Tentoonstelling te Scliagerbrug. Grasbaanwedstrijden te Schagerbrug. Paardensport Voetbal. Maandag organiseerde de Hollandsche Maatschappij van Landbouw haar traditioneele kermis-tentoon- stelling ter gelegenheid van de Paardenmarkt, De opening. 's Morgens had bij den heer S. Kuiper de offi- cieele opening van de Tentoonstelling plaats. Voor talrijke aanwezigen nam de voorzitter der afdeeling, de heer H. Rezelman, het woord. Spr. be- treurde de minder goede omstandigheden, waaronder de tentoonstelling moest aanvangen en heette dan do aanwezigen, B. en W. en speciaal den nieuwen burgemeester welkom. Spr. memmoreerde de goede hulp, die altijd van ren vorigen burgemeester werd ondervonden en hoopt dat ook Mr. Breebaart dien steun zal verleenen. Het is ook ditmaal een aardige tentoonstelling en het is te hopen, dat het weer niet te veel afbreuk aan het bezoek zal doen. Ten slotte dankt de voorzitter nog het gemeen tebestuur voor het beschikbaar stellen van het ter rein en verklaart den de tentoonstelling voor geopend De heer Mr. D. Breebaart spreekt hierop nog een kort woord. Hij dankt voor de vriendelijke uitnoodi- ging van de vcreeniging. Natuurlijk stelt het ge meentebestuur belang in het werk van een zoo belangrijke Afd. der lToll. Mij. van Landbouw. Spr. zegt volledige medewerking toe in z'n functie van burgemeester en geeft meteen blijk van z'n belang stelling door zich op te geven als lid van de afdee ling. (Applaus). Op de paardenmarkt. Het natte weer deed z'n invloed gelden op de paardenmarkt. Er was matige aanvoer en weinig handel. Dat is wel eens anders geweest. Rijpaarden golden van f200f300, werkpaarden van f150—f180. Voor slachtpaarden noteerden we f80130. Veulens waren er niet aangevoerd. De ketten golden f 60130. Neen, het was geen ouderwetsche paardenmarkt Op het tentoonstellingsterrein. Het slechte weer in aanmerking genomen, viel de drukte op het terrein nog mee. In het gymnastiek lokaal van de O. L. school heerschte zelfs een gezel lige drukte, vooral als de regen het publiek weer eens van het terrein joeg. Trouwens hier was veel moois te bewonderen; van een en ander was veel werk gemaakt. Ook ver schillende inzendingen ter opluistering, w.o. de nieuwste snufjes op landbouwgebied, trokken veel be langstelling. Nadat de jury haar werk verricht had, bleken de volgende prijzen te zijn toegekend; PAARDEN. No. 1. Paarden van 4 jaar en ouder (Warmbloed). Ie prijs f7.50, benevens verguld bronzen medaille, P. de Graaf, Lutjewinkel; 2e prijs f5, Jac. Zwem mer, St. Maartensbrug, 3e prijs f2.50 Nico Raven, Burgerhrug. No. 2. 3-jarige Paarden (Warmbloed): le prijs f7.50 K. Reijne Kz.t Barsingerhorn; 2e prijs f5, Wed. H. Polle, Schoorl; 3e prijs f2.50, N. Appel, Schagen. No. 3. 2-jarige Paarden (Warmbloed): le prijs 17.50 H. C. Kooij, Harenkarspel; 2e prijs f5, A. Bel lis, Koegras, t Zand; 3e prijs f2.50, P. J. Vlam, Bur- gerbrug. No. 4, 1-jarige Paarden (warmbloed): le prijs f7.50, K. Reijne Kz., Barsingerhorn; 2e prijs f5 Jac. Hou ter, Sijbecarspel; 3e prijs f2.50, N. Appel, Scha gen. No. 5. Merries en Veulen (warmbloed): le prijs f7.50, P. de Graaf, Lutjewinkel; 2e prijs f5 G. Schuijt Kz., St. Maartensbrug; 3e prijs f2.50 J. Vlam, Bur gerhrug. No. 0. Veulens (warmbloed); le prijs f7.50 P. de Graaf, Lutjewinkel; 2e prijs f5 P. Vries, Schager- brug; 3e prijs f2.50 G. Schuijt, St. Maartensbrug. HOORNVEE. No. 7. Melkkoeien (afgewisseld, geregistr. met een betrouwbaren melkstaat,, gekalfd hebbende tusschen 1 Januari en 31 Mei 1935: le prijs f6 H. C. Kooij, Harenkarspel; 2e prijs f4 W. v. d. Oord, Barsinger horn; 3e prijs f2 J. E .J. Kramer, Burgcrbrug. No. 8. Melkkoeien (afgewisseld), gekalfd heb bende tusschen 1 Januari en 31 Mei 1935: le prijs f6 P. Bruin, Schagerbrug; 2e prijs f4 C. Marees, Scha- gerbrug; 3e prijs f2 G. Schuijt, St. Maartensbrug. No. 9. Twinters (gereg.) gekalfd hebbende tus schen 1 Jan. en 31 Mei 1935: le prijs f6 D. Sleutel, Schagen; No. 11. Melk vaarzen (gereg.), gekalfd hebbende tusschen 1 Jan. en 31 Mei 1935: le prijs f6 W. v. d. Oord, Barsingerhorn; 2e prijs f4 J. E. J. Kramer, Bur gcrbrug; 3e prijs f2 H. C. Kooij, Harenkarspel. No. 12. Mclkvaarzen (niet gereg.), gekalfd hebben de tusschen 1 Jan. en 31 Mei 193-4: le prijs f6 P. S. Eenhoorn, Valkoog; 2e prijs f4 C. Marees, Schager brug; 3e prijs f2 C. Marees, Schageihrug. No. 13. Pinken (gereg.), geb. in 1934: le prijs f5 A. Eriks Kz., Burgerbrug; 2e prijs f3 K. Reijne Kz., Barsingerhorn; 3e prijs f2 A. Eriks Kz., Burgerbrug. No. 14. Pinken (niet gereg.) geboren in 1934: lo prijs f5 D. Kant, Schagerbrug; 2e prijs f3 Jn. Del ver, Oudesluis; 3e prijs f2 P. Bruin, Schagerbrug. No. 15. Stierkalveren (gereg.), geboren in 1935: le prijs f5 P. K. Francis, Burgerbrug; 2e prijs f3, W. v. d. Oord, Barsingerhorn; 3e prijs f2 J. E. J. Kramer, Burgerbrug. No. 16. Kuikalveren, Graskalf (gereg.), geboren in 1935: le prijs f 5 G. Rademaker, Pettenerkluft; 2e prijs f3 H. C. Kooij, Harenkarspel; 3e prijs f2 J. E. J. Kramer, Burgerbrug. No. 17. Kuikalveren (Graskalf) (niet gereg.), gebo ren in 1935: le prijs f5 C. Huiberts, Schagen; 2e prijs f3 G. Schuijt, St. Maartensbrug; 3e prijs f2 D. Kant, Schagerbrug. WOLVEE. No. 18. 4 Fokschapen (type Texelsch), ingeschre ven in een fokregister, geboren in 1934, zichtbaar ge worpen hebbende: le prijs f5 H. E. J. van Hoorn, Wieringerwaard; 2e prijs f3 P. S. Eenhoorn, Valkoog; 3e prijs f2 J. A. Eriks Sz., Anna Paulowna. No. 19. 4 Fokschapen, enz., geboren in 1933: le prijs f5 K. Reijne Kz., Barsingerhorn. No. 20. Vier Oooilammeren, type Texelsch, inge schreven in 'n fokregister: le prijs f 5 A. Brak, St. Maarten; 2e prijs f 3 M. Kant, Weere, Winkel; 3e prijs f2 Iv. Reijne Kz., Barsingerhorn. No. 21. Een Ram, geboren in 1933 of eerder, type Texelsch, ingeschreven in 'n fokregister: le prijs f5 H. J. E. van Hoorn, Wieringerwaard; 2e prijs f3 W. v. d. Oord, Barsingerhorn; 3e prijs f2 W. Jonge- jan, Zijpersluis, Burgebrug. No. 22. Een Ram, geb. 1934, type Texelsch, inge schreven in een fokregister. le prijs f 5 H. J. E. van Hoorn, Wieringèrwgard; 2e prijs f3 K. Reijne Kz., Barsingerhorn; 3e prijs f2 A. Brak, St. Maarten. No. 23. Ooi, met hare in 1935 geboren lammeren, waaronder ten minste 1 Ramlam, type Texelsch, in geschreven in een fokregister: le prijs f5 W. v. d. Oord, Barsingerhorn; 2e prijs K. Reijne Kz., Barsin gerhorn; 3e prijs f2 W. v. d. Oord, Barsingerhorn. No. 24. 3-tallen Ram Lammeren van één Vader, (type Texelsch), ingeschreven in een fokregister: le prijs f5 K. Reijne Kz., Barsingerhorn; 2e prijs f3, J. A. Eriks Sz., Anna Paulowna; 3e prijs f2 A. Brak, St. Maarten. No. 25. Tien Overhouders, bohoorende aan leden van de afdeeling: le prijs f5 Gebr. Nieuwland, Scha gerbrug; 2e prijs f3 Jac. Stammes, Oudesluis; 3e prijs f2 D. Kant, Schagerbrug. No. 26. Vier Fokschapen, geb. In 1934, (niet Inge schreven in een fokregister en zicht/baar geworpen hebbende): le prijs f5 M. Besteman, Burgerbrug; 2e prijs f3 C. Huiberts, Schagen; 3e prijs M. Besteman, Burgerbrug. No. 27. Vier Ooilammeren, niet ingeschreven In een fokregister: 2e prijs f3 D. Kant, Schagerbrug; 3e prijs f2 G. Schuijt, St. Maartensbrug. No. 28. Een Ram-lam, geb. in 1935, niet ingeschre ven in een fokregister: 2e prijs f3 P. Pijper, Hoog woud; 3e prijs f2, Gebr. Nieuwland, Schagerbrug. PLUIMVEE. No. 31. Leghorns (wit): le prijs f2 P. Metselaar, Burgerbrug. No. 35. Andere rassen: le prijs f2 J. Smit. Span broek. No. 36. Hollandsche Krielen: le prijs f2 J. Smit, Spanbroek. No. 37. Andere rassen Krielen: le prijs J. Smit, Spanbroek No. 38. Eenden, N.H. Spreeuwkoppen: le prijs f2 J. Smit, Spanbroek; 2e prijs f 1, idem. No. 39. Loop-eenden: le prijs f2 J. Smit, Span broek. KONIJNEN. No. 42. Vlaamsche Reus (wit) Ram: le prijs f2 C. Hoep, Braakpolder, Winkel. No. 43. Vlaamsche Reus (wit), Voedster: le prijs f2 C. Hoep, Winkel; 2e prijs f 1 J. Visser, St. Maar tensbrug. No. 50. Lotharingers, Ram: le prijs f2 C. Kieften- burg, Spanbroek; 2o prijs f 1, idem. No. 52. Hollanders, Ram: le prijs f2 J. Smit, Spanbroek; 2e prijs fl J. P. de Boer, Schagen. No. 53. Hollanders, Voedster: le prijs f2 J. Smit, Spanbroek; 2e prijs f 1 J. P. de Boer, Schagen. No. 55. Cohincella, Voedster: 2e prijs f 1, J. Jonge- jan, Breezand. No. 56. Andere rassen. Voedster, le prijs f 2, P. Bos, Schagen, 2e prijs f 1, A. Kiezeling, Schagen. No. 57. Andere rassen, Ram: 2e prijs fl Gebr. v. Spelden, Callantsoogervaart. Na. 58. Voedster met jongen: le prijs f2 J" Smit, Spanbroek; 2e prijs fl, Gebr. v. Spelden, Callants oogervaart. No. 59. Nesten jongen: le prijs f2 J. Smit, Span broek; 2e prijs f 1 J. Jongejan, Breezand, BLOEMEN EN PLANTEN. No. 61. Voor de mooiste collectie Cactussen, van particulieren: le prijs f2 Mevr. van LoenenKlaus, Schagerbrug. No. 62. Voor de mooiste Cactus: le prijs f2 Jb. de Moor, Schagerbrug; 2e prijs f 1 Mevr. H. de Graaf Wit, Schagerbrug; 3e prijs f0.50 Mevr. Van Loenen— Klaus, Schagerbrug. No. 63. Voor de mooiste plant van particulieren (bloeiend): le prijs f2 L. Doorn, St. Maartensbrug; 2e prijs f 1 Mevr. Wartenliorst—iDoorn, Schagerbrug; 3e prijs f 0.50 Mevr. P. KlokBakker, Schagerbrug. No. 65. Voor de mooiste collectie Snijbloemen van particulieren: le prijs f2 mevr. J. A. de BoerOtter, Schagerbrug; 2e prijs fl, mevr. JaringMolenaar, Schagerbrug; 3e prijs f0.50 mevr. Koster—Koster, Schagerbrug. De renner J. Smit in ongenaakbaren vorm. Hij wint 4 eerste prijzen. Willem- se eerste in de sprint. Maandagmiddag vonden grasbaanwielerwedstrij- den plaats op een terrein, gelegen achter de open bare lagere school, uitgeschreven door de Holland sche Mij. van Landbouw, afd. Zijpe, tusschen ren ners van de R. en Tv. West Friesland te Schagen en Held. Rennersver. D.O.K. den Helder. Zou oorspronkelijk een en ander om half drie aan vangen, het werd door de paardensport reeds kwart voor vier, alvorens de jury zitting kon nemen. De regeling liet wel te wenschen over. De baan verkeer de niet in een al te beste conditie, waartoe de tal rijke paardenstappen wel de meeste schuld aan heb ben gehad. Het werd niet 'n wedstrijd, die bijzonder goed was geregeld. De jury was er somwijlen naast wat natuurlijk af moest breken. Daar kwam nog bij een regenbuitje, zoodat alle factoren tegen het slagen van een wielerprogramma, waaraan toch vooraan staande renners meededen, moest leiden. Renners, zooals gebr. Smit, Dienaar, Manneveld en niet te vergeten A. J. Willemse, die in Medem- blik gistermorgen maar netaan van Ooms verloor. De bekende Ooms, die door de N.W.U. is afgevaardigd. Neen aan goede renners ontbrak het niet. Het pro gramma begon te laat. Na het gebruikelijke voorstelen van alle deelne mers kregen we een afvalrace, waaraan door 14 ren ners werd deelgenomen. Uitslag: 1. J. Smit, 2. J. Man neveld, 3. Beers. De sprintwedstrijd werd op uitstekende wijze door A. J. Willemse gewonnen van J. Hussaarts en J. Franzen. Uitslag: 1. A. J. Willemse, 2. J. Hussaarts, 3. J. Franzen. Typeerend is hier dat in de finale alleen renners van West Friesland overbleven. Een ploegachtervol ging tusschen v. Dijke—Zoons, D.O.K., en J. Smit— Manneveld, West Friesland, Schagen, over 15 ronden werd reeds na 5 ronden door de ploeg J. Smit Manneveld gewonnen. De klassementrace over 15 ronden werd opnieuw een succes voor J. Smit, met 14 punten werd hij eer ste; tweede werd C. Dienaar en derde F. Zoon. O.i. was Willemse absoluut derde. De koppelwedstrijd. Dit is iets, waarnaar iedere liefhebber van wieler sport verlangt. Bij. elk wielerprogramma behoort 'n koppelwedstrijd. Het programma luidde, dat de kop pelwedstrijd over 100 ronden zou gaan. Doch aange zien het reeds tegen 5 uur liep, werd besloten deze over 50 ronden te laten verrijden. In dezen koppel wedstrijd was het vooral het zwarte koppel, gebr. Smit, dat sterk uitblonk. Den geheelen koppelwed strijd door hebben deze heeren de leiding gehad. Uitslag eerste klassement: 1. Gebr. Smit 5 p., 2. Dienaar—v. Dijke 3 p., 3. de BoerF. Zoons 2 p., 4. BeuvingManneveld 1 p. Na dit klassement is het dat het koppel Smit een uitlooppoging onderneemt. Vijf en twintig meter zijn zo uitgeloopen, doch dan trekken Dienaarv. Dijke het geheele veld er weer op. Het koppel VisserHendriks raakt een ronde achter. Hussaarts—Ligthart weren zich uitstekend. Ook het koppel FranzenHoogland weet het tempo er aardig in te houden. Het is in de 37ste ronde dat het koppel gebr. Smit een ronde uitloopt. Thans be waken ze voortdurend het koppel Dienaarv. Dijke, dat die ook niet een ronde nemen. Na de 45ste ronde als niet meer mag worden afgelost, voor het laatste klassement, liggen beide leidende koppels nog achter elkaar. Het spreekt vanzelf dat J. Smit dit klasse ment niet meer noodig heeft om eerste te worden. Hij blijft dan ook kalm achter v. Dijke liggen. Uit slag laatste klassement: 1. Dienaarv. Dijke 10 p., 2. J. SmitC. Smit 6 p., 3. de BoerF. Zoons 4 p., 4. BeuvingManneveld 1 p. Algeheele uitslag: 1. Gebr. Smit (zwart) 11 p. Op één ronde, 2. Dienaarv. Dijke 13 p., 3. de Boer F. Zoons 6 p., 4. Beuving—Manneveld 3 p., 5. J. Hus saartsA. Ligthart 0 p., 6. FranzenHoogland 0 p. en op 3 ronden 7. S. Visser—Hendriks 0 p. Het was een aardige middag geweest, welke voor taan vroeger moet beginnen. KORTEBAANDRAVERIJ TE MEDEMBLIK. Glossy Silk wint na zwaren strijd. De draverij te Medemlhlik is een course geworden, zooals men maar zelden ziet. Er is enorm snel ge reden en van het z.g. trekken is geen spoor waar genomen. Glossy Silk, de eeuwige tweede heeft den ban gebroken, door deizen middag op sublieme- wi.vzc te winnen. Het langebaan-paard Xuthus, dat voor het eerst op de kortebaan verscheen, heeft langen tijd als groot-favoriet gefungeerd, in dit opzicht, heeft de zoon van David Guy of Peter Duffy en Tourte- relle iets teleurgesteld, maar behalve dit was zijn debuut fraai. En toch is het jammer voor een edel paard als Xuthus dat men hem voor .een kortebaan gebruikt. De onlangs nieuw versohenen Alinda heeft dezen middag een zeer gunstigen indruk gemaakt. Te ongeveer 1 uur werd begonnen, het weer heeft zich goed gehouden, slechts enkele regenbuitjes trachtten als spelbreker op te treden, doch bij het hevige wedstrijdvuur was dit niet hinderlijk. Eerste Omloop: Weidlooper (285 M.) stuurt in 2 ritten Silver's snelle Gretchen H (300 M.) naar huis; Glossy Silk (290 M.) klopt in 2 ritten Navarra (290 M.); Calumet Contender (290 M.) viel niet mee en verloor in 3 ritten van Betty Worthy (300 M.); Xuthus (280 M.) had weinig moeite met Mixerln (290 M.). Marie P, 285 M. klopt Vaandrager 280 M., die het kortebanen nog niet machtig is; Pinkerton 290 M., klopt de temperamentvolle Catabora 285 M. Rolls Royd, 295 M., klopt in 2 ritten Oakland Ba ron B, 285 M.; Miss Everhard, 285 M., in 2 ritten Qualiteit, 290 M.; Sister Patrick, 295 M., wint van Anna Bradfords's Guy 295 M., Lad Bond 300 M., van Sir Kerrigan, 295 M„ Alinda 290 M. van Occasion, 290 M.; Sador, 285 M. in 3 onbelangrijke ritten van Edna M, 295 M.; Mc.Gregor, 295 M. klopt in 2 ritten Trotteur 290 M., dew innares van Hoorn; Sisterbond 290 M., in 2 zeer snelle ritten The Gleaner, 295 M.; Nordeck, 290 M. verliest van Clara Bascom, 290 M.; Quita, 300 M. van Uniform, 295 M. Tweede omloop: Glossy Silk hado weinig moeite om Sador te kloppen; Weidlooper wint in 3 enorm snelle ritten van Sister Patrick H; Betty Worthy klopt de oude Marie P; Rolls Royd in 3 uiterst snelle ritten Mc.Gregor; Alinda slaat op verrassend snelle wijze in 3 ritten Sister Bond; Uniform klopt in 3 scherpe ritten den grooten favoriet Xuthus; Lady Bond klopt de kleine maar dappere Pinkerton; Cla ra Bascom in drie ritten Miss Everhard Derde Omloop: Rolls Royd wint in 3 ritten van Uniform; Betty Worthy rekent in 3 ritten met de goed op dreef zijnde Clara Bascom af; Weidlooper klopt Alinda; Rolls Royd in 3 vliegende ritten Uni form. Finale: Betty Worthy klopt in- 3 ritten Uniform; Glossy Silk in 2 ritten Weidlooper. Om de eerste en tweede prijs liepen Betty Worthy en Glossy Silk 2 ritten, welke in het voordeel van laatstgenoemde eindigde. Om de derde en vierde prijs werd in ver band met het reeds late uur, kwart voor acht, niet geloopen en te meer daar Uniform en Weidlooper door denzelfden pikeur werden gereden. De uitslag luidt: 1. f400. Glossy Silk, eig. J. Vrij land te W.-IJselmonde, ber. J. van Leeuwen Jr.; 2. f 175 Betty Worthy, eig. K. Wijk te Glimmen Gr., ber. A. J. Kats; 3 en 4 tezamen f115, wat werd ge deeld door Weidlooper. eig. R. F. Sormani te Rijs wijk, ber. J. de Vlieger en Uniform, eig. Joh. Bast te Bakkum, ber. J. de Vlieger; de vijfde prijs f 20 werd door de in de derde omloop afgevallen paar den verdeeld. Dit waren: Rolls Royd, Clara Bascom, Alinda en Lady Bond. Het talrijke publiek heeft van spannende sport genoten. De barddraverijver- een. „Prins Hendrik" kan met genoegen op dozen dag terugzien. W I E R 1 N G E N Bazar. Naar wij .vernemen is de Evang. Ver. Wieringen te Den Oever voornemens in October a.s. een bazar te houden. Daaraan zal worden verbonden een verloting van huishoudelijke voorwerpen, waarvoor inmiddels ver gunning is aangevraagd bij het gemeentebestuur. Uit gegeven zullen worden 1000 loten a 20 cent. Geslaagd. De heer A. A. Veerdig Szn., gemeentebode alhier verkreeg op het Donderdag j.1. te Amsterdam gehou den examen, de aanteekening op het reeds eerder verworven politicdiploma. Collecte. De Afd. „Wieringermeer" van het „Witte Kruis" is voornemens Vrijdag 20 September a.s. in de Wie ringermeer een collecte (speldjes-verkoop) te houden. Door de Rijksveldwacht te Den Oever en Ooster- land is procesverbaal opgemaakt van een geval van plegen van ontucht met een minderjarig kind te Den Oever. Het onderzoek tot opsporing van den da der (vermoedelijk een knaap van jeugdigen leeftijd) wordt met kracht voortgezet. Het slachtoffertje is een meisje van 2 jaar, hetwelk na het gebeurde in een hondenhok op het terrein van zekeren W. te Den Oever werd aangetroffen. DEN OEVER, Mistoestanden bij werkverschaffing in Wieringermeerpolder. Van tijd tot tijd worden uit de verschillende werk verschaffingen in ons land ongeregeldheden bekend waarbij als regel de tewerkgestelden door hun op treden oorzaak van het conflict zijn. Dat ook het op- gcnovergestelde gebeurt, is dezer dagen in de werk verschaffing in den Wieringermeerpolder gebleken. Aldaar is zekeren B. aangesteld als baas over een groep tewerkgestelden. Deze B. schijnt het met de rechtspositie van de hem toegevoegde arbeiders niet zoo nauw te nemen en reeds zijn verschijning op het werk pleegt dezelfde uitwerking te hebben als de roode lap op een stier. Deze baas ontziet zich nl. niet zij woorden kracht bij te zetten met behulp van 'n eind bamboestok. Zoo ook in het laatst van de vo rige week. Een cüllegabaas was door B. er cp attent gemaakt dat door hem teveel loon werd betaald. Toen de vermindering van het uurloon aan de be trokken arbeiders bekend werd, alsmede aan wien deze vermindering te danken was, begaf de arbeider v. D. zich naar baas B., hem daarbij uitnoodigende zelf den aard van het werk te komen zien, om te kunnen beoordeelen, of de vermindering rechtvaardig was. Het gesprek liep daarbij nogal hoog, doch plot seling gaf B. den arbeider met zijn knuppel een slag. Een vechtpartij was hiervan het gevolg en een drie tal arbeiders, hetwelk kwam toegeloopen om de vech tenden te scheiden, kreeg, hoe ongeloofelijk dit ook moge schijnen, schorsing. Ook v. D. werd gesöhors, Met merkwaardige hierbij is wel, dat de schorsing den menschen niet werd aangezegd door den betrok ken baas, doch do Rijksveldwachters, te den Oever werd verzocht hiervan den betrokken arbeiders te hunnen huize kennis te willen geven. Gezien boven staande officieele lezing van het geval schijnt er ter plaatse aan do leiding wel iets te haperen. SINT MAARTEN De jongeheer M. Roosma alhier, oud-leerling der Ambachtsschool, is als volontair vliegtuigmaker aangenomen met als standplaats de Kooij. Tj'AN GTZND IJ K In plaats van den heer J. van den Abeele, die niet langer als leider van het Bureau voor Arbeidsrecht mocht fungeeren, daar het Ambtenarenreglement voor de Gemeenschappelijke Lichtbedrijven voor Lan- gendijk en St. Pancras dit onvereenigbaar achtte met zijn betrekking bij die lichtbedrijven, is thans aam gewezen de heer R. Rijkeboer te Oudkarspel. Plan—Zeeman, Men deelt ons mee, dat zich een commissie heeft gevormd, ter bestudeering van het z.g.n. plan-Zeeman, beoogende den aanleg van een weg dwars door het Geestmer-Ambacht van St. Pancras naar Warmenhui- zen, tot ruilverkaveling over te gaan, de koolteelt voor eenige jaren stop te zetten ter bestrijding van de zoo gevreesde draaihartigheid en de fruitteelt in te voeren. Binnenkort zal de commissie, die van oordeel is, dat de grond hier voor fruitteelt uitstekend is geschikt, met haar werkzaamheden een aanvang ne men. ANNA PAULOWNA BREEZAND. Aanstaanden winter organiseert de Esperantocluï) „La. Verda Stelo" bij genoegzame deelname een cur< sus' in Esperanto. Het belooft iets bijzonders te worden, want dezen keer wordt de cursus geleid door een buitenlander, een Franschen Esperantist, Roland Dupuis. De heer Dupuis geeft les volgens de Cseh methode. De aan trekkelijkheid van deze methode ligt hierin, dat meiï geen leerboeken noodig heeft en maar zeer weinig huiswerk maakt en toch na 't volgen van dezen cur sus met Esperantisten uit de geheele wereld kan spre ken. Vrijdagavond geeft de heer Dupuis een gratis proef les bij den heer Jb. Borst. Zie verder advertentie ih dit blad. C AL LA NT SOO'G W e gen verh et erin g. Naar wij vernemen is men bezig met den Abbe- steeërweg, die den Polder Callantsoog toebehoort, te verharden en te teren, welke werkzaamheden worden uitgevoerd door de N.V. Daalders Aannemersbedrijf. Ook heeft men een aanvang gemaakt met de verbe tering van den straatweg in Groote Keeten, zoodat binnenkort in Callantsoog alle wegen aan de eischen des tijds zullen voldoen. NIEUWE N IET) O RP De heer D. Zwagerman alhier verwierf bij het exa* men van den Algemeenen Politiebond het Politie* diploma met aanteekening. HOOGWOUD. V.C.L. 1—TWISK 2, 5—1. V.C.L. ontving Twisk 2 om den eersten competitie wedstrijd te spelen. Deze wedstrijd is voor V.C.L. een! succes geweest, wat de puntenvoorsprong betreft. V.C.L. heeft getoond sterker te zijn dan Twisk, en een gelukkig verschijnsel is het voor V.C.L. nog, dat alle spelers, nog niet voldoende ingespeeld zijn. Dat geeft nog veel hoop op de toekomst voor het a.s. sei zoen, want er is voor V.C.L. nog een en ander aan en af te leeren. Maar we gelooven wel dat 't nieuwe bestuur doortastendheid genoeg bezit om V.C.L. in de goede richting te leiden. Twisk heeft gedaan wat ze kon doen in dit gevalt! den bal zoo ver mogelijk van haar doel af te houden Een enkele maal deden ze een uitval, maar dan was daar altijd nog een achterhoede, bestaande uit de heeren Rcmpt en Donker, die veel wisten te weren en voor de rest zorgde de doelman Groote wal, Als de scheidsrechter de heer Terbeek, de beide aanvoerders in het veld fluit om te tossen, wordt V.C.L. winnaar en deze kiest om met den wind in de zij te spelen. De wind is wat hinderlijk voor de spelers, omdat deze juist dwars over het veld waait. Al dadelijk1 krijgt de Boer het leer voor de voet en werkt het in de richting van het doel, maar keeper Kooiman weet erger te voorkomen en trapt den bal het veld weer; in. Dat was een momentje, aardig om te zien. Maar dadelijk rolt de bal gevaarlijk op het V.C.L. doel af, doch Rempt redt door over de lijn heen te schieten* Na een poosje, als er wat heen en weer getrapt is, krijgt weer de Boer den bal op de schoen en schiet hem meedoogenloos in het net van Twisk. Weer weet V.C.L. aan te vallen en krijgt Glas een kans, die hij goed benut. Het tweede doelpunt is geboren, en dat terwijl het spel nog maar een goed kwartier oud is* Maar het derde puntje zou helaas ook niet lang uitblijven. De doelman Kooiman werd voor een aan stormenden bal uit zijn heiligdom gelokt, loopt te ver uit, de bal wordt terug gewerkt. Lychies is in de buurt en aarzelt niet om den stand op 30 te bren gen. Weer rolt de bal van de een naar den ander, als op een moment Glas een corner krijgt te ne men, die direct buiten gevaar gesteld wordt. Nu komt Twisk opzetten en geeft de achterhoede haar deel. Deze weert zich duchtig. Rempt. werikt goed terug, maar Twisk trapt goed op het doel van V.C.L. af, maar Grootewal weet weer handig te redden. Hierna zien we nog tweemaal een corner nemen door Glas, maar ze leverden beide keeren niets op. Zoo ging de rust in met een 30 voor sprong voor V.C.L. Na de rust is er in het. eerst niet veel variatie in het spel. Twisk heeft niet het vermogen van deH wind te profiteeren en V.C.L. 1 maakt er ook niet veel van. Op een gegeven moment zien we dat Lak de bal toegespeeld krijgt.. Lak plaatst keurig naar den midvoor en deze plaatst hem nog fraaier in het. doel van Kooiman. Hierna begint de strijd opnieuw Even buitenspel en wc zien nu .Jongens een corner nemen, waarvan het resultaat is dat een der Twis- ker spelers de bal in het trapt van V..CL. Hier na rolt de bal weer in de richting van het doel van Kooiman en het geschiedde dan ook in een ondeel baar oQgcnblik dat de Boer, voor de vijfde maal de bal in het net liet belanden. Weer krijgt Twisk een corner te nemen, maar 'detze is gevaarloos. Het. is Ludhies weer die ziclh niet on betuigd laat. en met een flink schot den bal naar het. doel zendt, maar keeper Kooiman weet hem nog juist te houden. Deze trapt den bal, begunstigd door den wind ver het veld in. een der Twisker spe lers vangt, den bal op en trapt schitterend naar Grootewal, maar deze weet, hem weer even schitte rend te houden. Weer wordt er buitenspel gespeeld, Twisk krijgt wederom een corner te nemen. Het V* C.L.-doel wordt, voor de laatste maal bedreigd, maar Piet geeft de heeren geen kans. Hierna fluit scheidsrechter het einde. CALLANTSOOG. Callantsoog IDirkshorn L (6—4). Zondag speelde Callantsoog I haar eersten wed strijd voor de competitie tegen Dirkshorn I. Deze eerste wedstrijd is geen succes geweest, voor de Cal- lantsoogers. Mogelijk is een klein ongeluk, waarbij de C.-rechtsbuitcn een blessure opliep door een bot sing met een partijgenoot, mede debet aan dezen nederlaag. Dirkshorn trapte af en neemt al spoedig de leiding met een niet geheel onbetwistbaar doel punt. De rust komt met 01. Na de rust is het fut bij C. er uit. Wel komen er kleine opflikkeringen van strijdlust, maar, over het algemeen was het spel- beeld mat. D. maakte hiervan gebruik en weet nog driemaal te scoren. Eindstand 04. Scheidsrechter Snijders leidde uitstekend.

Schager Courant | 1935 | | pagina 8