Raad Sint Pancras. Uit OMGEVING Oogstverwachfingen. Piraten van den weg. Verkiezingsonusten in Mexico. Groeiende oppositie tegen Roosevelt. Predikbeurten. De raad vergaderde Woensdagmiddag twee uur, ten raadhui ze. Voorzitter de heer J. Kroonenburg,burgemeester, tevens secretaris. Na opening door den Voorzitter goedkeuring der notulen. Ingekomen stukken. Bij opname van de kas was aanwezig f 2963.02. Alles in orde bevonden. Ged. Staten deden medcdeeling dat het bedrag voor de letter U f 15.7399 per inwoner was. De Twuijverweg. Van hetzelfde college was bericht ingekomen dat deze gemeente niet in aanmerking komt voor de bij drage uit het aanvullend wegenfonds. De Voorzitter herinnerde aan de geschiedenis van deze bijdrage. Men had getracht deze weg over te doen aan het Hoogheemraadschap, doch dit stuitte af op het niet willen medewerken van de Langen- dijker gemeenten. Voorzitter betreurde dit Nu krijgt men geen bijdrage meer uit het Wegenfonds. B. en W. hebben een vergadering bijgewoond in de Brandweerkazerne te Alkmaar, over eventueel door Alkmaar te verstrekken brandbluschmateriaal bij brand. Men heeft een opgave gedaan van de hier aanwezige brandbluschmiddelen en gevraagd naai de kosten van de beschikbaarstelling van brand bluschmiddelen. Er is nog geen antwoord ontvangen. Verschillende jaarverslagen werden voor kennis geving aangenomen. Voorzitter deelde mede, dat als lid van de Com missie van de loonbijslagregeling in de plaats van den heer J. Kloosterboer Jr. is benoemd de heer K. Hoos. Redenen waren hiertoe, dat de heer Klooster boer rechts georganiseer tl is, terwijl ook de heer C. Duif Sr., die voor B. en W. zitting heeft tot de recht- sche organisatie behoort. Tot locoburgemeester is benoemd de heer C. Duif Sz. Gemeentebegrooting 1936. Deze- sloot in ontvangsten en uitgaven voor den gewonen dienst op een totaal bedrag van f 77168.46. Voor den kapitaaldienst op f 480. De ontvangen bijdrage in de kosten van werkver schaffing is geraamd op 85 pet., het maximum. Alvorens de begrooting door den raad wordt be handeld, zal de begrooting aan Ged. Staten worden toegezonden. In de commissie tot nazien van de begrooting wer den benoemd alle raadsleden behalve de wethouders. Men besloot over te gaan tot het aangaan van een rekening-courantovereenkomst met de Bank van Ncd. Gemeenten. Over de rente werd nog door eeni- ge raadsleden gediscussieerd. Ged. Staten berichtten, dat de salarissen van de ambtenaren voor den burgerlijken stand over het algemeen moeten worden verlaagd. Deze salarissen zijn echter zeer verschillend cri is het moeilijk te bepalen welke korting moet worden toegepast. Ged. Staten hebben thans bepaald, dat voor den burg. stand in een zekere gemeente een bepaald bedrag, naar het aantal inwoners, mag worden betaald. Voor deze gemeente is het f 100, in de 3e klasse (van 1001 tot. 2000). Dit. bedrag mag ook niet worden overschre den, terwijl dit bedrag geen aanleiding mag zijn van salarisverhooging. De eerste ambtenaar heeft hier f 100, de tweede f 10, dus geeft men f 10 te veel uit. Men besloot met 5 tegen 2 stemmen, die der hee- ren C. Duif Sz. en K. Timmer het salaris op resp. f 90 en f 10 te stellen. De heer Van Kampen zijn zijn benoeming tot lid van de gascommissie aan. De heer Van Kampen kwam op tegen het donker verven van de Mirakelenbrug.De fietsen moeten met een wit spatbord voorzien zijn. De Mirakelebrug loopt nauw toe en was het z.i. beter geweest als do brug ook licht werd geschilderd, evenals voorheen, ten behoeve van „Veilig Verkeer." Pachtreductie. In verband met de moeilijke tijdsomstandigheden stelden B. en W. voor de huurders van het land van het Burg. Armbestuur een reductie te geven over 1935 van 40 pet. Na eenige opmerkingen van den heer Van Kam pen werd het voorstel aangenomen. Blijft hetzelfde. De bijdrage in de kosten van den Bovenweg aan de Banne bedroeg tot heden 40 pet. van het netto bedrag dat de Banne aan het Hoogheemraadschap verschuldigd was. Na aftrek van het subsidie uit 't Wegenfonds. Thans moet deze wijziging worden aangebracht dat 40 pet. van het volle aan het Hoog heemraadschap verschuldigde bedrag moet worden bijgedragen. De gemeente ontvangt nu echter zelf de bijdrage uit het wegenfonds, zoodat het voor de gemeente op hetzelfde neerkomt. Geen vergunning in deze gemeente. De heer J. Bouwstra verzocht een vergunning te mogen ontvangen voor den verkoop van sterken drank. In de verordening is vastgelegd dat hier geen ver gunningen kunnen worden verleend. Een ingekomen schrijven over het maximum aantal vergunningen is niet juist, daar hier een ander lid van de Drankwet van toepassing is, waarbij geen vergunningen zijn toegestaan. B. en W. stelden voor geen vergunning te verlee- nen uit het oogpunt van het algemeen belang. De heer Jb. Kloosterboer was van meening dat de heer Bouwstra wel recht had od een vergunning Den Voorzitter was dit niet duidelijk. De heer Van Kampen wilde probeeren of de heer Bouwstra geen vergunning kan krijgen. Volgens diens rechtskundigen adviseur was het wel moge lijk. Na ampele besprekingen werd besloten geen vergunning te geven. Voor het geven van een vergunning stemden de heeren Kloosterboer en Van Kampen. De Visschersvereeniging Geestmerambacht ver zocht vermindering van pacht van vischwater. De pacht bedraagt f 100. B. en W. stelden voor, in ver band met den toestand der- visschers 30 pet. reduc tie te geven. Aldus besloten. Bij B. en W. was aangedrongen op de bepaling van de landhuren, opdat de huurders kunnen be sluiten of zij het land willen doorgebruiken, ia dan neen. Verschillende landhuren werden vastgesteld. Eenige perceelen werden onveranderd gelaten, an dere iets verhoogd en ten derde een aantal voor openbare verhuring bestemd. De voorstellen van B. en W. werden onveranderd aangenomen. De besturen van de Banne en de Vroncrmeer zul len in het vervolg in het gemeentehuis vergaderen, tegen een vergoeding van resp. f 15 en f 5 p. jaar. De heer Van Kampen wilde de polderbesturen lie ver in het vergaderlokaal doen vergaderen. Daar heeft de gemeente tenslotte voordeel van. Over deze kwestie werd uitvoerig van gedachten gewisseld- De heer Van Kampen steunde alleen te gen het voorstel van B. en W. De raad ging hierna in comité. de LANGEND IJ K Verschillende perceelen kool vertoonen behalve de draaihartigheid en de gevolgen van de luizenplaag, ook nog z.g. „stip* ziekte. Nog een nadeel apart! OUDKARSPEL. Bazar. Het is in den tegenwoordigen lijd voor verecnigin- gen zeer moeilijk om „rond te komen" Vooral die ver- cenigingen hebben daarmee te kampen, welke zich op het gebied van de kunst en de sport bewegen, vereenigingen dus, welke geen direct stoffelijk voor deel aan haar leden brengen. Toch hebben dergelijke vereenigingen zeer groote waarde voor de- maat schappij, omdat zij door hun werken medewerken aan de'ontwikkeling van den geest en van het li chaam. Het is een bekend feit, dat zulke vereenigin gen steeds te kampen hebben met financieele moei lijkheden. In een tijd als deze moeten deze wel heel groot zijn, dat kan niet anders. In deze gemeente hebben wij twee vereenigingen welke aan dit euvel mank gaan, de operetteclub „Ceacilia" en de voetbalclub D.T.S. Men blijft echter niet bij de pakken neerzitten en heeft naar midde len gezocht om de schatkisten van de vereenigingen weer een beetje te vullen. De keus is hierbij gevallen op eèn bazar. Vele voorbereidingen zijn getroffen, er is hard voor gewerkt en het resultaat van de vele werkzaamheden is, dat een bazar „in elkaar is getimmerd", die er wezen kan. De medewerking van de zijde van nering doenden enz. is buitengewoon groot, zoodat een keur van artikelen op koopers ligt te wachten. Wij geloo- vcn dan ook, dat de vele bewonderaars en bewonde raarsters van de operetteclub en niet te vergeten de voetballers uit den omtrek, deze D.T.S.-Ceacilia bazar zullen bezoeken. Aan attracties is geen gebrek. Voor bijzonderheden zie men de advertentie in het Zater dagnummer. ZUIDSCHARWOUDE. Men deelt ons mee, dat op den laatst gehouden Ou deravond der O. L. school een commissie is benoemd, om de mogelijkheid te onderzoeken, de kinderen Zon dagsmiddags aangenaam bezig te houden, waardoor ze meteen van de straat zouden zijn. Ook zal getracht worden den schoolkinderen een St. Nicolaasfeest te bereiden, waarvoor eveneens een commissie is be noemd. In de plaats van mevr. KunnenHelder werd tot bestuurslid gekozen mevr. De Graaf—Groet. Burgerlijke stand over September '35. Geboren: Dirk Cornclis, zoon van Cornelis Boots en Trijntje Iveppel. Maria, dochter van Johannes van Kleef en Maria Becmsterboer. Marijtje, dochter van Antonius van der Hurk en Trijntje Kliffen. Overleden: Neeltje de Geus, oud Si jaar, wed. van Willem de Boer. Cornclis Groot, oud 79 jaren, wed. van Johanna Schrijver. Gehuwd: Wiebe van der Molen, oud 24 jaren met Willempje van Loenen, oud 21 jaren. BERGEN Spiritisten-avond. Voor de Nederl. Vereeniging van Spiritisten „Har- monia", zal mevr. Akkcringa uit Den Haag een avond geven in dc voorzaal van de Rustende Jager. Een ieder, die al reeds eens de medicamicke gaven van mevr. Akkeringa heeft gezien, zal zeker niet ver zuimen dezen avond bij te wonen. En zij, die daar van nog geen kennis namen, raden wij aan, de seance te bezoeken. Men kan dan zelf oordeelen. R.K. Kunstkring. In de tooneelzaal van de Rustende Jager zullen le den van den R.K. Kunstkring alhier opvoeren: De drie-voudige wijsheid van vader Wang; een missie- spel van Henri Ghéon. Internationale Vereeniging „Bellamy". Opening van het winterseizoen. De groep Bergen van de Internationale Vereeniging „Bellamy", opent volgende week het winterseizoen. De voorzitter van het hoofdbestuur uit 's-Graven- hage, mr. dr. IJsel de Schepper, zal dan des avonds om 8 uur in de voorzaal van de Rustende Jager een lezing houden met als onderwerp: „Is de Bellamy- staat te verwezenlijken?" "WIE RINGEN Winkelweek. De uitslag der dagprijzen, waar jl. Dinsdagavond naar is gegooid, luidt als volgt: No. 1 KI. Kuiper, Gesterweg, f20 met 9969 p. No. 2 P. Visser, Hofstraat 60, f 10 met 9942 p.; No. 3. Mej. M. Poel, den Oever, f5, met 9928 p. No. 4 KI. Kuiper, Gesterweg, f2.50, met 9925 p. No. 5 D. Voorthuizen Gesterweg, f2.50 met 9920 p.; No. 6 S. Koorn, Voor straat, f2.50 met 9914 p. Zooals men ziet, zijn dit keer alle prijzen naar Den Oever gegaan. Dinsdagavond jl. half negen zou de muziekvereeni- ging Harmonie een rondgang maken door Hippoly- tushoef. Dit is echter wegens het slechte weer niet doorgegaan. Hinderwet. Ingevolge de Hinderwet, is door de Bat. Imp. Mij. te Den Haag, vergunning aangevraagd tot het op richten van een benzincpompinstallatie op het per ceel van den heer D. Breet, Westerlanderlaan, hoek nieuwe betonweg alhier. Aanbesteding schilderwerk gemeentegebouwen. Dinsdag j.1. had de aanbesteding van het schilder werk van gemeentegebouwen plaats. Het werk werd onder de inschrijvers verdeeld als volgt: J. N. Bruul, secretarie en bijgebouwen voor f93.40; secretariswoning voor f64.J. Kraak en Zn., raadhuis met bodewoning f 46.Perceel Beltstraat, no. 2 voor f44.—; G. v. d. Wal, school Westerland voor f 95.C. Bakker, school Oosterland voor f 107.50. Gevaar op den weg. Nadat we eenige maanden, dank zij een te rech ter tijd opgemaakt proces-verbaal, van de bewonde renswaardige, doch niettemin levensgevaarlijke rij- wielacrobatiek in dc Hoofdstraat zijn verschoond ee bleven, kon Vrijdagavond j.1. zekeren J. dc J. Pzn., aangemoedigd door de drukte als gevolg van de win kelweek, de verleiding niet langer weerstaan weder een tijdrace op zijn fiets door de Hoofdstraat te ma ken, om de aandacht op zich te vestigen. Helaas echter ook die van den Brigadier den heer Bergsma, die de onvoorzichtige verbaliseerde. C A LLA NT SOOG Goed afgeloopen. Dinsdagavond vond aan de Callantsoogervaart een ongeval plaats, dat ten slotte nog vrij goed is afge loopen. De heer Jac. K. bevond zich met. zijn wagen bespannen met twee paarden op de hoogte van de boerderij van den heer G. Kuiper. Hij liet zijn voer tuig eenige oogenblikken onbeheerd staan. Waar schijnlijk zijn toen de paarden geschrokken, tenmin ste zij begonnen te steigeren, met het rampspoedige resultaat, dat het heele span in de vaart terecht kwam. Gelukkig kon de heer K. zijn ongelukkige rossi nanten onmiddellijk hulp bieden door de strengen los te snijden, waarna ze druipend en wel op den oever konden worden gebracht. Hadden de dieren echter den wagen op zich gekregen, dan zouden zij er waar schijnlijk slecht zijn afgekomen, daar de vaart daar ter plaatse vrij diep is. Volgens mededeelingen van handelaarsziide staat het er met de te verwachten oogsten in Duitsch- land gunstiger voor dan verleden jaar. De opbreng sten zullen zeer waarschijnlijk wel iets hooger zijn dan in 1934, al is de stand niet zoo gunstig als een paar maanden geleden. Dit is vooral het geval met de verschilende koolsoorten. Deze staan tengevolge van de droogte heel wat ongunstiger dan eerst. De verwachtingen zijn echter na d regenval van den laatsten tijd weer iets hooger gespannen. Men hoopt, dat deze regenval nog weer iets goed kan maken van de schade der droogte-periode. Vooral de bloem kool staat er heel wat beter voor dan verleden jaar Hoe het met de oogst in ons eigen land zal gaan, is vrijwel bekend. De Langendijker koolstreek zal dit jaar ongetwijfeld een laagterecord boeken ten gevolge van de luizenplaag en andere in de kool optredende ongemakken. In de Streek, het bloem- koolland, staat het er ook allesbehalve gunstig voor, volgens de ontvangen berichten. Het zal dus dezen winter geen overvloed van groente geven. In Duitschland niet en in Holland niet, terwijl ook tn Frankrijk de oogsten van tuinbouwproducten niet groot zijn. Wat deze winter den tuinder zal bren gen is moeilijk te zeggen, in den tegenwoordigen tijd met de groote onzekerheid od internationaal gebied. Wanneer alles bij het oude blijft, d.w.z. als er geen veranderingen in den tegenwoordigen toe stand komen en Duitschland dezen winter weer onze kool zal koopen, zullen de prijzen ongetwijfeld behoorlijk kunnen zijn. Tenminste zal men dan de zen winter niet te kampen hebben met „overpro ductie", doordat de oogsten zoo bijzonder gering zijn. Dan blijft echter nog over de kwestie van de betalingen onzer afnemers. Het tekort op de Ne- derlandsch Duitsche clearing wordt bijna elke week grootcr en is nu gestegen tot pl.m. 36 millioen gulden. Deze toestand baart zorg. Zal dat zoo door gaan? Kunnen de exporteurs op deze wijze voort gaan met onze producten naar Duitschland te zenden? Wij gelooven, dat er tenslotte een grens zal zijn, welke niet overschreden kan worden. Of deze grens al spoedig zal zijn bereikt ligt in de toekomst verborgen. In ieder geval wordt de situatie steeds moeilijker. Ten aanzien van de te maken prijzen merken wij nog op, dat hoe hoog deze ook mogen zijn, er vele tuinbouwers zullen zijn, die ondanks deze prijzen geen stukje brood zullen kunnen verdienen. Daarvoor is de opbrengst per oppervlakte tè gering. HOEVEEL INVOER HEEFT ENGELAND NOODIG? Volgens schattingen zal de door Engeland benoo- digde invoer van aardappelen dit. jaar nog pl.<m. 500.000 ton zijn. De totale jaarlijksche behoefte van Groot-Brittannië wordt op pl.m. 4 millioen ton aard appelen geschat. De totale oogst in Engeland wordt geschat op: Engeland en Wales 2.591.000 ton, Schotland 835.000 ton. totaal dus 3.426.000 ton. Het tekort over het iaar 1935 is dus ongeveer 600.000 ton. Tot September werd reed® 105.000 ton inge voerd. zoodat nog 500.000 ton kan worden ingevoerd Amsterdam. De -24-iarige kantoorbediende F. van G. uit Zuilen, heeft op 16 Juli een ernstig auto ongeluk te Hilversum veroorzaakt, waarbij een zij ner, vrienden het leven verloor. De rechtbank veroordeelde den kantoorbediende vandaag wegens veroorzaken van dood door schuld tot zes maanden hechtenis en intrekking van het rijbewijs voor den tijd van 1 jaar. Het O. M. had eenzelfde straf gerequireerd. De man had hoogste roekeloos en onvoorzichtig gereden, op den hoek van den Eikbosscherweg en de Paulus Potterlaan te Hilversum en was in bot sing gekomen met een anderen auto: de auto van verd. sloeg om en een van de inzittenden werd zoo zwaar gewond, dat hij spoedig overleed. De tweede brak een sleutelbeen en de kantoorbediende zelf liep een hersenschudding op. Acht dooden en veertien aewonden. Mexico Stad. Te Tlacocohuaya. niet ver van de stad Oaxaca, is hef tot een bloedige vechtpartij ge komen naar aanleiding van den uitslag der ge meenteraadsverkiezingen, die Zondag waren gehou den. Bij de botsingen werden acht personen gedood en veertien gewond. DUITSCHE AUTOMOBIELAFZET LOOPT TERUG. Berlijn. Het aantal geregistreerde nieuwe auto mobielen in Duitschland is in de maand September in overeenstemming met de gebruikelijke seizoen ontwikkeling opnieuw verminderd. In totaal wer den nl. 30.738 nieuwe automobielen geregistreerd, hetgeen 11 pet. minder is dan in Augustus j.1. Van het totaal waren 14.156 wagens personenautomobie len, of 12 pet. minder dan in Augustus j.1. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. Dinsdagmorgen vatten de kleeren van dc 87-jari- ge weduwe M. Kavser aan den Wilhelminasingel te Maastricht, vlam, toen zij in haar slaapvertrek was. Zij vluchtte naar heneden. waar de vrouw door huisgenoot en werd geholpen. Geheel met brandwonden overdekt, werd zij naar ht ziekenhuis overgebracht, waar zij in den loop van den dag aan de gevolgen is overleden. ZIJPE EN HAZEPOLDER. Benoeming dijkgraaf. We vernemen dat op Dinsdag 15 October a.s. een vergadering van Dijkgraaf, Heemraden en Hoofdinge landen zal worden gehouden, waarin o.m. aan de orde zal worden gesteld de benoeming van een dijkgraaf, ter voorziening in de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer C. Hooij. SINT PANCRAS Naar wij vernemen zal deze gemeente de eenige industrie, welke hier is gevestigd, verliezen. De N.V. Timmerman's Maalderij enz., zal haar bedrijf over plaatsen naar Alkmaar. TJ AREN K AR SPET DIRKSHORN. Politie. Gevonden alhier: een grijze dameshoed en een nummerplaat GZ 13989. Verloren: een gabardine heeren-regenjas. Washington. Met het doel de stemming ten op zichte van de New Deal in de landbouwstreken te peilen .heeft een der voornaamste landbouw-tijd- schriften in sartienwerking met vele andere land- bouw-bladen een stemming over het geheele land uitgeschreven. Het resultaat, daarvan is geweest, dat uit 42 Staten en bijna 200 landbouw-districten antwoorden ziin binnengekomen. Aan de lezers waren twee vragen gesteld, n.1.: Ie. Ziit gij voor stander van een herkiezing van President Roose velt? en 2e. Ziit gii voor of tegen den New Deal als geheel? Op eerstgenoemde vraag antwoordden 65 pet. van de lezers, die aan de stemming deelnamen, ontkennend, terwijl zelfs 66 pet. tegenstanders van de New Deal- politiek bleken te zijn. ZONDAG 13 OCTOBER. NED. HERV. GEMEENTE. Schagcn, nam, 7 uur, Ds. Eikema. Onderwerp' Duce, geef ons de oorlog niet! Schagen, nam. 7 uur. Ds. Eikema. Barsingerhorn, geen dienst. Kolhorn. voorm. 10 uur, Ds. Eikema. Anna Paulowna, voorm. 10 uur. Ds. Vorstman. Burgerbrug, voorm. 10 ur, Ds. Van de Poel. St. Maartensbrug, zie Burgerbug. Oudeslui.s nam. 2.30 uur, Ds. Witkop. Petten, geen dienst. Scliagerbrug. zie Oudesluis. Den Helder, voorm. 10.30 uur. Ds. Witkop. Hippolytushoef, voorm. 10.30 uur, Ds. Van Beek. Doopsbedien'ing. Den Oever, nam. 2 uur, Ds. Van Beek. Heerhugowaard. voorm. 10.30 uur, Ds. Warners. Eenigenburg, voorm. 10 uur, Ds. M. van Wichen. Huisduinen, nam. 7 uur. Ds. M. van Wichen. Oude Niedorp. nam. 7 uur. Ds. Molenaar. Dirkshorn. voorm. 10 uur, Ds. de Leeuw. Onder werp: Heimwee. Nieuwe Niedorp, geen samenkomst. Winkel, voorm. 10 uur. Ds. Van Dijk. Sint Maarten, voorm. 9.30 uur, Ds. Tinholt. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Barsingerhorn. voorm. 10 uur, Ds. R. van der Veen. Nieuwe Niedorp. voorm. 10 uur, Ds. Haars. Hippolvtushoef. voorm. 10 uur. Ds. Meihuizen. Dinsdag 15 Oct., nam. S uur Doopsgez. Jong'.*^: - t GEREF. KERK. Kolhorn, voorm. 9.30 uur, Cand. K. Dekker, van Zaandam. Nam. 2.30 uur, Cand. K. Dekker. EVANGELISATIE. Schagen, voorm. 10.30 uur, de heer v. d. Kaaif, van Amsterdam. B^eezand. voorm. 10 uur. de heer Boon. Nam. 3.30 uur. de heer Boon. Hippolytushoef, voorm. 10 uur. de heer O. Deen. THE STAR OF HOPE MISSION. Julianadorp. nam. 7 uur, de heer J. Sevensma. van Amsterdam. PROGRAMMA VOOR 13 OCTOBER. Schagen II—M.L.D. I. Aanvang 2 uur. Callantsoog ISchagen III. Aanvang 1.30 uur. Ver trek perbus. 12.45. Daar er waarschijnlijk voor Schagen I een wedstrijd ingelast wordt, worden de spelers van alle elftallen verzocht het bord te raadplegen, waar dan de opstel ling der elftallen op bekend gemaakt wordt en zoo mogelijk in de courant van Zaterdag a.s. Schagen AHelder B, 11 uur. J. J. Slikker. A. Molenaar, G. Schouten. C. Slikker, P. Timmerman, G. Zwaan. C. de Jager, G. Anneveldt, J. P. Wit, P. Slik, A. v. d. Pijl. Res.: G. Koch. Schagen BHelder E, 12.30 uur. R. v. Haren. P. Dekker, J. Molenaar. J. Schram, N. Prins, K. Klaijer. J. Slikker, J. Heemsbergen, J. v. d. B'en, P. Hofland, S. Vries, Res.: J. Oostwouder. IJSBAAN. De uitslag van de aanbesteding van de werkzaam heden aan de nieuwe ijsbaan is als volgt: J. Plakman f1550; J. van Stipriaan f1475; T. Schot ten f 1450; Woessel f 1425; H. Zijlstra f 1490; Voges f935; W. Poldermans f533; Wiersma f1973; M. C, Tuinman (timmerfabriek West-Friesland) f596. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen personen gedurende September 1935: Gootjes Pieter K 37 van Leiden, Morschweg 108a; Balk Pieter B 61 van Warmenhuizen. Fabrieksstr. 1; Smit Cornelis E 34 van Anna Paulowna. van Ewijcksvaart 29; Snijders Grietje A 30 van Den Helder, Nieuwstraat 68; Arts Marinus H. D., E 185 van Amsterdam. Langestraat 841; Blauw Philip- pus A 109 van Weert, Hegstraat 22; Dullens Hein- rich B 144 van Rorn, A 61; Renckens Elisabeth C, E 112 van Hoorn, Groote Noord 67; Schultheiss Ja- cobus P, C 95c van Haarlem. Weteringstraat 11; Treep Cornelis en gezin C 181 van Zwolle. Begonia straat 16. Vertrokken personen - gedurende September 1935: wart Dirk Andries naar Leeuwraden, W. Spren- gerstr. 4; Wed. C. CrombeenBarendsen naar Bloe- mendaal, Santpoort. Prov. Ziekenhuis; D. G. Leij- deckersBruin naar Bloemendaal, Santpoort, Prov Ziekenhuis; Koning Neeltje naar Oudkarspel, Spoorstraat A 42; van der Sluis Freerk Anna naar Leeuwarderadeel. Huizum. Verl. Schrans 5: Maak ten Reek naar Utrecht. Rovaard van der Hamkade 42; Kossen Arie naar Den Helder, Blomsteeg 3; Minion Johannes Wiinand naar Bloemendaal, Kle verlaan 65; Hermes Johann Wilhelm naar Alk maar; Oudegracht B 104; Van der Wal Egbert naar Wieringerwaard, Barsingerweg B 39: Honijk Catha- ina Gesiena naar Amsterdam, Wakkerstraat 8 hs. Sjerps Catharina Gesiena naar Soest. Soestdijlc, Koninginnelaan 75: Wed. C. J. Pippe—Verberne naar Den Heldre. Parallelweg 34; Keetman Teetje naar Den Helder, Kanaalweg 188: van Geel. Leonar- dus en gezin naar eBrgen op Zoom. Oude Wouw- schebaan 81; van Vliet Heintje naar Amsterdam, Valerinsstraat 57II: Seeder Marten Pieter. en gcz. naar 's-Gravenhage, Guido Gezellestraat 17: de Vrie9 Betsen naar Amsterdam, Maasstraat 6: Dobma Silde naar Zijpe. Westfrieschedijk E 131: Bakker Cornelis en gezin naar Amsterdam. Arlolf v. Nassaustraat 25; Bakker Cornelis naar Den Helder, Ooievaarstraat 54; Bakker Frans naar Callantsoog. p.a. Kakebeeke.

Schager Courant | 1935 | | pagina 2