Brieven over Engeland. - Floraliaf eesten te Oude Niedorp. 14 September 1935. Ik wil dezen brief beschouwen als een los gesprek. Er zal weinig verband zijn tusschen de onderdeelen. Evenals in een gesprek. „Vertel eens wat,' zeggen we tegen een van de faniilieleden, die een dag is uit geweest. „Is er nog iets gebeurd? Wie heb je gezien en gesproken?" Wij hébben op onze reis naar Engeland iemand gezien, en, hoe ongelooflijk het mag schijnen, later ook gesproken. Bij onze aankomst te Harwieh, toen we met onze koffers allen klaar stonden om aan land te gaan, werd onze aandacht, en niet alleen de onze, maar die van alle passagiers, getrokken door drie vroo- lijke jongelui. Zij stonden eenigszins achteraf, had den blijkbaar minder haast dan de andere passa giers om bij de douanen te komen, en wisten plotse ling aller oogen op zich te vestigen, door de luide juichkreten, die zij aanhieven, bij het zien van een familielid op de kade, die hen kwam afhalen. Familieziek? Nee, het was in dit geval wat anders. Het afhalend familielid was in sportcostuum: korte broek, sokken, bloote beenen. Een heer van middel baren leeftijd. Klaarblijkelijk hadden de drie aanko mende reizigers Oom, want zoo noemden zij hem, nog nooit in zulk costuum gezien. Want de juich kreet, die over het schip klonk, luidde: „Kijk ers, het eerste, wat we in Engeland zien, Oom in zijn onderbroek." Alle reizigers, die de woorden verstonden, lachten. De Duitschers, Franschen en Engelschen aan boord, die de woorden niet verstonden, lachten ook mee. Begrepen waarschijnlijk wel ongeveer, wat de uit bundige vroolijkheid van de jongelui opwekte. Dit was Donderdagavond, 1 Augustus. Eenige malen gedurende de volgende dagen kwam het ge sprek aan tafel op „Oom in zijn onderbroek." Het is Zondagavond, 4 Augustus. Wij zitten aan tafel. Het eten is juist afgeloopen. Een van ons krijgt den inval, dat we best een ijsje zouden kun nen gebruiken. Met mijn jongsten zoon trek ik er op uit, om, vlak in de buurt, de verlangde ijsjes te halen. We komen den winkel uit. En daar, op een af stand van tien meter wandelen een paar jongelui, die me bekend voorkomen, en naast hen, er is geen twijfel mogelijk, „Oom in zijn onderbroek". Het was zoo. Onze twee zoons zijn de wandelaars achterna gefietst, en hebben met hen gesproken. Ik had eerst nog gedacht, dat ik me vergiste. Marlbo- rougli ligt 230 kilometer van Harwieh. Kon het toe val Oom, de onderbroek, de jongens en ons na drie dagen op dien afstand en in zoo'n klein plaatsje te zamen brengen? Het toeval kon het, en deed het. Het kon nog meer. Bij onze terugreis moesten wij, reizigers van Marlborough, op weg naar Har wieh via Londen, overstappen in een héél klein plaatsje: Savernake. Op het perron merkten we daar een dame op, die duidelijk belang in ons stel de. Ze maakte zelfs den indruk ons wel te verstaan. Dat ze dit deed, bleek spoedig, toen ze mijn vrouw aansprak. Ze vertelde, dat ze Engelsche was, maar vaak naar Holland ging, en heel goed Hollandsch kon verstaan. Ze had veel kennissen in Holland, vooral op Walcheren. Evenals wij reisde ze altijd met de Vlissingen-boot. Ze had een heel goede vrien din in Domburg, en noemde den naam. Of wij de groeten wilden doen, wanneer wij die dame eens zagen? Wij waren van plan een dag op Walcheren door te brengen. Maar we kenden de dame in Domburg niet, en heel groot was de kans niet, dat de groeten te recht zouden komen. Den volgenden dag maakten we een autorit door Walcheren. Zooals vanzelf spreekt kwamen we door Domburg. Plotseling zegt mijn vrouw, terwijl we het postkantoor passeeren: „Stop eens even," en stapt uit. Ze gaat naar het postzegelloket in 't kan toor, om te vragen, waar die Domburgsche dame woont. Misschien is het vlak bij. Mijn vrouw moet even wachten aan het loket. Er is een dame voor haar. Dan komt ze aan de beurt. „Kunt U me ook zeggen, waar Mevrouw B. woont?" De beambte kijkt een oogenblik verbaasd. Dan zegt hij: „Die gaat daar juist weg. Ze stond voor U aan het loket." En toen heeft mijn vrouw de groeten overgebracht, die dankbaar in ontvangst werden genomen. Mevrouw zou direct aan haar Engelsche vriendin schrijven, op welk een toevallige wijze zij de toegezonden groeten had ontvangen. „Vertel nog eens iets," zeggen we tegen ons thuis komend familielid.. En hij steekt alweer van wal: Ik krijg al mijn boeken, kranten en tijdschriften van de Engelsche firma W. H. Smith en Son. De firma Smith heeft honderden boekwinkels in Enge land, en duizenden boekenstalletjes aan de stations. Ik ben nu al, laat eens kijken, 23 jaar klant van de firma. Geregeld gaan mijn brieven en briefkaarten naar het groote hoofdkantoor, Strand House, Portu gal Street, Londen, om boeken of tijdschriften te be stellen. Soms ook wel andere dingen, want de firma Smith stelt zich tot beschikking van haar overzee- sche klanten en zendt hun alles, wat zij in Enge land wenschen te koopen, onverschillig op welk ge bied. Natuurlijk rekent de firma Smith dan af en toe eens op een geldzending van die overzeesche klan ten. Maar het moet gezegd worden, dat ze zeer lankmoedig is in dit opzicht. Het kan natuurlijk zijn, dat een 23-jarige bekendheid met elkander tot die lankmoedigheid bijdraagt, en dat ze tegen nieu we klanten een beetje strenger zou optreden. Ik wist, dat mijn rekening-courant al weer sinds eenige maanden een leelijk tekort aanwees. Maar ik had me voorgenomen deze maal geld aan de fir ma over te maken uit Marlborough. Dat was gemak kelijker en goedkooper. Van dat overmaken is niets gekomen. En daarom besloot ik, toen we op onze terugreis door Londen kwamen, zelf even naar Strand House te gaan, en persoonlijk de storting te volbrengen. Wij kwamen met zijn vieren aan het gebouw. Een geweldig groote inrichting. Honderden bedienden achter hun lessenaars. Honderden anderen bezig met het inpakken van boeken en tijdschriften. Tien tallen vrachtauto's op de straat, om direct alles ze kunnen wegbrengen. Een krioelende bijenkorf. Ik vroeg Daar de kassa-afdeeling. Iemand bracht er ons heen. Aan een bediende deelde ik mijn ver langen mee, om een zeker aantal ponden op mijn rekening te storten. Hij informeerde naar naam en. woonplaats. Of we even plaats wilden nemen? Te denken, zei ik tegen mijn vrouw, dat daar nu al mijn briefkaarten uit Holland terecht komen. Een paar weken geleden de briefkaart met het ver zoek voorloopig alles naar Marlborough te sturen. Gister die, om nu weer het heele zaakje naar Hol land te zenden. Juist zag ik iemand aan komen loopen. Hij kwam naar ons toe. Het was niet de bediende, die me te woord had gestaan En toen bleek me, dat in een geweldige zaak als deze, waar duizenden en tienduizenden bestellingen worden ontvangen en uitgevoerd, waar alles stipt en precies gaat, per slot van rekening toch levende menschen werken, en geen machines. De komende heer verontschuldigde zich. Of ik het niet kwalijk nam? Hij wou me wel eens zien. Eigen lijk waren we zulke goede kennissen. Al mijn brie ven gingen altijd door zijn handen. Hij behandelde de letter H. Hij hoopte, dat we een pleizierige va- cantie hadden gehad in Marlborough. We hadden zeker alles wel goed ontvangen? Als we thuis kwa men konden we er op rekenen, dat er al weer kran ten op ons lagen te wachten. Home Chat was juist afgestuurd. Hij was erg blij, dat hij nu ook eens wist, hoe die klant van de firma in Holland er uit zag. Ik van mijn kant verzekerde hem, en het was op recht gemeend, dat de blijdschap wederzijdsch was, en na vriendelijke groeten zijn we vertrokken. „Vertel nog eens iets. „Nee, vandaag niet." Zondag en Maandag werden de floraliafeesten te Oude Niedorp weer gehouden. Zondagmiddag omstreeks half drie heette de Voor zitter der vereeniging, de heer Kriller, de aanwezi gen welkom en deelde mede dat de Burgemeester der gemeente verhinderd was de tentoonstelling te openen. Hij gaf daarna het woord aan den vertegen woordiger van het gemeentebestuur, den heer Van Zoonen, wethouder, die de opening zou verrichten. De heer Van Zoonen wees er op, dat deze feesten voor Oude Niedorp van groote beteekenis zijn. Niet alleen omdat zij vertier en leven brengen in de plaats, maar wel vooral om de opvoedende kracht, die van deze soort tentoonstellingen uitgaat. De in zenders zijn reeds maanden van tevoren bezig om hun inzendingen te verzorgen. Zin voor orde. zin voor netheid wordt hieruit geschapen. Een ieder probeert het beste voort te brengen wat hij kan. De menschelijke energie wordt er door opgevoerd. Wanneer men de organisatie en de opbouw van de tentoonstelling van nabij meemaakt, dan krijgt men de overtuiging, dat deze Floraliafeesten hoog tijdagen ziin in het dorpsleven van Oude Niedorp, dat zij de lust tot het vereenigingsleven bevorderen. Hoogtijdagen! Inderdaad. Als wij zien hoe hier wordt samengewerkt door jong en oud, onverschillig van welke geestesvorming, dan wordt vanzelfspre kend ons hart warm voor deze plaatselijke gebeurte nis. Het is spr. een behoefte om namens het ge meentebestuur van Oude Niedorp aan Bestuur en leden, die allen hun best doen, hulde te brengen voor de moed om in dezen tijd van economische neergang deze onderneming, die groote financieele offers vraagt, in stand te houden. Het gemeentebestuur heeft steeds op de meest prettige wijze met de vereeniging samengewerkt. Met den wensch dat die samenwerking zal mogen voortduren en dat de komende dagen weer zullen worden aangename en nuttige, verklaart spr. de tentoonstelling voor geopend. We maken hierna een rondgang over de tentoon stelling. Hetgeen het eenst in het oog valt is de tent. die achter café Feijs is opgesteld. De tentoongestelde bloemen kwamen hierin schitterend tot hun recht. Evenals het vorig jaar werd de raadszaal door het gemeentebestuur beschikbaar gesteld om er een deel van de tentoonstelling in onder te brengen. Ook hier spreekt alles van netheid en orde. De voorzaal van café Feijs „herbergt" de huisvlijt. Dit jaar is voor deze afdeeling enorm veel ingezonden, zoodat het de commissie wel veel moeite zal hebben gekost om alles zoo overzichtelijk uit te stallen. Ook de afdee ling fruit is weer goed verzorgd, hoewel er door den slechten oogst van dit jaar, speciaal wat betreft de koolsoorten, minder inzendingen waren dan vorig jaar. Over het algemeen is de tentoonstelling goed be zocht. Vooral Zondagmiddag was het bepaald druk. Zondagavond was er niet veel publiek, hetwelk on getwijfeld was te wijten aan het slechte weer. In de danszaal waren verschillende attracties opgesteld, waarvan druk gebruik werd gemaakt. Maandagavond was de zaal geheel gevuld. Door den heer Leek werden de volgende uitslagen bekend gemaakt AFDEELING BLOEMEN. De uitgereikte planten. Serie binnenplanten: 1. mevr. C. van Zoonen; 2. mei. Mallet; 3. Wed. Sieu- wertsen; 4. mevr. D. Ott; eervol mevr. J. van Zoo nen en mevr. Ruiter. Serie buitenplantep: 1. mevr. C. Knip; 2. mevr. S. Booij; 3. mevr. D. Kriller; 4. mevr. J. Doorn; eervol: mevr. J. Biersteker. Mooiste series binnen- en buitenplanten: 1. mevr. L. Borst. Mooiste serie-plant: Coleus: 1. mej. T. Boekei; eerv. mevr. Jongsman; mevr. J. Klaver en mevr. C. Knip. Begonia: le prijs J. Bood. Fuchsia: 1. mevr. A. van Zoonen; eervol: mevr. S. Booi; mevr. J. Rootjes en mevr. A. Hollenbrg. Geranium: 1. mei. Ali Hollenberg; eervol mevr. D. Ott. Mimulus: 1. mevr. C. van Zoonen. Chrysant: 1. mevr. K. Ruiter; eervol: mevr. W. Hei nis en mevr. J. Buisman. Collectie Cactussen: 1. mevr. J. Buisman; 2. mevr. P. Blokker. Vetplant: 1. mevr. C. Knip. Vrije planten van leden: 1. mevr. P. Blokker met bladbegonia; 2. mevr. J. Doorn met coleus; 3. mei. G, Kuiper met asperagus; 4. mevr. A. van Zoonen met begonia; eervol: mevr P. Blokker met glegoma; mej. Mallet met begonia; mevr. C. van Zoonen met begonia; mevr. L. Borst met begonia; mej. Mallet met ster. Bloemstukken: 1. mevr. J. Doorn; 2. niet toege kend. Bloemschikking: 1. mevr. J. Buisman; 2. mevr. C. van Zoonen. Snijbloemen: 1. mevr. H. Blanken met Dahlia's; 1. mevr. A. van Zoonen met Cynea's; 2. mevr. L. Borst met Afrikanen. Vrije inzending niet-leden: 2. mevr. C. Marees te Barsingerhorn met cactus. Planten uitgereikt aan de schoolkinderen: Asters: 1. Martha Schrooder. Lobelia: 1. Nel Stipriaan; 2. Floris Stipriaan; 3. Klaas Biersteker; 4. Louis Leek; 5. Maarten Dekker; 6. Jan Biersteker; 7. Bram Kooi. AFDEELING HUISVLIJT. Nuttig Haakwerk: 1. mevr. J. Biersteker; eervol: mej. M. de Beurs. Fijn Haakwerk: 1. mevr. M. Schrooder; eervol: mej. Marie Kriller. Wolborduurwerk: 1. mevr. D. Kriller; 2. mevr. P. Heinis; eervol: mevr. Jb. Rootjes. Spreien: 1. mevr. F. Leek; 2. mevr. L. de Wit; eervol mevr. D. Sanders en mevr. H. Dissel. Naaiwerk: 1. mei. M. de Beurs. Nuttig Breiwerk: 1. mevr. M. Poen; 2. mej. Marie Borst; 3. mevr. J. Rootjes; eervol mevr. G. de Heer. Fijn Breiwerk: 1. mevr. J. Biersteker; 2. mej. N in 't Veld; 3. Wed. Sieuwertsen; eervol: mevr. W. Klijnsma; mevr. J. v. d. Molen. Kussens: 1. mevr. G. de Heer; 2. mevr. M. Schroo der; eervol: mej. C. Rootjes; mevr. M. Schrooder. Fijn Borduurwerk: 1. mevr. N. Moeijes; 1. mej* Marie Kriller; 2. mej. C. Rootjes; eervol mej. M. Kriller. Foto's: 1. Dr. Postma; 2. J. van Zoonen. Houtarbeid: 2. J. Schermer; 2. F. Moeijes; 3. P. Frederiks; eervol mei. Marie Kriller. Handwerk meisjes: 2. Rie Meereboer; eervol Gerie Fijma. Teekenwerk: 1. Aafje Leek; 2. Dirk Biersteker. Vrije Inzending. Naaiwerk van kinderen: 1. Gre Toornstra, Nieuwe Niedorp. Kantklossen: 1. mej. G. Kaaij. Oterleek. Fijn Haakwerk: 1. mej. T. Kaaij. Nieuwe Niedorp; 2. mevr. Schuil, Amsterdam; eerv. mevr. Jonker, Noordscharwoude. Fijn Breiwerk: 1. mevr. Schuil, Amsterdam; 2. mej. M. Schagen, Schagerbrug. Fijn borduurwerk: 1. mej. M. Schagen, Schager brug; eervol mej. C. Groot, 't Veld. Kussens: 1. mei. G. Kaaij. Oterleek: 2. mevr. C. Wit, Blokhuizen; eervol mej. M. Schagen te Scha gerbrug. Haakwerk Spreien: 1. mevr. J. Bood. Nieuwe Nie dorp; 2. mevr. P. Wit. Zijdewind; eervol mevr. N. Stammes te Nieuwe Niedorp en mevr. W. Honingh te Winkel. Nuttig Haakwerk: 1. mevr. L. Kuit, Wieringen; 2. mevr.C. de Wit. Blokhuizen. Teekenwerk: 1. A. Groen, 't Veld: 2. P. Smit, Noordscharwoude; 3. T. Busker, Zijdewind. Houtarbeid: 1. C. de Graaf, Nieuwe Niedorp; 2. M. J. Schagen, Langereis. AFD. LAND- EN TUINBOUW. Aardappelen. Schotsche muizen: le prijs J. Klaver Idem, poters: 1. C. Knip. Witte eigenheimers: 1. J., Buisman; 2. J. Klaver. Blauwe eigenheimers: 1. J. Klaver; 2. D. v. Zoonen eervol: A van Stipriaan. Poters: 1. G. Kee. Zeeuwsche Blauwen: 1. W. Heinis. Bevelanders: 1. E. Dekker. Roode rabijn: 2. L. Borst; eervol C. Knip. Friso: eervol E. Dekker. Noordelingen: eervol: J. Doorn. Wortelen: 1. S. Kos. Vale erwten: 1. E, Dekker. Bruine boonen: 2. L. Borst. Gerst: 3. P. de Geus. Roode bieten: 1. J. van Zoonen; 2. Jn. Buisman. Uien: 1. G. Bobeldijk; 2. S. Kos: eervol J. Klaver Sjalotten: 1. A. van Zoonen; eervol T. Buisman. Augurken: 1. L Borst; eervol P. Heinis. Komkommers: 1. D. Joon; 2. A. v. Stipriaan. Rabarber: 2. G. Kee; 2. Jb. Liefhebber Andijvie: 1. IL Dissel; 2. G. Kee. Voerbieten: 1. K. Vormer; 2. G. Kee. Déensche kool: 1. S. Kos; eervol A. Beets. Roode kool: 1. S. Kos; eervol A. Beets. Boerenkool: 1. J. Doom; eervol D. Joon. Slaboonen: 1. A. yan Zoonen; 2 D. Ott; 3. W. Hei nis; eervol L. Borst. Snijboonen: 2. A. W. Feijs. Tomaten: 1. J. van Zoonen. FRUIT. Tafelperen: 1. S. Veen; 2. J. van Zoonen; 3. J. Doorn: eervol S. Veen. Stoofappelen: 1. H. Fijma; 2 J. van Zoonen; 3. A. van Zoonen; eervol J. van Zoonen. Collectie appelen: 1. J. van Zoonen; 2. A. van Zoo nen; 3. D. Kriller; eervol P. Blokker. Tafelperen: 1. A. Beets; 2. A. Beets; 3. H. Fijma? eervol A Beets. Stoofperen: 1. A. W. Feijs; 2. D. Kriller; 3. A. Beets; eervol H. Fijma. Collectie: 1.. A Beets; 2 A. W. Feijs; 3. H. Fijma? eervol W. Langedijk. Pruimen: l.A. van Zoonen; 2. J. Doorn; eervol J. van Zoonen. Vrije inzending: Italiaansche appelen: 1. W. van Loenen, Noord scharwoude.. Aardbeien: eervol G. van Oorschot, 't Veld. •Ter opluistering een kistje vijgen in Holland ge kweekt van mei. H. Mallet. Na de verloting en de uitslag der diverse wed strijden te hebben bekend gemaakt, sloot de heer Kriller het officieele gedeelte van de tentoonstelling en bracht hierbij een woord van dank aan het ge meentebestuur, voor het beschikbaar stellen van de raadszaal en aan allen die, onverschillig in welken vorm, hadden medegewerkt om dit mooie feest te doen slagen. Tot laat in den nacht werd hierna ge zellig gedanst. VRIJDAG 20 SEPTEMBER. HILVERSUM (1875 M.) S.00 VARA, 12.00 AVRO, 4.00 VARA, 8.00 VPRO. 11.00 VARA. 8.00 Orgelspel C. Steijn; S.30 Gram.pl.; 10.00 Morgenwijding VPRO.; 10.15 Declamatie F. Nien- huys; 10.35 Trio Favoriet; 11.00 Vervolg declamatie; 11.20 Vervolg trioconcert; 12.00 Gram.pl.; 12.30 Ko- vacs Lajos' orkest en gram.pl.; 2.00 M. Prick van Wely: Humor en karakter in de muziek (met gr.pl.) 3.00 Gram.pl.; 3.10 AVRO-Decibels olv. Eddy Meenk; 4.00 Gram.pl.; 5.00 Zenderwisseling; 5.05 Voor de kinderen; 5.30 Orvitropia olv. Jan van der Horst; 6.15 De Zonnekloppers olv. Cor Steijn; 7.00 Mr. R. v. d. Heide: De ontwikkeling der misdadigheid na den wereldoorlog; 7.20 De Flierefluiters olv. E. Wa- lis; 7.50 Nieuwsberichten: S.O.S.-berichten; 8.00 Vrijz. Godsd. Persbureau; 8.05 Ds. N. Padt: Het boek Job; 8.30 Vioolrecital L. Zimmerman. m.m.v. M. Jan nette Walen (piano); 9.00 Dr. M. G. de Boer: Uitwij king van de oude Doopsgezinden naar Nederland; 9.30 Vervolg Vioolrecital; 10.00 Ds. W. G. Boon: Palestina; 10.45 Nieuwsberichten; Vrijz. Godsd. Pers bureau; 1.00 Jazzmuziek (gr.pl.) 11.30—12.00 Orgel spel J. Jong. HILVERSUM (301 M.) Algemeen programma, verzorgd door den K.R.O. 8.00—9.15 en 10.00 Gram.pl.; 11.30—12.00 Voor zieken en ouden van dagen; 12.15 Gram.pl. en Schlagermu- ziek; 1.20 Orkestconcert; 2.00 Gram.pl.; 3.004.00 en 4.15 Schlagermuziek; 5.00 Gram.pl.; 5.15 Orkestcon cert en gram.pl.; 7.15 Lezing; 7.35 Gram.pl.; 7.45 Be richten; 7.50 Opera-uitzending; 10.20 Gram.pl.; 10.30 Berichten; 10.3512.00 Populair concert. DROITWICH (1500 M.) 10.3510.50 Morgenwijding; 11.05 Medische causerie; 11.20 Orgelspel R. O'Grady; 11.50 Trocadero-Cinema- orkest olv. A. van Dam; 12.50 BBC-dansorkest olv. H. Hall; 2.20 Pier Pavilion-orkest; 3.20 H. Darewski en zijn orkest; 4.35 E. Colombo en zijn orkest; 5.35 Yaschat Krein's Zigeunerorkest; 6.20 Berichten; 6.50 Ccmbalorecital; 7.10 en 7.30 Lezing; 7.50 Gevar. pro gramma; 8.20 „Within the Law", spel van V. Veil- ler; 10.00 Berichten: 10.30 Werken van C. Lambert door het BBC-orkest olv. den componist; 11.35—12.20 Billy Cotton en zijn Band. RADIO PARIJS (1648 M.) 7.20 en 8.20 Gram.pl.: 12.35 Orkestconcert olv. Gail- lard; 6.10 Gram.pl.; 9.05 „La gazette de Montmartre". gevar. programma; 11.10 Dansmuziek; 11.20—1.20 Orkestconcert olv. Clergue. KALUNDBORG (1261 M.) 12.20—2.20 Strijkorkest olv. Andersen; 3.50—5.50 L. Preil's orkest; 8.20 Liederen van Schumann; 8.50 Re portage; 9.50 Saxofoonsoli; 10.20 Viool en piano; 10.45 Russische muziek; 11.2012.50 Dansmuziek. KEULEN (456 M.) 6.50 Militaire oncert; 11.00 Radiokwintet; 12.20 Om- roepkleinorkest en -koor; 2.35 Gram.pl.; 4.20 Viool en piano; 5.20 Uit Hamburg: Omroeporkest, trio en or gel; 7.20 Omroeporkest olv. Kühn; 8.35 Uit Leipzig: Koorconcert olv. Lubrich; 9.15 Radiotooneel; 11.20— 12.20 Weragkamerorkest olv. Hagestedt. ROME (421 M.) 9.00 Orkestconcert m.m.v. E. Aita (tenor); 10.35 Dans muziek. BRUSSEL (322 en 484 M.l 322 M.: 12.20 en 1.30—2.20 Gram.pl.; 5.20 Dansmu ziek; 6.35 Gram.pl.; 6.50 Salonorkest olv. Dcjoncker; 8.20 Omroeporkest olv. Douliez; 8.50 Hoorspel; 9.20 Vervolg concert; 10.3011.20 Dansmuziek; 484 M.: 12.20 Gram.pl.; 12.40 Zang; 12.50 Salonorkest: 1.50 2.20 Gram.pl.; 5.20 Salonorkest; 6.20 Grampl; 7,35 Pianosvncopations; 8.20 Symphonieconcert olv. An- drc; 10.3011.20 Gram.pl.; DEUTSCHLANDSENDER (1571 M.) 8.35 Vocaal concert uit Leipzig; 9.15 .Der Schimmel- reiter", spel van M. Raschke; 10.20 Berichten; 10.50 Solistenconcert; 11.05 Weerbericht: 11.20—12.20 Bar- nabas von Geczy en zijn orkest. ZATERDAG 21 SEPTEMBER* HILVERSUM (1875 M.) VARA-uitzending. 8.00 Gram.pl.; 10.00 Morgen wijding VPRO.; 10.15 Voor Arb. in de Continube drijven; 12.00 Gram.pl.; 12.30 Orvitropia olv. Jan van der Horst; 1.00 Gram.pl.; 1.151.45 De Flierefluiters olv. E. Walis; 2.00 Hoe de toonkunst groeide; 2.20 P. Tiggers: Beoefening der huismuziek; 3.00 Gram. pl.; 3.30 F. van Duin: Taiti; 3.50 Gram.pl.; 5.00 Zen- derwiss.; 5.05 Fantasia olv. E. Walis; 5.40 Literaire lezing C. van Wessem; 6.00 De Bohemians olv. J. van der Horst; 7.00 Bont programma m.m.v. de A.J. C.; 8.00 Herhaling SOS-berichten; Nieuwsberichten, VARA-Varia; 8.15 Gram.pl.; 8.40 „Paniek in de stu die", muzikale comedie van M. S. Santcroos, m.m. v. het VARA-tooneel olv. W. van Cappellen; 8.55 Dubbcl-X olv. Cor Steijn; 9.10 J. W. Lebon: Wat denkt U v n de scheidingslijn? 9.20 C. Steijn (accor deon): 9.30 E. Walis en zijn'orkest; 10.00 „Oude kennissen", spel van Nel Bakker, m.m.v. het VARA- ♦ooneel olv. W. van Cappellen: 10.15 S. Sipos (cym- haal) en I. Rossican, 5>iano; 10.30 Uit het Grand- Thcater, Amsterdam: „Da's wat anders", m.m.v. so listen en orkest olv. E. Beeckman; 11.00 Orgel en Viool; 11.30—12.00 Gram.pl. HILVERSUM (301 M.) K.R.O.-uitzending. 8.00—9.15 en 10.00 Gram.pl.; 11.3012.0 Godsd halfuur; 12,15 Gram.pl. en orkest concert; 1.50 Grampl.; 2.00 Voor de jeugd: 2.30 Cau serie; 3.00 Kinderuur; 4.15 Gram.pl.: 5.00 Orkest en lezing; 6.20 Weekoverzicht; Gram.pl.; 7.15 Lezing; Gram.pl.; 7.50 Causerie; 8.00 Berichten; Schlager- muziek; 8.50 Solistenconcert; 9.00 Causerie; Schla- germuziek; 11.15—12.00 Gram.pl. DROITWICH (1500 M.) 10.3510.50 Morgenwijding; 11.05 Causerie; 11.20 Gr. pl.; 11.50 BBC-Northern-Orkest olv. McNair; 12.50 Gr. pl.; 1.20 Commodore-Grand orkest olv. H. Davidson; 2.20 BBC-Northern- Ireland Orkest; 3.20 Orgelspel H Ramsay; 3.50 De Continentals in hun repertoire; 4.35 Reg. King en zijn orkest m.m.v. W. Booth (zang); 5.35 Dansorkest olv. Henry Hall; 6.20 Berichten; 6.50 Sportpraatje; 7.05 Pianorecital; 7.20 Frcd Ilartley's Novelty Kwintet; 8.00 Programma m.m.v. straat- artisten: 8.20 BBC-Symphonie-orkest m.m.v. solisten olv. SIr Henry Wood: 10.00 Berichten: 10.30 BBC.- Theaterorkost olv. S. Rohinson; 11.20—12.20 Am- brose en zijn Band. RADIO PARIJS (1648 M.) 7.20 en 8.20 Gram.pl.; 12.35 Orkestconcert olv. Doven 7.35 Gram.pl.; S.20 Zang; 9.05 Operette-uitzending, 11.1012.35 Pascal-orkest. KALUNDBORG (1261 M.) 12.20—2.20 Concert uit rest. „Wivex"; 3.20—5.20 Om roeporkest olv. L. Gröndahl; 8.20 Oude muziek, zang en voordracht: 9.20 Pianorecital: 9.40 Balletmuziek olv. Reesen; 10.40 Trombone-recital; 10.55 Omroep orkest olv. Reesen; 11.25—12.35 Dansmuziek. KEULEN (456 M.) 6.50 Orkestconccrt; 12.20 Uit Stuttgart: Orkestconcert 2.35 Gram.pl.; 4.20 Vroolijk programma, m.m.v. so listen en verst. Omroepkleinorkest olv. G. Kneip; 7.20 Octetconcerl; 8.30 Joh. Strauss-concert m.m.v, het Omroeporkest. Keulsche Manncnzangvereen. en solisten: 11.2012.20 Dansmuziek. aaa ROME (421 MA 9.00 Operette-uitzending. BRUSSEL (322 en 484 M.) 322 M.: 12.20. 1.302.20. 4.20 en 4.50 Gram.pl.; 5.20 Cellorecital; 6,35 en 7,35 Gram.pl; 8,20 Svmphonie- concert;^ 10.30—12.20 Gram.pl.; 484 M.: 12.20. 1.30— 2.20, 4,35 Gram.pl; 5.20 Dansmuziek; 6.20 Zang; 0.50 Vioolrecital; 7.20 Gram.pl.; 8.20 Salonorkest olv. Walpot, en radiotooneel: 10.30 Dansmuziek; 11.20— 12.20 Gram.pl. DEUTSCHLANDSENDER (1571 M.) 8.30 Gevar. programma uit Stuttgart; 10.20 Berich ten; 10.50 Pianorecital; 1.05 Weerbericht; 11.20—1.15 Barnabas von Geczy en zijn orkest.

Schager Courant | 1935 | | pagina 7