Polder 't Hoekje. U os OMGEVING De oogstverwachtingen voor 1935. De Noordelijke doorvaart Paardensport Predikbeurten. OOK NEDERLAND VOOR SANCTIES? Vergadering- van Stemgerechtigde Ingelanden van den Polder 't Hoekje, op il September 1935. Vertegenwoordigd zijn een 11-tal ingelanden. Voorzitter de heer Jb. Visser, Secretaris de heer 'A. de Heer. Voorzitter opent de vergadering en verzoekt den Secretaris de notulen der vorige vergadering te wil len lézen. Zonder op- of aanmerkingen worden deze goedgekeurd. Medegedeeld wordt dat de geldleening groot f2250 geplaatst is bij de Noordhollandsche Levensverzeke ring Mij. van 1S91 te Alkmaar, tegen een rente van •4'i en voor den tijd van 30 jaar. Door de bemoeiingen van een personeels organisatie. Bij punt 3 der agenda: „Het. Bestuursvoorstel tot vaststelling van het salaris van den machinist op J 60.per jaar plus emolumenten", zegt Voorzitter, dat dit voorstel een uitvloeisel is van de overweging dat er tegenwoordig weinig te malen is. Het hoog'e land is bouwland en het lage land heeft geen water noodig. Het Bestuur trekt evenwel zijn voorstel in; liet gaat niet door tengevolge van de bemoeiingen van eenc personeelsorganisatie, in deze de Ned. Bond yan Personeel in Overheidsdienst. De heer W. Boos: Was het lieele Bestuur voor dit Voorstel Voorzitter: Ja. De heer Roos: „Neen, de heer De Wit was er niet Voor. f Voorzitter: Het geheele Bestuur was er voor; ook de heer De Wit. De heer Roos: En de heer De Wit heeft schriftelijk .verklaard er tegen te zijn. De heer De Wit: Later was ik er tegen, maar oor spronkelijk was ik er voor. De heer Roos noemt het geen handelwijs zooals het. Bestuur tegen den machinist optreedt. Hij vindt het schandelijk en meent dat het tijd wordt, dat er een ander bestuur komt. Voorzitter zegt, dat het bestuur handelt in het al gemeen belang. Hij begrijpt niet, dat de heer Roos hier zóó optreedt; welk belang heeft hij er bij? De heer Roos: Ik spreek in het algemeen belang. Op deze wijze wordt nog eenigen tijd doorgegaan, over en weer doen de heeren elkaar verwijten. De discussie is moeilijk te volgen. Voorzitter maakt er een einde aan met de opmerking, dat het bestuurs voorstel is ingetrokken. Hij sluit over dit punt de be sprekingen. Rondvraag. De waterstand. De heer Roos zegt, dat in den zomer de waterstand over 't geheel te laag is. Hij vraagt of daar geen verandering in is te brengen. Voorzitter zegt: Zoolang ik hier zit niet. Ik ben een tegenstander van hoog water. De heer Roos: Voorheen was het water hooger en toch had niemand er last van. U spreekt in uw eigen belang en niet in het belang van het algemeen, U bewandelt niet den middenweg. Voorzitter meent, dat de heer Roos zich heeft laten opwarmen, doch van landbouw absoluut geen ver stand heeft. De heer Roos vraagt nog naar de aankondiging voor de vergadering. (Hij bedoelt de aanplakbiljet ten.) Voorheen deed de machinist dat, nu heeft Voorzitter dit zelf gedaan. Voorzitter antwoordt, dat de heer Roos er niets imee noodig heeft, wie de biljetten aanplakt. De rondvraag levert verder niets op. Voorzitter sluit do vergadering met de opmerking, dat er al leen klachten kwamen van iemand die ver van het landbouwbedrijf af staat. Tot voorzitter van den polder werd herkozen de Leer Jb. Visser te Callantsoog. IT LAN O END IJ K Weinig bemoedigend vooruitzicht. De verwachtingen van den oogst 1935 van de ver schillende koolsoorten zijn allesbehalve hoog gespan nen. In verschillende bijeenkomsten van tuinders kan men geluiden beluisteren, welke het ergste doen ver wachten. Er zijn tuinders, die hun geheele oogst zien mis lukken, tengevolge van de luizenplaag, wordt er ge zegd. Wat een en ander beteekent, laat zich begrij pen. Er wordt wel eens beweerd, dat elk jaar de ver wachtingen niet hoog worden aangeslagen, maar dat men zich moet wachten voor wat er niet is, daar ptceds de schattingen vei- bezijden de waarheid waren. Als de uitlatingen, zooals hierboven aangehaald, feen weinig overdreven zijn, blijft het toch nog heel erg, want een gedeeltelijke mislukking van den oogst wil met de tegenwoordig geldende prijzen en steun maatregelen zeggen, dat groote armoede zal worden geleden door de gezinnen, welke getroffen worden door een misoogst op het bedrijf. Reserves zijn thans, na een zoo langdurige crisistijd niet meer aanwezig. Men zal dus aangewezen zijn op de steunverleening. Zullen niet een groot aantal tuinders dezen winter tvan hun bedrijven af moeten, omdat zij niet meer de benoodigde gelden kunnen bijeenbrengen uit hun schamele oogst om in de dagelijksche behoeften van !het gezin, hoe sober gesteld, te voorzien? Deze vraag pijnigt do mcnschen. Wie zal bij diegenen zijn, die misschien naar de werkverschaffing zullen worden .verwezen? Het is dan ook zeer logisch, dat op de verschillen de vergaderingen waar tuinders bijeenkomen, deze Djiandendo kwestie naar voren wordt gebracht. Hier wil men den hierboven geschetsten gang van Raken tegenhouden door een gemeentelijke steunrege ling aan te vragen, daar wil men aandringen op spoedige en volledige uitbetaling van de steun. Overal spreekt de vrees uit, dat de reeds verwachte ontknoo ping van: „naar de werkverschaffing" nu zal komen. Dat wil men uit alle macht voorkomen. Bij de gelegenheid tot candidaatstelling in de vaca ture K. Bekker, voorzitter van het Bestuur van den Dieps- en Moormeerpolder is geen tegencandidaat gesteld, zoodat de heer Bekker weer als bestuurslid yan dien polder verkozen zal worden. De afdeeling Zuidscharwoude van den Bond van arbeiders in het Land- en tuinbouw en zuivel bedrijf heeft zich tof. het gemeentebestuur gericht met het verzoek voor de arbeiders in de werkver schaffing, de wachtweek geheel op te heffen op grond van de overweging, dat de loonen zoo gering zijn. dat een tijdelijk buiten eenig inkomen zijn den toestand der arbeiders onhoudbaar maakt. De afd. Langendiik van Volksonderwijs heeft fean den raad van Zuidscharwoude een verzoek ge richt. om 2 leegstaande lokalen der o.l. school voor Kleuterschool tc mogen inrichten. Voor deelname zi i 22 kinderen uit deze gemeente en 13 uit Broek op Langendiik aangegeven. NOORDSCHARWOUDE. FLORALIA. Bloemen, bloemen en nog eens bloemen. De ge heele groote zaal van Concordia is gevuld met stel lages, waarop een keur van bloemen en planten staat uitgestald; een en ander geeft de zaal een fleurig aanzien. De damesclub „W.O.L." houdt hier n.1. een flora- lia-tentoonstelling. Verschillende kweekerijen heb ben een stand op de tentoonstelling ingericht en met élkaar wordt een mooi geheel verkregen. De fa. Holsmuller zorgt voor den theethuin, welke op het toonecl is ingericht. Heel mooie inzendihgen bloemen en planten zijn te bewonderen. Vooral een werkstuk van den heer J. Deutekom van Noordscharwoude trekt de aandacht. Dit is een van bloemen en boombladeren vervaardig de voorstelling: Geloof, Hoop en Liefde. Zeer veel arbeid is hieraan besteed. De belooning met een eersten prijs met 100 punten, met bijzondere vermel ding voor het vele werk, hieraan besteed, is dan ook alleszins op haar plaats. Wij laten hieronder de verdere prijzen volgen: Vrije inzendingen: Bloemstukken: Mevr. de Vries —Borst, 2e prijs met 62 p.; Bouquetten: Mevr. Kal verdijk—Willems le prijs met 82 p.; Mevr. Kooij—Bos 2e prijs 75 p.; Mevr. OudshoornLindeboom, 3e prijs, 65 p. Cacteeën: Mevr. Otto—Keeman, le pr., 80 p.; Mevr. Boot—Witsmeer, 2e pr. 70 p.; Mevr. Langedijk—Sloo- ves 3e pr. 60 p. Diversen: Mevr. Hop, palm, le pr. 97 p.; Mevr. GrootOotjers, bladbegonia 2e pr. 95 p.; Mevr. Schui temaker—Schagen, clivia, 3e pr. 93 p.; Mevr. Boot— Witsmeer, ster, 4e pr. 91 p. Planten vorig jaar: Ouderen. Mevr. Kalverdijk Willems, 2e pr. 60 p.; Mevr. Bos—Warde naar, 4e pr. 45 p.. Idem kinderen. Marijke Tauber, 3e pr. 50 p. Volwassenen. Geraniums. Mevr. KeemanTer Meu- len le pr., 77 p.; Mej. N. Ootjers 2e pr., 75 p.; Mevr. De VriesBorst 3e pr., 72 p. Bolbegtmia's. Mevr. Hop—Langedijk le pr., 94 p.; Mevr. Keeman—Ter Meulen 2e pr., 83 p.; Mevr. P. Deutekom 3e pr., 78 p., Mevr. LangedijkSlooves 4e pr., 76 p. Coleas. Mevr. Visser—Butter le pr., 96 p.; Mej'. N. Ootjers 2e pr., 88 p.; Mevr. De Vries—Borst 3e pr., 80 p.; Mevr. OttoKeeman 4e pr., 76 p. Kinderen. De kinderen hadden ook voor aardige inzendingen gezorgd. Er waren heel mooie plantjes onder. De uitslag was als volgt: Fuchsia's: Kees Jongsma le pr., 89 p.; Nel Boot 2e pr., 84 p.; Kees Jongsma 3e pr., 82 p.; Gerard Bar- neveld 3e pr., 77 p.; Marijke Tauber 4e pr., 70 p. Dik Langedijk 4e pr., 66 p. Begonia's: Klaas van Nienes le pr., 96 p.; Wim Muller 2e pr., 72 p.; Kees Jongsma 2e pr., 71 p.; Bart Visser 3e pr., 70 p., Marijke Tauber 3e pr., 67 p., Piet Smit 4e pr., 66 p.; Dirk Jonker 4e pr., 65 p.; Martien Ooms 5e pr., 62 p.; Marijke Tauber 5e pr., 59 p. Agaratums. Trijnie Timmerman le pr., 72 p.; Arie van Nienes 2e pr., 65 p.; Didi Deutekom Jd. 3e pr. 61 p. 's Avonds werd door de zangvereeniging Crescen do een concert aangeboden, hetgeen zeer goed ge slaagd kan worden genoemd. ZUIDSCHARWOUDE. De afdeeling; van den Nederl. Tuindersbond ver gaderde ten lokale van den heer Kramer. De op komst was niet groot. Na de gewone plichtplegin gen bii de opening, de lezing en goedkeuring der notulen, werden eenige besprekingen gehouden n.a. v. de op 14 September te houden protestvergadering uitgaande van het District Noordholland van den N.T.B. Van verschillende zijden werd de noodzake lijkheid van een dergelijke protest-actie bepleit, waarbij de slechte uitkomsten van de tuinbouwbe drijven werden belicht en den geringen steun van de regeering op verre na niet voldoende wordt ge acht. om het mogelijk te maken, aan ziin verplich tingen te voldoen. Goedgevonden werd. dat men in zoo groot mogeliiken getale aan de protestvergade ring te Alkmaar zal deelnemen. Zooveel mogelijk zal men per fiets gaan. Voor vrouwen, die niet kun nen fietsen, zal de helft van de reiskosten per bus uit de kas worden vergoed. De fietsers zullen zich bii het begin van den nieuwen weg door het Geest- merambacht verzamelen in de gemeente Noordschar" woude, waar de deelnemers uit de meer noordelijk gelegen plaatsen bii zullen aansluiten, om dan later zich te vereenigen met die uit Koedijk en St. Pan- cras. Verschillenden hebben daarna het woord gevoerd over de luizenplaag. De verwoestingen, die deze heeft aangericht, ziin van dien aard. dat het be schot er ten zeerste onder zal lijden. Waar de steun zelfs op éen redelijken oogst reeds veel te gering is, om het hoofd boven water te houden, was het voor de vergadering duidelijk, dat bii een geringen oogst, of misgewas, waarop het voor verschillende bou wers, mede als gevolg van het ernstig optreden van vallers en draaihartigheid. zal uitloopen, de moeilijk heden voor de betrokkenen niet te dragen zijn. Daarom werd goedgevonden deel te nomen aan een vergadering, die van verschillende afdeelingen zal worden belegd, ten einde de situatie te bespreken, die van een en ander het gevolg is en waarvan het de bedoeling is een beslissing uit te lokken den treu- rigen toestand met den regeeringscommissaris te be spreken. De heer S. de Ruiter drong aan on meer daad werkelijke actie, omdat het bii den tegenwoordigen gang van zaken niet mogelijk is. zich op zijn bedrijf staande te houden. Sommigen wilden wel deze rich ting uit. doch anderen wezen op de weinige eensge zindheid, welke onder de tuinders heerscht. verdeeld als ze zijn naar godsdienstige (politieke) richting. Ook onder de niet-confessioneelen. werd geoordeeld, ontbreekt daartoe nog de noodige wil en durf. Voor een meer daadwerkelijk optreden acht men zelfs nu den tijd nog niet rijp. zoodat geen definitieve be slissing werd genomen. Nog werd goedgevonden, dat de leden van de af deeling de kool zullen binnenhalen voor het be stuurslid, den heer Kramer, die door ongesteldheid daarvoor zelf wel niet in de gelegenheid zal zijn. Na nog enkele huishoudelijke zaken besproken te hebben, werd de vergadering gesloten. MAGGI'S DEMONSTRATIEAUTO. In de komende weck zal deze rijdende keuken een bezoek brengen aan de Langedijken, Koedijk en St. Pancras. BLOEMBOLLENVEILING VER. WEST FRIESLAND TE BOVENKARSPEL. De aanvoer begint snel te verminderen en ook de kwaliteit gaat als gewoonlijk dan achteruit. Dit was wel mede het gevolg dat er ook nu weer zeer veel onverkocht bleef. Noteering was boven m.D. Albino 12 op 2.202.45; idem 1112 22.05; Albe- rio 12 op 2.75; Brillant Star 12 op 1.501.60; idem 11—12 1.30-1.40; Boule de Neige 11—12 2.—; Carrara 12 op 2.70; El Toreador 11—12 1.65; 10—11 1.05; Gran duc 12 op 3.05; Gen. de Wet 12 op 2.10—2.40; Le No- tre 12 op 1.85; 11—12 1.40—1.50; Lodewijk XIV 12 op 2.65; idem 1112 2.Mon Tresor 12 op 1.501.60; Mar. Niel 11—12 1.90; Pr. Elisabeth 12 op 1.30-1.40: Rose Copland 11—12 1.95; Will. Copland 12 op 1.20 —1.25; 11—12 1—1.05; Will Pitt 12 op 1.30—1.45; 11— 12 1.10—1.20; Yellow Giant 12 op 2.90; Zwanenburg 12 op 2.20-2.80, 10—11 1.S5. DEN HELDER Carillon-bespeling op Dinsdag 17 September 1935, des avonds van 8 tot 9.30, van het carillon van het Zeehelden-monument op het Helden der Zeeplein te Den Heldèr, door den heer Ferd. Timmermans, stadsbeiaardier van Rot terdam en Schiedam, Programma: 1. Praeludium (allegro) Schepers 2. a. Gangspildeuntje J. J. Viotta b. Een draaiersjongen R. Hol c. Ilollandsch liedje S. Abrahamsz 3. Andante cantabile Jef Denijn 3. a. Naar zee Uit Valerius' b. Lied van Bergen op Zoom Gedenckclanck c. Danklied. 5. Hollandsche feestdag (4 boeren dansen) Ferd. Timmermans W I E R I N G E N DEN OEVER. Waardig slot van de Florafeesten. J.l. Dinsdagavond zijn de Florafeesten van dit jaar wederom gesloten. Dank zij het prachtige weer had den velen zich dezen avond opgemaakt het tentoon stellingsgebouw alsmede het feestterrein nog eens met een bezoek te vereeren. De mandolineclub onder leiding van den heer S. Bruul zorgde voor het mu zikale gedeelte. Nadat deze vereeniging op zeer ver dienstelijke wijze enkele muzieknummers ten ge- hoore had gebracht werden de prijzen uitgereikt aan de winnaars van de op Zondag en Maandag gehou den wedstrijden. Vervolgens maakte de heer C. Koorn Vz. de uitslagen bekend van de bekroningen op bloemen en planten. Het tentoonstellingsgebouw had zich inmiddels tot den nok gevuld. De verloting had plaats onder lei ding van brigadier Bergsma met als secundanten de rijksveldwachters Kloprogge en de Jong. De heer C. Tijsen Mz., voorzitter van Flora, dankte allen hartelijk die hadden medegewerkt aan de or ganisatie en het was hem een bijzonder genoegen te kunnen terugblikken op de zoo uitnemend geslaagde Florafeesten. Het 29e jaarfeest van Flora behoort thans weer tot het verleden en we hopen het 6e lustrum, dat Flora thans tegemoet gaat, weer met evenveel pleizier te vieren. HOOGWOUD De heer P. Donker, alhier, behaalde met zijn koe Aagje 15 een eerste prijs op de Nationale tentoonstel ling te Utrecht, In het gezin van den heer P. L. aan de Kerkelaan hebben zich gevallen van roodvonk voorgedaan, zoo dat ook deze gemeente niet geheel vrij blijkt te zijn van deze besmettelijke ziekte. Z IJ P E Vanwege de Holl. Mij. van Landbouw, afd. Zijpe werd Dinsdag 10 Sept. de eindles van den melkcur- sus gehouden. Deze cursus werd gehouden op de boerderij van den heer P. Vries te Schagerbrug, onder leiding van den heer A. Karbaat als voormelker te Burgerbrug. Er namen slechts 3 personen aan dezen cursus deel, waarvan een werd afgewezen. De twee heeren, Jac. Zeeman Wz., en C. Schuijt Kz., beiden te St. Maartensbrug, behaalden een diploma. De examencommissie bestond uit de heeren F. Groot, Hoorn, Jn. Kamp, Berkhout en P. J. Eriks, eveneens te Hoorn Tevens waren aanwezig de heeren D. Jongejans, leider voor de theoretische lessen en H. Rezelman en C. v. d. Sluijs, resp. voorzitter en secretaris der afdeeling. Bij monde van den heer Groot werden de diploma's uitgereikt, waarbij gewezen werd op de waarde van goed melken. SINT MAARTEN EENIGENBURG. Zoo is dan de laatste onzer drie kermissen ook weer ten einde en kan ook een overzicht eeeeven worden van dit plaatselijk ontspanningspretie. In tegenstelling met voorgaande jaren, had men nu zomerweer, zoodat dit de vreugde kwam vergrooten en vreugde was er. Als altijd waren er voor jeugd en ouderen kinder- en volksspelen georganiseerd. De jongens van 610 jaar konden zich in het zweet huppelen in een zak. die van 19—14 iaar vertoonden hun kunsten op de spriet, terwijl de meisjes van 1014 jaar als taak kregen om een letter od te hangen. Daar de feestcommissie nogal riik in haar duimkruid zat, was deze zoo mild om aan al de 20 deelnemers(sters) voor hun prestaties een priisie uit te reiken. Dinsdag was voor de mannelijke bevolking de ge legenheid opengesteld om hun vlugheid te toonen op een rijwiel, waarvan de versnelling was omge keerd. zoodat het enkelen met al hun harde trap pen. soms niet mogelijk was om op de fiets te blij ven of het pad te houden. De dames was de hengel sport toegewezen en hier kon men zien dat menige dame bot ving en evenals vele SDortbroeders. zonder visschen naar huis moest. Als priiswinaars kwamen onder de heeren uit: C. Zutt le. M. Tesselaar 2e en J. Notteknan 3e prijs en bij de dames D. Spaans le C. Pronk 2e en B. ten Hoeve 3e nriis. Vermelden wij nog dat Daan Pool Maandagavond in café ..De Burcht" optrad en men als altijd, goed op dreef was en met zijn maat Tommy de aanwezi gen weer een kostelijke avond heeft bezorgd, 's het einde van dit overzicht bereikt en staken wij hier mede weer voor een iaartie. SPANBROEK. KERMIS. Onder begunstiging van het mooie weer werd al hier Maandag de draverij gehouden. Er werd fel ge reden en men kreeg menige spannende rit te zien. De uitslag luidt als volgt: le prijs f 40, Johannes, eig. berijder, Baba, Alkmaar; 2e prijs f 20, Nellv, eig. berijder Verstering, Breezand; 3e prijs f 10, Betsy eig. ber. C. Zwaan, Hoorn; 4e pr. f 5, R. Klaver, be rijder C. Klaver, Sijbekarspel. Dinsdag's werden er kinderspelen en volksspelen gehouden, welke allen vlot verliepen. Er heerschte alle dagen een gezellige drukte. In beide richtingen geslaagd. Gisteren kwamen te Moermansk aan de beide vrachtschepen „Anadyr" en „Stalingrad" die in een scheepvaartseizoen de tocht van Wladiwostok naar Moermansk via den Noordelijken zeeweg hebben vol bracht. Tevens zullen vandaag de vrachtschepen „Vanzetti" en ..Iskra" te Wladiwostok aankomen. In de Russische dagbladen constateert men, dat nu de bruikbaarheid van den Noordelijken zeeweg in beide richtingen bewezen is, hierlangs een norma le scheepvaartlijn ontstaan zal. H.M DE KONINGIN EN H.K.H. PRINSES JULIANA NAAR NEDERLAND TERUG. De vacantie van H.M. de Koningin en H.K.H. Prin ses Juliana is ten einde. De beide vorstinnen zijn in Nederland aangekomen. DRAVERIJ TE HOORN. Troiteur zorgt voer een verrassing. Begunstigd door goed weer en een zeer talrijk pu bliek heeft Hoorn gisteren zijn ijraverij gehouden. Van de 36 ingeschreven paarden meldden zich er 24 aan de start. Het langebaan paard Trotteur heeft laten zien dat zij ook op het korte pad wel een voetje kan. Glossy Silk, het eeuwige plaatspaard was wéér tweede. Zou dit aldoor toeval zijn? Hierop zul len wij maar niet verder ingaan, niettemin valt de verrichting van Trotteur te loven. Grettchen H van den heer Silver uit Oudesluis liep dezen middag heel goed, in 4 spannende ritten reken de zij met Sally Harvcster af. waarvan 1 rit dead Heat. Doch in de tweede omloop moest Grettchen do meerderheid aan de 5 meter gunstiger staande An na Bradford erkennen. Om half twee gaf Vaandra ger het eerste startsein. Eerste omloop: Fatima, 295 M., klopt in twee rit ten Quick G, 285 M.; Marie P, 285 M. heeft weinig moeite met Wilda, 280 M.; Grettchen H, 300 M., wint in 4 snelle ritten van Sally Harvester, 300 M., een rit gelijk; Lady Bond, 300 M., in 3 ritten van Calumet Contender, 295 M., die in handen van v. d. Berg op deze kortebaan niet meeviel; Nordeck, 290 M., klopt gemakkelijk Edna M., 295 M., dit eens zoo snelle paard heeft zijn tijd gehad; Our Ulhan B, 290 M., verloor in 3 ritten van Anna Bradford's Guy, 295 M., 1 rit beide witte vlag; Betty Worthy, 295 M., van Trotteur, 285 M., Rolls Royce, 295 M., wint van X Smiling, 280 M., toch belooft laatstgenoemde wel iets in de toekomst, het paard is nog jnaar 5 jaar en heeft nog geen kortebaanroutine. Glossy Silk, 290 M., klopt in 2 snelle ritten den winnaar van Beverwijk Mac Gregor, 295 M., Mixerin 20 M., Navarra, 290 M.. Alinda. 290 M.. Catabora F 285 M., Harvest lee, 295 M., Xiphias, 280 M. Tweede omloop: Rolls Royce, de eenige afgevaar digde uit Friesland, moest het in 2 ritten tegen Har vest lee afleggen; Glossy Silk klopt gemakkelijk Ma rie P.; Anna Bradford's Guy wint van Grettchen II, Fatima zendt in 3 ritten Alinda naar stal; Nordeck klopt Lady Bond, daar deze telkens voor de finish wegsprong; TrotteurMixerin. Derde omloop: Harve6tlee blijft na 3 ritten de meerdere van Anna Bradford's Guy; Glossy Silk klopt gemakkelijk Nordeck; Trotteur in drie ritten Fatima. Beslissing: Glossy Silk wint in 3 scherpe ritten van den snellen Harvest lee; Trotteur stilstaand paard. Om de eerste en tweede prijs Trotteur—Glos sy Silk. De uitslag was dus: le prijs f250 Trotteur. 285 M. eig. K. Tames te Oostzaan, ber. F. Broers: 2e prijs f 100 Glossy Silk, 290 M., eig. J. Vrijlandt te W.IJsel- monde, ber. J. van Leeuwen Jr.; 3e prijs f50. Har vest lee. 295 M.. eig. M. Hofland te eBverwiik ber. K. Bakker. Terwijl de 4e prijs, f 25 plus f 5, werd ge deeld door Fatima, 295 M., eig. J. Haan te Wiicte Wormer (J. Vergav), Nordeck. 290 M., eig. J. A. Cats te Sloterdijk, ber. eig., en Anna Bradford's Guv, 295 M., eig. W. Kool te Abbekerk (J. van Leeuwen Sr.). Mooi op tijd was deze draverij geëindigd. ZONDAG 15 SEPTEMBER. NED. HERV. GEMEENTE. Schagen. voorm. 10 uur, Ds. de Pree, van Hoorn. Barsingerhorn, geen dienst L Wieringerwaard. voorm. 10.30 uur. Ds. Eikema. Burgerbrug. voorm. 10.30 uur. Ds. Drost, van Heem stede. St.-Maartensbrug, zie Burgerbrug. Oudesluis, voorm. 10 uur, Ds. Witkop. Petten, geen dienst. Schagerbrug, zie Oudesluis. Dirkshorn, voorm. 10.30 uur, Ds. de Leeuw. On derwerp: Weerloosheid. Nieuwe Niedorp. geen samenkomst Oude Niedorp, nam. 8 uur Ds. de Leeuw. Winkel, voorm. 10.30 uur, Ds. Boeke. Oosterland, voorm. 10.30 uur Ds. Van Beek. Hippolytushoef, nam. 7.30 uur, Ds. Van Beek. Kolhorn, geen dienst. Eenigenburg, voorm. 10.30 uur. Ds. M. van Wichen. Julianadorp. nam. 8 uur. Ds. M. van Wichen. Anna Paulowna, voorm. 10 uur. Ds. Vorstman. Heerhugowaard. voorm. 10.30 uur, de heer P. v. d. Meulen. Proponent Doopsgez. Gem. te Huizum. Hoogwoud, geen dienst Aartswoud. geen dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Barsingerhorn. voorm. 10 uur, Ds. R. van der Veen. Nieuwe Niedorp. geen dienst Hippolytushoef, voorm. 10.30 uur. Ds. Meihuizen. Slootdorp (Herv. Kerk), nam. 2.30 uur, Ds. Me|» huizen, van Wieringen. GEREF. KERK. Kolhorn, voorm. 10 uur en nam. 3 uur. de heer !-. Visch. EVANGELISATIE. Schagen. voorm. 10.30 uur. Ds. Dönselmann. van Amsterdam. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3.30 uur. de heer Boon. Hippolvtushoef. voorm. 10 uur. de heer O. Deen. THE STAR OF HOPE MISSION. Julianadorp. voorm. 10 uur en nam. 7.30 uur. de heer Th. Looij. van Rotterdam. Vastberaden houding van Engeland. Men neemt algemeen aan, dat de gedachtewisse ling die Dinsdag heeft plaats gehad tusschen Sir Samuel Hoare en Lava!, betrekking heeft gehad op de kwestie van eventueele sancties. Hoare zou daar bij 'n zeer vastberaden houding hebben aangenomen en een dringend beroep hebben gedaan op Laval het zelfde te doen. Men verwacht dat de redevoering, die Hoare in de Volkenbondsvergadering van heden zal uitspreken, naar den toon verzoeningsgezind, maar naar inhoud zeer vastbesloten zal zijn. Waarschijn lijk zal ook Laval het woord voeren. De Londensche bladen twijfelen er niet aan, dat Engeland en Frank rijk het thans principieel eens zijn. Verschillende bladen melden, dat een reeks lan den, zooals Noorwegen, Zweden. Denemarken en Ne derland verklaard hebben, dat zij uit den Volkenbond zullen treden, wanneer de groote mogendheden too nen, niet bereid te zijn het Volkenbondshandvest toe te passen. Ook verscheidene Zuid-Amerikaan- sche staten zouden een zeer energieke houding heb ben aangenomen. ERNSTIGE VECHTPARTIJ. Dinsdagavond had tijdens de kermisviering te Dinther (N.B.) een vechtpartij plaats, waarbij P. van D. uit Dinther met een mes in het hoofd werd gesto ken. Dr. Lebeau uit Dinther verleende de eerste hulp. De dader, zekere K. uit Dinther, kon nog denzelf den avond gearresteerd worden. Hij is in verzekerde bewaring gesteld.

Schager Courant | 1935 | | pagina 2