K.N.V.B. SUCCESHELDER. 0—3. Deze thuiswedstrijd Is voor Succes weer op een ne derlaag uitgeloopen. Het schijnt inderdaad, dat S. zijn beste spel op vreemd terrein speelt. Helder daar entegen beschikt over een prima elftal, wat weliswaar op Wieringen een tamelijk ruwe partij te zien gaf. Vooral het eerste kwartier waarin ze haar eerste doel punt scoorde, was liet buitengewoon forsch. De vrije schoppen waren niet van de lucht, later werd het iets beter, mede doordat de scheidsrechter begon in te grijpen. Om 2 uur liet scheidsrechter K. Winter van Zaan dam beginnen. Het was ideaal weer en het Succes terrein was door een massa supporters bezocht. Ook uit Den Helder was een gi'oote menigte publiek aan wezig. Als de S. midvoor den bal aan het rollen brengt, ontwikkelt zich direct een buitengewoon tem po. S. past zich echter spoedig aan en houdt stand tegen de gevaarlijke II. aanvallen en weten het eer ste kwartier stand te houden, doch als er een scher mutseling voor het S. doel plaats heeft, weet een der H. spelers den bal in een kluwen van spelers in het S. doel te deponeercn. 0—1. t Ook de S. aanvallen zijn talrijk, doch de H. backs, houden alles van zich af. Soms wel wat onbehoor lijk, vooral de S. midvoor moest het ontgelden, vele malen werd hij tegen den grond gewerkt, waarvoor den scheidsrechter eindelijk penalty toekende. Koorn schiet keihard in, de H. keeper slaat weg tegen den paal, waardoor de bal aan de andere zijde de paal caramboleert en laat de scheidsrechter tot ieders verbazing overnemen. Deze gaat echter naast. Dan is H. weer aan het woord en bij een der aanvallen zet Godschalk goed voor en Heijan schiet onhoudbaar in. 0—2. H. is niet te bedwingen door dezen voorsprong en speelt gerust verder. Spoedig daarna is het rust. Na de rust heeft het spel een kalmer karakter, en komt S. meer in den aanval, doch de H. backs weten van geen wijken, en geven alles door aan Kiesewetter, die een sublieme smulpartij speelt, met harde afgemeten passen, geeft hij geregeld zijn buitenspelers werk, doch de S. achterhoede weet erger te voorkomen. Bij een dezer aanvallen maakt de links back van S. een overtreding en de scheidsrechter geeft een strafschop. De H. midvoor plaatst zich er achter en schiet me ters over doel. S. probeert steeds den achterstand te verkleinen, doch het lukt niet, de S. midvoor wordt steeds beschaduwd en kon niets uitrichten. De S. rechtbuiten krijgt nog een kans, doch schiet in het zijnet. Niets wil vlotten en toen bij een der H. aan vallen de H. linksbinnen een kogel in den boven hoek inschiet,.is het pleit beslecht en heeft H. ver diend gewonnen. De leiding liet wel te wenschen over. Watervogels I—Succes II. 3—1. De reserves hebben in Den Helder tegen W.vogels verdiend verloren, alhoewel ze hun uiterste best de den, om de eer te redden, moesten zij de punten in Den Helder achterlaten. B.K.C. IISucces HL Deze wedstrijd heeft een eigenaardig slot gehad. Daar de heer J. Anncvcldt op zich heeft laten wach ten, was begonnen onder leiding van een scheids rechter uit den polder. Daar deze echter niet voor zijn taak was berekend, moest de wedstrijd met de rust gestaakt worden, wat wel een zeer eigenaardig geval is. Wie zal hiervan de dupe worden. K Succes—Helder c. 1—2. Succes b—Helder d. 4—0. Met B.K.C.-aanvallen, waarbij invaller Blok zich als rechtsbuiten lang niet slecht weerde, kwam het ein de. Scheidsrechter Pront floot maar net aan voldoende. Er was heel wat publiek. ANNA PAULOWNA, B.K.C. speelde nu alweer thuis; H weet er wat mee! A.s. Zondag hebben we hier alweer een thuismatch nl. voor den K.N.V.B.-beker tegen Z.S.G.O. uit Am sterdam. Als „straf" volgt dan voor het Poldersche publiek een voetballoos tijdperk tot 1 Decem ber, dan komt Alkmaar nl. naar hier. In dien tus- schen tijd speelt B.K.C. slechts éénmaal, nl. 24 Nov. te Andijk. Van 20 October tot 24 November is B.K.C. vrij. Dat is te lang en bij dezen mooien stand te ge vaarlijk om ongebruikt te laten voorbij gaan! B.K.C. 2 speelde tegen Succes 3. Scheidsrechter rAnneveldt schitterde, zooals dat heet, door afwezig- beid. Men begon onder leiding van een B.K.C.'er. Toen het echter 3—1 stond voor B.K.C., vond S., dat zich kansloos achtte, het welletjes en hield er mee op. Dat kon ongestraft, want het formulier waarop beide partijen verklaren accoord te gaan met een reserve scheidsrechter, was nog niet geteekend! B.K.C. 3 speelde in Den Helder tegen Zeemacht gelijk 3). Dat is geen slecht resultaat. B.K.C. 4 speelde haar eerste wedstrijd te Dirks- horn tegen het tweede elftal aldaar. Het liep best af. Met een 72 overwinning kwamen ze thuis. De adsplranten hadden een vrijen dag. B.K.C.—STRANDVOGELS 3—2. Net nog op tijdl De mogelijkheid die in deze courant van Zaterdag in het uitzicht was gesteld, nl. dat de benjamin Strandvogels zijn slag eens zou willen slaan, werd bijna tot werkelijkheid. Het beeft maar weinig ge scheeld of de Vogels hadden B.K.C. den das omge daan en hoe men hem in de B.K.C.-aanhang al „kneep" mag blijken uit het onbeschrijfelijke ge juich dat de reddende punten hebben verwekt. De bezoekers waren heusch niet. zwak. We mogen niet zeggen dat ze in spelkwaliteit tegen B.K.C. op konden, maar hun robuste en enthousiaste spel, dat wel veel zuiverheid miste, wist niet zelden een veld- meerderheid te bewerkstelligen. We noemen van de backs de rechterman, Bouman, die buitengewoon trapvast was en spil Zwaan, die we de beste speler vonden van de bezoekers. De rest zat er buitenge woon op en een niet bijstere voorhoede was daar door evengoed in staat gevaarlijk te worden. B.K.C. speelde ongeveer even sterk als tegen D.T.S., met dien verstande, dat allen nu vrij goed in vorm waren en sterke en zwakke plekken nu geen schril onderscheid vormden. Na 15 minuten gelijk opgaand spel, scoorde Post met een schitterenden kopbal uit een corner (10). Vlak hierna valt Jan van Wees uit, waarom weten we niet, en de adspirant Blok valt in. Lang heeft B.K.C. geen plezier van haar voorsprong. Een vlugge S. uitval volgt, twee binnenspelers weten plotseling achter de B. backs te komen met den bal, die kalm langs de kanslooze Prins wordt geschoten. (1-1). Vijf minuten voor rust. voegt S. hier zelfs een twee- 'dc punt aan toe. Cnossen maakte het uit een scher mutseling met een schot in het uiterste hoekje. (12). Na rust heeft B.K.C. hard gewerkt om de kansen te doen keeren. Het taai volhoudende Strandvogels, gaf echter geen duimbreed toe. Het moest veroverd worden, meter voor meter. Tenslotte is men hierin dan ook geslaagd, maar niet. nadat al wat B.K.C. was, zich gereed gemaakt had zich op een nederlaag voor te bereiden. Toen opeens brak de S. muur; een warreling van spelers voor het doel, een haal van de Schipper Jz. en de stand was gelijk. (2—2). Toen in de daarop vol gende groote druk van B.K.C. van Wees voor open doel over schoot, meende men dat het blijkbaar niet verder mocht komen dan gelijk spel. De verrassing bleef echter bewaard voor het laatste tijdje van den strijd. Fr kwam weer een doehvorsteling en de Schip per Jz. schoot weer raak, nu via den keeper, die den bal feitelijk zelf in de goal werkte. (3—2). WIERINGERWAARD. Schoorl I—Wieringerwaard I 2—5 Wieringerwaard 2Dirkshorn I 2—3 Hoewel het maximum aantal punten dezen Zon dag niet behaald zijn, kunnen beide elftallen tevre den zijn. W.W. I haalde het stoute stukje uit, om Schoorl in eigen omgeving te kloppen, terwijl Dirkshorn I in het sportpark de handen vol had, om de W.W. re serves er onder te houden. Nadat W.W. 2 reeds spoedig met 2—0 achter stond, werd het al gauw 2—1 en tenslotte was de Gier de fabrikant van den gelijkmaker. Door een fout in de achterhoede scoorde Dirkshorn het win nende doelpunt. Met dezen stand was het rust Na de rust kwam in den stand geen verande ring meer. Ondanks de nederlaag kunnen de reserves buiten gewoon tevreden zijn, daar de score zoo laag geble ven is, door het onvermoeid werken van allen. Zondag a.s. is het programma: Wieringerwaard I—Atlas I. Callantsoog I—Wieringerwaard 2. NIEUWE NIEDORP. AndijkN. Niedorp, 01. N. Niedorp 2Flevo 1, 14. N. Niedorp 3Callantsoog 2, 9—0. N. Niedorp eAlc. Victrix 6, 60. DOELPUNTEN-SCHAARSCHTE TE ANDIJK. In een van beide zijden snelle maar bovenal spor tieve ontmoeting is N. Niedorp er in geslaagd de al tijd lastige uitwedstrijd tegen Andijk met 't kleinst megelijke verschil te winnen. Dat het bij een scha mele 10 zege is gebleven, heeft N. Niedorp in hoofdzaak te wijten aan haar onproductieve aanval en niet te vergeten...v. pech. Had scheidsrechter Volten bijv. dat eene schot van Kisfcemaker, dat de lijn een stuik was gepasseerd (één der Andijker backs gaf zulks toé), die kopbal van Peereboom welke van Beek achter de lijn stopte, die twee kans- ballen voor het Andijker doel (waarvoor de Andil- ker grensrechter vlagde) gezien en er voor gefloten ook, dan was de uitslag heel anders geweest. Maar aan dat .gehad" hebben we niets, het was zoo en niet anders. Maar dat N.N. de zege 'dubbel en dwars toekomt zal de meest, vurige Andijk-aanhanger nog toegeven. Andijk speelde weer zijn oude spel, waardoor net een niet gemakkelijk te ovenvinnen ploeg is. Over den wedstrijd het volgende: Reeds direct is te constateeren dat er een verwoeden strijd zal wor den gestreden, snel wordt er gespeeld, wel niet zoo onfeilbaar, maar als kijkspel uitermate boeiend. Peereboom heeft een goede kans,, met alleen van Beek voor zich, maar in moeilijke positie staande is het hem niet mogelijk te doelpunten. De Niedorper achterhoede is geweldig op dreef. In de voorhoede moet het voornamelijk van links komen. Kaaij en Faus vormen beter vleugel dan Kistermaker—Deugd waar het nog niet naar wensch gaat. Een vrije trap wordt door Blokker volgens de regelen der kunst on schadelijk gemaakt, trouwens 't optreden van onzen doelman in dezen wedstrijd was zeer zeker. Een „handig" meegenomen bal van Bankerts levert ge lukkig niets op. De rust gaat met blanco stand in. Na de hervatting zal er vijf minuten gespeeld zijn als Van Beek met uitloopen twijfelt, hij loopt ten slotte toch uit. Peereboom, die de bal in zijn bezit heeft, omspeelt hem en het is 10 voor N.V.V. An dijk tracht door er nóg een schepje op te gooien de stand gelijk te maken, maar hoe meer de tijd ver strijkt, hoe meer' komt N. Niedorp in het offensief, vele goede scoringskansen doen zich voor, benut wordt er géén meer, wel geeft Kaaij nog een ge weldig hard schot, het belandt echter naast doel. Met een magere 1—0 zege heeft N. Niedorp haar eer ste overwinning in dit seizoen weten te behalen. N. Niedorp II—Flevo I, 1—4. Flevo heeft op ver diende wijze in dezen wedstrijd de zege behaald. Voor de rust ging de strijd tamelijk gelijk op, daar- was het met N.V.V. gedaan, zij kwamen te kort in uithoudingsvermogen. Trainen heeren! N. Niedorp III—Callantsoog HL 9—0. De versterking welke noodzakelijk was is dan ge komen, in den vorm van de all round sportsmen Jan Stammes. Stammes schoot vier keer raak. Floor maakte er twee, waaronder één heele mooie, Nannes, Bakker en Piet Winkel doelpuntten elk éénmaal. N. Niedorp AAlcmaria Victrix A. 60. Wederom behaalden de adsp. een daverende over winning, werd Akersloot met 100 verpletterd, nu ging Alcmaria C er aan met „slechts" 6—0. Voor de rust hadden Leegwater en Kaaij elk eenmaal gedoel punt, Leegwater met een ver hard schot, Kaaij na goed werk van de Bakker. Na de rust ging het nog beer dan daarvoor, Kaaij maakte twee goede doel punten, beide met harde schoten, terwijl ook de Bak ker tweemaal langs de Alc. doelman knalde. Al-zoo kwam het einde met een groote 6—0 zege. den bal voor de voet op het doel van M.F.C. afstor men. Een der spelers van M.F.C. komt op hem af, raakt de Boer even. De scheidsrechter fluit hiervoor Dat was ammer. want dat was voor V.C.L. zeker een doelpunt geworden. Het publiek protesteert. Toch krijgt de Boer opnieuw een kans en weet die goed te benutten en schiet onhoudbaar in, 2—4. Oogenblik- kelijk ging hierop de rust in. Na de rust is het aanvankelijk een getrap zonder resultaat. Maar opeens komt Rentenaar met den bal en geeft door aan Glas, doch deze schiet veel te zwak. Een strafschop door C. Benit wordt goed geplaatst. De gasten laten zich ook weer gelden, maar Piet houdt zich goed. De spil de Jong schiet nog een keer uitstekend voor, de keeper redt met de vuist bijna een doelpunt. Weer valt V.C.L. aan en gevaarlijk ook, maar de 'doelman rgijpt goed. Dan speelt de Boer naar Ren tenaar, welke met een keihard schot den stand op 3—4 brengt. Nog een paar aanvallen en het einde is daar. ADSPIRANTEN V.C.L.—HOLLANDIA, 1—3. De adspiranteri van V.C.L. speelden op eigen ter rein tegen Hollandia adspiranten. De V.C.L.-ers waren in deze niet erg gelukkig. Toen de scheidsrechter, de heer Meissen, de beide aanvoerders in het veld floot, meldde de aanvoer der 10 leden. De elfde was op dat moment in de kleedkamer. Van de tien leden was de tiende onder weg van de kleedkamer naar 't Veld. Toen de wedstrijd zou aanvangen meldde het tien de lid zich bij den scheidsrechter. Dit was foutief van den speler, want dat behoefde hij niet te doen. De scheidsrechter verkeerde in de veronderstelling dat dit de elfde speler was. en liet de speler naar zijn plaats gaan. Toen direct daarna de elfde speler het veld in kwam en zich meldde werd deze gewei gerd door den scheidsrechter, zoodat V.C.L. uitkwam met tien man. Deze beslissing van den scheidsrech ter droeg niet de goedkeuring weg van de V.CJL,.- en Hollandia-spelers. Ook ontstond verschil van mee ning bij beide partijen over het nemen van een pe nalty, welke per slot van rekening niet werd toe gekend. Onder het spelen kreeg een der Hollandia- spelers een blessuur aan zijn been. wilde heit veld verlaten, maar de scheidsrechter stond niet toe dat voor hem een invaller in de plaats kwam, zoodat de iongen toch bleef doorspelen. Doordat het elftal niet volledig was van V.C.L. verdedigde Wim Lak alleen de achterhoede. Voor de rust was de stand nog gelijk, 1—1. Na de rust kwam er leven op het terrein De gasten poogden luidruchtige aanvallen. Hollandia neemt een pennalty die niets opleverde. Even daarna is fortuna hun gunstiger gezind. We derom krijgen zij een penalty te nemen, er heeft een kleine schermutseling plaats voor V.C.L.'s doel en onverwachts schiet een der Hollandia-jongens in. Even daarna, ongeveer twee minuten voor het ein de, wordt voor Hollandia het derde doelpunt gebo ren. De zege is aan Hollandia maar ze is zoo maar niet door V.C.L.-adsp, afgestaan. HOOGWOUD. V.C.L. 1—M.F.C. 3, 3—4. Oogenblikkelijk na do adspiranten ontvingt VCL. 1 M.F.C. 3. Beiden kwamen volledig uit. De M.F.C.'ers voeren bij hun spel een andere tak- tiek dan de V.C.L.'ers. De jongens van M.F.C. zijn veel vlugger en gevaarlijker in hun doorbraak, al hebben ze ons nu juist niet zoo'n fraai samenspel te zien gegeven. Wel kwam hierdoor de bal meer over het geheele veld en gaf aan elk der spelers zijn aan deel, maar het effect bleef hierdoor uit. Jongens als Glas, Kuiper en Rentenaar komen tegenover deze tactiek in snelheid te kort. Hadden deze jongens den bal op de schoen, dan konden ze hem zoo vlug haast niet wegwerken of een M.F.C.-man wist hun dit te beletten. Als scheidsrechter Meisse de aanvoerders in het veld fluit wint M.F.C. de toss. Al direct is M.F.C. in den aanval en de doelman van V.C.L. Grootewal weet een keurig schot op prachtige wijze te redden. M.F.C. kreeg daarop een corner te nemen, welke niets opleverde, omdat Grootewal op zijn post was. Daarna een corner voor V.C.L. leverde ook niets op. Een keihard schot van den midvoor de Boer zien we net over de lat gaan. Onmiddellijk is M.F.C. in den aanval; de back van V.C.L. Rempt tracht den bal weg te werken, aarzelt, Grootewal loopt ver uit, te ver; wil juist den bal op vangen, maar weer is daar een van die vlugge M.F.C.'ers die den bal het verlaten doel in schopt. Glas is niet zuiver in zijn schot, zet tc ver. voor en de Boer heeft de juiste richting nog niet kunnen vin den. M.F.C. valt opnieuw aan en weer wordt het doel van V.C.L. bedreigd. Piet loopt weer uit, een scher pe hoekschop van M.F.C. en het 2e punt is gemaakt, Dan zien we dat er hands gemaakt wordt en krij gen de gasten een strafschop te nemen en in een doelpunt wordt omgezet, 30. Onverwacht weer een van die gevaarlijke aanvallen en M.F.C. schiet van rechts in het. net, onhoudbaar. V.C.L. is wat ontwricht en weet niets te plaatsen. Dan zien we, de Boer met V.S.V. zet door. Blauw Wit neemt de lei ding. Go Ahead kraakt S.C.H. Ook Be Quick op schot. 13 October. Een uiterst mooie dag heeft, de voetbalsport gelegenheid gegeven zich ten volle uit te leven. In tal van afdeelingen noteeren we weer opmerkelijke resultaten. AFDEELING L Wie van meening was dat 't voor Ajax tegen H.D.- V.S. een gemakkelijk partijtje zou worden, trekke' zijn conclusie uit de magere 2—1 zege van de Am sterdammers, die na het knal-effect tegen A.D.O. weer teruggevallen schijnen te zijn in de middelma tigheid, die voor de kampioenen wel wat ongewoon is. V.S.V. zet door! Inderdaad, want het moge H.B.S. tot nu toe niet zoo bijzonder naar den vleeze zijn gegaan, een geduchte ploeg blijft het, met Bakhuijs en meer van die befaamde krachten. En de 43 ze ge die V.S.V. uit Den Haag meebracht slaan we dan ook vrij hoog aan. Met fraaie cijfers bezetten de Velseroorders den kop. Xerxes liet zich thuis door Haarlem kloppen (0—2). Dit brengt Xerxes ietwat in de verdrukking, die Haarlem juist heeft verlaten. Voor Xerxes is het gelukkig dat K.F.C. haar gezel schap blijft houden. Ook in de vijfde match konden de Koogers het al niet tot een overwinning brengen, Ze verloren met 3—1 van A.D.O. Sparta en R.C.H. deelden de punten (33). V.S.V. 5 4 10 12-5 Ajax 5 3 0 2 17—8 A.D.O. 5 3 0 2 12—13 6 AFDEELING II. Het is moeilijk uit te maken, welke match hier de belangrijkste genoemd moet worden: Stormvogeli Feijenoord of D.F.C.Blauw Wit. Wat achteraf het resultaat betreft moet de laatste hooger worden aan geslagen. Blauw Wit bracht het toch door de kranige 30 zege in Dordt tot de bezetting van de eerste plaats, deze had Stormvogels ten deel kunnen val len. indien zij niet thuis verloren hadden van Feijenoord (12). De Rotterdammers doen zich nu weer danig gelden en zullen o.i. zeker weer een rol van beteekenis spelen. D.W.S. boekte haar derde gelijke spel, n.1. 3—3 te gen D.H.C. H.F.C.V.U.C. eindigde eveneens gelijk, (11,) terwijl we met genoegen vermelden dat Z.F.C. met 2—1 van Excelsior wist te winnen. Blauw Wit 4 3 1 0 0-1 7 Stormvogels 5 3 1 1 16—7 7 D.F.C. 5 3 1 1 8—6 7 Feijenoord 5 3 0 2 12—5 6 AFDEELING Hl. Het is werkelijk geheel mis met de nieuweling S.C.H. uit Nijmegen. Behalve het feit dat men niet te best kan meekomen bestaat er belangrijke oneenigheid in de gelederen, waarvan elftalwijzigingen het gevolg zijn geweest. De 80 nederlaag van nu tegen Go Ahead zal een en ander er niet. beter op maken. In- tusschen volgen de Deventenaren hierdoor elke be weging van Heracles dat ook weer won. n.1. van A.G.O.V.V. in een wedstrijd die door strafschopnen e.d. nogal rumoerig was (21). In de plaatselijke match te Zwolle won P.E.C. met 4—'0 van Z.A.C. Tu- bantia verraste door Enschede een punt te ontne men. Heracles 5 5 0 0 12—4 10 Go Ahead 4.4 0 0 13—1 P.E.C. 5 3 0 2 9—5 AFDEELING IV. De afdeeling lag stil wegens den wedstrijd Luxem burgZuid Nederland, die voor de verandering nu eens door Luxemburg werd gewonnen (3—2). AFDEELING V. Be Quick heeft de leiding noc altijd in handen Met 8—1 klopte zij H.S.C. Ook Friesland blijft zich aardig weren. We noteeren een 21 overwinning op Achilles. Velocitas blijft door een 40 zege op Hoogezand paraat. Leeuwarden hield A.V.A.V. er met 32 onder. Voor de Friesche clubs was het dus een goeden dag. Be Quick 5 4 10 18-3 9 Friesland 5 4 0 1 16—11 8 Velocitas 5 2 3 0 115 7 K.N.V.B.:ERS IN NOORD-HOLLAND. 2A De wedstrijd Alcmaria—Zeeiburgia eindigde in over eenstemming met onze verwachting in een gelijk spel (3—3). Toch heeft dit Alcmaria geen volle be- rediging kunnen schenken. De ruststand 31 deed het beste verwachten. Helaas was het in de tweede helft zooveel minder dat A. met 3—3 moest ge noegen nemen. Het mag inmiddels een gelukje worden genoemd dat E.D.O. een punt afstond aan Kinheim (11). Vriendenschaar klopte U.V.V. (40) en blijkt de strijd dus weer onversaagd te hebben opgenomen. A.F.C.—Bloemendaal eindigde gelijk (2—2). D.O.S.'t Gooi is uitgesteld geworden wegens de derby HerculesVelox. De stand luidt: E.D.O. Vriendenschaar Alcmaria 4 3 1 0 13—8 7 5 3 1 1 9-7 7 4 3 0 1 9-5 6 5 3 2 0 15—0 8 5 3 11 13—9 7 5 3 11 18—13 7 2B West Frisia is er in geslaagd de overigens ver wachte overwinning op O.V.V.O. te behalen (20), Z.V.V. haalde het kranige staaltje uit door Hilver sum in eigen hol te slaan (2—1). Maar Velox speel de in plaatselijke strijd met Hercules gelijk (11), zoodat 't voor Hilversum niet zoo erg is. B.F.C. won van Spartaan (10) en W.F.C. verloor met 3—2 van O.S.V. Velox Z.V.V. West Frisia 3A De matdh Succes—Helder is net zoo afgeloopen als we ons dat voorgesteld hadden: met 3—0 bleef Hel der in de meerderheid. Enfin 't Wieringer publiek heeft kunnen zien dat haar favoriet niet van de eer ste de beste heeft verloren; Helder is een zeer zwa re ploeg, die haar capaciteiten kracht bijzet, door forsch en doortastend op te treden. Intusschen blijft het feit bestaan dat 't Succes op eigen veld blijk baar niet vlotten wil. Deze traditie is er evenwel om gebroken te worden, Wieringers! Van de meest normale uitslag stappen we over op de groote efrrassing; dat is zeker de 21 overwin ning die Hollandia in Zaandijk wist te behalen. Een kolfje naar de hand van Helder! H.R.C. deed goed werk. Gezien de sterke K.V.V. verdediging valt ons het 31 resultaat mee. Volewijckers maakte in Beverwijk geen fout. In tegendeel, zij won met 5—2 en is o.i. de directe bo dreiger voor Helder, al zal de feitelijke bedreiging nog wel eenige weken op zich wachten. PurmersteijnAlkm. Boys is niet gespeeld. Het lijkt of Helder ook in Zaandijk en H.R.C. ern stige belagers heeft. Wij gelooven dat echter niet. Hun prestaties al brachten ze veelal winstpun ten waren tot dusverre niet overtuigend genoeg. De stand luidt: Helder 5 4 1 0 178 0 H.R.C. 4 3 0 1 9—5 6 Zaandijk 4 *3 0 1 8—1 6 Hollandia 5 2 1 2 7—6 5 K.V.V. 5 1 3 1 6—9 5 Volewijckers 4 2 0 2 14-11 4 Succes 5 2 0 3 6—8 4 Purmersteijn 3 1 0 2 6-9 2 Alkm. Boys 4 1 0 3 5-13 2 Beverwijk 5 1 0 4 6—13 2 De eerste ontmoeting tusschen Helder en. H.R.C. vindt op Zondag 1 December plaats. IA De 3—2 overwinning van B.K.C. op Strandvogels zal voor ieder die er niet zelf geweest is geen ver rassing vormen. De aanwezigen echter zagen de overwinning op tamelijk sensationeele wijze tot stand komen; een kwartier voor 't einde had Strand vogels nog altijd de leiding (2—1). B.K.C. kon er maar niet doorkomen. Ineens echter leek het wel te gaan en tweemaal deed BK.C. haar aanhang jui chen. dat zich al op een nederlaag had voorbereid. B.K.C. staat nog steeds boven aan. Het is niet om te kleineeren maar toch bliive men gematigd ten aanzien van B.K.C.-s spel. Weliswaar is het op vele punten te loven, maar kampioensspel is het niet; daarvoor is de voorhoede te zwak. B.K.C. heeft het tot nu toe getroffen dat enkele spelers nogal eens een extra-vorm. een soort bevlieging kregen, waar door de goals zijn gekomen. De achterhoede kan de vergelijking best doorstaan, met welke vierde klas- ser dan ook. Texel speelde thuis tegen Alkmaar gelijk, (00) Dit puntloos resultaat treft allereerst omdat men er uit kan opmaken dat hier sterke ver dedigers aan het werk waren. Texel blijft voor ons nu eenmaal een goede klanli houden. Zouden we de eilanders overschatten? We hopen binnenkort eens een kijkje te kunnen nemen naar de groen zwarten. Blijkens den uitslag heeft N. Niedorp het zwaar gehad tegen Andijk (10). Toch is N.N. ver in de meerderheid geweest,, alleen de pun ten bleven uit. De onevenredig groote productiviteit van vorig jaar heeft naar 't schijnt plaats gemaakt voor het tegendeel. Waar ligt hem dat in, Niedor- pers? Als er eens wat systematischer werd gespeeld zou 't allicht beter worden. Tenslotte heeft N.N. de krachten toch wel in de voorhoede en de halflinie heeft de beste klank uit 4 A, de WeerdPeereboom Grootes, wat kon 't elftal hecht in elkaar zitten! B.K.C. Texel Alkmaar N. Niedorp Sparta D.T.S. Andijk Strandvogels 5 4 0 1 13—7 8 3 2 1 0 10-3 5 4 1 3 0 9—4 5 4 1 2 1 6-8 4 4 1 1 2 6-12 3 3 0 2 1 6—7 2 4 0 2 2 3—9 2 3 0 1 2 5—8 1 H.R.C.K.V.V. 3—1. Volewijckers 2H.R.C. 2 Helder 2Alcmaria 3 SuccesHelder 2—4 3—2 0—3 Racing wint. H.R.C. heeft zich dus, zooals men ziet, niet laten verrassen en de beide zoo fel begeerde punten in Den Helder gehouden. Over het algemeen stond het spelpeil in deze ontmoeting niet op hoog peil. Vooral voor de rust werd er maar wat heen en weer getrapt. Beide ploegen waren toen aan elkaar gewaagd. Na de rust, die met 1—0 voor H.R.C. inging, speelde de thuisclub beter. Ze heeft toen kansen in overvloed gehad. Dat ze in die periode slechts 2 maal het net kon vinden pleit niet erg voor de productiviteit van de voorhoede. K.V.V. paste zich na de rust aan het spel van H.R.C. aan, zoodat toen het spelpeil opge voerd werd. De gasten beschikken aver een reus achtig sterke achterhoede. Vooral de keeper maakt een uitstekende indruk. De middenlinie speelde na de rust goed. zonder meer. De voorhoede is niet pro ductief. De beide buitenspelers, veteranen, waren de gevaarlijksten. De meeste aanvallen werden dan ook door dezen speler ingeleid. H.R.C. heeft over het geheel genomen wel voldaan, alhoewel de samen stelling van de voorhoede de elftalcommissie nog wat hoofdbrekens zal kosten. Al met al is de overwin- ning van H.R.C. echter verdiend te noemen. De goals 1 van H.R.C. werden gemaakt door Zymni, Hogendijk en Sanders.

Schager Courant | 1935 | | pagina 6