Noordermarktbond. Burgemeester wegens zijn aftreden als zoodanig op 22 October a.s. wegens het bereiken van den 65-jari- gen leeftijd als secretaris en ambtenaar van den Burgerlijken stand. Wordt eervol verleend. Tenslotte is vanmorgen nog een adres ontvangen van de muziekverceniging „Ons genoegen" om een jaarlijksche door den Raad te bepalen bijdrage. De staat der financiën is niet rooskleurig en alles is moeilijk op de leden te verhalen. Het Dag..Bestuur is van oordeel dat een dergelijke vcreeniging voor onze gemeente van groot belang is en stelde voor een bijdrage te verleenen van f 40. Allen voor. De begrooting van het Burg. Armbestuur sluitende op een bedrag van f 9510, waaronder een subsidie .van de gemeente ad f 9500 werd goedgekeurd. Volgt vaststelling gemeentebegrooting 1936. Algemcene beschouwingen nihil en ook bij de ver dere behandeling werden geen op- of aanmerkingen gemaakt. Dc post voor werkeloozensteun werd met f 500 verhoogd. Ook is op de begrooting uitgetrokken een belastingbijdrage van f 3000, Niet uitgetrokken is een ontvangstpost voor het Werklooshcidssubsidic- fonds, omdat volgens berekening voor 1936 geen aan spraak op een gewone bijdrage kan worden ge maakt, ook niet volgens een hedenmorgen van den Minister ontvangen circulaire, al geven we ook veel meer uit dan dit jaar. Het percentage voor de berekening der bijdrage wordt vastgesteld naar de uitgaven over het eerste halfjaar 1935. Indien de gemeente echter in moei lijkheden komt, zou een extra bijdrage gevraagd kunnen worden, waarbij dan de begrooting moet voldoen aan alle voorwaarden door den minister, en God. Staten gesteld. Uit den Langendijk. BESTUURSVERGADERING. Het bestuur van de veilingsver. De Noordermarkt bond hield Donderdagmiddag te 3 uur een vergade ring in het vergaderlokaal in het betaalkantoor te Noordscharwoude. Voorzitter de heer J. Ootj'ers opende de vergade ring met woorden van welkom, in het bijzonder tot den plaatsvervanger, den heer K. Wagenaar te Noord scharwoude. De leden hadden misschien wel liever op een an deren dag vergaderd, nu het zulk mooi weer is. De notulen van de vorige vergadering werden door den heer J. Kliffen voorgelezen en onveranderd goed gekeurd en vastgesteld. De vaart bij de sluis. Naar aanleiding van de notulen deelde de voor zitter mede, dat een der ingenieurs hem mededee- lingcn had gedaan over het aantal deuren van de sluis. Of het mogelijk zou zijn nog een stel deuren er in te plaatsen. Deze ingenieur dacht dat de klach ten wel wat overdreven waren. Drie stel deuren in de sluis aanbrengen zal thans niet meer mogelijk zijn. Het worden schuifdeuren. De kosten zullen te groot worden. Het langzaam leegloopen van de sluis zal erg meevallen. Daar komt bij dat er heel veel gelijk water zal zijn en anders met een gering ver schil. Bij grooterc verschillen zal het weinig langer duren dan de sluis van het oogenblik. Het is dus nogal geruststellend. Een der afgevaardigden deelde mede, dat, wan neer men een „kloet" had van 18- voet or wei-was te varen. Ingekomen was het halfjaarlijksch rapport van den accountant. De boekhouding bleek in de beste orde te zijn. De exploitatierekening per 19. Septem ber werd overgelegd. De afrekening van den betaal meester over Augustus was daar nog niet bij. Het saldo van deze rekening was f 3051.94. Van den inspecteur van 't Vervoor. Do Ivokx, was een schrijven ingekomen, waarin hij bij zijn ver trek naar Maastricht afscheid neemt van den N.M.B. met de beste wenschen voor de toekomst van den tuinbouw. Do Voorzitter bracht den heer De Kokx dank voor de ondervonden medewerking gedurende do jaren lange samenwerking. Van den heer Hcmlce was een dankbetuiging inge komen voor het. hem verleende eervol ontslag en het pensioen. „Dc Eendracht" te Oudkarspel had een schrijven gezonden waarin werd aangedrongen op het voeren van een zoo breed mogelijke actie voor de verkrijging van een vervroegde steunuitkeering in verband met de luizenplaag, welke het Geestmei ambacht teistert. Er wordt een vervroegde vergadering van den Vier bond aangevraagd in verband met de actie van den Ned. Tuindersbond. Zal bij het betreffende punt wor den behandeld. vaste land. En per slot van rekening is het ook niet te verwonderen, vind je wel? Ik veronderstel dat ik de laatste zestien jaar geen zestien maanden in Engeland heb doorgebracht." Dat was volkomen waar. Sinds Monica's dood had hij bijna voortdurend in het buitenland ge woond, en bracht slechts zoo nu en dan een haastig bezoek aan Wetherby Grange 't groote grijze huis dat boven op een berg was gebouwd en uitzicht gaf op de baai en dit geschiedde enkel en alleen om dat bij meende zooiets verplicht te zijn. Hij had er evenwel de voorkeur aan geschonken weg te kun nen blijven. Elk hoekje, iedere steen van het oude landgoed, riep wanhopige herinneringen voor hem op... de kamers, waarin Monica gelachen en ge schreid had, en waarin ze hem haar licfkoozingen schonk... de tuinen waarin ze zoo dapper werkte, de bosschen, waarin ze samen zulke wonderbaarlijke geluksuren hadden doorgebrachtNee, het land goed van zijn voorouders had geenerlei bcteekenis meer voor hem, behalve een kerkhof van herinne ringen, en hij was uiterst tevreden geweest indien hij het oude huis nimmer meer had hoeven zien. Hij veronderstelde niettemin, dat een man wel genoodzaakt was zoo nu en dan bij zijn kinderen te wezen, ofschoon hij eigenlijk alleen op Phil gesteld was. Verder was er nog iemand van wie hij hield: Jemina, de zuster van zijn overleden vrouw, die in het oude huis woonde en haar uiterste best deed de plaats van moeder tegenover de kinderen in te ne men. Zoodra Monica gestorven was had ze reeds met hen opgetrokken. Guy vroeg zich meermalen af, hoe hij dien wanhopigen tijd door had moeten komen indien Jemina er met haar groot hegrijpen en sym- pathy niet geweest was. En om die reden, en geen andere, kwam hij zoo nu en dan naar Engeland en logeerde op „The Grange", gelijk thans ook het ge val was. „Hoe lang blijft U ditmaal bij ons?" vroeg Phil Ineens in aansluiting op zijn laatste gezegde. De begrooting, sluitende op 'n bedrag van f 63098.34 met een post onvoorzien ad f 2270.68 werd met al- gemeene stemmen vastgesteld. Bespreking werkverschaffing. Voorzitter zeide dat B. en W. reeds vooruit geloo- pen zijn en hebben een paar objecten aan den Mi nister gevraagd, n.1. het uitdiepen van de sloot ach ter de Nieuwesluis en de Barsingerwegvaart. Verder is er in zicht het verlagen van de overwegen bij de tramlijn. Binnen enkele weken wordt de spoorweg verkocht waardoor waarschijnlijk ook wel werk zal komen. B. en W. hebben de verwachting dat we dit jaar do menschen te werk kunnen stellen. We zijn dit jaar bijzonder gelukkig geweest. De genoemde werken zullen in overleg met den Polder worden uitgevoerd. De heer Rol vroeg naar dc loonen. Voorzitter zeide dat in de begrooting is opgenomen 27 cent per uur; dit is hetzelfde loon als verleden jaar. Het werk aan de Nieuwesluis zal wel niet in aanbesteding kunnen gebeuren. Bij de rondvraag vroeg de heer Goosens of hier nog zoute haring aanwezig was. Voorzitter antwoordde hierop dat B. en W. inder daad een vat haring hebben gekocht en bij Zeeman hebben gebracht. Er werd zeer weinig gebruik van gemaakt, zoodat een groot gedeelte is bedorven. Mocht er nu een grootere aanvraag komen is het Dag. bestuur wel bereid om nog eens een vat haring te koopen. Hierna volgde sluiting van de laatste vergadering welke door burgemeester werd geleid. Den 21sten October a.s, afscheidsvergadering. „Waarland en Omstreken" verzocht bij de Provin cie te wijzen op het diepe vaarwater door het ka naal en de sluis. De afgevaardigde van Waarland zou het nog wel eens willen zien dat men met een 18-voets kloet kon varen, als alles klaar is. Men zal ook 24 c.m. boord over moeten houden. Er zullen wel groote vaartuigen komen. Daarmee moet rekening worden gehouden. Spr. zou wel willen dat er een nieuwe sluis werd gemaakt, bijv. achter dc Zaagmolen. Voorzitter wilde het eerst eens afwachten. Het kan wel eens meevallen als alles er is. Aldus besloten. De omzet over de maand September was f 71.511.26 hetgeen beduidend minder is dan verleden jaar. Benoeming nummerafgever. Aan de orde was hierna de benoeming van een nummerafgever uit een vijftal. Zooals bekend waren er 110 sollicitanten. Inplaats van voorstelling op de vergadering waren de sollicitanten bij de bestuurs leden rond geweest. Het vijftal bestond uit de hce- ren Chr. Bergen, P. Blom, F. Hink, J. Kos en D. Wonder (alfabetisch). Er was geen voorkeur ge maakt door het Dag. bestuur. De heer J. Kos werd benoemd met 13 stemmen. De heer Blom had 3 en D. Wonder 8 stemmen. Voorzitter hoopte dat de gekozene de rechte man op de rechte plaats is. Hij woont al dicht bij de vei ling, dus zal geen verhuizing noodig zijn. De datum van indiensttreding werd op half Oc tober vastgesteld. Andijvie veilen. Aan de orde was hierna het veilen van andijvie. Zooals bekend, wordt dat product wel zoo uit. de hand verkocht. Het zal echter weer onder controle van de veiling moeten komen. Den Haag laat het aan de veiling over, hoe dit in te richten. Voorzitter stelde voor, drie dagen per week er voor te bestemmen en op monster laten veilen, al thansde^gelegenheid daarvoor open te stellen. De levering moet geschieden onder toezicht van de vei ling.' Die uit de band verkoopt, moet gebonden leve ren. Alleen de gebonden andijvie mag uit de hand verkocht worden. De secretaris dacht dat de andijvie, welke z.g. ge broeid wordt, niet over deze veiling zal kunnen wor den geveild. De methode is daarmee, dat deze andij vie schoongemaakt wordt en direct naar de steden wordt gezonden. Wanneer daar een dag over heen gaat, zouden ze vast en zeker bedorven zijn als ze op de markt komen. Zal aan die personen geen machtiging kunnen worden gegeven om elders te veilen? Daar zou volgens voorzitter niets tegen zijn. De dagen werden vastgesteld op Maandag, Woens dag en Vrijdag. Misoogst door luizenplaag. Hierna werd besproken de misoogst door de lui zenplaag. Het is een jammerlijk gebeuren, dat deze strëek treft. Men staat nu voor: geen oogst. En geen oogst beteekent, geen steun. Al het mogelijke moet nu worden gedaan om daarvoor een steun te verkrijgen. Het zal moeilijk gaan, maar we moeten ons best doen. Er zullen misschien wel tuinders zijn die nog eenige honderden kilo's per snees telen, maar dan is de kwaliteit weer niet best en niet houdbaar. Het is allertreurigst gesteld, zoo erg als nog nooit te Hij wierp haar van onder zijn oogharen een vlug gen blik toe. Hij voelde zich namelijk op dat oogen blik erg onhandig en wist niet of Phil dat merkte. „Ik hen hier al een maand geweest", zei hij aar zelend. „Bijna meer dan U verdragen kon, is het niet?" vroeg ze. Deze regelrechte vraag bracht een regel recht antwoord mede. „Ja, vrijwel", zei 'hij eerlijk. „Oh, groote goedheid, je weet toch zelf ook wel dat ik het niet lang in Engeland kan uithouden. Alles wat Engeland dier baar voor me maakte, is jaren geleden verdwenen. In het buitenland kan men zich tenminste amusee ren: daar is zonneschijn en vroolijkhcid. Bovendien kan men altijd aan de tafels spelen en dingen ver geten, die men zich liefst niet meer herinnert." Bij de laatste woorden liet hij een bitteren lach hooren. „Ik zal je een waardevollen raad geven, Phil. In dit leven kan nu eenmaal iets wat gebeurd is, niet veranderd worden. Zie dus het beste te maken van hetgeen is overgebleven." Phil hield even op met het drogen van haar kort haar en keek hem met een ernstige uitdrukking in haar oogen aan. „Ik geloof niet dat U het laatste doet", merkte ze op. „U maakt niet bepaald het beste van Uw kin deren... van ons. U probeert het zelfs niet eens." Guy trok zijn schouders op. „Mijn beste kind, ik gaf je zooeven een goeden raad. Ongelukkigerwijze kan ik er zelf evenwel geen gebruik van maken." Phil liet den handdoek, welken ze gebruikt had op het zand naast haar vallen en sloeg haar handen om haar bloote knieën heen. Nu haar haren droog waren, sprongen deze in korte krulletjes om haar hoofd heen, en er lag een goudbruine gloed over, evenals met de lokken van haar vader het geval was. „Ik veronderstel dat U hiermede te kennen wilt geven weer gauw weg te gaan?" zei ze kortaf. „Wie gaat er weg?" liet een jongensstem zich voren. Er kan van een totale misoogst gesproken worden. Het schrijven van „De Eendracht" aanhalende, merkte voorzitter op, dat Zaterdag een vergadering is belegd door de prov. organisatie, waarna ook de verschillende organisaties op tuinbouwgebied op een vergadering aanwezig zullen zijn. Ook de misoogst van de vroege aardappelen zal daar ter sprake ko men. Spr. juichte het toe, dat deze samenwerking tot stand komt in deze belangrijke zaak. Een behoorlijk te verdedigen idee. Het voornaamste is, dat men een behoorlijk idee heeft om in Den Haag te verdedigen meende een der bestuursleden. Dat moet in onderling beraad klaar gemaakt worden. Het is nog niet de tijd om hier over te beginnen. De kool van de oogst 1935 zal voor het grootste gedeelte in 1936 worden ge veild. Voor de bewaarkool zal een steunuitkeering moeten worden gevraagd voor 1936, voor het begin van het jaar. Er zijn groote weerstanden te overwin nen in Den Haag, omdat een dergelijke steun niet kan worden verleend volgens cle Landbouwcrisiswet, omdat hier sprake is van misgewas. Het karakter van dc steun mag niet worden aangetast. Gememoreerd werd, dat er vele menschen zullen zijn, die het niet kunnen uithouden tot den tijd wanneer de steun wordt ontvangen. Een voorschot op den steun zou daarvoor noodig zijn. Meerdere afgevaardigden voerden nog over deze zaak het woord, allen waren het er over eens dat hier een toestand is, welke dringend voorziening be hoeft. Men drong er bij degenen, die de Zaterdag a.s. te houden vergadering bezoeken, op aan, een goede oplossing te zoeken; men was overtuigd van de moeilijkheden. Daarna volgde sluiting. OUDKARSPEL. Herkozen. De heer J. Pranger alhier werd bij de gehouden stemming voor een bestuurslid van de Banne Oud karspel herkozen. Burgerlijke Stand over de maand September. Geboren: Petrus, zoon van C. Hink en J. Kraakman. Petrus Maria, zoon van D. Stoop en A. Berkhout. Barthoiomeus, zoon van P. Zijp en M. Molenaar. Dirk Frederik, zoon van II. U. Albertz en A. N. Bregman. Overleden: Pieterman Eiland, echtgen. van P. Nc- dervee, 67 jaar. Loop der bevolking over September. Ingekomen: P. Koning van Ursem. N. Koning (echt- gen. P. Koning) van Schagen. C. H. Jonker van Heiloo. Vertrokken: A. M. Kaas en gezin naar Broek op Langedijk. F. Griepsma naar Schagen. E. G. Mars naar Roermond. BROEK OP LANGENDIJK. Burg. stand over de maand Sept. 1935. Geboren: Grietje, dochter van K. Tiel en van N. Vroegop; Feitze. zoon van J. Stins en van S. Witte- veen: Ida, dochter van A. Kaas en van A. van den Bosch; Ida, dóchter van A. Goudsblom en van B. Kuipers. Getrouwd: J. G. Glas. oud 28 faar en M. Balder, oud 25 jaar. Overleden Cornelis Wiering, oud 97 jaar, echtge noot van C. G. Schoonhoven. Politie. Als gevonden aangegeven, een gel dig rijwielbelastingmerk. Als verloren aangegeven, een gouden schakelarmband. Inl. geeft de politie. HAR EK K ARSPEl Bij de op Woensdag j.1. gehouden rekening van het 'onderlinge paafd'eiiforids alhier waren over het 3e kwartaal verzekerd, 289 stuks paarden; 9 stuks waren afgekeurd. De omslag werd bepaald op f 1 per f 100 verzekerde waarde. Burgerlijke Stand over de maand September. Geboren: Johannes Nicolaas, zoon van Cornelis Bleeker en Cafharina Petronella Gildemeijer; Vero- nica Maria, dochter van Petrus Kok en Marijtje Laan; Theodorus Jacobus, zoon van Theodorus Jacobus van den Berg en Catharina Spaans. .Tan, zoon van Jan Meereboer en Aafje de Boer. Veronica Maria, dochter van Theodorus Bruin en Maria Johanna Jacet. Eliza- beth Geertrui da, dochter van Johannes Dekker en Se'lma Jonas. Cornelia Catharina. dochter van Wilhel mus Dekker en Maria Zutt; Willem, zoon van Pieter Hoogland en Maart-je Smit. Simon, zoon van Wilhel mus Willebrordus Bleeker en Agatha Rooze.ndaal. Bernardus, zoon van Johannes Ruiter en Maria Wijn- ker. Adelbertus, zoon van Jacobus Buter en Guurtje van Duin. Ondertrouwd: Jan Vennik en Anna Spaans. Gehuwd: Cornelis Zutt en Geertruida Snijder. Jan Vennik en Anna Spaans. Overleden: Hendrik Rentenaar, oud drie en twintig jaren, ongehuwd. Katharina Takken, oud negen en zestig jaren, weduwe van Cornelis Tol. Johannes Wa genmaker, oud veertien jaren, zoon van Jan Wage- maker en Cornelia Hoek. hooren. De drie overigen hadden thans hun kano's verlaten en die veilig en wel aan wal gebracht. En na hun respectieve hadmantels en handdoeken verzameld te hebben, liepen ze langzaam naar de plek waar Phil met hun vader zat. En terwijl Phil naar hen keek, bedacht ze met een zekere bitterheid dat ze een trio vormden, waarop iedere normale vader trotsch had kunnen wezen. „W i e gaat er weg?" De spreker was een jongen van zeventien jaar. Hij was de anderen vooruit gegaan en had de laatste, opmerking verslaan. Hij keek met onderzoekende blikken van zijn zus ter naar Guy, terwijl hij deze vraag stelde. Niettegenstaande hij werkelijk leelijk was, viel er toch een bepaalde gelijkenis tusschen Phil en hem waar te nemen, waardoor men dan ook onmiddellijk zag dat ze broer en zuster waren. Doel) waar zij slank was, zonder zichtbare beenderen, Icon hij be paald mager en hoekig genoemd worden, en de zon die haar een matte, notenhruine huid schonk, had hem heel vrijgevig met sproeten bedeeld. Niettegen staande deze feiten maakte Budge Wetherby een allergenoegelijksten indruk. Hij had dit bruin haar, dat thans in wanorde om zijn hoofd hing, en in zijn helderbruine oogen lag een grappige ondeugende uitdrukking. „Vader gaat weer op reis". Phil beantwoordde zijn vraag op drogen,sceptischen toon, maar ze was zich daarvan allerminst bewust. Er verscheen een vage glimlach om Guy's lippen. Hij begreep maar al te goed dat hij reeds lang ge leden door zijn kinderen werd gewogen en te licht bevonden. Maar het kwam er bitter weinig op aan, oordeelde hij. Niets was eigenlijk van belang voor hem na Monica's dood, en het eenige waaraan hij dacht was op welke manier hij zich het best door het leven kon slaan. „U schijnt het nooit erg lang bij ons uit te kun nen houden, is het wel, vader!" vroeg Budge grin nikend. OUDE NIEDORP Bevolking over de maand September. Ingekomen: Klaas Blokker en gezin van Zaandijk, Langepad, no. 12; Arnoldus Petrus Michael van Win den en echtgenoote van Wognum; Agatha Maria Sinnige van Den Helder, Middenvliet 7; Trijntje Verwer van Heerhugowaard, wijk C 60; Cornelis Ger- rit Boontjes van Zandvoort, Kerkstraat 14; Jan Kui per van Uitgeest, Hoogeweg 52. Vertrokken: Anna Peijs naar Amsterdam, Camper straat 17; Bernard Johan Frans Sutman Meijer en gezin naar Heerhugowaard, Nieuwe weg 1; Pieter Bakker naar Lutjewinkel, gemeente Winkel; Hendrik Jan de Boer naar Den Helder, Julianadorp, Rijksweg 108; Hendrika Geertruida Johanna Platei naar Am sterdam, Reinwardtstraat 105-11. Burgerlijke Stand over de maand September. Geboren: Cornelis Anthonius, zoon van Johannes van Baar en Johanna Borst; Maria, dochter van Bernardus Praat en Maria Kampen; Petrus Wilhel mus zoon van Jacobus Ligthart. en Aagje Doodeman. Gehuwd: Cornelis Oud, oud 30 jaren, kapper te Oude Niedorp on Alida Louisa Sinnige, oud 27 jaren, wonende te Oude Niedorp. Pieter Gerardus Sinnige, oud 31 jaren, spoorwegbeambte te Amsterdam en Hendrika Geertruida Johanna Platei, oud 28 jaren, wonende te Oude Niedorp. Overleden: Jan Bleeker, oud 72 jaren, echtgenoot van Maartje Dekker. WIERINOERWAARD Burgerlijke Stand 3e kwartaal 1935. Geboren: Marie, dochter van Cornelis Glim en Maartje Vennik. Annie, dochter van Nicolaas Pieter Nieuwebocr en Elizabeth .T. de Gier. Kees, zoon van Arie Bakker en Anna Smit. Cornelis Jan, zoon van Klaas Kaan en Marie Blaauboer. Gerard, zoon van Geert Bosscha en Hendrikje van der Molen. Cornelia Martha, dochter van Jan Hendriks en Aaltje Schip per. Evert Cor, zoon van Joseph Klouwcrs en Grietje Boon. Cornelis, zoon van Jan Bakker en Johanna Glim. Jannie, dochter van Gerrit van Dompselaar en Dieuwertje Blaauboer. Cornelia, dochter van Pieter Schouten en Maartje Jes. Overleden: Klazina Geeltjen Voorn, weduwe van Jacob Kuiper, oud 80 jaar. Jan Bakker, oud 63 jaar. Gehuwd: Willem Watertor, oud 26 jaar en Catha- rirta Louisa Paulina Truvman, oud 20 jaar. Corne lis van Eeten, oud 28 jaar en Mijntje Pluboer, oud 25 jaar. SINT MAARTEN Burgerlijke Stand over de maand September. Geboren: Elsje Anna, dochter van Pieter Dekker en Antje Bos. Gehuwd: Geene. Overleden: Guus Kaaij, oud 8 jaren, zoon van Dirk Kaaij en Antje Brommer. 469e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 12de lijst Trekking van Donderdag 3 October 1935 Hooge Prijzen f 1000.— 8074 9738 15997 17331 I 400.— 1304 10631 12933 14314 f 200.— 5263 7093 f 100.— 1175 1262 7601 7706 9279 12465 14231 15732 16946 20138 Prijzen van 70— 93 100 344 359 374 675 740 828 837 842 848 934 1111 1216 1242 1555 1718 1764 1840 1906 1972 2065 2430 2461 2633 2950 3253 3468 3503 3528 3558 3627 3803 3836 4021 4066 4374 4446 4610 4637 4748 4926 5032 5112 5133 5168 5196 5222 5256 5329 5560 5576 5627 5644 5720 5767 5772 5857 6096 6126 6139 6226 6227 6231 6362 6449 6535 6589 6723 6759 6783 6846 6848 6917 6972 6973 7063 7126 7164 7169 7183 7208 7586 7732 7798 7830 7836 7C72 8124 8144 8183 8228 8279 8238 8477 8480 8507 8513 8592 8745 8763 8839 8853 8887 8891 9069 9098 9247 9318 9560 9719 9769 9840 9869 9924 10108 10338 10615 10649 10760 10819 10845 10867 10888 10918 10930 11107 11118 11119 11260 11297 11564 11642 11644 11665 11699 11865 11888 11969 12121 12133 12351 12446 12547 12558 12715 12750 12781 12798 13029 13192 13410 13463 13642 13699 13768 13770 13861 13962 13976 14151 14160 14258 14266 14561 14564 14662 14809 14833 14881 15134 15192 15215 15241 15251 15342 15476 15506 15553 15623 15641 15709 15731 15736 15753 15757 15797 15807 15881 16006 16156 16191 16336 16426 16507 16589 16S44 16660 16688 16737 16740 16748 16751 16769 16812 16939 17003 17256 17425 17469 17521 17540 17620 17629 17780 17880 17944 18026 18042 18167 18188 18245 18272 18346 18347 18477 18503 18513 18551 18715 18758 18898 18903 18910 19227 19248 19298 19378 19676 19791 19875 19934 19963 20017 20105 20174 20379 20495 20501 20525 20550 20621 20649 20746 20797 „Ik weet het niet", zei Guy bedaard, terwijl hij zijn jongen aankeek. „Ik denk dat ik het nooit lang genoeg geprobeerd heb om hierover te kunnen oordeelen. Ik geloof dat het juister is uitgedrukt wanneer je zegt dat Engeland me nimmer lang vast kan houden." De jongen knikte. „Ja, zóó klinkt het beter", zei hij grimmig. Guy sloot zijn lippen vast opeen en kwam met een ruk overeind. „Waarom teuten Piers en Venetia toch zoo?" vroeg hij geërgerd. Hij wierp een blik op zijn hor loge. „Het is bijna lunchtijd. Roep eens aan ze en zeg dat ze voortraaken." Budge riep gehoorzaam en de twee overige leden van de kano-partij wuifden tot antwoord en kwa men in hun richting. Ze haastten zich echter aller minst. Ze waren in druk gesprek gewikkeld en na men niet de minste notitie van het feit dat ze een hongerigen en ongeduldigen vader op zich lieten wachten. Ze leken zóó weinig op Budge en Phil, dat het bijna niet te gelooven was, dat ze werkelijk een andere broer en zuster van het huisgezin uitmaakten Ze waren zonder twijfel prachtstukken te noemen en Phil had meermalen glimlachend te kennen ge geven, dat zij en Budge zeker niet aanwezig waren toen er prijzen voor schoonheid werden uitgedeeld. Piers Wetherby was zoo donker, dat vreemden vaak geloofden dat hij van Spaanschc of Italiaansche afkomst moest wezen. Gitzwart, sluik haar viel om om zijn slapen, hij had donkere oogen met prachtig gevormde wenkbrauwen, en een huid die door moe der de Natuur olijfkleurig was gemaakt, maar wel ke door den wind en zon op een dusdanige wijze in diep brons was overgegaan, dat hij een typisch on-Engelschen indruk te weeg bracht. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1935 | | pagina 18