Dinsdag 17 September 1935. SCHAGER COURANT. Tweede blad. No. 9809 Litauen en Duitschland OPZIENBARENDE ONTHULLINGEN. De ontevreden Fransche boeren. Vechtpartij in een synagoge. Communistische burgemeester in Frankrijk geschorst. VERLAGING KOSTEN VAN LEVENS ONDERHOUD. KERKINBRAAK TE UITHOORN. Windhoos boven Zeeland (N.-B.) DRAMvanVALKEMBURG'S- e A mLEVERTRAM Gruwelijke menschenslachting. ONTPLOFFING IN EEN TREIN. Auto rijdt een tuin binnen. OM DEN BROODE... Ontslag bij de AKU. te Arnhem. Ernstig ongeluk te Amsterdam. INGEZOGEN /TUKKIN Oorlogsbedreiging. Reuter seint uit Kownot De uitlatingen, die Hitier Zondag in den Rijksdag te Neurenberg aan bet adres van Litauen heeft ge daan, worden hier als een oorlogsbedreiging opgevat, die den vrede in Oost-Europa in gevaar brengt. De regeering zal zich tot de mogendheden wenden, die het handvest van den Volkenbond hebben onder- Iteekend, met het verzoek Duitschland te waarschu wen. Litauen wijst er op, dat de verkiezingen in het Memel-gebied op wettige wijze, onder de oogen van de vertegenwoordigers dezer mogendheden worden ge houden, „Onnutte, misplaatste en ongerechtvaar digde bedreiging." Havas seint nog uit Kownot De openbare meening in Litauen heeft het gedeelte Van Hitler's rede betreffende Memel, met groote koel bloedigheid ontvangen. Hitler's waarschuwing, den dag, nadat Tubelis openlijk de meest geruststellende verklaringen be treffende de verkiezingen in het Memel-gebied had afgelegd en nadat te Genève de regeeringsgedelegeer- dcn van Litauen de onwankelbare trouw van Li tauen aan den volkenbond hadden betuigd, beschouwt men hier als een „onnutte, misplaatste en ongerecht vaardigde bedreiging." Men is hier voorts van meening, dat de rede van Hitier bestemd was voor binnenlandsch gebruik en tegelijkertijd ten doel had, de verkiezingen in Memel te beïnvloeden. Revolutieplannen ln 1933 in Japan. De regeering heeft de pers veroorloofd berichten te ipubliceeren over den mislukten opstand van de z.g. „Godstroepen". Het gaat hier om de gebeurtenissen van 11 Juli 1933. Ofschoon de zaak thans reeds twee jaar geleden gebeurd is, is toch in Japan 't, grootste opzien gebaard, hetgeen o.m wel blijkt uit de om standigheid dat de dagbladen zelfs met extra edi ties komen. Onder de samenzweerders bevonden zich hooggeplaatste officieren, advocaten, studenten, journalisten, kooplieden en arbeiders die voor het grootste gedeelte tot geheime patriottische bonden be hoorden. Het doel was een omwenteling teweeg te brengen, waarbij in de eerste plaats beoogd werd het toenmalige kabinet Saito, den president van politie, de partijleiders en zekere groepen kapitalisten van het tooneel te doen verdwijnen. Na een aanval van de samenzweerders op de hoofd stad, welke niet alleen te land, maar ook vanuit de lucht zou worden uitgevoerd, waren zij voornemens het geheele land bij keizerlijk decreet in staat van beleg te brengen en na ontbinding van het parlement en de partijen een patriotisch concentratie-kabinet te vormen. Het intusschen beëindigde onderzoek heeft tot re sultaat gehad, dat voor de uitvoering van deze plan nen reeds omvangrijke voorbereidingen waren ge maakt en dat een zeker contact bestond met leger en vloot. De 59 gearresteerde samenzweerders zullen zich te verantwoorden hebben wegens hoogverraad, (poging tot moord, brandstichting en inbreuk op de springstoffenwet. De opstandige beweging stond in verband met den moord op minister-president Inoe- kai op 15 Mei 1932. Men legt echter ook verband tus schen deze beweging en den aanslag waarbij gene- raal-majoor Nagata gedood werd en het verschijnen van een door het leger uitgegeven memorandum, waarin de hervorming van Japan op staats-socialis- itischen grondslag geëischt werd. Een direct resultaat van de samenzwering moet gezien worden in de thans uitgevoerde hervorming in het leger met het doel de politiek daaruit te ver wijderen, evenals in het plan ot oprichting van een nieuwe nationale partij onder leiding van den vroe- geren minister Takahasji, die door de regeering ge steund wordt. De campagne tegen de regeering. Parijs: De leider van het „Boerenfront" Gorgères heeft in de open lucht voor ongeveer 10.000 boeren te Chateau Briant, in het departement beneden-Loire, een redevoering uitgesproken tegen de regeeringspoli- tiek. Hij verklaarde, dat het boerenfront vandaag zijn campagne tegen de regeering zou aanvangen. Het plan van actie is zeer ernstig, maar volkomen ge rechtvaardigd door de tragische positie van den Fran- schen landbouw. Er bestaat geen enkel contact tusschen het boeren front en het eenheidsfront, aangezien dit laatste van meening is, dat het boerenfront in fascistische rich ting streeft, althans voorstander is van een corpora tieven staat. Zondagmorgen Is tijdens den dienst in de syna goge te Gorinchem een twist ontstaan tusschen Ph. van V., die pl.m. 70 jaar is en M. N. Het liep zóó hoog, dat van V. een klap kreeg, met een bloedende hoofdwonde als gevolg. Begrijpelijk was de dienst geheel verstoord en de consternatie zeer groot. Aangifte bij de politie volgde, die procesverbaal opmaakte. De communistische burgemeester van Argenteuil is in zijn functie geschorst door den prefect van het departement Seine-et-Oise, op grond van het feit, dat hij een brandweerman gestraft had, die op den 14en Juli de Fransche vlag had uitgehangen. Zoodra de burgemeester n.1. kennis gekregen had van dit feit, had hij den brandweerman overgeplaatst naar het wegendepartement en hem voor een disciplinair hof gedaagd. De eenige verklaring, die de burgemeester voor zijn optreden gaf, was, dat de brandweerman de Vlag had uitgestoken om hem te tergen. Aangezien de brandweerman onder zijn gezag stond, achtte hij zich bevoegd hem te straffen wegens een indiscipli- naire daad. TWEE HONDERD KINDEREN DOOR KOOLMO- NOXYDE BEDWELMD. Gisteren zijn in de kerk van Mora (Zweden) tij dens een godsdienstoefening voor kinderen, twee honderd kinderen door lcoolmonoxyde bedwelmd, doordat de kachel defect was* De regeering heeft besloten op korten termijn een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid tot ver laging van de kosten voor het noodzakelijk levens onderhoud te komen. Een commissie, ingesteld onder voorzitterschap van minister Slingenberg, om dit onderzoek te verrichten, heeft haar werkzaamheden reeds aangevangen. De minister van sociale zaken heeft namelijk gis termiddag de verschillende leden van de commissie, voor zoover deze aanwezig waren, bijeengeroepen en medegedeeld, dat, willen de kosten van het levens onderhoud in Nederland zich meer aanpassen bij het geen noodzakelijk is om tot verruiming van de werk gelegenheid te geraken, verschillende eerste levens behoeften in den ruimen zin van het woord genomen, in prijs moeten worden verlaagd. Om dit te bereiken is het noodzakelijk, dat de regeering een inzicht krijgt in een aantal vragen, welke zich bij deze zaak voor doen. Daarom is de voorlichting van hen, die met deze vraagstukken te maken hebben, onontbeerlijk. Er zal moeten worden nagegaan of levensmiddelen, die in de eerste behoeften voorzien gedacht is o.m. aan brood, kruidenierswaren en vet niet tegen lageren prijs dan thans kunnen worden verkocht. Gelijk voor de hand ligt is hierbij de medewerking van het bedrijfsleven zelf onmisbaar, hetgeen o.m. hierin tot uiting zal komen, dat dit bedrijfsleven zijn vertegenwoordiging in de desbetreffende commissie zal vinden. Offerblokken van den muur gerukt en geledigd. In den nacht van Zaterdag op Zondag ïs ïn de R.K. Kerk te Uithoorn ingebroken. Door middel van een tuimelraam is men naar binnen gekomen. Een viertal offerblokken werden met breekijzers van den muur gerukt en van den inhoud ontdaan. Met een in den muur gemetseld offerblok Heeft men blijkbaar meer moeite gehad, aangezien de muur geheel is uitgebikt. De inbreker(s) is (zijn) er niet in geslaagd dit soliede blok te openen. Ver volgens is nog getracht' het tabernakel te forceeren, in welken arbeid men gestoord schijnt te zijn^oodat de in/houd onaangeroerd is gebleven. Via een lad der, welke zich in een der kerklokalen bevond, is men vervolgens door het raam naar buiten gegaan. De inbraak werd omstreeks zeven uur Zondagmor gen door den koster ontdekt, die onmiddellijk den burgemeester waarschuwde. Deze stelde een onder zoek in Vele boomen ontworteld en huizen be schadigd. Zondagavond is het dorp Zeeland in de provincie Noord Brabant geteisterd door een windhoos, die voornamelijk over de buurtschap de.Brand losbrak en slechts eenige seconden duurde, meldt het „Hbl.V In weerwil daarvan werden groote verwoestingen aangericht; ontelbare boomen werden ontworteld, ter wijl van een groot aantal de kroon werd afgerukt. Het achterhuis van de boerderij van den landbou wer J. v. Tiel op de Brand werd geheel weggeslagen. Bij de boerderij van den landbouwer v. d. Elzen werden 3 boomen ontworteld die op het dak terecht kwamen. De hoeve werd ernstig beschadigd. Onge veer 15 huizen leden schade. In de geheele buurt schap werden de dakpannen afgerukt. Een aantal boomen kwam op do lichtleiding terecht, met het gevolg, dat deze onklaar raakte en het dorpje den heelen avond in duisternis was gehuld. Vele palen van de leiding werden uit den grond gerukt. Er hebben zich geen persoonlijke ongelukken voor gedaan. UIT ONZE OOST. Amokmaker doodt 7 menschen, Aneta seint uit Tandjong Balelt Een gruwelijke amokpartij heeft plaats ge had, die zeven dooden eischte, terwijl boven dien twee vrouwen zwaar en zeven mannen lichter gewond werden. Het drama greep plaats in de kampong Kwala Bangko, tijdens een godsdienstige bij eenkomst, een z.g. „gebedencursus", waar bij de kampongmenschen zich gedurende tien dagen aan het gebed wijden. Teneinde niet gestoord te worden in hun godsdien- lige overpeinzingen zijn allen opgesloten in een vleine klamboe-ruimte van een kampong-woning. De dader, die van Maleischen landaard is, verklaarde tijdens de bijeenkomst plotseling Allah's stem te hebben vernomen die hem een bevel gaf, waaruit de dader begreep, dat Allah offers eischte. Aan het be vel gehoorzamend, greep hij zijn pisoblatti en slacht te onmiddellijk zeven menschen af, die niet konden vluchten aangezien zij waren opgesloten, terwijl hij de anderen verwondde. De dader werd tenslotte door kampong-menschen overweldigd, en gearres teerd. Hij verklaarde geen berouw te hebben, aange zien hij slechts aan een opdracht van Allah had vol daan. De gewonden zijn buiten levensgevaar* Nabij het station Kruiningen. Geen per soonlijke ongelukken. Zaterdagmorgen omstreeks 8.10 uur is de trein, welke ruim 8 uur van het station Kruiningen naar Vlissingen was vertrokken, even ten Westen van ge noemd station tot stilstand gebracht door het trek ken aan de noodrem. Bij onderzoek bleek dat een reiziger van Fransche nationaliteit gebruik van de noodrem had gemaakt, omdat in de coupé, waarin hij had plaats genomen, een ontploffing had plaats gehad. Tusschen de dubbele zoldering van de coupé had zich een hoeveelheid lichtgas verzameld, welke was ontploft, tengevolge waarvan de zoldering en eenig glas werd vernield. Brand was hierdoor niet ont staan, terwijl ook geen enkele reiziger werd gewond. Doordat nog steeds gas bleef stroomen uit de defec te gasleiding, moesten de reizigers van enkele cou- pó's worden overgebracht naar een andere wagon. Met een vertraging van ongeveer tien minuten kon de reis naar Vlissingen worden voortgezet, Ernstig ongeluk te Raam. inzittenden zwaar gewond. Een der Omstreeks half negen heeft gisteravond op den viersprong bij hotel Trier aan den Soestdijkschen straatweg te Baarn een ernstig auto-ongeluk plaats gehad, aldus de Msb. Een luxe-auto, komende uit de richting Utrecht en bestuurd door J. de V. uit de Bildt, wilde den rijksweg naar Amsterdam inslaan, toen de bestuurder werd verblind door de felle lich ten van een tegenligger. In plaats van te remmen gaf de bestuurder vol gas, met het gevolg, dat de auto rechtuit den tuin van het hotel inschoot, daar tegen een boom botste en vervolgens een ijzeren hek meesleepte. Een der inzittenden, de 56-jarige mevrouw de V., moeder van den bestuurder, liep hierbij ernstige hoofdwonden op en werd per ziekenauto naar het ziekenhuis te Baarn overgebracht. De overige inzit tenden kwamen met eenige kleine verwondingen en den schrik vrij. Een van hen droeg nog het verband, dat hem moest worden aangelegd, toen hij dien mor gen bij Barneveld eveneens en auto-ongeval had meegemaakt. De auto werd geheel vernield. VLIEGTUIG NEERGESTORT. Twee dooden. Zaterdag is nabij Peekskill in den staat New York tijdens een zware mist een marine-vliegtuig tegen een berghelling gevlogen en verpletterd. De beide inzittenden waren op slag dood. Men moest zoete broodjes bakken, om een bete broods te pakken. Een blanke boot glijdt, statig als een zwaan, door het zoo juist officieel geopende kanaal. Op het achterdek staan tal van deftige heeren met hooge hoeden, diep donkere jacquets, gestreepte pan talons. Er zijn oud-ministers bij en burgemeesters, raadsle den en wethouders, ingenieurs en doctoren, leden van Kamers van koophandel. Hier en daar glanst het goud op den kraag van een uniform. De menschen aan den kant, die nog pas de Koningin en de Prinses luide hebben toegejuicht, kijken nieuwsgierig en ietwat afgunstig. Maar aan boord stooten een paar heeren elkaar aan; zij maken elkaar opmerkzaam op een eenvoudig man aan den wal die nadat hij de Koningin en de Prinses had toegejuicht, zich weer plat in het gras heeft gezet om zijn even onderbroken maaltijd voort te zetten. En in de blikken van die heeren aan boord ligt ook iets afgunstigs: vanwege dien zoo met smaak verorberden boterham. Al vroeg zijn zij vanmorgen op reis gegaan, want om kwart over twaalf werden zij in het stationsge bouw te Maastricht verwacht. En van het oogenblik af, dat hun trein daar aankwam, tot het moment, waarop zij aan boord zijn gekomen, zijn zij in een ruk op transport geweest; van den trein naar het gouvernementsgebouw, van daar naar het stadhuis en toen weer ineens door naar de boot. Nauwelijks was op de eene plaats een plechtigheid ten einde, of de autobus wachtte al, met reeds draaienden motor, om hen cito cito naar de volgende plek te brengen, waar zij natuurlijk moesten staan opgesteld vóór dat de Koninklijke stoet arriveerde. Is het wonder, dat zij en met hen vele anderen aan boord, toen de laatste plechtigheid de opening van de schutsluis te Limmel eenmaal was ge schied, het opperdek verlieten, om te trachten bene den in de kajuit iets te eten te krijgen? Vanmorgen was het vroeg dag geweest en nu was het al bij half vier. Helaas. Een misverstand het eenige misverstand dat de voor het overige zoo voortreffelijke organisatie van dén dag parten heeft gespeeld was de oorzaak van een bittere ontgoocheling. De pachter van de buffetten wist, dat hij een gezelschap van ruim 250 personen aan boord zou krijgen. Dus had hij voor sherry en port, voor koffie en thee, voor sigaren en bonbons, voor zoute stengels en pralines gezorgd. Maar hij wist niet, dat velen uit het. gezelschap om half drie het tijdstip van de inscheping nog geen gelegenheid hadden gehad om te lunchen. Dus had hij geen broodjes en sandwiches. Of toch! Er waren broodjes aan boord. Een heele zak vol, met wel vier-en-twintig versche kadetjes, voor het geval deze of gene eens wat flauw mocht worden tijdens de twee-en-een-half-uur lange vaart over het water. Maar hier was niet deze of gene flauw, hier werd door tientallen beslist honger gele den. De pachter is een wijs man. Hij wilde geen schele oogen maken inderdaad waren zij, die trek in een boterhammetje hadden, nog niet in het sta dium dat zij van den honger scheel zagen en dus besliste hij, dat niemand een broodje zou krijgen, want met 2-4 kadetjes kunnen geen 250 magen wor den gevuld. En na deze oekaze te hebben uitgevaar digd. verdween hij, om zijn zorgen aan een juiste distributie van wat er dan wel was, te wijden. En met hem gingen velen teleurgesteld naar het boven dek terug, om met wanhopige blikken hartstochte lijk te knabbelen op een zouten stengel of een kra keling, of om te trachten, den maag voor den mal 'e houden met. een bonbonnetje. Maar enkele vermetelen bleven beneden en tus schen hen ontspon zich een sportieve strijd, vol listen en lagen, vol kunstgrepen en grepen in de nortemonnaie, om althans één van die vier-en-twm- :ig kadetjes het zijne te kunnen noemen. Hoe dat precies in zijn werk is gegaan, mogen wij hier niet verklappen, maar de dochter van den pach ter was allerliefst en een half uur later was er van de broodjes geen kruimel meer over. ook al kon er niets op gegeven worden. Op het bovendek werden daarna snorkende verha len gedaan over de verovering van broodjes met kaas en rookvleesch, over een feestmaal, dat, op mysterieuze wijze in de kajuit zou zijn aangericht, met de vier-en-twintig broodjes, die dik belegd heet ten te zijn met ham en pekelvleesch, met garnalen, sardientjes of paling. Tot een ware orgie was ten slotte het sobere maal uitgegroeid. En de toehoor ders lachten heel witjes. De kruimels staken N. R. Ct. Aan 285 man wegens geringen afzet, De directie der A.K.U. deelt mede: Aan de kunstzijdefabriek te Ede zal ontslag aam gezegd moeten worden aan ongeveer 160 mannen en 125 jongens en meisjes. Nadat in December vorig jaar bijna 500 personen waren ontslagen, werd gehoopt dat de afzet van kunstzijden garens zich verder zou handhaven. In het buitenland was de afzet echter nog steeds moei lijk. In het binnenland klaagden de verwerkers van kunstzijde in het algemeen over te grooten invoer van uit kunstzijde vervaardigde goederen, 't minder verbruik van kunstzijden garens hier te lande dat daaruit voortvloeit, treft allereerst de Nederlandsóhe spinnerijen, daar 't buitenlandsch contingent niet in een percentage berekend is, maar vaststaat in een hoeveelheid die overeenkomt met ongeveer de helft van wat in Nederland tegenwoordig wordt verwerkt, Man door tram overreden, Op het Damrak is Zondagavond 8 uur een zeer ernstig ongeval gebeurd. Een ongeveer 50-jarige voetganger, komende uit de Oude Brugsteeg, aan den kant van de Warmoesstraat en gaande in de richting van den Nieuwendijk, wilde het Damrak oversteken, op het oogenblik, dat een tramwagen van lijn 16, die juist bij den vluchtheuvel gestopt had, verder reed in der ichting Centraal Station. De man bleef een oogenblik terzijde van de tramrails staan, doch liep toen door, hetgeen hem noodlottig werd. Hij werd door de tram gegrepen en kwam on der een baanscbuiver terecht. Ofschoon de bestuurder onmiddellijk remde, werd het slachtoffer nog eenige meters meegesleurd, aan gezien de rails glad waren van den regen. Na met veel moeite bevrijd te zijn, is de man, die deerlijk verminkt was, in stervenden toestand naar het Bin nengasthuis vervoerd. Petten, 14 Sept. 1935. Geachte Redactie, Vergun mij s.v.p. nogmaals eenige plaatsruimte in Uw veelgelezen blad, bij voorbaat mijn dank. Een terechtstelling op het ingezonden stukje van den heer Vcitman van j.1. Woensdag 11 Sept. Waar u, lieer Veltman niet kan begrijpen dat ik als S.D.A.P.'er het raadsverslag met aandacht heb gevolgd. Maar ik meen als sociaal-democraat dat 't mijn zakelijke plicht, is de raadsverslagen te volgen en heb dat dan ook gedaan, en kwam tot het treuri ge inzicht, wat toch zeker door den voorzitter is naar voren gebracht, waar u nu den verslaggever een verwijt van maakt, 'geen woord is tegen ingébracht van de fractie der S.D.A.P. En wat belieft de aanbieding van de bloemen mand, meen ik dat het goed bekeken was van mij, als dat het iets was opgemaakt door een paar be stuurders der S.D.A.P., want u bekent zelf al dat het nimmer in de bedoeling heeft gelegen, het door een deputatie van vrouwen te laten aanbieden. Maar ligt daar niet in verscholen, als u even later spreekt dat er om verzocht zou worden of er een bloemen mand in dé vestibule geplaatst mocht worden voor het binnen komen van Mevr. VriesmanSlot, terwijl er evenwel nog vrouwen van Oudesluis en Petten aanwezig zouden zijn. Maar niemand was er aan wezig, dus zou ik tegen den heer Veltman willen zeg gen, het medeleven van de S.D.V.C., waar u zoo prat op gaat, was mijn inziens niet groot. En wat betreft met welk recht ik mij met de zaak ga bemoeien, dat is toch mijn goed recht als sociaal democraat, want u spreekt wel heel mooi over do strijd der S. D. en de S.D.V.C. dat het is den strijd van het levende socialisme, dat voldoening geeft aan het ganschc leven, dat moet het wel geven, en dat zal het mijn inziens ook geven, zoodra als ieder mensch zijn meening vrij naar voren kan brengen. Maar het zal niet komen, zoo lang u nog met een stem van een dictator durft spreken, hoe ik mij nog durf moeien in uw zaken, maar uw zaken zijn ook van de mijne, want ik hen toch lid van de afd. Pet ten, dus mag ik toch zeker mijn vrije mecning naar voren brengen en dat zal ik ook steeds blijven doen, want de S.D. willenjtoch zeker niet dat de menschen aan handen worden gelegd, want steeds roept men om vrijheid en zou u met uw fractie willen beletten mijn vrije meening naar voren te brengen over de S.D.? Neen, dat kunt gij niet, want de lijdensweg naar het socialisme is heel zwaar, dat weet ik zeer goed, maar de politiek die u volgt, mijnheer Velt man, is m. i. zoo foutief, want aan het begin van dien weg strooit u bloemen en aan het einde door nen, want anders zou u niet als een man die meent dat hij op een hoogere trap der ontwikkeling staat dan ik en de mijnen, over de partijgenooten niet zoo smalend durven schrijven. Wat betreft het recht dat ik mij had toegeëigend, om over het raadsverslag te spreken, partijgenooten, laat het een leering voor u zijn en volg net als ik, goed de raadsverslagen of beter gezegd de raadsvergaderingen en ziet goed toe, dat onze belangen daar worden verdedigd. Want het is terecht, als de redacteur doet opmerken, dat er zeker iets aan de organisatie ontbreekt en daarom zeg ik tot u, mijnheer Veltman, zorg dat dit eerst in orde is gebracht, eer gij over een ander oordeelt. Mijnheeer de Redacteur, nogmaals mijn dank. Met hoogachting, J. DEN DAS. Anna Paulowna, 15 Sept. Mijnheer de Red., Heel graag zou ik willen dat U mij voor onder staand schrijven een plaatsje wilt afstaan in uw blad. Het gaat hier over de vergadering van de H. M. v. L., welke 18 Sept. in Alkmaar gehouden zal wor den, waar ook de nieuwe contributieregeling ter spra ke zal komen. Naar de meening van velen is een gelijke contributie voor iedereen 'n onbillijkheid. Nu heeft het Hoofdbestuur een schema gemaakt, dat hier op neerkomt, hoe meer land men in gebruik heeft, hoe hooger de contributie is; maximum f 7.50. Voorheen betaalde ieder f 5 en had 1 stem. Nu hebben leden, waarvan de een b.v. f 4 betaalt en de ander f 7.50, ieder een stem. Dit vind ik een onbil lijkheid. Zoo zal men nu voor het geval komen te staan dat b.v. 5 personen samen 30 ILA. hebben en 5 stemmen en iemand die b.v. 60 H.A. heeft slechts één. Kan dit billijk zijn? U, mijnheer de redacteur dankend voor de plaats ruimte, verblijf ik G. J. J. GEERTZEMA.

Schager Courant | 1935 | | pagina 5