bij Sctimalz gekleed is goed besteed. 'rikabé BON fa.G.Ranke Een nieuwe Japon Ook Uw kind Wafelkoeken „HET GRCENE KRUIS" en een nieuwe Mantel altijd bij ons te slagen SCHAGEN 1 groote bus N. SN AAS heeft levertraan noodig Spaart COMBI zakken! Philips Radiotoestellen J. H. VRIELINK TERLEP's Drogisterij Voor Aardappelen die afkoken pannen Alkmaarsche Kaasmarkt eigenlijk heeft U ze beide noodig voor het nieuwe seizoen. En waar zou U ze beter kunnen koopen dan bij ons, - Met den meest mogelijken zorg hebben wij onze sortee ringen samengesteld om U de zekerheid te geven Wij hebben goedkoope, maar ook betere soorten. Voordat U besluit iets nieuws te koopen, komt U dan eerst even bij ons kijken, want Ziet onze étalages, waar U geregeld de nieuwste snuijes vindt. WETTIG GEDEPONEERt^^d Tegen inlevering van deze Bon voor 10 cent, bij aankoop van f 1.50 Kruidenierswaren uitgezonderd Roomboter en Suiker ter verkrijging van een prachtig servies. ALLEEN IN E N K A B é-W I N K ELS DE NIEUWSTE Prijzen f 97.50, f 108, 137,50, 1195, en 1275. en een prachttoestel voor plaatsen waar geen electra is, voor f 135, excl. batterijen. Alle modellen direct uit voorraad leverbaar. Zie de Etalage. Vraagt gratis demonstratie aan huis. 'Ook op gemakkelijke betaling vanaf f 1.— per week L Aanbevelend, MOLENSTRAAT C 29. RADIO. EN RIJWIELHANDEL, SCHAGEN TEL 143 iiraiiiiraim Kniekappen en Enkelstukken, in alle maten. Elastieken Windsels. Ideaal Beenwindsels. Tricot Beenwindsels. Breukbanden met en zonder veer, in alle maten. Rechthouders Suspensoirs Buikbanden „Convenable" in alle maten en naar maat, bij Centraal-Drogist HOOGZIJDE 115 SCHAGEN. ihi» Deze week étaleeren wij de nieuwste Flanellen in effen en gestreept, bij G. SMIT Manufacturen. SCHAGERBRUG. Maar dan ook de beste. Onze zuivere NOORSCHE LEVERTRAAN heeft een hoog vitaminegehalte en Is niet duur. Per tlesch 50 cent Per 1/1 flesch 90 cent. Verder alle andere merken, als: Kroon Levertraan, Jecovitol, Draisma van Valkenburg, Halitran, Scotts E muision, enz. Verkrijgbaar in: HOOGZIJDE 103. SCHAGEN. Beter zijn er niet Schagen s Uit DE OMGEVING ZIJ PE SCHAGERBRUG. ERNSTIG ONGELUK, Woensdagavond is te Stolpervlotbrug de ongeveer 22-jarige krantenbezorger Jb. Hendriks uit Schagen, terwijl hij als gewoonlijk per race-fiets „De Telegraaf" bezorgde, met een f linken gang tegen een ijzeren draad gereden, welke in verband met den bruggen bouw voor het kanaal StolpenSchagen was aange bracht. Hij raakte met zijn hals tegen den draad en werd van zijn fiets tegen den grond geworpen. Hoewel toen reeds vrij ernstig verwond, wist hij toch nog zijn weg tot het Tehuis voor ouden van dagen te Stolpen te vervolgen. Toen kon hij niet ver der en is hij in bewusteloozen toestand het Tehuis binnengedragen. Ijlings werd geneeskundige hulp van Dr. Boerma te 't Zand ingeroepen, die een hersen schudding constateerde. Donderdagmorgen was de toestand redelijk, hoewel vervoer nog niet mogelijk was. ST. MAARTENSBRUG. Men deelde ons mede, dat voor de te houden dra verij op Dinsdag van kermis niet minder dan 20 paarden werden aangegeven, waaronder de beste dravers uit 't land. Bij goed weer laat het zich aanzien, dat het voor liefhebbers van paardensport een belangrijken wed strijd zal worden. Zooals gewoonlijk zal aan de baan weer de uiterste zorg besteed worden. LANGEND IJK ZUIDSCHARWOUDE. DE TOEKOMST. Donderdagavond vergaderde ten lokale van den heer Stoffers de tuinbouwvereen. „De Toekomst" on der voorzitterschap van den heer S. de Boer. De opkomst was vrij goed. De Voorzitter verwelkomde de aanwezigen en schetste den huidigen toestand, ook door de luizen plaag. Alles zal in het werk moeten worden gesteld om de getroffenen te helpen en hij hoopt, dat de regee ring een uitzondering zal maken bij de steunrege ling voor deze zoo zwaar getroffen streek, opdat aan de gevolgen van de ramp eenigszins tegemoet kan worden gekomen. Tenslotte wijst spr, er op, dat we in deze vergade ring een bekende figuur missen: door een ernstige ziekte is het bestuurslid Kramer verhinderd tegen woordig te zijn. Hij hoopt, dat we hem weer spoe dig in goede gezondheid in ons midden mogen terug zien. (Applaus). Herdacht wordt het vele werk door Ir. Hazeloop verricht, en aan wiens huldiging ook deze vereeni ging heeft meegedaan. Verder deelt voorzitter mee, dat de afd. van den Ned. Tuindersbond het verzoek te hebben gekregen de vraag aan de vergadering voor te leggen, de werkzaamheden in het bedrijf van den heer Kramer te willen laten verrichten door leden van De Toe komst. Voorzitter is dit zeer sympathiek en vindt dat het vanzelf spreekt, dat we in' dezen gezamenlijk hulp verleenen. Na eenige besprekingen wordt besloten, dat deze zaak zal worden geregeld door dezelfde commissie, die als zoodanig werkzaam is in de vereeniging On derlinge Hulp bij Ziekte. Wat antwoordde het gemeente- en ban- nebestuur. De heer Verkroost vroeg naar het antwoord op 't verzoek aan het gemeente- en het bannebestuur om het vaarwater uit te diepen. Voorzitter deelde mee, dat er heelemaal geen ant woord is ingekomen. De heer Jb. Kroon, voorzitter van het bannebe stuur, lichtte toe, dat hij had onderzocht, of het be wuste water zoo slecht bevaarbaar was, doch hem was dit niet gebleken. De noodzakelijkheid van uit diepen in werkverschaffing was dus niet aanwezig. De heer C. Kliffen weersprak dat en bepleitte de wenschelijkheid van dit werk, zooals dit in Hugo- waard geschiedde. Het veilen van andijvie. De Voorzitter herinnerde er aan, dat de andijvie, die enkele jaren geleden hier nog sporadisch werd geteeld, langzamerhand in groote massa's wordt uit- geplant, zoodat de wenschelijkheid en noodzakelijk heid van verkoop over de veiling onder het oog dient te worden gezien. Het is een artikel van de toekomst. En wil het een toekomst hebben, dan zal voor het artikel het ver plicht veilen moeten worden ingevoerd. Nu is ech ter van de regeering de opdracht gekregen, dat al onze producten moeten worden geveild en zou ze alle marktklaar moeten worden aangevoerd. Daaraan zijn groote bezwaren verbonden, waarom aan de regeering is gevraagd, op den ouden voet te mogen daargaan. Het antwoord was bemoedigend, daar dit wordt toegestaan, mits administratief wordt ge veild en dus bij de veiling bekend is, door wie en wat gekocht wordt. Het veilingsbestuur moet con trole hebben. Verschillende beschouwingen worden over dit onderwerp gehouden met het resultaat, dat de vergadering besluit, zich vrij te houden, natuur lijk de voorschriften op te volgen, bepaalde dagen vast te stellen voor het veilen der andijvie en daar aan bekendheid te geven in die streken, waar de lcoopers vandaan komen. Voor de Alg. Vergadering. Daar de. noodzakelijkheid van bezuiniging helaas nog wel een tijdje zal aanhouden, stelt het Bestuur nu voor verandering in de afvaardiging te brengen en van de 5 afgevaardigden om het jaar 2 bestuurs leden en 3 leden, en 3 bestuursleden en 2 leden aan te wijzen. De heer Verkroost stelde voor 1 bestuurs lid en 4 gewone leden. Bij stemming verklaarden zich 25 leden voor het bestuursvoorstel en 16 voor het voorst el-Verkroost. Praatavonden. Voorzitter deelde mede, dat zich noch voor de deelname aan de praatavonden, noch voor den tuinbouw- en bloembollen cursus vol doende personen hebben aangemeld, om deze te kunnen laten doorgaan. Hij bejammerde dit. Uit voerig schetste hij het nut van de z.g. Praatavon den.Nadat verschillenden nadere inlichtingen hadden gevraagd, gaven zich ruim een 20-tal op, zoodat de Praatavonden zullen doorgaan. I-Iet. ge meentebestuur zal om 'n leslokaal worden gevraagd Rondvraag. Bij de nu volgende rondvraag kwa men nog verschillende vragen en opmerkingen naar voeren. De heer W. Muller, om er enkele te noemen, wees er op, dat roest in de andijvie wordt gecon stateerd en dat dit vooral daar was. waar het vorige jaar ook andijvie was geteeld en dit met elkaar in verband staat. De heeren K. Kostelijk en Jb. Kroon hadden het over de moeilijkheden met de teeltvergunningen, waarhij de voorzitter wees op de L.C.O., waar men met zijn crisis-nooden en behoeften kan komen. De vertrouwensmannen zijn voor St. Pancras A. Hoog land; Broek op Langendijk C. Timmerman; Zuid- scharwoude S. de Boer; Noordscharwoude J. Kliffen en P. Duyves; Oudkarspel N. Kaan. De heer P. de Ruiter kreeg op zijn betreffende vraag ten antwoord dat alles in het werk wordt ge steld om weer een Rijkstuinbouwconsulent te krij- Waf we in ons vorig weekbericht meenden te mogen voorspellen, is geschied. De markt was vandaag belangrijk lager. Bij een hoog ste markt van f 24 was de doorsnee-prijs voor kaas van goede kwaliteit f 2222.50. Kortige kaas had moeite 20 cent op te brengen. Dat de prijzen de laatste weken met zoo groote sprongen naar boven konden gaan was stellig voor een niet gering deel toe te schrij ven aan speculatie, zoowel op een oorlog als op devaluatie. Met deze laatste is voorloopig wel in geen geval meer te rekenen en zoo komt de markt nu langzamerhand op een meer nor maal peil. Voor zoover Duitschland betreft, is de te genwoordige prijs te maken, echter was voor de maand September een extra-contingent toegestaan, zoodat daarheen in de komende periode in ieder geval minder zal kunnen worden geexporteerd. Het Fransche contingent van het 4e kwar taal is intusschen ook hekend geworden en naar verluidt zou dit neerkomen op circa 300.000 K.G. minder als verleden jaar over dezelfde periode. Daarnaast schijnt in België tegen de prij zen van de vorige week bijzonder weinig vraag te zijn geweest, terwijl ook de con sumptie in Nederland sterk heet te dalen. Geheel tot uitwerking is dit nog niet geko men, aangezien de prijzen in den detailhan del de marktprijzen niet gevolgd zijn. Of de tegenwoordige prijzen zullen kunnen worden gehandhaafd, zal voor een goed deel afhankelijk zijn van de overweging, of de productie door den consument zal worden afgenomen. Dit dringt te meer, wijl we lang zamerhand komen aan de periode, waarin de kaas minder goed kan worden bewaard. gen en dat dit waarschijnlijk wel zal geschieden. Ten aanzien van de vraag, waarom de L.G.C. geen commissie benoemde voor het plan-Zeeman, werd er door den voorzitter op gewezen, dat hier misver stand heerschte en de Alg. verg. nooit had besloten tot instellen van een commissie. De heer Verkroost wenschte dat het bestuur geen gelden meer voteerde, zooals voor het huldeblijk- Hazeloop, zonder vooraf de leden er in te kennen en kreeg nul op het request bij zijn voorstel om de ver kiezing van bestuursleden te doen plaats hebben uit een voordracht van 4 personen, 2 door het bestuur en 2 door de leden aanbevolen. Daarna sluiting. NIEUWE N IET) 0 RP Nntsdepartement, Naar men ons nader mededeelde, staan ons prach-> tige Nutsavonden te wachten. In de eerste plaats komen de Maskerspelers van Bergen met de Privé Secretaresse. Dan de tooneelver- eeniging „Hierna Beter" van Koog aan de Zaan met: „Najaarsstormen", hetzelfde stuk waarmede zij in den tooneelwedstrijd te Noordscharwoude zullen uitkomen en vervolgens „Ormenio" van Anna Paulowna met een blijspel. Zoo mogelijk zal nog een vierden avond worden ge houden. Verwacht mag worden dat de abonnements kaartenverkoop wederom vlot zal verloopen. Dit jaar wordt er tevens gelegenheid gegeven tot het vooraf bespreken der plaatsen en voor zoover er plaatsruimte zal zijn, zal met op den avond der uit voering tegen entrée toegelaten kunnen worden. Voor nadere aankondiging zie men komende adv. Tractor in brand. Toen Donderdagavond de heer Jb. Wit Cz. alhier met zijn dorschmachine gearriveerd was bij den heer Rood in 't Veld voor het verwerken van enkele schel ven zaad, geraakte plotseling de tractor in brand, wat voor een oogenTilik een paniekstemming ver oorzaakte, waar de brandende tractor tamelijk dicht bij de schelven stond, welke niet tegen brandschade waren verzekerd. Na direct alarm verscheen al spoe dig de brandspuit van 't Veld en werd tevens assis tentie verleend door onzen gemeenteveldwachter met een brandbluschapparaat. Hierna was men betrekke lijk spoedig het vuur meester en bestond er voor de schelven geen gevaar meer. Een explosie, waar men nog tijdelijk hang voor was, heeft gelukkig niet plaats gehad. De tractor is vrij zeker wel zoo goed als waarde loos geworden en is het geval intusschen voor den heer Wit een belangrijke schadepost, want zoo men ons mededeelde was deze tractor ook niet tegen brandschade verzekerd. De oorzaak moet vermoedelijk gezocht worden in lekkage der benzineleiding. WIERINOERW'AARD Donderdagmiddag werd in het lokaal van den heer heer C. Slikker te Anna Paulowna ten overslaan van Notaris J. Koomen publiek te koop gepresenteerd een woonhuis met schuur, waarin metselaarsaffaire wordt uitgeoefend met bloemenkas, erf en tuin, groote 20 A. 5 c.A., eigendom van den heer J. Dekker. Het werd in tweeën aangeboden: ten le: Bouwter rein ter grootte van 8 Aren 55 c.A. Dit werd in bod gebracht door den heer S. Nieuwland op f425 en bij afslag on fl.gemijnd door den heer A. Heerschap te Kolhorn. Het huis enz., ter grootte van 11 Are 50 c.A., werd in bod gebracht door den heer R. Blankevoort op f 1400 en op f9 daarboven door denzelfde afgemijnd. In combinatie gebracht, werd het bedrag weer door den heer Blankevoort verhoogd met f5.en bij af slag op f50 afgemijnd door den heer N. de Graaf te Anna Paulowna, die dus kooper werd voor f 1890. S T N T PANCRAS Burgerlijke Stand over de maand September. Geboren: Tetje, dochter van Willem Hoekstra en Dieuwke van Dijk. Overleden: Geene. Gehuwd: Gerrit Jonker en Neeltje Wijdenes. Loop der bevolking. Ingekomen personen: Jan van der Molen en vrouw van Broek op Langedijk naar No. 130. Grietje Teetje Beek, dienstbode, van Koog a. d. Zaan naar No.'101. Jacobus van der Velden, kruideniersbediende, van Ouder-Amstel naar No. 40. Neeltje Wijdenes, geh. met G. Jonker, van Koedijk naar No. 10. Trijntje P. Bon- selaar, dienstbode, van Bergen naar No. 190. Lodewijk Frans van Stipriaan, slager, van Schermerhom naar No. 220a. Jannetje Molenaar, zonder beroep, van Broek op Langendijk naar No. 213. Vertrokken: .geene.

Schager Courant | 1935 | | pagina 8