es Rex Heemraadschap Wierinpn. s Charl De Langendijker Groentenveilingen. werd voor f 3.80 tot ruim f 4 verkocht, de zwaardere voor f2.90—f3.50. De aanvoer is echter gering. Witte kool, die bijna uitsluitend voor den inmaak van zuur kool wordt gekocht, bracht f 1.20—f 1.80 op, bij uit zondering f2. Ook Deensche witte kool werd reeds aangevoerd, ze werd voor f 1.90f2.50 verkocht. Zeer afwisselend waren de prijzen van bloemkool. Door de luizenplaag is do kwaliteit over 't geheel slecht en op het laatst der week liepen de prijzen sterk terug. Aanvankelijk werd er voor de mooiste van de eerste soort nog f911 betaald, kleinere brachten soms f 1.50f3 op. Voor tweede kwaliteit werd meestal niet meer dan f 1.50 besteed. Deze kool kwam uitsluitend aan de Broek er veiling. Belangrijke hoeveelheden uien werden aan beide veilingen verhandeld. Met de zilveruien is het ech ter zoo goed als afgelocpen. Voor zilveruien werd van f3—f4.90 betaald. Met dit product is het slecht geloopen. Verreweg het grootste deel van den aan voer bestond uit gele uien. Grove brachten f 1.80— f2.20 op. Gele uien waren goedkoop. Geen enkele partij haalde de f2. Zaterdag lagen de prijzen tus schen f0.90 en fl.60. Drielingen zijn haast niets waard en worden voor 60 cent tot f 1 verkocht. Nep bracht f2.10—f2.50 op. Aanvoer 18 spoorwagens. Kleine bieten golden van f 1.70f2, groote f 1f 1.40. De aanvoer was gering. Ook was de aanvoer van wor telen klein; de prijzen waren slecht: f0.90f 1.40 per 100 Kg. De aanvoer van slaboonen vermindert. Ze brachten f4f5.50 op. Enkele mooie partijtjes brachten het tot f7f8.70. Snijboonen werden voor f4f6.20 ver kocht. Treurig was het weer gesteld met de tomaten. Dit product heeft bijzonder veel te lijden van invoerbe perkingen in die landen, waarheen onze tomaten eertijds werden geëxponeerd. Voor A-kwaliteit werd van f3.30 tot f5 betaald, B bracht van f3.20 tot f5 op, C ruim f3 en CC ruim f2. De druivenprijzen bleven ook deze week slecht. Voor Alicante werd f20 tot ruim f22 betaald, voor Frankenthalers f21.20—f22.60! Uit den Langendijk. ZUIDSCHARWOUDE. Wat zal „Op Maat" nu doen? De beslissing, op de jongste Algemeene Vergade ring van den Nederlandschen Kolfbond gevallen ten aanzien van het aanwijzen der plaats, waar de Na tionale Kolfwedstrijden het volgende jaar zullen worden gehouden, heeft bij ae leden van „Up Maat" allner groote verwondering en niet minder teleur stelling gewekt. Velen hadden er op gerekend, dat Zuidscharwoude als zoodanig zou worden aangewe zen, doch dit is anders geloopen: de club 'te Koog aan de Zaan zal die eer te beurt vallen. Deze teleurstelling vindt in het bijzonder zijn grond in de overweging, dat „Op Maat' het volgend jaar zijn 50-jarig bestaan viert, dat het een van de grootste, bij den N.K.B. aangesloten vereenigingen is, dat het een voorname plaats heeft ingenomen in de vele Nationale wedstrijden en Koog aan dé Zaan nog betrekkelijk kort geleden, althans later dan Zuid scharwoude, de Nationale kolfwedstrijden en de Al gemeene Vergadering van den N.K.B. heeft ont vangen. Men vraagt zich hier af, wat in dezen den doorslag heeft gegeven. Niet kan het zijn de ervaring, als zou „Op Maat" bij vroegere gelegenheden de hon neurs niet naar behooren zou hebben waargenomen, nog minder, dat het gemeentebestuur niet alles zou hebben gedaan, om het Hoofdbestuur, de afgevaar digden en de honderden kolvers op waardige wijze zou hebben ontvangen. Bovendien is de zaal van den heer Kramer een van de meest geschikte voor 't be oogde doel, Over alles is niets- dan lof geoogst en hulde gebracht. De beslissing is echter gevallen en het is te vree zen, dat daaraan wel niets meer zal te veranderen zijn. Waar het 50-jarig bestaan van den Bond zelf op zoo luisterrijke wijze is gevierd en men dus blijk heeft gegeven, dat een gouden jubileum in kolfsport- kringen niet ongemerkt behoort te worden voorbij gegaan, daar rijst van zelf de vraag, of het H.B. en de Algemeene Vergadering zich wel rekenschap hebben gegeven van de, al is het dan misschien on opzettelijke, achteruitzetting van een afdeeling, die een halve eeuw lang een sieraad van den N.K.B. is geweest. Voor „Op Maat" dringt zich thans de vraag op: Wat nu? Zal men zich zonder meer bij de gevallen beslissing neerleggen, of zal men, onafhankelijk van de Nationale Kolfwedstrijden, toch die maatregelen nemen voor een waardige en grootsche herdenking van zijn 50-jarig jubileum? Deze vraag houdt èn het Bestuur èn de leden bezig. We vernamen, dat, ten einde deze vraag definitief aan de orde te stellen, FEUILLETON weldra een uitspraak van de leden zal worden ge vraagd. Het lijkt ons uitgesloten, dat „Op Maat" een voudig zal doen, alsof er niets aan de hand is, doch dat, gezien de oplevende belangstelling voor de kolf- sport, deze club de noodige maatregelen zal weten te treffen, waaruit zal blijken, hoe pok zij een her denking weet op touw te zetten, die" er van getuigt, dat 50 jaren van deze edele sportbeoefening niet on gemerkt in de vergetelheid der tijden mogen- op gaan, doch dat zij zal weten te herdenken die halve eeuw van met volharding streven naar een excel sior, waaraan de beste harer leden, onder wie reeds enkelen door den dood aan de club zijn ontvallen, het hunne hebben bijgedragen. NOORDSCHARWOUDE. Het Witte Kruis. De afd. Langendijk van het Witte Kruis zal Don derdag a.s. ter stijving van de kas een speldjesdag organiseeren. LANGENDIJK. Ingekuilde aardappelen. In het gebied van het Langendijker tuinbouw- district liggen nog groote hoeveelheden vroege aard appelen, Schotsche muizen, ingekuild, die indertijd over de veilingen niet konden worden verkocht, als niet opbrengende den minimum-prijs. Met den af zet van deze aardappelen gaat het niet vlug, zoodat alleen bij tuinders, aangesloten bij den Noorder- marktbond, naar men ons meedeelde, nog wel 100 spoorwagens op afzet wachten. Daar zelfs voor late aardappelen een beperkte vraag bestaat, (de aan de veilingen bestede prijzen wijzen dit wel uit), is het te begrijpen, dat die voor de Schotsche muizen in dezen tijd van het jaar al zeer gering moet zijn. In middels wachten de betrokken tuinders met smart op aflevering, daar de meesten, om hun bedrijf in stand te houden, zeer veel gebrek aan contanten hebben. Aangezien bovendien nog geen afdoende ze kerheid bestaat over de vraag, voor wiens rekening die ingekuilde aardappelen zijn opgeslagen, hangt er voor de betrokken tuinders nog des te meer van af, of ze al of niet kunnen worden verkocht. We ver nemen, dat de organisaties diligent zijn voor het treffen van een bevredigende regeling. Plan-Zeeman. Als we goed zijn ingelicht, zal op de eerlang te hou den vergadering van het Bestuur der Langendijker Groentencentrale het plan-Zeeman opnieuw aan de orde worden gesteld, nu van verschillende zijden aandrang bij dit Bestuur is geoefend, gevolg te ge ven aan den op de laatste Algemeene Vergadering uitgesproken wensch, een commissie te benoemen, die de mogelijkheid en wenschelijkheid van de uit voerbaarheid van dat plan zou onderzoeken. Algemeene vergadering van het Bestuur (hoofdin gelanden) van het Heemraadschap „Wieringen" op 14 Sent. 1935 in Hotel Kaan. De Voorzitter, de heer J. Doves opent met een kort woord van welkom. Door den heer O. J. Bosker, se cretaris worden de notulen voorgelezen. Van de heeren S. Veerdig Czn.. S. Koorn Jzn. en Jb. "Dekker Pzn. worden de geloofsbrieven onder zocht en in orde bevonden. Ingekomen stukken. Van de Domeinen de overeenkomst tot het stellen van grensscheidingen tusscihen het Rijks-eigendom en het eigendom van het Heemraadschap (betreft Wieringermeer) De voorgestelde grens (Amstelmeerkanaal de Hau- keshoek Polderdijk) wordt geaccepteerd. Evenwel zal worden opgemerkt, dat het eigendom van het terrein vroeger gemaaltie Westerlanderkoog alsnog zal moeten worden overgeschreven op het Heem raadschap. Met het verzoek een en ander bij afzonderlijke overeenkomst te doen regelen. Schrijven van Ged. Staten inhoudende beslissing op een protest van heemraadschap i.z. betaling bil overname wegen onderhoud. Zooals in de vorige vergadering werd uiteengezet wilde men een jaarlijksch bedrag van f25.ont vangen of een som ineens van f 550.— voor een stukje grond te Den Oever. Op hot protest, daarte gen ingediend werd geantwoord dat de voorschriften het niet mogelijk maken rechtstreeks tot een oplos sing te geraken, doch dat men evenwel via de ge meente Wieringen het eigendomsrecht kon laten overschrijven. Zal, indien mogelijk, gedaan worden Een schrijven van Ged. Staten over verkoop van perceelen, waarin telefoon-, licht- en krachtstroom- kabels of waterleiding liggen. Inhoudende verzoek om bij eventueelen verkoop een ongestoorde ligging dezer kabels en buizen te I waarborgen. Wordt goedgevonden. Een schrijven van Ged. Staten i.z. het aanstellen van gepensionneerde waterschapsambtenaren. Ge bleken is in den kop van Noord-Hol land dat men een reeds gepensionneerd ambtenaar wederom in dienst, nam tegen een geringe vergoeding. De aan dacht wordt erop gevestigd, dat iets dergelijks ver boden is. Voor kennisgeving aangenomen. Een schrijven van Ged. Staten inzake de geldbe legging bij Boerenleenbanken. Gezien het coöpera tieve karakter van deze instellingen achten Ged, Staten het in principe ongewensoht als lid van deze banken toe te treden, vooral met het oog op aan sprakelijkheid bij eventueele tekorten voor de leden. Daar het Heemraadschap echter wel spaarder is, doch geen „lid", slaat deze bepaling geenszins op het genoemde feit. Zal op die wijze worden beantwoord. Een schrijven van Ged. Staten i.2. het uitvoeren van werken in werkverschaffing. Gezien het belang rijke punt mecnen Dijkgraaf en Heemraden op dit schrijven te moeten ingaan. Bij voorbaat hebben zij reeds eenige onderwerpen in besluit vastgelegd. Er is een'commissie benoemd, bestaande uit leden van Ged. Staten en van de Provinciale Griffie, welke tot taak heeft ingediende plannen, mits zij levens vatbaarheid bezitten, aan een onderzoek te onder werpen en hun advies hierover uil te brengen aan Ged. Statent Wij ontleenen uit desbetreffend schrij ven. dat normaal onderhoudswerk of werk, ont staan door verwaarloozing van onderhoud in elk ge val buiten de subsidie zal vallen.a Alleen de loon- factor zal worden vergoed met exceptie van dat van het toezicht. Ook het benoodigde materiaal zal ten laste van het waterschap komen. Uit de door Dijk graaf en Heemraden opgemaakte plannen nemen wij het volgende over: In overweging nemende, dat bij het Heemraadschap Wieringen nog verschillende werken zijn uit te voe ren. doch die met het oog op de nog steeds groeien de onmacht van de ingelanden om de polderlasten op te brengen, achterwege moeten blijven, doch zeer zeker in aanmerking kunnen komen om met Rijks subsidie in werkverschaffing te kunnen worden uit gevoerd. Deze werken zijn: 1 het dempen van de voormalige molemkolken in de Oeversche-, Stroeër- en Westerlandér koogen. 2. het dempen van het westelijk gedeelte van de voormalige Stroeër uitwatering. 3. de verbreeding van den aarden baan van den Postweg WesterlandHaukes. 4. het onder profiel brengen van den buitenherm van de Hippolytushoever-, Kompe-, Hoelmer- en Hau- kesdijken, waarop zich de uitgeworpen grond be vindt uit het Amstelmeerkanaal. 5. het aanbrengen van een grondbekleeding over het in een dijkput geworpen slraatvuil uit de dor pen Hippolytushoef en Westerland. 6. het stofvrij maken van de buurt en dorpswe gen op de Gest. door Stroe, naar Noordburcn, door Ooster- en Westerklief. HollebaJger en Noordgeester weg en de hierboven genoemde te verbreeden Post weg. 7. de verbetering van de watergangen waardoor het circulatiewater moet stroomen ter afvoering van het rioleeringsvuil uit de twee voornaamste dorpen in de gemeente met name Hippolustoéf en Den Oever. 8. de verbetering van de watergangen waardoor het circulatiewater moet stroomen voor het afzonder" lijk afvoeren van het uit de verschillende eenden- houderijen uitstroomende vuil water. 9. de verbetering in dit verband van de commu nicatie-watergang tusschen Stroeër en Il'-hoeverkoo- eren. Over bovengenoemde punten zal nader overleg worden gepleegd met de reeds genoemde Commissie en de betrokken inspectie van de werkverschaffing. Kasverificatie. Debet f 49.017.S2, credit f 48.503.18Vk saldo kas f 514.63Vk- De heer Jb. Tijsen doet namens de controle-com missie rapport i.z. de rekening, welke keurig in orde werd bevonden. Overzicht der jaarrekening. 1934: ontvangsten f35.642.36, uilgaven f35.590.68. batig saldo f 42.68. Te goed aan belasting ongeveer f2000. Omtrent de te nemen maatregelen tegen de achterstallige las ten, vooral die der houders van vergunningen tegen het afvloeien van afvalwater uit de eendenhouderij- en, wensch te men in comité een beslissing te nemen. Bij het opmaken der aanbevelingslijst ter benoe ming heemraad worden geplaatst no. 1 M. S. Bak ker: no. 2 Alb. Klein: en no. 3 S. Koorn. Ingevolge henalingen Ambtenaren-reglement wordt de tegenwoordige machinist aangesteld op een jaar wedde van f 1200 plus f 100 per jaar vergoeding voor verplaatsingskosten. Rondvraag. De heer P. Kuut vraagt of de Stroo ermolen moet blijven staan. Antw.: Bij slooping brengen de molens zoo goed als nihil op. Besloten wordt na eenig heen en weer gepraat, dat deze molen eerlang zal worden gesloopt. Verschillende interne vragen worden naar genoe gen door voorzitter beantwoord. De slechte toestanden leiden tot protest-vergaderingen. - Uitbeta ling van volledige richtprijzen blijft uit. - Gemeentelijke steun regeling zal noodzakelijk worden - Nog belangrijke hoeveelheden aardappelen. Lage prijzen. - De stemming voor koolsoorten was vrij goed. - Roode, gele en witte kool bevredigende prijzen. - Aan voer echter gering. - Zeer afwis selende prijzen voor bloemkool. - Groote aanvoer van uien. - Zeer lage prijzen. - Wortelen en bieten laag. - Slaboonen idem. - Voor mooie partijen iets beter. - Toma ten buitengewoon slechte prijzen. - Druiven staiionnair, d.w.z. slech te prijzen. Als de Langendijker tuinbouwers besluiten tot het fiouden van protest-vergaderingen, mag men wel aannemen, dat de toestand in den tuinbouw nog al tijd precair is. Zij houden die vergaderingen ziiet voor hun plpzicr en als het niet broodnoodig was de aandacht van de regeering op den onhoudbaren toe stand te vestigen, dan zouden onze tuinbouwers niet tot een demonstratief protest overgaan. Wie weet, hoe weinig de tuinders ook dit seizoen weer voor hun producten ontvangen en hoe toch tal van beta lingen moeten worden gedaan, weet wel, dat het hoog noodig is, dat er een betere steunregeling komt. Zoolang er aan de tuinbouwers steun is uitgekeerd, is deze nog altijd verre van voldoende geweest, om een voldoende bedrijfswinst te verzekeren. Zij zijn dus maar steeds achteruit geboerd. De reserves zijn al lang opgeteerd en de schulden zijn grooter gewor den. De vaste lasten zijn nog maar weinig vermin derd, zoodat de financieele omstandigheden, waarin het grootste deel der tuinders verkeert, nog wel slechter zijn dan een drietal jaren geleden, toen ze al op allerlei wijzen moesten worden geholpen. De minister is maar steeds in gebreke gebleven, gevolg te geven aan het verzoek van den Nederlandschen '1 uindersbond om de volle richtprijzen uit te beta len en dit ook te doen voor de jaren 1932 en 1933. Daar ligt de voornaamste oorzaak van veel ellende bij de tuinders. Deze beginnen nu meer en meer om gemeentelijke steunregelingen te vragen. Als de toe stand in den tuinbouw niet spoedig verbetert, (en er wijst nog niets op, dat dit verwacht kan worden) dan zal het wel dien kant uit moeten. Daar vele tuinbouwgemeenten reeds noodlijdend zijn, zal, wor den die steunregelingen ingevoerd, het gevolg ervan zijn, dat het rijk deze toch zal moeten betalen in den vorm van hoogere bijdragen. In de afgcloopen week kwamen nog belangrijke hoeveelheden aardappelen aan de veilingen, zoowel vroege als late. Zc konden alle worden verkocht, de prijzen waren echter laag. De middelgroote Schot sche muizen, brachten f2f2.30 op; voor enkele amooiè partijtjes werd soms f2.50—f2.90 betaald. Gro ve brachten door elkaar f2 op. Voor drielingen wer den zeer afwisselende prijzen beteed, die varieerden tusschen f 1.30 en f 2.10. Prima blauwe Eigenheimers brachten het niet verder dan f2.20 a f2.30, veel werd •echter voor f 1.80—f2 verkocht. Blanke Eigenhei mers waren meestal nog 10 a 30 cent goedkooper. Voor ronde Duken werd f 1.301.60 betaald; ze .waren voor het buitenland bestemd. Beste blauwe aardappelen liepen bij uitzondering tot f2.40; er werd echter vaak f 1.50 tot f 2 besteed. Bevelanders waren ook al goedkoop en werden verkocht voor f 1.50— f 1.80. Ruim 16 spoorwagens werden aan beide vei lingen verhandeld. Voor de koolsoorten was deze week nog al belang stelling. Zoowel voor het binnen- als voor het bui tenland werd er gevraagd. Roode kool kan worden uitgevoerd naar Duitschland en Engeland. De aan voer was echter niet groot, gevolg van den slechten oogst. Men ziet maar zeer weinig beste koolakkers. Roode kool wordt in hoofdzaak aan de Broeker veiling aangevoerd, waaruit volgt, dat in het meer noordelijk gedeelte van deze tuinbouwstreek nog maar zeer weinig van dit product wordt geoogst. De mooiste kool van 3—4 pond bracht aanvankelijk f3.20f3.80 op, later liepen deze prijzen tot f4.40 a f5 op, de laatste prijs echter bij uitzondering. Voor de zwaardere sorteering werd f2.50f3.40 be taald. De aanvoer beliep 12 spoorwagens. Voor gele kool werden bevredigende prijzen be taald. De meest gewilde sorteering van 3 tot 4 pond door Ethel M, DclL 61. Die kreet werd aan alle kanten herhaald en in een oogenblik was 't in de vestibule een heidensch lawaai. Men verdrong zich om het tafeltje waar de danseuse nog altijd stond en een oogenblik, maar ook een enkel maar, hadden haar oogen een angstige uitdrukking. Ze scheen niet te weten waarheen zich te wenden. Maar toen was haar besluiteloosheid .verdwenen. Ze glimlachte en lachte welluidend, ze maakte 'n aardig gebaar om te danken voor de haar betoonde aanhankelijkheid en de haar gebrachte hulde cn maakte toen aanstalten om heen te gaan. Haar metgezel maakte ruim baan voor haar. Hij zag er uit, alsof hij op het oogenblik zelfs rotsen en hergen zou hebben verzet en men ging eerbiedig voor hen opzij. Niemand trachtte hun iets in den weg te leggen of hen tegen te houden. Ze waren reeds verdwenen, toen men tot 't besef kwam dat hun aller afgod geen woord tot hen had gesproken. Maar 't was voorbij en langzamerhand week de opgewondenheid en babbelde men weer heel gewoon. „Een wonderlijk mooie vrouw", zei Saltasli. Toby keek hem aan en zei niets. Ze had alles met half gesloten oogen gadegeslagen en niets was haar ontgaan. Maar ze had geen woord gesproken. Plotseling boog hij zich tot haar over en vroeg: „Chérie, wil je een glas wijn? Je ziet bleek." Ze schrikte even op door de beslistheid waarmee hij sprak. Ze nam haar glas en dronk, maar morste een paar droppels. Hij boog zich over haar heen om haar tegen vreemde blikken te beschermen. „Toe, drink!" zei hij, vatte haar hand, en bracht het glas aan haar lippen. Ze dronk gehoorzaam, zonder hem aan te zien, toen nam hij haar het glas af en zette het neer. „Willen we nu gaan? Ben je klaar?" Ze stond op en hij ging opzij om haar voorbij te laten. Toen ze langs hem heenging vatte hij haar arm en drukte die krachtig. Ze keek hem even aan, maar zei geen woord. Zo liepen bijna onopgemerkt langs al die etende menschen, maar in de gang stond Spentoli tegen een pilaar geleund en stak een sigaar aan. Hij deed geen poging om hen aan te spreken, maar hield de oogen onafgewend op het meisje ge richt, zóó doordringend, dat ze niet laten kon hem aan te kijken. Ze scheen te willen blijven stilstaan en had veel van een opgejaagd diertje dat geen uitkomst meer ziet, maar in hetzelfde oogenblik bracht Saltash' stem haar tot bedaren en deed haar haar zelfbeheer- sching herwinnen, toen hij haar bedaard en kalm toevoegde: „Recht naar de lift, chérie. Kijk die staat vlak voor je. Op de galerij zal nog wel niemand zijn. Ga maar rechtuit." Ze gehoorzaamde hem instinctmatig, zooals haar gewoonte was, maar in de lift begon ze zoo te be ven, dat ze moest gaan zitten. Hij bleef stil naast liaar staan, maar streek haar zachtjes langs de wang. Ze vatte zijn hand en drukte die krampachtig tusschen de hare. Maar in 't volgende oogenblik had hij zich losgemaakt. Op de gaanderij, die aan drie zijden van het groo te salon was aangebracht, was nog niemand aanwe zig. Slechts van één punt had men 't gezicht op het tooncel, dat voor de danseres was opgeslagen. Daar ging Saltash heen. „Van hier uit kunnen we haar goed zien", zei hij. De plek was slechts matig verlicht door de vele lichten in de zaal; twee electrische kronen aan beide uiteinden der gaanderij waren niet ontstoken en onder een van deze stond een sofa, die Saltash tot aan den rand vooruitschoof. „Hier zal niemand ons lastig vallen of hinderen en kunnen we rustig rooken." Hij bood haar zijn si garettenkoker, maar ze weigerde zenuwachtig en kroop in een hoekje van de sofa, als een beangst schepseltje dat een schuilplaats zoekt. Het orchest in het salon deed zich nu hooren en de menschen begonnen de zaal binnen te stroomen. Saltash leunde achterover en rookte. Zijn oogen wendden zich af en toe naar het kleine meisje naast hem, dat 't echter voelde, alsof zijn blik voortdurend op haar was gericht. Ze zat stil en bewoog zenuwach tig haar handen, terwijl ze naar het verlichte too- neel daar beneden staarde. Al heel spoedig was het salon gevuld, de lichten werden gedempt, terwijl op het tooneel een straal van verblindend violet licht bleef schijnen, die van uit het midden naar beneden daalde. Toby's oogen waren strak op dat licht gericht. Ze scheen nauwelijks adem te halen. Het orchest hield op met spelen. Er heerschte doodsche stilte. Iedereen zat muisjesstil, als onder betoovering. En toen kwam ze. Niemand zag haar komen. Ze verscheen plotseling alsof ze uit dien lichtstraal was neergedaald. En ze stond daar voor hen en danste, danste, alsof ze vleugelen had, in den violetten glans. Niets onder brak de stilte, dan een heel, heel zacht gespeelde melodie, die afkomstig kon zijn uit het keeltje van een vogeltje, dat, nog half wakker, in de eerste schemering zijn liedje zong. Het violette licht ging over in rose, zacht, als 't eerste morgengloren. Het wierp zijn schijnsel op de dansende gedaante. Ze hief het gelaat op en lachte het tegen. De gazen shawl, die van haar schouder af hing, was een vlam gelijk, die kronkelde, steeg en daalde, die nu eens om haar armen was gewikkeld en dan weer in een wijden boog om haar heen zwier de. De toeschouwers waren een en al bewondering. Ze waren allen onder haar betoovering, behalve een, die nog steeds gemakkelijk in zijn hoekje zat ge leund, wiens hart geen oogenblik sneller klopte en het meisje naast hem gadesloeg, dat doodstil zat met starende, angstige oogen, als zag ze een drei gend gevaar, waaraan ze onmogelijk kon ontkomen. Het rose licht wisselde nu met donkerrood. Ze danste nu in duizelingwekkende snelheid in 't rond als een veelkleurige vlinder bij het aanbreken van den dag. De muziek werd luider, een woeste, wilde melodie, die het lachen der boschnymphen moest voorstellen in een betooverd bosch. En ieder van die zwijgende toeschouwers zag het rosse licht van den dageraad dringen door de hoo rnen van het woud, dat nog nooit door een men- schelijken voet was betreden. Het donkerrood lichtte plotseling op. De dag brak aan en de veelkleurige nachtvlinder werd nu een kapel van 't zuiverste goud. De shawl viel nu om haar heen als een gouden wolk. Het woeste ge dwarrel was nu voorbij. Ze kwam tot rust en stond een oogenblik stil in het licht der opkomende zon, iedere lijn van haar fraai lichaam in de juiste hou ding en in volkomen overeenstemming met het oogenblik. 't Was bewonderenswaardig! 't Was eenig! Waar ze ook ging, overal bleef de betoovering. Maar dien avond scheen ze bijzonder geinspireerd. Ze zag haar toeschouwers niet. Ze danste voor een enkelen Ze was de vrouw die de geliefde wacht. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1935 | | pagina 6