Een Indisch ganger vertelt: Gebr. Kweldam i Ü,T DE O M GEVING Die NACHT-HOEST zei ophouden! akkers Abdijsiroop knoesje Metworst Alkmaarsche Kaasmarkt. BERGEN B.S.V-NIEUWS. (Officieel) PROGRAMMA VOOR ZONDAG 22 SEPT. "VV.F.C. 5B.S.V. 1. Aanvang 12 uur: J. de Moor; P. Beeldman, D. Min; C. Coevert, W. Dames, B. van Diepen; J. Tuin, A. v. d. Berg, J. Halff, H. Fillet, A. Hampen. Reserve: J. Timmer, yertrek per autobus om 11 uur van garage Smit. B.S.V. Z—Akersloot 1. Aanvang 2 uur: A. van Die pen; P. de Grauw, J. Ludding; P. Willig, A. ten Her kei, N. Klinkhamer; D. de Jong, C. Kroon, F. Pluï- schütz, C. Briefjes, P. Franzen. Reserve: Corn. Jon ker. Allcm. Boys c—B.S.V. a. Aanvang 1.15 uur: K. Col- not; H. Maasen, F. Mays; J. Kramer, G. Kuipers, R. Maasen; H. Busselman, L Dames, J. Eriks, N. v. d. Berg, D. Oosterling. Reserve: D. Bakker. Leider: C. Kramer. Vertrek per fiets om 12 uur. Breelaan (Oranjehotel) Het Bestuur. Koedijk a—B.S.V. b. Aanvang 1.30 uur: D. Bakker, D. Z wakman, J. Moerbeek; J. Willig, J. v. d. Pies, W Mol; K. ten Bruggencate, S. ten Holt, W. Nap, KI. van Vliet, C. Jansen. Reserve: C. Huijgens. Lei der: J. Leistra. Vertrek per fiets om half 12 Bree laan (Oranjehotel). Wat er Zondag gespeeld wordt. 'Het eerste elftal trekt Zondag naar Wormerveer, om W.F.C. 5 te gaan bestrijden. Aan een voorspelling kunnen we ons moeilijk wagen, de competitie is daarvoor nog al te zeer in een begin-stadium. Zeker is het, dat als de spelers zich wederom geven zooals ze dat Zondag deden, de kans op een overwinning zeer groot is, temeer omdat Dik Min en Bep van Diepen nu ook weer van de partij zijn, al zal het gemis van Gerrit Visser in de voorhoede dan ook nog duchtig worden gevoeld. Toch hebben we ver trouwen in Jan Halff, die a.s. Zondag op de center voor-plaats wordt, geprobeerd, omdat. Arie Rampen op den vleugel zeker nuttiger werk doet dan in het midden. Half is een moedig speler met veel aanleg, die ongetwijfeld niets onbeproefd zal laten, om van de geboden kansen te profiteeren en ook in staat is, zelf kansen te scheppen. Dat hebben we Zondag gezien. Vol vertrouwen zien we B.S.V. vertrekken, laten wij hopen, dat ze er in slagen zullen, met de twee punten naar Bergen terug te keeren. Het reserve-elftal der blauwhemden, ontvangt het eerste elftal van Akersloot en zal, nu het den steun heeft van ten ITerkel, Klinkhamer en Theo Jansen, zeker een beter figuur slaan dan verleden week in Alkmaar. Ook Arie van Diepen staat Zondag weer onder cle lat. Het lijkt ons niet onmogelijk, dat nu ook het tweede elftal eens een succesje boeken zal, al is het dan ook in den vorm van een gelijk spel. Zullen de a-adspiranten van Alkm. Boys c winnen? Dat kan best, als er maar van het begin tot het ein de wordt gewerkt en de jongens bij een achterstand den moed niet gaan verliezen. Laten ze een voorbeeld nemen aan de groote broers van het eerste. Fokke Jonker, die in de twee laatste wedstrijden niet al te zeer voldeed, is door Frans Maijs vervangen. Dat lijkt ons inderdaad een verbetering. Ook de omzet ting van den rechtervleugel, Hans Busselman buiten en Louis Dames binnen, doet o.i. iets goeds verwach ten. Veel succes jongens; aanpakken hoor! Tenslotte de b-adspiranten, die naar Koedijk trek ken, om daar de a-jongens van de club van dien naam te ontmoeten. Wij gelooven, dat het b-elftal nog geen voldoende geheel vormt, om er veel van te varwachten. Het blijft voorloopig voor de elftal commissie een experimenteeren. Veel vertrouwen hebben wij nog niet in het elftal; laten de jongens dit vertrouwen nu eens beschamen en met een of twee puntjes naar Bergen terugkeeren. W 1 E RJ N GE N WIELERBAAN WIERINGEN. Zondag a.s. beginnen de groote wedstrijden om 2 uur 's namiddags. Deze beloven zeer interessant te worden. Er staat o.a. een Omnium op het progam ma tusschen de koppels SchondermarlcMeijndera en LeijenaarMeulenkamp; dit is een revanche- match. Deze koppels hebben elkaar uitgedaagd met den openingswedstrijd. Zal SchondermarkMeitn- ders revanche nemen voor de geleden nederlaag?! MeulenkampLeijenaar zullen zich niet makkelijk laten overwinnen, het zijn Friezen! Deze 2 koppels zulen elkaar betwisten in een sprint, klasesmentracé en koppelachtervolging met aflossing. Wie zal win nen? Komt het zelf zien. Verder zullen de Amateurs en Onafhankelijken een Olympische ploegachtervolging geven, 2 ploegen ,van elk 4 man, waarvan er 1 mag afvallen. De Koppelwedstrijd over 300 ronden belooft zeer interessant te worden. Zullen Klink—Kuiper een overwinning kunnen behalen op Schondermark Meijnders, die na den openingswedstrijd alhier op verschillende banen in Nederland successen boekten en JansenLodewijks, winnaars van 1 Sept., en Leijenaar—Meulekamp, winnaar van den Openings wedstrijd, C. Hollander—S. Stehr enz. enz. De beginnelingen rijden een Australische iacht- race, welke zeer spannend belooft te worden. Tot slot de Nieuwelingen, die een koppel wedstrijd over 100 ronden rijden. Wie zal zegevieren? Derkse Pronk (winnaars van 1 Sept.), of Glas—Duineveld (winnaars van 12 Sept), of C. DienaarTichelaar, het koppel dat den wedstrijd spannend houdt. Verder zullen eenige koppels worden gevormd van Wieringer renners, w.o. Krijger, Korshuize, Deijkers, Meijer, Hegeman, Hoep, enz. ene. Voor spannende, fraaie wedstrijden allen naar de .Wieringer Wielerbaan op Zondag 22 Sept., 2 uur. Burgerlijke stand 13 t.m. 19 Sept. 1935. Geboren; Alle Jacob, zoon van H. Hille en H. Ka- leveld; Anfje, dochter van G. Bais en G. Hoenson; Johann Diederich Geert, zoon van J. Bosker en A. Speckmann; Adèle Pieternella, dochter van A. Asjes en M. Piel; Evcrhardus Helenus, zoon van F. Mulder en G. H. Buntjer; Jan Joost, zoon van P. Overeem en E. Groenland; Roelofje, dochter van A. Tieks en A. Kuiper. Ondertrouwd: J. A. van Hoesel en A. S. de Greef; J. Halfweeg en T. Huisman. Gehuwd: J. ten Bokkel en S. Kooij; C. Ruitenburg en A. Smidt.; Overleden: Geene. Levering brandstoffen. Na gehouden inschrijving werd de levering van brandstof aan de gemeente voor het komende winter seizoen opgedragen aan S. P. de Vries voor cokes, aan H. Smit voor anthraciet. lange en korte turf en aan fa. Doves voor brechcokes. Bouwvergunningen. Bouwvergunning is verleend aan P. Limberg voor het bouwen van een woonhuis aanden Koningsweg; aan S. P. de Vries tot het bouwen van een woning aan de Belterlaan en aan C. Kinne voor het bouwen van een woonhuis aan den Stroeërweg, Nauwelijks hebt Ge U ter ruste begeven, of die kwellende nachthoest begint weer I Neem daarvoor nu de vanouds beproefde Akker's Abdijsiroop, welke door een nieuwe toevoeging van Apotheker Dumont thans nog sneller en nóg krachtiger werkt. Begin vandaag nog en vannacht reeds zult Ge rustig kunnen slapen door de bekende het beproefde hoest-geneesmidde! I Verlaagde prijzen f 0.75, f 1.25, f 2.- per flacon, i» 11HHWIIIM—1—P— DEN OEVER. VISSCHERIJ Het ongestadige weer der laatste dagen schijnt de paling-visscherii ten goede te zijn gekomen, temeer daar dit samenging met afnemende maan. (Zooals de meesten wel bekend zal zijn, worden de grootste vangsten met donkere maan gehoekt). De vorige maand waren er reeds symptonen die er op wezen dat er meer paling was dan verleden jaar om dien tijd. Dé vangsten zijn thans nog wel verschillend maar toch zijn er visschcrs die in cle afgeloopen week per dag van de 1000 tot de 2000 pond voor den wal brachten, een enkeling bracht het zelfs tot over de drieduizend pond. De prijs is bij verleden jaar gerekend belangrijk hooger. Toen werd onge veer 22 cent per pond gemaakt tegen nu 30 a 32 cent. Het feit dat het contingent van Denemarken zoo goed als uitgeput is, zal aan deze prijs ook niet vreemd zijn, waar nog bijkomt dat. in tegenstelling met Den Oever, te Kornwerderzand, waar ook zeer veel palingfuiken stonden, door het slechte weer alles bijna vernield en verdwenen is. 't Is zeer be treurenswaardig daar een groot gedeelte van de visschers hierdoor bijna geruineerd zijn. Door deze omstandigheden komt een groot gedeelte der paling- koopers naar Den Oever. Vrijdagmorgen arriveerde alhier een groote buitenklipper van een palinghan delaar uit Zwolle, wel'lc schip ruim zestigduizend pond kan vervoeren. Blijven de vangsten wat be stendigd, dan gaat Den Oever een goed palingsei zoen tegemoet en geeft, dit weer fleur en kleur aan de havens. Het is verheugend te noemen dat de visscherij over het geheel zich al meer en meer naar Den Oever gaat concentreeren. Waren vroeger Den Helder en Harlingen de grootste vischaanvoerplaat- sen van de Waddenzee, Den Oever begint deze plaatsen al aardig naar de kroon te steken. Vooral voor de haringvisscherij is Den Oever de laatste la ren een belangrijk centrum geworden. Ook de bij zonder goed geoutilleerdee havens en de uitsteken de verkeerswegen die Wielingen thans bezit zijn alle factoren die ten goede medewerken. Opmerke lijk is het dat in tegenstelling met verleden jaar in 't geheel geen jonge haring, zoogenaamd spe'kiblik, gevangen wordt. Deze visscherij was toen voor de genen die met kamers en kommen vischten aar dig loonend, terwijl thans de resultaten bedroevend zijn. HEERHÜQOWAARD DE INTERNATIONALE MOTOR-ZES- DAAGSCHE TE OBERSTDORF. Onze plaatsgenoot, de heer Jan Mnr>rsTliöeTt, aan deze zesdaagsche deelgenomen c-i „Inreden en daardoor de zilveren medaille gewonnen. De heer Möëjes behaalde slechts één strafpunl, terwijl het strafpunten regende en het aantal uitvallers van zoodanigen aard was. dat men zelfs er aan twijfelde of er nog deelnemers in staat zouden wezen deze monster-zesdaagsche uit te rijden. De „Maandag morgen" schrijft dan ook dat de eerste dag uitge vallen waren 35 rijders, de tweede dag 26; nu was de tweede dag niet bepaald zwaar, daar de rijders een gemiddelde moesten halen van 80 K.M. per uur. De derde dag worden zoowel rijders als machines afgebeuld. 22 rijders vallen uit. De getallen worden kleiner, doordat er steeds minder overblijven. Zoo ook de laatste dagen, de bekwaamste buitenland- sche rijders vallen uit, o.a. de Engelschen, de man nen, die het vale verstaan. Zoo hebben wii getracht u een heel klein overzichtje te geven van dat gene, wat Jan overwon. Onze felicitatie is zeer zeker op haar plaats, en velen zullen het met ons eens zijn. Misschien dat er nog bij gezegd wordt: „Ja maar hij bezit zooveel motorkemnis en rennerscapaciteiten", maar die anderen zijn ook geen kinderen! Z IJ PE Politie, Gevonden: nieuwe autovelg met binnen- en bui tenband merk Englebert, ijzeren spaken, zwart van kleur, maat 550/1727X550 S.S. SCHAGERBRUG. In den uitslag van het gehouden balmasqué ge durende de kermis, is een fout geslopen. De vierde prijs enkelingen, werd n.1. gewonnen door den heer Yge Vrielink te 't Zand. C ALLA NT SOOG SIC TRANSIT GLORIA MUNDL Capt. Scott-Mongrieffe kan na het angstige avon tuur met zijn „Emilv Mary" het, scheepje niet meer zien, zoo verklaart hij. Het liefst deed hij het da delijk van de hand, maar tot nog toe hebbep geen serieuze koopers gereflecteerd. Nu ligt het kleine jacht, stil op het strand, met gehavende zeilen; vlakbij ligt de kleine jol. die door cle woeste zeeën letterlijk gekraakt werd. Men zou het niet zeggen, als men het zoo ziet liggen, dat het kleine scheepje zoo luxieus is ingericht. En toch is dit zoo. Er is een bibliotheek van een goede honderd deelen, vaste waschtafels met stroomend water, keu- rge slaapplaatsen, kortom de accomodatie laat nieta te wenschen over. En ondanks dit alles ligt daar de „Emily Mary" als een verschoppeling: men wil haar niet hebben. Vandaag zal de tot de bemanning behoorende Deen naar zijn vaderland terug gaan en ook Capt. Scott zal spoedig naar Engeland vertrekken. De „Emily Mary" zal alleen achterblijven Burgerlijke stand over de maand Aug. Geboren: Wouter, zoon van Zwaan, Willem en van Wageningen, Trijntje. Overleden: Glas, Jacob Dirk, oud drie en vijftig jaren. Gehuwd: Schoonheden, Coenraad en Mooy, Neeltje. Loop der bevolking. Ingekomen: Bakker, Jacob van Barsingerhorn; Kuiper, Trijntje van Schagen; Loete, Maurius Ludo- vicus van Eede (Zeel.); Hollander, Aafje van Anna Paulowna! Vertrokken: Mooy, Cornelia naar Zijpe; Mooy, Adriaan naar Zijpe. Esperanto-cursus. De geestdrift voor de wereld-hulptaal is hier bij velen na één winter van studie nog niei gedoofd. De heer H. J. Schut zal ook komenden winter een cursus Esperanto geven, daar zich een voldoend aantal deelnemers hebben opgegeven. Voor bijzon derheden leze men de adv. in dit blad. BARSINGERHORN KOLHORN. Aanbesteding bouwen boerderij. Door den heer Chr. Dekker, architect te Schagen werd Donderdagmiddag aanbesteed 't bouwen van 'n woonhuis met boerderij, in den Waardpolder voor rekening van den heer C. Kaan alhier. De volgende biljetten kwamen in: Gebrs. Veeter, Schagerbrug f 12600; Doedens en Schilder, 't Zand f 12321; Blaauboer en v. d. Hoven, Schagen, f 12254; J. Speets en K. Kaaij, Winkel, f 12215; C. Ritsen en F. Rutsen, Kolhorn f 12195; K. Kreijger, Oudesluis f 12055; J. Hoep, Breezand f 11SS0 P. de Geus, Sint Maarten f 11775; A. Droog, Kolhorn f 11640; Th. Boekei, Schagen f 11225; B. P. Zeeman, Schagen f 10765. De gunning is aangehouden. HOOGWOUD Van het Hoogheemraadschap „Noordhollands Noor derkwartier te Alkmaar is een verzoek ingekomen tot het mogen oprichten van een stationnairen steen breker op den Westerdijk, voorzien van een 26 P.K. Dieselmotor. Aan den heer Joh. de Boer is opgedragen den bouyy va.n een betonnen brug voor de onderwijzers- woning aan de Kerkelaan. Aan den heer M. Hoogland is vergunning ver leend tot het bouwen van een woonhuis aan het Zuid einde. De heer J. P. Blankman alhier, is door B. en W. toegelaten als volontair ter gemeente-secretarie. en we verheugden ons al lang te voren op de stevige Hol- landsche kost Maar weet je waar we 't meest naar hunkerden? Zoo'n fijn van Wat hebben we daarin gesmuld! Kermis Langereis. De kermis aan de Langereis is reeds in voorberei- ding. De commissie welke zich belast met de uitvoe ring der verschillende vermakelijkheden, heeft deze week haar eerste vergadering gehouden. Uit de reke ning en verantwoording die werd gedaan, bleek dat het saldo niet nadeelig is, al is het dan ook klein te noemen. Besloten werd om weer gezamenlijk met Veenhui zen de volksfeesten uit te voeren, dit heeft ook voor al de kinderen van Veenhuizen verleden jaar goed voldaan. Voor den Zondagmiddag is bepaald, dat er een voetbalwedstrijd zal worden gehouden voor veteranen en wel gecostümeerd, verzorgd door V.C.L. Veenhuizen—Langereis zullen elkander weer bekam pen. Maandagmiddag zijn eerst de kinderen aan de beurt voor de verschillende spelen, daarna de oude ren voor het fietsen met hindernissen. Des avonds wordt in het café van den heer Vis ser een groot bal masqué gegeven, waarvoor de deel name vrij zal zijn. Na afloop hiervan wordt als bijzondere attractie een ouderwetsche boerenkermis gehouden. Goedgevonden werd een en ander per adverten tie straks bekend te maken Gezien het groote aan tal kinderen door de combinatie VeenhuizenLan gereis, werd besloten zeer vroeg te beginnen. ANNA PAULOWNA Duivensport. De vereenigïng „Altijd Verder" hield een wed vlucht vanaf Roermond (afst. 203 K.M.), waarbij 53 duiven in concours waren. Zij werden gelost om 8 uur. Om 10 u. 31 m. 17 sec. werd de eerste duif ge constateerd, die dus 1344 M. per minuut vloog. De laatste prijswinnende duif werd om 10 u. 37 m. 19 sec. geconstateerd en vloog 1207 M. per minuut. Prijzen behaalden: A. Liefhebber 1, 2, 5, 7 en 10; N. Snigt 3; W. Blaauboer 4; G. de Boe 6 en 13; P. de Vries 8, 9 en 12; J. A. van Steijn 11. Over de wedstrijden van Oudenbosch tot en met Eijsden zijn punten toegekend voor bepaling van het hokkampioenschap en de kampioen jonge duif. De uitslag voor het hokkampioenschap is: 1. J. Peute 106 p.; 2. W. Blaauboer 97 p.; 3. J. A. v. Steijn 95 p.; 4. G. de Boe 79 p.; 5. J. Hengsdijk 75 p.; 6. P. de Vries 74 p.; 7. A. Liefhebber 73 p.; 8. N. Spigt 58 p 9. G. v. d. Berg 45 p.; 10. J. A. Waibocr 25 p. Voor kampioen jonge vogel was de uitslag: 1. W. Blaauboer met 73 p., 2. J. A. van Steijn 54 p., 3. G. de Boe 54 p. Reizende bibliotheek. Evenals vorige j'aren zal ook gedurende het a.s. leesseizoen in school III te Oostpolder, weer een z.g.n. „Reizende bibliotheek" worden ondergebracht, waar van de leestijd per 1 October a.s. aanvangt. De ca talogus hiervan bevat weer een keur van bekende en nieuwere romans, populair wetenschappelijke werken en enkele tijdschriften, terwijl ook verschil lende jeugdboeken aanwezig zijn. Daarnaast zal ook weer gelegenheid bestaan tot het bekomen van stu dieboeken over Landbouw, Veeteelt, Tuinbouw, Tech niek, Handwerk, Handel, Opvoeding, Gezondheids- loer, enz. Het hoofd van school ITT, de heer Van Dijk, wenscht hierover gaarne nadere inlichtingen te verstrekken. Contributie en leesgeld per deel zijn zoo laag mo gelijk gesteld, opdat hiervan door zooveel mogelijk ge bruik zal kunnen worden gemaakt. Dat deze „reizende bibliotheken" wel aftrek vin den, wordt hierdoor wel bewezen, dal het aantal in irv??0* 51 u^£egeven boeken tijdens het leesseizoen 1934 1935 aanzienlijk omhoog liep, vergeleken bij het seizoen 19331934. De stijging bedroeg n.1. 439 deelen. LANGEND IJK BROEK OP LANGENDIJK. BLOEMBOLLENCULTUUR IS VOOR DE SANEERING. Donderdagavond kwam de afd. Langendijk en O. van Bloembollencultuur in vergadering bijeen ten huize van den heer Vijzelaar. Voorzitter, de heer K. Wagenaar te Heerhugo- waard, wees in zijn openingswoord op de moeilijk heden welke het vak doormaakt, maar toonde met cijfers aan dat het toch nog beter was dan in an dere bedrijven. De uitvoer van bollen in 1934 van Tam—Aug. heeft bedragen 18.000.000 KG. tegen 17.653.833 K.G. in 1935, terwijl de ontvangsten daar voor resp, bedroegen f 8.937.000 en f 8.500.000. De stijging begint werkelijk ongekende af metingen aan te nemen. Wel wordt de aan voer heel wat kleiner, maar tenslotte is iede re aanvoer te groot, wanneer het niet wil. De hoogste markt was ditmaal f 23.50 en deze prijs lag betrekkelijk niet eens hoog, want de doorsneemarkt voor goede kaas kan gerust op ongeveer f 22.worden gesteld. Een partij heel jonge kaas zagen we ver- koopen voor f 21. Het eigenaardigste is, dat iedereen in het duister tast naar de reden van de doorloo- pende prijsverhooging. Naar Frankrijk en Spanje gaat niet meer dan voorheen, in België begint de vraag bij den steeds oploopenden prijs te stagneeren. Zeker is intusschen, dat in Duilschland, door de verlaging van de exportheffing ad 8 cent een betere netto-prijs door den exporteur kan worden gemaakt, iets wat blijkbaar den pro ducent mede ten goede komt. In Friesland schijnen bovendien de pak huizen vrijwel leeg te zijn. Of de oorlogskansen mede van invloed zijn is moeilijk te zeggen. Men hoort het al gemeen noemen, maar van bepaalde bestel lingen weet niemand met zekerheid iets af, behalve dan dat door Engeland wat Cheshire- kaas in Friesland is gekocht. De speculatie doet zich intusschen meer en meer gelden. Iedere koop in het begin van de week leverde aan 't eind voortdurend winst en deze overweging begint stellig ge wicht in de schaal te werpen. Hoe het ook zij, er waren marleters, die van f 17.de vorige week nu op f 22.kwamen en dit karakteriseert het beste de markt van heden. Hierna werd aan de orde gesteld de behandeling van den beschrijvingsbrief voor de Alg. Vergadering welke 23 Sept. gehouden zal worden te Haarlem. De vergadering had zich thans uit te spreken voor of tegen de voortzetting der saneeringsffnaatregelen. Hieruit ontsproot zich een breedvoerige discussie, waaruit bleek, dat de één saneering noodzakelijk achtte uit. vrees dat er anders een inzinking zou ontstaan in de bedrijven, terwijl weer anderen' van meening waren, dat wanneer er geen saneering ge weest was er wederom een opleving zou plaats ge vonden hebben. Ten slotte sprak men zich met groote meerderheid van stemmen uit voor handhaving der saneering. Tot afgevaardigden werden gekozen de lieeren K. Wagenaar en J. Vlug en tot plaatsvervanger de heer E. Vlug. Gevraagd werd nog ter alg. verg. er de aandacht op te vestigen, dat geen verdere inkrimping ge schiede en tevens dat geen mededeeling van den minimumprijs plaats vin de wa nneer de handel reeds aan den gang is. Een der aanwezigen zou gaarne zien, dat het veilingsbestuur er toe meewerkte om geen berichten in de couranten te plaatsen dat de bollen doordraai en, daar zulks deprimeerend werkt voor den han del. Opgemerkt werd dat de veiling part noch deel heeft aan die berichtgeving. Hierna sluiting. ZUIDSCHARWOUDE. Tot volontair ter gemeentesecretarie alhier is aan gesteld de heer Koelemei te Den Helder. Kleuterschool. Men deelt ons mee, dat de afdeeling Langendijk van de Vereeniging tot bevordering van het vakon derwijs in Westfriesland, de beschikking zal blijven houden, voor zoover noodig, over de leegstaande lokalen van de o. 1. school in deze gemeente. Zooals we onlangs meedeelden heeft de afd. van Volkson derwijs het gemeentebestuur verzocht, die lokalen voor een kleuterschool te mogen inrichten. Daaraan bleken moeilijkheden verbonden, die men nu met elkander tracht op te lossen. In den zomer, wanneer door het Vakonderwijs over geen enkel lokaal wordt beschikt, zouden beide lokalen dus voor het kleu teronderwijs kunnen dienen. In den winter zou slechts van één lokaal gebruik kunnen worden ge maakt In ieder geval zal dus van de inrichting van een der lokalen voor speellokaal wel niet veel komen, en zal men zijn wenschen wel iets moeten wijzigen. Het is intusschen te hopen, dat een oplossing kan worden gevonden, die aan beider belangen zal vol doen. OUDKARSPEL. Samenstelling Commissie. B. en W. dezer gemeente hebben een plaatselijke commissie samengesteld ter uitvoering van de lo'on- bijslagregeling. In die commissie hebben zitting wethouder B. Bommer, voorzitter; N. Kaan, vertegenwoordiger van de werkgeversorganisatie en de heer J. Maakal Jbzn., als vertegenwoordiger van de werknemersorganisa ties, Allen hebben de benoeming aangenomen. Dienstplicht. De na te noemen dienstplichtigen van de lichting 1935 zijn ingedeeld als volgt: F. Hink, 21ste reg. inf., tijdvak van opkomst 110 Oct. 1936; P. Mink, idem. 16—25 Febr. 1936: G. Zee man, reg. wielr., 's Mertogembosch opkomst 1—10 Oct. 1936. NOORDSCHARWOUDE. In de gehouden vergadering van de banne Noord- scharwoude werd tot voorzitter benoemd de heer T. Kostelijk. In de Donderdagavond gehouden bestuursvergade ring van de Dieps- en Moorsmeerpolder werd bij en kele candidaatstelling benoemd verklaard tot voor zitter van dien polder de heer K. Bekker Pz., alhier. LANGENDIJK. Werkverschaffing in Noord-Holland. In de gehouden vergadering van vertegenwoordi gers van gemeentebesturen uit Noord-Holland met den Inspecteur der Rijkswerkverschaffing in deze provincie, op wiens uitnoodiging de vergadering was bijeengekomen, zijn verschillende maatregelen be sproken, betreffende deze werkverschaffing. De heer Kikkert, de inspecteur voor de werkverschaffing in Noord-Holland, heeft daarbij een uiteenzetting gege ven van den inhoud der circulaires die den laatsten tijd aan de gemeentebesturen door zijn inspectie zijn gezonden inzake de 50 procent en den toeslag door de overheid voor een derde gedeelte van het loon der arbeiders, te werk gesteld in het land- en tuin bouwbedrijf. Hij legde er den nadruk op, dat de be doeling van den Minister, van wien deze regeling is uitgegaan, is, dat zoo veel mogelijk arbeiders onder die voorwaarden in de genoemde bedrijven zullen worden tewerk gesteld. Nadat verschillende aanwezigen verschillende vra gen hadden gesteld of aan wijzigingen hadden gege ven, wekte de Inspectie der werkverschaffing de gemeentebesturen op de regelingen nauwkeurig na tc leven, zoowel in het belang der werknemers als in dat der werkgevers en de bedrijven.

Schager Courant | 1935 | | pagina 15