Nieuwe abonné's Schaoer Courant grati s Floralia te Winkel. Athletiekwedstrijden te Kolhorn. Acht personen vermoord. RADIO. Winkel viert zijn jaariijksch floraliafeest. Na drukke dagen van voorbereiding, waarop ieder wat zij of hij oio het gebied van bloemen en planten of in de rubriek huisvlijt, aan het oordeel der jury en de belangstelling van het publiek wenscht te onder werpen, heeft bijeengebracht, het mooiste en beste wat er aanwezig was en reeds geruknen tijd met zorg aan had gewerkt. Na de laatste markt op Vrijdag, springt de gan- sche Floralia-commissie in het Marktgebouw en als het avond is, is het gebouw herschapen in een ten toonstellingslokaal zooals maar weinige localiteiten zich daarvoor leenen. Floraliaplanten, bloemstukken ter eener. dames- en heeren-huisylijtwerkstuklcen ter andere zijde, zijn smaakvol opgesteld, en daarbij een collectie prij zen, waaruit Zondagavond de gelukkige bekroonden een keuze zullen mogen doen. Als nieuw nummer is aan deze tentoonstelling toegevoegd een photowed- strijd, waarvoor eveneens de noodige belangstelling bestond. Zaterdagavond 8 uur is de opening en tal van be zoekers, tihans nog voornamelijk de inzenders, loopen binnen en het zijn voornamelijk de verschillende attracties die er een gezellige stemming inhouden. Is het binnen druk, niet minder is dit het geval buiten, waar tal van mensehen de etalages bezich tigen, ten einde de fouten in de etalages te zoeken, want de plaatselijke Middens tan dsvereeniging heeft een wedstrijd georganiseerd, waarvoor animo is. De jury is inmiddels met haar beoordeeling gereed gekomen en de uitslag daarvan is als volgt: Floraliastekken. Jury de fa. Kruit te Schagen. Collectie: 1ste prijs P. Krapman; 2e prijs C. Koo- men Jzn.; 3e prijs W. van Bruinisse. Eerv. vermel ding J. Koomen Czn. Cactus: extra prijs Mej. G. Brugman. Afzonderlijke planten: Knolbegonia: 1ste prijs Alb. Schenk; 2e prijs C. Keizer Gzn. Fuchsia: le prijs P. Honingh, 2e prijs Mevr. J. DekkerPloeger. Begonia Gharenlaise: le prijs W. Zieleman; 2e pr. J. Peetoom. Coleus Rhenatianus: 1ste prijs W. Halbersma; 2de (prijs Mevr. A. KampPluister. Geranium (rood): 1ste prijs B. H. Lenghaus; 2e prijs A. Nobel. Kinderstekken: Leeuwenbek: 1ste prijs lansje Fijnheer; 2de prijs Cor Peetoom; 3de prijs Annie Peetoom. Agarathum: le prijs Aninie Peetoom; 2e prijs Tnuis Vries; 3e prijs Ellie Bakker; 3e prijs Jeane de Bruijn. Vrije inzendingen. Boucjuetwerk: le prijs J. Krap Fzn.; 2e prijs H. Band; 3e prijs J. Koomen Gzn. Bloemenmand: 1ste prijs C. Koomen Jzn.; 2e prijs Mevr. A. Tijsen—Vlugter; 3e prijs J. Oostwoud-Wij- denes. Huisvlijt. Jury: Mevr. S. ZeemanEriks. Alkmaar, Mevr. J. PorteWit, Heerhugowaard. Spreien: 1ste prijs Mevr. E. BrugmanGrootes; 2e prijs Mevr. G. Honingh—Amels; 3e prijs Mej. M. Balk, Velp. Kussens: le prijs Mef. K. Korver, Oudesluis; 2de prijs Mevr. A. Blaauboer—Asjes; 3e prijs Mej. I. Bij houwer. Theemuts: 1ste prijs Mef. G. Vries. Wolbreicn en haken: lst.e prijs Mej. M. Korver, Oudesluis, 2e prijs Mevr. A. Blaauboer—Asjes; 3e prijs Mej. G. Klaver,- Westwoud; eerv. verin. Mevr. Bakker—Helder, Aartswoud. Kantkloswerk: le prijs Mevr. L. JonkerPijl, Aartswoud. Lalkenstellen: le prijs Mevr. P. VeermanScha gen, Aartswoud. 2e prijs Mevr. BakkerHelder, Aartswoud. Gehaakte kleedjes: 1ste prijs Mef. G. Tiel, Oude sluis; 2e prijs Mevr. H. KeetmanSohoorl. Richelieu: 1ste prijs Mevr. T. KossenVisser, Hoog woud; 2e prijs Mevr. P. VeermanSchagen, Aarts woud. Borduurwerk: le prijs Mef. M. Helder, Aartswoud; 2e prijs Mej. M. Grouwelman, Haarlem. Losse groepen; le prijs Mej. M. Korver, Oudesluis; 2e prijs Mej. K. Korver, Oudesluis; 3e prijs Mej. G. Schenk, Wieringerwaard. Groote handwerken: le prijs Mevr. T. Zander—Kooij Wieringerwaard; 2e prijs Mevr. H. Keetman-Sohoorl 3e prijs Mej. L. Kos. Kinderwerk: le prijs Mina Terpstra; 2e prijs Nelly Rezelman, Wieringerwaard. Huisvlijt: Jury de heer G. Kooiman, Bergen, de heer D. Dirkmaat, Noordscharwoude. Zaagwerk: 1ste prijs A. Kaan, Anna Paulowna; 2e prijs P. Dekker Dz.. Eerv. verm. M. J. Schagen, N. Niedorp. Snijwerk: 1ste prijs: F. Schoonbergen, Velp; Beeldsnijwerk: 1ste prijs E. Matysek, 2e prijs J. Vogelzang, 't Zand. Teekenwerk (jongens): le prijs P. van Stipriaan. Barsingerhorn, eerv. verm. G. Molenaar Cz. Teekenwerk: le prijs Mef. M. Porte, Alkmaar; 2e prijs Jb. Bakker, Kolhorn, eerv. verm. T. van Essen. Decoratie werk: 1ste prijs H. Pijnenburg, Velsen, 2e prijs J. Blaauboer Jz., Wieringerwaard. Pitriet: 1ste prijs Mej. G. Schenk, Wieringerwaard Knutselwerk: 2e prijs T. Stroomer, Wormerveer; eerv. verm. P. Dekker Dz., eerv. verm. Herm Span Schilderwerk: 2e prijs C. Bijhouwer, Amsterdam. Laschwerk: eerv. verm. A. Zeeman, 't Zand. Photowedstrijd; Jury Atelier Niestadt, Schagen: le prijs W. van Leersum, 2e pr. Mej. C. van Duijven- bode, 3e pr. D. Otzen Dz.Jr.; 4e pr. A. J. Porte; 5e pr. A. W. Christoff. Zondag mooi weer en al tijdig wordt de rondgang langs de etalages voortgezet. Om twee uur wordt de optocht opgesteld. Winkel's Harmonie opent de stoet, daarna de rijvereeniging Rossinant en dan volgen een twaalftal nummers. De jury is samengesteld uit: Mevrouw en de heer Mr. D. Breebaart, Zijpe; Mevr. en de heer Joh, de Veer, Schagen en de heer G. Nobel te Winkel. De uitslag is als volgt: Enkplingen: 1ste prijs: Vlinder; 2e pr. Sneeuwpop. 3e pr. Huifkar; 4e pr. Bloemenmeisje; 5e pr. Pronk- appel. Paren: le prijs: post- en telegrafie; 2e pr. witte en zwarte vlinder. Groepen: le pr. Helden der zee; 2e pr. hengelaars. Wagens: le pr. Ilans en Grietje; 2e pr. Hoorn des overvloeds, 3e pr. „Sparta" Na afloop van de optocht stroomt het tentoonstel lingsgebouw vol en waar de een de aandacht schenkt aan de ingezonden en bekroonde inzendingen, vindt de ander vermaak bij de attracties. De balzaal begint eveneens de belangstelling te trekken en de jeugd vindt daar vermaak. Hoewel 's avonds het weer was veranderd en de regen neerplaste, was er toch weer veel belangstel ling en als omstreeks half elf het uur is aangebro ken om over te gaan tot de prijsuitreiking, zegt de voorzitter allen dank voor de medewerking, welke thans weder is ondervonden om Floralia 1935 te doen slagen. De prijswinnaars worden geluk gewenscht voor hun behaalde prijzen en voor hen, die dit jaar nog niet daartoe behoorden, wordt de wensch uitge sproken, dat zij een volgende keer gelukkiger moge zijn. Floralia 1935 is hiermee voorbij en de resultaten stemmen tot tevredenheid, de tentoonstelling werd bezocht door 650 betalende bc/oekers, uitgezonderd de balzaal, waar de feestvreugde nog eenigen tijd werd voortgezet. De weg door het Geestmer= Ambacht. Als werkverschaffingsobject. Door een commissie, bestaande uit verscheidene vooraanstaande personen uit de omgeving van den Langendijk zijn de voorbereidingen getroffen, om de mogelijkheid en het nut van het aanleggen van den weg dwars door het Geestmerambacht te onderzoe ken. Men deelt ons mede, dat in verhand met de door den heer Zeeman te Alkmaar geopperde plan nen Zaterdag a.s. en rondvaart zal worden gehouden door het Geestmerambacht, waarvoor een aantal Kamerleden, leden van Prov. Staten, enz. zullen wor den uitgenoodigd. Hieruit blijkt wel, dat men er mee doorzet. Het plan van dezen weg is dan ook meer dan ooit urgent. Men moet niet uit het oog verliezen, dat de werkloosheid den komenden winter heel groot zal zijn. Kon men de werkloozen te werkstellen aan een weg, zooals in het plan bedoeld, dan zouden ze zelf op eigen gelegenheid naar hun werk kunnen gaan, waardoor de vervoerkosten zouden worden uitge spaard. Verder was men dan bezig aan een werk, waaraan men in de toekomst iets had. BARSINGERHORN heidsgevoel, gevoel van eigenwaarde, eer en schaam tegevoel, rechts- en plichtsgevoel, zedelijk- of moreel gevoel en godsdienstig gevoel. Op een onderhouden de manier wordt een en ander uiteengezet, waarbij telkens weer de nadruk wordt gelegd op de plicht van ouders en onderwijzend personeel om de kinde ren vanaf de prilste jeugd bij alles het goede voor te houden en ze op het minder goede te wijzen. Nadat niemand meer het woord verlangt, sluit voorzitter de bijeenkomst, onder dankzegging voor de prettige samenwerking, daarbij den wensch uitspre kende, dat de plannen ten aanzien van het Sint Ni- colaasfeest verwezenlijkt zouden worden. HOOGWOUD Voor talrijke belangstellenden heeft de tooneelver. „Jong Leven" uit Oudkarspel, ter gelegenheid van de Floraliatentoonstelling, een uitvoering gegeven in de zaal van café Modder. Om 8 uur opende Mr. de Boer, als voorzitter van Floralia de bijeenkomst en heette allen welkom, in zonderheid die personen, die hunne medewerking hadden verleend om de tentoonstelling te doen sla gen. Daarna deelde hij de uitslag der bekroningen van de inzendingen mede en gaf vervolgens aan de tooneelvereeniging gelegenheid tot het opvoeren van het blijspel: „Ketty jokt nooit". Het stuk werd zeer goed gespeeld en het gelach in de zaal was dikwijls zoo groot, dat men de spelers niet kon verstaan. Na afloop dankte Mr. de Boer het tooneelgezel- schap voor de prima opvoering en werd de avond besloten met een gezellig bal. HARENKARSPEL WAARLAND. Voetbalnieuws. Con Zelo 1 speelde op Hollandia- terrein tegen Rood Wit 1 en verloor met 30. Con Zelo 2—W.F.C. 2 afgelast. Ouderavond, op Vrijdag 13 Sept. nam. 8 uur in een der lokalen van de o. 1. school alhier. Aanwezig 18 ouders, benevens het onderwijzend personeel. De heer v. d. Kuijl, hoofd der school, opent de bij eenkomst met een woord van welkom en drukt er zijn spijt over uit, dat niet meerderen aanwezig zijn. Spr. releveert het gehouden schoolfeest, dat bijzonder geslaagd was en deelt mee dat tot voorzitter van de oudercommissie is benoemd de heer D. Winkel Cz. Verder wordt meegedeeld, dat Mej. S. Watertor per 1 Nov. a.s. de school gaat verlaten. Een schrijven van de oudercommissie te Kolhorn met een voorstel om de lesuren van Zaterdagmorgen over te brengen naar den Woensdagmiddag, waar door dan den geheelen Zaterdag geen school zou worden gehouden, wordt voor kennisgeving aangeno men, daar geen der aanwezigen daarvan een voor stander blijkt te zijn. Voorzitter houdt vervolgens een lezing over het instituut „ouderavond". Spr. belicht de werkzaamhe den, de rechten en plichten op duidelijke wijze. Ze vormen een schakel tusschen de ouders en het on derwijzend personeel. Een goede samenwerking wordt daarbij bepleit. Het uitschrijven van de ouder avonden wordt besproken. Gewoonlijk geschiedt dit door het hoofd der school, doch kan ook door de ouders worden aangevraagd, wanneer minstens gedeelte den wensch daartoe te kennen geeft en zulks gebeurt in overleg met den voorz. der oudercom missie. Het was een interessant betoog, dat met aan dacht werd gevolgd. Voorzitter brengt hierna het a.s. Sinterklaasfeest ter sprake. Door de ouders is van tevoren een stem ming over het al of niet doorgaan daarvan met als uitslag, dat 41 zich vóór en 12 tegen een St. Nicolaas- feest uitspraken. Voorz. zegt, dat er nu wel een groote meerderheid voor een dergelijk feest is, maar hoe aan de noodige geldmiddelen te komen. Met het sparen gaat hebniet naar wensch. Door slechts 26 van de 98 kinderen wordt gespaard. Spr. vraagt het oordeel van de vergadering. De heer v. Stipriaan zou het. betreuren, indien het feest niet doorging, gezien het groote succes, dat er steeds mee behaald wordt. Anderen noemen het sparen bezwaarlijk, vooral voor groote gezinnen. De geest van de vergadering is evenwel dat het Sint Nicolaasfeest moet doorgaan en op voorstel van den heer v. Stipriaan wordt besloten, de ouders wier kinderen niet sparen, te bezoeken en hen alsnog te bewegen hun bijdrage te verleenen. De heer Anjema verwacht dat het wel zal mee vallen. De heer Span, onderwijzer, krijgt hierna het woord die het onderwerp „Gevoel", behandelt. Spr. splitst het onderwerp in 7 deelen, n.1. medegevoel, schoon- DE DREIGENDE STAKING IN DE BRUINKOOL- INDUSTRIE. De assistent van den minister van arbeid, Edward F. MacGrady heeft gisteren telefonisch overleg ge pleegd met president Roosevelt, de werkgevers en de arbeiders in verband met de dreigende staking in de bruinkoolindustrie. Hij slaagde er in gedaan te krijgen, dat de werkgevers deze week nog de oude loonen zullen uitbetalen, zoodat thans weer gelegen heid ontstaan is voor onderhandelingen over een regeling van het conflict. STRENGE WINTER VOORSPELD. Gebaseerd op een weercyclus van 372 jaar. De Fransche astronoom Joseph Cassiopee, die een bekend autoriteit is op het gebied van zonsverduiste ringen, heeft gisteren voorspeld, dat de aanstaande winter ongewoon streng zal zijn. Zijn voorspelling is gebaseerd op berekeningen waarin hij uitgaat van de stelling, dat er een weer-cyclus van 372 jaar be staat, waarbinnen de weersomstandigheden gelijk zijn. BIJ WIJZE VAN BURGERLIJKEN STAND. Washington, Gisteren heeft de Federale regee ring een aanvang gemaakt met de werkzaamheden ten behoeve van het opstellen van een ontzaggelijk kaartsysteem, waarbij van iedere persoon in de Vereenigde Staten boven de 35 jaar een kaart met bijzonderheden ingevuld zal worden. De regeering gaat hiertoe over in verband met de verwezenlijking van het program voor sociale verzekeringen. COMMUNISTISCHE OPSTAND VERIJDELD? Bulgarije een deel van Sovjet Rusland. Uit Sofia, 16 Sept. Door de arrestatie van een groot aantal leiders van de Macedonische communis tische organisatie, de Orin, is naar de meening van de politie een gewapende communistische opstand, die ten doel zou hebben gehad Bulgarije een deel te maken van de Sowjet-Unie, verijdeld. De politie verklaarde voorts nog, dat de organisatie haar hoofd kwartieren had in Parijs. Andere afdeelingen dezer groote organisatie zijn gevestigd in Zuid Slavië en Griekenland. HET NEDERLANDSCHE RECORD HOOG SPRINGEN DAMES OVERTROFFEN. Zondag werden op het sportterrein groote athle tiekwedstrijden gehouden, door den Turnkring H.N. K., uitgeschreven voor de vereenigingen DOKEV.. An na Paulowna, Hercules-Héb., Nieuwe Niedorp, Sparta Winkel, Sportlust, Julianadorp, Z.S.C., Burgertorug, Lycurgus, Schagen, U.D.I., Kolhorn. Door tamelijk goed weer begunstigd, slaagde de dag volkomen. Het uitgebreide programma werd vlot af gewerkt, waarbij menige mooie prestatie werd gele verd. Schitterend was de sprong van Mej. N. van Balen Blanken (Olympia, Wieringerwaard), die het Ne- derlandsche record hoogspringen dames (1.45 M.) overtrof door een sprong van 1.50 M. Door vele anderen werd eveneens fraai werk ge leverd. waarvoor we naar de uitslagen verwijzen. Deze dag geeft ongetwijfeld de sport in onze om geving weer een flinke stoot vooruit. Dames. Bal werpen: 1. A. Kaan, DOKEV., Anna Paulowna, 26.28 M.; 2. S. M. Eriks, Z.S.C., Burgebbrug. 24.60 M.; 3. C. van Eeten, DOKEV, Anna Paulowna 23.95 M. Hoogspringen: 1. N. van Balen Blanken, Olympia, Wieringerwaard, 1.50 M.; 2. B. Schenk—Bakker, idem, 1.35 M. Verspringen nieuwelingen: 1. C. van Eeten, DO KEV., Anna Paulowna, 4 M.; 2. A. Blaauboer, Lycur gus, Schagen. 3.80 M.; 3. N. Bakker, idem, 3.74 M. Verspringen cracks: 1. N. van Balen Blanken, Olympia, Wieringerwaard, 4.46 M.; 2. A. Koster. DO KEV., Anna Paulowna, 4.36 M. 100 M. Nieuwelingen: 1. C. Blaauboer, Lycurgus, Schagen, 15 sec.; 2. G. Blaauboer, U.D.I., Kolhorn, 15.2 sec.; 3. T. Jes, Hercules-Hébé, N. N., 12.4 sec. Duitsche driesprong: 1. N. van Balen Blanken, Olympia, Wieringerwaard, 10.18 M.; 2. C. van Eeten, OÓKEV., Anna Paulowna, 9.31 M.; 3. A. Kaan, idem 1.15 M. 100 M. Cracks: 1. N. van Balen Blanken, Olvmpia, Vieringerwaard 13.4 sec.: 2. C. van Eeten, DOKEV., \nna Paulowna, 14.2 sec.: 3. A. Koster, idem 14.4 s. 4 keer 100 M. estafette: 1. DOKEV., Anna Paulow na, 60.2 sec.; 2. Olympia, Wieringerwaard, 60.4 sec.; 3. Lycurgus, Schagen, 60.8 sec. krijgen vanaf heden de H9 tot 1 October Bloedwraak. Uit Belgrado: Een inbreuk op de traditie der exo- gamie, d.w.z. het verbod van huwelijk van leden van denzelfden stam, dat thans nog onder een aan tal Albaansche stammen aan beide zijden van de Zuidslavisöhe grens heerscht, heeft een veete tenge volge gehad, waarbij in de paar laatste maanden reeds 8 personen vermoord zijn. In strijd met het vastgestelde gebruik was n.1. een mooi Albaanseh meisje, Fatima Balidelitsj uit het Zuidslavische dorp Vusanye getrouwd met Sjaban Sjoeta, een Albaanseh jongeling uit hetzelfde dorp. Deze jongeman was het eerste slachtoffer van zijn stoutmoedigheid. Hij werd vermoord door Fa tima's broer Soeljo. Hieruit ontstond een bloedveete tus schen de verwanten van den vermoorde, die de Al baansche grens overstaken om wraak te nemen en de verwanten van Fatima in Zuid-Slavië. Dezer da gen is het achtste slachtoffer gevallen. Jongens: Verspringen: 1. K. C. de Wit, Sparta, Winkel 4.97 M.; 2. Ch. Speets, idem 4.83 M.; 3. B. de Bruin, idem 4.74 M.; 4. B. Schenk, De Westfries, Barsingerhorn, 4.56 M.; 5. P. Blaauboer, U.D.I., Kolhorn, 4.31 M. 60 M.: 1. Ch. Speets, Sparta, Winkel, 8 sec; 2. K. C. de Wit, idem 8.6 sec.; 3. T. v. Essen, idem 9 sec.; 4. B. de Bruin, id.; 5. J Raat, Z.S.C, Burgerbrug; 6. D. Schenk, De Westfries, Barsingebhorn. (geen tijd). 4 keer 60 M. estafette: 1. Sparta, Winkel 36.4 sec.; 2. DOKEV., Anna Paulowna, 36.4 sec.; 3. U.D.I., Kol horn 37.2 sec. Meisjes: Verspringen: 1. P. Walraven, DOKEV., Anna Pau lowna, 4.09 M.; 2. B. Oostdijk, Olympia, Wieringer waard 4.07 M.; 3. Ant. Bakker, idem 4.06 M.; 4. A. Nottelman, Z.S.C., Burgerbrug 3.95 M.; 5. G. Fijma, idem 3.88 M.; 6. M. Kaan U.D,I., Kolhorn 3.88 M. 60 M.: 1. A. Nottelman Z.S.C., Burgerbrug, 8.4 sec.; 2. P. Walraven, DOKEV., Anna Paulowna, 8.8 sec; 3. B. Oostdijk, Olymipia, Wieringerwaard, 9 sec.; 4. Ant. Bakker, idem; 5. C. van Oeveren. DOKEV., Anna Paulowna; 6. K. Koster, De Westfries, Barsinger horn (geen tijd). 4 keer 60 M. estafette: 1. Olympia, Wieringerwaard 39 sec.; 2. Sportlust, Julianadorp. 40.6 sec.; 3. Sparta, Winkel, 41 sec. Heeren: Hoogspringen; 1. W. Keetman, Sparta, Winkel, 1.60 M.; 2. H. Boelsoms, U.D.I., Kolhorn, 1.55 M.; Buiten mededinging: K. Schenk, Olympia. W.w., 1.67% M. Verspringen nieuwelingen; 1. W. Keetman. Spar ta, Winkel, 5.52 M.; 2. J. J. van Balen Blanken, Olympia, Wieringerwaard 5.30 M. Verspringen Cracks: 1. H. Boelsoms, UDI. Kolhorn 5.78 M.; 2. K. Schenk, Olympia. W.w., 5.71 M. Kogelstooten: 1. P. Bart, Sparta, Winkel. 9.27 M.; 2. J. J. van Balen Blanken. Olympia, W.w.. 9.24 M. Buiten mededinging: A. Egmond 11.55 M.; C. Pronk 11.19 M. 1500 M.: 1. C. Koster, UDI, Kolhorn, 4 m. 58.2 sec.; 2. W. Oostdijk, DOKEV, A. P., 4 m. 58.4. sec.; 3. P. J. Warnar, Olympia, Wieringerwaard 4 m. 58.6 sec. 4. L. Fliedman, idem, geen tijd. 100 M. nieuwelingen: 1. N. Spaans, UDI, Kolhorn 12.8 sec., 2. L. Fliedman, Olympia, W.Waard 13 sec., 3. G. Vries, Sportlust, Julianadorp 13 sec., 4. P. Kis- temaker, UDI, Kolhorn, geen tijd, 100 M. Cracks: 1. C. Herman, UDI, Kolhorn 11.6 sec.; 2. N. Barsingerhorn, ZSC, Burgerbrug 11.8 sec. 3. W. Keetman, Sparta, Winkel 12 sec. Hinkstapsprong: 1. A. Nottelman, ZSC, Burgerbrug 12.33 M.; 2. P. Bart, Sparta, Winkel 11.64 M.; 3. J. J. v. Baten Blanken, Olympia, W.Waard 11.08 M.; buiten mededinging K. Schenk, Olympia, W.Waard 13.05 M. Heeren 4 x 100 M. estafette: 1. Olympia, W.Waard 50.6 sec.; 2. UDI, Kolhorn, 51 sec.; 3. ZSC, Burger brug 51.2 sec. Touwtrekken: 1. Olympia, W.Waard, 2. Sparta, Winkel, 3. UDI, Kolhorn. TRIBUNE INGESTORT. Ruim 20 personen gewond. Gisteren is een tribune van het trainingskamp van Max Baer te Speculator (New York) ingestort. Ruim 20 personen bekwamen verwondingen, gelukkig van niet ernstigen aard. WOENSDAG 18 SEPTEMBER. HILVERSUM (1875 M.) VAR A-ui tzending; 10.00 VPRO.; 6.30 R.V.U. 8.00 Orgelspel C. Steijn; 8.30 Gram.pl.; 9.30 P. J. KersS Onze Keuken; 10.00 Morgenwijding; 10.15 Voor Arib. in de Continubedrijven; 12.00 Gram.pl.; 12.30 De No tenkrakers olv. D. Wins; 1.00 Gram.pl.; 1.151.45 Eddy Walis en zijn orkest; 2.00 Voor de vrouw; 2.15 De Flierefluiters olv. E. Walis; 3.00 Voor de kinde ren; 5.30 Gram.pl.; 5.45 VARA-Orkest olv. H. de Groot; 6.30 R.V.U.: Dr. G. Stuiveling: De overwin ning van de Nieuwe Gids; 7.00 Sportuitzending; 7.20 Vervolg orkestconcert; 8.00 Herhaling SOS-berieh- ten, Nieuwsberichten, VARA-Varia, 8.15 Gram.pl.J 8.30 Toespraak A. Pleysier; 8.40 Vervolg orkestcon cert m.m.v. E. de Haas (zang); 9.25 „Nachtboot Do verCalais", spel van W. Roland. Leiding: W. van. Cappellen; 10.10 Gram.pl.: 11.20 Dr. B. PremselaS Moeilijkheden in het huwelijk; 11.4012.00 Orgelspel Joh. Jong. HILVERSUM (301 M.)' NCRV.-uitzending. 8.00 Schriftlezing en meditatie 8.159.30 Gram.pl.; 10.30 Morgendienst; 11.0012.00 en 12.15 Ensemble van der Horst; 1.00 Orgelspel R* Parker; 2.00 Gram.pl.; 2.30 Vergadering Zendings genootschap Evang. Broedergemeente; 5.00 Kinder- uur; 6.00 P. v. d. Berg: Plantenluizen; 6.30 Afge staan; 7.00 Ned. Chr. Persbureau; 7.15 Gram.pl.; 7.30 Idem; 7.40 Causerie Dr. B. A. Knoppers; 8.00 Berich ten; Gram.pl.; 8.50 Lezing Dr. H. J. Honders; 9.3Ö Bachkoor en -orkest m.m.v solisten olv. A. Schelle- vis (Uit de Bethlehemkerk, Den Haag). Om. 10.15 Be richten; 10.5011.30 Gramofoonmuziek. I DROITWICH (1500 M.)] 10.3510.50 Morgenwijding; 11.05 Causerie; 11.20 Gr* pl.; 11.50 Orgelspel O. MacLean; 12.35 Gh. Manning'a orkest; 1.35 Orgelconcert M. Vinden; 2.20 Het Schot- sche Studio-orkest; 3.10 Pianorecital C. Dixon; 3.35 Sted. Orkest Bournemouth; 5.50 Gram.pl.; 5.35 Het BRC-Dansorkest olv. H. Hall; 6,20 Berichten; 6.50 Cembalo-recital; 7.10 en 7.25 Lezingen; 7.50 Koorcon cert olv. L. Woodgate; 8.20 Brahms-concert door heti BBC-Symphonie-orkest olv. Sir Henry J. Wood{ 10.00 Berichten; 10.30 Het Parkingion kwintet; 1130- 12.20 Het Casani Club orkest. I RADIO PARIJS (1648 M.) 7.20 en 8.20 Gram.pl.; 12.35 Orkestconcert olv. Tou che; 6.10 Gram.pl.; 830 Piano en zang; 9.05 Hoorspell 11.1012,35 Dansmuziek. I KALUNDBORG (1261 M.) 12.2(1—230 Concert uit Hotel d'Angleterre; 330—5.20 Concert uit Rest. Wivex; 6.056.35 Gram.pl.; 8.20 Symphonieconcert; 11.05 Dansmuziek. KEULEN (456 M.)1 6.50 Orkestconcert; 11.10 Zang; 12.20 Concert uit Breslau; 2.35 Gram.pl.; 4.20 Zang en piano; 5.20 Conc eert uit Frankfort m.m.v. orkest en solisten; 7.20 Om- roepkleinorkest olv. Eysoldt; 8.35 Rijkszending; 9.05 Programma voor soldaten; 10.50 Omroeporkest. ROME (421 M.y 9.00 Radio-tooneeï. Hierna dansmuziek. BRUSSEL (322 en 484 M.ï 322 M.l 12.20 en 1.30230 Het Constantin-orkest; 5.20 Gram.pl.; 5.50 Zang- en hobo-recital; 6.35 Gram.pl.ï 6.50 Zang; 7.05 en 7.35 Gram.pl.; 830 Symphonie concert olv. André; 10.30—11.20 Populair concert! 484 M.: 12.20 Gram.pl.; 12.50 Omroeporkest olv. Dou- liez; 1.50230 Gram.pl.; 5.20 Orgelconcert.; 5.50 Gr* nl; 6.50 Zang en viool; 830 Omroeporkest olv. Dou- liez; 10.3011.20 Gramofoonmuziek. I DEUTSCHLANDSENDER (1571 M.)' T35 Rfjlcszending; 9.05 De Regcnshurger Domsnatzen -ingen olv. Th. Schrems; 9.35 ..Das Richtefest", spet olv. W. Pleister; 1030 Ber'chfen; 10.50 Vocale duet ten; 11.05 Weerbericht; 11.201230 Barnabas von[ Geczy en zijn orkest.

Schager Courant | 1935 | | pagina 7