Zijpe; wed. T. Francis-Klinkert van Alk maar. Vertrokken: G. van Wees en ech tg. naar Den Hel der; wed. W. Schaap-Kesting naar Alkmaar; mej. A. Hollander naar Callantsoog; C. Smit naar Scha gen; mej. E. Vorstman naar Ede; G. H. Arends naar Onstwedde; mej. T. Hengstdijk naar Kapelle-Bieze- linge; F. Hoeve en gez. naar Zijpe. Burgerlijke Stand. Geboren: Geertje Sia, dochter van P. Oele en J. Postma. Bartholomeus Hendrikus Antonius en Hen- drikus Bartholomeus Jozef, z. v. H. C. J. de Bout en J. A. de Wit. Aaltje, dochter van G. Vos en A. Oort. Cornelis, 'zoon van J. van Dreunen en W. Spoelstra, Klaske, dochter van P. Holkema en J. Sem- plonius. Klazina, dochter van H. Bartelds en H. Kruithof. Charles Ludovicus Marie, zoon van P. G. Teeuwen en H. B. M. van de Bilt. Ondertrouwd: P. R. Roodenburg en G. Klein. Getrouwd: M. v. Teulingen en N. Bakker. Overleden: A. van Oorschot-Spreeuw, oud 66 jaar. W I E R I N G E N DEN OEVER. EX-KONING ALFONSO TE WIERINGEN Te kwart voor 5 arriveerde, in geselschap van den eerstaanwezend Ingenieur b. d. Zuiderzeewerken Ir. J. F. R. van de Wall, de ex-vorst van Spanje. Don derdagmiddag te Den Oever waar in het Directiege bouw de thee werd geserveerd. Een bezoek werd ge bracht aan het Monument op den Afsluitdijk, zoo oók aan het voormalig kroonprinselijk tehuis te Oosterland, waarna de terugreis werd aanvaard. CENTRUM II HOOG AMSTERDAM. Tantewij zullen haar ter wille der discretie Alida noemen, woonachtig te Amsterdam, beleefde vorige week haar zooveelsten verjaardag. Tante Ali da zit er warmpjes bij en dies zou zij ook uit het verre Wieringen een mooie verjaarkaart ontvangen met „Hartelijk gefeliciteerd" erop. Het adres van tante Alida was zorgvuldig- genoteerd en de kaart werd gepost. Tot groote verbazing van de afzend ster kon het gebeuren dat de mooie, met zooveel zorg uitgekozen, kaart deze week werd terugontvan gen met de wreede mededeeling „onbestelbaar" er op. Een donderslag bij helderen hemel had niet meer consternatie kunnen veroorzaken. Die arme tante, miskend door haar verre bloedverwante, niet eens een kaart, vanuit Wieringen, mogelijk ont erfd en het adres stond er zoo zorgvuldig op, zelts „II hoog" stond erbij. Subiet werd geinformeerd bij iemand met meer kennis van postale aangelegenhe den. Want wat zal me gebeuren, als ie vanuit Am sterdam een ansicht stuurt met .Tante Alida Wierin gen' zonder verder maar iets erop dan wordt ie be steld zoo vast als 2 keer 2 4 is zoo ..bii" is de post op Wieringen. En nu deze kaart? De oplossing was spoedig gevonden. De lieve afzendster had n.1. verzuimd den straat naam erbij te schrijven en het adres als volgt ge- sohreven: Mejuffrouw Centrum II hoog, Am sterdam. Een historisch feit. hetwelk gebeurde in den lare 1935 in de week van 17 September te Den Oever op Wieringen. Een openlijke rehabilitatie aan het adres der in dit geval zoo verguisde en versmade postambtenaren zij hier zeker op haar plaats. WIERINGEN. In een heden gehouden B. en W.-vergadering is de heer O. J. Bosker tot le Wethouder-loco-burgemees ter gekozen. Loop der bevolking. Ingekomen: 31 m. en 22 vr. D. Krol uit Almelo; Ghr. Mouwen uit Halsteren; Mw. W. C. H. Coossen geb. Hofman uit IJsselmonde; Mw. T. Groenhof geb. Visser uit Dantumadeel; H. Linker uit Groningen; Mw. H. v. Bruggen geb. Krol en zoontje uit Gronin gen; W. Boot uit Sneek; D. Dam en gezin uit Scha gen; J. J. Koster uit Aalsmeer; H. A. van Asperen uit Slicdrecht; J. Y. Holtrop en gezin uit Medemblik; A. Hansma uit Dantumadeel; H. v. d. Wal uit West- stel lingwerf; H. Geerdink uit Borculo; St. Visser en gezin uit Lemsterland; Mw. A. Ypma uit Diemen; J. Jaspers en gezin uit Ouder-Amstel; J. Goossen uit Medemblik; Y. Bleeker en gezin uit Hoogwoud; A. C. van Melis uit Den Helder; Mw. B. M. J. Engelkamp uit Amsterdam. Vertrokken: 6 m. en 8 vr. Tj. Vlas naar Anna Paulowna; wed. A. Zomerdijk naar Heemstede; G. Willemsen en gezin naar Zuidhorn; C. J. Numeijer naar Heiloo; G. H. Zuur naar Barsingerhorn; Mw. G. van Dijk naar Groningen; F. Kuik naar Berlicum; A. C. Stigter naar Jaarsveld; Mw. H. A. Kroon naar Driebergen. Bevolking. Het bevolkingscijfer dezer gemeente beweegt zich thans weer boven de 6300. Sedert 1 Januari j.1. valt een vermeerdering van zielen te constateeren van 45, zoodat het zielental thans 6316 bedraagt. Burgerl. Stand 30 Aug.5 Sept. 1935. Geboren: Cathai*ina Maria, dochter van A. A. Kleijs en A. Schouwenaars. Ondertrouwd: C. Ruitenburg en A. Schmidt: J. ten Bokkel en S. Kooij. Gehuwd: H. J. Hobbes en A. Holtrop. Overleden: Overleden bevonden een manspersoon, wiens identiteit niet is vastgesteld kunnen worden. LANGEND IJ K De eerste zendingen vroege witte kool zijn deze week weer naar België verzonden, waar evenals ver leden jaar, door verscheidene zouters van hier deze kool tot zuurkool wordt verwerkt. De bloembollenveiling van de Langendiiker Grocn- tencentrale leverde Vrijdagmorgen weer hetzelfde aspect op als de voi'ige week. De belangstelling van de zijde der handelaren was nog geringer. De aanvoer was ongeveer gelijk aan verleden week. Er waren ongeveer 170 partijtjes aangevoerd ter veiling. Het ls wel treurig, dat we moeten veimelden, dat van de aangevoerde leverbare bollen geen enkel partijtje van de hand kon worden gedaan voor den minimum prijs. Alles bleef onverkocht. Alleen een partijtje van 40 Kg. plantgoed Darw. Pride of Haarlem 6—12 kon een kooper vinden tegen vijf cent per Kg. De veilingomzet bedroeg dus de som van twee gulden. Het invoerrecht op aardappelen Dnitschland. in Het invoerrecht op aardappelen zal gedurende de periode van 27 Augustus tot 30 November verlaagd worden van R.M. 4 per 100 Kg. tot R.M. 2 per 100 K.G., voor aardappelen, welke voor een vanwege het Ministerie van Voedselvoorziening en Landbouw aan te wijzen lichaam worden ingevoerd. Allicht geeft dit eenige vex'lichting. Het Alg. Sp geeft de competitie-indeeling voor het seizoen dat 15 September aanvangt IA: Al km. Boys 2; Bergen; C.S.V.; KF.C. 4; K.V.V. 3; O.S.V. 3; Vrone; W.F.C 5; Z.F.C. 5; Zil vermeeuwen 2. We zien dus dat Bergen niet, als haar buurvrouw Schoorl, bij de Noordelijke clubs is ingedeeld. Naar wij vernamen waren hiertoe pogingen in het werk gesteld. 1B: Uitsluitend Zaansche elftallen. IC: de Drechterlandsche afdeeling: Andiik 2; Berkhout 1; Hollandia 3; Hoogkarspel 1; M.F.C. 1; M.F.C. 2; Sijbekarspel 1; Twisk 1; West-Frisia 3. Het is te hopen voor de spanning dat zich het krachtsverschil tusschen enkele leiders en de rest niet meer zoo schri. manifesteert als tevoren. 1D: Atlas 1; Helder 3; H.R.C. 4, Held. Boys 1; J.V.C. 1; Watervogels 1; Petten 1; Schooii 1; Succes 2; Wie- ringerwaard. Moge dit tiental er in slagen een even sensationeel en spannend verloop tot stand te brengen als we vo rig seizoen in 1D hebben meegemaakt! Van de 6 tweede klasse-afdeelingen zijn D, E en F voor ons van belang. 2D: Alcmaria 4; Alkm. Boys 4; Alkmaar 2; D.T.S. 2; Egm. Boys 1; Koedijk 1; Mevo 1; Oudorp 1. 2E: Aartswoud 1; Flevo 1; Hem 1; Hollandia 4; Nieuwe Niedorp 2; Oudendijk 1; Sport 1; Strandvo gels 2. 2F: Helder 4; Helder 5; H.R.C. 5; Oudeschild 1; D.O.S.K.O. 1; Sparta 2; Texel 2; Zeemacht 1. We zien hier dat Zeemacht weer op het groene veld zal veschijnen. M.L.D. is evenwel verdwenen; zouden het dezelfde spelei*s zijn?! Er zijn ook zes derde klasse afdeelingen ingesteld. We zullen wederom 3D, E en F opgeven: 3D: Andijk 3; Berkhout 2; Hauwert 1; M.F.C. 3; O.K.B. 1; Schellinkhout 1; Sport 1; Twisk 2; V.C.L. 1. 3E: Akersloot 1; Alcmaria 5; Alkmaar 3; Bergen 2; C.S.V. 2; Egm. Boys 2; Schoorl 2; Ursem 1; Vrone 2. 3F: B.K.C. 2; B.K.C. 3; H.R.C. 6; H.R.C. 7; J.V.C. 2; Succes 3; Watervogels 2; Zeemacht 2 Wat ons niet logisch lijkt, is de aanduiding der af deelingen We zien dat 2D betreft Alkmaar en Om streken en 2E Drechterland. Logisch zou het o.i. zijn diezelfde volgorde bij 3D en 3E te handhaven. Ook al omdat we misschien nog met promotie te maken zul len krijgen. Het lijkt ons een kleine moeite om 3D en 3E even om te zetten. Het verzoek van de ver. B.K.C. om haar tweede elftal in de tweede klasse in te deelen, is blijkbaar afgewezen. Dit zal B.K.C. niet prettig vinden. Tegen D.O.S.K.O., Sparta 2, etc. kan B.K.C. 2 wel meekomen en bovendien moet B.K.C. reserve routine opdoen om t.z.t B.K.C. 1 aan te vullen. Dit wordt haar nu niet gemakkelijk gemaakt. Er zijn 10 vierde klasse-afdeelingen. 4F: Akersloot 2; Alkm. Boys 5; D.T.S. 3; Koedijk 2j Mevo 2; Oterleek 1; Ursem 1; Oudorp 2, 4G: Atlas 2, Cocksdorp 1, Helder 6, Held. Boys 2, Oosterend. Tex. Boys 1. 4H: Cocksdorp 2, Helder 7, H.R.C. 8. Oudeischild 2, Texel 3. Watervogels 3. 4J: B.K.C. 4, Callantsoog 1. Dirkshorn 1. Dirkshorn 2. N. Niedorp 3, Petten 2, Sparta 3, W.waard 2. 4K: Aartswoud 2, And. Boys 1. Flevo 2, Hoog karspel 2, M.O.C. 1. M.O.C. 2, O.K.B. 2. Oudendijk 2, Siibekarspel 2. Deze indeeling is plezierig voor de clubs uit ons rayon, omdat Texelsche reisjes niet voorkomen, het geen vooral de heeren penningmeesters veiheugen zal. Voorts hoeft 4J nu geen Heldersche suprematie te vreezen. De Adspiranten zijn ondergebracht in 19 afdeelin gen. Men heeft er blijkbaar naar gestreefd de afd. niet te omvangrijk te maken. Hetgeen z'n nut heeft. Eenerziids omdat het reizen minder kostbaar wordt. Anderzijds omdat een groote afdeeling bijna niet uit gespeeld kan raken als het weder zich wat slecht houdt. Hoe vaak moeten adsp. wedstrijden niet worden afgelast om het veld voor de middagsnatches te sparen! Adsp. K: Alcmaria a en b. Alkm. Boys a en b. D.T. S. a. Vrone a. Uitgeest a. Wat een keien-afdeeling! Adsp. L: Akersloot a, Alkm. Boys c. Alcmaria c, Bergen a, Schoorl a, N. Niedorp a. Adsp. M: Alcmaria d, Alkm. Boys d, C.S.V. a, D.T, S. b. Koedijk a. Oterleek a. Uitgeest b. Vrone b. Adsp. P: And. Boys a. Flevo a. Hauwert a. Hem a. Hollandia d. M.O.C. a. Sport a. Twisk b. Adsp. R: Helder a en b, H.R.C. a en b, B.K.C. a, Sparta a. Adsp. S.: Helder c en d, H.R.C. c en d. Succes a. J.V.C. a. Adsp. T: Helder e en f. H.R.C. e, Sparta b. Succes b, B.K.C. b (voorwaardelijk opgegeven). Na nog even vlug deze opsomming te hebben door gekeken, valt ons de afwezigheid van Kolhorn op. Zijn jullie verdwenen of leven jullie nog. Liefheb ber, Wagen c.s.? En... we zien tot onze verbazing dat Go Ahead te Alkmaar geen adspiranten heeft opgegeven. Komen die nog? Anders moeten we ons over de toekomst der groen-witten ernstig bezorgd maken. Tot de Wieringer jongens zouden we willen zeg gen: Vergeet jullie om de wielersport jullie eigen kranige derde-klasser „Succes" niet. „Succes" dient te steunen op een flinke kweek, opdat zij haar po sitie behoude. Maandag volgt het programma voor 15 Sept. L De omzetten der Noordhollandsche vei lingen weer achteruit. Uit een in de Tuinderij gepubliceerd staatje van de omzetten van de N.-Hollandsche tuinbouwveilin gen blijkt, dat deze weer aanmerkelijk achteruitge gaan zijn. Vooral de koolveilingen hebben een flinke veer moeten laten. Het totaal-omzet van de eerste acht maanden van 1935 was f 5.517.626.46, tegen f 6.732.191.27 in 1934. Dit is dus bijna een vermin dering van 20 pet. Voor de koolveilingen is het percentage van ach teruitgang echter heel wat grooter. Obdam heeft 42 pet. minder verhandeld dan verleden jaar, Noord- scharwoude 36 pet., Broek op Langendijk 33 pet., Warmenhuizen 22 pet. enz. HEERHUGOWAARD VEENHUIZEN. Onze oud-plaatsgenoot, de heer C. van Twoiiver, thans onderwijzer op wachtgeld te Alkmaar, 'is be noemd tot tijdelijk H. d. S. te Schoorldara. Ds. L. J. v. d. Kam te Oosterbeek heeft het be roep naar de Ned. Herv. Gem. Heerhugowaard-Veen- huizen aangenomen. Met genoegen hebben de kerkeraden kennis geno men van dit bericht, na een vacature van ruim 10 jaar, nu weer een predikant in hun midden te heb ben. Door de groote waterverplaatsing van het elec- trisch gemaal te Veenhuizen. bleek al spoedig dat de watertoevoer niet. snel genoeg ging. daarom heeft nu het Polderbestuur besloten om de Molensloot lilt te laten baggeren. Bij de gister gehouden aanbeste ding waren 6 biljetten ingekomen: C. Hoogland te Heerhügowaard f 750; R. Nap te Lutjewinkel f 700; Harskamp en Moeijes. Oterleek-Hensbroek f635: J. H. Zonneveld. Heiloo f735: P. Laan. Heerhügowaard f 800; Gebr. Veeken, Wognum f1580. Het werk is gegund aan de laagste inschrijvers. De groote Kennemerprijs voor Mc. Gregor. De Harddraverijvereeniging „Beverwijk en Omstre ken heeft Donderdag zijn jaarlijksche draverij ge houden, waarvoor groote belangstelling bestond, zoo wel van de zijde van het publiek als die van de deelnemende paarden, 23. Als bijzonderheid van dezen dag, was het starten achter het lint. Dit is in zooverre geslaagd, dat de draverij eer- der was afgeloopen dan anders, doch voor vele paar den, die dit niet gewend waren, was het wel eens een te zware handicap. Vele rijders en eigenaren konden er dan ook niet over roemen. Misschien als het in de toekomst meer wordt toegepast, dat rijdei's èn paarden er wel aan zullen wennen. De course is gewonnen door het bekende lange- baanpaard Mac Gregor, die dezen dag zijn debuut op de korte baan maakte. Deze hengst, die Zondag j.1. te Alkmaar de eerste klas heat wan, schijnt zich op de korte baan ook goed aan te passen. Den eersten omloop was in den tijd van een uur reeds afgeloopen en bracht slechts één kamprit. Marie P 310 M., klopt Odessa 315 M.; Sister Pa- trick 320 M.Sallv Harvester 325 M.; Our Uhlan 315 M.Achillos 315 M.; Harvest lee 320 M.—Nordeck 315 M.; Glossy Silk 315 M.Arnim 315 M.; Uniform 320 M.Miss Everharda 310 M.; Fanfare 325 M.Mixerin 315 M.; Johanna M 320 M.Qualiteit 315 M.; Mc. Gre gor 315 M.Senator Brewer 320 M.; Anna Bradford's Guij 320 M. had 3 ritten noodig om Quita 325 M. te kloppen. Weidlooper 310 M. stuurt Bentner 315 M. naar stal, terwijl Betty Woi*thy stilstaand paar was. In den tweeden omloop werd de eerste rit tusschen Betty Worthy en Johanna M ongeldig verklaard, daar zich tijdens dezen rit politie te paard in de baan be vond. Bijna hadden deze handhavers der openbare orde een ongeluk teweeg gebracht; door krachtig in houden en om de hindernis heen sturen der rijders, werd erger voorkomen. Na afloop van dit gebeuren gaf een zeker deel van het publiek een fluitconcert ten beste. Daarna had Betty Worthy wel 4 ritten noo dig om Johanna M te kloppen; een rit was deat-heat. Our Uhlan B 315 M., verliest, eervol in 2 ritten van Weidlooper 310 M.; Sister Patrick H. klopt Harvest- lee: Glossy Silk-Marie P: Ana Bradford's Guy-Unï- form; Mc. Gregor—Fanfare. Derde omloop: Sister klopt in snelle ritten Betty Worthv: Glossy Silk de heftige Anna Bradford; Mac Gregor—Weidlooper. Beslissende omloop: Glossy Silk klopt m 3 ritten Sister Patrick H; Mc. Gregor stilstaand paard. Om den eersten en tweeden prijs liepen Glossy Silk en Mc. Gregor, welke in 2 ritten door laatstgenoemde werd gewonnen. Eerste prijs f 400.Mc. Gregor 315 M., eig. Stal Valkenveen (W. H. Geersen); tweede prijs f200.— Glossy Silk 315 M., eig. J. Vrijland (J. v. Leeuwen Jr.)j derde prijs f 100 Sister Patrick 320 M. eig. J. Klar renbeek (L. Ensing. terwijl de vierde prijs f 60 ge deeld werd door Anna Bradford's Guij 320 M., eig. W. Kool (J. v. Leeuwen), Betty Worthy 320 M., eig. S. v. d. Oort (eig.) en Weidlooper 310 M., eig. R. F. Sormani (J. de Vlieger. Te half zeven was de draverij reeds geëindigd. DRAVERIJ TE BOLSWARD OVER 800 M. Te Bolsward zijn de bekende A, B en C gehouden waarvan de uitslag luidt als volgt: Draverij A: 1. Sir Kerrigan (770 M.) eig. A. T. v. d. Veen in den tijd van 1 min. 9.2 sec., 2. Dronte (760 M.) eig. S. Schurer. Draverij B: 1. Aga Kahn (790 M.). eig. U. W. de Jong, tiid 1 min. 8.5 sec.: 2. Stanfriesin (740 M) ei genaresse Wed. J. K. v. d. Veen Draverij C: 1 Meleese (750 M) eig. J. Haan. tiid 1 min. 8 sec.; 2. Clara Bascom (780 M.) eig. K. Nottel- man te Schagen (A. Nottelman); 3. W. Petrosia (770 M.) eig. G. Torringa en 4. Ulaan O (740 M. eigena resse Wed. J. Oosting. Bestelling van het departement van de fensie. Bouw van vier mijnenvegers. Het departement van Defensie heeft den bouw op gedragen van vier mijnenvegers en wel van twee stuks aan de machinefabriek en scheepswerf van P. Smit Jr. te Rotterdam en van twee stuks aan de werf Gusto te Schiedam. De machine- en ketelinstallaties zullen vervaar digd worden in de fabrineken van J. en K. Smit's Scheepswerven te Kinderdijk en van de Machinefa briek Gebr. Stork Co. te Hengelo. De aanleg van het electrisch gedeelte geschiedt door de firma Rietschoten en Houwens en de firma A. de Hoop te Rotterdam. Geenhunner ge ~Zzl Bij een kort hevig onweer, dat gisterenavond bo ven Oude-Pekela woedde, sloeg de bliksem in een schoorsteen van de woning van den arbeider D. aan de Noodvluchtwijk aldaar. Op den zolder werd groo te schade aangericht. Drie kinderen die daar sliepen werden door den bliksem getroffen. Alle drie waren bewusteloos, twee van hen kwamen spoedig weer bij Het derde kind, een meisje, is onder geneeskundige behandeling gesteld. In de woning werd overigens geen schade meer veroorzaakt Man het been afgerukt. Op de dorschmachine bij de boerderij van den heer Dijkema te Garmerwolde (gem. Ten Boer) heeft gis teren een ernstig ongeluk plaats gehad. De arbeider O. Maat, die op de machine werkzaam was, had het ongeluk met zijn been in de opening van den cylin- der te geraken. De voet en een groot gedeelte can het been werden den ongelukkige afgeknepen Het slachtoffer is na verbonden te zijn naar het Dia- conessenhuis te Groningen vervoerd. Zijn toestand was gister zorgwekkend.

Schager Courant | 1935 | | pagina 16