Adoea, de smartelijke herinnering 5 U,T de OMGEVING DE REIS VAN MUSSERT NAAR INDIE. „Duidelijke uitspraak van den volkswil" DEVIEZENSMOKKELAAR VEROORDEELD. Brandkast geforceerd. DE VREEMDE HISTORIE TE ARNHEM De landdag van de N.S.B. Bezuinigingsdebat. Ir. HAZEL00P GEHULDIGD. LANGEND IJ K HET PLAN-ZEEMAN. Het plan-Zeeman, waaraan wij achtereenvolgens eenige artikeltjes hebben gewijd, waardoor het plan op zichzelf hopelijk wel aan onze lezers duidelijk is geworden, begint in steeds breeder kring belang stelling te krijgen. Door het bestuur van de Langen dijker Groenten Centrale is besloten, de heeren van de propaganda-commissie uit te noodigen tot het houden van een conferentie om te komen tot de in stelling van een commissie uit de randgemeenten. Het gaat dus nu den goeden kant op. We vernamen, dat de Rijkscommissie voor Ruil verkaveling zich tot het Comité ter propageering van het z.g.n. plan-Zeeman heeft gewend, ten einde nader omtrent een en ander te worden ingelicht. Dit wil niet zeggen, dat die commissie zich daar mee ten gunste van het plan zou uiten, doch het behoort tot' haar taak, zich op de hoogte van wen- schèlijkheid en noodzakelijkheid te stellen bij het ecnigszins vasten vorm aannemen van plannen, om tot ruilverkaveling te komen. BLOEMBOLLEN. Naar ons van tuinderszijde wordt medegedeeld, bestaat er veel.kans dat nog 400.000 Kg. bloembollen naar Denemarken zal kunnen worden geëxporteerd. Wanneer deze mededeeling, welke uit betrouwbare bron komt. waarheid is. beteekent dit, dat een flink kwantum van het surplus der bloembollen kan wor den afgenomen. Dit zou den bollenkweekers ten goede komen. NOORDSCHARWOUDE. Veilig verkeer. Voor veilig verkeer zal in het vervolg streng wor den toegezien op handelingen van automobilisten, wielrijders en ook wandelaars, konden we eenigen tijd geleden in ons blad lezen. Tegen degenen, die zich niet aan de verkeersregels zouden houden, zouden strenge maatregelen worden genomen. Al spoedig werd te Öudkarspel iemand be keurd, die links de hoek omging bij J. de Bakker. Voor het verkeer naar en van de Spoorstraat zijn oen paar strepen getrokken. Die welke naar Noord- scharwoude ombuigt ligt echter zoo ongelukkig, dat liet voor een automobilist, die van de Spoorstraat af komt, onmogelijk is, zich aan deze lijn te houden. Men kan'met nog zoo'n goeden wil niet aan de rech terzijde van de streep blijven. Of men zou den weg moeten nemen door den voortuin van den heer C. Swager. Eenige verbetering lijkt ons daar ter plaatse geen overbodige luxe! Jubileum 6. Bakker. Het was Dinsdag 1 October voor den heer G. Bak ker alhier een bijzondere dag. Het was nl. 40 jaren geleden, dat hij zich in deze gemeente als schuiten maker vestigde. Het heeft den jubilaris dan ook niet aan belangstelling ontbroken. Reeds vroeg kwamen vrienden en bekenden hem feliciteeren, alsmede wa ren vele schriftelijke felicitaties binnen gekomen. De heer Bakker, die in al zijn eenvoud ook dezen dag weer aan den arbeid was gegaan, in de schui tenmakerij, was door de veelzijdige belangstelling wol genoodzaakt den arbeid te staken en moest dus wel feest vieren dezen dag. Wij gelooven wel dat hij hiervan geen spijt zal hebben gehad. De jubilaris werd dan ook goed in de bloemetjes gezet, terwijl hem verder een mooie Parker vulpen word aangeboden door de heeren Eecen, Van Hout. en De Groot, allen werkzaam in den houthandel der fa. J. Eecen. Zoo is deze dag voor den heer Bakker en zijn echtgenoote een mooie dag geworden, waar zij vol aangename herinnering op terug kunnen zien. Antwoord van minister Colijn op de vragen van het Tweede Kamerlid Albarda. In verband met het ontvangen in een bijzondere audiëntie door den Gouverneur-Generaal van Neder- landsch-Indië van den heer Mussert, leider der Na- tionaal-Socïalistische Beweging en het hem, zonder toepassing van bijzondere bepalingen, in de gele genheid stellen in een aantal besloten vergaderin gen het woord te voeren, waren door het kamerlid Albarda aan den minister van Koloniën eenige vra gen gesteld. In zijn antwoord verklaart minister Colijn, dat hij van het standpunt uitgaande, dat het uitsluitend aan den Gouverneur-Generaal staat, om uit te ma ken welko personen hij wenscht te ontvangen of niet te ontvangen, hij er zich van onthouden heeft den Landvoogd zijn meening mede te deelen aan gaande diens beslissing om den heer ir. A. A. Mus sert audiëntie te verlcenen. Ontkennend luidt het antwoord van den minister op de vraag, of hij niet van oordeel is, dat en door de wijze, waarop die audiëntie is. verleend èn door het daarbij verhandelde, alsmede doord en ophef, die daarvan, zooals te voorzien was, door de nationaal- socialistische beweging is gemaakt, de Gouverneur- Generaal in een positie is gekomen, die hij als ver tegenwoordiger der Koningin in Ned. Indië had moe ten vermijden. Dat ten aanzien van de door de Nationaal-Socialis- tische beweging in Nederlandsch-Indië belegde be sloten vergaderingen, waarin de heer Mussert het woord hoeft gevoerd, in tegenstelling met de verga deringen van sommige inheemsche vereenigingen, geen bijzondere bepalingen van politioneelen aard zijn getroffen, vindt zijn grond in de omstandigheid dat de N.S.B.-propaganda zich in Nedcrlandsch-In- dic tot dusver heeft gehouden binnen de in het be lang der openbare orde en rust gestelde perken. Tegen dit standpunt der Indische Regeering, het welk in het algemeen tegenover alle vereenigingen en vergaderingen pleegt te worden ingenomen, kan, naar het den ondeijgeteekende wil voorkomen, geen bezwaar bestaan. Nieuwe verkiezingen in Denemarken. Reuter seint uit Kopenhagen: Gistermiddag is de wint er-zitting van den Deen- schen rijksdag begonnen. Bij de opening van den rijksdag verklaarde minis ter-president Stauning, dat de regecring een duide lijke uitspraak van den volkswil wenscht en dat binnenkort het volk in de gelegenheid zal worden gesteld zijn wil te uiten. Men zal dus binnenkort in Denemarken nieuwe verkiezingen zien houden. Volgens een ander bericht uit Kopenhagen zullen vermoedelijk reeds in de tweede helft van October nieuwe verkiezingen worden gehouden. Eigenlijk zouden de nieuwe verkiezingen voor 't folketing eerst in het najaar van 1936 moeten plaats hebben; de onoverbrugbare kloof tusschen de regee ring en de oppositie-partijen hebben blijkbaar reeds thans een nieuwe volksraadpleging noodig gemaakt. ZUIDSCHARWOUDE. In het lokaal van den heer Kramer gaf de heer P. Beers uit Noordscharwoude een damseance. Er wa ren 24 deelnemers. De heer Beers won 17 partijen, speelde 4 remise en verloor er 3 tegen de heeren W. Kuijt, Th de Haas Jr., en Jac. Gootjes. Deze uitslag bewees wel, dat de heer Beers een sterke simultaan- speler is, daar hij tegen beste dammers had te kampen. De Nutsbibliotheek zal deze maand een verloting nhouden van tal van nuttige gebruiksvoorwerpen ten bate van haar kas, die versterking noodig heeft, doordien subsidies, als gevolg van de slechte tijden, niet meer worden gevoteerd. Z IJ P E De levering der brandstoffen voor de schoolgebou wen en het Raadhuis dezer gemeente, gedurende den winter 1935-'36 is gegund aan den heer C. Bak ker te Schagerbrug, zijnde den laagsten inschrijver. WINKEL De heer A. Deliën, schoenmaker alhier, is bij de wet van 13 September 1915 tot Nederlander genatu raliseerd. Burg. Stand en Loop der bevolking Sopt. Geboren: Sinion Picter, zoon van Jannetje Leen; Eitje, dochter van Hendrik van Riesen en Antje van der Leij; Stendert Henk, zoon van Hendrik Buikstra en Janna Postmus. Gehuwd: Geene. Overleden: Dirk Appel Kzn., 66 horlogemaker. Ingekomen personen: Jan Snel van Hoogkarspel naar B 79b inw.; Wed. Jb. Piers van Nieuwe Nie- dorp naar B 14a; Vertrokken personen: Grietje Zoutsma, van D 16 naar Brantgum. BERGEN Vergrijp tegen de zeden. Zondag j.1. is door do gemeente- en rijkspolitie al hier, in samenwerking met de recherche te Alkmaar gearresteerd, een zekere J. P., wonende te Alkmaar, wegens het plegen van niet nader te noemen hande lingen met minderjarigen. Verdachte is in het Huis van Bewaring te Alk maar ingesloten. Dit is in veertien dagen tijds het tweede geval van zedenmisdrijf, waarin het de politie alhier mocht gelukken de daders te arresteeren. Tal van slachtoffers. Bij de op 1 October ƒ.1. door de rijks- en gemeente politie te Bergen gehouden controle op de ijkwet, vielen tal van slachtoffers. Verschillende maten en gewichten van allerlei vorm en grootte werden in beslag genomen. Bij de controle bleek telkens op nieuw, dat het publiek over het algemeen te weinig aandacht schenkt aan de kennisgevingen in de bla den. Op heeterdaad betrapt. Zondagmorgen omstreeks half negen zijn rijks- en gemeentepolitie alhier, in samenwerking met den jachtopziener Roozing erin geslaagd, twee beruchte stroopers, P. K. en K. Z. afkomstig uit Egmond op heeterdaad te betrappen, wegens overtreding der Jachtwet. Een roekeloos motorrijder. Zaterdagavond om elf uur bevonden rijks- en ge meentepolitie zich, surveilleerende per motor, op den Kanaaldijk. Opeens passeerde er een motorrijder met zeer groote snelheid en zonder licht. Na een korte, doch felle, achtervolging, gelukte het de politie be doelden persoon staande te houden. Het bleek te zijn een zekere A. B., die bovendien nog onder in vloed van sterken drank verkeerde. Een gevoelige straf zal ongetwijfeld dezen roekeloozen rijder niet worden onthouden. Maastrichtenaar krijgt vijftien maanden hechtenis. Voor het Schöffengericht te Aken werd de zaak be handeld tegen L. J. uit Maastricht, dien de Duitsche douane ervan verdenkt, dat hij een verwoed devie zen-smokkelaar is. Op de Duitsche banken in Aken, wisselde hij niet alleen reischèqiies in, doch ook had hij andere per sonen, die dat voor hem deden. J. zou op die wijze sinds Maart 1934 ongeveer 10.000 Mark zelf hebben afgehaald en ongeveer 3000 Mark door anderen heb ben laten incasseex'en. Een groot gedeelte van dat geld ging de grens over. In de maand Juli aldus de Msb., verscheen J. bij de Duitsche Reichsbank in Aken om geld te wisse len en daar was de val gezet. De douane werd ge waarschuwd en als deviezen-smokkelaar werd J. gearresteerd. J. ging zeer voorzichtig te werk, door veiligheids halve de passen van zijn relaties even vóór de grens in ontvangst te nemen; zij kregen dan eenige guldens als vergoeding. Zelf had hij nooit een pas. Dezen liet hij in Aken achter en passeerde dan de grens met. een bewijs van Nederlanderschap. Voor de rechters hield J. vol, dat hij al het geld, dat hij in Duitschland ontving, had uitgegeven en dat hij in Maastricht als taxi chauffeur en handelaar in chocolade-automaten veel geld verdiende. Doch op dit verweer werd hem dui delijk gemaakt, dat op zijn nieuwen pas slechts een klein bedrag betaald was, terwijl zijn vrouw na de arrestatie van J., diens levensverzekering heeft moe ten beleenen. Het geheele geval schreef J. toe aan verraad door een industrieel. Tegen J. werd 20 maanden tuchthuisstraf geëischt, benevens 70.000 Mark boete of 5 maanden, met ver beurdverklaring van de inbeslaggenomen auto en 't geld. De uitspraak luidde: 15 maanden tuchthuis straf en 600 Mark boete of 3 maanden tuchthuis. Bij een inbraak te Blaricnm. Een be drag van f 900, zilver en sieraden mee genomen. Maandagmiddag werd de gemeentepolitie te Bla- ricum in kennis gesteld van een inbraak, welke ge schied was in de' villa van den heer A. aan den Smedenweg aldaar. De dieven zijn door verbreking van een ruit van de keukendeur binnengekomen en hebben het geheele huis doorzocht en ondersteboven gehaald, daarna heeft men de brandkast geforceerd en een bedrag van ongeveer f 900 voor goeden buit verklaard. Voorts worden oud zilveren voorwerpen en sieraden vermist. In^het belang van het politie onderzoek is Maandag aan het gebeurde geen rucht baarheid gegeven, daar de daders eenige tapijten hadden klaar gezet, die vermoedelijk den volgenden nacht door hen zouden worden weggehaal. Dit is echter niet geschied. De villa, welke steeds bewoond is. was juist in den nacht van Zondag op Maandag zonder inwoners. Bij hun terugkomst bemerkten de zen de groote wanorde en stelden oogenblikkelijk de politie hiervan in kennis. „Uw voorbeeld is het voorteeken van een herlevend Italië en van zijn imperia listische bestemming". Op een afstand van veertig kilometer zag ik van daag een gebied zich voor mij uitstrekken, dat voor het Italiaansche volk wel eeuwig een smartelijke herinnering zal zijn Adoea, aldus een bericht van den correspondent van United Press aan de „Msb.' per 1 October. Dit ééne woord heeft ook thans nog een bijzondere beteekenis: de gedachte van het Italiaansche volk aan wraak over de zware nederlaag van negen-en- dertig jaar geleden. Vele omstandigheden wijzen er dan ook op, dat één der eerste doeleinden van een Italiaansch-Abes- synisch gewapend geweld zal zijn, deze smadelijke nederlaag te wreken. Hedenmiddag stond uw correspondent aan de Italiaansche zijde van de grens Abessynië-Eritrca bij het monument, dat aan de nagedachtenis der gesneu velde Italianen is gewijd. Op het oogenblik vormt deze plaats de meest naar voren geschoven Italiaan sche positie op den hoofdweg van Asmara via Adi Ugri en Adi Quala naar de grens. Van de steile hellingen der Mareb-rivier af toon den mij de Italiaansche officieren de strategisch be langrijke punten, die ze als eerste doelwit bij een eventueelen oorlog zullen kiezen. We stonden naast den obelisk, die als herinnering aan de gesneuvel den van Adoea is opgericht en als een voortdurende dreiging over het Abessynisch landschap heenziet. En ook de woorden die in groote letters in den obelisk zijn gebeiteld: „Uw voorbeeld is het voortee ken van een herlevend Italië, van zijn imperialisti sche bestemming", vormen een onafgebroken waar schuwing. De officieren wezen nog op de geweldige hooge berg toppen die Adoea omgeven. Ongeveer duizend me ter diep ligt het breede, groene dal van de Mareb- rivier. Aan de Abessynische zijde van dit dal kon men vooruitgeschoven posten van de armee van den negus waarnemen. Men ziet ook rond Adoea de top pen van het Scelloda-gebergte, dat ongeveer 2600 meter hoog is en het Semaiatagebergte met een hoogsten top van 3200 meter. In het midden is Adoea gelegen. Van hieruit heeft men een goed overzicht van de moeilijkheden die zul len moeten worden overwonnen bij een eventueelen veroveringsveldtocht. Op de eerste plaats moeten de Italianen in geval van een aanval van het Mareb-dal uit een hoogte verschil van meer dan duizend meter overwinnen, om het plateau van Adoea te bereiken. De meest vooruitgeschoven zichtbare Italiaansche post staat op een rotsen plateau, dat ongeveer zes honderd meter loodrecht boven het dal uitsteekt. Talrijke punten op de Italiaansche zijde van het Marebdal behooren reeds tot het Italiaansche oor logsplan. De Italianen hebben juist deze streek met groote nauwgezetheid onderzocht, zoodat men wel met voldoende redenen mag aannemen, dat hieruit een eerste aanval en de opmarsch naar het rijk van den negus zal worden ondernomen. Nadere bijzonderheden. Men meldt uit Arnhem: Dezer dagen is te Arnhem een Duitscher, die bij een bekenden communist een brief moest afgeven, door eenige communisten bedreigt en onder bedrei ging met een revolver van zijn rijwiel en paspoort beroofd. Wat men met dezen man van plan was is niet gebleken, omdat, toen men hem wilde wegbrengen, de man de hulp in heeft geroepen van een politie agent, waarna de communisten het hazenpad ko zen. Naar wij thans vernemen heeft de bedoelde Duit scher aan de politie meegedeeld, dat hij naar Arn hem was gekomen om een brief te overhandigen aan een communist hier ter stede. De brief zou afkomstig zijn van communisten in Duitschland, doch van an dere zijde wordt beweerd, dat de man een handlan ger zou zijn van de Gestapo. De Duitscher was gekomen aan de woning van het communistische gemeenteraadslid B aan den Den nenweg. Nadat hij zijn brief had afgegeven, is de man eenige uren opgehouden, terwijl men hem noodzaakte zijn pas af te geven. Blijkbaar-heeft het raadslid B. enkele partijgenoo- ten gewaarschuwd, want achtereenvolgens versche nen drie andere communisten in do woning. Nadat de avond reeds was gevallen, werd aan den man meegedeeld, dat hij eenige dagen in Arnhem moest blijven en dat hem een tijdelijk kwartier zou worden aangewezen, waarheen de communisten hem zouden overbrengen. Toen hij buiten de deur was, werd hij daar opge wacht door drie andere personen. Een van hen nam de fiets van den Duitscher over, terwijl de beide an deren hem vastgrepen, ondanks het protest van den man. Na eenige oogenblikken geloopen te hebben werd hij onder bedreiging met een revolver, die tegen zijn hoofd werd gedrukt, aangemaand zich rustig te gedragen. De Duitscher ging toen ge willig mede, totdat hij in de Bronbeèklaan een agent van politie zag. Onder bedreiging met de re volver trachtten toen zijn begeleiders hem zooveel mogelijk in het donker te houden, doch de man ruk te zich los en zocht zijn toevlucht bij den politie agent. waarop zijn begeleiders de vlucht namen. De man deelde aan den agent mede. wat er gebeurd was. Dadelijk heeft de politie toen een onderzoek ingesteld, met het gevolg, dat drie bekende communisten zijn gearresteerd terwijl ook het gemeenteraadslid B. naar het hoofd bureau van politie werd overgebracht, doch later weer werd losgelaten. Als een gevolg van het voort gezette politie-onderzoek is echter het raadslid B. weer gearresteerd en vermoedelijk zullen nog enke le ander personen worden aangehouden. De drie aanvankelijk aangehouden verdachten zijn reeds ter beschikking van de justitie gesteld als verdacht van bedreiging. Ook de Duitscher. die zich M. noemt, is op grond van de Vreemdelingenwet voorloopig ter beschikking van den commissaris van politie gebleven. De politie stelt een uitvoerig onder zoek in, ook in het buitenland, om gegevens te ver zamelen omtrent deze geheimzinnige zaak Tot dus ver is men er niet in geslaagd, den brief, welken de Duitscher zou hebben overhandigd, te vinden, evenmin als de revolver, waarmede hij fcedreigd zijn, Een week uitgesteld. De tegen Zaterdag uitgeschreven landdag van de N.S.B. te 's-Gravenhage, is een week uitgesteld, aan gezien de tent, die ervoor opgericht moet worden, wegens het slechte weer niet op tijd klaar kan zijn. TWEEDE KAMER. De Kamer is verder gegaan met de behandeling van het Bezuinigingsontwerp en waren de politieke harts tochten eerst op het kookpunt, thans is de belangstel ling onder het nulpunt gezakt. Na wat er de vorige week heeft plaats gehad, en waarbij een begrijpen van eikaars standpunt naar vo ren is gekomen en alle bijzonderheden van de Juli- gebeurtenissen de revue hebben gepasseerd, gaat het nu kalmpjes, ja slap. Er zijn dan ook heel wat artikelen van het ontwerp de voorzittershamer reeds gepasseerd. De motie-Van den Tempel, die de regeering uitnoo- digde verdere verlaging der salarissen van rijksperso neel en onderwijzers achterwege te laten, is verwor pen met 56 tegen 25 stemmen. Soc.-Dem., Communis ten en een paar losse leden stemden voor, de rest tegen. De gedeeltelijke opheffing der Armenraden onder vond nog eenig verzet. De minister hield voet bij stuk, ofschoon hij zich bereid verklaarde over opheffingen in overleg te willen treden met verschillende gemeen ten. In gemeenten van niet meer dan 5000 zielen, zal het mogelijk worden de functies te combineeren van burgemeester en secretaris en van secretaris-ontvan ger. Hierbij waarschuwden enkele leden om vooral in deze soberheid te betrachten. De secretaris toch is een ambtenaar die door den raad wordt benoemd en is dus in zekeren zin afhankelijk daarvan. De bezui niging gaf den doorslag, want toen de plattelander Vervoorn stemming vroeg, omdat hij niet hooger wenschte te gaan als tot gemeenten van 2000 zielen, werd de minister in het gelijk gesteld met 72 tegen 3 stemmen. Wij hoorden nog het een en ander over het omlaag brengen der maxima der verplegingskosten voor arm lastige krankzinnigen, over de wijziging der beleg- gingswet, waarbij gewaarschuwd werd tegen het ver zwakken van de positie van de ouderdoms- en invali- ditcitsfondsen ten voordeele der staatsfinantiën. Minister Oud wees hierbij op het feit, dat tenslot te in laatste instantie Rijk en Fondsen één zijn. Waar het Rijk de fondsen garandeert, is uiteindelijk het Rijk aansprakelijk. Vervangen van een oude leening door een nieuwe met langeren looptijd, vond de heer De Geer niet ge- wenscht. Verschuiving der lasten naar dc toekomst was nie' goed. Toen kwam eindelijk het z.g.n. capitulantenstelscl aan de orde en kreeg minister Colijn dit te verdedi gen. Er werd nierin gezien een nieuwe aantasting van de zelfstandigheid der gemeenten. Men was van oordeel dat het personeel in dienst bij defensie en dat na zes jaar een verbintenis daar te hebben gehad, recht zou hebben op gemeentelijke betrekkingen. Dit noemde men het „opdringen'1 van deze mcnschen aan de gemeenten. Een ander bezwaar was of deze militairen wel geschikt waren voor burgerbetrek kingen; ook werden er nog eenige voordeelen ge noemd. Ook werd van S.D.A.P. zijde besproken het uitsluiten van soc.-dem. van burgerlijke betrekkin gen. De eene partij moet de andere niet van vrij heden trachten te herooven, zegt de heer Albarda. De groei van de S.D.A.P. is niet te stuiten geweest. De leden van de S.D.A.P. zijn van defensiebetrek- kingeri uitgesloten, oök van hiet-militairè. Dit geldt niet voor andere departementen. Spr. wil aannemen dat de regeering bij het capitulantenstelsel niet, de behoefte heeft gehad, de uitsluiting uit te breiden. Te ontkennen is het echter niet. dat dit in het capi- lantenstelsel ligt opgesloten. De uitsluiting krijgt dus iets nieuws, dat vroeger niet in de bedoeling heeft gelegen. Minister Colijn heeft de verschillende sprekers be antwoord. Bij zijn aftreden als rijkstuinbouwconsu- lent te Alkmaar. 38 Jaar lang was Ir. Hazeloop te Alkmaar als rijkstuinbouwconsulent werkzaam, toen hij gister, den lsten October wegens het bereiken van den 65- jarigen leeftijd als zoodanig is afgetreden en ter ge legenheid daarvan door tal van vrienden, die hij zich in al die jaren heeft verworven, is gehuldigd. Deze huldiging had dan Maandag, den laatsten dag van zijn ambtsvervulling in het gebouw De Unie plaats, dat geheel met belangstellenden was bezet. Het huldigingscomité bestond uit J. Ootjers, voor zitter van den Noordermarktbond, A. Schermer cn J. Hoogland voor den Ned. Tuindersbond; C. Tim merman te Broek op Langcndijk voor de plaatselijke en de prov. afd. van den C.B.T.B.; Jb. Groen te Ziiid- scharwoude voor den L.T.B. en P. Klant te Warmcn- huizen, secr. van de prov. comm. uit do veilingen. De voorzitter dezer commissie, de heer P. Slot, bur gemeester van Broek op Langcndijk, die ook voor zitter was van het huldigingscomité, was wegens ziekte afwezig en had schriftelijk van zijn medelcvexx getuigd. De heer J. Ootjers stelde als waarnemende voor zitter der huldigingscommissie vast dat allerwegen groote instemming was betuigd met liet plan om den scheidenden leeraar en vriend te huldigen. Hij stelde in het licht hoe moeilijk het indertijd was om den tuinbouwers, die waren vastgeroest in hun methode van werken, de overtuiging bij te brengen, dat zij de wetenschap te hulp moesten hebben. Eenvoud en hartelijkheid in zijn optreden en groo te bereidwilligheid om te helpen en raad te schaffen overal waar dat noodig bleek, hebben den heer Ha zeloop ten slotte doen overwinnen en spr. was over tuigd dat er voldoening is geweest over hetgeen be reikt kon worden. Als dank van de tuinders bood spr. een schrijfbureau aan met album, bevattende de namen van de corporaties en personen, die aaTx de huldiging heben meegewerkt. De heer van der Plassche. inspecteur van den tuinbouw en het tuinbouwonderwijs. getuigde dat de directie vand en landbouw in den heer Hazeloop altijd een eerste klas ambtenaar heeft gezien en zijn diensten ten aanzien van den tuinbouw op zeer hoo- gen prijs stelt. Na dezen spreker voerden nog achttien sprekers het woord, allen vol lof over de wijze waarop de heer Hazeloop zijn taak heeft opgevat. Tenslnt'c sprak de gehuldigde zelf woorden van hartelijke dank voor de ondervonden belangstelling en vriend schap gedurende de 38 jaren waarin hij zijn tuin- h^uwconsulentschap heeft waargenomen. Zooals de crisis in den landbouw, die lieerschte hij zijn ambts aanvaarding, heeft plaats gemaakt voor een beteren tijd. zoo zal ook naar spr.'s overtuiging de crisis on zer deo-en weer voorbijgaan, omdat toch éénmaal de ve-cchillende staten hun dwaze afsluitpolitiek weer ru'len mon'en laten varen, want zij brengt n»et al- lepn schede in de o^-m^nde landen, maar zeer ze- k^r ook in het eigen

Schager Courant | 1935 | | pagina 7