Wieringermeer. kalfsvleesch J. KUIPER SCHAGER ROOSJES Winkelweek met attracties te Wieringen Advertentiën. De Nationale Kolfwedstrijden van den Nsderl. Kolfbond. prima vet FRAMSCH. jonge Merriën, Plaatselijk Nieuws. Marktberichten. BERGEN DE KUNSTSCHILDER VAN BLAADEREN OVERLEDEN. Op 62-jarigen leeftijd is gisteren plotseling overleden de bekende kunstschilder G. W. van Blaaderen. De heer Van Blaaderen is op 18 Juni 1873 te Nieuwer Amstel geboren en was de laatste jaren woonachtig te Bergen. W I E R I N G E N Ernstig auto-ongeval. De vrachtauto van den heer N. Scheltus alhier, be stuurd door den heer I., is nabij Leeuwarden op jl. Maandag in botsing gekomen met een groentenwa- gen bespannen met paard. De heer I. kwam op een kruispunt van wegen van rechts, dus treft geen schuld. De bespanning werd echter zoodanig aange reden, dat de voerman een gebroken been bekwam en in een ziekenhuis moest worden opgenomen. Het paard werd zoodanig verwond, dat het moest worden afgemaakt, en de wagen werd geheel vernield. De auto van den heer S. werd ook flink aan radiator en spatborden beschadigd en moest ter plaatse worden hersteld. Algemeene ledenvergadering der Midden- standsvereeniging „Wieringen", op ƒ.1. Dinsdag in café Centraal van den heer S. Kaan. De heer C. J. Bosker opende met een breedvoerige uiteenzetting der werkzaamheden van den Kon. Ned. Middenstandsbond. Spr. hoopte alle leden hier thans aanwezig te zien. Dit is echter niet zoo. De actie, welke de leden onderling gaan voeren met het hou den van een middenstandsweek is alleen voor de leden. De niet-leden moeten maar eens voelen dat organiseeren noodig is. De notulen worden door den secretaris, den heer C. Duijnker gelezen en goedgekeurd. Mededeelingen. Een schrijven van de K. v. K. en T.C. met het ant woord van den betreffenden minister over request hengelverbod „Amstelmeer". Is zooals bekend af wijzend op beschikt. Een schrijven met antwoord van het P.E.N. betref fende request stroomprijsverlaging. Afwijzend be schikt. Individueele klachten, welke zijn ingediend zijn afzonderlijk behandeld, waaruit blijkt dat verschil lende verlagingen van vastrecht hebben plaats ge had. Hiermee mogen we niet tevreden zijn, en er wordt nog steeds actie gevoerd. In verband met het hengelverbod' zou de heer N. Kaan het wenschelijk achten dat het bestuur zich in verbinding stelde met den hengelaarsbond, in hoe verre zij met deze zaak staan. Wordt goedgevonden. Bespreking contributie. De oude contributie was niet toereikend; nu is de contributie in de vorige vergadering op f 5 gezet. Verschillende leden' moesten hierdoor bedanken, waardoor dit punt nogmaals ter sprake komt. Over dit punt worden verschillende discussies gevoerd. Tot slot wordt besloten de contributie te stellen op f 3.50 voor dit jaar. Voorzitter hoopt dat velen nu als lid zullen toetreden. Rekening en verantwoording. De rekening is in orde bevonden. Het kassaldo is f 338. Bestuursverkiezing. Aftredende zijn de heeren C. J. Bosker en C. Duijn ker. De heeren worden met algemeene stemmen herkozen en nemen hunne benoeming aan. Bespreking winkelweek. Besloten wordt een winkelweek te organiseeren voor geheel Wieringen, en daarbij etalagewedstrij den te houden. Een verkoopattractie voor alle bij de Middenstandsvereeniging aangesloten winkeliers is echter de hoofdzaak. Deze attractie zal hieruit bestaan, dat voor iederen aankoop van 50 cent een bon wordt gegeven. Tien bonnen kunnen worden ingewisseld voor een gooi- kaart en op deze gooikaart heeft men recht om op een ballero-tafel naar nummers te gooien. Wie 't hoogste aantal punten gooit, heeft b.v. recht op een prijs, wel ke een zekeren dag beschikbaar is gesteld. Na afloop der winkelweek kan dan worden uitgemaakt wie recht heeft op een hoofdprijs bóven de dagprijzen. Wanneer alle aangesloten winkeliers deelnemen aan deze actie, zullen er mooie dagprijzen en hoofdprij zen beschikbaar gesteld kunnen worden. Het reglement van Ballero zegt: Ieder bezitter van 10 bonnen vervoegt zich daarmee bii een der Ballero- tafels, waar hij tegen inlevering dier bonnen mag gooien naar den hoofdprijs. Voor de dagprijzen wor den hem ter beschikking gesteld 4 ballen, waarmee hij werpt naar de op de borden aangegeven cijfers. De eerste worp bepaalt het duizendtal, de 2e worp het honderdtal, de 3e worp het tiental, de vierde worp de eenheden. Iemand gooit b.v. resp. 3-2-9-0, dan bepaalt dit het cijfer 3290. Wie eens op een bepaalden dag het hoog ste cijfer gooit, heeft recht op den dagprijs en zoo gaat het ook met de hoofdprijzen. Rondvraag. Om met meerdere winkeliers in contact te komen, wordt op Maandagavond a.s. een vergadering belegd te Den Oever. Overigens wordt een beroep gedaan op alle inge zetenen en leveranciers van buiten de gemeente om prijzen beschikbaar te stellen voor den étalage wedstrijd. De étalages zullen beoordeeld worden vol gens een puntenstelsel, om het verschil te onder vangen van eigen gemaakte étalages en die welke ge maakt worden door een beroepsétaleur. Het ventverbod komt ook weer ter sprake. Er zal nog eens bij het gemeentebestuur worden aangedron gen om legesheffing te verhoogen voor venters van buiten. Dit kan niet anders als voordeel geven voor de gemeente. De heer D. Minnes vraagt inlichtingen over het Mid denstandsblad en de heer D. Smit over buurtversie- denstandsblad en de heer D. Smit oVer buurtversie- ring. Hierop zal nog nader worden teruggekomen. Wat de straatversiering betreft, zal iedere buurt voor zich in orde moeten maken. De heer Klare informeert of het mogelijk is dat de winkels op de Zondagen in de winkelweek langer ge opend zijn dan gewoonlijk, en of de sluitingswedstrij den op de wielerbaan gelijk kunnen vallen met de winkelweek. Hieraan is reeds de aandacht besteed. Tevens komt ter sprake de verslechtering die we gekregen hebben bii de openstellingsuren ten postkan tore. De ambtenaren zijn overbelast met werk en de stagnatie is dan ook soms groot. Getracht zal worden verbetering te krijgen. Tot slot komt het organiseeren van een boekhoud- cursus nog ter sprake. Over dit punt wordt heel wat over en weer gesproken, waaruit tot slot wordt be sloten maximum f50.beschikbaar te stellen voor leden of huisgenooten van leden om dezen cursus te volgen. De bijdrage is echter niet hooger als 25 cent per persoon per week. Verder niets meer aan de orde, sluit voorzitter de Vergadering; Land. en tuïnbouwonderwijs In den Wie- ringermeerpolder. Gisteren Maandagavond is op het Dorpshuis onder leiding van den heer P. C. J. Peters, voorzitter der afdeeling Algemeen Bestuur van de Wieringer- meer-Directie een bijeenkomst op het Dorpshuis be legd, waartoe waren uitgenoodigd de voorzitters der plaatselijke afdeelingen der drie Landbouw-organisa- ties, Ir. Chr. van Steen en Mr. A. F. Kamp. Na reeds eerder met de Wieringermeer-Directie gepleegd overleg werd besloten een Commissie in het leven te roepen, welke voorshands het houden van cursussen in land- en tuinbouwonderwijs in den ruimsten zin des woords zal organiseeren en bevor deren. Gesproken werd o.a. over de mogelijkheid in de Wieringermeer -te organiseeren: Algemeene Land- bouwcursussen, cursussen voor volwassenen, b.v. in groen tenteelt, in bijenteelt, enz., voorts cursussen voor voorbereidend landbouwonderwijs, i'een cursus voor vervolgonderwijs met landbouwkundigen in slag), cursussen in landbouwhuishoudkunde, enz. Bij alle aanwezigen werd de wenschelijkheid ge voeld zoo eenigszins mogelijk ook dit jaar weder te Slootdorp en Middenmeet', waar inventarissen aan wezig zijn, een algemeene landbouwcursus te hou den. Spoedig zullen ook in dit blad nadere mede- deelingen over het cursuswezen op land- en tuin bouwgebied in den Wieringermeerpolder worden ge daan. Tenslotte vermelden wij nog de samenstelling der Commissie voor Land- en Tuinböuwonderwijs in de Wieringermeer": P. C. J. Peters, voorzitter, Ir. Chr. van Steen, A. C. de Graaf, voorzitter van den Chr. Boeren- en Tuindersbond, G. Schoorl, voorzitter van de Holland- sche Maatschappij van Landbouw, H. A. Giessen, voorzitter van den R.K. Land- en Tuinbouwbond, Mr. A. F. Kamp, secretaris, Dorpshuis, Middenmeer. WINKEL Met het ophelderen van het weer en de gunstige weersbericliten, komt er actie in de Floraliaplannen en worden plannen eesmeed een zoodanige bijdrage te leveren, dat het feest zal slagen, zoöals nog elk jaar het geval geweest is. Donderdagmiddag is de commissie gereed de huis- vlijtartikelen te ontvangen. Vrijdag voor de bloemen en Zaterdag is alles opengesteld en hebben deskun digen op elk gebied de bekroningen reeds naar waar de weten te schatten, en 8 uur 's avonds is alles klaar om de bezoekers te ontvangen. Voor den daarop volgenden Zondag zijn we allen vol verwachting. Naast Floralia, zal ook de Middenstandsvereeniging het hare bijdragen tot het welslagen van het feest en heeft daarvoor enkele wedstrijden georganiseerd, n.1. een étalagewedstrijd, welke zal worden beoordeeld door een jury, doch daarnaast zal ook het publiek zijn oordeel uitspreken. Voorts een wedstrijd voor het publiek. In elke étalage zal een voorwerp aanwezig zijn, dat bij den betrokken winkelier niet thuis hoort, doch tot de branche van een ander behoort. Dit artikel nu moet er uitgezocht worden en on der de goede oplossers zullen prijzen worden verloot, want er wordt aangenomen dat het getal goede op- lossers ieder mag mee doen grooter zal zijn dan het getal beschikbare prijzen. De toekenning der pi-ijzen zal plaats hebben op Maandagavond na afloop der verloting. Voor verdere bijzonderheden wordt naar de ad vertentie verwezen. Eenigste kennisgevidg. WIM en PIETJE SCHOEHUIJS hebben een Broertje gekregen, die MARTIN JOHAN heet. Starnmeer, 10 Sept. 1935. WARM EN BV 1 ZEN Dinsdagmorgen kreeg een HABO-bus, komende uit de richting Schoorl, even voorbij de Gasfabriek, een defect aan de stuurinrichting. Gelukkig liep dit goed af en kwam de bus tegen een der langs den weg staande hoornen terecht. Twee passagiers wer den op dat moment vervoerd, doch bekwamen heele- maal geen letsel. De chauffeur reed uiterst kalm, omreden hij kort tevoren nog naar een en ander had gekeken en merkte dat iets niet in orde was. De Habo-ondememing werd met het geval in ken nis gesteld en spoedig verscheen een luxe auto, die de twee bewuste passagiei's naar de plaats van be stemming bracht. Per kraan wagen is de bus naar Oud karspel getransporteerd. De wagens was licht beschadigd. INBRAAK TE SCHOORLDAM. Vrijdagnacht of -avond is ingebroken in het per ceel van mei, O., Hoofd der school te Schoorldam. Genoemde juffrouw was wegens ziekte afwezig. De daders zijn door een kelderraampie naar binnen weten te komen en hebben wat. van hun gading was meegenomen, een klein bedrag aan geld en en kele voorwerpen. Mej. O. is met 't geval in kennis gesteld en zal nader uitkomen wat nog vermist wordt. Zaterdagmorgen heeft de politie, de heeren Leegwater en Brandsen, dadelijk een nauwkeurig on derzoek ingesteld en twee verdachten aan een ver hoor onderworpen. Deze hebben bekend het misdrijf te hebben gepleegd. Het waren een zekere Pr. en M. twee nog jeugdige jongens, en beiden woonachtig t.e Schoorldam. Voor de vele blijken van deelne ming, ontvangen bij het overlijden van mijn lieve Vrouw Mevr. D. BRUGMAN-Vasbinder, betuig ik mijn oprechten dank. R. BRUGMAN. Schagen, 11 September 1935. Aan allen, die blijken van deelne ming hebben betoond bij het overlij den van onzen besten Broeder JAN BAKKER Az., betuigen wij uitsluitend langs dezen weg onzen hartelijken dank. Familie BAKKER. Barsingerweg, Wieringerwaard. J. ZWAGERMAN, N.-Niedorp, Leeraar Handelskennis L.O. geeft Boekhoudlessen tegen zeer billijk tarief. VIJFDE EN LAATSTE DAG. Het was gisteren de vijfde en laatste dag van de Nationale Kolfwedstrijden, die dit jaar, zooals uit de verslagen van het verloop der vorige dagen is gebleken, met zooveel animo zijn gehouden. De laat ste dag is echter nog de meest aantrekkelijke van alle, omdat er dan teekening begint te ontstaan inde kansen van de voor een prijs in aanmerking ko mende korpsen en personeele kolvers. En nu bij gelegenheid van het 50-jarig bestaan van den Ned. Kolfbond het Kampioenschap zoowel voor Gummi- als Saiet-kolvers is ingesteld en de le den van het Koninklijke Huis daarvoor de eere- teekenen hebben beschikbaar gesteld, is de spanning nog te grooter. De korpsen spelen hun derde serie. Gezellig Sa menzijn te Zuidschaxwoude slaat met zijn eerste 2 series aan den kop en treedt dus het eerst in de baan. Spanning bleef den geheelen dag hcerschen en met begrijpelijk enthousiasme werd elke mooie1 slag van de cluhgenooten begroet. Maar kolven is vooral een sportieve sport, zoodat ook fraaie slagen van de tegenpartij volle waardeering ondervonden. De uitslagen zijn als volgt: Korpswedstrijd: le Eereprijs: een zilveren wisselbeker. Gewonnen in 1933 rloor ..Op Maat", Zuidscharwoude met 431 ounten. In 1934 gewonnen doe Vriendenkring te Noordscharwoude met 439 punten; thans door Ge zellig Samenzijn te Zuidscharwoude met 433 p. 2. Een groote verguld zilveren medaille, als 1ste korpsprijs voor gummiballen met 3 kleine zilveren horineringsmedailles voor de korpsspelers: Gezellig Samenzijn te Zuidscharwoude met 433 p. 3. Een groote zilveren medaille, als 2e korpsprijs voor -gummibalen met 3 kleine bronzen herinne Verkrijgbaar vóór en met de Kermis bij KOLHORN Cursus Acte L.O. te Schagen. Opleiding L.O., Handelscorrespondentie Convetsatie - Privé- en Clubles. Mej. M. van Slooten, litt. rom.dra. Heeihugowaard Zuid A 92. Te koop gevraagd: Melk» en Kalïkoeien, ook in Oct. Nov. kalven. Veehandel A. BLOKKER, Tel. 14, Oudesluis. In- en verkoop ook in commissie. Voor best hard Spek moet je bij KUIPER wezen. 4 pond voor 1 Gulden. LOET, SCHAGEN. TE KOOPï Zandzakken. Te bevragen bij BUSCHMAN, Wachtstraat 20, Den Helder. Te kooj^ gevraagd: 60.000 K.G. GERSTESTR00 zonder korteling. BUISMAN v. d. VLIET, Oudeslus, Telefoon 2. Te knop: een Zeug met 9 ongemerkte Biggen, bij V. BAKKER, Keinsmerbrug. Donderdag a. d. Markt 12 prima Vaarzen en Scholten, Koeien om de melk aangeboden gedurende de wintermaanden. Brieven onder letter D, Bureau van dit blad. afgekalfd en rijp te kalven. BOONTJES SCHOEN Gevraagd: f 250— a 6—8%, voor aankoop vee. Beslist beste borgstelling. Brieven onder lett. H. bur. v. d. bl, Buisman 6 v. d. Vliet Oudesluis Tel. 2 bieden te koop aan: 35.000 K.G. eerste kw. Landhooi en een part ij Roggestroo Te koop eevraagd: TEELTBEWIJZEN voor Hyacinthen en Tulpen uit kring I en II. Ook kleine hoeveelheden komen in aanmerking. N.V. LEFEBER&VAN RUITEN, Lisse Z.-H. 4 p. Paardenlappen f 1.04 >l/2 p. Biefstuk f L04 3 p. Baklappen f 0.93 3 p. Koelappen f 1.04 Schapenvleesch 25, 30 en 35 ct. p. p. Metworst 25 ct. p. p. S. HOUTKOOPER TE HUUR? 9 H.A. Bouwland en ruim 1 H.A. Weiland te Anna Paulowna, omtrek Kleinesluis, Brieven met opgave 2 solide borgen onder letter A, Bureau van dit blad. Te koop aangeboden, wegens over compleet: Enkele in het Trekpaard-Stamboek ingeschre ven en geprimeerd te Hoofddorp. Ook nog een Hengst-Veulen. J. C. GEHRELS, Vijfhuizen. Af te geven prima jonge W. L. Hennen, tegen de leg, kerngez., ingeënt tegen pokken en diphterie. J. Rentenaar en Zn., Woudmeer, Harenkarspel, ringsmedailles voor de korpsspelers: Vriendenkring te Noordscharwoude met 423 p. le Eereprijs: een zilveren wisselbeker voor sajet- ballen: Mik Wis te Koog a. d. Zaan met 362 p. 2. Een groote verguld zilveren medaille als le korpsprijs voor sajetballen met 3 kleine zilveren herinneringsmedailles voor de korpsspelers: Mik Wis te Koog aan de Zaan met 362 p. 3. Een groote zilver medaille als 2de korpsprijs voor sajetballen met 3 kleine bronzen herinnerings medailles voor de korpsspelers: TOGIDO. te Krom menie met 35S p. Deze medailles werden uitgeloofd door het H.B. Een zilveren plaquette, als extra-prijs ter herden king van het 50-jarig bestaan van den Nederland- schen Kolfbond. Gummi: Gez. Samenzijn. Zuidschar woude, 433 p.; Sajet: Mik Wis, Koog a d Zaan. 362 p. Kampioensprijs: Ter herinnering aan het 50-jarig bestaan van den Nederl. Kolfbond en de herdenking daarvan te Grootebroek, werd het instituut, „Kampioenschap" bij den Nederl. Kolfbond ingesteld. Kampioen 1935 (G.) J. Klopper, Grootebroek 159 p.; Kampioen 1935 (S.) W. Gorter. Krommenie 137 p. Personeele wedstrijd: 1ste prijs J. Klopper, Groo tebroek 159 p.; 2e prijs C. v. Cleef, Grootebroek 154 p.; 3e pi\ Th. Rijper, Zuidscharwoude 154 p.; 4e prijs J. Goet, Alkmaar 151 p.; 5e pr. J. Schrieken, Oudkarspel 149 p.; 6e pr. K. Quant, Warmenhuizen 148 p.; 7e pr. G. Hop, Noordscharwoude 146 p. Een wisselbeker. Nu gewonnen door W. Gorter te Krommenie met 130 punten. Junioresprijs. le prijs gummiballen: een kleine zilveren medaille: J. Bakhuis, Oudkarspel 69 p.; lg prijs sajetballen: 'een kleine zilveren medaille: A. Mooij, Zuidscharwoude 21 p.; een verrassingsprijs A. v. Leeuwen, Bovenkarspel 61 p. Serieprijzen voor gummiballen. Een kunstvoor werp, N. v. Zoonen, Krommenie 111 p.; een kunst voorwerp, A. Timmerman, Oudkarspel 56 p.; een kunstvoorwerp, C. Vlug, Oudkarspel 56 p. Serieprijzen voor sajetballen: een kunstvoorwerp, J. Schenk, Barsingerhorn 87 p.; idem .T. Leguit, Krom menie 53 p., idem J. T. Sinke, Goes 50 p. Extraprijs gummi- of sajetballen: zilveren medail le, N. v. Zasme, Krommenie 111 p. Bijzondere prijzen: een zilveren lauwertak, P. Schuddeboom, Koog a.d. Zaan, 4; een verguld zilve ren medaille, D. Groot, Binnenwijzend; een verguld zilveren medaille, A. Berkhout, Zuidscharwoude; een kunstvoorwerp, J. Stammes, N. Niedorp 114 p.; een zilveren medaille, K. Paarlsteen, Binnenwijzend 87 p. Een kunstvoorwerp, C. Bakker, Bovenkarspel, 98 p. Een prijs voor den speler van Sta Vast, die het hoogst aantal punten slaat in 3 partijen, W. Ooteman Grootebroek 149 p. Een medaille voor idem, die in de le serie de meeste p. slaat, J. Stam, Grootebroek 53 p. Een medaille voor den speler van Sta Vast, die in de le en 2e serie de meeste twaalven slaat J. Takken, Bovenkarspel, 4. Kunstvoorwerp voor den kolver die in de le twee series de meeste negens slaat, H. de Smeth, Venhuizen, 4. AUTODIENST ZONDER CONCESSIE. De Officier van Justitie requireerde tegen een auto busexploitant, die een dienst tusschen Amsterdam en Den Helder onderhield, zonder daartoe concessie te hebben, een geldboete van f40. RUZIE OM HET MEMELGEBIED. BENOEMD. Onze plaatsgenoot, de heer W. Roggeveen is uit bijna tweehonderd sollicitanten benoemd tot lsten instructeur aan de in aanbouw zijnde overdekte zweminrichting te Alkmaar. De heer Roggeveen is leeraar M. O. Licli. Oef. en in het bezit van liet diploma van den N.Z.B. RIJKSPOSTSPAARBANK. In den loop der maand Aug. 1935 werd aan het postkantoor alhier op -spaarbankboekjes ingelegd: f 18.507.93, en terugbetaald f 18.083.53, derhalve meer ingelegd dan terugbetaald f 424.40, Het aantal nieu we boekjes bedroeg 17. TOENEMING VAN HET AANTAL MOTOR VOERTUIGEN IN ENGELAND. In Juli werden in Engeland 35.937 motorvoertui gen nieuw geregistreerd tegen 29.895 in Juli van verleden jaar. Gedurende de eerste zeven maanden van het loopend e jaar werden 172-185 wagens gere gistreerd of 27.378 meer dan in de overeenkomstige periode va-n 1934. De „Deutsche Diplomatisch-politische Korrespon- denz" schrijft: Terwijl in Geneve de Assemblee van den Volken bond bijeen is, wordt in het Hemelland de dag van het noodlot, den 29sten September, voorbereid. Li- tauen miskent de teekenen des tiids. wanneer bet meent ook thans nog zonder meer het. rechtsgevoel der wereld een cynische inbreuk op al zijn verplich tingen te kunnen aandoen, waarbij Duitschland uit den aard dór zaak, de in de eerste plaats getroffen en beleedigde mogendheid is. De Duitsche rechtsgelijkheid als uitdrukking van. de nationaal-socialistische revolutie beteekent een na tuurlijke aanspraak van het rijk erop het ondanks deze verdragen voortgezette rechteloos maken van een Duitsch volksgedodte aan gene zijde van de gren zen niet stilzwijgend te aanschouwen. PURMEREND, 10 Sept. 1935. Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 18 partijen, we gende 49000 K.G. Handel goed. Hoogste prijs 117.50. Kaas, 12 stapels Kleine boeren f 16.50, 2 stapels Com-i missie f 16.50 en Volvette f20 per 100 K.G.; 424 K.G. boter f 1.501.60 en weiboter f 1.251.30 per K.G.; 668 runderen, w.o. 375 vette koeien 44—50 cent per K.G., handel stug; 129 gelde koeien f80130 handel stug; 85 melkkoeien f115165, 79 stieren 323S cerit per K.G., handel matig; 10 paarden f 60130, handel stug; 193 vette kalveren 3045 cent per K.G., handel matig; 287 nuchtere kalveren: slacht f4—10 en fok fS—13, handel vlug; 140 vette varkens: slacht 40i-3 cent p, K.G.; 40 magere varkens f 1633, 314 biggen f1017, handel matig; 726 schapen fS—17, handel stug; 47 bokken f311, handel matig; 693 lammeren 1610, handel stug; kipeieren f3—3.40 en eendcicren f 1.83 per 100 stuks; piepkuikens 4555 cent en oude kip pen en hanen 20—3214 cent per K.G.; konijnen f0.30 -^-fl.60, eenden 1560 cent per stuk; duiven 40 cent' per paar; 331 eendeieren B f 1.802.10; 1187 kippen eieren B prijs niet genoteerd. PURMEREND, 10 Sept. Aanvoer: 100000 eendcieren f 1.102.10, 70000 kippeneieren: 70-80 kg f3.80—4 50, 65-66 kg.- f 3.40-3.60, 63-64 kg. f3.10—3.30, 60-62 kg. f 3—3.20, 58-59 kg. f2.80—3, 56-57 kg. f2.7O-2.90, 53-55 kg. f2.60 —2.80, 50-52 kg. f 2.50—2.60, 40-49 kg. f 1.50—2.40. Oude kippen f0.35—1, jonge hanen f0.50—0.90, oude eenden f 0.14^-0.20. Kiloprijs oude kippen f0.23 0.35 kiloprijs jonge hanen f 0.37—0.45. MEDEMBLIK, 10 Sept. 1935 Geldersche muizen f 0.95—1, kleine muizen fO.GO— 0.70. witvleezige aardappelen f0.80—0.85, Borgertf f 1.05—1.10. TJien f 0.85—0,90, gele nep f 1.10—1.15, sla- boonen f 0.60. WARMENHUIZEN, 10 September 1935. Schotsche muizen f2.50, id. grove fl.80. id. drie lingen f2. eigenheimers f 1.50—2. gele nep f2.50 2.60, uien fl.702.20. id. drielingen 7080 ct., roode kool f2.403.20, gele kool f3.50, witte kool fl.80, slaboonen f48, peen 80 ct. Aanvoer: 26100 Rg.. aardappelen, 2850 Kg. gele nep. 2075 Kg. uien. 8400" Kg. roode kool. 800 Kg. gele kool. 117700 Kg. witte kool. 1270 K", «dahoonon. 300 Kg. neen. NOORDSCHARWOUDE, 11 Sept. Aanvoer: 10800 Kg. aardappelen: Schotsche mui zen f 2.60, grooten f 2, r. Dukcn f 1.50, eigenheimers f 2, bl. dito f 1.90—2.20, drielingen f 1.50, 11900 Kg* uien f 1.70—1.S0, driel. f 0.60—0.90, grove f 1.70—2j gele nep f 2.502.60, 600 Kg. peen f 0.90'1, 7300 Kg< spercieboonen f 4-.108.70, 100 Kg. kroten f 1.80, 3600 Kg. roode kool f 2.S03.50, 45500 Kg. witte kool f 1.20—1.70. BROEK OP LANGENDIJK, 11 Sept. 8000 kg. aardappelen: Schotsche muizen f 1.90. groo ten f2.10. R. Duken f 1.30, eigenheimers f2.10. bh dito f22 30, bl. aardappelen f2. 18000 kg. uien fl.50 —1.90, drielingen f 0.70—0.80, gele nep f2.60—2.80, 4000 kg. spercieboonen f47.20, 8000 kg. roode kool f2.90—3.80, 50.000 kg. witte kool f 1.30—1.90, 20.000 kg. gele kool f2.8O-3.20,

Schager Courant | 1935 | | pagina 3