M Ziid-Scharvoade. RADIO De raad dezer gemeente vergaderde Donderdag 26 September 1935, ten raadhuize, des avonds te hall acht. De lieer Kramer was. afwezig. De Voorzitter, burgemeester Jhr. A. L. van Spcng- ler opende de vergadering met welkom. De notulen der vorige vergadering, welke ter in zage hadden gelegen, werden goedgekeurd en vast gesteld. Ingekomen stukken. Ingekomen was het jaarverslag 1934 van het Prov. Waterleidingbedrij f. Idein van liet Centraal Archief en Inlichtingen bureau, inzake Maatschappelijk Hulpbetoon voor Nederland. Goedgekeurd van Ged. Slaton terug ontvangen de wijziging van de begrooting over het dienstjaar 1934. Het Prov. Bestuur deed mcdedeeling, dat het be drag, voorgesteld door 'de letter H voor het jaar 1933 is vastgesteld op f 14.3182 per inwoner. B. en W. stellen voor, deze stukken voor kennis geving aan te nemen. Aldus besloten. Ontslag onderwijzeres. Mej. G. M. Vervvcij verzocht per 1 November a.s. eervol ontslag uit haar functie van onderwijzeres aan de O. L. school. B. en W. stellen voor dit ontslag eervol te verlee- nen, zulks met ingang van den dag door B. en W. te bepalen. Een oproeping van sollicitanten voor deze betrek king heeft het voorloopig resultaat gehad, dat er tien sollicitanten zijn. Het ontslag werd verleend. De Kleuterschool. Eén lokaal toege staan. De afd. Langendijk van Volksonderwijs verzoekt voor de kleuterschool dier afdceling, de beschik king te mogen hebben.over de twee leegstaande lo kalen van de O. L. school alhier. Een uitvoerige memorie van toelichting vergezel de dit verzoek. Medegedeeld wordt, dat zich 84 leerlingen hebben opgegeven, waarvan 22 uit deze gemeente. B. en W. zijn gaarne bereid voor dit doel de noodige mede werking te verleenen, maar er moet voor gewaakt worden, dat de belangen van het lager onderwijs hierdoor niet in het gedrang komen. Dit nu zou het geval zijn, wanneer beide lokalen in gebruik worden gegeven aangezien naar het oordeel van het hoofd der school overwegende hinder ontstaat, indien de kleuters gebruik zouden maken van een lokaal, dat gelegen is naast liet lokaal, waarin Lager Onderwijs wordt gegeven. Rekening houdende met deze omstandigheid stel len B. en W. voor om alleen het meest Oostelijk ge legen lokaal in gebruik te geven en wel onder de volgende voorwaarden: 1. De ingebruikgeving ge schiedt tot wedcropzcggens. 2. Het bestuur der Kleuterschool pleegt overleg met het bestuur der verecniging voor vakonderwijs, hetwelk des avonds van bedoeld schoollokaal ge bruik maakt. 3. Het personeel der Kleuterschool gedraagt zich naar de aanwijzingen van het hoofd der school. Voorzitter deed mededeeling van de voorbesprekin gen met den voorzitter van het vakonderwijs. Naar aanleiding van deze besprekingen en het advies van liet hoofd der school wordt bovenstaand voorstel ge daan. Al waren de bezwaren van het h. d. s. niet geko men, dan zouden er toch nog andere zijn. Het vak onderwijs heeft gedurende de wintermaanden de iwcc lokalen in gebruik. In één dezer lokalen wor den de teekentafels opgesteld. Ten aanzien van de derde voorwaarde deelde voorz. mede, dat deze o.a. wordt gesteld in verband met het speeluur. De kleuters kunnen niet te ,elijk met de grootere kinderen spelen. Het leek den heer Dijkhuizen wel wat twijfelach tig, dat het, zooals door het hoofd der school wordt gezegd, hinderlijk voor liet L. O. zou zijn als de kleu terschool ook de beschikking kreeg over het lokaal naast die waarin lager onderwijs wordt gegeven. Ondervinding heeft men daarmee nog niet opgedaan Men zou kunnen probeeren ook het tweede lokaal beschikbaar te stellen in den zomer. Bijvoorbeeld zou het onderwijs, dat het, minste leven veroorzaakte in het bedoelde lokaal kunnen worden gegeven. Daar door zal het lager onderwijs toch niet worden ge schaad? Voorzitter zeide dat de mededeeling van het H. d. S. alleszins'juist is. De practijk heeft bewezen, dat het ondanks de lesrooster voor de o. 1. s. nog wel eens hinderlijk is als in de eene klas mondelinge lessen worden gegeven terwijl in de andere klas schriftelijk werk wordt gedaan. Het is niet denk beeldig, dat het hoorbaar is in het lokaal van de. L. S., als in de kleuterschool wordt gejuicht of het tegenovergesteld. De heer De Geus vroeg of er een exploitatiereke ning was overgelegd door de vereeniging. Voorzitter: Dat zal moeilijk gaan, nu nog begon nen moet worden. Wel is de begrooting gemaakt. Daarbij wordt gerekend op de beschikbaarstelling van de lokalen. Van de ouders wordt ook al een of fer gevraagd. De heer Groen merkte op, dat de gemeente er fei telijk geheel buiten staat. Het gaat van de vereen, uit. Misschien dat het wel wordt toegestaan dat een rug. Gij waart 't, chère reine die mij hebt geleerd hoe men liefheeft." Ze maakte haar hand uit de zijne los en keerde zich om om heen te gaan. „Neen," zei ze, .,ik donk dat God ie dat heeft geleerd." Voor de tweede maal lachte Charles Rex niet, zoaols ze half en half had venvacht. Zijn blik bleef droefgeestig spottend op haar rusten. „Met welk doel?" zei hij. HOOFDSTUK XI. HET GODSGESCHENK. Een koude lucht woei langs de walmuren en ibracht de zilte zeelucht met zich. De maan scheen dien avond niet, maar de wolken joegen langs de sterren en doofden dan het licht, lieten 't dan weer helder stralen, wat aan den geheelen omtrek iets geheimzinnigs, iets spookachtig gaf. In het park werd de avondstilte verbroken door 't aanhoudend geroep van een uil, dat veel op een menschelijke stem geleek. De boomen langs het meer ruischtcn alsof ze elkaar iets geheimzinnigs 'hadden mede te deelcn. En weer liep Saltash rus- loloos op en neer op de wandelgangen van zijn kas teel. ,,'t Was," zoo zei hij tot zichzelf, „voor vele ja ren, zijn laatste avond op Burchcster." Hij hunker de naar verandering. Hij had zijn laatste troef uit gespeeld en verloren, 't Lag in zijn karakter het «verleden den rug toe te keeren en heen te gaan. Hij snakte mar ruimte en lucht en daarom was hij voor üc tweede maal naar boven geklommen, naar de verwarmd en verlicht schoollokaal wordt, gegeven. Zal men daarmee niet in strijd komen met de beslis sing dat geen subsidie mag worden verleend aan bewaarscholen? Na nog cenige toelichting werd tenslotte het voor stel van B. en W. aengenomen. B. en W. stelden voor het kohier 1935 der straat- belasting vast te stellen tot een totaal bedrag van f 1461.97. Oorspronkelijk was de opbrengst geraamd op plm. f 800. Het is dus een meevaller. Het kohier werd aldus vastgesteld. Een verzoek van de Commissie voor de Malaria bestrijding door de bevolking om een subsidie voor hot jaar 1936. zal bij de begrooting voor dat jaar worden behandeld. De vlucht in de waakhond. Van de heeren J. Glas Wz..en A. Schoenmaker waren verzoeken ingekomen om verlaging van den aanslag in de hondenbelasting omdat hun honden als waakhond moeten worden beschouwd. De meerderheid van B. en W. stelde voor, op de verzoeken van deze heeren afwijzend te beschikken. Het motief van B. cn W. was dat men wel kan zeggen dat alle honden waakhonden zijn. Het is al een slechte hond, die niét waaksch is, 's nachts bijv. Verder heeft men verleden jaar geen bezwaar tegen den aanslag als gewone hond gemaakt. Na de ver hooging der belasting komt.men daarmee aan. De honden zijn toch zoo maar niet plotseling veran derd? Wethouder Du Burck, de minderheid van B. en W. vond, gehoord deze menschen, dat hier wel sprake was van waakhonden. Glas is visscher en veel niet thuis, terwijl Schoenmaker stoker van het stoom gemaal, ook veel niet thuis is. Voorzitter meende, dat men de verordening moest naleven en niet het hart laten spreken. Nadat de heer Dijkhuizen gezegd had, dat als het waakhonden betrof, hij vóór verlaging was, merkte wethouder Groen op, met een parodie op de vakterm uit de Tweede Kamer, waar gesproken wordt van „de vlucht in de vreemde valuta".'dat het hier is: „de vlucht in den waakhond", om van de hoogere- belasting, welke hij ook hoog vond, af te komen. Na eenige bespreking vroeg de heer Du Burck stemming aan. Dit werd niet gesteund en het voor stel van B. en W. om afwijzend te beschikken, aan genomen met den heer Du Burck tegen. De afd. Schagen van den Ned. Bond van Koffie huis-, Restauranthouders en Slijters verzocht, het maximum aantal vergunningen in deze gemeente vast te stollen op het aantal der thans aanwezige vergunningen, zoodat geen sprake behoeft te zijn van verdere uitsterving en den tegenwoordigen ex ploitanten de gelegenheid wordt geboden hun zaak over te doen aan een opvolger. Opgemerkt wordt, dat het aantal inwoners zes ver gunningen toelaat en een henerking van het aantal tot twee toch wel heel gering is voor een zich nog steeds uitbreidende gemeente. B. en W. stelden vqor, dit verzoek af te wijzen. De heer Dijkhuizen vroeg of het iuist was. dat het aantal vier is. Spr. dacht van twee. Voorzitter antwoordde, dat er vier zijn. Het maxi mum is wel twee. Wanneer wordt opgehouden de lokaliteiten te gebruiken, zullen geen vergunningen meer worden verleend. De rekeningen over 1934. B. en W. stelden voor, de rekening van de ge meente en de licbtbedrijven. dienstjaar 1934. voor loopig vast te stellen en de rekening van het Burg. Armbestuur 1934 goed te keuren. De rekening der gemeente sloot voor den gewo nen dienst in ontvangsten en uitgaven od f83474.59 en voor den kapitaaldienst met een voordeelig saldo van f 184.82. Het gasbedrijf had een winst van f 1750.85 en het electr. bedrijf een winst van f 6062.85. De rekening van het Burg. Armbestuur leverde een batig saldo op van f 1260.89. De ontvangsten wa ren f 8683.58, uitgaven f 7422.69. Gemeente-subsidie f6800.—. De heer Dijkhuizen bracht rapport uit namens de commissie, welke bestond uit heeren Groen. Kramer en Dijkhuizen. Allereerst bracht spr. dank aan de heeren. die behulpzaam zijn geweest bij het onder zoek. in het bijzonder den gemeente-secretaris. voor het vele werk. Ten aanzien van de rekening van de licbtbedrijven deelde spr. mede, dat de commissie kennis had ger nomen van de cijfers. Enkele vragen, welke opkwa men zijn door den directeur beantwoord. Verder ls er niets te vragen. Geadviseerd werd. deze rekening voorloopig vast te stellen; hiertoe werd met algemecne stemmen besloten. De rekening van het burg. armbestuur leverde meer moeilijkheden op. I-Iet oorspronkelijk op deze reke ning voorkomende bedrag van de gemeentelijke subsidie klopte niet met de gemeenterekening. Op de rekening van het burg. armbestuur stond f5800 vermeld, op de gemeenterekening f6800. Een verschil van f1000 alzoo. De laatste duizend gulden was uit gekeerd in 1935, na 1 Januari. Het B.A. heeft dit bedrag geboekt op 1935. Later is dit weer terugge boekt, zoodat het batig saldo van den dienst 1934 met duizend gulden verhoogd dient te worden. De vraag zou gesteld kunnen worden, of die duizend gulden wel voor 1934 noodig zijn geweest. Het komt echter ton goede aan 1935. Geen der leden verlangde het woord en werd deze rekening goedgekeurd met een batig saldo van f 1260.S9. Ook voor de gemeenterekening is geen opheldering noodig. De gem.-secretacis heeft alle vragen beant woord. Het uitgestooten bedrag voor het jaar 1934 ls thans f 4604.65. De heer De Geus informeerde, wat een uitgestooten bedrag eigenlijk is. Voorzitter gaf de verlangde toelichting, waarhij hij opmerkte, dat het de vraag zal zijn of het uitgestoo ten bedrag voor 1935 niet grooter zal zijn dan ver wacht wordt. Na deze toelichting werd de rekening voorloopig vastgesteld op de bovengenoemde cijfers. Voorzitter dankte de commissieleden voor het ge dane werk. Rondvraag. Bii de hierna gehouden rondvraag merkte de heer P. de Geus op, dat er wel eens werkohjecten worden gezocht. Een werkobiect was in spr.' oogen het op ruimen van het stinkkroos in de Voorburggracht. Voorzitter meende, dat dit heel onproductief zou zijn. Er komt geen einde aan dat kroos. Het komt overal vandaan met den wind. Het zou geld in 't. water smijten zijn. Het is practisch onmogelijk. De heer Dijkhuizen vroeg naar het parkeerver bod. Er staan borden, maar toch zag spr. wel eens auto's staan op de verboden plaatsen. Moeten daar voor verordeningen worden gemaakt? Wordt er wel de hand aan gehouden? Voorzitter antwoordde, dat het verboden was te oarkeeren. Er zal strenger door de politie naar wor den gekeken. Daarna sluiting. ZONDAG 29 SEPTEMBER. HILVERSUM (1875 M.) 8.55 VARA, 10.00 VPRO, 12.00 AVRO, 5.00 VARA, 8.00 AVRO. S.55 Orgelspel J. Jong; 9.00 Voetbalnieuws 9.05 Tuinbouwpraatje S. S. Lantinga; 9.30 Orgelspel J. Jong; 9.45 A. Pleysier: v. Staat en maatschappij 10.00 Zondagsschoolhalfuur; 10.30 Kerkdienst uit de Doopsgezinde Kerk, den Burg (Texel); 12.00 Tijdsein en Klokkenspel v. h. Rijksmuseum te Amsterdam; 12.01 Filmpraatje L. J. Jordaan; 12.30 AVRO-Herfst- Appèl in het Kasteel Nijenrode a. d. Vecht. Mm.v. het Omroeporkest 'olv. N. Treep. en G. de Clerccr en W. Vogt (toespraak); 2.00 Dr. P. H. Ritter Jr.: Na- iaarsboeken II; 2.30 Kovacs Laios en zijn orkest; 3.15 „Het mysterie van Hotel Roval". hoorspel van II. Rothe; 4.15 Liedertafel „Zang en Vriendschap"; 4.45 Gramofoonpl.; en sportnieuws; 5.05 Orgelspel J. Jong; 5.25 Snort van den dag; 5.40 C. Steijn's Accor deonorkest; 6.00 Gram.pl.: 6.20 Sportnieuws; 6.30 Zang door „Vier Wandervögel"; 6.40 „De veiligheids speld", spel van H. Zur Muhlen. vert. Nel Bakker m. m.v. het VARA-tooneel; 7.00 De Flierefluiters olv. E. Walis; 8.00 Nieuws- en Sportberichten; 8.15 Orgel spel Pierre Pal la; 8.35 Gram.pl.; 8.45 Concertge bouw-orkest olv. Ed. van Beinum, m.m.v. Miguel Candela (viool): 9.15 Radio-iournaal; 9.30 Omroep orkest olv. Nico Treep (m.m.v. Miliza Korius (zang); 10.30 Chansons de Paris, van 1900 tot heden (Gr.nl.) 11.00 Nieuws- en sportberichten; 11.10—12.00 De AVRO-Decibels olv. Eddy Meenk. HILVERSUM (301 M.) S.30 NCRV, 9.30 KRO. 5.00 NCRV. 7.45—11.00 KRO. 8.30 Morgenwijding; 9.30 Gram.pl.; 10.30 Pontifica'e Hoogmis; 12.15 Gram.pl.; lezingen en orkestconceit; 3.15 Kamermuziek; 4.30 Ziekenhalfuur; 5.00 Gewijde muziek (gr.pl.); 5.30 Orgelspel C. Wiiers; 6.00 Kerk dienst uit de Ned. Herv. Kerk (Groote Kerk) te Apeldoorn; Hierna orgelspel; 7.45 Sportnieuws; le zing; 8.10 Berichten; Schlagermuziek; 9.00 Causerie; 9.10 Orkestconcert en Gram.pl.; 10.30 Berichten; gr. pl.; 10.40—11.00 Epiloog. DROITWICH (1500 M 12.50 BBC-Militair orkest olv. B. W. O'Donnell; 1.35 Het Serge Krish Septet; 2.35 BBC-Northern-ovkest olv. Morrison; 3.35 Gram.pl.; 4.05 Bridge water Kwin- tetf 4.50 Kerkdienst voor de kinderen; 5.20 Relig. eau- 'n „VELO" TAFELBILJART brengt gezelligheid in huis, is van hoogste kwaliteit, belastingvrij en ongelooflijk goedkoop! Verkrijgbaar ln onze 100filialen In Nederland H w UUW Contante betaling geen verelschtel tinnen van zijn kasteel. Hij kon niet stilzitten en zelfs de muren rondom hem, beklemden hem. Maar dezen avond verwachtte hij geen visioen. Hij liep in 't duister. Daar in de haven lag zijn jacht op hem te wachten en hij vroeg zichzelf af, wat hem had weerhouden om aan boord te gaan. Waarom bleef hij hier den beker tot den bodem ledigen, terwijl de heele wereld voor hem openstond. Hij had zijn boodschap gezon den en daarmee zijn offer gebracht. Wat het hem had gekost, behoefde zelfs Maud niet te weten. Het was het eerste vrijwillige offer wat hij ooit had gebracht, bedacht hij en vroeg zich af of het hem werkelijk zooveel moeite had gekost. Want wat had hij per slot van rekening geofferd? Niets wat waard was te bezitten. Hij zelf had zich' kunnen verheugen in haar kinderlijke aanbidding, maar haar liefde, die had hij nooit bezeten. En, zonderling genoeg, die verlangde hij; voor de eerste maal in zijn leven, •vas hij met niets minder tevreden. Moe en afgemat door veoliarige ondervinding, moest hij bekennen dat nu zijn hart uitging naar latgene waarmee hij zijn leven lang den spot had gedreven. En aan dat verlangen zou niet wortien oldaan. Hij moest met leege handen heengaan. Maar het' feit dat hij dat gevoel had gekend, had hem op onverklaarbare wijze gelouterd. Hij had als 't ware het geestelijke gegrenen en dat, wat ntet feestelijk was, losgelaten. Hij overzag de leegte van het leven dat achter hem lag. Het leek een woes- 'ijn, hij zag alleen zand, niets dan zand. Het slaan van de. torendeur deed hem uit zijn overpeinzingen opschrikken. Hij bemerkte dat de wind koud was en de regen hem in het gezicht sloeg. Ongeduldig keerde hij zich om. Waarom bleef hij hier rondloopen als een dronken feestgarger bij een tafel met vermorsten wijn. Hij zou naar zijn jacht gaan, daar zou hii Larpent ontmoeten, die haar ook had liefgehad en verloren. En zoodra het tij gunstig was, zouden ze zee kie zen, met hun beiden, twee schipbreukelingen op de levenszee, en 't onherstelbare trachten te vergeten. Hij ging terug langs de kanteelen. Het spel was uit. Nooit kon dat worden overgedaan; maar hij zou zijn lot dragen als een man. Niemand, zelfs Larpent niet, zou iets aan hem merken, In die stemming liep hij naar de torendeur, maar stond toen plotse ling stil. Dat was geen visioen, daar voor hem, die slanke gedaante in dien blauwen mantel, die flauw zichtbaar was bij 't licht der sterren. Ze zag bleek en ze keek hem met haar groote oogen angstig aan. Ze had de handen gevouwen en zei geen woord. De deur was achter haar in 't slot gevallen en hij zag hoe ze van 't hoofd tot, de voeten beefde. Hij stond vlak hij haar, maar raakte haar niet aan. „Nu", zei hij. Ze stak de gevouwen handen naar hem uit en stond voor hem, als op dien nacht aan boord van het jacht, toen ze zijn bescherming was komen in roepen. „Ik ben gekomen", zei ze eindelijk met bevende stem, „om je iets te zeggen." Saltash bewoog zich niet. Zijn gelaat was in de schaduw, maar in heel zijn houding was niet, wat haar ook maar eenigszins geruststelde. „Nu", zei hij weer. serie; 5.35 Virtuoso-Strijkkwartet m.m.v. solisten; 7.05 Voordracht; 7.25 Concert door K. Winter (so praan) cn W. Primrose (viola); S.15 Kerkdienst; 9.05 Liofdadighcidsoprocp; 9.10 Berichten; 9 20 L. Jef- frics en zijn orkest, m.m.v. Dale Smith (bariton); 10.50 Epiloog. RADIO PARIJS (1643 M.) 7.20 en 8.20 Gram.pl.; 11.20 Dito; 11.35 Orgelconcert 12.25 Gram.pl.; 12.35 Orkestconcert olv. Anctré; 2.35 Zang door Ni non Guérald; 5.20 Pascalorkest; S.20 Zang; 9.05 Radiotoonecl; 11.1012.35 Dansmuziek. KALUNDBORG (12G1 M.) 12.201.40 Reportage en concert; 3.505.50 Omroep orkest olv. Gröndahl; 8.20 Concert uit Stockholm; 9.20 Hoorspel; 9.35 Marimba- en vibrafoonsoli; 10.50 Omroeporkest olv. Reesen; 11.20—12.50 Dansmuziek. KEULEN (458 KL) 6.20 Havenconcert; 8.50 Keulsdh Svmphonie-orkest; 10.50 Vervolg concert; 12.20 Gram pl.; 4.20 Werag- kamerorkest olv. Hagestedt; 6.30 Concert; 8.20 Om roeporkest en -koor olv. Kühn; 10.5012.20 Dansmuz. BRUSSEL (322 en 434 M.) 322 M.: 10.20 Gram.pl.; 11.20 Salonorkest; 12.20 en I.302.20 M. Alexys' orkest; 5.20 Dansmuziek; 6.30, 7.35 Gram.pl.; 8.20 Omroeporkest olv, Gason; 10.30 12.20 Paul Godwin's orkest; 484 M.: 10.20 Salonorkest en zang; 11.20 Gram.pl.; 11 40 Reportage en orgel concert; 12.50 Salonorkest; 1.50—2.20 G-ram.pl.: 5 20 Omroeporkest olv. Gason; 6.20 Pianorecital; 6.50 en 7.35 Gram.pl.; 8.20 Svmphonieconcert, radiotooneel; 10.3012.20 Zie 322 M. DEUTSCHLANDSENDER (1571 M.) 8.20 Gevar. programma m.m.v. solisten, koor en mi litair orkest; 10.20 Berichten; 10.50 Harp- en klari netrecital; 11.05 Weerbericht; 11.20 Dansmuziek. MAANDAG 30 SEPTEMBER. HILVERSUM (1875 M.) Algemeen Programma, verzorgd door de VARA. 8.00 Gram.pl.; 10.00 Morgenwijding VPRO.; 10.15 De clamatie A. Bouwmeester; 10 35 Orvitropia olv. Jan van der Horst; 11.15 Vervolg declamatie; 11.30 De Notenkrakers olv. D. Wins m.m.v. B. van Dongen (zang); 12.00 Gram.pl.; 12.30 De Zonnekloppers olv. Cor Steiin; 1.001.45 De Flierefluiters olv. E. Walis; 2.00 Gram.pl.: 3.00 Voor de vrouw; 3.30 S. Sipos (symbaal) en C. Steiin (orgel): 3.45 Trio Sam de Gorter; 4.30 Voor de kinderen: 5.05 De Bohemians olv. Jan van der Horst; 5.30 Gram.pl.; 6.00 Vervolg concert; 6.30 Muzikale causerie P. Tiggers; 7.10 C. Vetih: Het nieuwe tooneeiseizoen; 7.30 Concert m.m. v. Hans Gruvs (zang). J. de Clerck (viool) en F. de Nobel (piano); 8.00 Herhaling SOS-berichten; 8.05 Nieuwsberichten A.N.P.; 8.10 Viool-recital I. Hendel; 8.40 „Van het begin tot het einde" spel van Hilde- brand. VARA-tooneel olv. W. van Capnellen; 9.30 F. v. d. Heide (klarinet) en G. Smit (viola); 9.50 Orgel spel J. Jong en Zang door Esther Philipse; 10.15 Fan tasia olv. E. Walis: 11.00 Gramofoonplaten en piano spel door Joh. Jong. HILVERSUM (301 M.) NCRV-uitzending. 8.00 Schriftlezing cn meditatie; 8.15—9.30 Gram.pl.: 10.30 Morgendienst: 1100 Chr. lectuur; 11.3012.00 en 12.15 Gram.pl.: 12.30 Orgel concert Jan Zwart: 2.00 Voor de scholen; 2.35 Cause rie A. J. Herwig; 3.153.45 Knipcursus; 4.00 Bijbel lezing Dr. J. Hoek, m.m.v. sopraan en orgel; 5.00 Gram.pl.; 5.30 Haarlem's Strijktrio: 6.30 Vragenuur; 7.00 Ned. Chr. Persbureau; 7,15 Ronorfage; 7.30 Vra genuur; 8 60 Berichten; 8.05 Het Riiswiiksch Dames koor olv. W. Ravelli m.m.v. solisten en TL Hulshoff (ma«o); 9 00 D. FWirdam: Oesticht«ervpr;r>gmv. 9.30 NCRV-orkest olv. P. v. d. Hurk. (Om 10.00 Berich ten; 11.0011.30 Gramofoonmuziek. DROTTWICH (1509 M.) i0.3510.50 Morgenwijding; 11 05 Causerie: 11.20 Gr. nk; 11.50 Voor de scholen: 12 05 Het Schofsche Sfu- dio-orkeri: 1.05 Gram.nl.: 1.50 Orgelconcert G. El- dridge; 2.25 Voor de «obolen; 3 20 Gram.nl.: 3.55 Voor de soho'en: 4 20 L. PhiUins (cn11o) en A. Mnkle (pi ano): 4.50 Orkestconcert olv. H. Bonnett; 5.35 Het. Wvnford Revnolds (Vtetr C20 Rf-TMen: 6.50 Fevdn's strijkkwartetten: 7.10, 7.30 en 7.50 Leringen; .8.20 De Air-Do-Wel'slf in h"n ren^-'e-'-r»' 0 15 „B'mmn'ire", hoorspel van A. L. ElUs; 10.00 Berichten: 10.30 Het Neksnn-Trio; 11.3512.20 Maurice Winnick en zijn orkest. R M)T0-PAPTS (lr*8 W.) 7.20 en 8 20 Gram.nl.; 12 35 Orkps+concprt olv. Touche «20 Concert0 05 Om-oenkwartet. zang en piano; II.1012.35 Het Pascal-orkest. KAVJNDBORG (1°R1 M> 12.202.20 Strijkorkest olv. Magnussen; 3.505.50 Omroeporkest olv. Reesen; 8.20 Discussie; 11.2511.40 Gram.pl. KEULEN (456 M.) 6.50 Concert; 10.55 Guitaarreeital; 12.20 Svmphonie concert; 2.35 Het Faséhenrler-Trio; 4.30 Mozart-con- cert; 5.20 Populair orkestconcert olv. J. Schröder; 7.20 Omroepkwintet; 8 30 Concert m.m.v. het Omroep orkest. klein-orkest. koor en solisten; 1.2012.20 Vervolg concert. BRUSSEL (322 en 434 M.) 322 M.: 12.20 en 1.302.20 Salonorkest olv. Walpot; 5.20 Dansmuziek: 7.20 Vioolpecifal; 8.20 Svmnhonie- concert: 103011 20 Dansmuziek: 484 M.: 12.20 en I.302 20 Gram.nl.; 5.20 Salonorkest: 6.50 Kamermu ziek; 7.35 Gram n!.: 8.20 Omroeporkest olv. Gason; 3.50 Viool recital: 935 Vervolg Omroeporkest; 10.30 II.20 Gramofoonmuziek. Ze wrong de handen met een wanhopige poging om kalm te blijven en begon weer: „Ik ben gekomen om je iets te zeggen." „Iets wat ik niet weet?" vroeg hij spottend. Ze knikte. „Iets wat je niet behoeft te weten, maar Maud heeft me gezonden." Dat roerde hem. Dat ongelukkige gestamel van haar had altijd zijn medelijden opgewekt. „Geef je maar geen moeite, ma chère", zei hij, „ik weet alles wat ik weten moet, van Rozelle, van Lar pent, en van Spentoli. „Je je weet niet", zei Toby, „jo weet niet waarom ik in Parijs van je wegliep!" „Niet?" en ze merkte den spottend^n toon in zijn stem op.. „Ik ben nogal vlug van begrip, kind. En overzie den toestand nogal heel gauw." Ze schudde 't hoofd. „En hoe weet je dan wat van Spentoli?" vroeg ze plotseling. „Wie heeft je dat dan verteld?" „De man zelf", zei Saltash. „En wat heeft hij je verteld?" ze sprak fier en had veel van een woedend dier, dat zich gereed maakt tot den sprong die 't zijn vrijheid moet bezorgen. Saltash draaide even om haar heen en versperde haar den weg, zoodat ze hem niet kon ontvluchten langs den weg dien ze gekomen was. „Hij vertelde me niets, wat ik niet van te voren had geweten, niets, dat je eigen oogen mij al niet lang hadden gezegd." „Wat meen je?" hijgde Toby, terwijl ze de handen op de borst kruiste. Ze keek hem nog steeds aan met oogen die in de duisternis schitterden. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1935 | | pagina 18