Prijsbiljarten ^vkktoiiht^ÏS 0. BILSTRA, Winkel Zaterdag De Bilt seint Een schietpartij voorkomen. DE TWEEDE STATENDAM. Kolendampvergiftiging. De eierexport naar Duitschland. DE „ROTTERDAM" OP DE ROTSEN. Het schip verloren? GEBREK TE BERLIJN. Ontevreden wijnbouwers. Stakingsonlusten in Amerikaansche havensteden. Uit onze omgeving. Wieringer Winkelweek. Advertentiën. Plaatselijk Nieuws. Marktberichten. „Verwachting: Aanvankelijk matige, later weer toenemende Westelijke tot Zuidelijke wind, zwaar bewolkt met tijdelijke opklaringen, waar schijnlijk enkele regenbuien, zelfde tempera tuur. Verdere vooruitzichten: weinig verande ring. BAROMETERSTAND VAN HEDENMORGEN 8 UUR: 750. Het dunne pijltje geeft den vorigen stand aan TEMPERATUUR: 10 gr. C. 50 gr. F. MOTTEN kunnen geen kwaad, als U Uw zomergarderobe opbergt in onze anti-motzak. Zoowel stof- als motvrij. Prijs f 1.—. TERLEP'S DROGISTERIJ, Apothekers-assistenten, Hoogzijde 103, Schagen. Doortastend optreden van een deurwaarder. Het doortastend optreden van een deurwaarder en zijn helpers te Amsterdam, heeft gistermiddag zeer waarschijnlijk een nieuwe schietpartij voorkomen. Genoemde ambtenaar had opdracht, beslag te leggen op huisraad en inventaris van een kleinen winkel in antiseptische middelen aan den Overtoom tusschen de 2e Constanten I-Iuygenstraat en Anna Vondel- straat. Toen hij zich te ongeveer 1 uur onder hevig pro test van den eigenaar van deze taak kweet, haalde laatstgenoemde, een ongeveer 50-jarig man, plotseling een browning vuor den dag, welke hij op den deur waarder richtte. Deze bedacht zich geen oogenblik, maar wierp zich op zijn tegenstander, die na een he vige worsteling, waaraan ook de helpers van den ambtenaar to pas kwamen, overiheestcrd werd. Onmiddellijk werd de politie gewaarschuwd, die den winkelier naar het bureau Leidscheplein heeft over gebracht. Hij zal wegens poging tot doodslag ter be schikking van de justitie worden gesteld. De revol ver, die met zes scherpe patronen geladen was, is in beslag genomen. Het schip zal in Nederland worden ge bouwd. Ministerraad overweegt de wijze waarop de regeering zal helpen. De Ministerraad van gister heeft langdurig beraad slaagd over den bouw van de tweede „Statendam", aldus de Haagschc corr. van de Msb. In géén geval zal het schip met Nederlandschen steun in het buitenland worden gebouwd. Practisch kan men zeggen, dat de Ministerraad ten principale beslist heeft en dat het schip dus in Ne derland gobouwd zal worden. Omdat het hier echter uitvoerige becijferingen geldt en het rijk voorzichtig moet zijn met zijn fi nancieel beheer, moet de wijze, waarop de staat den bouw zal helpen bevorderen, nog in bijzonderheden worden nagegaan. Vier personen bewusteloos. Toen de heer Fr. v. R. uit Tilburg met zijn echt- genoote op bezoek was bij den heer A. L., te Dongen werd de gastvrouw plotseling niet wel. Zij ging de kamer uit en keerde even later terug. Slechts en kele oogenblikken daarna moest zij wederom de kamer verlaten. Ook haar echtgenoot ging naar bui ten. Deze had nog juist de tegenwoordigheid van geest, de buitendeur open te maken en den chauf feur van den wachtenden wagen toe te roepen een dokter te waarschuwen. Dr. Heintjes was spoedig ter plaatse en deze vond allo vier personen bewuste loos pp den grond liggen. Hij constateerde terstond een 'ernstige kolendampvergiftiging. Met behulp van een zuurstofapparaat wist hij evenwel bij allen de levensgeesten weer op te wekken. De geneesheer bracht de heer en mevrouw v. R. naar Tilburg en moest onderweg nog herhaalde malen met het zuur stofapparaat werken. OOK TE NEW-YORK STRIJD TEGEN HET STRAATRUMOER. New York. Ook New-York heeft den strijd tegen het straatrumoer des nachts aangebonden en een ..stiltemaand" georganiseerd. Met ingang van Dins dagavond 11 uur is het verboden, op straat lawaai te maken, onnoodige automobielsignalen te geven, claxons te laten loeien en radio's zoo luid. dat zii op straat hoorliaar zijn. te laten spelen. Overtreders zul len door de politie gewaarschuwd en bij herhaling geverbaliseerd worden. Deze maand weer een derde kleiner? Het Duitsche geldcontingent voor Nederlandsclie eieren is voor de maand October twintig procent lager dan voor de afgcloopen maand. De te verwachten normale prijsstijging van het artikel in aanmerking genomen, beteekent dit een achteruitgang; van den oierenexport met ongeveer een derde» De passagiers en een deel der bemanning heeit bet schip verlaten. De agent der Holland—Amerika—Lijn te New- York deelt, naar Reuter meldt, mede dat alle passa giers van hei stoomschip „Rotterdam" overgegaan zijn op de Engelsche bananenboot „Ariguani". Dit schip is daarop naar Kingston (Jamaica) vertrokken. Volgens een draadloos bericht van de „Rotterdam" waren de passagiers opgewekt en beschouwden zij het geval min of meer als een avontuurtje. Het redden der passagiers. United Press meldde over het overnemen van de passagiers nog het volgende uit Kingston; Blijkens hier binnen gekomen draadlooze berich ten is het overnemen van de passagiers door de „Ariguani" thans in vollen gang. Het heeft zonder een enkel incident een rustig verloop. Per uur gaan ongeveer 120 personen van boord tot boord over. Daar het aantal passagiers 600 bedraagt, en ook een gedeelte van de uit 350 koppen bestaande beman ning over zal gaan, schat men dat het ongeveer zes tot zeven uur zal duren voordat de „Ariguani" met de geredden naar Kingston kan opstoomen. Hier wordt het schip om 2 uur in den nacht Oost-Ame- rikaansche tijd (8 uur midden-Europeesche tijd) ver wacht. De rest van de bemanning van de „Rotterdam" met den kapitein blijft aan boord, daar nog eens ge poogd zal worden het schip met behulp van sleep- booten vlot te krijgen. Later deelde de kapitein van de „Ariguani" draad loos aan „United Press" mede, dat bij omstreeks middernacht ('s morgens 6 uur M.E.T.) naar Kingston heeft koers gezet met 450 passagiers en ongeveer 100 leden der bemanning. De boot kon tegen 7 uur 's morgens (13 uur midden Eur. tijd) in Kingston worden verwacht. Sleepboot van Smit naar het schip. De sleepboot Indus van L. Smit en Co.'s interna tionalen sleepdienst is uit Curacao vertrokken naar de Rotterdam om eventueel hulp te verleenen. Op de verzekeringsmarkt worden de kansen, dat het schip zal worden afgebracht, niet hoog aangesla gen. Door het werken van den scheepsbodem op de rotsen is er groot gevaar, dat het schip ernstig lek zal worden en, als het wordt afgesleept, niet boven water kan worden gehouden. In dat geval moet de „Rotterdam" geheel als verloren worden beschouwd. De autoriteiten maken zich ongerust. Reuter seint uit Berlijn: Het grootste deel van de verbruikers kon gister in Berlijn geen boter, spek en ham verkrijgen, wegens schaarschte van deze voedingsmiddelen. De autori teiten maken zich daarover zeer ongerust. Het hoofd van de politie te Berlijn heeft gister een bezoek gebracht aan het abattoir van de hoofdstad, om te onderzoeken, hoe het met de voorziening van Berlijn met versch vleesch staat. De regeering heeft voorts de noodige deviezen toe gestaan voor den aankoop van noodzakelijke grond stoffen voor de margarine-fabricage. Het rijksbureau voor melk, oliën en vetten heeft uit zijn voorraden geput, om het gebrek aan boter en reuzel het hoofd te kunnen bieden. Botsingen met de politie. Een doode en vele gewonden. Athene. Op het Grieksche eiland Leucas zijn ernstige botsingen ontstaan tusschen wijnbouwers en politie. Volgens de officieele lezing vielen vier duiaend wijnbouwers, die voor het meerendeel ge wapend waren, de politie aan. Uit Preveza werden militairen en gendarmes gezonden om de orde te herstellen. Zij werden door de menigte met schoten ontvangen. Bij de botsingen werd een burger gedood en drie soldaten en vele burgers werden gewond. De regeering heeft te kennen gegeven, dat zij be reid is c(e eischen der wijnbouwers in te willigen en hoopt, dat deze plaatselijke opstand spoedig be ëindigd zal zijn. KOEPELBRAND IN DEN DOM TE COMO. De beroemde Dom te Como, die in de 14de eeuw in Gothi- sche stijl werd opgebouwd, om eerst twee eeuwen later in Renaissance-stijl beëindigd te worden, en bij na geheel uit marmer is opgetrokken, is dezer da gen, zooals gemeld, door een feilen brand geteisterd. Het vuur brak in den koepel uit, doch met boven- mensclielijke inspanning slaagde de brandweer er in te verhinderen, dat het vuur op de kerk oversloeg. Daardoor werd het waardevolle bouwwerk met zijn kostbare oude meestenverk gespaard. Hierboven een afbeelding van den brandenden koepel* New York: De staking der havenarbeiders te New Orleans. Mobile, Gulfport en Pensacola, welke Dinsdag is begonnen, heeft reeds aanleiding gegeven tot onlusten. Te Mobile hebben de stakers met steenen gegooid naar politie-beambten, terwijl zij met knuppels op de beambten insloegen bij een poging een gearresteerden kameraad te bevrijden. De onruststokers werden met traangasbommen ver spreid. Te New Orleans heeft de politie stakingsposten ver spreid en 18 negers gearresteerd. De stakers eischen loonsverhooging, zodmede de er kenning van hun vakvereeniging. In het bruinkolengebied is het werk Dinsdag her vat, hoewel in vier kleine districten nog wordt ge staakt. ONTSLAG AAN DE ZINKWITFABRIEK TE EISDEN. E i s d e n: In de zinkwitfabriek alhier is een kennisgeving voor de arbeiders aangeplakt, waarin met een opzeggingstermijn van zes dagen ontslag wordt aangezegd. Groot enthousiasme zoowel bij middenstanders als bij cliëntele. Op de laatste vergaderingen is als volgt nog besloten: De bonnen-uitreiking door de winke liers aan de klanten vangt heden Woensdag reeds aan. A.s. Zaterdagavond worden de eerste gooi- avonden gehouden, te Den Oever, Hippolytushoef en te Westerland. De keuring der etalages voor den etalagewedstrijd heeft Vrijdagavond plaats. Op verschillende plaat sen kan het ballero-spel worden beoefend. De dag prijzen zijn als volgt vastgesteld. De eerste prijs f 20, 2e prijs f 10, 3e prijs f 5, en twee prijzen elk f 2.50. De hoofdprijs f 120 en de tweede hoofdprijs f 70. Alle prijzen worden gegeven in den vorm van bonnen a f 2.50. De gelukkige winnaar kan deze bonnei b .sted<m bij de ongeveer 80 deelnemende winkeliers. Nieuwe leden welke alsnog aan deze winkelweek zouden willen meedoen, worden niet meer aangenomen. De leden van de Middenstands- vereeniging welke pa deze winkelweek als lid be danken worden later niet weer als lid aangenomen, Verzocht is aan de muziekverenigingen Apollo en Harmonie om hun medewerking te willen verleenen. Speciaal wordt de aandacht gevraagd voor de te houden reclame-optocht. Verschillende leden geven toezegging mee te doen maar als ze goed wil slagen moeten er meer komen. Tot slot zij nog vermeld dat een commissie is benoemd voor controle hij de ballero-tafels. Deze commissie bestaat uit géén mid denstanders en werkt geheel zelfstandig. Iedere deelnemende winkelier ontvang raambiljetten met opschrift: „1 eelname Winkelweek". W/ERINGERMEER Levering winterbrandstof. Door het bestuur der Econ. Aankoop Vei'een. in de Wieringermeer is de leverantie van 1J.2 ton, d.i. ruim 11 wagons eierkolenanthraciet opgedragen aan de Staatsmijnen, of door het daarvoor ingestelde Ver koopkantoor. Aanvraag voor verhuizing. Blijkens ontvangen circulaire van het Bouwbu reau „De Wieringermeer" is thans weer opnieuw evenals 't voorgaande jaar de gelegenheid openge steld voor Landarbeiders-bewoners der dorpen Sloot- dorp-Middenmeer een verhuizing aan te vragen naar een andere woning. Nadat de opengestelde aanvra gen voor de beide genoemde dorpen bestaat thans bovendien gelegenheid in te schrijven voor een wo ning in het nieuwe dorp W. Werf. Gegadigden voor een woning te Wieringerwerf en bewoner zijnde, dienen daarvan opgave te doen vóór 9 Oct. a.s. aan het Dorpshuis te Middenmeer op een daarvoor bestemd formulier. Ook van degenen, die zich reeds hebben aange meld wordt nog opgave verwacht. Verzoeken eventueel te bezorgen: voor Slootdorp bij Th. v. d. Hoek, Slootweg 13; voor Middenmeer aan het Dorpshuis (brievenbus). Het heet dat er sterke animo bestaat voor de Wieringerwerf. Nieuwe straatnamen. Ons derde en nieuwe dorp Wieringerwerf nadert snel haar voltooiing, wat zelfs op grooten afstand zichtbaar is. De felle roode daken, steken reeds prach tig af. Als een vanzelfsprekendheid hoort bij een nieuw dorp of plaats met bestrating ook straatna men. Bereids is daarvoor dan ook reeds gezorgd en hooren we de namen (hoewel ze voor ons thans nog onwennig klinken) als Raadhuisstraat, Sternstraat cn Meeuwstraat. NIEUWE N 1 EDO RP MOERBEEK. Onder buitengewoon ongunstige weersomstandig heden is Zondag en Maandag j.1. de najaarskermis gehouden. Door de aanhoudende plasregens kon Zondagmid dag de gebruikelijke ringrijderij geen doorgang vin den en zochten de aanwezigen hun toevlucht in de zaal, waar 'de heeren Kos voor gezellige dansmuziek zorgden. Ter afwisseling gaf het fanfarecorps Excel sior een zestal nummertjes ten beste. Maandagmiddag zijn de wedstrijden voor de schoolkinderen gehouden. Houtjes rapen van 6 tot 9 jaar: le prijs Gerri Wa- gemaker, 2e pr. Jn. Brugman, 3e pr. Teo v. d. Molen, 4e pr. Jn. Nagelhout. Blissen gooien van 10 tot 13 jaar: le prijs Anna Sin- nige, 2e pr. Geertje Sleutel, 3e pr. Piet Sinnige, 34e pr. Gea Wit. Door een band fietsen: Jongens van 14 tot 16 jaar. le pr. Jn. Waiboer, 2e pr. A. de Wit, 3e pr. Cor Kater. Ringen gooien voor heeren: le pr. S. Buis, 2e pr. W. Rens, 3e pr. M. Brugman, 4e pr. P. Nagelhout. Idem voor dames: le pi\ Trien Doorn, 2e pr. Mevr. Dokter, 3e pr. Mevr. Klerk, 4e pr. Mevr. Landman. Maandagavond prijsbiljarten voor heeren: le prijs P. Morel en M. Brugman, 2e pr. A. Klerk en J. v. d. Molen, 3e pr. H. Delver en W. Rens, 4e pr. C. van Eeten en M. de Boer, 5e Dr. P. Kater en Cor Weij. Idem voor dames: le pr. Mevr. Klerk en Haartje Dekker; 2e prijs Mevr. Raven en Betsv Landman; 3e pr. Mevr. P. Morelen mevr. Langedijk, 4e pr. Mevr. Zwaag en Mevr. de Jong; 5e pr. Mevr. Landman en Mej. Nant Heinis. Men heeft alles vanwege het slechte weer binnens huis moeten afmaken. Hoewel wij niet van een druk bezoek kunnen spreken, heeft het geheel niettemin een gezellig verloop gehad. Vooral Maandagavond was het buitengewoon gezellig en duurde de pret tot laat in den nacht. WOENSDAG 2 OCTOBER. V. C. J. B. Anna Paulowna, nam- 8 uur. Bijeenkomst. 4 p. p. lappen 1-04 272 p. biefstuk 1-94 3 p. Ossenlappen 1.0 1 Schapenvleesch, p. p. 25, 30, 35 ct. Ontbijtspek, per ons 8 ct. Boterhamworst, per ons 8 ct. Metworst, per pond 25 ct. Rookvleesch, per ons 10 ct. Aanb., S. HOUTKOOPER. Schager Roosjes. Gevraagd: Een DIENSTBODE, liefst voor dag en nacht. A. GEEL', Oudesluis. Te koop gevraagd: Een kwantum goed te veld staande DORSCHKOOL. onverschillig wat kleur, Aanbie-* dingen onder no. 29 Bur. v. d. blad. EEN STUIT MEST te koop, bij ABR. v. W. v. RIJNX Kleiweg, Anna Paulowna. Te koop: le nabouw JULIANATARWE, W. en Gr., a f9.50 per 75 Kg., inclun sief. A. SCHENK, Groote Keeten, 't Zand. Te koop: Pl.m. 15000 kg. te veld staande BERLICUMMER WORTELEN, ook geschikt voor consumptie. A'< SCHOUTEN, Meerweg, Breezand. Degene, die Dinsdagavond 24 September een nieuw Union, mo del Talley HEERENRIJWIEL, no. 366S9, met zwart stuur, en torpedo- remnaaf m. Bosch el. lamp, heeft meegenomen van het erf van den heer Snaas te Schagen, gelieve dit in zijn eigen belang terug te zen den, daar merken en gegevens be kend zijn. Wie gegevens kan geven die leiden tot terug krijgen van be doeld rijwiel zal beloond worden. E. PIETERS, Keern F 80, Kolhorn. HUIS VERKOCHT. Het woonhuis aan de Hoep, voorheen bewoond en eigendom van Wed. Gutkei-, is verkocht aan den heer A. C. Bolmeijei*. BENOEMD. Mej. A. de Vries, alhier, is benoemd tot tijdelijlc onderwijzeres aan de openbare lagere school te Kol horn. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Roelof, zon van Speelman, Gerrit Jan en van Brakel Marchien. POLITIE. Gevonden: een ceintuur. Verloren: een ceintuur; een bankbiljet. PURMEREND, 1 October 1935. Op de gemeentelijke Kaasbeurs verhandeld 18 par tijen, wegende 45.000 Kg. Handel matig. Hoogste prijs f25. Artikelen: 20 partijen kleine boerenkaas, per 100 kilo, met rijksmerk f 25; 1 partij Goudsche kaas; volvette kaas per 100 kilo met rijksmerk f27.50 Boter (1439 Kg.) f 1.451.60, wcibotcr f 1.35 per kg.} 634 Runderen: 375 vette koeien 4253 ct. per Kg., handel vlug; 105 gelde koeien f SO—140 per stuk, handel matig; 95 melkkoeien f 110175 per stuk, handel matig; 59 stieren 3238 ct. per kilo, handel matig; 14 paarden f .60130 pers tuk, handel stug} 173 vette kalveren 30—45 ct. per kilo, handel matig; 317 nuchtere kalveren voor de slacht f 5—11 per stuk, handel stug; nuchtere kalveren voor de fok f 8—13 per stuk, handel stug; 250 vette varkens voor de slacht 4449 ct. per kilo, handel matig; 55 ma gere vai'kens f 1835 per stuk. handel stug; 357 big gen f 12—20 per stuk, handel stug; 1856 schapen f 819 per stuk, handel vlug; 65 bokken f 611 per stuk, handel matig; kipeieren f 4.254.75, eendeicren f 2.15 per 100 stuks; piepkuikens 5565 ct. per kilo; oude kippen en hanen 2027Vz ct. per kilo; konij nen f 0.30—1.50 per stuk; eenden 15—60 ct. per stuk} duiven 40 ct. per paar; 650 eendeieren A f 2.35, 1095 Kipeiei-en A f 4.20—4.30. 100 idem B f 2.70. Coop. Centrale Eierveiling P urm er end G.A. Aan gevoerd: 140.000 eendeieren f 22.65: 55.000 kipeie ren: 70—80 Kg. f 4.50—4.80. 65—66 Kg. f 4.40-4,60, 63—64 Kg. f 4.30—4.60, 60—62 Kg. f 4.10-1.60, 58—59 Kg. f 4.10-4 40, 56—57 Kg. f 4—4.20, 53—55 Kg. f3.70 —f4, 50—52 Kg. f 3.40—3.60, 45-49 Kg. f 2.20-8.40. WARMENHUIZEN, 1 October 1935. Aardapelen: Schotsche muizen, drielingen f 1.70 1.80, eigenheimers f 22.50, gele nep f 1.902.10, uien 1.50—1.80, id. drielingen 60—70 ct., id. grove f 1.80—2.30, roode kool. kale f 1.S0, gele kool f 4r— 4.90, witte kool f 1.602.80, slaboonen f 11.1017. Aanvoer: 8400 Kg. aardappelen. 2700 Kg. gele nep, 3725 Kg. uien. 150 Kg. roode kool, 1300 Kg. gele kool 49800 Kg. witte kool, 410 Kg. slaboonen. MEDEMBLIK, 1 October 1935. Witvl. aardappelen 80—85 ct., per 50 Kg., roode kool f 3.10—380. gele kool f 3.10-3.20 per 100 Kg., gele nep 1.10—115 per 50 Kg., kroten f 1.90—2 per 100 Kg., slaboonen f 11.10 per 15 Kg. NOORDSCHARWOUDE, 2 Oct. 5600 Kg. aai'dappelen: R. duken f 1.201.50, eigo heimers f 2, bl. dito f 2—2.40, 8800 Kg. uien f 1.70- 1.80, drielingen f 0.600.80, grove f 2.102.30, gel nep f 2—2.20, 3800 Kg. peen f 0.90—1.30, 2100 Kg. spor- cieboonen f 7.9018.90, 125 Kg. kroten f 1.90, 66400 Kg. witte kool f 2.302.70,. 800 Kg. gele kool f 3.704.30. BROEK OP LANGENDIJK, 2 October. Aangevoerd: R. Duken 1.40, bl. dito 2.102.30, uien fl.GO—1.90, drielingen f0.60—O.SO, grove f2.30—2.40, gele nep f2.20—2.50; Peen: f 1.10—1.30; Snercicboonen f513.90: kroten fl2.70, roode kool f2.304.60, wit te kool f 0.90—2.80, gele kool f3.704.10, bloemkool f4.7O-7.S0, dito 2e soort fl..50—1.S0.

Schager Courant | 1935 | | pagina 2