Sportberichten uit Den Kelder. K.N.V.B. N.H.V.B.-uitslagen ken duren voordat Sepers na een corner den doel man passeert, 10. Hierna was het voornamelijk Amstel dat de toon aangaf, het was dan ook heel gewoon, mede doordat zij de wind tot bondgenoot hadden dat zij met de rust een tweeeen voor sprong hadden weten te veroveren. Ongewoon was het dat na de rust N. Niedorp zich wel wist te herstellen, wat toch verwacht werd, het was Am- stel dat de score tot 31 opvoerde, daarmee een veilige voorsprong hebbende. De spanning kwam er nog even in doordat N.N. op gelukkige wijze aan een 'doelpunt kwam, even dachten we aan den strijd tegen Helder, toen wist een enthousiast spe^ lend Niedorp-teafn ook een achterstand om te zet ten in een overwinning. De wil om te winnen ont brak volkomen bij de in het. wit gestoken Niedor- pers. Het was drietwee voor Amstel en het bleef drie—twee voor Amstel. De Amsterdammers had den ook wel het meeste recht op de zege. De wedstrijd Aartswoud I—N. Niedorp II kon we gens terreinafkeuring niet doorgaan. Petten II—N. Niedorp m bracht een drieeen ze ge, deze uitslag valt ons zeer mee van het zich herstellende derde. De adsp. deden het beste werk van den dag door heto ngeslagen C.S.V. a in eigen huis te over winnen met tweeeen. Een prestatie die hun tot een ernstig kartipioenscandidaat maakt. De Bak ker en Speets zorgden voor de doelpunten; doelman Jes hield zich kranig door er een penalty en al uit te houden. Gaat zoo door mannen en ge zult. ANNA PAULOWNA. B.K.C. kreeg Zondag voor de tweede ronde van den K.N.V.B.-Beker bezoek van Z.S.G.O. uit Amsterdam. Ook dezen wedstrijd is op een overwinning uitge- loopen, daar B.K.C. iets gelukkiger was. In het veld was geen verschil; voor de doelen ook niet, maar Fortuna was B.K.C. iets gunstiger gezind. De eerste helft .eindigde met blanco stand. Pas halverwege de. tweede helft kwam de productiviteit los. -J. de Schipper Jz kogelde nl. een penalty we gens hands onhoudbaar in. Niet lang daarna maakte Jan van Wees met een keurig schot 20. Toen kwam er een verdiend tegenpunt van den Z. li' 'csbuiten (2—1). De dreigende gelijkmaker wendde J. de Schip per Az. af door er 3—i van te maken. Even daar voor mistte Z. een penalty. Maar toen de Amsterdam mers qved voor. het einde nog een penalty kregen, faalden ze niet en het was 3—2. Daar de bezoekers reeds gewonnen zouden hebben bij een gelijk spel, was dezen stand dus juist voldoende voor B.K.C. om de derde ronde te bereiken. Het was onaangenaam weer en ér stond een harde dwars over het veld waaiende wind. Hieraan .mogen w,e hef wel wijten dat er ondanks lofwaardig enthou siasme aan goed voetbal niet zooveel werd vertoond. B.K.C. 2 won' van haar wedstrijd tegen Zeemacht 2. B.K.C. 3 verloor in Den Helder met 31. van H.R.C. 6. B.lC.C. 4 verloor op het nippertje alhier van Cal- lantsoog 1 (3—2)., dat beneden de verwachtingen bleef, die door haar fraaie prestaties waren gewekt. En nu gaan we in den Polder wat betreft B.K.C. 1 een voetballoos tijdperk in tot 1 De- - ccmbcr. Zou er aan 't programma niet iets te schik ken zijn? JULIANADORP. J.V.C.-nieuws. Een zeer onfortuinlijke- dag was het heden voor J.V.C. Het eerste elftal had namelijk op eigen terrein Watervogels I op bezoek. Het was een zeer spannen de' match. De rust ging met een gelijken stand 1—1 in. Toch moest J.V.C. het tenslotte met 3^-1 verliezen. Ook J.V.C. II bracht het er niét beter af. Dit elf tal moest ook in Watervogels II haar meerdere er kennen en verloor met 91. Deze stand had vast een ander beeld gegeven als Jimmy er geweest was, maar .het was nu niet anders. De eer van J.V.C. werd ten slotte door de adspiranten opgehouden. Met zijn tie nen werd aan Helder d. een bezoek gebracht, en wisten daar nog een puntje te bemachtigen. Het ein- fcle kwam hier met 0—0. PETTEN. PETTEN 2—NIEUWE NIEDORP 3. 3—1. Begonnen mét 8 man, duurde het tot na de rust eer het P. elftal compleet was. Dat door de geringe sportiviteit van enkelen de taak der overigen zeer verzwaard werd, spreekt vanzelf. Toch hebben de spe lers zich kranig door de moeilijkheden heen geslagen cn gerugsteund door den sterken wind, was het de C.raaff, die met een mooie goal P. de leiding bezorg de. N. N. bracht het doorgaans niet verder dan tot de verdediging en de enkele ballen die tot Eriks hei ligdom doqrdrongen, bezorgden dezen geen bijzondere moeilijkheden. Spoedig na de rust lcwam P. op fortuinlijke wijze tlqor Kütterink aan het tweede doelpunt Dit was Kuiper nog niet-genoeg en na goed solo-spel bracht hij den stand op 3—0. Eindelijk slaagde N.' N. er in een verdiend'tegenp.unt te scoren (3—1), waarmee het einde kwam van dezen oqdcr ongunstige weersom standigheden gespeelden wedstrijd. PETTEN—HELDER 3. 0—3. Met 'f oog op een opgewekte kennisviering, ofschoon we daaromtrent weinig vrees koesteren, zou het toch hijzonder aardig geweest zijn als ook het eerste elf- lal eindelijk eens voor een paar puntjes had gezorgd. Edoch, het is er ook ditmaal niet van gekomen; Hel der, dat in volledige bezetting verscheen, bleek daar voor te sterk. Dat wil niet zeggen, dat P. zooveel minder was, doch de doelpunten brengen hu eenmaal de beslissing en van scoren blijkt P. dit jaar bijzonder weinig kaas 'te hebben gegeten. H. had voor rust de .leiding genomen en na' de hervatting schenen de kan sen voor P. lang 'niet ongustig, want geruimen tijd zelfs tegen den wind in bleef P. krachtig aanval len, doph door bet bovengenoemde euvel bleven doel punten uit. Eindelijk werkte H. zich los uit dezen druk en met 2 fraaie doelpunten brachten zijden stand op 30. Scheidsrechter Goudswaard, die beide wedstrijden leidde,' heeft zich uitstekend van zijn taak gekweten. SCHOORL n—BERGEN II 2—1. Schoorl H, eindelijk eens met eén volledig elftal spelende, wist Zondag in een mooi gespeelden- wed strijd over alle linies de sterkste te blijven van de Zuidelijke buren Bergen II. Voor de rust weet de Schoorl-spil Bakker den bal mooi op te brengen en netjes over te geven aan Klop, die de geboden kans niet voorbij .laat gaan en onhoudbaar inknalt. Dit was voor de rust het eenigste doelpunt. Beide partijen kregen nog wel eens een kans, doch In elk doel stond een keeper die niet gemakkelijk te passeeren was. Na de rust heeft Schoorl weer het beste van het spel. Bij een der S.-aanvallen weet Pool no. 2 voor Schoorl te scoren. Buitengewoon netjes werkt de kleine Schoorl- keeper als B. eenige aanvallen op zijn doel onder neemt; hij kan echter niet verhinderen, dat een hard schot in de hoek wordt ingezet. Uit een der vele Schoorl-aanvallen lost Slikker een schot op doel, de B.-keeper is uit z'n doel en de bal zou onherroepelijk gezeten hebben zoo een der B.-backs deze niet duidelijk zichtbaar er uit geslagen had. Den scheidsrechter was 't echter ontgaan, en kende de verdiende strafschop niet toe. Een scheids rechter kan ook niet alles zien. Gelukkig voor Schoorl kwam er geen verandering meer in den stand en was de verdiende strafschop overbodig. 't Was werkelijk een aardige wedstrijd en voor Schoorl n een aanmoediging voor 't vervolg der competitie. 20 October. Slechts enkele uitslagen. Men weet, 't, de K.N.V.B. is Zondag zoo goed als stilgélegd wegens de tweede ronde van het beker- tournooi. Zoodoende valt er alleen in het Zuiden een volledig programma te vermelden, omdat daar de bekerwedstrijden vorige week al gespeeld zijn, samenvallend met LuxemburgZuid-Nederland. In Oost en Noord is bovendien een wedstrijd in gehaald. ..AFDEELING III. Go Ahead nam de gelegenheid te baat haar ach terstallige wedstrijd tegen Tubantia in een 21 overwinning om te zetten. Al getuigen de cijfers niet van groot krachtsverschil, de punten zijn bin nen en G.A. troont weer bovenaan, zij het dan al leen door haar betere doelcijfers. Go Ahead 5 5 0 0 15—2 10 Heracles 5 5 0 0 12—4 10 P.E.C. 5 3 0 2 9—5 6 AFDEELING IV. P.S.V. deed nu eindelijk een flinke schrede in de goede richting. Door M.V.V. met 30 te kloppen takelde zij n.1. tevens een ernstige medegegadigde af. Longa liet het er eenigszins bij zitten. Tegen Ju- liana bracht men het niet verder dan een 22- gelijk spel. Alleen B.V.V. liet niet af. Eindhoven werd in Den Bosch met 31 geslagen, waardoor B. V.V. de kop heeft hernomen. N.O.A.D. speelde tegen Bleijerheide gelijk (22). Dit puntje is voor de Til- burgers heel kostbaar: het is pas het eerste uit vijf wedstrijden. Roermond kwam daardoor in het ge drang. Want de 1—0 nederlaag tegen N.A.C. bracht haar uiteraard niet verder. B.V.V. Longa PB.V. 0 12—8 8 0 9—3 7 0 9—4 7 AFDEELING V. Veendam klopte Sneek met 4—0. K.N.V.B.-ERS IN NOORD-HOLLAND. 4A. Hier werd de onlangs uitgestelde wedstrijd Texel- Strandvogels gespeeld. Door ruimtegebrek moest Zaterdag helaas onze voorbeschouwing .'vervallen Zoodoende hebt U onze bewering niet onder oogen gehad dat we Texel een warme visite voor hielden, omdat Strandvogels' spel ons in A.P. reeds de over tuiging had geschonken dat menige club er de handen aan vol zou krijgen. Inderdaad had Texel eén heele kluif aan de Vo gels. Het kon niet verder komen dan 21. Enfin, de punten zijn binnen en de positie van de eilan ders is er weer danig door versterkt. B.K.C. Texel Alkmaar N. Niedorp Sparta D.T.S. Andijk Strandvogels Voor de resultaten der bekerwedstrijden verwij zen we naar onderstaande uitslagen:. In dit ver band willen we ons aansluiten bij hen die het jam mer vinden dat de zoo spannende competitie een Zondag is onderbroken voor deze bekerwedstrij den. Wanneer de Beker genoeg spanning van zich zelf zou meebrengen hadden we niets tegen. Maar nu toch duidelijk is gebleken dat de Beker hier te lande niet pakt (in Engeland is dat nu eenmaal door de traditie anders) moet men de zaak niet gaan forceeren. HRCOSV 2—1; BKC—ZSGO 3—2; N. Niedorp— Amstel 23; AlcmariaJari Hanzenkwartier 23; ZWAlkm. Boys 1—0; Oosterpark—Alkmaar 1—1. Half November wordt de derde ronde gespeeld. 5 4 0 1 13—7 8 4 3 1 0 12-4 7 4 1 3 0 9—4 5 4 1 2 1 6—8 4 4 1 1 2 6—12 3 3 0 2 1 6—7 2 4 0 2 2 3—9 2 4 0 1 3 6—10 l Bekerwedstrijden. 20 October. 1 D: Held. Boys—Schoorl 21; Wieringerwaard— Atlas 60, Petten Helder 3 03, Succes 2H.R.C. 4 afgek.; J.V.C.—Watervogels 1—3. 2 F: Sparta 2H.R.C; 5 2—4; ZeemachtHelder' 5 afgek.; Oudeschild—MLD 1—1; Helder 4—Texel 2, afgekeurd. 3 F: JVC 2Watervogels 2 18; Zeemacht 2BKC 2 uitgesteld; HRC. 6-BKC. 3, 3—1; Succes 3—HRC 7 afgek. 4 J: Dirkshorn 1—Dosko 2 6—0; Petten 2—N. Nie dorp 3 11; Sparta 3—Dirkshorn 2 42; BKC 4 Callantsoog 1 2—3; Callantsoog 2—Wieringerwaard 2 24- Adsp. R: HRC b—Helder b 04; Helder a-rSparta a 4-0. Adsp. S: Helder d—J.V.C. a 0—0; H.R.C. c—H.R.C. d 6-0. 4 Adsp. T: Helder g—Helder e 0—11; Helder f-^Spar- ta b 0-6. OVERZICHT. Éérste klasse. We beginnen deze keer eens met Wieringerwaard. De roodbroeken hebben dit om twee redenen ver diend. Want niet alleen hebben ze met een knalover winning over Atlas gezegevierd, we hebben aan hen wat goed te maken, omdat we... tot nogtoe vergeten hadden hen in den stand op te nemen. Nu, roodbroeken, vooral na de laatste zege is jul lie ranglijstpositie heel mooi geworden. Het blijkt destijds in Juliahadorp toch wel duidelijk een ge brek aan oefening (en Hazeloop?) gëweest te zijn. De Held. Boys staan nog maar steeds bovenaan. Nu klopten ze Schoorl weer. We hebben aan het lijn tje gezeten, daar in J)en Helder. Het spel was heel wat beter dan vorige week tegen Petten. Toch was het niet zoo goed dat men de Held. Boys waardig zpu kunnen keuren voor de vierde klasse K.N.V.B! Schoorl had nietbehoeven te verliezen. Maar dan had de absente Strooker in de voorhoede moeten staan. Een invaller met .schot over zich had ook goed geweest. Dit was .evenwel niet het geval, tenminste niet in die mate dat het pittige Boys-keepertje met zijn brave backs er het hoofd voor moest buigen. Het goal van Koel getuigde intusschen dat men het wel kon. De Watervogels wonnen in Julianadorp van J.V.C. wat wij wel- verwacht .hadden ook. De eerste strijd tusschen de Boys en de Vogels wordt met spanning verbeid. Wieringerwaard krijgt de Vogels Zondag, op visite. Petten verloor met 0—3 van Helder 3. Een over winning die aan de kermispret luister bij had kun nen zetten was dus voor de Petteners niet wegge legd. Zoo er nog twijfel bestond, dan weten we dit nu wel definitief. Het wordt in 1 D een zuiver Hel- derscho aangelegenheid, waarin wellicht Wieringer waard zich kan mengen. Dus, roodbroeken, op voor de plattelandsche eer. Het Succesterrein werd afgekeurd. Héld. Boys 6 4 1 1 12—7 9 Watervogels 5 4 0 1 15—8 8 Helder 3 6 3 1 2 6-8 7 Wieringerwaard 4 3 0 1 IS—8 6 J.V.C. 6 2 1 3 15—18 5 H.R.C. 4 4 2 0 2 12—7 4 Schoorl 6 2 0 4 11—13 4 Atlas 3 1 0 2 4r-13 2 Succes 2 5 0 2 3 7—122 Petten 5 1 0 4 7—16 2 Tweede klasse. Hier kwam maar één wedstrijd tot zijn recht. De anderen gingen wegens terreinafkeuringen etc. niet door. Die eene wedstrijd tusschen Sparta 2 en H.R.C. 5 won laatst genoemde met 4—2, waar door deze dankbaar uitliep ook al is de nu verkregen voor sprong mede ëen gevolg van MX.D.'s gedwongen rust. Breebaart en zijn mannen wachten nog altijd op het eerste punt H.R.C. 5 5 4 1 0 20-14 9 H.L.D. 4 3 1 0 22—13 7 Oudeschild 4 3 0 1 12-5 6 DOSKO 5 2 1 2 13-^10 5 Zeemacht 4 2 0 2 14—15 4 Texel 2 4 1 1 2 9—10 3 Helder 5 5 1 1 3 14—17 3 Helder 4 4 1 0 3 12—18 2 Sparta 2 5 0 0 5 10—28 0 Derde klasse. Ook hier gaat een Raclng-elftal aan den kop: H.R.C. 6 5 4 1 0 10-7 9 Watervogels 2 5 4 0 1 25—11 8 B.K.C. 3 5 2 2 1 13—11 6 Zeémacht 2 4 2 1 1 10-9 5 B.K.C. 2 3 0 2 1 9—12 2 J.V.C. 2 4 1 0 3 3—14 2 H.R.C. 7 3 0 0 3 3—9 0 Succes 3 3 0 0 3 2-8 0 Vierde klasse. Hier luidt de stand: Callantsoog 1 5 5 0 0 23—4 10 Dirkshorn 1 6 4 0 2. 30—11 8 Petten 2 6 4 0 2 19—11 8 Wieringerwaard 2 5 3 0 2 17—17 6 Sparta 3 4 2 0 2 14-8 4 B.K.C. 4 2 1 0 1 0-5 2 Dosko 2 2 1 0 1 4—8 2 Nieuwe Niedorp 3 5 1 0 4 15—29 2 Dirkshorn 2 6 1 0 5 15-33 2 Callantsoog 2 3 0 0 3 2—22 0 Adspiranten. In afdeeling R. is de stand: H.R.C. a 5 4 0 1 21-5 8 Helder a 5 3 1 1 17-6 7 Helder b 4 2 1 1 9—6 5 B.K.C. p. 4 0 3 1 5-12 3 Sparta a 4 0 2 2 4-11 2 H.R.C. b 4 0 1 3 4-20 1 Overzicht N.H.V.B. Heldersche Boys heeft zich, zooals ook eenigszins verwacht werd, van dé overwinning weten te verzekeren. Toch is. dit niet. dan na harden strijd gelukt. Langen tijd bleef men in hét onzekere omtrent het eindresultaat Schoorl heeft niet slecht gspeeld, het plaatsen en samenspel ging, over het algemeen'genomen, heel aardig; doch de voorhoede, verleden jaar nog zoo bekend om haar productiviteit, kon nu maar niet voor een goede af werking der aanvallen zorgen. Heldersche Boys moest het voornamelijk van haar achterhoede hebben. Deze is zeer moeilijk te passee ren. De midden-linie heeft haar werk naar behooren verricht, doch zij moet meer aandacht besteden aan het plaatsen der ballen. In de voorhoede is de links buiten Snijders de man waarvan het komen moet. Deze spéler wist 'steeds groote verwarring in de ver dediging der gasten te stichten. Van Kuiper, waar veel van verwacht werd, zagen we niet. veel goeds. Middenvoor de Kok had vandaag blijkbaar zijn dag, want niet alleen dat hij voor het eerste doelpunt zorg droeg, waardoor de rust met gelijken stand (11) in ging, ook nam hij de winnende goal voor zijn reke ning. Hierna kwam Schoorl sterk opzetten. Doch hoe zij ook zwoegden, zij vermochten de verdediging der Boys niet meer te verschalken, zoodat deze laatsten een zwaar bevochten zege behaalden. Helder 3 hield zich kranig door Petten'in eigen huis met 21 te verslaan. Nu is Petten wel niet zoo sterk rhcer als verleden jaar, maar toch dwingt dit resultaat respect af en bewijst tevens dat Helder 3 nog een hartig woordje gaat meesprèken. Petten is inmiddels een flink stuk achterop geraakt. Watervogels deed wat men van adspirant-kampioenen mag ver wachten. Men klopte J.V.C. in Julianadorp met 3—1. Door deze fraaie zege hebben de Vogels hun positie danig versterkt. Nu nog-andere week van Held. Boys gewonnen en de „Beenen-familie" heeft de leiding ge nomen met flinken voorsprong. Denk om den K.N.V.B., jongens! Er kan er in Den Helder nog best eentje bij hoor! Wieringerwaard overwon op eigen terrein het lang niet malscha At las met 6—0! Wat nu roodbroeken? Kampioen-adspi- raties? Hebben we nu den goeden vorm te pakken of is dit' mar een tijdelijke opleving? De toekomst zal het ons leeren. De wedstrtijd Succes 2—H.R.C. 4 ging wegens het afkeuren van het Succes-terrein niet door. H.R.C.O.S.V., 2—1, De Racers behalen een verdiende over winning, door beter spel, op de Oost- Zaners. Zoo is dan deze wedstrijd,'waarnaar velen nieuws gierig waren, omtrènt de vraag hoe H.R.C. het tegen èen sterke ploeg zou afbrengen, geëindigd met een 2—1 overwinning der roodjakken. En laten we er di rect aan toevoegen dat deze overwinning verdiend is. H.R.C.s spel was beter, beheerschter. Ze speeld-n 'n snel open spel; dit is in vergelijking met de vorige wedstrijden flink vooruitgegaan. De opname van San ders en Gast. resp. als rechtsbuiten en linksbinn-n is een geduchte versterking. Ook do rechtsback van Til speelde een heel goede wedstrijd. Hij greep altijd resoluut in en gaf de linkervleugel geen schijn van. kans. Hij deed ons Siersma geheel en al vergeten. O.S.V. is niet meegevallen. Er werd vaak veel te onbesuisd gespeeld. Bij tijden werd er iicèl aardig gespeeld, maar eenmaal in de huurt van het cloel gekomen, ontbrak er een goede schutter. De achternoede der gasten is het sterkste deel van de pioeg. Hoewel ze met een viertal invallers speelden en de volledige ploeg dus sterker is, zal U.S.V. het in de 2e klasse toch zwaar te Verantwoorden krijgen. Over den wedstrijd het volgende; Het begin kenmerkt zich- door een wederzijdsch ver kennen. Al spoedig worclt H.R.C. iets sterker en wordt O.S.V. eenigszins tot een verdedigende houding ge dwongen. Een der O.S.V.'ers krijgt een mankement en. verlaat het speelveld, zoodat O.S.V. nu geruimen tijd met 10 man speelt. In deze periode scoort H.R.C. haar eerste doelpunt door middel van Sanders,, die bij een strubbeling ineens mooi in den hoek schiet (10). H.R.C. blijft sterker, ook wanneer de 11e O.S.V.'er weer meespeelt. Als Stolk goed naar - Sanders zet, geeft deze ëen prachtige voorzet. Zymni laat de bal loopen en de toesnellende Gast schiet onhoudbaar in (2—0). De gasten wéten nu het ,spel te verplaatsen, zonder nochtans in de meerderheid te kómen. Tot aan de rust- is het een op en neergaand spelletje., De pau ze breekt dan ook met onveranderde» stand aan. Na de hervatting is H.R.C. dadelijk pterk aanval lend. De eene aanval volgt op den andere, doch de O.S.V. verdediging geeft niet thuis. De rondjes krij gen de eene kans-na de andere, doch door zelfzuchtig spel van Zymni en falen van Hogendijk en Dissel, blijft succes uit. Tegen het einde weet O.S.V. het spel te verplaatsen. Nu volgt er een g'elijkopgaande strijd. Reeds denken we dat de stand onveranderd blijft, toen de O.-midvoor uit een scrimmage voor het H.R.C.-, doel van Es het nakijken geeft O.S.V. vecht nu voor den gelijkmaker Eenmaal tellen we deze al, doch van Til brengt redding. Steeds komt O.S.V terug, doch ze slagen er niet in, gelijk te maken. Integendeel, H:R.C. werkt zich nog los, en brehgt het O.-doel nog in gevaar. Met H.R.C. in den aanval fluit de scheidsrechter die goed voldeed, het einde, zoodat H.R.C. zich in de 3e rondo voor den K.N.V.B. beker heeft geplaatst. WIERINGERWAARD—ATLAS, l Het tweede elftal behaalt een 4—2 over* winnina op Callantsoog 2. Enkele weken terug schreven we, dat de roodbroe ken met onproductiviteit van de voorhoede te kam pen hadden. De uitslagen van de twee laatste wed strijden bevestigen echter dat de roodbroeken hup vorm gevonden hebben. Hoewel het elftal in de naaste toekomst een verlies zal lijden, door het ver trek van hun eminenten spil M. Schenk, achten we hun toch in staat om in 1 D nog menigen verrassen den uitslag te geven. Reeds vanmiddag trachtte de E.C. door een andere opstelling een goed bezette spilplaats te krijgen. Hierin zijn ze echter niet geslaagd. Na eenigen tijd werd weer in de oude formatie gespeeld. Stellig zal dit de E.C. nog vele hoofdbrekens kosten. Maar thans De wedstrijd. Om precies twee uur fluit scheidsrechter Freeke de aanvoerders hij zich, voor den toss. Atlas is de gelukkige en verkiest tegen wind te spelen. Al dade lijk ontwikkelde zich een mooie gelijk opgaanden strijd met .wisselende kansen. Gaandeweg werd het spel van Atlas echter forscher,'wat«hun na een kwar tier een penalty kóstte. Mei'n Schenk nam deze on-' berispelijk en plaatste de, bal in de uitersten hoek ri0). Na dit doelpunt begon het. goed té kloppen met de roodbroeken. Het samenspel hebben, we wel eens veel slechter gezien, Maar de verdediging van Atlas was in goeden vorm. Dit een tegenstelling met hun. voorhoede. Hier ontbraken.de schutters. Tot ongeveer 'vijf minuten voor'rust kreeg het W.W. publiek nog geen reden tot juichen, behou dens enkele keeren bij keurige staaltjes varr' keeper Rezelman, welke vanmiddag 'in prima vorm was. Even voor rust dan meende Jn. Slikker niet langer in het veld te kunnen blijven, door woorden met zijn medespelers.Met tien man verder spelende, kwam met de roodbroeken de verandering; Nog voor de rust maakte Rob twee mooie doelpunten. Ruststand 3-0. Na de rust stelde W.W. zich weer op met den wind tegen en met tien man, factoren, welke niet die invloed had den als we venvacht hadden. Want ze waren in staat om een best veldspel te orttplooien. I-Iietegenover kon •Atlas geen eerste klas spel stellen. Wel werkten Öe jonge eerste klassers hard, maar ér zat te kort systeem in. Hazeloop maakte na 18 minuten ar 4—0 van. Toen kreeg Atlas de kans om de eer te redden. Ook zij kregen een penalty te nemen: Keeper Rezel man stopte echter schitterend. Hazeloop was ook de fabrikant van het vjjfde doel punt. De stoere Atlas-verdediging kon niet verhinde ren, dat v'. d. Veen van de lijn af, het zesde doelpunt scoorde. Met W. in de meerderheid, floot Freeke, welke goed geleid heeft, inrukken. De reserves wisten Callantsoog 2 er onder te houden. Met rust -zag het er anders niet naar uit. Tegen.wind met een 2—1 achterstand wisten ze na rust door good samenspel de. stoere kustbewoners de overwinning te ontfutse len. Het programma voor a.s. Zondag: Wieringerwaard 1—Watervolgels I. Wieringerwaard II—Dosko ÏI. Dit zullen twee interessante ontmoetingen worden, welke ongetwijfeld veel publiek zullen trekken. OUDKARSPEL. Uitslagen D.T.S, Koedijk 1—D.T.S. 2 5—3; D.T.S. 3—Oudorp 2 3— 2; Koedijk aD.T.S. a 6—1. CALLANTSOOG. Callantsoog II—Wieringerwaard U (2—4) Zondag speelde C. II al weer een verloren wed strijd. Wel was het niet zoo'n' eclatanten nederlaag als de vorige, maar toch haperde er wat aan de for matie, hetgeen later, kort voor het eind, docr wijzi ging van de achterhoede aardig .verbeterde. G. begint goed en spoedig weet het te doelpunten (1—0), waar na Wieringerwaard door misgrijpen van den C. kee- ner gelijk maakt il1). De rust gaat in met den stand 21. Na do rust weet W. zijn vorm te vinden en succesievelijk scoort het 3 doelpunten, waarvan vooral de laatste een resultaat was van goed combi natiespel (24). C. II wijzigt dan de achterhoede en nnewel dit een verbetering blijkt, kan er geen ge bruik van worden gemaakt. Met 2—4 komt het eind. "et eerste elftal van Callantsoog wist B.K.C. 4 te kloppen, zoodat het toch nog een goede dag werd voor Callantsoog.

Schager Courant | 1935 | | pagina 6