Wedstrijd me! ie dood. Wapencoatrole in de Vereenigde Staten. 1. Schietpartij te Someren. Wederom een tremoverral in Mandsjoerije. Assen in zijn rust gestoord. Een gevaarlijke diefstal. Geraamten gevonden. Brand in een bioscoop. Paddestoel-vergiftiging. Floralia- en Huisvlijttentoon» stelling te Dirkshorn. Washington. '(A.N.P.) Hef s'taa'tsdeparïement heeft hekencl gemaakt dat een bureau voor controle over wapenen en munitie zal worden ingesteld onder leiding van Walton Moore en Joseph Green. Dit bu reau zal een onderdeel uitmaken van de commissie voor munitiecontrole, die in het leven geroepen is door het besluit inzake de neutraliteit, welke com missie onder voorzitterschap van staatssecretaris Huil morgen haar eerste zitting zal houden. Deze zitting zal gewijd worden in hoofdzaak aan het defi- nieeren van begrippen als „het uitbreken van oor log" e.d. Verder zal moeten worden bepaald, welke goederen en grondstoffen geplaatst zullen moeten worden op de lijst van „oorlogsartikelen", die even tueel zouden vallen onder een verplicht embargo. Het verluidt dat reeds een groote mate van over eenstemming bereikt is over de definieering van deze begrippen en dat nog slechts gewacht wordt op de goedkeuring van president Roosevelt. Zelfs wordt ge zegd, dat zoo noodig een kwartier nadat de president het uitbreken van een oorlog bekend zou hebben ge maakt de controle-instantie in werking zou kunnen treden. De politie staat voor een raadsel. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft te So meren een vechtpartij plaats gehad, waarbij twee revolverschoten gelost werden. Om goed twaalf uur, na het sluiten van de café's, hield een clubje jongelui halt voor de herberg van den heer van Dooren, waar nog licht brandde. De zoon van Van Dooren kwam naar buiten cn vroeg wat men van hem verlangde. Onmiddellijk daarop is een schot gevallen, dat Jan van Dooren in het dijbeen trof. Daarop zijn de jonge lui aan den haal gegaan. Van Dooren had nog de kracht om hun achterna te loopen. Toon een der vluchtenden met zijn fiets viel klonk opnieuw een schot, waardoor echter niemand werd getroffen. De fiets bleef op den weg liggen, terwijl de eigenaar er vandoor ging. Politie cn burgemeester werden onmiddellijk ge waarschuwd. Van Dooren verklaarde dengene te kennen, die het schot gelost had. Het zou een zekere Looimans uit Someren zijn. Tegen één uur in den nacht kwam genoemde Looimans, vergezeld van zijn makker Overman, bij de politie vertellen, dat Van Dooren op hem geschoten had. De politie staat nog voor een raadsel. Van Dooren is naar het ziekenhuis te Helmond gebracht. De ko gel, die op het been is afgestuit, kon tot nu toe nog niet verwijderd worden. WOENSDAG 25 SEPTEMBER. HILVERSUM (1875 M.) VARA-uitzending. S.00 C. Steijn (orgel) en H. Wig' gclaar (viool); 8.30 Gram.pl.; 9.30 P. J. Kers: Onze keuken; 10.00 Morgenwijding VPRO.; 10.15 Voor Arbeiders in de continubedrijven; 11.00 R.V.U.: Knip les; 11.30 Vervolg uitzending van 10.15: 12.00 Gram. pl.; 1.2.30 De Notenkrakers olv. D. Wins: 1.00 Gram. pi.; 1.151.45 E. Walis en zijn orkest; 2.00 Voor de vrouw; 2.15 Fantasia olv. E. Walis m.m.v. B van Dongen (zang); 3.00 Voor de kinderen; 5.30 VARA- orkost olv. II. de Groot; 6.30 R.V.U.: Dr. G. Stuive ling: De breuk tusschen '80 en de Nieuwe Gids"; 7.00 Sportuitzending; 7.15 Vervolg orkestconcert; 8.00 S.O.S.-be'richten; Nieuwsberichten: VARA-Varia: 8.15 Gram.pl.; 8.30 „Brief in Schemer", spel van Heiier- mans, m.m.v. Mevr. E. de Boei*van Rijk cn Jan Musch; 9.00 Pianorecital door R. Lanes; 9.30 Uit bet Gebouw K. cn W., Den Haag „Hoe gaas' es", revue. Muzik. leiding: G, van Weezei; 10.30 Gram.pl.; 11.15 12.00 De Bohemians olv. J. van der Horst. HILVERSUM (301 M.) NCRV.-uitzending. 8 00 Schriftlezing en meditatie 8.159.30 Gram.pl.; 10.30 Morgendienst; 11.00—12.00 M. F. Jurjaanz (orgel) en Mei. D. Mijnbout (zang); 12.15 Gram.pl.: 12.30 Stichtsch Salonorkest en gram. pl.; 3.003.45 Gram.pl.; 4.00 Hendriks Trio: 5.00 Kin deruur: 6.00 Landbouwhalfuur; 6.30 Afgestaan: 7.00 Ned. Chr. Persbureau; 7.15 Reportage; 7.30 Gram.pl.; 7.45 Lezing in verband met de Anti-Lawaai-week; 8.00 Berichten; 8.05 Kerkliederen door het Kerkkoor van de Russ. Orth. Theol. Hoogeschool te Pariis olv. Ivan Dennissow; 9.00 Voor jonge menschen: 9.30 Orgelconcert Jan Zwart. (Om 10.00 Berichten); 10.30 11.30 Gramofoonmuziek. DROITWICH (1500 M.) 10.35—10.50 Morgenwijding; 11.05 Causerie: 11.20 Gr. pl.; 11.50 Voor de scholen; 12.05 Orgelspel O. Mac- Lean; 12.50 Ch. Manning cn zijn orkest; 1.50 Gram. pl.; 2.25 Voor de scholen; 3.10 Pianorecital Ivy Par- kin; 3.35 Sted. Orkest Bournemouth olv. R. Austin m.m.v. II. Perkin (piano); 5.05 Western Studio-orkest 5.35 BBC-Dansorkest olv. H. Hall: 6.50 Cemibalomu- ziek; 7.10 en 7.25 Lezing; 7.50 Afredo Campoli-Trio S.20 Bachconcert: BBC-Symphonie-orkest en solisten olv. Sir Henrv Wood: 10.00 Berichten: 10.30 Repor tage uit Boedapest: 11.00 Pianorecital E. Mitchcll; 11.2012.20 Sydney Kyte en zijn Band. RADIO PARIJS (1648 M.) 7.20 en 8.20 Gram.pl.; 12.35 Orkeslconcert olv. Tou che; 6.10 Gram.pl.; 8.20 Harprecital M. Kahn: 9.05 ,Le faiseur", spel van Dalzac: 11.10 Dansmuziek. KALUNDBORG (1261 M.) 12.20—2.20 Concert uit rest. „Wivex"; 3.20—5.20 Om roeporkest olv. L. Gröndahl; 5.205.50 Gram.pl.: 8.35 Voordracht met muzik. illustratie; 9.35 TJslandsche muziek; 10.35 Kamermuziek; 11.15 Dansmuziek. KEULEN (456 M.) 6.50 Concert: 11.05 Zang; 11.40 Pianorecital: 12.20 Omroeporkest en Emdé-orkest: 2.35 Gram.pl.: 4.20 Zang; 5.20 Omroeporkest olv. Rosbaud en solisten: 7.20 Liszt-concert; 8.35 Uit Berlijn: Riikszending: 9.05 „Soldaten, Kameradon!", gevar. programma: 10.50 12.20 Omroeporkest en solisten. ROME (421 M.) 9.00 Radiotooneel; 10.30 Dansmuziek. BRUSSEL (322 en 484 M.) 322 M.r 12.20 en 1.30—2.20 Max Alexvs' Orkest: 5.20 Orgelconcert: 5.50 Zang en piano: 6.35 Gram.pl.; 6.50 Zang; 7.10 en 7.35 Gram.nl.; 820 Cabaret: 9.20 Salon orkest olv. Walpot; 10.30 11.20 Dansmuziek; 484 M.: 12.20 en 1.30—2.20 Gram.pl.; 5.20 Orgelconcert; 5.50 Gram.pl.; 6.50 Pianorecital: 7.05 Vioolrecital: 8.20 Symphonieconcert; 10.30—11.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER (1571 M.) 8.35 Zie Keulen; 9.05 Operaconcert uit Dresden olv. Weber; 10.20 Berichten; 10.35 Olvmpia-dienst; 10.50 Barnabas von Gecz,r (viool) en H. Jager (piano); 11.05 Weerbericht; 11.2012.20 Barnabas von Geczv zijn orkest. Door bandieten tot ontsporing gebracht. Sjanghai. Nadat eerst enkele dagen ge- r leden bandieten in Mandsjoerije een trein hadden overvallen, waarbij talrijke personen het leven hebben gelaten, wordt thans weder om bericht ontvangen over een ernstig spoor wegongeluk, dat door bandieten veroorzaakt is. Op de lijn Tsjangsjoeng-Kirin-Toenhoea is n.1. een trein door bandieten tot ontspo ring gebracht en volkomen leeggeplunderd. Daarbij werden 11 personen gedood en ne gen gewond. Een uit Kirin gezonden hulp- trein ontspoorde eveneens, waarbij negentien personen verongelukten. Jacht op ontvluchte gevangene. Zondagmorgen werd Assen in haar rust verstoord door een gevangene, die kans had gezien om uit het Huis van Bewaring te Assen te ontvluchten. De per- soon in kwestie was een zekere H. Z. uit Assen, een lastig heerschap, dat ruim een week geleden met de grootste moeite was gevangen genomen na een lang durige iacht in bet z.g. Tranendal, het Oostelijkste deel van het Roode Dorp te Assen. Z. was toen ingesloten in het Huis van Bewaring. Vermoedelijk door het feit, dat men de celdeur van den gevangene, na het luchten, niet goed heeft ge sloten, kon hij de binnenplaats van de gevangenis bereiken. Een hooge muur vormde geen beletsel en zoo kwam Z. tenslotte in de veldwachterskamer te recht, waar des Zondags niemand aanwezig is. Op een gunstig moment heeft hij daar toen het raam opgeschoven en zich er door laten glijden, waardoor hij in de Brinkstraat terecht kwam. Zijn gcvangeniskleercn hebben hem echter verraden. Een voorbijganger waarschuwde terstond de politie. Onder leiding van den Opperwachtmeester La Croix werd de achtervolgingsjacht ingezet. De politie ver moedde, dat Z. zou trachten bet Boode Dorp te be reiken, aangezien hij daar op medewerking van de bevolking kon rekenen en zich dus goed schuil kon houden. De vorige maal had 't de politie immers veel moeite gekost om hem daar te vinden. Eerst nadat men er toe overgegaan was alle huizen systematisch te doorzoeken, had men hem kunnen arresteeren. Inderdaad bleek dit vermoeden juist. Het gelukte den Opperwachtmeester juist op tijd den weg naar het Roode Dorp af te zetten. In de Pelikaanstraat werd Z. weer gegrepen. De gummistok moest hier aan nog wel even te pas komen, aangezien een ze kere T. zich met de zaak bemoeide. Hii spoorde Z. aan om opnieuw te vluchten. T. is eveneens gearres teerd. Tegen hem zal proces-verbaal wegens oprui ing worden opgemaakt. Z. is iemand, die allerlei kleinere delicten op zijn geweten heeft. Reeds velschillende malen werd hij veroordeeld cn in verband daarmede stond hij al gc- ruimen tijd in het politicblad gesignaleerd. Met cholera ingeente konijnen gestolen. Wcenen. A.N.P.) Twaalf konijnen, die ingeent waren met het virus van cholera cn andere ziekten zijn gestolen uit het laboratorium van do Pecs-Uni- versiteit, volgens uit Hongarije ontvangen berichten Do universiteit heeft door middel van berichten in de dagbladen de dieven gewezen op de mogelijke gevolgen van hun daad en hun verzocht de dieren terug te geven, met de belofte, dat dan geen vragen gesteld zouden worden. Een tragische herinnering aan de ramp van de „Kopenhagen"? Londen. Uit Zuid-Afrika wordt aan de bladen gemeld, dat een epeditie ongeveer 650 IC.M. ten Noorden van Swakopmund aan de kust in het woes tijnzand het. geraamte van een man heeft gevonden. Ongeveer 12 K.M. verder lagen nog zes skeletten naast de overblijfselen van een reddingboot. Er zou hier sprake zijn van leden der bemanning van het Deenschc zeilschip „Kobenhavn", dat met 60 man in het zuidelijk deel van den Oceaan is verdwenen. Men neemt aan, dat de zeven man aan boord van de reddingboot de kust bereikten en dat een van ben op zoek naar water is gegaan. De dichtstbijzijnde bron bevindt zich echter op 80 K.M. van de plaats, waar het eerste geraamte is gevonden. De overblijfselen van blauwe kleedingstukken wij zen er op, dat de dragers zeelieden waren cn het geraamte van de reddingboot doet vermoeden, dat deze in Scandinavië is gebouwd. GROOTE WERELDTENTOONSTELLING NEW YORK in 1939—'40. President Roosevelt heeft zijn voorloopige goed keuring gehecht aan het plan een groote wereldten toonstelling te houden in New York in 1939'40 ter gelegenheid van de herdenking van het 150-jarig be staan van de regeering der Vereenigde Staten en het eerste optreden van Washington als president. De zaal geheel uitgebrand. Zondagavond even voor het middernachtelijk uur werd de gemeentepolitie van Hoensbroek gewaar schuwd voor een brand in de Emma-bioscoop aan den Heisterberg aldaar. Het vuur werd oogenblikkelijk met één slang op de waterleiding aangetast, terwijl even later de brand weer arriveerde, welke het vuur met drie stralen bestreed. Het vuur kon echter niet gestuit worden en om half één ontstond zelfs ernstig gevaar voor het naast gelegen pand van den expediteur Ratten, dat echter, dank zij het ingrijpen van de brandweer van de staatsmijn „Emma" om wiens assistentie in middels was verzocht, behouden kon blijven. Men kon echter niet verhinderen, dat de bioscoop zaal geheel uitbrandde. De cabine, waar de appara ten en films waren, bleef gespaard. Verzekering dekt de schade. De oorzaak is nog onbekend. Twee dooden. Parijs. In Valence heeft men 16 bezoekers van twee restaurants, die daar champignons gebruikt hadden, met zware vergiftigingsverschijnselen naar het ziekenhuis moeten brengen. Twee hunner zijn reeds spoedig na te zijn opgenomen, overleden. Bij tien anderen bestaat nog levensgevaar. EEN RADIONET IN DE POOLSTREKEN. Archangel. De onder Russisch bewind staande Poolstreken zullen binnenkort, beschikken over een dicht net van radio-posten. Nog dit jaar zullen langs den geheelen Noordelijken Zeeweg 13 nieuwe radio- posten worden gebouwd, terwijl op het vasteland 23 radio-posten herzien en versterkt zullen worden. Op liet eiland Dickson is een krachtig radio-centrum op gericht. Te Archangel is men bezig met den bouw van een radio-centrum van hetzelfde type. Het net van radioposten langs den Noordelijken zeeweg zal alle overwinteringsposten in de Poolstreken verbin den met het vasteland en het contact handhaven met alle collectieve bedrijven voor den rendier-teelt, vanaf liet schiereiland Kola tot het schiereiland Tsjoekotha. LICHTGAS VOOR AUTOBUSSEN. Geslaagde proeven in Dnitschland. Na zeer geslaagde proeven is men overgegaan tot het aanwenden van gewoon lichtgas als brandstof voor autobussen. Er loopen reeds drie van deze bus» sen door de Berlijnsche straten. Zaterdagmiddag werd alhier in de zaal van den heer Pijper de Floralia en Huisvlijttcntoonstelling van V.V.O. geopend. Aan de zijwanden waren keurig opgesteld een rij ke verzameling kamerplanten van allerlei soort en afmeting, ie veel om op te noemen, bovenal veel soorten cactus. Voorts toeken- en schilderwerk, hout- snij- en figuurzaagwerkstukken, deels in mededin ging, deels ter opluistering. In 't midden der zaal een tafel met vruchten, o.a. mooie peren en zeer groote pompoenen, en wat voor al de aandacht trok: een ovale tafel, geheel bezet met paddestoelen in groote verscheidenheid, op ver zoek, verzameld en gesorteerd door het personeel van de openbare school alhier. Zeer schoone en bizondere exemplaren waren hierbij. üp liet podium een rijk voorziene stand kamerplan ten van do bloemisten Ligtenberg te Oudkarspel en Bakkurn te Dirkshorn. Ook hier was de cactus ruim vertegenwoordigd, naast sierlijke varens en verschil lende bloeiende kamerplanten. Het geheel leverde een fraai gezicht op, en de dames konden hier te kust en te keur. In een hoek van de zaal waren de bezoekers in de gelegenheid, hun vaardigheid in 't balwerpen te too- nen, terwijl de muziek uitnemend werd verzorgd door de heeren Koning en Manneveld. Was het bezoek des middags nog niet groot, des avonds liep de zaal al spoedig geheel vol. Ook Zon dagmiddag en -avond trok de tentoonstelling veel bezoekers en heerschte ei' een prettige stemming. Vooral het balwerpen om smakelijke prijzen was zeer in trek. De expositie mag als volkomen geslaagd worden beschouwd. De jury, bestaande uit de heeren Mallecote en Lig tenberg beiden van Langendijk, heeft na ernstige overweging de volgende prijzen toegekend: Kinderen. Begonia: le prijs Corri Levendig; 2e prijs Jan Levendig; 3e prijs Bets de Goede; 4e prijs Jb. Smit; eervolle verm. D Kleijer en C. Smit. Afrikaantjes: 1. L. Prins; 2. J. Prins; 3. Tinie Slik; eerv. verm. P. v. Twuiver. Waterplant (Impatiens); 1. Gerric Wink; eerv. verm. Hilly Kant en Nel Vries. Ouderen. Geranium: 1. J. van Twuiver; 2. mcj. Gr. Raap; 3. mej. Bullooper; eerv. verm. mej. Corri Vader en mej. G. Veter. Knolbegonia: 1. J. van Twuiver; 2. mej. N. Tijsen; eerv. verm. mej. G Raap en mej. L. Iloman. Colea. De dames: 1. G. WinkKlomp; 2. Zuster Spoor; 3. J de Geus; 4. J. Veter; eerv. verm. Corry Vader en D. Kant. Enkele cacteeën. De dames: 1. Wed. Wildeboer, Schoorldam; 2. J. Bregman, 3. Bullooper; eerv. verm. Wartenhorst en A. Kisteraaker Groepen cacteeën. De dames: 1. G. WinkKlomp; 2. Tijsen; 3. Bullooper; twee eerv. verm. R. Strijbis. Kamerplanten: le prijs Clivia mej. Wed. A. de Boer; 2e prijs Gloxinia, P. Govers; 3e prijs Ster, R. IJpnia; eerv. verm. Geranium, J. Veter en Wed. C. Weeland. Vruchten; 2e prijs J. van der Molen; eerv. verm. C. Dam :idem Pompoenen. C. Jonker, Stroet. Kinderen. Zaagwerk: 1 P. Jongejan. St. Maar tensbrug; 2. Jn. Manneveld; eerv. verm. L. Prins. Teekenwerk: 3e prijs P. Jongejan, St. Maartens brug; eerv. verm. Tinie Slik en P. Biesboer. Ouderen. Snijwerk: 1. P. Dam; 2. R. Strijbis. Zaagwerk: 2e prijs KI. Dam; eerv. verm. J. Breg man. Schilderwerk: le prijs T. van der Molen. Teekenwerk: 2e prijs P. Smit, Noordscharwoudc; idem A. Nieman, St. Maarten. Plakwerk: le prijs H. Pijnenburg, Velsen. HOE DE BADMEESTER VAN LONG BEACH FILMSTAR TE HOLLYWOOD WERD. Onderstaand artikel ver klaart hoe Paul Cliotleau een van de beroemdste mannen van Amerika is geworden. Op welke wijze is Paul Chotteau beroemd geworden, bijna zoo be roemd als Pater Coughlin of John- ny Weismuller? Dit is een lange geschiedenis. Het beste is daarom te beginnen bij een maand gele den, toen Paul Chotteau zich nog op het strand van Long Beacli be- \ond. Paul Chotteau, een jonge Fransch- man, oefende aldaar het eerzame btroep van badmeester uit. Al te druk had hij het op dit million- nairsstrand niet. De filmstars uit Hollywood pasten er wel voor op, hun prachtige badcostuums mei het water in aanraking te brengen en de overige stervelingen, die zich met doodsverachting aan het spel der golven toevertrouwden, waren bijna zonder uitzondering uitstekende zwemmers. Kortom, Paul Chotteau had het niet al te druk op zijn post. Op zekeren dag kreeg hij genoeg van dit vervelend bestaan. Zijn vrienden waren van oordeel, dat de roem van zijn voorname bad gasten hem naar het hoofd geste gen was. Paultje daarentegen, was de meening toegedaan, dat het voor een jongeman van zijn leeftijd de hoogste tijd was om ii^s voor zijn carrière te doen. Al te veel bad hij in zijn leven niet geleerd. Daartegenover stond, dat hij een uitstekende, niet te vermoeien zwemmer was. Waarom zou hij dus niet via de zwemsport voor zijn toekomst zorgen? Waren niet Johnny Weismuller en Buster Crabbe dank zij hiin records en hun prachtige spieren filmstars geworden? Nou dan. Men moest slechts een nieuw record vestigen om in de voetstappen van zijn groote voorgangers te treden. In de eerstvolgende weken ont wikkelde Paul Chotteau een koorts achige bedrijvigheid. Hij sloot con Iractcn met filmondernemingen, radio-om roep vereenigingen, dag bladen en sigarettenfabrikanten. Daar tusschen door trainde hij zich iederen dag vlijtig in volle zee. Paul Chotteau had zich na melijk niet meer of niet min dei- voorgenomen om de afstand Long BcachSanta Catalina, een traject van 75 kilometer, zwemmend af te leggen. Een dergelijk record mocht gezien worden. Eindelijk was de groote dag aan gebroken. Chotteau had gunstig we der afgewacht en sprong welge moed in het water. Tenvijl hij met krachtige armslagen de golven doorkliefde, voeren zijn vrienden en de camera lieden aan boord van een motorboot met hem mede. Paul zwom gelijk een machine. Reeds was het groo' de deel van het traject afgelegd en nog toonde hij geen teekenen van vermoeie nis. Ongeveer veertien kilometer scheidden hem nog van het doel. Plotseling flitste een donkere schaduw over het water. Een der inzittenden van de boot schreeuw de: „Een haai!" Ook den zwemmer was het op duiken der onheilspellende scha duw niet ontgaan. Bliksemsnel fiitslen de gedachten door zijn hoofd. Als de roofvisch hem te pakken kreeg, was hij verloren. Daarom: zoo vlug mogelijk de boot in. Doch nu kwam zijn eerzucht bo ven. Wat, nu hij zoo dicht bij het einddoel was, moest hij nu den strijd opgeven? En de mooie con tracten, dé belooningen, zijn toe komstige carrière... De recordbre ker in spé zag de twintigduizend dollar reeds vervagen. Neen, zoo gemakkelijk zou hij zich niet ge wonnen geven. Zijn vrienden in de boot schreeuwden gelijk bezetenen Eén van hen wilde hem met alle geweld in de boot trekken. Woe dend schreeuwde Paul: „Laat me los!" Klaarblijkelijk was hij gek geworden. Een oogenblik heerschte er dood- sche stilte. De haai scheen beslui teloos en bleef in 'het kielzog van de boot zwemmen. Voorlooplg scheen hij geen aanstalte te maken de eerzuchtige zwemmer aan te vallen. Deze had intusschen reeds zijn plan gemaakt. Paul Chotteau had, voordat hij zich als hadmees- ter te Long Beach gevestigd had, een en ander van de wereld gezien. Zoo had hij ook een tijdje in de Stille Zuidzee rondgezworven, waar hij gezien bad hoe de Polynesiërs slechts met een mes gewapend de haaien te lijf gingen. Paul had hun trucjes en hun taktiek ijverig be studeerd en besloot deze thans in practijk te brengen. Hij stak zijn hoofd nit het water en vroeg een zijner vrienden om een mes, het welk hem verstrekt werd. Paul nam hef mes tusschen de tanden en vervolgde onverstoord zijn weg. TTi.i zwom thans on zijn rug, ten einde zich geen enkele beweging van de haai te laten ontgaan. Op eens een kreet uit de boot. „Pas op, Chottie, het beest valt aan." In derdaad ging de roofvisch thans tot den aanval over. Paul had zich in het water opgericht en wachtte, het mes in de hand, tot het beest op hem los zou stormen. Plotseling dook de haai. Paul wist. dat de visch zich thans op den rug zou wentelen en met zijn vlijmscherpe tanden toe zou happen... Bliksem snel week de zwemmer opzij. De inzittenden der boot zien seconden lang niets anders dan een schui mende watermassa. Drie schoten klonken. Het volgende oogenblik wordt het zeewater donkerrood van kleur. Paul had het beest met zijn mes de buik opengereten. Doo- delijk getroffen komt de visch bo ven drijven. Eenige malen haalt de zwemmer diep adem en zwemt daarna met krachtige slagen voor waarts. Na een paar slagen echter houdt hij plotseling op. Zijn gezicht verstart. Chottie valt flauw. Zijn vrienden sleepen hem in de boot. Twaalf kilometer was bij nog van bet doel verwijderd. Toen Cholteau weer tot bewustzijn kwam, huilde hij van woede. Hij wilde weer in bet water springen, doch met ver eende krachten wisten zijn vrien den hem in de boot te houden. De kans op het wereldrecord was ver keken. Desniettemin hadden de filmoperateurs eenige honderden meters film van Paul Chotteau, zijn poging om het wereldrecord te breken alsmede van zijn strijd met de haai gemaakt en reeds den zelfden avond draaide de film in de voornaamste bioscopen van Los Angelos. De couranten schreven ellenlange artikelen over hem en wanneer het Hollandsche publiek binnenkort een film te aanschou wen zal krijgen met Paul Chotteau in de hoofdrol, dan weet de lezer van dit artikel tenminste, hoe deze zijn filmcarrière begon.

Schager Courant | 1935 | | pagina 7