Cursus schoolvrije jeugd. Plaatselijk Nieuws. Corseft-specialiste Uit Bergen. fa. G.de Waard, Schagen Woningbouwvereniging „Schagen". 3 ülT de OMGEVING Alkmaarsehe Kaasmarkt. Bekendmaking. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente SCHAGEN maken bekend, dat bij genoegzame deelname aan den Raad zal worden voorgesteld een Cursus voor school vrije jeugd te doen houden voor hen die den 18-jarigen leeftijd nog niet hebben bereikt. Aanmelding tot deelname kan geschieden vóór 1 October a.s. bij het Hoofd der O. L. School. Schagen, 12 September 1935. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J CORNELISSEN. De Secretaris, ROGGEVEEN. MARKTOVERZICHT. Groote aanvoer van vette koeien Donderdag i.1. en de handel was als ie de een hoorde slecht en de ander sprak van goed, dus zullen wii maar schrij ven redelijk. De duurste koe bracht op f210, af komstig van den heer K. Meurs te Winkel en ver kocht aan Gebr. Kweldam te Schagen. Dit dier kwam op 25 ets. Op de gelde- en kalfkoeien-markt wordt het ook steeds drukker, handel iets beter De kooplieden Boontjes en Schoen hadden een mooie collectie Schotten aangevoerd. Pinken en stieren niet aangevoerd. De handel in graskalveren was stug. Vette kalveren stil en nuchtere kalveren duur. han del vlug. De paardenhandel is goed: deze zijn duur. Oude slachtschapen 12—20 gld.. handel matig. Jonge vette schapen., handel goed. tot f 17. Lammeren voor de slacht, hoogste prijs f10. voor de weide. f7. han del zeer matig. Magere schapen, handel stug. tot f12. In bokken en geiten weinig te doen. Vette van kens weinig aangevoerd, handel trekkend: hoogste noteering 22 ets. De handel in biggen en schrammen was heel goed. Deze handel gaat den laatsten tijd zeer goed. Kippen, konijnen, enz., bij 't oude. DAMES! 'n Kalasiris Maatcorset verschaft U door de heerlijke steun een ongekend genot. A.s. Woensdag 18 September, van half elf tot half vier gelegenheid tot raadplegen van „SENSATIE IN HET WARENHUIS" DRAAIT IN THEATER ROYAL. Een aardige, vlotte film. vol geestigheden, die deze week in Theater Royal draait. Fritz Wicsinger is als „animator" bij het waren huis May in betrekking. Hij heeft tot taak, steeds wanneer een klant bij het koopen van een artikel aarzelt, als elegante kooper te verschijnen en juist over het betreffende artikel in bewondering te zijn. En meestal besluiten de klanten dan vlug tot den koop. Fritz heeft veel goede ideeën, maar Barun, de bedrijfsleider, eischt altijd de eer daarvan voor zich zelf op en verhindert den iongen man steeds om den directeur te spreken te krijgen. Fritz heeft ook een meisje. Amv. een schattig bloemenverkoopstertie. die niet weet in welke func tie Fritz in het warenhuis werkzaam is. Op zekeren dag wil zij bij Mav een horloge voor hem koopen en ziet hem daar in zeer elegante klee ding, terwijl hij in zijn functie van ..animator" horloges uitzoekt voor zijn zoogenaamde vrien dinnen. Zij gooit hem het horloge voor de voeten, noemt hem een bedrieger en loopt weg. Als Fritz haar achterna wil. houdt de portier hem tegen om dat de kleeren die hij bii zijn werk draagt, het eigendom van het warenhuis zijn Fritz rukt zich echter los en Kriegel, de huis-detective, stormt, den vermeenden dief na. Er ontwikkelen zidh dolle situaties als Fritz tij dens zijn vlucht door een misverstand met de ver loofde van den directeur in de bar komt. waar Amy bloemen verkoopt. Fritz redt zich op waarlijk origineele en hoogst komische wijze uit de verlegenheid, zoo zelfs, dat zijn directeur hem tot zijn assistent, en mede-direc teur benoemt. Wat er daarna met Fritz en Amy gebeurt, kunt U begrijpen. Wij radon ieder aan. deze geestige, aardige film te gaan zien. N.O.G. Het aantal leden, dat de Septembervergadering van de afdeeling Schagen van het N.O.G. j.1. Don derdag bezocht was bizonder groot. Dc voorzitter sprak daar zijn blijdschap over uit in zijn openingswoord. Het doet goed, dat in benarde tijden als die wij r.u voor ons openbaar onderwijs be leven te weten, dat de loden belangstellen in de za ken, die dit onderwijs en de organisatie betreffen. De notulen der vorige vergadering werdpn gelezen en zonder op- of aanmerking goedgekeurd, terwijl eenige ingekomen stukken voor kennisgeving werden aangenomen. Ingezonden waren op aanvraag de bekende, mooie platen, die teeen den tijd. dat de leerlingen worden toegelaten in de verschillende plaatsen zullen wor den opgehangen. Het locale crisisfonds werd opgeheven en er zal deelgenomen worden aan het landelijk crisisfonds. De leden der propagandacommissi»» zullen de afdec- lingsleden bezoeken om hen op te wekken maande lijks een bijdrage af te zonderen voor de werklooze jongeren om het mogelijk te maken, dat deze ten minste hun studie kunnen voortzetten. Vervoleer.s bracht een der afgevaardigden verslag uit van .1e oleemeene vergadering Uitvoerig schet ste de heer De Vries de verschillende zaken, die ter sprake geweest waren. Een dankbaar applaus klonk na zijn rede. Hierna vroegen verschillende leden nog nadere inlichtingen, vooral betreffende de voor stellen omtrent het U.L.O.-ondcnvijs. De beide afge vaardigden gaven daarover nog verschillende bij zonderheden tot bevrediging der vergadering. Wel kwam dc groote wenscheliikheid naar voren, dat die leden, welke bii het U.L.O.-onderwijs werkzaam zijn, zich zouden aansluiten bii de U.L.O.-groep in onze organisatie. Tot correspondent voor het Ondersteuningsfonds werd benoemd de heer C. Dekker tc Schagen. die deze functie aanvaardde. Vervolgens drong de Voorzitter er op aan. dat voor de a.s. wintermaanden leden zich beschikbaar ■den stellen om een inleiding te houden over een ~mder onderwerp. De volgende vergadering werd aald op Donderdag 10 Oct., 's avonds 7 uur. x\'a rondvraag volgde sluiting. De heer R. Brugman benoemd tot voor zitter. Gisteren vergaderde bovengenoemde vereeniging, 's avonds om half negen, ten lokale van den heer J. K. Boontjes. De heer Ch. H. Th. Schmalz opent dc vergadering en heet de aanwezigen welkom. Spr. acht het goed gezien van den secretaris, de agenda kort te maken, want op deze vergadering zal er nog wel een volgen. De secretaris, de heer T. de Jong, leest dan de notulen, welke onder dankzegging worden goedge keurd. Naar aanleiding van de notulen wordt medegedeeld, dat het Rijk heeft toegezegd een onderzoek naar het onderhoud der woningen te zullen instellen. De verlenging der aflossingstermijncn van 50 op 75 jaar is niet doorgegaan. Met een huurder, die huur op achter is, is alsnog een schikking getroffen. Een nieuwe voorzitter. Aan de orde is de benoeming van een bestuurslid en voorzitter. De heer Schmalz zegt blij te zijn voor de laatste maal een vergadering te pres.kleeren, Niet dat er iets aan de goede verstandhouding ontbrak, an dere redenen nopen hem zich uit hel openbare leven terug tc trekken. Na stemming blijkt de heer R. Brugman te zijn benoemd tot bestuurslid en voorzitter. De waarn. voorzitter hoopt op een gelukkige keus en wenscht het bestuur en trouwens alle leden een prettige samenwerking toe. De heer De Jong wil, nu de heer Schmalz als be stuurslid gaat scheiden, hem dank zeggen voor de welwillendheid om de vergaderingen te leiden. Spr. hoopt den heer Schmalz altijd te zien op de le denvergaderingen en dat zijn belangstelling voor de vereeniging een blijvende mag zijn. (Applaus.) Het is den heer Schmalz steeds een genoegen ge weest, de vergaderingen te presidecren; de samen werking was steeds perfect en spr. belooft dc ver eeniging, wanneer dat noodig is, steeds met raad en daad ter zijde te staan. (Applaus.) Voorts dankt, dc voorz. den heer Rezelman, voor zijn toezegging, om de belangen van de vereen, als gemeentearchitect steeds te blijven behartigen, be veelt die belangen warm bij den heer Rezelman aan. De heer Rezelman zegt volle medewerking toe, heeft die zelfs al verleend. Hierna volgt sluiting. TERAARDEBESTELLING G. W. v. BLAADEREN. Gistermiddag om twee uuV werd het stoffelijk over schot van den zoo plotseling overlccicii Bergonschen schilder G. W. van Blaaderen van huize Bloemveld aan den Buerweg uitgedragen, om op de Algemeene Begraafplaats aan den schoot der aarde te worden toevertrouwd. Onder do aanwezigen die den gestorven kunste naar de laatste eer bewezen, merkten wij o.m. op de kunstschilders B. Essers, A. Colnot, J. Ponsleyn, Henri Kuyten, Leo Gestel en P. van Wijngaard; de beeldhouwers Rildo Krap cn Tjipke Visser; den kunstverzamelaar P. Boendermaker en den gemeen te-architect den heer J. Roggeveen. Namens den liollandschen Kunstenaarskring voer de aan de groeve Piet van Wijngaard het woord, om den overledene een laatsten groet te brengen. Spr. herinnerde er aan, dat in 1'JiiJ Van Bladeren een der oprichters van den kring was. Weliswaar is hij later uitgetreden, maar hij bleef steeds op de bres staan voor do nieuwe slruoniingen in de kunst. Zijn pionierswerk zullen wij in ccrc houden. Rust in vrede, aldus spr De heer Jan biagler, van Elsevier, herdacht Van Blaaderen als mensch en als kunstenaar. Als mensch zullen wij hem nooit vergeten, zeide spr., omdat hij zoon fijn mensch was, die vocht voor zijn groote en edele idealen Daarvoor heeft hij zijn heele leven lang gevochten; hij heeft nooit een compromis gesloten en is steeds den rechten, zuive ren weg gegaan. Als kunstenaar was hij steeds al tijd even eerlijk. Wanneer wii zijn werk overzien en gedenken, dan moeten wij er ons over verwonderen, dat zoovele mcnschen niet hebben geweten, wat hij voor de kunst beteekende. Vooral in zijn Fransche periode kwam het fijne gevoel van den kunstenaar naar voren, troffen diep zijn gesloten composities. Deze kunst heeft niemand Van Blaaderen nage daan. Namens alle vrienden bracht spr. den gestorven kunstenaar een laatst vaarwel. We zullen hem nooit vergeten, aldus eindigde spr. Een zoon van den overledene dankte voor de laat ste eer z n vader bewezen. Automatiseering van de telefoon. Be gin 1936 gereea. Men is momenteel druk bezig met do voorberei dende werkzaamheden voor de automatiseering van de telefoon, welke begin 1936 gereed zal zijn. Technisch personeel van den Rijksteleioondienst, onder leiding van een ingenieur uit Alkmaar is doende de kabels op ie nieten en na te kijken, ten einde ze straks geschikt ie maken, als de automati seering zal worden ingevoerd. L)eze week was men bezig aan de Breelaan, daarna komt de Wilhelroina laan aan de beurt. Er wordt naar gestreefd de auto- malisecring in de eerste maand van het nieuwe jaar gereed te hebben. Chef der politie ontslaa verleend Naar wij vernemen, is aan den chef der politie, den heer 11. G. Vermeulen, met ingang van 13 Sep tember ontslag verleend uit zijn betrekking. Bij informatie ten gemeentehuize deelde de loco burgemeester, wethouder J. Willekes Macdonald ons mede, dat dit inderdaad juist was. Wij zullen ons van nadere bijzonderheden, dit plotselinge ontslag betreffende, onthouden, daar met. publicatie van de feiten, welke daartoe hebben geleid, geen enkel belang gediend is. De heer Vermeulen heeft nog gisteren de gemeen te verlaten. Een opvolger is tot op heien nog niet benoemd. H.B. v.h. Holl. Bloembollenkweekers Genootschap vóór saneering. Het Hoofdbestuur van het Ilollandsch Bloembollen kweekers Genootschap heeft zich met 14 stemmen voor, 3 tegen en 2 blanco uitgesproken voor de wen- schelijkheid, dat de saneringsmaatregelen voor het tecltjaar 19351936 in haar gehcclen omvang gehand haafd moeten blijven. Het geheele Hoofdbestuur verklaarde zich tegen teeltbeperking zonder mini mumprijzen en fondsvorming is vastgesteld. Nog deze maand zal een algemeene vergadering worden belegd, ten einde deze gewichtige quacstie te bespre ken. Rheumatische knobbels op de vingers „Steeds vermoeid en lusteloos" Een sprekend voorbeeld hoezeer Kruschen Salts er toe medewerkt urinezuur uit het lichaam te ver drijven, vindt ge in het volgende schrijven, dat wij zoo juist van een dame ontvingen. „De gewrichten mijner vingers waren opgezwollen, zoowel als de gewrichten mijner teenen; deze zwel lingen werden langzamerhand uiterst pijnlijk. Ik voelde mij bovendien lusteloos en steeds erg ver moeid. Rust en een dieet werden mij voorgeschreven; tegelijkertijd begon ik met Kruschen Salts. Dit is nu achttien maanden geleden ik voelde mij toen in derdaad doodziek. Ik nam Kruschen Salts precies als voorgeschreven, in een glas warm water op de nuch tere maag en L' kunt mij gelooven ik ben nu een geheel and^r mensch U kunt er op rekenen, dat ik niet zal nalaten ook aan anderen het geheim van mijn succes te vertellen." Mevr. W. R. M. De zes zouten, waaruit Kruschen Salts is samen gesteld, sporen ingewanden, nieren en lever aan tot krachtiger werking, waardoor urinezuur en andere afvalstoffen, die de oorzaak kunnen zijn van rheu- raatiek, jicht en ischias, volkomen uit het lichaam worden verwijderd. Kruschen Salts werkt direct op Uw bloedsomloop, zoodat frisch, zuiver bloed door Uw aderen stroomt, vermoeidheid en lusteloosheid ver dwijnen en worden vervangen door onvermoeUe energie en opgewektheid. Stralende gezondheid voor één cent per dag. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a f 0.90 en fl.00 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Lol op, dat op het etiket op de flesch zoowel als op de buitenverpakking, dc naam Rowntree Handels Maatschappij voorkomt. LAN G END IJ K DE L.T.B. VERKLAART ZICH VÓÓR DE SANEERINGSMAATREGELEN VOOR DE BLOEMBOLLENTEELT. Onder voorzitterschap van den heer J. Groen te Zuidscharwoude hebben de besturen der afdeelingen van den R.K. Land- en Tuinbouwbond vergaderd over de vraag, of de saneeringsmaairegelen voor de bloembollencultuur al of niet behooren te worden voortgezet. Na uitvoerige besprekingen verklaart de vergade ring zich voor saneering. Aangedrongen werd daar bij op verlaging van onkosten, een progressieve re geling voor de inkrimping en een verplichting tot veilen, daar nu nog veel uit de hand wordt, ver kocht. en eeh vroegtijdig békend maken van de mi nimumprijzen. Nader zal door liet Bestuur over wogen worden, een voorstel om de teeltbeperking te behouden, de binnen- en buitenlandsche mini mumprijzen af tc schaffen, doch een zekeren prijs te garandceren met behoud van fondsvorming. Na weerlegging van geopperde bezwaren kwam men tot de conclusie, dat men in de bloembollen- cultuur het niet zonder regeeringssysleem kon stel len, doch dat er zekerheid moet komen met be trekking tot de uitbetaling van de 85 pet. van den minimumprijs en dat alle maatregelen tijdig bekend worden gemaakt. NOORDSCHARWOUDE. FLORALIA De tentoonstelling is weer achter den rug. Er is vrij veel belangstelling voor geweest. Het was dan ook wel de moeite waard om eens een kijkje te ne men. Vooral de door den heer J. Deutekom inge zonden voorstelling van „Geloof .Hoop en Liefde" trok veel kijkers. Men had hieraan een attractie ver bonden. Er kon naar worden geraden, hoeveel blaad jes aan dit werkstuk waren gebruikt. Velen hebben er naar geraden, maar niemand heeft het getal. 1583. precies geraden. Toen heeft, men den prijs maar toegewezen aan dengene. die er het diclust bii was, de heer C. Keeman. die 1590 had geraden. De naam van de pop. welke op de tentoonstelling stond en waarnaar ook kon worden geraden, was Geertje. Do heer G. IJ ff te Oudkarspcl was de ge lukkige winnaar. Op het Russisch biljart hadden velen elkanders krachten gemeten. De uitslag hiervan was: 1. J. Timmerman. 2, H. Bouwens en 3. J. Deutekom. al len te Noordscharwoude. Van de sjoelbak was de uitslag: 1. C. Swager. te Noordscharwoude: 2. J. de Jong, Broek on Langen- dijk en 3. P. F. Slot. Noordscharwoude. Aan deze tentoonstelling was een verloting ver bonden ten bate van de Vrouwenclub W.O.L.. Wii vermelden de eerste tien prijzen, welke resp. vielen op de nummers 374 486 180 121 48 371 92 601 347 484. De damesclub kan op een paar mooie dagen te rugzien. BROEK OP LANGENDIJK. BLOEMBOLLENVEILING. De achtste droge bloembollenveiling van de Lan- gendijkcr Groenten-Centrale werd Vrijdagmorgen ge houden. De aanvoer was pl.m. 450.000 stuks bloem bollen. De belangstelling voor de veiling was echter bij zonder gering. Er werd dan ook geen enkel par tijtje door den handel afgenomen. Alle 450.000 stuks zullen voor rekening der sancering komen. Moet de saneering doorgaan? De saneering van het bloombollenbedrijf is thans oen veel besproken zaak. De beslissing over het al of niet doorgaan van de saneeringsmaatregelen is het onderwerp van veler gesprekken, daar de algemeene v ergadering van Bloembollencultuur in het verschiet is. Maandag 23 September zal de groote beslissing vallen: Het agendapunt luidt als volgt: Acht de algemeene vergadering opheffing van de saneeringsmaatregelen na den verkoop van de oogst 1935 wenschelijk? Zoo niet, is de algemeene vergadering van oordeel, dat maat egelen ter voorkoming van overmatige uit breiding ..er teelt gehandhaafd moeten worden, maar geen inlevering van surplus tegen vergoeding meer moet plaats hebben en geen binnen- on huitcnland- sche minimum- of garantieprijzen meer moeten wor den vastgesteld? Zoo niet, is dan de algemeene vergadering van mcening, dat dc saneeringsmaatregelen ook voor bet plant jaar 19351936 in vollen omvang moeten ge handhaafd blijven?. Er was hoog bezoek vandaag! H. K. H. Prinses Juliana maakte van haar bezoek aan Alkmaar gebruik een kijkje te nemen aan onze beroemde kaasmarkt. En toen even later de stapels werden ge opend, ging het weer beter als verladen week. Met 120.lag de hoogste prijs twee volle gul dens boven die van verleden week. Daarna kwam er een van 19% en de dcorsneeprijs was ongeveer 17 a f 18 voor goede kwaliteit. De gang blijft er dus ter dege in en wan neer we deze prijzen nu maar kunnen hou den, begint het er voor menigen boer weer heel wat rooskleuriger uit te zien. Met in begrip van de steun geeft deze kaas een melkprijs van om en de bij 5 cent en dit mag nog niet hoog zijn, het wordt weer houdbaar. Waar de betere vraag vandaan komt? Het eigenaardige is dat bij oploopende prij zen altijd allerlei factoren aanwezig beeten te zijn, die er voorheen niet waren. Men her innert zich nu plotseling, dat de binnenland- sche consumptie thans veel en veel grooter is dan verleden jaar, het buitenland, vooral België, vraagt dringend kaas. Dan is er de droogte, de afnemende productie door het ver gevorderd seizoen. Men noemt de beperking van de productie, de sanserinnsmaatrsgelen, die de regeering nog in petto houdt. De vooruitzichten zijn goed en enkelen spe- culeeren op eventueel oorlogsgevaar, laat ons aannemen voorloopig alleen ten aanzien van Italië. Hoe het zij, er heerschte een optimisme, grooter als we dat in langen tijd hebben ge kend. En de prijs wijst daar ook wel op. Laten we hopen, dat het mag blijven. Ziehier, drie vragen waarin alles besloten ligt en waardoor allen de gelegenheid krijgen hun oordeel over deze kwestie uit te spreken. Het prae-advies van het hoofdbestuur van Bloem bollencultuur luidt, dat alleen de tweede vraag beves tigend beantwoord moet worden. De controle op de teelt kan niet worden gemist, omdat men bij ophef fing daarvan de kans zou krijgen «lat anderen dan bloembollenkweekers zich op deze eenige vrije teelt zouden werpen. De controle moet echter «loor bet vak worden uitgeoefend, zootlat bet dure controle apparaat in Den Haag kan worden gemist. Dc handel moet niet meer worden gebonden aan minimum- en garantieprijzen, gezien do groote be zwaren, zooals de verplaatsing van de cultuur naar het' buitenland en de ontduikingen der voorschrif ten, wat betreft de prijzen. Een argument voor de afschaffing van de dure sa- neering van dit oogenblik is ook de zware financieelo last, welke op de schouders der kweekers wordt ge legd. Bij de afdeelingen van de vereen. Bloembollencul tuur circuleert een voorstel van eenige leden, die inplaats van opheffing van de minimumprijzen voor stellen, tweeërlei minimumprijzen vast te stellen. Een voor die variëteiten, welker beteclde oppervlakte to groot is in verhouding tot de omzet en een voor de overige variëteiten. Dc eerste garantieprijs te stellen beneden den kostprijs en de andere óp den kostprijs. Een en ander om de uitbreiding van die soorten, welke gemakkelijk cn snel groeien, te voorkomen. Uit hét bovenstaande blijkt wel, dat de kweekers niet stil zitten om een zoo goed mogelijke regeling te verkrijgen. Deze inaand is voor ben wel een bij zonder- belangrijke. Z IJ P R SCKAGERBRUG. I3co:e nrestaPe. De heeren C. S. de Moor, alhier en P. Slort uit Schagen, zijn dezer dagen thuis gekomen van een vacantie-fietstocht, waarop zij niet minder dan 2000 kilometer per rijwiel hebben afgelegd. Op dezen tocht, is het Harz-gcbcrgte bezocht, waarna nog „even" werd doorgcfietst naar Berlijn. Vandaar is «ie thuisreis ondernomen. De geheele reis werd in 5 we ken volbracht, voorwaar een kranig staaltje! De a.s. kermis. Onze kermis staat weer voor de deur en biedt ook thans weer „voor elck wat wils'. Behalve ue gewone vermakelijkheden heeft in «le Dubbele Buurt de Centraal Bioscoop, standplaats gevonden, waarin een gevarieerd en uitgebreid pro gramma ten beste zal worden gegeven. Maandags wordt als vanouds de paardenmarkt en tentoonstelling gehouden, uitgaande van «lo afd. Zijpc e.o. van «le IIoll. Mij. van Landbouw. Voor de ten toonstelling zijn ter mededinging aangeboden: 39 nummers paarden, 12 nos. veulens. 61 nos. hoornvee, 61 nos. wolvec, 10 nos. pluimvee, 38 ns. konijnen, 13 nos. bloemen en planten en 15 inzendingen ter op luistering. 's Maandagsmiddags geeft de Landelijke Rijver. „West Friesland" een rijdemonstratio, terwijl na af loop hiervan een wielerwedstrijd gehouden wordt tusschen leden van de wielrennersvereen. „West Friesland" van Schagen en „D.O.Iv.van Den Helder Dinsdagmiddag wordt op don Schagcrweg een kortebaanharddravcrij gehouden om prijzen van f 250, f 100, f 50, en f 25, waarvoor tal van paarden zijn ingeschreven, waaronder do beste dravers uil den lande, zoodat het bier niet aan dc noodigc belang stelling zal ontbreken. De caféhouders hebben bun beste boontje voorge zet. „Het Wapen van de Zijpo" is gemetamorpho- seerd in een winterpaleis. Rij den heer Modder zal dans zich aan attracties paren, terwijl de lieer van der Pol door het engagccren van uitstekend bekend staande accordeonisten, en een feestelijk versierde, gezellige zaal, op aangename wijze voor verstrooiing zal zorgen. Voor nadere bijzonderheden zie men de verschillende advertenties. DE CENTRAAL BTOSCOOP. De bekende Centraal Bioscoop heeft ziin oude standplaats weer ingenomen. Het programma be looft weer veel. Er zullen een drietal films worden vertoond, welke elk voor zichzelf spreken. Des Zon dags kan men de beroemde zanger Josenb Schmidt bewonderen in een der mooiste zangfilms „Als je jong bent", een film die het ongetwijfeld doet en den kermisganger oen paar genoegelijke uren be zorgt. Voor een setisalioneele film is ook gezorgd. Maandag draait .Eerloos", een film van ruitersport en meesterlijke paardendressuur. Wie zou daar niet heen willen gaan om te genieten van de ongeloofc- lijkste staaltjes. Voor den derden dag heeft men een film. welke wii niet behoeven aan to bevelen. Die spreekt voor zichzelf. ..Hei meisje met do blauwe hoed", de Hollandsche film met Lou Bandy. Alle drie dagen is bet programma heel goed ver zorgd. met Ilollandsch Polvgoon-niouws. toeken- en lachfilms. Wij kunnen nog vermelden, dat «le di rectie is overgegaan tot de aanschaffing van geheel nieuwe geluids- en vertooningsannaraten. Hieruit blijkt wel. dat kosten noch moeite worden gespaard om het het publiek naar den zin te maken. Voor bijzonderheden oerwijzen we naar de in dit nummer geplaatste advertentie.

Schager Courant | 1935 | | pagina 11