UlT de OMGEVING Motorboot vermist. Nog 15.000 Engelsche mijnwerkers in staking. Opzienbarende arrestatie in Mandsjoekwo gaan is, en zijn geest er in tot uiting zal komen. Spr. eindigt tenslotte met Wieringerwaard in de liefde van den heer Haringhuizen aan te bevelen. Applaus. De heer Blaauboer voert als het oudste raadslid het woord en zegt dat hij tijdens de 24-jarige samen werking den burgemeester heeft leeren kennen en waardeeren. Wel was er eens verschil van meening, doch de gemeentezaken ja zelfs de vriendschap leed daar niet onder. Spr. wijst ook op de verschillende zaken die tot stand kwamen, op de moeilijke omstan-. digheden en betuigt namens raad en ambtenaren dank voor het vele, dat Burgemeester Haringhuizen heeft gedaan, om vervolgens uit erkentelijkheid na mens den raad een door de firma Niestadt te Sc'na- gen uitstekend verzorgde foto van den Burgemeester temidden van raadsleden en den ambtenaren ter secretarie aan te bieden. Dat op deze foto niet voor komt de oud-wethouder Sleutel, vindt spr. jammer, doch dat kon niet anders, omdat het een foto van den nieuwen raad is. Spr. wijst nog op de aanwe zigheid van de voormalige volontairs, die na een goede opleiding te hebben verkregen, een goede po sitie hebben verkregen en wier aanwezigheid zeker door den heer I-Iaringhuizen op prijs zal worden ge steld. Applaus. De heer Sijbrands dankt voor 'de prettige samen werking en voor de voorlichting, die hij steeds van den Burgemeester heeft ondervonden. Spr. wenscht den heer Haringhuizen toe vele jaren van een wel verdiende rust, met echtgenoote en kinderen te ge nieten. Applaus. De heer Haringhuizen beantwoordt vervolgens de verschillende sprekers, er op wijzende, dat hij ge daan heeft wat zijn plicht was en dat niet bereikt kon zijn wanneer hij niet had gehad den steun van het gemeentebestuur. Er is hier steeds een uitste kende samenwerking geweest. Spr. dankt den heer Koster hartelijk voor hetgeen deze gezegd en tegen hem getuigd heeft. Den heer Blaauboer heeft spr. leeren kennen als een conservatief man, maar een die altijd eerlijk zei wat hij meende en ook wel royaal kon wezen, getuige het voorstemmen toen het den bouw der nieuwe school betrof. Spr. heeft den heer Blaauboer als raadslid leeren respecteeren.. Met wethouder Sijbrands heeft spr. als raadslid meer dere jaren samengewerkt, en vooral in den distri- butietijd heeft spr. veel steun van hem ondervonden Mede namens zijn vrouw en kinderen, dankt spr. voor de mooie foto, een prachtig aandenken, dat hij gaarne een goede plaats zal geven en dat hem steeds weer in herinnering zal brengen, zijn werken hier en de vriendschap hier ondervonden. Met deze woorden sluit spr. de vergadering. De heer Koster deelt den aanwezigen mede dat aanstonds in het gymnastieklokaal gelegenheid zal worden geboden om den burgemeester toe te spre ken. In het Gymnastieklokaal. Na afloop der vergadering zijn alle aanwezigen op verzoek van Wethouder Koster naar het Gym nastieklokaal getogen, om het verdere afscheid door ingezetenen en verdere belangstellenden mee te ma ken. Het lokaal was geheel gevuld. Het lokaal was bijna herschapen in een bloemen hof. Hier was de leiding aan Wethouder Koster, die allereerst mededeelde, vanmorgen een telegram te hebben ontvangen, dat de heer Haringhuizen door H. M. de Koningin was benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. (Daverend applaus.) De heer Haringhuizen stelt dit bewijs van H. M. de Koningin zeer op prijs en meent te mogen veron derstellen dat dit een gevolg is van een gesprek van den heer Koster met den Commissaris. Als eerste spreker werd door Notaris Koomen het woord gevoerd als voorzitter van een comité uit de burgerij, die namens de burgerij woorden van hulde en dankbaarheid heeft gesproken. Burgemeester Haringhuizen is geweest de rechte man op de rechte plaats. Met een stipte eerlijkheid en rechtvaardigheid, alsmede groote kennis van za ken, hebt u de gemeente bestuurd. U hebt gewaakt voor de belangen der gemeente alsof ze uw eigen belang waren. Als blijk van waardeering werd den heer Haringhuizen een pracht schilderij, voorstellen de: „Een boschgezicht in Fontainebleau", aangeboden. Na dezen spreker, wiens rede wij ook verkort heb ben weergegeven, volgde de heer Sieswerda, als hoofd der school. We zullen niet alle lofuitingen woordelijk weergeven. De heer Sieswerda sprak na mens het personeel, den gemeentearts en schoolarts WIERINGERWAARD Hoewel niet zoo talrijk als gewoonlijk, waren toch nog wel ruim 100 personen Zondagavond in de zaal van den heer Schenk aanwezig, om te ge nieten van het optreden van de heeren Daan en Tommy. Aangezien beide heeren genoegzaam be kend zijn in Noordholland, behoeven we niet uit te weiden over hun kunnen. Zoowel in ernst als in luim hebben ze weer uitstekend voldaan. In 't bij zonder willen we noemen de mooie Revue, waar bij diverse tafereelen schitterend werden voorge dragen. De mooie costuums en de prachtige deco ratie dragen er veel toe bij om een goed geheel te krijgen. Om de grappen van Daan met zijn plat Westfriesch dialect hebben de aanwezigen harte lijk gelachen. Tommy heeft blijk gegeven, vlug te zyn met zijn tong. De woorden rolden er af. Be sloten werd met een voordracht, waarbij Kees (Daan) een baantje had gekregen als administra teur bij de Crisiscentrale. Nadat Daan zijn tradi- tioneele dankbetuigingen had geuit, werden de stoelen opgeruimd om ruimte te maken tot den dans. W 1 E R I N G E N Uitslag openbare verkooping op Zaterdag 19 Oct. 1935, nam. 7 uur, in hotel S. Kaan te Hippolytus- hoef, ten verzoeke van de Erven Jacobus Maats, van: 1. Een woonhuis aan het Viervoetspad, huur der Meijert de Vries voor f 2 per week, met erf en tuin, pl.m. 6.63 A. van C 4538, wegbreedte 14.5 M. 2. Bouwterrein pl.m. 4.66 aren, wegbreedte pl.m. 11.5 M. 3. Bouwterrein pl.m. 4.40 A., wegbr. pl.m. 11.5 M 4. Bouwterrein plm 5.14 A, wegbr. pl.m. 13 M. 5. Bouwterrein pl.m. 5.07 A, wegbr pl.m 13 M. Alles aan het Viervoetspad, Bouwterreinen aan Slingerweg. Westzijde van Zuid n. Noord. Kooper Dr. F. E. Quadekker voor f 1879. 6. pl.m. 7.90 aren, wegbreedte pl.m. 12,5 M 7 pl.m. 8,30 aren, wegbreedte pl.m. 12,5 Meter 8. pl.m. 8,70 Aren, wegbreedte pl.m 12,5 Meter. 9. pl.m. 8 aren, wegbreedte plm. 10 Meter aan het Oude pad; 10. plm. 11.53 aren, wegbreedte plm 15 Meter aan het Oude pad. 11. plm. 11.71 aren, wegbreedte plm. 15 Meter. 12. plm. 14.36 aren, wegbreedte plm. 17.5 Meter. Bouwterreinen aan Slingerweg Oostzijde v. Zuid n. Noord. Kooper Wed. E. Hellingman voor f 1581. 13. plm. 19.25 aren, wegbreedte plm. 35 Meter. 14. plm, 17.06 aren, wegbreedte plm. 25 Meter. *5 plm. 16.44 aren, wegbreedte plm. 25 Meter. Wat in verhand met den. schoolarts werd gezegd en waarbij aan de pers werd verzocht dit vooral naar voren te brengen, was wel een bijzondere aanbeve ling voor de tand verzorging en waarbij omliggende 'gemeenten dringend verzocht werden aan deze zaak bijzondere aandacht te schenken. Een vaas met prach tige chrysanten ging vergezeld van deze rede. De heer K. Kaan, gemeente-secretaris te Amers foort, sprak namens een achttal heeren, die allen als volontair hun eerste opleiding hadden ontvangen van den heer Haringhuizen. Deze heeren waren ook allen present. Het was den heer Kaan een eer en genoegen na 32 jaar hier het woord te mogen voe ren en blijk te geven van innige dankbaarheid. Als blijlc van waardeering een mooie album, met teekeningen vervaardigd door den heer Jb. Egmond, gem.-secretaris te Deventer. Ook een oud-leerling van den heer Haringhuizen. Ook dit album was op keurige wijze door de firma Niestadt te Schagen verzorgd. De heer Jb. Kaan sprak namens Olympïa en bracht dank voor de prettige samenwerking wat betreft het sportterrein. De situatie met gymnastieklokaal en sportterrein is zoo mooi, als er moeilijk een tweede te vinden zal zijn. Een prachtige mand bloemen als cadeau. De heer K Zijp, die namens het Polderbestuur het woord voerde, dankte voor de prettige samenwerking, welke bestond door Gemeente- en Polderbestuur. Mr. Breebaart, Burgemeester van Zijpe, bracht al lereerst een boodschap over van Burgemeester Lo- vink en den Secretaris van Zijpe, dat zij niet aanwe zig konden zijn. Spreker zou in verschillende kwa liteiten kunnen spreken. Als collega was er nog wei nig contact met eikaar geweest. Het was een voorrecht met den heer Haringhui zen samen te werken. Als persoonlijk woord wil ik waardeering uitspreken voor uw groote kennis, uw kunnen en lust. U kwam altijd goed voorbereid, uw arbeid was geen plicht, doch levensvreugde. Als blijk van waardeering werd aangeboden een cou- rantenbank, alsmede de versierselen, verbonden aan de pas ontvangen Ridderorde. Vervolgens spraken: de heer Kamman, als voorzitter van den Ned. Bond van gemeente-ambte naren. Burgemeester Loggers van Barsingerhorn, die 'n woord van dank bracht voor de prettige wijze waarop de heer Haringhuizen spreker was tege moet gekomen. Een goede buur is beter dan een verre vriend. De waarn. Burgemeester van Anna Paulowna, de heer Keuris, dankte eveneens voor de vriendschap pelijke verhouding die sedret jaren heeft bestaan. De heer Keizer,gemeente-secretaris van Anna Paulowna, sprak namens de vereeniging van Bur gemeesters en Secretarissen in het voormalige kan ton Schagen. Leedweizen werd uitgesproken, dat men de leiding van den heer Haringhuizen moest missen. Tenslotte sprak de Rijksveldwachter Samplonius, die dank betuigde voor de tot hem gesproken woorden in de raadsvergadering en den wensch uitsprak, zoo noodig zich nog eens tot den ex-Bur gemeester te mogen wenden om advies. Hiermee was de rij van sprekers aan het einde. De heer Haringhuizen zeide nog een verzuim goed te willen maken en nog hartelijk dank wil betui gen aan den oud-wethouder Sleutel, die 39 jaren de belangen van de gemeente heeft gediend. Ik wil hier gaarne verklaren, aldus spr., dat we nog al eens verschilden van meening en het niet altijd ge makkelijk was om tot overeenstemming te komen, doch het eind was steeds vriendschappelijk. Daarna werden door den heer Haringhuizen de verschillende sprekers breedvoerig beantwoord en mede namens zijn vrouw en kinderen innigen dank betuigd voor de zoo talrijke bewijzen van waardee ring en de ontvangen cadeaux. Spreker eindigde met den wensch dat het Wieringerwaard goed zal gaan en dat de welvaart zal wederkeeren. Het was voor den heer Haringhuizen een moei lijke dag, doch het moge hem tot vreugde stern- mén, dat zoo velen blijk hebben gegeven van groote dankbaarheid voor al hetgeen hij als Bur gemeester voor de gemeente is geweest. We hadden juist ons verslag beëindigd, toen we in de verte muziek hoorden, en dat was on/ze ac tieve Muziekvereeniging, die voor zijn huis den scheidenden Burgemeester een serenade bracht. De Voorzitter der vereeniging, sprak ook enkele woorden van waardeering, Burgemeester dankte voor deze hulde en noodigde de heeren uit om even binnen te komen. 16. plm. 19.15 aren, wegbreedte plm 25 Meter. Kooper Wed. E. Hellingman voor f 1657. En Diverse landerijen: 17. Bij de oude -Vermaning aan Stroeërkoog bij Slingerweg C 265, groot 74.40 aren, 26.04 snees. Kooper Wed. E. Hellingman voor f 975. 18. Weid bij Dirk Mulder, C 3344, groot 40.30 aren, 14.105 snees. Kooper Wed. N. Koorn f 740. 19. Toffelkes, C 216 en 217, groot 1.60.80 H.A., 56.28 snees. 20. Kostverloren, C 278, grenzend aan Toffelkes, groot 80.60 Aren, 28.21 snees. Kooper D. Kort Thz. voor f 2320. 21. Eierven, aan Stroeërkoogweg C 285, groot 51.80 aren, 18.13 snees. Kooper Dr. F. E. Quadek ker voor f 350. 22. Oosterweid C 413 en 414 groot 79.30 aren, 27.755 snees. 23. Noorderweid, C 2575, groot 62.40 aren, 2*1.84 snees. Kooper Jac. Mulder Pz. voor f 1536. 24. Voor de Sanoes, C 483 en 484, groot 37.70 aren, 13.195 snees. Kooper G. Rustenburg v. f 450. 25. Blauw Boschke, C 628, groot 57.30 aren, 20.055 snees. Kooper G. Rustenburg voor f 550. 26. Jaagin, aan Nesserweg C 3607, groot 23.75 aren, 8.31.25 snees. Kooper M. Mulder Cz. voor f 2*5.00. 27. Nesseven, B 298, groot 32.70 aren, 11.445 sn. Kooper Dr. F. E. Quadekker voor f 200. De totale opbrengst was f 12173. HOOGWOUD AARTS WOUD. Gisteren zou N.N. n hier komen spelen tegen A. I, doch dit ging niet door wegens terreinafkeuring A. II ging naar Midwoud en speelde daar tegen M. O.C. n. Ze wisten een fraaie overwinning te beha len, n.1. winst 62. n AREN K ARSPET DIRKSHORN. Zondag j.1. hield de Hengelsportclub „de Dob ber" haar maandelijksche wedstrijd, in het water rond den Voorpolder. Onder vrij gunstige omstandigheden werd de tocht begonnen, doch nauwelijks bij het vischterrein aangekomen, kwam er al een fiksch regenbuitje opzetten, maar dat kon de goede stemming niet bederven, en als het eerste hoornsignaal van onze onvolprezen controleur, den heer P. Kant, geklon ken heeft, zijn alle deelnemers direct in volle ac tie, maar blijkbaar waren de visschen ook voor den regen gevlucht, want groot werd de vangst deze maal niet. Alleen de heer Hulshof kon er 29 ver schalken en stak zeer gunstig bij de rest af. In to taal werden 112 stuks gevangen en was de uitslag als volgt: 1ste prijs Hulshof; 2e prijs W. Govers; 3e orijs L. Meinema; 4e prijs P. de Vries: 5e prijs G. Koster; 6e prijs P. Keetman; 7e prijs R. Ypma; 8e orijs Jb. Paarlberg: 9e prijs Jn. Rijs; 10e prijs P. Stroet; 11e prijs W. Kistemaker; 12e prijs D. de Wit; 13e prijs A. v. d. Sluis; 14e prijs W. de Vet. NIEUWE N 1 EDO RP Tooneelavond. Uitgaande van het Nutsdepartement is Zondag j.1. de eerste tooneelavond in dit seizoen gehouden in de Prins Maurits alhier. Voor dezen eersten avond traden op de Maskerspelers van Bergen met het bekende blijspel De Privè-Secretaresse van A. den Hertog. De indruk die deze vereeniging hier het vorig jaar tijdens den tooneelwedstrijd heeft ge maakt was 'zeer zeker mede oorzaak, dat de zaal tot in de uiterste hoeken was bezet. De verwach tingen van hedenavond waren dan ook hoog ge spannen. Nadat Burgemeester Pluister de avond had geo pend en het doek werd gehaald, wisten de spe lers reeds direct het juiste contact met het pu bliek te veroveren, en hebben de aanwezigen van begin tot het einde volop genoten van het mooie en zeer vlotte spel van alle medewerkenden. Het optreden der Maskerspelers is wederom een groot succes geweest en zij hebben de aanwezigen een avond van onverdeeld genot bezorgd. Hoewel allen zonder uitzondering uitmuntend in hun rol waren, kunnen wij toch niet nalaten, zon der anderen in waardeering te kort te doen een extra compliment te maken aan het adres van Joyce Allingworth voor de schitterende vertolking van de zeer moeilijke titelrol. Een dergelijk buitengewoon vlot en keurig spel doet ons denken aan eerste klas beroepswerk, maar dan Ook eerste klas. De verwachtingen van het publiek zijn in alle opzichten ten volle bevredigd, waarvan het dave rend applaus wel het beste bewijs was. Het was dan ook werkelijk wederom eerste klas tooneelsepl wat te zien is gegeven en wij wenschen de Maskerspelers gaarne een tot weerziens. Na afloop hield het bal, vrij zeker, wat de vroolijke stemming betrof, nog beïnvloed door „De Privé-Secretaresse", de aanwezigen nog lang bij7 een. SINT P A N G R A S In de jongste vergadering van de afdeeling van den A.N.G.O.B. werden weer 2 nieuwe leden ingeschre ven. Men besloot donateur te worden van de nieuw opgerichte tooneelvereeniging aan Langendijk. Mee gedeeld werd, dat de bibliotheek was geopend en dat zij een waar succes was. Tot afgevaardigden naar de Alg. Vergadering van de Noordhollandsche Propagandacommissie werden benoemd de heeren C. de Jong Jr. en J. Bruin. Besloten werd door huisbezoek nieuwe leden te winnen alsmede abonne's op het Orgaan. SINT MAARTEN STROET. Zondag j.1. hield de hengel club „In eigen kring" haar laatste wedstrijd in de Ringsloot, aldaar. Ondanks de frissche regenbui was de vangst goed te noemen, daar 18 leden in totaal 307 baarsjes wisten te verschalken, waaronder slechts 5 maat- baarzen. De prijswinnaars waren resp.; Jn. Bak ker, W. Wit, A. Keetman, H. de Pee, A. Sijbrands, C. Bregman, C. Blokker, Jn. Prosper, D. Brommer, G. Groenveld en W. Brommer, terwijl voor hen, die het minst hadden gevangen, 4 prijzen beschikbaar waren gesteld door de neringdoenden onder de le den der vereeniging. Hiervan waren de gelukkigen: D. Brak, K. Wit, C. Keetman en Jn. Winkel. Dit laatste was geheel een verrassing, wat van de zijde der leden met groote instemming werd aangehoord. LANGEND IJ K De ministerieele beschikking, om een crediet van f 5.000.000 beschikbaar te stellen, ten einde hieruit voorschotten te betalen aan de exporteurs van groenten en fruit naar Duitschland pp de bedragen, die zij van de Duitsche exporteurs te vorderen hebben, voor zoover deze bij de Verrechnungskasse te Berlijn op de rekening van het Ned. Clearing- instituut zijn gestort, heeft, naar gemeld wordt aan haar doel beantwoord. Tot 1 Juli was in dit verband uitbetaald een bedrag van f 1.908.000, ter wijl teruggestort werd door het Ned. Cl. Instituut f 267.000, zoodat het uitgetrokken bedrag ruim vol doende blijkt te zijn geweest. De inschakeling, van den tuinbouw in de Prov. Landbouwcrisisorganisaties is den tuinders altijd 'n doorn in het oog geweest en herhaaldelijk is er door de tuindersorganisaties op aangedrongen, te bevorderen, dat de tuinbouw zijn eigen crisisboon tjes zou kunnen doppen. Bijzonder prettig heeft 't daarom den tuinders aangedaan, dat de Minister dezer dagen de toezegging deed, te zullen nagaan, of het mogelijk is, aan dat verlangen te voldoen. Hij erkende reeds te kunnen begrijpen, de stroeve manier van werken der L.C.O.'s voor den tuinbouw Met die erkenning is al heel wat gewonnen. Uitkeering van steun. Naar wij vernemen, zijn de gelden voor de derde voorschotuitkeering van den Tuinbouwsteun door de veilingen ontvangen. Deze bedragen zijn hooger dan die van de vorige uitkeering. Zooals bekend wordt voor Deensche witte ko'ol en gele kool van 1 Jan. totl Juni f 0.60 per Kg. uitgekeerd. Men deelt ons mede dat Woensdag door den Noor- dermarktbond met de uitbetalingen wordt begonnen. Ongetwijfeld zal deze uitkeering zeer welkom zijn, nu de werkzaamheden van het koolhalen voor de deur staan, met de daaraan verbonden onvermijde lijke meerdere onkosten. Tot ons genoegen vernemen we, dat de gezond heidstoestand van den burgemeester van Broek op Langendijk, die bovendien in verschillende tuinders organisaties en crisisinstellingen zitting heeft, zoo danig vooruitgaat., dat hij, na zijn maand ziektever lof, weer hoopt zijn werkzaamheden te kunnen her vatten. INZICHTEN WIJZIGEN ZICH. Eenige jaren geleden is in de gemeenteraden van de 4 Langen dij ker gemeenten en die van St. Pancras een felle strijd gestreden over de vraag, of de leden van de Commissie van Beheer, naast de burge meesters, die daarin ambtshalve zitting hebben, geen wethouders behooren te zijn. De burgemeester van Zuid- en Noorscharwoude beantwoordde die vraag bevestigend en wist in de commissie zelf een meer derheid voor een voorstel van die strekking te ver krijgen. De wijziging in het reglement voor de ge meenschappelijke regeling der Jachtbedrijven, daar toe noodig geworden, moest echter door de gemeente raden worden goedgekeurd en kon alleen worden aan gebracht, als minstens 3 van de genoemde gemeen teraden zich daarvoor verklaarden. Tot een meer derheid kon dit voorstel het echter niet brengen, daar slechts 2 gemeenteraden zich er voor verklaarden, al was er in de andere 3 een groote minderheid. We zijn nu eenige jaren verder en weer zijn de vertegenwoordigers van de gemeentebesturen in de Commissie van Beheer door de raden benoemd. En wel eigenaardig is het, dat er gemeenteraden zijn, die, destijds vurig voorstander van alleen-wethouders, nu ..gewone" raadsleden met die functie bekleeden. Het !s nu zelfs zoo geworden, dat het grootste aantal le den van de Commissie van Beheer, buiten de burge meesters, tot die „gewone" raadsleden behooren. Oud- 'carspel en St. Pancras vaardigen geen enkelen wet houder af, en de overige 3 gemeenten hebben slechts één, zoodat van de nieuw benoemde leden er slechts 3 tot de wethouders en 7 tot de gewone raadsleden behooren. Op de laatste vergadering was, door afwe zigheid van 2 wethouders, er slechts 1 vertegenwoor- NEDZRLAWBSCUE AMBULANCE NAAR ABESSYNIë. In de afgeloopen week zijn de bijdragen voor do eventueele uitzending van een Nederlandsche Ambu lance met ongeveer f 10.000 vermeerderd en is de f 20.000 reeds overschreden. Dankbaar, zeer dankbaar is het hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis voor de vele groo- tere en kleinere bedragen, die het ontvangen mocht. Giro-bedragen van f 0.25 en f 0.50 zijn met evenveel vreugde ontvangen, als de grootere giften. Het benoodigde bedrag is echter nog lang niet aanwezig om zelfs tot een bescheiden uitzending te kunnen over gaan. Zeer erkentelijk is het hoofdbe stuur jegens de pers, die de actie zoo krachtig steunt Het hoofdbestuur hoopt, dat nog velen, zeer velen hunne bijdragen willen zenden. Het doet een beroep op vereenigingen, corporaties, bioscoopdirecties, en te vormen steuncomité's om door geldinzamelingen het doel te bereiken. De noodkreet uit Abessynïë om Boode Kruis-hulp heeft U in de laatste week in de pers gelezen. Italië heeft laten weten, dat het eventueele aan biedingen van buitenlandsche Roode Kruisvereeni- gingen niet zou aanvaarden. Intusschen sluit dit, zooals genoegzaam bekend is, niet uit, dat gewon de en zieke strijders Aran beide partijen zonder aan zien des persoons in elke ambulance worden gehol pen. Stort Uw bijdrage op postrekening No, 22120 van het Nederlandsche Roode Kruis. Zaandam: Sedert Donderdag werd vermist het 41 ton groote motorschip „Neeltje" van schipper van den Akker uit Amsterdam, dat op dien dag van Nijmegen is vertrokken, met bestemming Amersfoort en dat tot taak had de wafelkraam van den heer \V. Loggen uit Zaandam naar de a.s. kermis te Amersfoort te vervoeren. Het onderzoek had uitgewezen, dat het schip Vreeswijk was gepasseerd en te Utrecht geschut was. Sedert dien was niets meer van het vaartuig verno men. Behalve schipper van den Akker waren aan boord de vrouw van den schipper, drie kinderen en twee knechts van den wafelbakker Loggen. Zondag heeft men langs de geheele route, die het schip zou volgen, een onderzoek ingesteld, doch ner gens een spoor gevonden. Men vreesde, dat het schip, dat van Utrecht op Amsterdam is gevaren en van daar door de Oranjesluizen het IJsselmeer zou over steken om zoo de Eem op te varen naar Amersfoort, op het IJsselmeer in den storm is vergaan. De boot terecht. Later uit Zaandam: Bij den Brigade-commandant der Rijksveldwacht te Zaandam, is het bericht ingekomen, dat het vermiste motorschip „Neeltje" om 10 uur gistermorgen behou den te Amersfoort is aangekomen. Londen: Hoewel de staking onder den grond in den Nine Miles Point mijn is geëindigd, staken in Zuid-Wales nog 15.000 mijnwerkers. In twee mijnen bevinden zich nog ongeveer 500 arbeiders, die weige ren naar boven te komen. Er zou de Cardiff een conferentie worden gehouden van afgevaardigden van het heele district, waarop de situatie onder de oogen zal worden gezien. Moekden: De Japansche politie heeft 60 aan zienlijke Chineezen van Christelijke religie gearres teerd, onder voorwendsel, dat zij zich aan commu nistische actie hebben schuldig gemaakt. Onder de gearresteerden bevinden zich een leider van de Hong- kong-Sjanghai-bank en verder artsen, leeraren, stu denten, verpleegsters en de Presbyteriaansche Zen ding en verschillende employees der Britsch-Ame- rikaansche Tabaks Maatschappij. De politie heeft bij verscheidene Britsche employees dier Maatschappij huiszoekingen doen verrichten. In kringen van buitenlanders hebben de arrestaties veel opzien gebaard. De Britsche consul-generaal heeft bij de autoriteiten geprotesteerd. BOEKBESPREKING. KERSTBOEKJES VOOR DE JEUGD. Van J. M. Bredée's Uitgevers-Maatschappij te Rotterdam ontvingen wij ter bespreking een vijftal Kerstboekjes in een moderne uitvoering met zeer artistieke omslagen, vervaardigd door eerste klas teekenaars. De inhoud der boekjes is streng gekeurd en door jury-leden van positief Christelijke beginse len getoetst naar innerlijke waarde en literair ge halte. De bekende Friesche schrijver Wout van den Ak ker brengt een aardige dieren-historie, welke zich in een dorp afspeelt en getiteld is: Hein Konijn; Jenny v. Doesburgh, die zelf in Zuid-Afrika woont, schreef een verhaal uit dit verre land, „Kaja" geti teld, 't welk ongetwijfeld de jeugd in hooge mate zal boeien. Dan noemen wij nog een goed geschre ven boekje van Mevr. D. Menkens—v. d. Spiegel: „De Vremannetjes" en van dezelfde schrijfster een mooi, fijn gevoelig werkje „Stugkop". Voor de kleintjes is er „Jaapje" van Mevr. N. Fa- ber—Heijnen en Zo'n fijne dag door Mevr. D. Men kensv. d. Spiegel. We kunnen deze kinderboekjes met een warm hart aanbevelen voor geschenken op St. Nicolaas of Kerstmis. Het is echt goede lectuur, welke men met een gerust geweten de kinderen in handen kan ge ven. Van denzelfden uitgever ontvingen wij den be kenden Martha-kalender 1936, welke zeker z'n weg in Christelijke gezinnen wel vinden zal. De op brengst van dezen kalender is ten voordeele van de Martha-stichting te Alphen a. d. Rijn. digd. Hoe de inzichten zich wijzigen kunnen en hoe men zich op een bepaald moment laat leiden door een inzicht, dat later weer, alsof het zoo behoort, wordt prijsgegeven! ZUIDSCHARWOUDE. Men deelt ons mee, dat de boerenwoning, thans be woond door den heer D. de Graaf en eigendom van den heer J. Woldhuis alhier, zal worden afgebroken en er in de plaats daarvan een autogarage zal wor den gebouwd. De bekende bierbottclarij van den heer J. Krul is overgegaan aan den heer N. Bruin.

Schager Courant | 1935 | | pagina 7