Scha gen-nieuws. Maandag 14 October 1935. SCHAGER COURANT. Tweede Blad. No. 9828 Berger Sportvereeniging. DIVERSEN. SPORT VAN ZONDAG SCHAGEN 2—M.L.D. 1, 2—8. Schagen 2's depressie duurt voort. De arbiter laaide volkomen. Dit nieuwe seizoen heeft Schagen 2 nog geen ■winstpunten gebracht. Ook nu moest zij de meer deren in de bezoekers erkennen. M.L.D. verdiende de overwinning volkomen; zij was technisch stuk ken beter clan de thuisclub en speelde veel geest driftiger. Men moet echter ook niet uit het oog ver liezen dat scheidsrechter Koedooder verscheidene ma len de Luchtvaartmenschen een handje hielp door do gekste beslissingen te nemen. Na afloop hebben wij het 'bonclsbestuurslid, den heer Van Ketel eens gevraagd hoe het toch komt dat dergelijke arbiters tweede klas wedstrijden krijgen te fluiten. Het ant woord luidde: „Wij als bondsbestuursleden hebben den heer Koedooder verschillende wedstrijden in an- 1 dere plaatsen zien leiden en vonden hem toen een goeden fluittist. Vandaar dan ook dat hij deze wed strijden krijgt te leiden.'' Het eigenaardige is echter dat de arbiter juist al tijd in Schagen bijzonder slecht is en meestentijds hot spel der Spartanen dermate af gaat breken dat bij voorbaat reeds een doelpunt ten doode is opge schreven. Deze wedstrijd heeft de heer Koedooder dan ook bijzonder slecht geleid. En vooral toen hij den speler Slikker van het veld wilde zenden leek het nergens naar. Heeft de heer Koedooder om de een of andere reden soms iets legen Schagen? La ten wij hem dan den raad geven geen wedstrijden meer te leiden, waarbij Schagen's elftallen betrokken zijn. Over den wedstrijd het volgende. Wanneer om 2 uur de heer Koedooder de aanvoerders bij zich roept en M.L.D. de toss heeft gewonnen zien we de elf tallen zich als volgt opstellen. Schagen 2: Everts, Slikker, Boon, Jb. Molenaar Breebaart, P. Boontjes, H. Veenstra, Weeland, Bier steker, J. Paulusma, Dekker. M.L.D.: Doolaart, Pauwens, Tiemersen, Maarsen, Schapenkotter, De Heer, v. Heems, Hooijberg, Geurta v. d. Lugt, Rinderman. Direct na den aftrap door Biersteker zien we een uitstekenden aanval van Schagen 2. Jb. Dekker geeft een sublieme voorzet, welke door te ver achterblijven van het binnentrio op niets uitloopt. De direct daar op volgende aanval van M.L.D. heeft succes. Slikker treuzelt even te lang met wegwerken, waarvan men gebruikt maakt de leiding te nemen, 01. Zoo heeft dan Schagen 2 reeds in de eerste minuten een ach- stand van 10. Het spel van M.L.D. is zeer vlug en hun voorhoede is bijzonder gevaarlijk, doordat elke voorhoedespeler een goed schot kan geven. Het is wederom Dekker, die een uitstekende voorzet geeft. Veenstra laat. den bal tegen zich aanvallen,, waarna deze naar clen vrijstaanden Biersteker rolt, die vallende de gelijkmaker scoort, 11. Deze gelijkmaker baat echter zeer weinig, want weinige minuten later volgt na goed spel van den M.L.D.-spil een pass naar zijn vrijstaande linkervleu gel. De voorzet wordt door Boon misgekopt, waar door de M.L.D.. rechtbinrien geen moeite heeft van dichtbij keeper Evert.se opnieuw te passeeren, 1—2. Het spel van M.L.D. is bijzonder goed en het blijft zeer productief. Hun halflinie steunt uitstekend, wat telkens de voorhoede in staat stelt schoten af te vu ren. De luchtvaartmenschen vallen steeds weer op nieuw aan. Schoten vliegen rakelings naast of over. Het is een poosje een waar bombardement op het Schagendoel. Een voorzet van den M.L.D.-linksbuiten wordt in eenen gloeiend hard ingekogeld 13. Wei nige oogenblikken later is het opnieuw deze vleu gelspeler, die scherp voorzet. En weer wordt keeper Everts door een hard en zuiver gericht schot gepas seerd, 14. Er is thans pas een kwartier gespeeld en als het zoo door gaat dan krijgt Schagen 2 met net zooveel klop als ze maar hebben wli. Maar aan alles komt een eind en zoo ook aan het overwicht van M.L.D. Schagen 2 begint er beter in te komen. Eeni- ge malen achtereen krijgt Weeland een paar mooie kansen, doch door te lang treuzelen gaan deze ver loren. Niet alleen hij, doch ook de andere voorwaart- sen leden aan dit euvel. Er zat een zekere matheid in 't spel van Schagen 2. In het veld zijn ze niet de mindere, doch op het kritieke moment doortastend op te treden, dat kunstje verstaat de Schagen voor hoede niet. Neen, dan M.L.D., van elke geboden kans maakte men gebruik om te schieten. Het is hun linksbuiten, die het vijfde doelpunt op uitstekende wijze scoort, 15. Weinige oogenblikken later ko gelt dezelfde speler tegen de lat. De bal wordt door den steeds nog met overleg spelende Boon naar Bree baart gespeeld. Deze kan op zijn beurt den bal niet houden en geeft hem. aan Molenaar, die een goede pass aan Veenstra geeft. Een voorzet van hem weet Biersteker te onderscheppen en meteen aan den vrij staande Dekker door te geven. Als een haas gaat Dekker er vandoor en verkleint met een goed schot via keeper Doolaarts handen den achterstand, 2—5. Kort hierop is het rusten. Na de rust begint Schagen 2 uite en ander vaatje te tappen. Weliswaar krijgt door een fout van Slik ker M.L.D. de eerste kans, doch als die is overge- kopt, komt Schagen 2 aan het woord. Maar het baat thans niets. Talrijke malen is het de scheidsrechter die elke aanval op het M.L.D. doel voorkomt door vroegtijdig voor vermeend buitenspel te fluiten. Ecnige malen was het zelfs zoo sterk dat de geheele achterhoede van M.L.D. er nog was toen buitenspel werd geconstateerd. Dergelijk fluiten is toch zeker uit den booze. Een ver schot van Biersteker stopt Doolaart uitstekend. Weeland loopt toe en had bijna succes. De bal springt echter juist via zijn rug over de lat. Een snelle uitval van M.L.D. brengt den mid denvoort geheel alleen voor Everts. Deze loopt op tijd uit en voorkomt daardoor een zeker schijnend doelpunt. De bal wordt nu naast geschoten. Achter eenvolgens zien we Paulusma en Weeland eenige mooie kansen om zeep brengen. Uit een daarvan be landt de bal bij Maarsen, deze ziet den rechtsbuiten Rinderman geheel vrij staan. Een goed geplaatste bal en' Rinderman is doorgebroken. Een voorzet en v. d. Lugt scoort 26. Hierna krijgen we dat de heer Koedooder om de een of andere reden de Schagen speler Slikker uit het veld wil zepden. Deze is zich eefhter niet bewust iets gedaan te hebben en protesteert zeer terecht bij den arbiter. Deze houdt echter voet bii stuk en blijft er op staan dat Slikker hot veld zal veria ten. De aanvoerder wordt er echter niet in gemoeid, wat oorzaak is dat, de Voorzitter van Schagen zich er mee gaat bemoeien. Het publiek hoort dit ook en dan is het gaande. Verschillende woorden worden naar het hoofd van den arbiter gezonden die zulks toch zeer zeker aan "zich zelf heeft te wijten. De wedstrijd die op zeer sportieve en aangename wijze door heide partijen wordt gespeeld krijgt nu het. ka rakter van „nuja, wij mogen niets, dus laat M.L.D. maar gaan". Het is verkeerd, maar het zit erin opge sloten. Het aardige partijtje voetbal is erdoor ver knoeid. M.L.D. blijft echter ook thans productiever dan Schagen en maakt er nog twee doelpunten bij, 28. Het is jammer dat 'n scheidsrechter een derge lijke mooie wedstrijd door zijn optreden gaat beder ven. SCHAGEN A—HELDER B. 3—3. In de morgenuren speelde Schagen a tegen het sterke Helder b. Met de rust. hadden de geel-zwarten een 3—0 achterstand. Na de rust heben ze echter 'n uitstekende partij voetbal laten zien. De rollen wa ren toen geheel omgekeerd. Ook Schagen a wist 3 maal den Helder keeper te passeeren, zoodat het einde kwam met gelijken stand 33. SCHAGEN 1 HELDER E, 2—4. Schagen b heeft het dezen middag niet tot een overwinning mogen brengen. R. van Haren had men in het doel gezet. Somtijds heeft hij aardig werk gedaan maar voor een keeper moet men toch even meer kijk op de ballen hebben. De verhouding zou beter een kleine overwinning voor Schagen b geweest zijn. Het lot heeft echter anders beslist en zoo wonnen de witjes dan tenslotte met 42. De scheidsrechter, de heer J. Anneveldt, leidde beide wedstrijden op kalme en soliede wijze. CALLANTSOOG I—SCHAGEN 3, 4—1. Schagen 3 heeft het in de badplaats Callantsoog niet kunnen redden. Met 41 moesten ze de meer derheid erkennnen van deze kustbewoners, die thans een zeer aardig elftal schijnen te bezitten. SCHAKELS 1—HOORN 2. 1—1. Schakels 1, het elftal van de plaatselijke Sport bond van den N.A.S.B. speelde in Anna Paulowna tegen Hoorn 2 uit de plaats van dien zelfden naam. Het Schakels-elftal is bij verleden iaar vergeleken aardig veranderd. Niet dat nu juist met andere spe Iers wordt uitgekomen; maar de onderlinge plaat sen zijn verwisseld wat o.i. nu juist niet een verbe tering lijkt te zijn. O.i. voldeed de oude opstelling stukken beter dan de-tegenwoordige. De uitslag 11 geeft de verhouding goed weer daar geen der beide partijen de overwinning had verdiend. De goal voor Schakels werd door de goed spelende G. Rempt ge scoord. HOLLANDIA 1—S.R.C. 1, 2—0. Onze plaatselijke R.K. voetbalvereeniging S.R.C. trok naar Tuitienhorn om aldaar Hollandia 1 te bestrij den. Tegenwoordig speelt het S.R.C. elftal in de d.erde klas. R.K. Voetbalbond. De geheele wedstrijd is het S.R.C.elftal in de meerderheid geweest, doch doelpunten kon men niet maken De rust ging in met blanco stand. Na de rust demonstreerde de S.R. C.-voorhoede hoe men geen doelpunten moest ma ken. De achterhotde was aardig op dreef maar kon ten slotte niet langer volhouden. Keeper Sprenke ling werd dan ook tweemaal gepasseerd. Een daar van leek ons in zuivber buitenspel positie gemaakt. Merkwaardig is dat S.R.C. voor Bekerwedstrijden altijd veel beter speelt dan voor de competitie. Als ze aan bekerwedstriiden meedoen, ook al spelen er tweedeklassers, dan brengen ze meest altijd den eer sten prijs mee naar Schagen, Voor de competitie ver liest men geregeld. Hoe zit dat heeren? Kan dat niet een beetje anders? We verwachten de andere week zeer zeker een overwinning. Er werd gespeeld in de volgende opstelling: C. Sprenkling. C. Stam. P. de Ruijter, N Groot. A. Ploeger, P. Stam. F. Koo- men, J. van Stralen, F. Deutekom, A. Berkvens, H. Deutekom. Een goede dag voor de Berger club. De adspiranten winnen 's morgens en het eerste elftal in de middaguren. Zeven punten uit vijf wedstrijden. Ongetwijfeld was het gisteren een goede dag voor de Berger Sportvereeniging. Immers, het eerste elf tal toonde in een spannenden, opwindenden strijd tegen K.F.C. 4, dat het nog in de „running" voor het kampioenschap wenschte te blijven. Met een be nauwde, zwaar bevochten 32 overwinning haalde B.S.V. de puntjes binnen en heeft nu 7 punten uit 5wedstrijden. Voor de rust was de thuisclub uitgesproken in de meerderheid en drukte die meerderheid uit door een enkel doelpunt door Ilug Fillet gescoord uit een vrijen schop van verren afstand. Het schot was ech ter zoo hard, en zoo zuiver gericht, dat de K.F.C. doelman geen schijn van kans had. Het geheele elftal speelde in de eerste helft uitstekend en al paste de middenlinie nog te veel de verdedigende taktiek toe, dit werd weer goedgemaakt door de voorhoede, waarvan de binnenspelers steeds den bal weer op haalden, om dan met snelle aanvallen over de ge heele linie het K.F.C. aohtertrio te bestoken. Maar de achterhoede der Koogers bleek yan uitstekende kwa liteit te zijn en hoe de B.S.V. voorwaartsen ook zwoegden, er was geen doorkomen aan. Maar ook aan den anderen kant stond een ach terhoede die volkomen voor haar taak berekend was en de K.F.C. voorhoede geheel in bedwang hield. Jan de Moor in 't doel kreeg dan ook zoo goed als niets te doen. In de tweede helft veranderde het aspect geheel. In het eerste kwartier ging het nog, maar toen kreeg B.S.V. plotseling een onverklaarbare inzin king. Van de voorhoede ging niet de minste kracht meer uit. De middenlinie faalde volkomen. Het re gende hoekschoppen op het B.S.V. doel en Jan de Moor moest herhaaldelijk ingrijpen. Iets, wat hem intusschen prachtig afging. Dat de gelijkmaker in de lucht zat, voelde een ieder en die kwam dan ook na een snellen open aanval der Koogers. Misschien had de Moor door snel uitloopen het doelpunt, dat uit dezen aanval werd geboren, kunnen voorkomen, doch vergeten mag niet worden, dat het feitelijk bij verrassing kwam en de B.S.V. doelman heeft zoo veel goeds gedaan, dat niemand hem hierover hard kan vallen. Eerlijk gezegd, gaven we toen niets meer voor de B.S.V. papieren; vooral ook omdat steeds op rechts werd gespeeld en Cor Kroon, die in den aanvang goed begonnen was, er daarna heel weinig meer van terecht bracht. En uist toen kwam 't psy chologische moment in den strijd, en 't was diezelf de zwakke rechtsbuiten, die de indirecte oorzaak ervan was, dat de balans plotseling oversloeg in het voordeel van B.S.V. Ab van den Berg speelde den bal vrij voor Kroon, deze rende langs het lijntje. Gaf een wiskundig zuiveren voorzet, Arie Rampen zwenkte snel naar binnen en met een pracht van een kopbal, onhoudbaar voor den doelman, gaf hij de thuisclub opnieuw de leiding. Groot gejuich in het kamp van B.S.V.; verslagenheid bij de gasten. En ziet, toen ineens ging het weer beter. Piet Beeldman speelde een zoo soliede partij op de back- S.R.C. JUN—VIOS JUN. 2—4. De S.R.C. Jun. konden het ook al niet tot een over winning brengen zoodat geen der voetbalelftallen der Schaeer vereeniging het zoet. cler overwinning heeft mogen smaken. Wel gaven de kleine kraaien goed nartii maar VIOS speelde beter en verdiende de overwinning dan ook volkomen. plaats, dat er geen doorkomen aan was en ook de middenlinie kwam er weer ineens in. Jaap Tuin itreeg de kans van den dag, toen Rampen hem den bal op vrij veld voor de voeten speelde. De keeper bleef kalm staan, maar Jaap schoot helaas naast. Geen vijf minuten daarna kreeg hij precies dezelfde kans en nu benutte hij haar op onberispelijke wijze. Toen dachten we B.S.V. in veilige haven, doch een strafschop, toegekend tegen van Diepen, wegens duwen in den rug 1een veel te zware straf naar onze meening bracht vijf minuten voor het einde den stand nog op 3—2, waarmede, onder angstige spanning der vele toeschouwers het einde kwam. B.S.V. heeft een mooien wedstrijd gespeeld met Beeldman, van Diepen, Min, Fillet en Rampen als uitblinkers ditmaal. Te Schoorl wonnen de a adspiranten zeer ver diend met 3—0 van Schoorl a. In de thuisclub was het feitelijk alleen de spel Selhorst, die gevaarllijk was, de rest maakte een zeer matigen indruk. B.S.V. a speelde een vlotte partij en er werd veel minder door de voorhoede gepingeld, vooral Jan Eriks had er gister het oog goed in. Eindelijk dan eens weer herkenden we hem als den tacticus bij uit nemendheid. Hij speelde o.i. gisteren zijn besten wedstrijd van het seizoen. Maar ook Wim Nap was heel wat beter dan de vorige week en kan zich zoo spelende een plaats in het a-elftal zeker veroveren. Aanvoerder Kuipers hield nu z'n plaats en dit kwam aan het geheel ten goede. Dick Oosterling, daartoe door den handigen Nielc v. d. Berg in staat gesteld, maakte twee fraaie doelpunten en Hans Busselman, voegde er nog een prachtig goaltje bij. Louis Dames als invaller doelverdediger, was zeer behoorlijk. Trouwens,, de geheele ploeg speelde een mooi partijtje voetbal. Bravo, jongens! Overschrijving. Gevraagd: M. Kooi van Succes naar Flevo; M. Roos van J.V.C. naar Held. Boys; J. J. T. Zweet van Hollandia naar Sneek. Verleend: S. Winnubst van M.F.C. naar Haarlem; D. Schaddenhorst van Alcmaria naar M.V.V.; G. J. H. Pijpers van Texel naar Union. (Sp. kr.) Ingetrokken overschrijving. R. Hooiveld van Aartswoud en A. Venema van M.F.C. hebben hun overschrijvingsaanvrage naar Flevo, aldus het Alg. Sp., ingetrokken. Straffen. De K.N.V.B. strafte, aldus de Sp.kr., voor zes ach tereenvolgende wedstrijden de Beverwijk-speler Markx wegens vechten met een tegenstander en den Zaandijk-speler J. Müller voor twee wedstrijden we gens gevaarlijk spel tijdens den wedstrijd Zaandijk Beverwijk. De N.H.V.B. heeft, naar het Alg. Sp. besloten naar aanleiding van HRC 7Watervogels 3, J. Been, lid van Watervogels, wegens beleediging van den scheids rechter te straffen met twee wedstrijden schorsing. Promotieregeling. De gepubliceerde promotieregeling van 1 D (N.H. V.B. behoeft verbetering welke de N.H.V.B. zelf aanbracht. Als de kampioen van 1 D promoveert naar den K.N.V.B., spelen nummer laatst van 1 D en num mer 1 en 2 van 2 F een geheele competitie om 2 plaat sen in 1 D. Promoveert de kampioen van 1 D niet dan speelt nummer laatst van 1 D aléén met de kampioen van 2 F om één plaats. Scheidsrechter. De N.H.V.B. deelt officieel mede dat scheidsrechter Annijas bedankt heeft. ALCMARIA—ZEEBURGIA. 3—3. Een wedstrijd, die eindigde met een uitslag, die in geen enkel opzicht de verhouding weergeeft. Want de thuisclub heeft heel wat meer gekregen, dan haar toekwam. Wel is waar mocht voor de rust af en toe worden gesproken van een overwicht van Alcmaria, maar het tweede gedeelte heeft zich ongeveer van het begin tot het einde afgespeeld voor het Alkmaarsche doel en onze withemden kunnen meer dan tevreden zijn, dat het bij drie goals van Zeeburgia is gebleven. Het was één doorloopende druk op het heiligdom van de gastheeren en de achterhoede, die al bijzonder slecht op dreef was, scheen met machteloosheid gesla gen en niét in staat den bal ver naar voren te krij gen. Daarbij kwam, dat ook de verbindingsman De Jong er niet veel van terecht bracht. Ten slotte werd het van de zijde van Alcmaria een doelloos wegtrap pen, met het gevolg, dat de bezoekers telkens en tel kens weer kwamen opzetten. De middenlinie, die zeer hard heeft gewerkt, werd door het falen der achterhoede te veel gedwongen tot verdedigen en liet zich blijkbaar meesleepen door het geschokt moreel der verdediging. Want ook hier was tenslotte van plaatsen niets meer te bespeuren. Zee burgia speelde zeer technisch en hier tegenover had Alcmaria iets beters kunnen en ook moeten zetten. Het leek ons of onze stadgenooten het hoofd niet koel hielden. En zoo beperkten de bedreigingen van Alcmaria zich tot heel enkele, op zichzelf soms niet ongevaar lijke aanvallen, die echter alle op niets uitliepen. Vermoedelijk werd de voorhoede door het zeer wei nige werk, wat ze te doen kreeg, bovendien wat moe deloos en gedeprimeerd, wat zich af en toe uitte in onbesuisd spel. De wedstrijd. Het begin is een wederzijdsch verkennen. Na 4 minuten kreeg Plas een corner te nemen, die evenals verschillende latere onvoldoende werd behandeld en na 7 minuten scoorde Alcmaria uit dui delijke buiten-spel-positie, zoodat het punt terecht werd geannuleerd. Eindelijk na ongeveer een kwartier zet Plas voor, de bal wordt even heen en weer getrapt, komt bij Gerritsen, die dicht bij het doel staat opgesteld en met een hard schot aan Alcmaria de leiding bezorgt. Lang heeft de thuisclub er geen pleizier van. Want onmiddellijk na den aftrap door Zeeburgia gaat het leer op het Alkmaarsche doel af, in de verdediging klopt het niet, de bal lag op een oogenblik gewoon voor het wegtrappen en vóór spelers en publiek nog bekomen zijn van de opwinding, veroorzaakt door het zoo even gescoorde doelpunt voor Alcmaria, is de stand gelijk. Enkele minuten later zien we Zeeburgia een pracht kans missen, totdat als ongeveer 22 minuten is ge speeld, Plas in het strafschopgebied op ongeoorloof de wijze wordt aangevallen. De penalty door Gerrit,- se genomen, was binnen het bereik van den keeper, deze wierp er zich op, maar door de groote kracht die er achter zat, boorde de bal zich onder hem door en het was 21 voor Alcmaria. Onze Sportparkbewoners komen nu geleidelijk iets in de meerderheid, waarbij we enkele uitstekend af gewerkte aanvallen konden noleeren. Groot was deze meerderheid echter niet, want ook de bezoekers ble ven gevaarlijk. Ten slotte was het, ongeveer 10 minuten voor de rust Homan, die den bal toegespeeld kreeg, deze, pre cies op de lijn van het strafschopgebied een oogen blik wist vrij te maken en met een hard schot den voorsprong van onze stadgenooten vergroot. De restcerende minuten brachten geen verandering meer, al ontsnapte Zeeburgia's doel enkele malen op hoogst gelukkige wijze aan een nieuwe doorboring en zoo kwam dus de rust met een nuttige 31 voor sprong van AIcmarianen. De tweede helft. Dat het geen geslagen Zeeburgia was, dat na half time het veld betrad, weten we al reeds. Integendeel. Het was een ploeg, die alles op alles zette en die een spel ontwikkelde, waardoor Alcmaria blijkbaar geheel werd overdonderd. Direct na den aftrap namen ze reeds het initiatief in handen en hun moed kon slechts worden aange wakkerd. toen Bijlsma 3 minuten na het begin van de tweede helft een fout beging en de achterstand op uitstekende wijze werd vex'kleind tot 32. De gasten zetten nu alles op alles en hun veld werk stak voor de geheele rest van den wedstrijd huizenhoog boven dat der thuisclub uit. Hoe langer hoe meer moest die zich tot verdedigen bepalen en de vraag scheen slechts, hoeveel punten Zeebur gia nog zou kunnen maken. Dat het bij één bleef, lag stellig niet aa.n het goede spel der Alkmaarsche verdediging Het eenige gebrek, dat in deze periode het Zeeburgia team aankleefde, dunkt ons de te ge ringe productiviteit van de voorhoede. Doch we mo gen er wel aan toevoegen, dat de traditioneele pech van Alcmaria stellig tot het verleden behoort, want met een weinig geluk voor de bezoekers had de uit slag zeker 36 kunnen zijn. Het moreel van onze stadgenooten scheen steeds verder te dalen, vooral dat der achterhoede. In 't bij zonder scheen Ooms, die voor de rust uitstekend werk had verricht, het wel te willen gelooven. Zijn falen was bijna volkomen en hij spreidde een lauw heid en een futloosheid aan den dag, als we dat ln de ploeg van Alcmaria dit jaar nog niet hebben ge zien. Daar kwam bij, dat Oudes na half-time buitenge woon slecht uittrapte. Sommige zijner ballen kwa men niet verder dan tot op het vierde van het veld, waardoor hij er mede schuldig aan is, dat het spel zoo moeilijk naar de voorhoede kon worden ver plaatst. Bij de enkele uitvallen van Alcmaria bevielen ons vooral Gerritse en v. Wieringen. Ook Homan deed soms goede dingen, maar als verbindingsman tegen de fanatiek spelende, goed combineerende en uit stekend koppende Zeeburgianen scheen het tempo hem af en toe wat te snel. Dat koppen van Zeebur gia! Daaraan kunnen de AIcmarianen behalve de Grand nog een lesje nemen. Ook de Sportpark- bewoners kopten af en toe, maar het haalde niet bij hetgeen de bezoekers ons in dat opzicht lieten zien. Dat was af! Na 25 minuten werd een goal van Zeeburgia te recht geannuleerd wegens buitenspel, maar het was uitstel van executie. Nog geen minuut later had Oudes het nakijken, toen de bal tusschen Ooms, Lengers en Bijlsma door, die alle drie op de doellijn stonden, en van wie één hem o.i. gemakkelijk had kunnen wegtrappen, in het doel belandde. Er waren nog 20 minuten te spelen. En de druk van Zeeburgia bleef aanhouden. Het publiek heeft de rest van^ den wedstrijd in opwindende spanning ge zeten. Waardoor er geen goals meer kwamen? We weten het niet. Want bij Alcmaria bleef het hope loos zeuren. Even voor het einde zagen we de Jong zoo waar nog vlak naast koppen en toen floot de scheidsrech ter ophouden. Het was een gelijk spel geworden, waarmee Alcmaria meer dan tevreden kan zijn. Waaraan het lag bij Alcmaria? Waarom het niet wilde vlotten? Voornameliijk door, men mag wel zeggen, het fa len van de achterhoede na de rust. Die kan.het stuk ken beter, maar dat heeft ze vandaag niet getoond. Spelend op de wijze, die vandaag in de tweed helft van den wedstrijd werd gedemonstreerd, is ze te zwak om Alcmaria er bovenop t.o helpen. Het spreekt vanzelf, dat het uitvallen van Jongmans een handi cap is. Ook wanneer die als doelman zijn feilen had, kan men begrijpen, dat het achtertrio zich op elkaar had ingesteld en een verandering is dan gemakke lijk van nadeeligen invloed. Maar dat behoeft zich •niet uit te werken, zooals vandaag het geval is ge weest. De technische commissie heeft, zooals we tot groot genoegen konden vaststellen, het moreel ln de voor hoede geheel hersteld. Ze zal zich nu met de ver dediging moeten bezig houden!

Schager Courant | 1935 | | pagina 5