enngermeer. Adverteert in dit blad. Begin van korenbrand Fokvee-Markt-Keuring Uit onze omgeving. MOORDAANSLAG TE ZUILEN. Advertentiën. Ernstige brand te West-Blokker. Juwsfeswïnkel te N.-York geplunderd. TRIENIE, Schager brug Fransche en Engelsche Taal D. APPEL Kz„ Geen kwaliteitsvoer is lager ge* prijsd dan Calvé's Ochtendvoer Nog steeds Ossche misdadigers. Tusschen trein en perron bekneld geraakt. Marktberichten. UITVOERING W.MEER FANFARE. Voor de vele aanwezigen, welke zich Zaterdag avond hadden opgemaakt naar het Hotel Smit, te Middenmeer, was het een avond van veel genieten. In den aanvang dacht men een oogenblik wegens de geringe opkomst (welke zijn oorzaak vond in overwerken bij de oogstwerkerij) aan een fiasco. Doch gelukkig, toen even over den vastgestelden tijd de Voorzitter, de heer Meindertsma de talrijke mu ziekliefhebbers een hartelijk welkom toeriep, was de g/roote zaal bijna geheel gevuld. Hierop herdenkt de 'Voorz. in gevoelvolle woorden en met weemoed het ffroote vereenigingsverlies van den in dezen zomer •ontslapen oud-voorzitter en mede-oprichter, den heer Van der Wal, waarbij hij doet uitkomen de groote gaven van stuwkracht, welke den onslapene eigen was. Vervolgens werd een aanvang gemaakt met het instrumentale gedeelte van het programma. We ver nieuwden alzoo de kennismaking met ons Fanfare corps, die,(' hoewel Dirigentswisseling plaats heeft gehad, evenals voorgaande keeren van aangenamen aard was. Onze indruk is dat ook de huidige Diri gent. de heer A. v. d Grijn, het, corps heeft weten to inspireeren tot goede dingen. Met veel genoegen "kon men beluisteren de Uiver-Marsch en Volle- Wind-Marsch. Verrast heeft het ons zelfs dat The Gladiator's Farewell. van Blankenburg, door het, voor dit betrekkelijk kleine corps gegeveh nummer in zoo'n goed evenwicht uitkwam. Te omslachtig zou het zijn om het geheele programma in details te beoordeelen. De Peïikaan-Marsch en Sary Mareis mogen nog wel even apart, genoemd worden. Uit het daverend applaus, dat op elk nummer volgde, bleek overduidelijk, dat het gebrachte door het publiek zeer op prijs werd gesteld. Na de pauze volgde het optreden van het duo Daan Pool en Tommy Bouman. Verscheidene num mers werden gegeven in zang en declamatie. Naast de met veel succes gebrachte nummers sloeg het in Westfries gebrachte nummer „Naar de Schager Landbouwtentoonstelling" bijzonder in. De pianist, de heer Jan Bruul gaf onverbeterlijke medewer king. In de pauze overhandigde de heer C. J. Bosker als muziekliefhebber met een gepaste speech den heer v. d. Grijn een dirigeerstok. Spr. doet hierbij uitko komen, dat een oude belofte wordt ingelost en uit voorts den wensch dat de heer v. d. Grijn met be hulp van deze maatstok het corps steeds hooger mag opvoeren in de muziek. Na afloop werden een tweetal taarten op Amerï- kaansche wijze verkocht. Onze eindindruk is dat deze instrumentale kunstavond als zeer schoon ge slaagd mag heeten en waarop de Wieringermeer fan fare met genoegen mag terugzien. Na afloop werd een gezellig bal gegeven. Opzet van brandstichting bewezen. Zondagavond pl.m. 8 uur werden we opge schrikt door de rondloopende geruchten: „Er branden korenschelven". Na ontvangen me- dedeeling spoedden betrokken autoriteiten zich naar de brandplaats aan den Tusschen- weg, onmiddellijk bij het bedrijf „Klein Hoorn". Het bleek dat tusschcn een zestal al daar staande korenschelven, de oogst van een graanoppervlakte van pl.m. 24 H.A. tar we, een losse hoop stroo vuur bevatte. Het eienaardige hiervan was dat op dat vuur zakken waren gelegd. Gelukkig kon door het nog tijdig ontdekken het vuur spoedig worden bezworen. Omtrent de oorzaak ver nemen we dat hier OPZET VAN BRAND STICHTING bewezen werd geacht. De plaat selijke politie alsook uit Medemblik was spoedig ter plaatse, doch elk spoor van de(n) dader(s) ontbreekt. Men brengt deze wandaad in verband met eventueele ongure elemen ten onder de J.1. Zaterdag ontslagen em- ploye's. KOEGEAS JULIANADORP. J.V.C.-nïeuws. Zondag trok J.V.C. I naar Wieringen om daar Suc ces II te bekampen Met een gelijk spel, 2—2, keer den onze jongens terug, welke stand de verhouding goed weergaf. J.V.C. II speelde thuis tegen H.R.C. III, maar moest de overwinning aan de bezoekers laten. Met 21 wisten deze te winnen. De J.V.C. adsp. verpletterden H.R.C. d. Het was een ware doelpuntenregen. Met 15—0 moest H.R.C. d er aan gelooven. Z IJ PK OUDESLUIS. DOSKO. I was Zondag op bezoek bij MLD. I. Voor de rust had D. de dwars over het veld staande wind, welke veel afbreuk aan het spel deed, mee. Door dit voordeel is D. voor de rust in de meerderheid, en weet dit in twee doelpunten uit te drukken. Rust 20 voor Na de rust zijn de rollen omgekeerd, en spoedl heeft M. den stand gelijk gemaakt. Het ziet er voor D. thans niet te best uit, doch de jongens houden best vol en met een plotselingen uitval weet D. we derom de leiding te nemen'. M. komt echter vlak voor het einde op vrij gelukkige wijze aan den gelijk maker, als een D.back een vrije schop van richting veranderd, belandt de bal onhoudbaar in 't doel. Ein de 3—3. D. heeft thans uit 2 uitwedstrijden 3 punten bin nen, hetwelk een uitstekend begin is. A.s. Zondag speelt D. I haar eersten thuiswedstrijd en krijgt be zoek van Oudeschild I, welke over een goede ploeg beschikt, zoodat het er a.s. Zondag wel zal spannen. Zijn vrouw na huiselijke oneenigheid met slagersmes in de borst gestoken. Dader meldt zich bij de politie en legt een bekentenis af. Zaterdagavond omstreeks 10 uur heeft ten huize van de familie K. in de Jan Qverdijk- straat 42 te Zuilen een tragisch voorval plaats gehad. De vrouw des huizes is door haar 33-jari- gen echtgenoot, houtbewerker van beroep, met een slagersmes zwaar lichamelijk letsel toegebracht. Zij heeft een steekwonde in de borst gekregen, waardoor zij levensgevaar lijk werd gewond. De verhouding tusschen de echtgenooten had reeds meermalen tot ingrijpen der buren aanleiding, ge- geven.Toen Zaterdagavond de vrouw van boodschap pen terugkeerde, is over deze burenkwestie een twist ontstaan, waarbij K. plotseling zijn echtgenoote met een mes te lijf is gegaan. Na de wandaad gepleegd te hebben, liet hij het slachtoffer aan haar lot over. De vrouw liep hevig bloedend de woning uit en vond bij de buren een toevlucht en werd, nadat de politie en dokter L. A. Wesly uit Zuilen ter plaatse waren gearriveerd, overgebracht naar de Rijkskliniek te Utrecht. Het onderzoek onder leiding van den burgemeester werd vergemakkelijkt, doordat K. in zeer overspan nen toestand zich bij het politiebureau heeft aange meld en een bekentenis heeft afgelegd. Hij is in voorloopige hechtenis gesteld. Woonhuis en opslagplaats door vuur ver nield. Drie kinderen met moeite gered. West-Blokker, 22 Sept. Zaterdagavond tegen elf uur is brand ontstaan in een schuur, welke diende als opslagplaats van brandstoffen, staande bij de woning van den heer J. Koning. In korten tijd stond het gebouwtje in vollen vlam, De heer Koning had nog getracht het vuur te blusschen, doch toen dit niet lukte, heeft hij alarm gemaakt bij de buren, die zich reeds ter ruste hadden begeven. Het vuur had inmiddels een grooten om vang aangenomen en was ook overgeslagen naar het woonhuis. Toen de vrouw des hui zes zich met drie harer kinderen in veilig heid had gesteld bevonden zich nog drie an dere kinderen, die op den zolder sliepen, in het in lichter laaie staande huis. Met behulp van den heer Jong, die in allerijl een ladder uit zijn huis had gehaald, slaagde de heer Koning er in, op het laatste oogenblik zijn kinderen van een wissen vuurdood te redden. De brandweer kon uitbreiding van den brand voor komen. Niets kon worden gered. De heer Koning had ernstige brandwonden opgeloopen en is door een ge neesheer ter plaatse behandeld. De brand is zeer waarschijnlijk ontstaan, toen do heer K. eenige werk zaamheden aan zijn vrachtauto, die in de schuur stond, verrichtte. Groote voorraad effecten te Chicago ge stolen. New York, 2-1 Sept. (D.N.B.) In een grooten ju welierswinkel in het centrum van New York werden Zaterdag de eigenaar en twee employé's door drie bandieten overvallen en geboeid. De roovers ontkwamen in een gereedstaande auto met een buit van talrijke waardevolle edelsteenen waarvan de waarde op 20.000 dollar wordt geschat. Ongeveer gelijktijdig werd de New Yorksche effec tenbeurs er door een makelaarsfirma in Chicago van op de hoogte gesteld, dat uit de woning van een ze keren George Hormei in Beverly-Hills, in Califor- nië waardepapieren van bekende Amerikaansche concerns ter waarde van meer dan 500.000 dollar ge stolen waren. Bijzonderheden over dezen diefstal zijn nog niet be kend ONGELUK OP EEN VEERPONT TE ROTTERDAM. Machinist gedood. Zaterdagochtend 6 uur is in de machinekamer van de veerpont no. 4 van den dienst Parkkade-Charlois alhier dood gevonden de 35-jarige machinist K. M. v. d. Berg, gewoond hebbende in de Brielsche laan. Toen de pont zou afvaren werd een sein naar de machinekamer gegeven, waarop geen antwoord kwam. Toen men ging kijken, vond men den machinist met verpletterd hoofd tusschen de machine liggen. Niemand is bij het ongeluk aanwezig geweest. Ver moedelijk heeft de machinist iets aan de machine willen veranderen, terwijl deze nog in beweging was, met het gevolg, dat hij door de machine werd gegre pen. DE INBRAAK TE WEERT. Heden overleed in het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar, ons lief Dochtertje en Zusje in den aanvalligen leeftijd van één jaar. Uit aller naam, Fam. D. BLAAUBOER. Nes 28, Schagen, 21 Sept. 1935. Eenige kennisgeving. De teraardebestelling zal plaats hebben Woensdag 25 Sept. a.s., des nam. 2 uur op de Algemeene Begraafplaats te Schagen. Geld uit kistje ontvreemd, Zaterdag werd op aanwijzing van den arbeider van E., wonende te Leuken in den Leuker-akker te Weert het ontvreemde geldkistje, afkomstig van den dief stal bij den bakker H. Boeken aan den Maaspoort te Weert, gevonden. Het kistje werd aangetroffen onder een heg en het bleek, dat de deksel er van afgerukt was. In het kistje bevond zich naar schatting nog slechts f200 aan contanten en eenige stukken van waarde. De rest van den inhoud, welke bestaan zou hebben uit in totaal f 6000 in contanten- en ongeveer f S000 aan effecten, is nog niet gevonden. De heer van Wageningh, deskundige te Maastricht, zal het geld kistje aan een onderzoek onderwerpen. Van de daders ontbreekt ieder spoor. Bij voldoende deelname zal gedu rende de wintermaanden te een Avondcursus gegeven worden in de voor niet-leerplichtige jongelui. Condities zeer billijk. 2 lesuien per week. Aangifte vóór 29 Sept. Hij liet Hoofd der school, den heer S. JARING. Heden overleed na een kort stondig doch hevig ziek zijn van nog geen drie dagen, onze innig geheide Echtgenoot, Zoon, Vader, Behuwd-, Groot- en Pleegvader de Heer in leven horlogemaker te Limmer- schouw, Winkel in den ouderdom van 66 jaar. Uit aller naam, Wed. B. APPEL—Ruig. Limmerschouw, Winkel, 22 Sept. 1935. Met weinig geld veel eieren P. BLOKKER, Oudesluis, Telefoon 14. N.V. DE HELDERSCHE GRAAN- EN KUNSTMESTHANDEL. voorheen C. R. KEYSER Co. Binnenhaven 64 DEN HELDER - Tel. 106. Vrijblijvende noteering af magazijn: Laplatamais 1 5.40 Maismeel 5.70 Gerstemeel, van zware Inlandsche gerst 5.70 Voerroggemeel 5.10 Paardenboonenmeel 6.40 Voertarwe, Inlandsche 1 6.40 Haver, Inlandsche 6.80 Chevaliergerst, geschoond 5.40 Voerrijst incl. 7.00 Gemengd Kippenvoer 6.20 OCHTENDVOER CRK. incl. 8.00 Varkensmeel, A. 6.50 Varkensmeel, B. 6.1o Kalvermeel, A. 8.40 Ivalvermeel, B. 8.20 Koeienmeel. 20—22 z. eiwit, 5—7 vet 6.40 Murwe Lijnkoek W.L., in kisten, netto 7.80 Gemengde Koekjes W.L., 3537 eiwit en vet 7.00 L.B. KOEKJES „DE PIJL" Met voederzouten 6.80 Gebr. Zaansche Voorslaglijnkoek 6.50 Lijnzaadschilfers, SYPESTEYN incl. 6.70 Gebr. Grondnotenkoek, 55 6.40 Gebr. Cocoskoek, blanke MEXO 6.80 Soyaschroot. Inlandsche incl. 6.00 Gebr. Palmpitkoek 5.20 Gebr. Sesamkoek. het voer voor JONGVEE 6.60 Tarwezemelen en Tarwegrind, incl. 5.80 Vleeschbeendermeel, - incl. 6.00 Vischmeel ca. 65 eiwit, 810 vet, max. 2 zout >nc'» £.70 Carnarina, N.S incl. 9.00 Diermeel, SCHAGEN incl. 7.S0 Phosforzure Voederkalk, DELFTSCHE, incl. 7.00 TURFMOLM per pak 1.80 Alles per 100 K.G. Gemalen en gebroken bruto voor netto. Emballage op rekening. Betaling contant en verder AHV.- en onze bekende condities. van geregistreerd Rundvee (Kalveren en Hokkelingen) 31 October 1935, Schagen. Aangiften op formulieren van den Bond van R.V. Fokvereen. tot en met 3 October 1935 aan den Heer J. D. KLARE, Schagen. Gevraagd een Meisje voor de ochtenduren, leeftijd 15-16 jaar, bij COR LODDER, Winkel. Aangeboden: Voor den kost 2 beste Werkpaarden Loonploegers komen niet in aanmer king Gebr. PENNEKAMP, Ewijcksluis 9, Anna Paulowna. BESTE KALFSCH0T te koop bij C. WAIBOF.R, Wierlnger- waard. Weer verschillende bekentenissen afge legd. Diverse inbraken en eenige ge vallen van straatroof tot klaarheid ge bracht. Nog steeds vloeit te Oss de stroom van bekente nissen voort. Zoowel de marechaussee als de gemeen tepolitie hebben gisteren weer successen geboekt. Zij heeft n.1. een 28-jarigen man gearresteerd, die verdacht wordt van verschillende roofovervallen. Bij het verhoor heeft hij reeds bekend, in 1933 in sa menwerking met „Dotje" van Berne en H. van Galen een tweetal overvallen te hebben gepleegd en wel op den hakker Van der Kamp uit Oss, die toen echter geen geld bij zich had, en eenige dagen later op den bakkersknecht, v.d. Akker, wien zij een som gelds ontroofden. OSS, 21 September: Ten overstaan van beambten der Koninklijke Marechaussee te Oss, hebben in het Huis van Bewaring in Den Bosch iPet de Bie „de Rut", van Orsouw en de jonge Toon de Soep een nieu we bekentenis afgelegd, waardoor diverse zaken uit de laatste jaren zijn opgehelderd. O.m. hebben zij bekend in Februari 1934 een in braak te hebben gepleegd bij P. van Bakel in de Ruwaard en dienzelfden avond bij Van Heek op den Krakenburg te Oss, alwaar een klein bedrag aan geld en diverse huishoudelijke artikelen werden ont vreemd, alsmede den diefstal van een aantal gereed schappen ten nadeele van aVn de Broek, ontvreemd achter het kerkhof op den Eikenboomgaard te Oss. Tevens hebben de Rut en Den Olie nog bekend in 1934 tijdens de afwezigheid der bewoners een diefstal te hebben gepleegd bij de familie Timmermans op het Schaykveld, alwaar een aanzienlijk bedrag aan geld en een groote voorraad sigaren, tabak en sigaretten werd ontvreemd. BROEK OP LANGENDIJK, 23 September. Aanvoer 5500 g. aardappelen: Friso 1.50, Bevelan ders 1.70, r. duken 1.60, eigenheimers 22.50. 18000 Kg. uien 1.501.90, drielingen 60 ct., grove 2.102.20 gele nep 2.20—2.50. 3000 Kg. peen f 0.90—1.20, 2000 Kg spercieboonen f 47, 16000 Kg. roode kool f 2.60 —4.30, witte kool f 0.80—2.20. gele kool f 3.404.20, 2000 stuks bloemkool f 1.703.70. 2e soort 1.50. NOORDSCHARWOUDE, 23 September. Schotsch' muizenf 2.30. grooten f 2. R. durtn f 1.20 hl. dito 1.80—1.90, uien 1.20—1.70. drielingen 60—80 ct. 850 Kg. peen f 0.90, 3300 Kg. spercieboonen f 4—7.50, 15600 Kg. witte kool f 2.10—2.30. Scholier gewond. Toen gistermiddag de trein GroningenSauwerd, die om 16 uur 51 het station halte Groningen verlaat, zich in beweging zette, sprong de 16-jarige H. J., uit Ulrum, leerling van de Groningsche Ambachts school, op de treeplank. Hij sprong echter mis, doordat een andere jongen daar stond en viel tusschen den trein en het perron. Met een verbrijzelden voet is hij, na door den politiedokter, den heer Nathans,v erbon- den te zijn, naar het Diaconessenhuis te Groningen' gebracht. POLITIE SCHAGEN. Gevonden: een bril in doos; een handschoen; een' broche. ALKMAAR. 21 September 1935. Op de heden gehouden botermarkt werd cent betaald. Handel goed. Kipeieren f3.253.50 en eendeieren f 2. Handel matig. ALKMAAR, 21 /September 1935. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 24 melkkoeien f 100—180; 7 nuchtere kalveren (slacht) f 4—12; 23 vette schapen f 914 en 2 hokken en geiten f 47. ALKMAAR, 21 September 1935. N.V. Eierveiling voor Holl. Noorderkwartier. Aanvopr: 115000 kineieren 58—60 Kg. f 3.40—3.50, 60—62 Kg. f 3.40—3.60, 62—64 Kg. f 3.50—3.70, 64—66 Kg. f 3.504, eendeieren f 2—2.20, per 100 stuks. MEDEMBLIK, 19 September 1935. Witvleezige aardappelen 80—85 ct.. borgers f 1.05 1.10, blauwe f 1.051.10 per 50 Kg., gele kool 3.50 —3.60 per 100 Kg., uien 65—75 ct., gele nep f 1—1.10, per 50 Kg., kroten f 0.801.60 per 100 Kg., slabo'o- •nen. 7075 ct. per 15 Kg. i fisn ad/u^ete/nic? Vn doze couea/nf, b*24iqt koopecs uit stad Io/ykL.

Schager Courant | 1935 | | pagina 3