JHissements-MM Charles Rex te Alkmaar. INGEZETEN /TUKKEN De staking in de wollenstoffen industrie te Tilburg. Het vliegongeluk te Ankara. Berucht inbreker doodgeschoten. E t h c 1 M. Dell. renkende woorden niet hadden gehoord, waarna >leek dat de Officier zich maar aan de officieele ge tuigen hield en vermeende te kunnen reauireeren f 15 hoetc of 10 dagen. Uitspraak f 10 boete of 7 dg. S t.-M aartensbrug. EEN RECLAMESCHILDER WIENS BLOED VOOR DEN POLITIERECHTER STRAFZITTING VAN MAANDAG 9 SEPTEMBER 'Alkmaar.. DE HOEKSCIIE EN KABELJAUWSCHE TWISTEN. Eindelijk, nadat een dreigend meineedzaakje uit den weg was geruimd, kregen we voortzetting van liet heibeltje in de Kabeljouwstraat, waarin de ga ragehouder Willem B. de hoofdrol speelde. De po litierechter werkte nog eens krachtig op de con- ■cientie van den verdachte en spoorde hém aan. rui terlijk met de waarheid voor den dag te komen. Het betrof hier een vechtpartijtje, met een inmiddels ver huisden buurman, zooals onze lezers zich misschien nog zullen herinneren. De heer Willem B. bleek echter nog steeds op het standpunt te staan, dat gezegde buurman geheel de aanleiding van het gebeurde was geweest, doch gaf toe ook in eenlgs- zins opgewonden toestand te hebben verkeerd, als gevolg van het irriteerend optreden van genoemden heer. Aan rechercheur v. d. Valk had verdachte er kend de eerste mep te hebben uitgedeeld. De monteur Hink, een nieuwe getuige, was ook weer tamelijk vaag in zijn verklaringen en veel hou vast gaf hij ook niet. Bij den rechter-commissaris was hij veel uitvoeriger geweest. De Officier vond ten slotte dat dit eenvoudige zaakje er niet prettiger op was geworden door de tegenstrijdigheden in de getuigenverklaringen, doch niettemin vermeende de Officier te kunnen aan- toonen, dat er wel een mishandeling had plaats ge grepen en werd gevorderd f30 of 15 dagen. Vonnis f40 boete of 20 dagen. Bergen. HET GING. HOEWEL NIET GLAD. De arbeider Hendrik Sch. te Bergen, die onder in vloed van den zoozeer bestreden en toch nog zoo ge liefden alcohol allerlei buitenwettelijke streken had vertoond, o.m. had geprobeerd fiets te rijden en zich verzet had tegen veldwachter Bolties, had uitstel van executie gekregen om alsnog te kunnen aan- toonen, dat hij óók de matigheid en desnoods ge heelonthouding kon beoefenen met als belooning n Aoorw. veroordeeling. Hoewel met niet overmatig veel animo werd gerequireerd een voorw. straf en verdachte veroordeeld tot 14 dagen gev. voorw. met 2 proefjaren. Alkmaar. ALLEMAAL NAAR BUITEN. De 51-jarige opperman Willem R. te Alkmaar had zich volgens dagvaarding in den Hout zeer onvoeg zaam gedragen, wal door den agent v. d. Valk was geconstateerd. Hij stond voor dit feit met gesloten deuren terecht en Werd veroordeeld tot 2 maanden gev. t II ar e n k a rsp el. EEN LOSHANDIGE HAREXKARSPELER ONT SPRONG DEN DANS. De 16-jarige tuinder Jan Bruin te Harenkarspel werd op 3 Juli aldaar onthaald op een watjekou op z'n oog. hem toegediend door zekeren Theo Br., 'n vischventcr met veel temperament en harde knuis ten. Dit cadeautje smaakte Jan niet bijzonder en hij deed aangifte met gevolg, dat Theodorus heden wegens bewijsgchrck werd vrijgesproken. Oorzaak van dit conflict was een ruzie over een stuk gaas. Alkmaar. EEN POLITIEK RELLETJE OP DE ZATERDAG MORGEN-MARKT. Een 35-jarig koopman en hulpbesteller hij de pos terijen. Jacob T„ zou op Zaterdag 22 Juni de heeren G. en C. H. Hölzel, sigarenmakers te Alkmaar, heb ben uitgemaakt voor homo-sexueelen, moordenaars en kooplieden in morfine-sigaren. Bedoelde gebroe ders zijn marktkooplieden en N.S.B.-ers en nu ver langde verdachte dat de heeren II. een door hen gedragen N.S.B.-speldie van hun ias zouden ver wijderen. Toen zij zulks niet deden, kwalificeerde verdachte, volgens deze gebroeders, hen op boven omschreven wijze. Terecht staande ter zake eenv. beleediging. had Jacob T. niet minder dan 4 getui gen a décharge medegenomen, op wier verhoor hij persé bleef aandringen. Nadat 3 getuigen hadden bevestigd, dat verdachte gemelde scheldwoorden had gebezigd, kwamen de 4 getuigen a décharge mededeelen. dat zij bedoelde KARNEMELK WERD. De 41-jarige schilder Pieter K. te St.-Maartens- brug, die bezig was een reclame op een glasruit te schilderen, werd door den 6-iarigen Evert Kooij zoo'n beetje in het ootie genomen en bedierf deze kleine booswicht zijn kunstvol schilderwerk. Hij was zoo onverstandig zich kwaad te maken, het kind een kastijding toe te dienen en op den grond te werpen. De ouders namen daar geen genoegen mede en het resultaat was. dat de reclameschilder thans terecht stond. De kleine getuige stond nu voor den Politierechter te grienen en zijn vandalenwerk te er kennen. De straf was dan ook licht: fl boete of 1 dag! Den Helder. WEL EEN SCHURK, MAAR GEEN DIEF. De gehuwde mei. Aafie J., 'n 55-iarige volumineu ze dame, te Den Helder, had op 28 Juli mikmak ge kregen met zekeren mijnheer H. J. A. Charmes, die haar een wissel had gepresenteerd, waarbij wel geen klappen, maar toch harde woorden schenen te ziin gevallen, allhans mei. Aafjc stond heden terecht ter zake beleediging, omdat zij gezegden heer Charmes zou hebben uitgemaakt voor schurk en dief. Deze scène viel voor op het kantoor der Twcntsche Bank en beweprde mei. K., dat zij aan Charmes geld ter afbetaling op den wissel had gegeven, wat door den heer Charmes werd ontkend. Wat mei. J. betreft, zij erkende wel het woord „schurk" doch niet „dief" te hebben gebruikt. Eisch f 15 boete of 10 dagen. Vonnis conform. Het staat vast. dat de juffrouw hooger beroep aan- teekent, zoodat het Hof ook nog eens van dit bui tenkansje kan profiteeren. Wieringermeer. HOUT GEJAT. Twee chauffeurs, Douwe B. te Enkhmzcn en Jan K., als zoodanig fungeerende te Amsterdam, stonden terecht op grond van het feit, dat zij op 19 Juni uit den Wieringermeerpolder eenig hout hadden ont vreemd, ten dienste van koniinenhokken. Od de dagvaarding stond per ongeluk 19 Juli en de ver dachten schenen die schrijffout te willen bezigen om het proces waardeloos te maken, doch de Politie rechter begon nu ook met „hout" te werken en stak daar een „stokje" voor. Bedoeld hout was het eigendom van den Staat der Nederlanden. Gereciul- rèerd werd tegen ieder der verdachten f10 boete of 5 dagen en werden zij veroordeeld ieder tot f5 boete of 2 dagen. Enkhuizen. HET ECHTPAAR SCHITTERDE DOOR AFWEZIGHEID. De heer en mevrouw Jan V. en I-Iendr. G. uit Enkhuizen hadden 2 Juli unaniem een vrouwelijke stadgenoote beleedigd in ondefinieerbare termen en moest zich heden voor die slip of the tongue ver antwoorden. Zij waren echter niet verschenen en evenmin de beleedigde dame. wegens ziekte. Doch het rit ging evenzeer door en volgde veroordeeling van het echtpaar tot f 10 boete of 5 dagen voor ieder. Den Helder. KAAKSLAG TOEGEBRACHT. Een 40-jarige Holdersche vischrooker Joh. van Br. was de laatste van het dozijn verdachten naar aan leiding van het feit. dat hii den getuige L. J. Wen- del, die hem had gesard, een lik on ziin aangezicht gegeven had. De getroffene woonde op den Ruijgh- weg, alwaar ook de boltkingrooker zich had geves tigd en zij waren buren. De kinderen kregen ruzie, die oversloeg op de ouders, ziedaar de heele preek, smakelijk door den beer Wendel voorgedraeen. Ge vorderd werd f 12 boete of 6 dagen. Waarna sluiting der plechtigheid. VLIEGTUIG IN AMERIKA NEERGESTORT. Twee dooden. Maandag is in de nabijheid, van Rodfield een vliegtuig op een boerderij neergestort. De beide in zittenden werden gedood. NA DEN ORKAAN IN FLORIDA. Aan de federale regeering zal een bedrag worden gevraagd tusschen de 200 en 400 duizend dollar voor herstel van de schade die de vorige week door den orkaan is aangericht. Oudesluis. 10 Sept. 1935.. Geachte Redactie, In de Schager Courant van 1,1. Zaterdag heeft een .ekere mijnheer J. den Das een zeer prozaïsche"ont- •oezëming geplaatst, naar aanleiding van hel Raadsverslag, dat in Uw blad verscheen van 4 Sept. Mijnheer den Das begint dan met te verklaren, dat hij met „aandacht" dit verslag heeft gelezen. Waarom? Wij kunnen slechts gissen. Wat, was de bedoeling van deze geëerde aandacht? Alsvorens. „Want het antwoord op het „waarom en de bedoe ling" hebben den geestestoestand van den beer den Das zoodanig beheerscht, dat zijn „aandacht" totaal zoek raakte bij het lezen. Want. Redactie, hoe is het anders in vredesnaam mogelijk, dat door den heer den Das. in ziin inge zonden stuk, den Voorzitter van den Raad iets In den mond wordt gelegd, wat slechts door Uw ver slaggever als aanhef van het Raadsverslag wordt gebruikt. Immers Uw Verslaegever schrijft: De raadszaal maakte een ongekend vrooliiken In druk, doordat op de plaats van het nieuwe vrouwe lijke raadslid Mevr. J. Vriesman geb. Sjot, een bou- guet bloemen stond van den Burgemeester, enz. enz. Het ziin deze woorden, die bepaald als een roode lap op een stier hebben gewerkt, de verontwaardi ging van den heer den Das opwekten, bij het met „aandacht" lezen, waardoor hii zich liet verleiden, en met de vuist op de borst zegt: Maar ik vermeen, dat zij het niet als een vrooliiken aanblik hebben te beschouwen, enz. Het verdere zwartgallige geschriif dankt zijn oorzaak aan een zin in het verslag, wel ke ontsproot waarschijnlijk aan de fantasie van den verslaggever, die op zeer sarcastische wiize zich uit over een daad van piëteit van de S.D.V.C. in Ziine. Want, Redactie, nimmer heeft het in het plan gele gen. dat een deputatie dezer vrouwen tijdens de zitting een bloemenhulde zou aanbieden, maar wel: er zou aan de secretarie verzocht worden of er een bloemenmand in de vestibule geplaatst mocht worden, vóór het binnenkomen van Mevr. Vriesman, terwijl zoo mogelijk één of meer vrouwen van Oude sluis en-of Petten daar aanwezig zouden ziin. En in- Wederom uitbreiding. Gisterochtend heeft de staking in de wollenstoffen- industriozich wederom uitgebreid. Het aantal sta kers bedraagt nu volgens de opgave van de werk gevers 4179. Bij de firma J. van Dooren, waar gisteren het werk werd hervat, zijn hedenmorgen 58 man niet aan het werk gegaan. Bij dc firma Brands en Zn. zijn 40 man en bij de firma Straetcr zijn 20 man buiten de fa briek gebleven. Bij de Tilburgsche kamgaren- en wollenstoffenfabriek zijn 30 arbeiders weer aan het werk gegaan. Het stakingscomité deelt mede, dat wordt voortge gaan met de steunuitkeering. In de Stadsschouw burg was een bioscoopvoorstelling voor de jeugdige stakers. Ook is begonnen met brood-uitdecling aan de gezinnen der stakers, Het Stakingscomité heeft nogmaals een bespreking aangevraagd bij de fabrikanten. GEZANTSCHAPSATTACIIé TIJDENS JACHT IN FRANKRIJK GEDOOD. De attaché van het Columbiaansche gezantschap. Ie 40-jarige Hertoe: Ernest De Valenzuela is gisteren het slachtoffer geworden van een ongeluk tijdens de iacht nabij Montarerir. Het geladen geweer van den Franschen bankier Paul de Fennese. viel n.1. plot seling op den grond en ging af. De Valenzuela werd op slag gedood. KNAAPJE VERDRONKEN. Te Gersloot bij Heerenveen is de ruim 4-jarige Abe le van het gezin L. de Vries in een onbewaakt oogen- blik in de sloot naast het ouderlijk huis gevallen en verdronken. derdaad was dc afgevaardigde van Oudesluis op haar post, terwijl men van Petten om de een of andere reden niet aanwezig was. En inderdaad ziin daar tot Mevr. Vriesman in de vestibule enkele een voudige woorden gesproken, waarin er op werd ge wezen, dat de S.D.VC. volkomen besefte en door» drongen was van de moeilijke weg, welke mevr. Vriesman gedurende de toekomstige Raadsperiode had af te leggen, maar zij, S.D.V. dien gang wilden verlichten door het begin van dit pad met bloemen te vei'sieren. Zóó Redactie, en anders niet, hebben deze vrou wen in allen eenvoud een daad van medeleven ver richt, die als zoodanig reeds 14 dagen vóór de zit ting in dezen geest was opgezet. Nu is door onder- geteeliende aan een der ambtenaren, die bij de entrée van ons aanwezig was gevraagd, of hé"t toelaatbaar- was of de vrouwelijke partijgenoot de Raadszitting mocht bijwonen, wat natuurlijk bevestigend werd beantwoord. Deze partijgenoote heeft daar evenwel geen gebruik van gemaakt. Terugkeerend nu weer tot den heer den Das mee- nen wij, wat zijn aanmerking hierop betreft: met wat voorrecht bemoeit gij U met onze zaken? In welken vorm hebt gij éénige overeenstemming met ons. Zooals Uw „aandacht" is ten opzichte van het gelezen raadsverslag. in deze zelfde waarde bepalen wij Uw „aandacht" tot onzen strijd en beginselen. Gij en nog meerderen met U, zijn als de booze too- venaar, die alles laat verdorren, wat hii ook maar .aanraakt. De strijd der S.D. en de S.D.V.C. is die van het levend socialisme, van dat socialisme dat inhoud geeft en voldoening aan het gansche leven, omdat het schenkt in het dorre bestaan der mensch heid zon, warmte en liefde, die zich kan uiten ln kleine daden van warm voelende kameraadschap, zooals dit ook was bedoeld voor onze partijgenoote en collega Mevr. VriesmanSlot. U, Redactie, onzen dank voor de plaatsing. Namens de fractie der S.D.A.P. van Zijpe. H. C. VELTMAN Secr. (Volgens zeer betrouwbare gegevens lag het oor spronkelijk wel degelijk in de bedoeling de bloemen mand namens de S.D.V.C. aan te bieden en in de Raadszaal te plaatsen, hetgeen trouwens ook logisch zou zijn geweest. Dat hier iets aan de organisatie ontbrak, erkent de heer Veltman zelf. Overigens was onze opmerking allerminst sarcastisch bedoeld. Wil meenden slechts te moeten betreuren, dat deze mooie bloemenmand eenzaam en verlaten in de vestibule stond en door wiens schuld dan ook niet aan haar doel beantwoordde. Verslagg.) Het stoffelijk overschot van Jhr. Sand- berg te Eindhoven aangekomen. Gistermorgen te tien minuten voor half elf. is het vliegtuig ..Emil Schafer" van de Deutsche Lufthansa met het stoffelijk overschot van ihr. mr. G. Sandberg. die. in Ankara bij een demonstratie om het leven kwam, op het Eindhovensche vliegveld Welschap geland. Jagerverkenners uit Soesterberg hadden zich voor de hangars naast het clubgebouw van de Noord- Brabantsche Aero Club en carré opgesteld, terwijl twee jagers het Duitsche vliegtuig tot Venlo waren tegemoet gevlogen. Een daa»*van was het C.5-toestel 330, waarmede vroeger ihr. Sandberg gevlogen had. De andere toestellen werden bestuurd door de luite nant-vliegers Van Asch van Wijk, Van Weerden Poelman. Seegers en Peeters. Ook de heer van Lont, die jhr. Sandberg in Ankara had bijgestaan, was met ziin echtgenoote aanwezig. In den nacht van Maandag op Dinsdag zag een nachtwaker in de Spoorstraat te Tegelen een ver dacht persoon; het bleek, dat hij van het huis van den heer Dings een ruit had ingedrukt. De waker waarschuwde onmiddellijk de politie, die den man nazette. In de nabijheid van den Nachtegaalsweg kon de vluchteling niet verdei', daar hij voor een sloot met prikkeldraadversperring kwam te staan. De politie sommeerde hem te blijven staan en de handen op te steken. Toen de man hieraan niet voldeed, werden eenige schoten gelost; een daarvan trof hem onder de ribben, hij was bijna op slag dood. Het bleek, dat men een berucht inbreker onscha delijk gemaakt had, namelijk den Pool Frans Pom- meren, die als internationaal inbreker bekend staat en reeds verschillende vonnissen achter den rug heeft. door niet met haar getrouwd was", merkte hij op. Jake schudde 't hoofd, ,,'t Zou me aangenamer zijn geweest, misschien, als ik de reden kende, die je er 57. Jake's ernstige roodbruine oogen sloegen hem gade, hij zweeg een oogenblik en zei toen langzaam. „Mis schien, tenslotte, misschien, heb ik me toch vergist." Hij sprak kalm, maar zijn houding was ecnigszins veranderd en scheen nu iels van achting uit te druk ken. Hij maakte geen beweging om de enveloppe van de tafel op te nemen. Saltash keek op. „Ben je nu voldaan?" vroeg hij. „Op dat punt ja." Saltash tikte ongeduldig de asch .van zijn sigaret. Jake keerde zich om en liep langzaam naar het raam. Beiden zwegen. Hij keek neer op het tooneeltje dat Toby enkele oogenblikkcn had gadegeslagen, maar hij zag er niets van. De harde trek was uit zijn gelaat verdwe nen, dat nu alleen van diep medelijden getuigde. Saltash rookte zenuwachtig door. Eindelijk wierp hij zijn sigaret weg en vroeg: „Is er nog iets wat ik voor je doen kan?" Jake keerde zich om en zei op afgemeten toon: (,TIet spijt me voor dat arme kind." „Hoezoo?" „Als ik thuis was geweest, zou dit niet gebeurd zijn, of als 't al gebeurd was hij zweeg. „Dan zou je je tegen het huwelijk hebben verzet?" „Ik zou tenminste hebben geweten wat me te doen had gestaan. Maar nu is het schijnt me te laat." Saltash nam de enveloppe 'weer op en stak die in zijn zak. „Ik geloof dat je liever had gezien dat ik FEUILLETON toe geleid had." „Beste Jake, kom bij mij toch niet aan met reden en motief. Je moogt het voor mijn part een mariage de convenance noemen, 't Kan me niets schelen." Jake trok de wenkbrauwen samen, 't Zou me wat waard zijn, als ik het anders noemen kon." Saltash lachte. „Je moogt het noemen zooals je wilt, eon gril, een inval, een oogenblik van krank zinnigheid. Je behoeft je daarover inderdaad het hoofd niet te breken, 't Spijt me voor Benny. Maar als die niet zoo'n groote stommerik was geweest, was 't nooit gebeurd. Maar jij kunt me dat ook niet kwalijk nemen, yvant je hebt zelf precies hetzelfde gedaan. „Ik!" En plotseling vlamden zijn oogen. „Ik kan je niet volgen", hernam hij kalm. „Je hebt je vrouw getrouwd om haar te bewaren voor een lot, dat jou niet begeerenswaardig scheen." Saltash beet zich op de lippen, „en je hebt je alle machtig gehaast ook." „Maar verduiveld, ze had bescherming noodig!" zei Jake. „En ik had haar tenminste lief!" Saltash boog. „Dus was jou motief zuiver egois- tisch. Miin vrouw au contraire heeft niet den minsten last van me. Ik heb nog niet getracht haar liefde te winnen tot dusver. Ik heb haar alleen beschermd!" Hij zweeg en plotseling kwam weer de oude trek op zijn gelaat. „Ik maak aanspraak op hooger deugd, Jake!" zei hij. „De hemel alleen weet hoe lang dat zal duren. Ik heb je nog nooit de loef afgestoken, Jake, maar bij deze gelegenheid en hij maakte een afwerend gebaar met de hand. „Ja," erkende Jake. „Nu hebt ge mij verslagen. Maar ik streed niet voor me zelf en ook niet uit lust u te vernederen, wat mij, dat wil ik graag bekennen, eens een groot genot zou zijn geweest. Het was ter- wille van bet kind. Ik weet niet wat uw bedoeling is, mylord, maar ze behoort nu u toe. Ge kunt haar maken en breken. Wees in Godsnaam goed voor haar, als ge kunt." „Als ik kan!" Saltash legde plotseling de hand op Jake's-schouder en al was dat ook een bewijs van vriendschap, er was toch nog eenige stijfheid in. „Denk je dat ik een vrouw niet gelukkig kan maken Jake. Denk je dat ik daar te slecht voor ben?" Jake keek hem vlak in 't gezicht. „Neen, mylord, Ik geloof niet dat u slecht bont. Maar ik geloof dat u nog een of twee dingen moet leeren. U hebt nog nooit een vrouw voortdurend gelukkig gemaakt. Dat is maar op één manier mogelijk. Benny zou dat hebben gedaan, en erin geslaagd zijn ook. Maar van u, van u kan ik het nog niet gelooven." „Benny zou daarin geslaagd zijn, denk je?" Sal tash drukte Jake's schouder steviger en hij glim lachte twijfelachtig. Jake knikte. „Ja, Benny heeft daarvoor alle eigen schappen. Hij zou altijd op haar geluk bedacht zijn geweest, vóór 't zijne. Hij zou haar die liefde hebben geschonken die bestendig is. En dat is toch de eenige ware." „Zoo!" En weer kwam er een uitdagende trek op het donkere gelaat, waarvan de glimlach was geweken. „En acht je mij daartoe niet in staat?" „Dat heb ik niet gezegd!" zei Jake. „Maar ik moet het bewijzen?" drong Saltash aan met iets spottends in zijn oogen. Jake keek hem een oogenblik uitvorschend aan en zei toen: „Ja, dat is dunkt me uw plicht. Maar nu ga ik heen!" „Goed Jake. Om één ding. ben ik blii. Je hebt niet voorgesteld mij haar af te nemen en met dat blijk van vertrouwen, wensch ik je geluk. Wil je haar nog zien voor je heengaat?" „Och neen!" antwoordde Jake. Saltash keek hem half ondeugend, half nieuwsgie rig aan. „En heb je ook geen boodschap voor haar achter te laten?" „Neen!" hernam Jake kortaf. „Moet je haar geen veilige schuilplaats aanbieden voor* 'tgeval haar tegenwoordig toevluchtsoord haar niet langer bevalt?" vroeg Saltash schertsend. Jake keerde zich om als had men hem gestoken. „Als dat gebeurt." zei hii op beslisten toon. „vrees ik' dat ik haar niet meer zal kunnen helpen, 't arme kind.' Saltash keek verbazend norsch en zei toen koel tjes: „ik wensch je andermaal geluk, want je begint nu eindelijk de dingen te zien zooals ze zijn!" Jake liet een kort gebrom hooren en deed de deur open. Eindelijk ging hij heen en Saltash luisterde met iets triomfeerends in zijn gelaat, naar de zich verwijderende voetstappen. „Zoo!" zei hij opgelucht, eindelijk is hij overtuigd." Toen hij naar de andere kamer ging, was alle bit terheid van zijn gelaat verdwenen. Hij stond een oogenblik stil voor de deür, begon te fluiten en deed haar open. HOOFDSTUK III. „MAAR JE VROUW IS WAT ANDERS." „Is hij weg?" vroeg Toby, terwijl ze de kamer in kwam en rondkeek. „Wat zei hij? Wat deed hij? Was hij boos?" „Dat weet ik werkelijk niet!" zei Saltash onver schillig. „Hij is weg, dat is de hoofdzaak." Toby keek hem onderzoekend aan. „Jelui waart zoo kalm allebei! Heb je heelemaal niet gekibbeld?" „Heb je geluisterd?" vroeg Saltash. Ze kreeg een kleur en lachte verlegen. „Eventjes, niet aldoor! Maar ik kon niets verstaan, althans niet veel, niets van belang. Ben je boos?" Hij fronste het voorhoofd, maar ziin blik stelde haar gerust. „Ik had je gezegd een sigaret te roo- ken." ,,'t Spijt me!" zei ze zachtjes. „Zal ik dat nu doen. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1935 | | pagina 6