ITALIANEN NOG NIET GEREED. REVOLUTIEPOGING IN PORTUGAL. Een tunnel door de Mont Blanc. De „Gelria" in troepentransportschip omgetooverd. De wereldvijand Juda. de OMGEVING Nieuwe boerderijen in de Wieringermeer Kort verhaal Nog veertien dagen tijd noodig. Reuter seint uit Addis Abeba: Volgens betrouwbare berichten zouden de Ita- liaansche voorbereidingen aan het front van Eritrea eerst met een dag of veertien ten einde zijn. Uit Gencve wordt gemeld, dat de Abessinische re geering door bemiddeling van Tekle Hawariate, haar vertegenwoordiger te Gcnève, een nota tot den se cretaris-generaal van den Volkenbond heeft gericht, waarin zij zegt, dat volgens telegrammen uit de noordelijke provinciën van het land op verscheidene punten der Abessinische grenzen aanzienlijke troe penbewegingen hebben plaats gevonden, die een spoedig offensief tegen het gebied van Abessinië in het vooruitzicht stellen. Abessinië herhaalt in bovengenoemde protest nota nog eens het besluit der Abessinische. regee ring, om niets te doen, dat een crisis zou kunnen te weegbrengen. Uit Addis Abeba wordt gemeld, dat de gezant van Italië bij de regeering van Abessinië beeft gepro testeerd tegen de „moeilijkheden-1 door de autoritei ten van Abessinië veroorzaakt aan de door Italië be schermde onderdanen, die uit het binnenland naar Addis Abeba worden overgebracht. Do Keizerin zal na haar naar Engeland uitgezon- Vlcn radio-rede ook een oproep richten tot het Ame- rikaansche volk. Vermoedelijk zal ook de Negus in de komende dagen radioreden uitspreken, bestemd voor Europa, in de Duitsche, Engelsche en Fransche .taal. Blozani, de Ilaliaansche koloniale attaché, is uit Addis Abeba naar Italiaansch Somaliland vertrok ken. Verder hebben gisteren 21 Duitsche inwonenden jde stad verlaten. De overal in Abessinië verspreid levende buiten landers trekken thans naar Addis Abeba terug. De vertegenwoordiger van België verlangde van de Abessinische regeering politiegeleide voor het terug brengen van 28 cmployé's van Belgische nationaliteit op koffieplantages. Tijdig verijdeld. Uitzonderingstoestand afgekondigd. Reuter seint uit Lissabon. In de vroege ochtenduren werd Dinsdag een revo lutiepoging legen de regeering ondernomen, die ech ter door het energieke optreden van de regeering in den kiem werd gesmoord. De Marineofficier Mendes Norton poogde den krui ser „Bartholomeus Dias" tot openlijken opstand te brengen. Hij werd echter door den commandant van den kruiser „Correia da Silva" gearresteerd en be vindt zich reeds in de vesting Ameixoeira. Naar verluidt zijn ook diverse aan de regeering vij andige elementen gearresteerd. Zoodra dc samenzwering hekend werd, werd te Lissabon dc verscherpte uitzonderingstoestand afge kondigd. De citadel, waar de president der republiek woont, dc post- en telegraafkantoren, de radio-stations, ka zernes en openbare gebouwen worden door de politie bewaakt. In het land heerscht absolute rust, doch bepaalde punten op de spoorwegen zijn onder bewaking ge steld. In bepaalde plaatsen in die provincies werden gelijke maatregelen als in Lissabon genomen. Dinsdagmorgen kwam de ministerraad hijeen. Laval acht het een regeeringszaak. In den korten tijd, die Laval tusschen de Volken bondsbesprekingen in Parijs heeft doorgebracht, hoeft hij met den burgemeester van Chamonix en andere ambtenaren het probleem besproken van het horen van een tunnel door de Mont Blanc. Laval gaf ials zijn meening te kennen, dat deze tunnel reden ,van bestaan heeft en dat naar zijn meening de on derneming beter kan worden uitgevoerd door den staat dan door een particuliere maatschappij. Het plan is een weg aan te leggen van Chamonix in Frankrijk naar het dorp Entrêves in Italië. De totale lengte van de tunnel van Chamonix naar Entrêves zou ongeveer 12 mijl zijn. Men verwacht niet dat zich geologische moeilijkheden zullen voordoen, wel is bet waarschijnlijk dat groote hoeveelheden water zullen loskomen, de deskundigen achten dit echter geen bezwaar, daarzij meenen, hiervan gebruik te kunnen maken voor het verwijderen der losgemaak te steenen. Geraamd worclt dat de kosten niet hoo- ger zullen zijn dan 400 millioen francs, welk bedrag spoedig gedekt zal kunnen worden door de groote opbrengsten die men venvacht uit een dergelijke tunnel te zullen kunnen trekken. De kortste afstand ilusschen Parijs en Bome loopt over Chamonix, zoo- idr.t de waarde van de tunnel voor automobilisten en touristen over het algemeen zeer groot geacht moet worden. Wel, lieve help, zei Philip Ost. Het was nu niet bepaald een overmatig intelligen te wijze van uiten. Maar ieder man voelt zich vrij hulpeloos tegenover een schreiend meisje en Philip was bovendien verlegen tegenover meisjes. Dan kwam er nog bij, dat het meisje zat te schreien op een trap. Dat zou ik niet doen, zei Philip, er... er komen bier telkens menschen voorbij, die naar de kantoren gaan. Kan ik iets voor U doen? Het meisje hief een beschreid gezichtje op en zei met een heesch stemmetje: Ja, een betrekking voor me vinden. Toen veegde ze haar oogen af en haalde een poederdoosje te voorschijn en trachtte de verwoestingen, die haar smart hadden aangericht, te herstellen. Ze meende hem af doende te hebben ge toond met die woorden, dat hij haar niet hel pen kon, doch hij stond peinzend op haar neer te zien en zei opeens: Misschien heb ik iets voor U. Laten we dat ergens anders be spreken. Ze keek hem wat wantrouwend aan, maar het achterdochtigste meisje, zou Philip hebben vertrouwd als ze maar dc minste menschen- kennis bezat. Ze stemde er dus in toe, met hem te gaan theedrinken. Niets zoo goed voor de zenu wen, zei Philip. En onder de thee vertelde ze hem haar eenvoudige geschiedenis. Ze heette Ellis Round, was steno-typiste, een uit tienduizend werkloozen, kon maar geen ljetrckking meer vinden, had nie- m-'Tl op dc wereld en geen spaargeld meer. Philip staarde in den rook van zijn sigaret: 4' Een metamorphose. In koorts*achtifl tempo vertrokken. De bemanning, die het oude. maar in goeden staat verkeerende passagiersschip „Gelria" naar Italië heqft gebracht en vrijwel geheel was gerequireerd uit personeel van den Kon. Hollandschen Llovd, is in de hoofdstad teruggekeerd. Na een vlotte reis is de „Gelria" Vrijdagavond te Genua de overtocht ging niet. zooals oorspronke lijk de bedoeling was. naar Triëst aangekomen en toen bleek al spoedig dat de Italianen het schip hard noodig hebben. Reeds onderweg werden zoo vernamen wij door de groep Italianen, die aan boord waren, voorbereidingen getroffen voor een snel" Ie metamorphose van de „Gelria" in troepent rans- portschip. In Genua werd het echter pas ernst en was het op het schip weldra een gekrioel van werk lieden. die onder leiding van hun chefs in de salons en andere verblijven volgens een vast plan met hun gereedschappen aan den arbeid togen. Naar men ons mededeelde, werden o.a. in de salon tweede klasse een reeks kooien van drie boven elkander ge timmerd. Verscheidene luxe-hutten, welke bestemd zouden zijn voor legerofficieren, werden intact ge laten; andere echter weer niet. en zoo veranderde zienrleroogen hét aspect van het schip. Wij vernamen tenslotte, dat de „Gelria" reeds Don* derdag a.s. met drieduizend man troepen van Ge nua naar Oost-Afrika zal vertrekken. DOODELIJK VERKEERSONGEVAL. Maandagavond te half tien heeft op den Rijks straatweg ErmeloPutten een doodelijk verkeerson geluk plaats gehad. Het 14-jarig dochtertje van de familie T. van Spriel uit Ermelo reed per rijwiel meth aar vader op het rijwielpad. Het meisje kwam plotseling te vallen en werd door een naderende auto gegrepen. Zwaar gewond werd het kind naar het ziekenhuis te Ermelo overgebracht, waar het aan de bekomen verwondingen is overleden. OOSTENRIJK EN HONGARIJE TRÉKKEN ééN LIJN. Beiden wenschen bewapening. De speciale Geneefsche corr. van de „Times" meidt dat de hoofdgedelegeerden van Oostenrijk en Hon garije gisteren een onderhandsche bespreking hebben gevoerd over het voorgestelde Donaupact. Zij zijn overeen gekomen, dat Oostenrijk en Hongarije voor taan een gemeenschappelijke houding zouden kun nen aannemen in de kwestie van het recht tot bewa pening. Naar verluidt is Hongarije bereid het Do naupact in zijn tegenwoordigen vorm te aanvaarden, d.w.z. zonder het oorspronkelijk voorstel van weder- zijdschen bijstand. Een boodschap van Streicher. Julius Streicher heeft ter gelegenheid van den aanvang van den zevenden Riikspartiidag de volgen de boodschap gepubliceerd: „De trouw aan den Führer en het geloof aan zijn zending hebben het Nationaal-socialisme de overwinning gegeven tot aan zijn overnemen van de macht in het Derde Rijk. De trouw aan den Führer en het geloof aan ziin zen ding zullen het Nationaal-socialisme helpen ook de laatste overwinning te bevechten, de overwinning op den wereldvijand Juda. Dat de Riikspartiidag in 1935 gehouden wordt te midden van een door Joden opgehitste wereld, doet ons de grootte inzien van de taak tot oplossing waarvan het lot het Nationaal-so cialisme heeft uitverkoren.' CHINA BUKT VOOR DE ZOOVEELSTE MAAL. Japansche elschen geaccepteerd. Ticntsin, 10 September. De vijf eischen. die door den Japanschcn consul overgebracht ziin na den overval van bandieten op den trein Peking—Mosk- den op 15 Augustus i.1. zijn thans door de Chinee- sche autoriteiten aanvaard. De Japansche eischen betroffen: Verontschuldiging voor de onachtzaamheid van de spoonveewachten, arrestatie en bestraffing van de bandieten, die schul dig ziin aan den overval, waarborgen voor een betere bescherming van treinen en stations, schadever goeding voor de nabestaanden der slachtoffers en de gewonden, en vergoeding voor de gestolen goe deren. Een blijvende betrekking kan ik U niet bezorgen. Doch ik zou iets voor U weten, waaraan U zoo goed kon verdienen dat U het weer heel lang kon uit zingen. En wat is dat? vroeg ze ademloos. Dat is... Hij stokte, schijnbaar verlegen. U zoudt, veertien dagen lang, U met mij moeten ver loven. Ver... verloven? Ja... en den schijn aannemen, van me te hou den en het vaste plan te koesteren, met me te trou wen. Ik ben bereid U daarvoor de som van vijfhon derd pond te betalen. Ellis sprong bijna op. Vijfhonderd pond! Ja. Want voor mij hangt er een enorme erfenis van af. Ik zal het U uitleggen. Ik heb een oom, een beste man, maar een beetje excentriek. Hij is vrijge zel gebleven en daardoor overtuigd van de zegenin gen des huwelijks. Sinds jaar en dag zeurt hij me aan mijn hoofd over trouwen. De arme man is zieke lijk en sinds een tijd werd het zijn idee fixe. Eer gisteren kreeg ik bericht van hem, dat hii ernstig ziek was. zijn einde voelde naderen en me bij zich verwachtte met mijn verloofde! Hij had namelijk zulke dreigende brieven gestuurd, om me te manen, eindelijk een meisje te zoeken, dat hij niet twijfelt of ik heb gehoorzaamd. Mocht ik echter buiten ver wachting toch nog onverloofd zijn, dan verandert hij zijn testament, waarin ik tot eenig erfgenaam benoemd werd. Begrijpt U het nu? Zijn arts schreef me, dat hij hoogstens nog een week te leven heeft. Het zou alles een kwestie zijn van twee weken on geveer. Ellis boog het hoofd. Een stervende beliegen, zei ze zachtjes, dat kan ik niet... neen, neen. Er volgde een stilte. Ze dacht aan haar onbetaalde huurrekening, haar hopeloozo toekomst, hij pleitte: Maar U moet toch toegeven, dat het onbillijk is! Ik kan me toch niet in ernst verloven? Dat zou een gemeenheid zijn tegenover zoo'n meisje. Ik moet er over denken, zei Ellis zachtjes. Den volgenden dag deelde ze hem haar besluit mede. Ze stemde toe. Als men, zooals ik, schulden heeft gemaakt bij een goede, oude vrouw, die me niet op straat wilde zetten toen ik niets verdiende, heeft men geen recht zoo'n aanbod te weigeren, zei ze. EEN ONDANKBARE LOCOMOTIEF. Te hulp snellen is soms gevaarlijk. Een merkwaardig spoorwegongeval vond gistermid dag plaats nabij Rappertswil. Een personentrein van Rappertswil naar Zurich bleef plotseling midden op het traject staan, kort vopr het station Ruetl. Een hulplocomotief werd naar de plaats van den stil staande trein gedirigeerd om deze weg te sleepen. doch terwijl deze hulplocomotief onderweg was. werd de panne ontdekt en kon de personentrein ziin reis voortzetten. Het gevolg was, dat de personentrein m hotsing kwam met de hulplocomotief, die ontspoor de. De machinisten van beide locomotieven en negen passagiers werden licht gewond. HET RAD VAN FORTUIN. Een wegwerker die bezig was op den weg Linz Summeron in Oostenrijk, werd dezer dagen plotse ling tegen den grond geslagen door een reservewiel, dat van een auto vloog, die met een ontzaglijke snelheid passeerde. Toen de man van zijn schrik hekomen was en tevergeefs gepoogd had de aandacht te trekken van den chauffeur, nam hij het wiel on der den arm, waarbij hij opmerkte dat dit zwaar was. Bij onderzoek bleek dat in het wiel niet.minder dan 90.000 Schilling in zilveren munten verborgen was, die de chauffeur klaarblijkelijk heimelijk over den grens had willen brengen. Het reservewiel kon dus terecht een rad van fortuin genoemd worden. BERGEN G YMN ASTIEKVE REE NI GIN G „BE QUICK". Fraaie successen te Oterleek. Onze plaatselijke gvmnastiekvereeniging „Be Quick" nam Zondag deel aan de athletiekwedstrijden van den Turnkring Alkmaar en Omstreken en boekte eenige fraaie successen. Zij keerde namelijk met de navolgende prijzen naar Bergen terug: Vereenigingsprijzen: Dames Hindernissen le prijs; Dames Estafette 4 keer 100 M. 2e prijs. Heeren Hindernisbaan 2e prijs; Heeren Estafette 4 keer 100 M. 3e prijs. Meisjes Estafette 4 keer 60 M 3e prijs. Personeele prijzen: Meisjes 60 M. hardloopen le prijs J. Pietersen: Da mes 100 M. hardloopen, 2e prijs M. de Jong. Heeren: 100 M. hardloopen, 3e prijs N. Bakker; hink-stap-sprong 2e prijs N. Bakker; kogelstooten le prijs N. Bakker. R O O nw O V T) Aan den dienstplichtige van de lichting 1934 G. Rempt, is met ingang van 1 October 1935 voorgoed vrijstelling van den dienstplicht verleend wegens kostwinnerschap. Van den Minister van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen is bericht ontvangen, dat de rekening en verantwoording van de teekenschool over 1934 is goedgekeurd. De netto-kosten bedragen f633,58; Zondag en Maandag a.s. zal Hoogwoud zich weer opmaken om de kleine kermis te vieren met. de daaraan verbonden Floraliafeesten en volksspelen. F'.oralia v. gt reeds Vrijdag a.s. aan met opening der tentoonstelling en daarna een uitvoering, te geven door de Oudkarspelsche tooneclvereeniging „Jong Le ven" in de zaal van café Modder. Deze vereeniging is reeds meerdere malen in Hoogwoud opgetreden en heeft steeds volle zalen getrokken, zoodat er niet aan getwijfeld zal worden, dat dit wederom het geval zal zijn. Zondagsmiddags bestaat gelegenheid de inge zonden planten, bloemen en werkstukken te bewonde ren, terwijl des Maandags de feesten worden voort gezet met een bloemencorso, te houden in de Kerke- laan. Des avonds optreden van de familie Hofmann. Tevens zal een verloting worden gehouden, waarvan dc hoofdprijs bestaat uit een dressoir. W I E RI N GE N Opneming van arbeiders in landbouw bedrijven. Gisteren zijn door de Wieringermeerdirectie acht boerderijen in do Wieringermeer aanbesteed. Binnengekomen waren 36 biljetten, o.a. van: J. Geusebroek te Medemblik f 48.320; W. Uitterdiik te Wieringerwaard f50.332; fa. A. Kingma en Zoon te Slootdorp f52.200; J. Kingma te Middenmeer f52.700; Koorn en de Jong te Medemblik f52.900; C. Rutsen te Nieuwe Niedorp f 54.000; fa. Doedens en Schilder, te 't Zand f54.100; E. Boelcel te Medemblik f57.601; fa. M. Kleyn en Zoon te Assendelft f 58.800; Gebr. Botman te Wervershoof f58.987; B. Wassink te Mid denmeer f59.614; A. C. van Oeveren te Middenmeer f60.640; J. P. Grimm te Zaandam f62.000; S. Kuit te Amsterdam f64.880; c. Kos te Huizen f66.395. Het werk werd aan J. Geusebroek te Medemblik als laagste inschrijver gegund. daan over de voor deze regeling vastgestelde voor waarden, den biisiag, de aard der werkzaamheden waarvoor de regeling geldt, en waabij o.m. wordt medegedeeld, dat de landbouwer (bedrijfsleider) die voor hijslag in aanmerking wenscht te komen en derhalve wil medewerken tot het opnemen van nieuwe arbeiders in de bedrijven, zoo spoedig mo gelijk een aanvrage daartoe bij het Gemeentebestuur dient in te leveren. De benoodigde formulieren kunnen eveneens bij het Gemeentebestuur worden aangevraagd. HEERHUGOWAARD Bij het te Amsterdam afgenomen examen voor het politie-diploma, slaagde de heer J. Keuning, alhier, met aanteekening. Met het rooien der hoornen langs den Midden weg, ter hoogte van het Sportveld, is een aanvang gemaakt. Burgerlijke stand over de maand Aug. Geboren; Afra Petronella, dochter van A. Stroo- per en G. Weel; Jacob, zoon van W. Joon en R. van Eijk; Meindert, zoon van Fr. Huiberts en G. Loos; Margaretha, dochter van G. Tamis en M. E. Koop man; Eiisabeth Maria, dochter van A. A. Groen en W. Bakker; Alida, dochter van N. Schouten en J. Leijen; Tecla Catharina Ignatius, dochter van J. A. Beekman en T. J. Stumpel; Geesje Klaasje, dochter van A. Bakker en J. Broers; Gerardus Anthonius, zoon van G. P. Sprenkeling en G. A. Korver; Arie, zoon van W. Blokdijk en N. Hink; Klaas, zoon van L. P. van Graft en A. Buisman; Henri, José, Albert, zoon van J. Zwarte veen en H. C. Stoutjesdijk; Gecr- truida Margaretha, dochter van J. W. Beers en A. Mooij; Jacob, zoon van L. Verhulst en M. Leegwater Grietje, dochter van A. Schoon en T. Sluis; Gerardus Gijsbertus, zoon van M. Dekker en M. C. Dudok; Ma- rie, dochter van P. de Boer en J. Schilder. Ondertrouwd: W. II. de Vries, 27 jaar, Wormer en A. Roozendaal, 24 jaar; P. J. Raatgers, 24 jaar, Oude Niedorp en T. Verwer, 25 jaar; J. N. Portegijs, 27 jaar, Hilligersberg en B. H. Adriaanse, 24 jaar; C. F. ter Buurlces, 33 jaar, Heiloo, en A. Slot, 33 jaar; E. N. Klaver, 26 jaar, en G. Mooij, 23 jaar. Gehuwd: M. Visser en C. Renses; W. H. de Vries en A. Roozendaal; P. J. Raatgers en T. Verwer. Overleden: Cornelis Pronk, 25 jaar, zoon van R. Pronk en C. Bommer. Levenloos aangegeven kind van J. Stoop en G. P. Hurkmans. SINT MAARTEN Burg. Stand over de maand Aug. 1935. Geboren: Jentje, dochter van Eeltie Zijlstra en Grietje Rus; Alida Anna Maria, dochiter van Johan- nes Smit en Geertruida Maria Klaver; Cornelis. zoon van Couielis Schermerhorn en Guurtie de Pee. Gehuwd; Pieter Smit, oud 22 jaren, onderwijzer en Philomena Cornelia Theunis. oud 20 jaren, zon der beroep. Overleden: Petrus Johannes Bleeker. oud 5 jaren (Harenkarspel). K O E G R A S JULIANADORP. Door het Gemeentebestuur is aan H.H. landbou wers een circulaire toegezonden, waarin mededee- ling wordt gedaan, dat ook voor deze gemeente, voorloopig voor de periode van 15 September tjn. 31 December 1935 een regeling is vastgesteld dienende tot bevordering van de opneming van arbeiders in landbouwbedrijven en waarbij van overheidswege een bijslag wordt verleend op de arbeidsloonen. In dc circulaire wordt uitvoerig mededeeling ge- Dan vertrekken we dadelijk naar oom! riep hij. Maar eerst de ring... laten we dien niet vergeten! Ze vonden den ouden man zeer zwak, doch zijn gezicht straalde van tevredenheid, toen Philip hem het meisje voorstelde. Eindelijk verstandig geworden, fluisterde hij, lief meisje... ken je haar allang? N... neen, pas een paar dagen, stotterde Philip. Liefde op het eerste gezicht, worden de beste huwelijken, fluisterde de zieke en sliep in. Den volgenden dag voelde hij zich wat beter en liet hen komen. Wel, en vertel me nu eens wat van je meisje, Philip? Waar heb je haar ontmoet? Hoe kregen jul lie elkander lief? Phil kuchte. Wel om U de waarheid te zeggen... op de trap. Ze... ze huilde. Ze was werkloos, ziet U. Ellis bevestigde dit en de oude man was geroerd door het verhaal van haar zorgen. Liefde, gebaseerd op medegevoel en sympathie, zei hij goedkeurend, jullie zult gelukkig worden. Den dag daarop verraste hij hen, door overeind te zitten in bed, zijn bril op den neus en kranten om zich heen. Ik ben nu binnenkort heelemaal beter, zei hij opgewekt, dan gaan we samen een mooi cadeau koopen, kinderen. Philip en Ellis waren nogal zwijgzaam, toen ze samen later een wandeling maakten. Het... het zal een groote teleurstelling voor hém zijn, mompelde Philip. Hij... hij is. dol op je. Geen wonder! Ellis kleur de. Dat gaf hem moed. Zoo'n lief meisje vind ik nooit meer," Ze wierp hem een verwijtenden blik toe. Je spot met liefde. Je moest je schamen. Je had geen recht hem dat verhaal op te disschen. Maar het was waar, zei hii ik kreeg fe dade lijk lief, op die trap. Geen haar op mijn hoofd had erover gedacht, op deze wijze de erfenis te redden Ik zocht alleen een middel, om je te helpen en waarschijnlijk heimelijk om je bij me te hebben. De betrekking is per slot van rekening toch „blij vend" gebleken! En dat, terwijl de erfenis zich nog wel jaren zal laten wachten! JAMES WHTTF VLIEGTUIG OP ZIJN KOP. Dinsdagmiddag te ongeveer half drie uur was de jager D. 39 van het vliegkamp de Kooij en bestuurd door den leerling-vlieger Suikers, aan het oefenen, en zou deze na een gedane vlucht landen. De landing zou een normaal verloop hebben gehad, ware het vliegtuig bij het op den grond komen, niet door zijn landingsgestel gezakt. Het kwam toen met den kop op den grond, zoodat eenige materieele schade werd aangericht. De vlieger bleef ongedeerd, zoodat een en ander goed is afgeloopen. Het groote gebouw van den Rijkswaterstaat dat bij Paal 4 op de duinen stond, is thans zoo goed als afgebroken. Op deze plaats heeft het gestaan vanaf den winter 19121913, dus ongeveer 22 jaar. Voor heen stond het bij Paal 8. Met dit gebouw, zijn ook de vriendelijke bewoners verdwenen en dat klemt te meer, omdat deze menschen veel gastvrijheid aan velen hebben betoond. EXPLOITATIE RESULTATEN TRAMLIJN ALK MAAR—W ARMENHUIZEN ZEER SLECHT. Aan het jaarverslag over 1934 der N.V. Noorder- stoomtramwegmaatschappii ontleencn wij het vol gende: De opheffing van het baanvak Warmenhuizen— Schagen heeft in 1933 haar beslag gekregen en werd op 8 October 1933 de exploitatie begonnen van den in stand gebleven spoorweg Warmenhuizen—Alk maar, volgens het in het vorig verslag vermeld ex ploitatiecontract van 25 Augustus 1933 met de Hol- landsche IJzeren Spoorweg Maatschappij. De uitkomsten van die exploitatie, die over een geheel jaar heefl geloopen. zijn verre van schitte rend. De exploitatiekosten werden hii lange na niet gedekt door de inkomsten. Met name het goederen- Vervoer leverde teleurstelling op. De algemeene ma laise in zaken, de ongunstige positie waarin onzè landbouw is geraakt wegens den val van de prijzen Ier producten en wegens de feitelijke onmogelijk heid van uitvoer, ziin wel de voorname oorzaken van dezen slechten gang van zaken. Wanneer een opleving van den landbouw mocht plaats vinden, lan mag verwacht worden, dat ook de vervoersuit- l omsten over dezen Spoorweg gunstiger zullen ziin. De van de Holl. IJzeren Spoorweg Maatschappij berekening der uitkeering over 1934 vermeldt aan ontvangsten een bedrag van f24690.70 en aan uit gaven f49936.14, zoodat over 1934 bijna een kwart ton te kort is.

Schager Courant | 1935 | | pagina 2