SPORT. Over den dag vanmorgen Wieringermeer. Paardensport HUIDUITSLAG met jeuk die dol maakt veroorzaakt vurige wond KLOOSTERBALSEM Dooden van Woudduiven door Strychnine. Ingezonden stukken. Boerderijbrand. Diefstallen. Het wordt morgen al weer de vierde Zondag van liet nieuwe voetbalseizoen. Ongeacht naar welke kant in de te spelen wedstrijden de schaal zal overslaan, zal de komende voetbaldag weer een scherpere ob servatie van de onderlinge krachtsverhouding mo gelijk maken dan de vorige Zondag.. De verèenigin- gen vinden ook gelegenheid hun positie nog weer scherper af te teekenen ten opzichte van het ge heel. Een van de clubs die daarvoor morgen een groote kans heeft is Alcmaria Victrix. Niet alleen zou een overwinning haar eigen puntental op 8 brengen, maar 't feit dat dit resultaat tevens een nederlaag, dus een verlies van 2 punten, van den ander n.1. E.D.O. zal beteekenen, vergroot in hooge mate de beteekenis van een mogelijk goed resultaat in Haar lem. Het mes snijdt hier aan twee kanten, want E.D.O. mag veilig tot de sterksten gerekend worden. Ondertusschen dient opgemerkt dat Alcmaria dus wel een groote kans krijgt om het pleit voor enkele weken in haar voordeel te beslissen, maar dat aan de zekerheid omtrent een gunstige afloop van het reisje naar E.D.O. bij ons wel het een en ander ont breekt. Dit behoeft geen wantrouwen te zijn. Het steunt op de nuchtere erkenning dat de zegswijze „baas boven baas" nog altijd van kracht is. Als Alc maria een gelijk spel weet te behalen, zijn we reeds tevreden. Als het op een kleine nederlaag uitdraait, verlieze Alcmaria de moed niet! Voor de tweede maal onderneemt West Frisia de reis naar Utrecht. Zij zal daar in Velox een zwaardere tegenstander vinden dan in Hercules voor twee we ken. Ja, we kunnen de gedachte niet verdrijven, dat Velox wel eens iets te sterk kon blijken. We houden het op een kleine zege voor Velox. 3A. Men behoeft zicli over de Volewijckers nu niet meer zoo ongerust te maken. Zondag j.1. stonden ze met 41 voor tegen Zaandijk, toen de scheidsrechter liet staken wegens het alom bekende weer. In de Zaan dijk-rubriek van het Alg. Sp. lezen we over Vole wijckers o.a.: begint V. ondanks de zeer slechte weersomstandigheden met vlug en open spel on danks het zeer slechte weer en het gladde veld is het opvallend hoe goed V. zich hij deze omstandig heden weet aan te liassen We twijfelen er dan ook niet aan of de Volewijckers winnen Zondag in Purmerend van Purmersteijn. K.V.V.'Helder is van groot belang. Het is de eerste ontmoeting tusschen de leiders van dit oogenblilc. We waren helaas niet in staat Maandag de uitslag van BeverwijkK.V.V. te melden. Dit zij goed ge maakt door de mededeeling dat de uitslag 11 was. K.V.V. pleegt nooit een groote rol te spelen. Daar om is het tot dusverre verrichte werk van de Krom- menieörs des te meer opvallend. Dit brengt evenwel ooi: zijn nadeel mee. De blik van Jan Publiek begint zich op K.V.V. te richten en de tegenstanders zijn ge waarschuwd. Dat maakt het voor K.V.V. niet gemak kelijk, omdat „het morgen moet gebeuren" tegen Hel der. Een nederlaag beteekent een terugkeer in de middelmoot. Als we er van op aan kunnen dat Helder het bezoek aan K.V.V. niet als een zacht eitje be schouwt, durven we een Heldcrsche overwinning te voorspellen, waarvan de groote uiteraard afhankelijk zal zijn van den tegenstand die K.V.V. bij achterstand blijft bieden. Ook Alkm. Boys durven we een overwinning te voorspellen. De zege op Succes, mede door de omzet ting, zal naar wij meenen aansporend gewerkt heb- .ben. Als er aangepakt wordt, moet Zaandijk dan ook geslagen kunnen worden. II.R.C. zal goed doen morgen van Beverwijk te winnen. In Purmerend was men op den goeden weg. Blijft men die bewandelen, dan mag een kleine over winning op Beverwijk verwacht worden. Veler oogen richten zich op Hoorn, waar Succes bij Hollandia op bezoek komt. We kunnen met de beste wil geen aanknoopingspunten vinden om een eenigszins met redenen omkleede verwachting uit te spreken. Laten we ons gevoel spreken, dan klinkt er iets van een verrassing van de Wieringcrs, die het spel in de voorhoede open zullen gooien en niet zoo pietepeuterig zullen spelen als tegen de Boys. 4A. Sparta gaat naar Strandvogels. Met de wetenschap dat de competitie nog niet veel lauweren heeft ge bracht. Daarom de tanden op elkaar, Spartanen, vooruit, het moet Zondag nou maar eens gebeuren! Als de Schagenaars in deze stemming naar Boven- karspel gaan, kan er gewonnen worden. Een gelijk spel verwachten we althans minstens. Maar geen nonchalance, geen onverschilligheid. Er op, Schage naars! Andijk' voorspellen we niet meer dan de kans op een gelijk spel tegen Alkmaar in de kaasstad. Voor al omdat de thuisclub wat is achtergeraakt door de gelijke spelen, zal zij zoo spoedig mogelijk willen inhalen. B.K.C. ontvangt D.T.S. Deze twee ontloopen elkaar weinig. Met bijzondere belangstelling mag deze ont moeting dan ook tegemoet gezien worden. Weet B. K.C. haar vorm van de laatste weken te handha ven, dan zal D.T.S. niet meer kunnen bereiken dan oen gelijk spel. Hapert er bij B.K.C. iets aan, met name aan de tot dusverre buitengewoon solide achterhoede, dan zal elk resultaat de weerspiege ling zijn van D.T.S. aanvalsspel. N.H.V.B. We krijgen wat meer houvast om met eenige kans van slagen iets steekhoudends to zeggen over de „vroolijke keuken" die 1D zoo langzamerhand blijkt te zijn geworden. Schoorl zien we met een bezorg de blik naar Helder 3 gaan. De withemden uit Nieuwcdicp achten we in staat om te winnen. J.V.C. kan in een goede bui van II.R.C. 4 winnen. Daartoe is persé een goede vorm noodig. Mankeert het daar aan. dan zal H.R.C. 4 het heft in handen nemen en dan ligt de uitslagbepaling maar.aan de meerdere of mindere productiviteit van Racing. Petten ontvangt Watervogels. Als die dekselsche K.N.V.B. niet zoo kwistig was met belangwekkende wedstrijden, zouden we komen kijken. Niet dat het zonder ons niet zou gaan, maar we hadden er graag getuige van geweest hoe Petten zich tegen de Bee- nen-faniilie zal weren. Kunnen we er op aan dat Petten haar best doet? Welnu, dan voorspellen we een kleine overwinning of een gelijk spel. Wieringerwaard heeft de kans om Zondag de pun ten binnen te halen. Held. Boys is niet zoo heel sterk. Wat Succes 2 bereikte kan W. ook. Tenmin ste thuis en met Hazeloop en Van Balen. Vooruit Roodbroeken, zorgt dat een overwinning gemeld kan worden. Succes 2 krijgt een zware tegenstander aan Atlas. Zonder invallers is de Wieringer ploeg wel tot een gelijk spel in staat te achten. In 2F zal Texel 2Oudescliild wel een warme strijd worden. De onderlinge rivaliteit op het eiland is groot. O. kan er mogelijk een hernieuwde bevesti ging van haar serieuze plannen van maken. DOSKO. krijgt een zware thuis. n.1. Zeemacht. Van deze ploeg is niet veel bekend.. Wel iets en dat zegt al genoeg; ze zijn heel sterk voor de tweede klasse. Wat ons vorig week opviel bij DOSKO was het weinige publiek. Oudesluizers, schenkt wat meer aandacht aan uw voetbalclub. Gezien de huidige animo is zij het waard. De uitslag Helder 4M.L.D. hebben we Maandag verkeerd weergegeven. Niet Helder won maar M.L. D. en wel met 8—6. I PROGRAMMA-WIJZIGING 6 OCTOER. K.N.V.B. onveranderd, N.H.V.B. 2F. uitgesteld: M.L.D.—Oudeschild en Texel 2Sparta 2. Ingelascht M.L.D.Helder 5 en Texel 2—Oudeschild 1. Adsp. T. ingelascht Helder g—Sparta b. BERGER SPORT VEREENIGING. Programma voor Zondag 6 October. O.S.V. 3—B.S.V. 1, 12 uur. Vertrek per autobus om 10 uur bij garage Smit. B.S.V. 2—Akersloot 1, 2 uur. C.S.V. a—B.S.V. a. 12.30 uur. B.S.V. bAlcm. Victrix d, 12.30 uur. Wat er morgen gespeeld wordt. Zondag ƒ.1. heeft techniek het tegen brute kracht moeten afleggen, verloor het technisch beter spe lend elftal van B.S.V. tegen het Castricumsche C.S. V., dat alles op fanatisme had gezet en aldus op verdiende wijze de twee puntjes in de wacht sleepte. Nu morgen moeten de Bergenaren in Oostzaan too- uen, dat ze nog steeds ernstig van plan zijn een worp te doen naar de eerste plaats op de ranglijst. Ongetwijfeld wacht B.S.V. een warme ontvangst, doch als er van den beginne af aan hard wordt gewerkt en het spel vooral niet te kort wordt ge houden, kan o.i. Bergen van de Oostzaners winnen. Het tweede elftal bracht het er verleden week in Alkmaar tegen Alcmaria Victrix 5 lang niet slecht af. Een nederlaag van slechts 3—2 wijst er o.i. op, dat de B.S.V.-reserves langzamerhand ingespeeld raken. Ze hebben nu Zondag den steun van Mat Kroon. Wim Kortenschijl en Dik Nap, terwijl ook Theo Jansen in de voorhoede is opgesteld. Laatst genoemde is een geroutineerd speler en zal indien hij voldoende steun heeft ongetwijfeld voldoen. Bovendien beschikt Jansen over een hard schot. We verwachten wel iets van de ploeg, al geven we toe, dat Akersloot lang niet voor de poes is. Zouden we Zondagavond de eerste ovenvinnning voor B.S.V. 2 kunnen noteeren? De a-adspiranten spelen Zondag uit tegen C.S.V. a te Castricum en missen nog steeds den steun van Henk Maasen. Of dit gemis morgen van veel invloed op den uitslag zal zijn, zal dienen te worden afgewacht. In ieder geval zijn de jongens op den goeden weg en wij hopen slechts dat de C.S.V.-ad- spiranten niet het voorbeeld volgen van hun oudere broeders, door onnoodig ruw te gaan spelen. Als het een 'eerlijke, open strijd wordt, geven wij den jon gens een kans. De b-adspiranten trokken verleden Zondag aar dig van leer door met 80 de b-adspiranten van Uitgeest te vermorzelen. Maar ze behoeven daar om nog geen hooge borst op te zetten, want eerlijk gezegdhet was geen partij! Morgen zal' het zoo gemakkelijk niet gaan als Alcm. Victrix d aan den Kerkedijk op bezoek komt. Het elftal sukkelde met een doelverdediger. Welaan, daarin is voorzien, dank zij de sportieve houding van Louis Dames, die in het vroegere a-elftal onder de lat stond en daarna in de voorhoede zeer goed voldeed. Maar hij heeft b. de behulpzame hand geboden letterlijk en fi guurlijk en zijn plaats in het a-elftal aan Wim Nap afgestaan. Neem aan Louis een voorbeeld Jon gens; dat is ware clubgeest en een bewijs van een gezonde sportieve opvatting. Laten wij hopen, dat Louis, die zijn ploeg zal aanvoeren, haar ter over winning zal leiden. Doet je best, jongens, voor jullie aanvoerder. ZONDAG A.S.: DAMESVOETBALWEDSTRIJD Schager Dames Elftal I Koedijker Girls I op het Sparta-terrein. Aanvang 2 nur. Entree 15 ct. Leden en donateurs van „Sparta" 10 ct. DRAVERIJ TE LISSE. Wederom een fraai succes voor Xuthus. Lisse heeft het wat het weer betreft niet zoo goed gehad, daar regenbuien en een koude wind het ver blijf op de baan niet veraangenaamde. Niettegen staande dit was de publieke belangstelling groot. De baan was vanwege den regenval zwaar; 25 paarden meldden zich aan den start. In den be ginne had de draverij niet zoo'n spannend verloop, daar ritjes-rijderij veelvuldig voorkwam. Later werd dit beter en in de finale is zelfs uiterst fel gestre den. Uniform die in de beslissing zwaar favoriet was is op schitterende wijze door Xuthus geklopt. Fanfa re en Sister Patrick H streden om het 3de en 4de geld, welke in het voordeel van Sister eindigde. De ze middag is het ritten-record wel verbeterd, niet minder dan zeven ritten, waarvan 4 ritten gelijk, heeft de trouwe Gretcben H van den heer Silver uit Oudesluis moeten loopen tegen Senator Brewer. Zooiets is in de draversgeschiedenis naar men zich herinneren kan nog nooit voorgekomen. Het is o.t. ook onmogelijk dat paarden 4 ritten dead-heat kun nen loopen. Door menschen die aan de finish ston den werd dan ook beweerd dat het van de vier keer wel drie maal geen dead-heat was, de eene keer was Gretchen iels voor de andere, Senator Brewer. Het kwam ons ook voor dat in het middenstek en aan de finish geen bekwame personen stonden. De pi keur J. van Leeuwen Jr. werd met f10 beboet we gens ongepast gebruik maken van de karwats, dit had al veel eerder moeten gebeuren en niet alleen in den rit met Gretchen. Om 1 uur gaf de starter het eerste sein van vertrek. Eerste omloop Harvest lee, 310 M., klopt in 2 ritten New Bold 300 M.; Trotteur in 3 ritten Ago Ivhan; Xuthus 300 M., in 2 ritten Our Dream, 310 M.; Senator Brewer, 310 M., in 3 ritten Otella, 300 M., die een paar maal wegsprong, door het zwepen van Jan van Leeuwen Jr.; Sally Harvester, 310 M., wint gemakkelijk van Arnim 310 M.; Sister Patrick II, 300 M., klopt Uilenspiegel, 300 M.; Quita 310 M., wint van Marie P., 130 M,; Sir Kerrigan. 300 M, in 3 ritten van Our Uhlan B., 300 M., een rit beide de witte vlag; het zware pad paste den braven zoon van Kerrigan en Fodd Bird niet; Fanfare. 310 M., klopt Betty Worthy. 310 M.; The Gleaner. 310 M., in 3 ritten Anna Bradford's Guy, 310 M.; Lady Bond, 310 M., wint van Alinda, 310 M.; Uniform. 300 M., klopt Wilhelm. 300 M.; Gretchen H, 310 M. stil staand paard Tweede omloop: Gretchen H, klopt in 7 ritten Se nator Brewer, 4 ritten dead-heat; Xuthus wint van 1 Sir Kerrigan; Uniform van Sally Harvester; Quita Dank zij den KLOOSTERBALSEM verdwijnt wond en huiduitslag „Ge moet er niet aan krabben, zeide men mij, als ik klaagde dat de uitslag, die ik op een kwaden morgen op mijn hand ontdekte, zoo uerschrikkelijk jeukte. Maar door 't krabben ontstond een wond op mijn hand zoo groot als een kwartje, welke wond mij hevige pijn bezorgde. Toen niets hielp, nam ik Kloosterbalsem. Dadelijk vermin derde het jeukerige gevoel, de wond werd mooi zuiUer, de uitslag vermin derde en verdween en ook de wond genas geh^f u BL g AKKER'S o.,.,.... „Geen goud zoo goed" Onovertroffen h'j brand-en snij wonden Ook ongeëvenaard als wrüfmfddel bij Rheumatiek, spil en pijnlijke spieren Schroefdoo8 35 ct Potten: 62% ct. en 1.04 in 3 snelle ritten van Lady Bond; The Gleaner ver liest in 2 mooie ritten van Sister Patrick H; Har vest lee in 3 ritten van Trotteur; Fanfare mocht al leen over de baan. Derde omloop: Fanfare klopt in 3 ritten de onver moeide Gretchen H; Uniform klopt Trotteur; Sister Patrick wint van Quita; Xuthus liep zonder con currentie. Finale: Fanfare verliest in 2 ritten van Xuthus; Sister Patrick van Uniform. Om den eersten en tweeden prijs klopt Xuthus op verrassende wijze de groote favoriet Uniform in 3 ritten. Om 3 en 4 Sister Patrick in 2 ritten Fanfare. 1. f400 Xuthus, eig. Stal Gooiland, ber. W. H. Geersen.; 2. f 200 Uniform, eig. J. Borst te Bakkum, ber. J. de Vlieger; 3. f 100, Sister Patrick H., eig. J. Klarenbeek te Amsterdam, ber. J. de Vlieger; 4. f50. Fanfare, eig. Gebr. Knijnenburg te Den Haag, ber. J. van Leeuwen Jr. Mooi op tijd was de draverij ten einde, dit zijn ke trouwens van starter Hoek altijd gewend. Alleen met toestemming van den burgemeester. Men schrijft ons: De Commissaris der Koningin heeft een circulaire gericht aan de Burgemeesters waarin er op gewe zen wordt de vergiftiging van woudduiven door middel van strychnine, evenals het op andere wijze dooden van schadelijk wild valt onder bepalingen van de Vogelwet. Het hiervoren genoemde middel schijnt blijkens een mededeeling van de Wildschadecommissie voor Noord-Holland in vele gemeenten te worden toege past door in een oplossing van het gif erwten te wee ken en deze daarna uit te strooien op de plaatsen waar de woudduiven zich plegen op te houden. Daar de erwten door genoemde vogels gaarne als voedsel worden genuttigd, kunnen zoodoende groote aantal len duiven worden gedood. Het op deze wijze bezigen van het zware gif levert echter gevaar op voor andere (beschermde) vogels, voor huisdieren en zelfs voor kinderen, indien bij de toepassing geen nauwkeurige voorzorgen in acht worden genomen. Aangezien men deze methode van dooden der woudduiven toepast zonder daartoe vergunning te hebben verkregen van den Burgemeester, worden de bepalingen van de Vogelwet overtreden, aangezien voor het dooden van schadelijk wild de vergunning van den Burgemeester is vereischt. M. de R. Gaarne eenige plaatsruimte in uw blad, waarvoor bij voorbaat mijn beleefden dank. In het nummer der Schager Courant van Woens dag 2 Oct. komt. het berichtje voor, dat ontleend is aan „Het Vaderland". Het hoofd luidt als volgt: Het bureau voor de uitvoering van de landbouwcrisisr wet en dan vervolgens Vier juristen hebben ontslag genomen, daar zij zich niet konden vereenigen met bepaalde toestanden ten bureele, waarna verslag waarom deze heeren vertrokken. Of neen, er volgt een breedere uiteenzetting van deze zaak. I-Iet waar om straat niet vermeld: dit weigerden de vier juris ten mede te deelen. Hier moet het groote publiek naar raden en wij gaan raden. Hebben deze heeren een verregende vacantie gehad en willen ze dit nu nog eens over doen in een of anderen duren badplaats, natuurlijk in 't buiten land? Willen ze de verschrikkelijke toestanden in het derde rijk gaan bestudeeren? Wij raden, ik weet het zeker er naast. Om deze onbelangrijke za ken verlaat men niet een zoo bomvrije veste om het leger van wanhopigen, oftewel werkloozen met vier te vermeerderen. Of zijn de toestanden op de bureaux der Landbouwcrisisorganisatie van dien aard, dat 't voor menschen met een geweten het niet meer is uit te houden en nog liever broodeloos door deze ge noemde staat gaan, dan mee te doen aan een affaire, waarvan ze de consequentie niet durven en niet kun nen aanvaarden; of brengen ze de spreuk tot werke lijkheid: en zijn ze gelijk de rattep die het zinkende schip verlieten; of hebben deze 4 heeren in hun amb telijke loopbaan, hij genoemde organisatie zooveel op him kerfstok, dat nu in allerijl een goede gedekte terugtocht moet worden aanvaard, voordat de goed- gerichte klappen op hunne hoofden zullen nederda len? Wat schuilt achter dit kleine berichtje, wat is hier bezig zich te voltooien? Wanneer zullen de groo te bladen den volke weer kond doen van het zoo veel en zooveelste feit dat de reeds lange lijst der zoogenaamde affaires met één zal vermeerderen? Wij wachten en raden luisteren goed om de gelegenheid te hebben de goede oplossing aan dc lezers van dit blad mede te deelen. Kolhorn Jan G. Vethman. Door een veulen veroorzaakt MIDDENMEER: Donderdagavond om streeks 10 uur is brand uitgebroken in de groote ontginningsboerderij, gelegen in de buurt van Medemblik in den Wieringermeer- polder. De boerderij was bewoond door den bedrijfs leider der landbouwcultuurmaatschappij „De Wieringermeer". De brand is ontstaan doordat een veulen een petroleumlamp omtrapte. Het hooi en ongeveer 2000 mud tarwe ver brandde. terwijl het veulen en een merrie in de vlammen omkwamen. De brandweer uit Medemblik en Midden- meer was spoedig ter plaatse en had het vuur binnen korten tijd onder de knie. De landbouwschuur brandde geheel uit, doch een groot gedeelte van het woonhuis en inboedel kon worden gered. De betrekkelijk groote schade wordt door verzekering gedekt. WIERINGEN] Den laatsten tijd gebeurd het herhaaldelijk dat uit de diverse visschersvaartuigen in de haven alhier, goederen vermist worden. De dieven worden steeds brutaler en zoo misten gebr. N. en S. Tijsen Donderdagmorgen drie paar laarzen, waarvan twee paar nog nieuw waren, alsmede een geoliede jas. Om het ge- stolene te vervoeren, was een kussensloop ge bruikt. Behalve een groot aantal afgestreken lucifers, werd- een nieuwe schoenveter op den grond in het vooronder gevonden. De po litie heeft thans de zaak in handen en han gende dit onderzoek kunnen nog geen nadere mededeelingen worden gedaan. VERLAGING TARIEVEN Op verzoek van het gemeentebestuur is de N.V. Atbonta te Anna Paulowna er toe overgegaan de tarieven voor schoolkinderen van en naar Den Hel der te verlagen en te brengen op f 8 per maand. GEBRUIKTE AUTOMOBIELEN verkoopen wij onder GARANTIE en op PROEF Garage C. NIEUWLAND, Bergen. Loop der bevolking. Ingekomen personen: 19 m., 22 vr. A. B. Rasmus sen uit Den Haag; Mw. P. Pruimboom uit Den Hel der; Mw. A. v. d. Meulen uit Opperdoes; H. Uithof uit Franeker; Mw. V. Uithof geb. Post uit Franeker; C. de Lijzer uit Schoondijke; Mw. M. Beer uit Wedde, W. Beer en gezin uit Hoorn; Mw. G. de Reus uit Hoorn;; J. Daalder en echtgen. uit Amsterdam; O. Hoekstra en echtgenoote uit Medemblik; W. Mol en gezin uit Medemblik; Mw. J. de Zeeuw uit Alkmaar; Mw. H. Bergsma uit Den Haag; Th. J. de Kort uit Ossenisse; Sj. Groenhof uit Medemblik; P. Kistema- ker uit Slootdorp, thans Wieringerwerf; J. Wagenaar en gezin uit Barradeel; Jn. Holtrop uit Opsterland; J. Th. Meijer uit Wehl. Vertrokken personen: 23 m., 18 vr.: O. de Haan naar Hoogezand; K. Vos en gezin naar Medemblik; P. op 't Holt en gezin naar Scheemda; L. Danger- man en gezin naar Velsen; M. Prins naar Leeuwar den; Mw. B. Boersma naar Barsingerhorn; N. Noni- den naar Oude-Pelcela; Mw. A. A. v. d. Schans naar Voorburg; C. Kaptein en gezin naar Slootdorp; E. Agter en gezin naar Wildervank; G. Kool en gezin naar Wildervank; Mw. E. Bontempi naar Oberhaur sen; J. J. Evertse naar Arnhem; Mw .A. Holtrop naar Stad-Delden; Th. J. van I-Ioesel naar Grave; F. Wie- renga naar Loppersum; Mw. A. Ivoersvelt naar Zaan dam; L. Wisse na.r Ritthem; P. Reitsma naar Me demblik; E. Clasen naar Alkmaar; Mw. J. P. Groen naar Harenkarspel. Burgerlijke Stand. Van 27 Sept. t.m. 3 October 1935. Geboren Agien, dochter van K. Ottens en C. Kette>- nis; Gerard, zoon van K. Hille en L. Oldersma; Meij- ert Cornelis, zoon van Jn. Smid en M. Kooij; Ger- ritje, dochter van M. Landolt en A. v. d. Meulen. Ondetrouwd: J. Tijsen en C. Wiegman. Gehuwd J. W. Heikens en M. Beer. Overleden Marie Nieuwcnburg. 10 maanden, doch ter van Jn. Nieuwenburg en Tr. Kieft. LANGEND IJ K BROEK OP LANGENDIJK. GROENTECULTUUR SPREEKT ZICH UIT VOOR ADMINISTRATIEF VEILEN DER ANDIJVIE. De tuinbouwvereeniging ..Groentencultuur" kwam Donderdagavond in vergadering bijeen. Voorzitter de heer W. J. Balder. Van het bestuur der L.G.C. was een verzoek inge komen om een beslissing te nemen aangaande het veilen van andijvie. De heer H. Glas deelde mee. dat bij de L.G.C. be richt was binnengekomen van de Groenten- en Fruit Centrale, dat niet meer uit de hand verkocht mag worden. Wel heeft men daar tegen administratief veilen geen bezwaar, mits er goede controle bestaat Daarnaast werd er op gewezen, dat het voor den prijs beter was om alles te veilen, ook de andijvie, welke niet marktklaar kan aangevoerd worden. Spr. wees er daarnaast nog op, dat ook al met'het oog op de steeds slechter wordende teelt der kool. het zaak zou zijn. zich op het behartigen van dit product toe te leggen. Uit de gevoerde discussies bleek wel, dat verschil lende personen geen heil zagen in verplicht veilen om redenen van Tinantieelen aard, terwijl anderen daarentegen de meening waren toegedaan, dat juist het verplichte veilen het maken van een goede prijs 'n de hand werkte. Na gehouden stemming bleek dat 23 zich uitspra ken voor administratief veilen en 19 voor verplicht veilen. J Voorzitter wees er vervolgens nog op dat het aan beveling verdiende voor hen, welke de andiivie marktklaar wenschen te veilen, deze na gehaald te I hebben, ze te laten broeien en geel te maken. Aan I het marktbestuur zal dan gevraagd worden om en kele vaste dagen te stellen voor het veilen.

Schager Courant | 1935 | | pagina 14