Vergadering Algemeen Belang. Wethoudersbenoeming. DE MOOISTE FOTO RADIO DEN OEVER. AUTO-ONGEVAL OP DEN AFSLUITDIJK. Twee zwaai- gehavende personenauto's, de een ge kanteld aan de I JsseLmeerzijde van den afsluitdijk nabij K.M.paal 10-5 tusschen het Monument en Bree- zand, de andere 70 M. verder aan de tegenoverge stelde zijde, vormden het resultaat van een aanrit- ding welke Woensdagavond ongeveer half 10 aldaar plaats vond. Op dat oogenblik kwam met groote snelheid uit de richting Friesland een Noordihol- landsche wagen, waarin zich 2 dames en 2 heeren bevonden, aanrijden, welke een vóórrijdenden auto wilde passeeren. Op het laatste oogenblik werd in gezien dat deze manoeuvre met het oog op een ter genligger moest mislukken, weshalve wederom ge tracht werd achter den voorligger te komen. Ook dit mislukte, want met een geweldigen klap vloog de auto tegen den tegenligger, een uit de Garage Velt- inan te Leeuwarden afkomstige, met vader en zoon bemande, auto op, welke 70 meter verder tegen den berm werd geslingerd en grootend eels vernield ob zijn kant bleef liggen. Ofschoon de vader ernstige armwonden opliep, kwamen, wonderlijk genoog de zoon en de inzittenden van den anderen auto er, behoudens lichte ontvellingen, met den schrik af. De marechaussee heeft de auto's in verband met het onderzoek in beslag genomen. Onderwijs. Ter vervanging van Mcf. van Hobokten aan wie ziekteverlof is verleend, is tot tijdelijk onderwijzeres aan de O.L. school te Den Oever benoemd Mej, Oost woud te Haarlem,. NIEUWE N 1 ED O RP Vergadering van de Kïcsvcrecniging Algemeen Be lang ten huize van Kossen. Aanwezig 15 leden. Voorzitter do heer C. Butsen heet de aanwezigen welkom en deelt mede, dat deze vergadering is uit geschreven op verzoek van zes leden. Door voorzitter worden vervolgens twee ingekomen brieven voorgelezen van de heeren Jb. Kooij Cz. en Jn. Zijp, met kennisgeving dat zij zijn verhinderd de vergadering bij te wonen. Beiden hadden een ver gadering in Utrecht. De heer Zijp geeft in. zijn schrij ven nog zijn afkeuring te kennen over de benoeming der wethouders en dringt aan op ongedaanmaking hiervan. Alvorens verder te gaan, vraagt voorzitter of de pers toegang tot de vergadering moet worden ver leend. Waar het volgens voorzitter niet onmogelijk is dat er dingen naar voren worden gebracht en be sproken, waarvan het mogelijk beter is, dat hieraan geen publiciteit wordt gegeven, wordt de vergade ring in de gelegenheid gesteld zich te dezer zake uit te spreken, om de pers al dan niet toe te laten. De meerderheid der vergadering spreekt zich uit voor publiciteit. Hierna worden de notulen gelezen door den secre taris, den beer S. G. Wit, van de twee laatst gehou den ledenvergaderingen. Terzake de wethoudersbenoeming meent dc heer S. van der Stok, dat hieromtrent de omschrijving niet geheel juist is. en dat besproken, is dat het Be stuur hierop voor de Wethoudersbenoeming zou te rugkomen. Niettemin gaat hij met de omschreven clausule dit onderwerp betreffende wel accoord. Overigens worden de notulen zonder op- of aanmer kingen goedgekeurd en geteekend. Hierna wordt door voorzitter voorgelezen een in gekomen schrijven van den secretaris, houdende ont slagaanvrage als secretaris-penningmeester. Na le zing zegt de secretaris zich direct van zijn functie als zoodanig ontheven te willen zien. Op verzoek om nog aan to blijven wenscht hij niet in te gaan. Op een desbetreffende vraag zegt de secretaris, £lat hij na de geruchten omtrent de Wethoudersverkie zing en een persoonlijk onderhoud dat hij hierom trent met den voorzitter heeft gehad, waarin deze te kennen gaf reeds eerder van die geruchten gehoord te hebben, en met het verloop op de hoogte te zijn geweest, geen voldoende vertrouwen meer in den persoon van voorzitter te stellen om langer met hem samen te werken en waar het volgens secretaris niet de eerste keer is, dat hij op een dergelijke wij ze kennis maakt met Rutscn en zijn betrouwbaar heid in twijfel moest trekken, denkt hij er niet aan zijn besluit te herroepen. De voorzitter spreekt do bewering van den secre taris wel tegen, zonder echter de vergadering ten volle te kunnen overtuigen. De heer J. Ie Clercq wordt dan bereid gevonden de functie van secretaris tijdelijk waar te nemen. Vervolgens is het woord aan den heer D. Rempt, als mede-onderteekenaar van bet verzoek een verga dering te beleggen. De heer Rempt, zegt, dat door hun een vergadering is gevraagd om te kunnen uitmaken of de geruchten die er omtrent de Wethoudersverkiezing de ronde doen, juist zijn. Twee leden van onze fractie zouden namelijk met twee leden van de R.K. fractie de Wet houdersbenoeming hebben besproken en reeds vast gesteld en hierbij in beginsel het derde lid onzer fractie (de zittende weth. Kooij) niet gemoeid heb- Maar je moet de plaats innemen die je behoort. Ik kan je hier niet wegstoppen. Die gekken daar bene den, hebben te begrijpen, dat jc niet mijn nieuwste gril bent, maar iets wat blijft, dat je mijn vrouw bent." Zij sidderde in zijn arm, maar drukte zich vaster tegen hem aan. „Ik voel me heelemaal niet als iets dat blijft!" zei ze met een allerongelukkigste uitdruk king in haar stem. „En als je boos bent..." „Ik ben niet boos!" zei Saltash, en veegde baar tranen af, alsof ze een jongen ware. „Maar, of je je nu zoo voelt of niet, je bent mijn vrouw... en moet die rol naar bchooren vervullen." „Alles wat je wilt!" zea Toby zachtjes. Hij liet haar los. „Je moet er vanavond zoo mooi mogelijk uitzien. Doe een blauwe japon aan. Blauw staat je goed. Ik zal Spenloli aan je voorstellen en morgen zal hij vragen je te mogen schilderen!" Toby verstarde. „Dat... canaille!" zei ze. Hij keek haar verwonderd aan. „Nonette, wat scheelt je van avond. Jc schijnt de lieele wereld te haten." „Ik wil die Spenloli niet ontmoeten", zei ze driftig. „Hij heeft een boos oog. Je... je... ik. reken op jou om mij te beschermen!" „Mijn lieve kind", hei-nam Saltash en stak een sigaret aan. Beiden zwegen een oogenblik. Maar Toby stond nog kaarsrecht, als was ze op haar hoe de .Na een oogenblik richtte hij weer het woord tot liaar en zijn stem klonk vriendelijk, hoewel eenigs- zins dringend. „Nonette, je behoeft nergens voor te vreezen ais ik bij je ben. Ik zal je beschermen. Maar ga je nu ltleeden, en denk er o.m, je moet er vanavond heel mooi uitzien!" Bij die laatste woorjden keerde hij zich om, zag hebben. Later zou de heer Kooij een bijeenkomst me degemaakt hebben, maar de heeren konden het toen niet eens worden. De heer Rempt spreekt als zijn meening uit, dat wanneer de leden van een fractie het niet eens kunnen worden, het toch gewenscht is, dat de Kiesverecniging hierin wordt gekend. Dat zijn geruchten, aldus de heer Rempt, waarover wij gaarne opheldering willen hebben Alvorens hierop verder in te gaan, vraagt de heer J. J. v. d. Stok, waarom of de vergadering, welke was uitgeschreven op Maandagavond 2 September jl., niet is doorgegaan. Voorzitter zegt, dat deze vergadering was uitge schreven zonder het Bestuur er in te kennen. Het Bestuur gevoelde zich gepasseerd, wilde een en an der niet aanvaarden en heeft de vergadering afge zegd. j De secretaris licht toe, hoo hij er toe gekomen is de vergadering uit te schrijven in verband met de geruchten, die omtrent de wethoudersverkiezing te houden op Dinsdag 3 September, hem ter oore waren gekomen. Het was toen Zaterdag 31 Aug. Door sa menloop van omstandigheden kou hij geen gelegen heid vinden een en ander eerst met het Bestuur te bespreken. Alles kwam daarbij veel te kort op. Een lid der verecniging, de heer Rempt, was door secre taris bereid gevonden de convocaten rond te brengen en de voorzitter persoonlijk in kennis te stellen, in welk verband deze vergadering is uitgeschreven. De secretaris, mccncnde dat hier belangen van de ge meente op het spel stonden, was in het volste ver trouwen, dat het bestuur een en ander zoo zou goed keuren. De heer Rempt zegt, aan den voorzitter een en an der te hebben medegedeeld. Volgens voorzitter ech ter niet op die manier, welke voor hem een reden was er gehoor aan te geven. Ook de andere bestuurs leden gevoelden zich gepasseerd. Door den heer Van der Stok wordt gewezen op de plicht van voorzitter, serieus te onderzoeken hoe deze uitschrijving tot stand was gekomen. De discussies omtrent deze kwestie worden nog wat voortgezet. De meeningen loopen nogal uiteen. De een keurt de handelwijze van voorzitter en een ander van den secretaris af. Dat door voorzitter de afzegging is gedaan aan lang niet alle leden, wordt ten zeerste afgekeurd. Ten slotte wordt overgegaan tot het punt wat be treft de geruchten omtrent de wethoudersbenoeming. Op een desbetreffende vraag verklaart de heer Rempt de geruchten van den heer Kooij zelf te hebben ver nomen Op breedvoerige wijze tracht dan de heer Olie dui delijk te maken dat de bedoelde geruchten op onwaar heid berusten. De heer Kooij is door hen nimmer op onrechtvaardige wijze gepasseerd. Er is ook nimmer in 't geheim een bijeenkomst gehouden door de hee ren D. WitOlie en de heeren der R.K. fractie buiten den heer Kooij om. Wel is met den beer Kooij er bij een bespreking gehouden op uitnoodiging van den heer Kooij zelf met genoemde heeren. Maar volgens den heer Olie wilde de heer Kooij sturen noch trek ken op deze bijeenkomst en konden zij het niet eens worden. Verschillende motieven worden door den heer Olie aangehaald, welke voor hem redenen zijn ge weest de zittende wethouders niet tc kunnen stem men. Tenslotte, zegt de heer Olie, is mede het uit brengen der stemmen bij de raadsverkiezing voor hem mede een motief geweest zijn stem op den heer D. Wit uit te brengen. Ook de heer Wit zegt nimmer er aan gedacht te hebben den heer Kooij ter zake wethoudersbenoeming te passeeren en te probeeren besprekingen te voeren met de R.K. fractie zooals geruchten de ronde hebben gedaan. Hij beweert hieromtrent geheel recht uit te gaan en dit tegenover den heer Kooij altijd te willen verklaren. Dc uitslag der stemming met, de raads verkiezing is voor den heer Wit een reden geweest zijn benoeming als wethouder te moeten aannemen. Wel geeft de heer Wit toe persoonlijke gesprokken te hebben gevoerd in verband met de wethoudersverkie zing, maar nimmer met het doel den heer Kooij te passeeren. Ook de heer Olie geeft zulks te kennen. Op uitgebreide wijze hebben beide heeren het ge- heele beloon der wel houdersverkiezing met haar aan kleven uitgelegd. Hoewel het jammer wordt gevon den dat de heer Kooij niet aanwezig kon zijn, gaan de aanwezigen op een enkele uitzondering na op nog al gemoedelijke wijze accoord met de gedane mede- deelingen. De heer Nieuweboer vindt echter dat de heeren hun handen in een wespennest hebben gestoken door de benoeming van een R.K. wethouder en spreekt zijn vrees uit dat de wethoudersbenoeming hier meer be treft een persoonlijke kwestie dan een gemeentebe lang en dat niet voldoende rekening is gehouden met capaciteiten, ondervinding en zelfstandigheid. Een en ander wordt door de heeren Olie en Wit ten sterkste tegengesproken en zij beweren wel dege lijk het oog te hebben gehouden op goede wethouders en de persoon absoluut buiten beschouwing is geble ven. De heer Olie zegt, dat dc lieer Kooij alle kans heeft gehad wethouder te blijven, maar van voor stellen van onzen kant niets wilde welen en hierdoor alles zelf heeft vergooid. Na nog heel wat heen en weer gepraat over de kwestie der wethoudersbenoeming en nadat naar vo ren wordt gebracht dat hieraan de eerste vier jaar Portret-Atelier JAC. DE BOER Keizerstraat DEN HELDER haar aan en hij was ecnigszü.ns verbaasd over haar houding, waaruit onwil sprak. Maar dat duurde slechts een oogenblik. Toen hij haar aankeek sloeg ze de oogen neer en zei zenuw achtig: „Ik zal doen al wat je wenscht, dat weet je wel." „Ja, dat weet ik, Nonette! Ik houd ook veel van je. Maar ga nu, ma chère, ga." Ze ging heen als een hondje dat slaag heeft gehad. Saltash haalde de schouders op en keerde naar de vestibule terug. De menschen waren nu verdwenen. Ze stonden nu bij den ingang de komst der beroemde danseres af te wachten. Saltash bestelde wat en mengde zich onder de menigte. De Italiaan Spentoli voegde zich bij hem. „Ik hoop dat u mij de eer zult willen aandoen mij aan uw bruid voor te stellen", zei hij. Saltash keek hem aan. Spentoli was een der wei nige menschen voor wien bij respect, had. Het Ita- liaansclie werk had, daar bij zeer artistiek was aan gelegd, altijd een groote aantrekkingskracht op hem uitgeoefend en hij had zich ook nooit de moeite ge geven dat te verbergen. „Mijn vrouw is jong en verlegen", zei hij na een oogenblik. „Ik zal haar bij gelegenheid wel aan je voorstellen, Spentoli, maar nu liever nog niet." „Is ze voor 't, eerst te Parijs?" vroeg Spentoli. „Niet voor de eerste maal, maar toch kent zc Pa rijs niet. Ik laat haar niet to veel tegelijk zien. Ik geloof niet, dat dit gewenscht is." „Dat is waar" stemde Spentoli toe. „De frischhcid der jeugd gaat zoo spoedig verloren. Over een paar jaren zal ze een ware schoonheid zijn. Mag ik uw Lordschap gelukwcnschen met uw keus?" Saltash lachte. „Kiezen we ooit? Ik ben van mee- nicts is te doen en de kiezers zelf weer hebben uit te maken wie het best hebben voldaan, dankt voorzitter de heeren Olie en Wit voor hun mededeelingen. Getracht wordt nog den afgetreden secretaris op zijn besluit tot bedanken terug te doen komen, wat echter niet gelukt en de heer Le Clercq wordt gevraagd de notulen van 'deze vergadering tc willen maken. De heer Le Clercq zegt dat er vanavond tamelijk veel is gezwamd op nietsaf, waarvan weinig valt te schrijven, en hij inmiddels ook genoeg heeft gekregen van zijn functie als bestuurslid cn meteen wenscht te bedanken. Ook de heer Langerijs bedankt als zoo danig. Tenslotte weet de vergadering te bereiken, dat de heeren Le Clercq en Langerijs nog zitting zullen hou den tot de eerstvolgende ledenvergadering, welke spoedig zal worden uitgeschreven cn bet dan het beste wordt geacht, dat het geheele bestuur aftreedt om dan vervolgens opnieuw een bestuur te kiezen. Hierna sluiting. ZONDAG 15 SEPTEMBER. HILVERSUM (1875 M.) 8.55 VARA, 10.00 VPRO, 12.00 AVRO, 5.00 VARA, 8.00 AVRO. 8.55 Orgelspel J. Jong; 9.00 Postd. cn voetbalnieuws; 9.05 Tuinbouw praatje S. S. Lantin- ga; 9.45 A. Pleysicr: Van staat en maatschappij 10.00 Mevr. L. SpelbergStokmans: Een woord tot de ouders; 10.15 Inl. orgelspel; 10.30 Kerkdienst uit de Woudkapel, Biltihovcn; 12.00 Uurslag cn klokken spel v. d. Waag te Alkmaar; 12.01 Filmpraatje L. J. Jordaan; 12.30 Kovacs Lajos en zijn orkest; 1.15 Ly- ra-trio; 2.00 Boekbespreking Dr. P. H. Ritter Jr.; 2.30 Zang door de Liedertafel „Zang cn Vriend schap" olv. K. Böhne; 3.00 Uit het Kurhaus: Resi dentie-orkest olv. I. Neumark. m.m.v. C. Lankhout (piano): 4.30 Gmrn.pl. en sportnieuws; 5.00 Zender- wiss.; 5.05 Orvitropia olv. J. van der Horst; 5.40 S. Sipos (cymbaal) en I. Rossican (piano); 5.50 Spont- praatje; 6.05 H. Wiggelaar (viool) en D. Wins (pia no); 6.20 Sportnieuws; 6.30 Grampl.; 6.45 J. v. Zut- phen: Helpende handen bij nijpende zorg; 6.55 Gr. pl.; 7.00 De Flierefluiters olv. E. Walis, m.m.v. Li- sette Stevens, B. van Dongen en I. Rossican; 8.00 Berichten; 8.15 Con certg e b ou ws brij kor k est olv. Mr. J. den Hertog, m.m.v. B. v. d. BoschSohmidl (so praan) en R. Baihn (alt); 9.00 Radiojournaal; 9.20 „Wij beoefenen de gezelligheid", gevar. program ma. m.m.v. het Omroeporkest olv. N. Trecp, de „Song-Singers", A. de Haas (liedjes) en tooneel- cnsemihle: 11.00 Berichten; 11.10 Gram.pl.; 11.15— 12.00 AVRO-Decibels olv. Eddy Mccnk. HILVERSUM (301 M.) '8.30 NCRV, 9.30 KRO, 5.00 NCRV, 7.45—11.00 KRO. 8.30 Morgenwijding; 10.00 Hoogmis; 11.45 Gram.pl.; 12.15 Orkestconcert; lezing; 2.00 Causerie; 2.30 Or kestconcert; 3.00 Lozing; 3.30 Gram.pl.; 4.30 Voor de zieken; 5.00 Kerkdienst uit de Geref. Kerk te Hee renveen. Voorg. Ds. A. .J. Bouma Hierna zang door de Chr. Qrat. Vereen. Hecrertveen. olv. Broekstra; 7.15 Gram.pl.; 7.45 Berichten; Causerie; 8.10 Berich ten: Schlagermuziek: 8.45 Zang en piano; 9.00 Le zing; 9.10 Orkestconcert, gram.pl.; 10.15 Reportage; 10.30 Berichten; 'Gram.pl.; 10.4011.00 Epiloog. DROITWICH (1500 M.) 12.50 Orkestconcert olv. Jones. m.m.v. W. Bernard (tenor); 1.50 Pianorecital; 2.20 BBC-Northcrn-Ire- land-orkest olv. Brown; 3.20 Gram.pl.; 4.05 A. Campo- li's orkest; 4.50 Voor de kinderen; 5.10 Lezing; 5.25 Koorconcert olv. Woodgate; 5.50 M. Jarred (alt) en het Grinke-Trio; 7.05 Voordracht; 7.35 S. Wyss (so praan) en P. Hermann (cello); 8.20 R. K. Kerkdienst 9.05 Liefdadigheidsoproep; 9.10 Berichten; 9.20 New Georgian Trio; 9.50 Theatcrorkest olv. S. Robinson, m.m.v. mannenkoor en D. Oldham (zang); 10.40 Epiloog. RADIO PARIJS (1648 M.) 7.20 en 8.20 Gramofoonplatcn; 11.20 Concert; 12.25 Gram.pl.; 12.35 Orkestconcert; 2.35 Zang; 3.20 Con cert; 5.20 Radiotooneel; 6.20 Pascal-orkest; 8.20 Zang 9.03 „La fille du vice-roi des Indes", spel; 11.10— 12.35 Dansmuziek. KALUNDBORG (1261 M.) 12.501.20 Trioconcert: 2.202.50 Gram.pl.; 3.20 Om roeporkest; S.20 Speelmansmuzick; 9.20 Hoorspel; 9.35 Zang cn piano: 10.30 Balletmuziek olv. Reesen; 11.2012.50 Dansmuziek. KEULEN (456 M.) 6.20 Havenconcert; 10.50 Viool, viola en. cello: 1.25 Uit Berlijn: Omroepkleinorkcst, schrammelkwartet en solisten; 2.20 Leipz. Syrnphonie-orkest olv. We- bcr; 4.20 Omroepkleinorkcst olv. Eysoldt; 8.20 Om roeporkest, olv. Buschkötter mjm.v. Klare I-lansen (sopraan); 10.50—12.20 Dansmuziek. ROME (421 M.) 9.00 Volkslicdcrcnconccrl, sympihonieconcer t olv. Rossi; 10.20 Radiotooneel; 10.50 Dansmuziek. BRUSSEL (322 en 484 M.) 322 M.: 10.20 Gram.pl.; 11.20 Salonorkest olv. Wal pot; 12.20 M. Alcxys' orkest; 1.30—2.20 Gram.pl.; 5.20 Dansmuziek; 6.20 Zang cn Gram.pl.; 8.20 Omroep- ning, dat wij de schatten, die de goden ons in den schoot werpen, altijd in een meer of min ondankbare stemming in ontvangst nomen." Spentoli glimlachte. „Ik dacht niet, dat u met zoo'n jong schepseltje zou trouwen. Ze is slank als een jongen. Ze herinnert me..." „Aan een schilderij „Het Slachtoffer" van een ze keren Spentoli. Een vreesdij k schilderij, m'n waar de, maar van zeer groote verdienste. Ik lieb die ge lijkenis ook opgemerkt. W aar heb je dat model ge vonden?" De Italiaan glimlachte nog met half dichtgekne pen oogen. „Dat was een kleine paardrijüster in Californië", zei hij, „een kind nog, een klein kind, maar buiten gewoon handig en geestig, 't Was natuurlijk een meisje, maar ze had het figuur van een jongen en de bouw van een athleet. Ik haalde haar uit dat circus en ik zou haar goed hebben betaald, als ze bij me was gebleven. Maar voor het schilderij af was, had ze er genoeg van. 't Was een kleine slang, listig en ondeugend. Op 'zekeren dag hadden wij een kleine oneenigheid in mijn atelier... o, een heel kleine oneenigheid. En toen gaf ze mij een steek met haar vergiftigde dolk en... vluchtte." Spentoli's witte tan den schitterden door zijn zwarte snor. „Ik houd niet. van die slangvrouwen. En als ik haar weer ontmoet, dan is 't mijn beurt." „Maar die beurt komt zelden," zei Saltash lang zaam, terwijl hij naar de deur keek. „Mademoisellc Rozelle, bijvoorbeeld zou altijd ieder onzer de baas blijven." „O, Rozelle, Rozelle", en Spentoli's gezicht kreeg een geheel andere uitdrukking, alsof "t door een too- verslag was aangeraakt. „Maar ze is wondermooi, zonder gif, een roos zonder doornen." orkest olv. Douliez; 10.30—12.20 P. Corlwin's orkest: 484 M.r 10.20 Salonorkos-t olv. Walpot; 11.20 Gram, pl.; 12.20 Omroeporkest olv. Douliez; 1.30—2.20 M, Alexys' orkest; 5.20 Concert; 6.20 Salonorkest, olv. Walpot; 7.35 Zang; 8.20 3de acte van „Die Walküre" van Wagner; 9.30 Gram.pl.; 9.35 Symphonieconccrt olv. Kumps; 10.30-12.20 Zie 322 M. DEUTSCHLANDSENDER (1571 M.) 950 Populair concert uit Muncitocn; 10.20 Berichten; 10.50 Pianorecital; 11.05 Scheepsweerberióht; 11.20 Weerbericht; 11.231.15 Bamabas van Geczy cn zijn dansorkest. MAANDAG 16 SEPTEMBER. HILVERSUM (1875 M.) Algemeen Programma, verzorgd door dc VARA. 8.00 Gram.pl.; 10.00 Morgenwijding VPRO.; 10.15 Declamatie Janny van Oogen; 10.30 Strijkorkest olv. E. Walis; 11.00 Vervolg declamatie; 11.15 XX-Ensem- ble olv. Cor Steijn m.m.v, B. van Dongen (zang); 11.45 Schalmei olv. P. Rènes; 12.00 Gram.pl.: 12.30 De Notenkrakers olv. D. Wins; 1.00 E. Walis en zijn orkest: 1.301.45 J. Huy (saxofoon) cn R. Sdioute (piano); 2.00 Orgelspel J. Jong; 2.30 N. de Kliin (vi ool) en J. Vogel (piano); 3:00 Voor de vrouw; 3.30 S. Sipos (cimbaal) en C. Steijn (orgel): 3.45 Gram. pl.; 4.15 Hobo cn piano; 4.30 Voor de kinderen; 5.05 Orvitropia olv. Jan van der Horst; 5.30 De Zonne kloppers olv. Cor Steijn: 6.00 De Flierefluiters olv. E. Walis; 6.30 Muzikale causerie P. Tiggers: 7.10 Dr. H. Polak; Diamanten, historisch cn actueel: 7.30 Zang door Bertihe Seroen. m.m.v. M. van Gooi (pi ano); 8.00 SOS-b ©richt en: 8.05 Nieuwsberichten; 8.10 Cello en piano; 8.30 Z. Exc. Mr. M. Slingcnberg: Zomerpostzegels; 8.45 Cor Steijn (orgel). S. Sipos (cimbaal en marimba), E. Walis (viool) en I. Ros sican (piano); 9.35 „Zoo'n ongelikte beer", spel van Tsjechow, bcw. Numan. M.m.v. het, VARA-tooneel olv. W. van Cappellen; 10.00 De Bohomians olv. T. van der Horst; 10.50 Fantasia olv. E. Walis; 11.20 12.00 Gram.pl. en Pianorecital -J. Jong. HILVERSUM (301 M.) NCRV.-uitzending. S.00 Schriftlezing en meditatie; 8.159.30 Gram.pl.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Chr. lectuur; 11.30—12.00 en 12.15 Gram.pl.; 1230- Orgel spel Jan Zwart; 2.00 Voor dc scholen; 2.35 Causerie A. J. Herwig; 3.153.45 Kniples; 4.00 Bijbellezing Ds. II. Steen, m.m.v. sporaan cn orgel; 5.00 Gram.nl.; 5.15 II. Barkent (tenor) en Chr. Veclo (piano): 6.15 Gram.pl.; 6.30 Vragenhalfuur, 7.00 Ned. Chr. Pers bureau; 7.15 Gram.pl.: 7.30 Vragenihalfuur; 8.00 Be richten; 8.05 ArnihemsChe Orkest vereen iging olv. O. Glastra van Loon; 8.30 Zie Hilversum (1875 M.); 8.45 Vervolg concert; 9.00 Causerie A. Weiss; 9.30 Vervolg Concert m.m.v. F. Zepperoni (viool). Om 9.50; Be richten; 10.4011.30 Gramofoonmuziek. DROITWICH (1500 M.) 10.3510.50 Morgenwijding; 11.05 Lezing; 11.20 Gram. pl.; 11.50 Orgelconcert R. Head; 12.20 Western Stu dio-orkest olv. Fr. Thomas; 1.05 Gram.pl.; 1.35 BBC- Midland-orkest olv. H. F. Clarck; 2.35 Gram.pl.; 3.20 Orkestconcert olv. W. Hclliwell m.m.v. A Butler (bariton); 4.05 J. Shadwick (viool) cn W, Parry (pi ano); 4.35 BBC-Nortihern-orkest olv. Gr. MacNair; 5.35 Dansorkest olv. H. Hall; 6.20 Berichten; 6.50 Wer ken van D. Scarlatti door E. Lush (cembalo); 7.10, 7.30 en 7.50 Lezingen; 8.20 Wagnerconcert. m.m.v. het BBC-Symphonie-oi*kest olv. Sir Henrv T. Wond en solisten; 10.00 Berichten; 10.20 Lezing; 10.30 B-B. C-Theaterorkest olv. M. H. Lubbock. m.m.v. J. v. d Gucht (tenor); 11.35—12.20 Dansmuziek. RADIO PARIJS (1648 M.) 7.20 en 8.20 Gram.pl.: 12.35 Orkestconcert olv. Tou che; 7.55 Gram.pl.; 8.20 Amerikaansche muziek; 9.05 Concert uit Vichy; 11.1012.35 Dansmuziek. KALUNDBORG (1261 M.) 12.202.20 Concert uit Rest. „Wivex"; 2.20 Concert b. van het Poolsche m.s. „Pilsoedski"; 3.505.50 Omroeporkest olv. Reesen; 8.50 Causerie m.m.v. het Omroeporkest; 10.35 Kamermuziek: 11.1012.50 Dansmuziek. KEULEN (456 M.) б.50 Orkestconcerl; 11.05 Sdhrammclmuziek: 12.20 Uit Hamburg: Nedersaksisch Svmphonie-orkest olv. O. E. van Soscn; 2.35 Gram.pl.; 5.05 Concert; 8.50 Militaire muziek; 9.50 Taptoe; 11.1012.20 Uit Bres- lau: Omroeporkest olv. Rischka. ROME (421 M.) 9.00 „I Granaticri". operette van Valen te. Orkest lei ding: Lombar do. BRUSSEL (322 eu 484 M.) 322 M.: 12.20 en 1.302.20 Gram.pl.; 5.20 Dansmuziek 7.20 Cellorecital; 8.20 Salonorkest olv. Walpot: 9.20 Sympihonieconcert olv. Jongen. Hierna tot 11.20 Gram.pl.; 484 M.: 12.20 Gram.pl.; 12.50 Omroeporkest olv. Gason; 1.502.20, 5.20, 6.50 en 7.35 Gram.pl.; 8.20 Omroeporkest olv. Gason; 10.3011.20 Gram-pl. DEUTSCHLANDSENDER (1571 M.) 8.50 Militaire muziek uit Nürnberg; In de pauze: Reportage; 9.50 Taptoe; 10.50 Berichten; 11.2512.20 Barnabas von Geczv en zijn orkest. Saltash lachte spottend. „En misschien ook zon der hart?" „Ze is een en al hart!" riep Spentoli uit met schitterende oogen. Saltash lachte hartelijk. „Dat is ook lastig, ïrion ami. Ik vermoed, dat zij je hierheen heeft gelokt." „Zij trekt de heele wereld aan!" hernam Spentoli. En meteen sprong hij op, want er kwam bevveging In de vestibule, als wanneer een koningin op komst is. Oogenblikkelijk verstomde het rumoer en er heerschte diepe stilte. Saltash bleef zitten met iets overmoedigs in zijn houding, ofschoon zijn oogen eveneens op de deur waren gericht. Plotseling klonk een heldere, kinderlijke lach en een blauw figuurtje kwam tusschen de marmeren pilaren door. Als voor een koningin was alles voor haar ontvangst in gereedheid gebracht en als een koningin kwam zij binnen, zoo teer, zoo goddelijk mooi, dat ieder van bewondering den adem inhield. Ze keek rond met oogen, die schitterden als sa- phieren. Haar roze mondje was half geopend. Ze liad de vraag-oogen van een meisje en toch was er in haar schoonheid iets, dat de jeugd mist. En dat ze ker iets, deed Saltash onwillekeurig eerbiedig op staan. Haar blik gleed langs hem heen en toen ze zijn beweging zag, glimlachte ze. Maar toen, te snel haast om te volgen, wendde ze zich tot een man, die ach ter haar was binnengekomen en zei zachtjes iets te gen hem. Saltahs' oogen dwaalden naar den man en hij floot zachtjes tusschen de tanden, maar die man die man! Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1935 | | pagina 15