Waarschuwing. Raad Broek op Langendijk Boerderij in asch gelegd. Autobas door een trein gegrepen. Een waterballet. DE MOOISTE FOTO De Raad dezer gemeente vergaderde Vrijdagmid- dag. Voorzitter de heer A. Glas, loco-burgemeester. De heer C. C. W. Bonnet was afwezig. Notulen werden goedgekeurd. Ingekomen stukken en mededeellngen Voorzitter deelde mede, dat de burgemeester tot herstel van gezondheid in Gelderland vertoeft. B. en W. stelden voor, aan den burgemeester een schrijven te richten, waarin hem een spoedig herstel wordt toegewensclit. Aldus besloten. Het maximum aantal verloven A is met Ingang van 1 Januari 193G op drie bepaald. Er is één verlof in de gemeente. De heer Zuidam vroeg of ook winkeliers een ver gunning moeten hebben voor den verkoop van bier. Secretaris merkte op, dat winkeliers geen bier mo gen verkoopen. De heer Zuidam wist geen absolute gegevens, maar vermoedde wel iets. De rekening 1933 is gesloten en goedgekeurd door Ged. Staten. Het gemeentebestuur van Gorkum zond een af schrift van een adres aan den minister om een rijks steunregeling voor schippers. Een dertigtal gemeen ten betuigde adhaesie, waaronder ook deze gemeen te. Gcd. ^Staten zonden een schrijven omtrent de bezoldigingen van de ambtenaren van den burger lijken stand. Ged. Staten stelden voor voor gemeenten van 2000'' tot 4000 inwoners maximum f 150. Tot heden werd hier f 210 uitgegeven. Burgemeester f 100, secr. f 100, wethouder Glas f 10. B. en W. stelden voor het nu vast te stellen op f 70, f 70 en f 10. Aldus besloten. De visschersvereen. Geestmerambacht verzocht pachtreductie op het vischwater dezer gemeente. De pacht bedraagt f' 200. B. en W. adviseeren hierop afwijzend te beschik ken. De pacht is al laag. Wanneer men onder de pachtwaarde gaat, dan moet publiek verpacht wor den. B. en W. zijn overtuigd van den nood der vis- schers, doch als ze in nood verkeeren zijn daarvoor andere organen. Er zijn vele visschers ook uit ande re gemeenten. Goedgevonden. B. en W. stelden voor y2 cent per inwoner beschik baar te stellen voor de commissie voor Malariabe strijding. Goedgekeurd. .Aan de orde was hierna de nadere vaststelling van de begrooting 1935.. Het gaat om enkele posten. Aangenomen. B. en W. stelden voor over te gaan tot het opnieuw vaststellen van de verordeningen op de heffing en invordering van leges ter secretarie. Goedgekeurd. Behandeld werden eenige reclames wegens den aanslag in de straatbelasting. Aangezien ze onge grond waren werd afwijzend beschikt. Ontslag onderwijzer O. L. school. B. en W. stelden hierna voor, over te gaan tot de opheffing van één der betrekkingen van onderwijzer aan de O. L. school alhier, ingaande 1 Jan. a.s. en tot het verleenen van eervol ontslag aan den onder wijzer, F. van Duin met ingang van denzelfden da tum. Het gemiddelde aantal leerlingen over dit jaar is 67, doch moet 76 zijn voor een derde leerkracht. Voor ontslag komt de heer Van Duin in aanmerking omdat het handwerkondcrwijs steeds moet worden gegeven. Het speet den hoofdonderwijzer zeer dat de heer van Duin heenging. Men moest noodgedwongen het ontslag verleenen. Onder dankzegging voor de door den heer Van Duin aan het onderwijs bewezen diensten. De hoofdonderwijzer is bezig om een kweekeling- onderwijzer te krijgen. Daarna sluiting. E= UIT S DE OMGEVING CALLANTSOOG Reizende „manufacturiers" ten plattelanie. GEKOCHTE GOEDEREN WORDEN NOOIT ONTVANGEN. In het Algemeen Politieblad vestigt de bur gemeester van Winkel (N.H.) de aandacht op S. S. Wachtel, geb. te Bochnia (Oostenrijk) 11 October 1881, wonende te Amsterdam, 2e Boerhaavestraat 67huis, die per auto het platteland afreist en coupons manufacturen te koop aanbiedt, bij voorkeur in winkels en werkplaatsen, Om de menschen te animeeren biedt hij overalls, bedrijfskleeding, enz. aan tegen zeer lagen prijs, die bij bestelling later toegezon den zullen worden, wat echter nimmer ge beurt, daar de conpons stof hoofdzaak zijn en contant moeten worden betaald. Wachtel spreekt uitsluitend Nederlandsch, doch bedient zich bij transacties uitsluitend van landstaal, voorgevende geen Neder landsch te kennen. EEN AANRIJDING. Donderdagmorgen vond op den hoek van de Molen- araeht, Ooststeeg en Loodsgracht, weer een ernstig ongeluk plaats, dat wondergoed is afgeloopen. Van de Loodsgracht kwam, op een driewielde bakfiets met hulpmotor gezeten, de heer Van der Plaats, wo nende in de Keizerstraat. Op den bewusten hoek aan gekomen, heeft hij herhaaldelijk signaal gegeven, daar hij weet, welk een gevaarlijk kruispunt dit is. Juist wilde hij die steeg nasseeren, toen er een vracht wegen uit kwam. Het was onmogelijk een botsing te ontwijken en hij reed deze dan ook in de flank aan. Hier gold wederom het recht van de sterkste;de bak fiets werd zeer ernstig beschadigd, terwijl de berijder door den enormen schok aan den anderen kant van den weg terecht kwam, doch geen letsel bleek te heb ben opgeloopen. De motorpolitie, die het ongeluk zag gebeuren, was terstond ter plaatse, doch heeft geen procesverbaal opgemaakt, daar geen schuld vast stond. Het wordt hoog tijd, dat de Ooststeeg in één rich ting wordt afgesloten, voor de ongelukken hier men- schenlevcns gaan eischen. Z IJ P R ZIJPE EN HAZEPOLDER. Men schrijft ons: Als candidaten voor Dijkgraaf van Zijpe en Hazepolder worden genoemd de heeren J. C. Bruin te Burgerbrug en P. Doorn te St. Maartensbrug. Loonbijslagregeling Landbouwbedrijven. Tot heden zijn alhier niet minder dan 23 aanvra gen ingevolge de z.g. 50 pet. loonbijslagregeling voor de landbouwbedrijven ingewilligd, waardoor een even groot aantal werklobze arbeiders in de landbouwbedrijven wordt opgenomen. Deze rege ling. die zoowel in het belang is van den werklooze als van den landbouwer en de overheid, voldoet te Zijpe heel goed. Tot Molenmeester van polderafd. N. G. van het Waterschap Zijpe en Hazepolder is gekozen de heer C. Schoorl te Burgerbrug. Burgerlijke stand van 4 t.m. 10 October. Geboren: Christianus Johannes Petrus, zoon van Cornelis Geers en van Cornelia van Schilt; Janny en Klazina, dochters van Cornelis Marees en van Geer- truida Catharina Schuijt. Christiaan, zoon van Pie- ter Vorst en van Christina Trijntje Leegwater. Ondertrouwd en getrouwd: geene. Overleden: Maartje Kraakman, oud 70 jaar. OUDE N I E DO RP Dinsdag f.1. vergaderde de R.K. Middenstandsver- eeniging ten lokale van den heer J. P. Pepping aan de Weel, des avonds half acht. De Voorzitter, de heer P. Jong, opent de vergadering waarna de notu len worden goedgekeurd. T.a.v. punt 3 der agenda, „Bespr. boekhoudcursus" wordt, na de meening van de vergadering te hebben gehoord, besloten zich te wenden tot het hoofdbureau, ten einde nadere be richten in deze te vernemen. Daar de vereeniging deelneemt aan de Midden standscampagne MICA worden de ontvangen mede- deelingen enz. breedvoerig door den secretaris, den heer J. Put voorgele-zen naar aanleiding waarvan door enkele aanwezigen vragen worden gesteld wel ke naar hun genoegen door den Voorzitter worden bantwoord. Besloten wordt het reeds in bespre king genomen „Mica"-krantje af te wijzen. Hierna sluiting. BARSINGERHORN Politie. Verloren een pakje kleercn. Boor B. en W. werden de navolgende bouwver gunningen verleend:, aan J. Otsen te Kolhorn tot 't vernieuwen van een pakhuis aan de Oude Streek aldaar; aan P. Erilcs tot het anaken van een brug te Barsingerhorn. Door J. Kaper Kz. te Kolhorn is ingevolge de Hin derwet vergunning gevraagd voor het maken van een inrichting tot hetfabriceeren van gepelde boo- nen, waarin 2 electromotoren. resp. voor 1 en 0.4 PK in perceel, kadastraal bekend gemeente Barsinger horn, sectie B. No. 1698. KOLHORN. De ten name van S. Kuiper staande volledige ver gunning voor den verkoop van sterken drank in 't klein voor de gelagkamer en kolfbaan van perceel F 45 alhier is overgeschreven ten name van A. Buis. Kon zijn schoenen met dichtrijgen. Rheumatische pijnen nu volkomen verdwenen. Hier hebt ge h.et voorbeeld van een man, wiens been gezwollen en uiterst pijnlijk was. In één maand waren zijn klachten volkomen verdwenen. Ziehier zijn brief: „U.w Kruschen Salts heeft mij meer goed gedaan dan eenig ander middel. Mijn rechterbeen deed mij steeds pijn, soms meer, soms minder en dat bleef zoo gedurende de laatste 5 jaren. Mijn been was ge zwollen en steeds pijnlijk, maar na één maand Kru schen Salts gebruikt te hebben voelde ik mij een ander mensch. De pijnlijkheid verdween, tegelijk met de zwelling. Voordat ik met Kruschen Salts begon, kon ik mijn schoenen niet dichtrijgen. terwijl ik er nu, na een maand, niet de minste last meer mee heb. Ik schrijf U om U te zeggen, dat ik Kruschen Salts als het beste middel beschouw, dat ik ooit ge nomen heb." G. A. P. Wanneer ge snelle en afdoende verlichting van Uw rheumatische pijnen wenscht, begin clan morgen, of beter nog vandaag, met Kruschen Salts. De 6 ver schillende zouten, waaruit Kruschen Salts bestaat, zorgen door de aansporende werking op lever, nieren en ingewanden, dat urinezuur en andere opgehoopte afvalstoffen, die het bloed verontreinigen en de oor zaak der pijnen zijn, langs de natuurlijke kanalen volkomen uit het lichaam worden verwijderd. Met het wegnemen der oorzaak verdwijnen tevens de pij nen, terwijl tegelijkertijd Uw geheele gezondheids toestand enorm zal verbeteren. Weg de rheumatische pijnen en stralende gezondheid voor één cent per dag. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a f 0.90 en f 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch zoowel als op de buitenverpakking, de naam Rowntree Handels Maatschappij voorkomt. SCHOORL Burgerlijke stand over het 3e kwartaal 1935. Geboren: Gerardus, zoon van Simon Kaandorp en Maria Berkhout, Klaas, zoon van Dirk Leeuwenkamp en Maartje Rol, Jacobus Jannis, zoon van Jannis Ja- cobus Ekkenbus en Janna Wilhelmina Riekwel. Hendricus Adrianus, zoon van Wilhelmus Ooije- vaar en Johanna Alida Kauw, Franciscus Joseph, zoon van Franciscus Kaandorp en llendrica Orij; Peter, zoon van Theunis Vegter en Alida Aldus; Ger ardus Cornelis, zoon van Johannes Delis en Marga- retha Maria Roozendaal; Petrus Franciscus, zoon van Petrus Franciscus Seignette en Cornelia Meereboer; Trijntje, dochter van Pieter Breed en Maartje Dek ker; Foekjc, dochter van Jacob Barf, cri Gerritdina Margaretha Nieuwenhuizen; Trijntje, dochter van Cornelia Jacob Breed en Trijntje Vriendjes. Huwelijken: Nicolaas Alphonsus Ranzijn, 26 jaar, timmerman wonende te Alkmaar en Maria Dekker, 24 jaren, zonder beroep, wonende alhier; Cornelis Jonker, 25 jaren, landarbeider, wonende te W'ar- menhuizen en Maria Elisabeth Louter, 25 jaren, zon der beroep, wonende alhier; Jan Hertog, 27 jaren, kellner wonende te Den Helder en Maartje Bouwen, 20 jaren, zonder beroep wonende te Schoorl; Johan nes Thomas Haakman, 29 jaren, scheikundige, wo nende te Alkmaar en Tannctje van de Garde, 24 jaren, zonder beroep wonende te Schoorl. Overleden: Jan Hendrik Dalenberg, 24 jaar. zon der beroep, wonende te Schoorl, zoon van Simon Pieter Dalenberg en Klaart je- van Licnen, beidon overleden; Catharina Johanna van Wonderen. 7 we ken, dochter van Johannes van Wonderen en Johan na Cornelia Nolten. Neeltie Govers, 68 iaren. zonder beroep, echtgenoote van Pietei Broekhuizen; Corne lis Levendig, 64 jaar, zonder beroep, echtgenoot van Aaltje Stam. LANGENDIJK Weer lager. Men deelde ons mee, dat do omzet aan de veilin gen tot October 1.1. ongeveer een derde gedeelte min der bedroeg dan in het overeenkomstige tijdvak van 1934. Plan-Zeeman. Het comité ter propageering van het plan-Zee man heeft een conferentie gehouden met een ver tegenwoordiger der Rijkscommissie voor Ruilverka veling te Utrecht. Als resultaat hiervan, zoo deelde men ons mee, zal door die Rijkscommissie een gron dige studie worden gemaakt van de mogelijkheden, die zich voor ruilverkaveling openen. Vastgesteld kon reeds worden, dat groote werkobjecten, kan het plan tot uitvoering worden gebracht, bschikbaar zouden komen en mede, dat verschillende verbeteringen kon den worden aangebracht in cultuur-technischen zin. Geen gunstige vooruitzichten voor groen- tenexport naar Duitschland. De gemengde Nederlandsch-Duitsche Regeerings- commissie is dezer dagen bijeen geweest, ten einde de betalingscontingonten vast te stellen, welke zullen gelden voor het vierde kwartaal van dit jaar met be trekking tot den uitvoer naar Duitschland. Men deelt ons mee, dat het resultaat der besprekingen is geweest, dat de betalingscontingenten, vergeleken met die van het derde kwartaal, een vermindering hebben ondergaan, welke verband houdt met de in Duitschland beschikbare deviezen. Dit blijkt ook wel Buenos Aires. (Zuid Amerika). B'ij Naon in de provincie Buenos Aires is een autobus door een trein gegrepen en ongeveer 500 M. meegesleurd. Alle tien inzittenden van de autobus werden gedood. EEN SPOORWEGONGELUK IN DE RAND FJORD, Oslo. In de Rand fjord is tusschen Gcihus en Aamot een trein ontspoord, met het gevolg, dat de locomotief e.n de bagagewagen van een helling stort ten. De machinist was op slag dood, de stoker liep zware brandwonden op en overleed korten tijd na het ongeluk. Verscheidene passagiers werden gewond. Men vermoedt, dat het ongeluk veroorzaakt is, doordat de spoorweg door zwaren regenval was ver zakt. uit het steeds toenemend tekort op de clearing, dat thans reeds tot bijna 38 millioen gulden is gestegen. Daardoor heeft bovengenoemde commissie zich ge noodzaakt gezien, de reeds zoo geringe betalings contingenten voor het laatste kwartaal van 1935 op nieuw te verminderen, zoodat, zijn we goed ingelicht, zij momenteel slechts gemiddeld S0 pet. bedragen van de uitvoerwaarde in 1934. Uit de cijfers van het C. B. voor de statistiek blijkt dat de uitvoer van druiven naar Duitschland in het vierde kwartaal 1934 heeft bedragen 2.4000.000 Kg. ter waarde van f 540.000, die van onze versche groen ten 3.72S.OOO Kg. met een aangegeven waarde van f 225.000 en die van versche appelen niet meer dan 1.709.000 Kg. ter waarde van f 123.000. De Tuinderij, het. officieel orgaan van het Centraal Bureau van de Veilingen in Nederland, heeft reden om aan te ne men, dat dit bedrag, hetwelk abnormaal laag was ten gevolge van den mislukten fruitoogst van verleden jaar, niet als basis is genomen, doch dat het beta lingscontingent voor appelen is berekend volgens de gemiddelde uitvoer der laatste twee jaren. Deze ge middelde uitvoer bedrag 11.270.000 Kg. ter waarde van f 838.000. Moet men zich dus met een betalingscontingent van 80 pet. van het bedrag der uitvoerwaarde van het 4e kwartaal 1934 tevreden stellen, dan volgt daar uit, dat de uitvoer naar Duitschland in de 3 laatste maanden van dit jaar slechts zal kunnen geschieden tegen dezelfde of nog lager prijzen dan in de laatste maanden zijn gemaakt, wil de export althans zoo groot mogelijk zijn. Het betalingscontingent voor versche groenten is absoluut onvoldoende om den exoort behoorlijk te financièren, zoodat de tuinbou wers goed zullen doen niet al te groote verwachtin gen te bouwen op de omstandigheid, dat in Duitsch land de oogst is tegengevallen en men onze groenten dus wel noodig zal hebben. Het „stip." Naast de verschillende tegenslagen, die den tuin bouw troffen door luizenplaag en koolziekton, is er thans nog een andere bijgekomen. Het „stip" ver toont zich n.1. in verschillende partijen kool. De bla deren zijn daarbij met zwarte stippen bezet, welk ver schijnsel meestal erger wordt naarmate de bladeren dieper liggen. Voor den handel is deze kool zoo goed als onbruikbaar. OUDKARSPEL. OPENING BAZAR. Vrijdagavond had do officieele opening plaats van de bazar van „D.T.S." en „Caecilia". Een groot aan tal personen was aanwezig, waaronder ook een aan tal raadsleden. De heer A. Ootjers, voorzitter van D.T.S., heette de talrijke aanwezigen hartelijk welkom. Voorzitter hoopte, dat als men straks binnengaat, men tevreden zal zijn over hetgeen tentoongesteld en ten verkoop aangeboden wordt. Een bijzonder woord van dank richtte spr. tot den vertegenwoordiger van de fa. Holsmuller, welke firma zoo welwillend is geweest voor de inrichting van den theetuin te zorgen. De baten van den theetuin zijn beschikbaar gestéld voor de bazar. (Applaus.) Nog voerden het woord de vertegenwoordiger van de fa. Holsmuller, wien het een genoegen was hier den theetuin te hebben mogen inrichten. Spr. hoopte dat het doel van deze bazar, de stijving der kassen van beide vereenigingen bereikt mag worden. De heer C. Borst Pz., gemeenteraadslid, noemde het een treurig verschijnsel, dat vereenigingen op cul tureel gebied, op deze wijze hun bestaan moeten zien te rekken, terwijl op andere plaatsen zooveel geld beschikbaar gesteld wordt voor vreeselijke doeleinden 't Is een bewijs dat wij in 'n treurige maatschappij le ven, waarvoor echter eenmaal een andere maat schappelijke samenleving in de plaats zal ko men. Daarna werd de bazar door allen bezichtigd. Het geheel geeft een keurigen aanblik. Het tooneel is in gericht als theetuin, in het midden van de tooneelzaal is een groote verkooptafel gearrangeerd, terwijl aan de kanten de verschillende attracties, zooals vlieg- bomsport (buitengewoon populair tegenwoordig), schiettent, sigarenstalletje, etc. etc. zijn opgesteld. "Er bestaat volop gelegenheid zich op allerlei manieren te vermaken met deze attracties en in de balzaal. Er zijn koopjes te halen. Het zal de bazar niet aan be langstelling ontbreken. NOORDSCHARWOUDE. Voor den a.s. Nationalen tooneel wedstrijd bestaat zooveel belangstelling, dat. het erin te zien is. dat „Concordia" geheel uitverkocht zal geraken. Als eerste mededingende vereeniging zal optreden de vereeniging „Jacob van Lonnep" te Haarlem uit wiens midden een commissie de zaal heeft bekeken en wij vernemen dat zoowel de lokaliteit alsmede het tooneel hun verwachtingen verre overtrof. BLOEMBOLLENVEILING VEREENIGING WEST-FRIESLAND, TE BOVENKARSPEL. Voor de veiling van 9 dezer was nog een kleine hoeveelheid leverbaar aangevoerd en een flinke hoeveelheid plantgoed. De prijzen van bet plant goed waren als volgt: Artus 2. Albina 75. Allard Pierson 16, Brilliant Star 4016. Bartigon 13—22. Clara Butt 5—10, Coul. Cardinal 5—16, Cram. Bril- lant 810. Chrysolora 12. Couronne d'Or 38, Crocua Walther Scott 17, Agnes 7—11. Goudlaken 2. geel 2, blauw 6, Duc de Berlin 10—13, Electra 14. Euterpc 11, El Toreador 30, Fortuna 19. Flamingo 5—S, Farnc. Sanders 14, Fred. Moore 7. Generaal de Wet o5-<>5. Gele Prins 15. Gladiator 3. Herm. Schlegel 38, Hobbema 10. Ingl. Yellow 5—8, Ibis 11—19, Iris Wedgewood 3—8, la Reine 2—5. la Reine Mnx 15—22 la Precieuso 15. Lil. Tenuifoliiim 32. Murillo 3—8. Mr. v. d. Hoef 22. Moore 9. Marécha! Niel 85. Mata dor 6. Ohio 5—11. Prosperity 39, Peacn Blossom 1128. Picotee 4. Pr. of Haarlem 912. Pr. van Oostenrijk 26. Queen Flora 7, Rose la Reine 8. Rev. ^.whank 5—9. Rose Precose 4S—-50. Rijzende Zon •0—34. Rose Luisante 15. Scarlet Duc 13—26. Sun- 'ew 11. Scarlet Cardinal S0. Theeroos 13. Victoir» TOliveira 17. Vuurbaak 1:3—20. Verm. Brillant 28, Will. Copland 2—26. Witte Zwaan 15. Will. Pitt 20—26, Witte Joost 9. Witte Valk 28. Alles in cen ten per K.G. Groote partij hooi en graan in de vlammen opgegaan. Te levende have gered. Vrijdagmorgen is de boerderij, bewoond door den heer P. Blom, waarvan eigenaar is de heer Jac. Vel, tot den grond toe afgebrand. De brand brak omstreeks 5 uur uit, juist toen de heer Blom bezig was met melken. Uit de hiervoor gebezigde schuur zag hij plotse ling, dat de vlammen cn rook uit zijn woning ramen te voorschijn kwamen. Aan blusschen viel niet te denken; de onmiddellijk gewaar schuwde brandweer kon met de handbrand spuit gewapend, slechts een schuur behouden. Een groote partij hooi en graan ging verloren. Naar wij vernemen dekt -verzekering de schade. Omtrent de 'oorzaak tast men in het duister. De levende have kon geheel in veiligheid gesteld worden. DEN HELDER Donderdagmorgen omstreeks half tien heeft zich boven Den Helder een wolkbreuk ontlast. In een korte spanne tijds viel zoo'n enorme watermassa, dat dc riolen het onmogelijk konden venverken. De meeste straten stonden dan ook geheel blank en het water drong door tot in vele huizen. Het ergste was de Laan er wel aan toe. Dit was des te opmerkelijker, omdat hier in het voorjaar een geheele nieuwe rioleering was aangebracht.. Thans bleek deze niet voldoende capaciteit te bezitten, want toon elders de straten al weer begaanbaar waren, liep mop hier tot aan de enkels in het water. D jeugd heeft echter genoten; zij bedacht zich geen oogenhlik, trok terstond schoenen en kousen uit en waande zich minstens in Scheveningen. Ook maakte zij zich op verschillende manieren verdien stelijk. Een petroleumventer zag op een gegeven oogenblil geen kans meer om zijn wagentje „op het droge te brengen" en vluchtte ijlings. De jeugd evenwel brach' de drenkeling spoedig op een begaanbare plaats. De bevolking heeft het waterballet nogal gemor del ijk opgenomen. Van gemeentewege werd, waai noodig, zoo vlug mogelijk hulp verleend door het zenden van een aiho met. zuiginstallatie, die volgeloo pen gangen en kelders in één teug weer droog leg de. Portret-Atelier JAC. DE BOER Keizerstraat - DEN HELDER HOOGWOUD Woensdagavond vergaderde op het gemeentehuis, onder voorzitterschap van den Burgemeester. het plaatselijk Crisis-comité, Alle leden waren aanwe zig. Er is een vacature door vertrek van d'en heer T. Drost. Besloten werd aan den heer L. Bos te Aarts woud te vezoeken in diens paats zitting te nemen. In verband met de opheffing van het Nationaal Crisiscomité besloot het Comité toch zijn werk zaamheden te blijven voortzetten. De Voorzitter wees er op. dat de nood op het oogenblik in deze gemeente het grootst is bij de kleine tuinbouwers en veehouders en bij den Middenstand. De werkloos heid is op dit oogenblik hier niet zoo erg groot, zoo dat nu voor de werkloozen in het algemeen geen bijzondere maatregelen behoeven te worden getrof fen. Het Comité besloot op het einde van deze maand nog een beroep te doen op den weldadig heidszin van de ingezetenen. Er zullen in de ge meente circulaires worden verspreid, die door leden van het Comité zullen moeten worden opgehaald. Verder zullen de speldjes ten verkoop worden aan geboden. Uit het financieel verslag bleek, dat er een klein nadeelig saldo was. De werkzaamheden, die door het dag. bestuur waren verricht, werden goed gekeurd. Na rondvraag volgde sluiting. W I E R I N G E R De Winkelweek. De weersgesteldheid hij het verdere verloop der Winkelweek was wel buitengewoon slecht. Waren het Dinsdag en Woensdag, dat de regen parten speel de, Donderdag bracht de storm nog meer tegenwer king. Des avonds werd het wat heter. De muziek- vereeniging „Harmonie" was toen paraat en maakte een rondgang door het dorp, verlicht met fakkels. Deze ongewone fantastische verschijning bracht nog heel wat publick op de been. Drommen menschen volgden in gesloten gelederen de muzikanten. De gooiavonden worden druk bezocht. De uitslag der dagprijzen zijn als volgt Woens- c'ag j.1. 1. C. de Haan, Den Oever f 20 met 9996 p., J. Westren, I-Iaukes f 10 met 9989, 3. Jb. Smit Jnz. liippolytushoef, f 5 per 9988; 4. P. Spaander, Den Cever, f 2.50, met 996S: 5. J. Hegeman, Hofstraat Den over, f 2.50, met 9966; 6. P. t. Bokkel, Hippolytus- 1 ->ef, f 2.50, met 9934; Donderdag: 1. wed. Heyblok, Haukes, f 20, 2. W. Wijngaarden, Den Oever, f 10, 3. Mej. Tr. Lont, W. Klief, f 5; 4. S. Koorn JVz., Den Oever, f 2.50; 5. Jac. Tijsen, Den Oever, f 2.50; 6. M. Smit, Slootdorp f 2.50.

Schager Courant | 1935 | | pagina 7