Uit Bergen BLOEMBOLLEN ALS VEEVOER. Paardensport HET AANGAAN EENER GELD LEENING. De agenda voor de Raadsvergadering van a.s. Dins dag wordt aangevuld met het volgende punt: 2a. Voorstel van B. en W. tot het aangaan van een vaste geldleening groot f66.000.— a pari, tegen een rente van 4 5/8 'sjaars. Zulks ter bestrijding der kosten van in den loop van 1935 uitgevoerde en nog uit te voeren buitenge wone werken, is het gewenscht over te gaan tot het sluiten eener vaste geldleening tot een bedrag van f66.000.,^ten behoeve van diverse kapitaalsuitgaven en wel: f500.voor de stichting van een woonwagen kamp; f 64588,49 voor asphalteering van het laatste gedeelte van den Groeneweg, voor aankoop van stee- nen ten behoeve van het gedeelte Bergerweg van oude tol af tot aan de grensscheiding Alkmaar, voor vernieuwing van de Kwakel- en Veerebrug met bijko mende werken en aankoop van diverse perceelen grond voor wegverbreeding met kosten van notarieele overdracht; f240.voor het maken van een rijwiel bergplaats bij de Openbare lagere school; f493.17 voor installatiekosten der 7e klasse van de St. Adelber- tusschool. De provisie voor de afsluiting der leening bedraagt 3/8 STEUN AAN OUDE WERKLOOZEN. Zooals wij reeds vroeger mededeelden, werden aan de werkloozen door het Steuncomité B, daartoe in staat gesteld door het Nationaal Crisis-Comité en de gemeente, kleeding en/of schoeisel verstrekt. B. en W. nu achten het billijk ook aan de oude werkloozen, die voor genoemden steun niet in aan merking komen, van gemeentewege een kleedingstuk of een paar schoenen te verstrekken. B. en W. stellen daarom den Raad voor, ten behoeve van ca. 7 per sonen die hiervoor in aanmerking komen, f4.per persoon beschikbaar te stellen. CONCURRENTIE AAN DE KOFFIEHUIS- EN RESTAURANTHOUDERS. Bij den Raad is ingekomen een verzoekschrift van de Afd. Alkmaar en Omstreken van den Nederl. Bond van Koffiehuis- en Restauranthouders en Slijters, houdende verzoek te willen bevorderen, dat door Bergen's Harmonie geen geheel onjuiste en in leder opzicht imoreele concurrentie wordt aan gedaan aan de koffiehuis- en restauranthouders. B. en W. adviseeren het verzoekschrift voor ken nisgeving aan te nemen, onder mededeeling dat de gemeente voor de stichting van het clubgebouw geen gemeente-gelden heeft beschikbaar gesteld en den grond tegen een normalen prijs heeft verkocht, zoodat de in het verzoekschrift aangevoerde gron den geheel onjuist zijn weergegeven. VERMINDERING AANTAL VERGUNNINGEN. Afwijzend advies van B. en W. De afd. Alkmaar en Omstreken van den Nederl. Bond van Koffiehuis- en Restauranthouders en Slij ters, heeft den Raad verzocht, om het thans be staande maximum aantal vergunningen van 16 te willen verminderen tot 14. In verband met het feit, dat in de vergadering van den Gemeenteraad van 26 Februari 1935 op 'n verzoek van de Nationale Commissie tegen het Al coholisme tot verlaging van het maximum aantal verloven A, afwijzend is beschikt op gronden die evenzeer gelden ten aanzien van een eventueele verlaging van het maximum aantal vergunningen, voor den verkoop van sterken drank in het klein, stellen B. en W. voor op het verzoek afwijzend te beschikken. AFKOOP VAN POLDERLASTEN. Als gevolg van het omleggen van de ringsloot van de Bergermeer, een werk hetwelk verband houdt met het verbeteren van den Bergerweg, is de waterstaat kundige toestand van eenige perceelen zoodanig ver anderd, dat die perceelen geen belang meer hebben bij de werken van het waterschap De Bergermeer. Uit waterkeerend- zoowel als uit bemalingsoogpunt zijn de bedoelde gronden, thans aangewezen op den Sluispolder. B. en W. hebben zich daarom in verbinding ge steld zoowel met Dijkgraaf en Heemraden van De Bergermeer, als met het bestuur van den Sluispol der, met verzoek te willen bevorderen dat de boven genoemde perceelen uit het waterschapsverband van De Bergermeer worden ontslagen en in dat van den Sluispolder worden opgenomen. Genoemde waterschapsbesturen hebben zich hier toe bereid verklaard, echter met dien verstande, dat De Bergermeer geen bezwaar heeft indien door de gemeente Bergen tot afkoop van de polderlasten een bedrag van f 140 wordt betaald, welk bedrag door het College alleszins billijk wordt geacht. AANKOOP VAN GROND. B. en W. doen den Raad het voorstel te besluiten tot den aankoop van de navolgende perceelen grond ter verbreeding van den Heerenweg. a. van de N.V. Exploitatie Mij. Bergen aan Zee van een strook grond., groot ongeveer 12 Aren( 90 c.A., voor de som van f 914. b. van F. W. A. van Riet een strook grond en een gedeelte sloot, groot ongeveer 16 A., 30 c.A., voor de som van f652. c. van prof. dr. J. H. van Meurs en mej. S. H. van Meurs, een strook grond, groote ongeveer G9 cen tiaren, om niet; d. van mevr. de Wed. E. G. M. van der Schoot- Roozen, twee strooken grond en een gedeelte sloot groot ongeveer 29 A., 30 c.A., en groot ongeveer 2 Aren en 26 c.A., voor de som van f0.55 per c.A.; ,e. van Th. Vink 2 strooken grond en een gedeelte sloot, resp. groot 1 A. 10 c.A., en 3 Aren, 28 c.A., voor do som van f0.50 per c.A.; f. van mevr. de wed. M. Castricum-Nanne een strookje grond, groot ongeveer 7 c.A., voor de som van fÓ.50 per c.A.; g. van J. van der Steen een strook grond, groot ongeveer 80 c.A., voor de som van f0.60 per c.A.; h. van C. van de Pol eenige strooken grond, samen groot 14 Aren en 57 c.A. in ruil voor anderen grond en een som gold groot f 1613. LAN O END IJ K Aan de veilingen heerscht de laatste week een buitengewone drukte door den grooten aanvoer van goedgekeurde pootaardappelen. Gewoonlijk had deze aanvoer vroeger plaats. Door betalingsmoeilijkheden met Duitschland, is de aanvoer dit jaar wat later. De prijzen, welke zijn gemaakt, zijn over 't algemeen bevredigend, ofschoon de Duitsche moeilijkheden per saldo nadeelig op den prijs hebben ingewerkt. VOOR HEN, DIE ROODE KOOL HEBBEN. Voor de tuinders, die, ondanks luizenplaag en de koolziekten, nog vrij goed hebben geteeld, is het vol gende bericht uit het officieele „Reichsnahrstands- blad" in Duitschland ongetwijfeld bemoedigend: „De roode-kooloogst is hier dit jaar in vergelijking met het vorige jaar, klein. Bij de bewaar-roode-kool zal, evenals in vorige jaren, de oogst kleiner zijn dan die van de andere koolsoorten. In het algemeen moet dan ook met een onder het middelmatig liggende oogst gerekend worden, zoodat, in aansluiting met de eveneens zeer kleine Hollandsche oogst, dezen winter de vraag naar bovengenoemd product onge twijfeld groot zal zijn en er goede afzetmogelijkheden bestaan zullen. Het aantal leerlingen, dat de gemeenschappelijke UX.O. school bezoekt, is zoodanig gestegen, dat weer een derde leerkracht op kosten van het Rijk kan worden aangesteld. Er zijn momenteel bij de 70 leer lingen. Den tegenwoordigen kweekeling met akte zal dus weer ontslag moeten worden verleend. Export naar Frankrijk. Het Centraal Bureau heeft van den Minister van Landbouw bericht gekregen op zijn schrijven inzake uitvoer van groenten naar Frankrijk. De minister van Landbouw deelt daarin mee, dat blijkens een Fransch ministerieel besluit van 14 Oct. 1.1. de in voer en de doorvoer van Nederlandsche versche groenten gedurende het tijdvak van 15 Oct. 1935 tot 15 Maart 1936 weder zullen zijn toegestaan. De con tingenten voor den invoer van Nerderl. groenten in Frankrijk zijn vastgesteld en nader aan het C.B. meegedeeld. Aan verschillende door het C.B. ge noemde bezwaren zal bij de e.v. handelsbespreking met Frankrijk aandacht worden geschonken. In verband met de actie, welke hier wordt gevoerd voor het verkrijgen van een bijzonderen steun voor de tuinders, die niets of heel weinig bewaarkool heb ben geteeld tengevolge van de luizenplaag, zal ten raadhuize van Zuidscharwoude op a.s. Donderdag een bijeenkomst worden gehouden, waarvoor de B. en W.'s van de 4 Langendijker gemeenten en St. Pancras zijn uitgenoodigd, alsmede vertegenwoordi gers van do diverse tuindersorganisaties in die ge meenten. Bovendien zijn een aantal leden van de Tweede Kamer verzocht aanwezig te zijn, van wie reeds nu bekend is, dat enkelen aan die uitnoodiging gehoor zullen geven. Mede is uitgenoodigd de Rijks- tuinbouwconsulent en den Directeur van den Land bouw. Verwacht wordt, dat de belangstelling voor deze bijeenkomst groot zal zijn en niet minder wordt gehoopt, dat zij tastbare resultaten zal opleveren voor deze zoo zwaar getroffen streek. Onze handel in tuinbouwproducten met Polen. Het Centraal Bureau van de Veilingen in Neder land heeft zich met een adres tot den Minister van Landbouw gewend in verband met de binnen kort te houden besprekingen tusschen Nederland en Po len inzake uitbreiding van het in December 1933 ge sloten Tariefaccoord tusschen beide landen. Aan de hand van verschillende cijfers acht het C.B. noodig, ten einde een exportmogelijkheid van groen ten en fruit naar Polen te krijgen, welke in overeen stemming is met de beteekenis der Poolsche markt als afzetgebied, dat le. door onze regeering een be langrijke verlaging der Poolsche invoerrechten wordt bedongen, en wel in verhouding tot de waarde van het product; 2e. door onze regeering voor ieder pro duct afzonderlijk een bepaald contingent wordt overeengekomen, 3e. de administratie dezer contin genten aan de Nederlandsche regeering wordt toevertrouwd, zoodat de invoer in Polen dus kan plaats hebben op contingenteeringscertificaten, wel ke door de Nederlandsche Regeering aan de N ederlandsch-e exporteurs worden beschik baar gesteld. Het C.B. acht het op deze wijze mogelijk dat voor onzen tuinbouw een belangrijk afzetgebied verkre gen wordt, van des te meer waarde, naarmate de overige, aloude afzetgebieden inkrimpen. Het wijst er verder op, dat Polen nog altijd veel meer in ons land invoert, dan uit ons land betrekt. Gedurende de eer ste 9 maanden van dit jaar bedroeg de waarde van den Ned. invoer uit Polen f9.099.000, de waarde van den Ned. uitvoer naar Polen slechts f5.886.000. ZUIDSCHARWOUDE. BRAND. Bij den schilder Ter Hofstede ontstond Zaterdag morgen brand in de achter het woonhuis staande werkplaats. De buren zijn, tenvijl intusschen de brandweer van een en ander werd verwittigd, on middellijk aan 't blusschen geslagen met het gevolg dat de brand werd bedwongen. Gelukkig, daar in de werkplaats, heel wat brandbare stof aanwezig was. Aangezien er met geen vuur in de werkplaats is geweest, wordt de oorzaak van den brand toegeschre ven aan zelfontbranding van een Bremer groen. We vernemen, dat in den gisteravond gehouden bijeenkomst, gehouden met het doel tot oprichting van een kleuterschool alhier, definitief besloten is, tot oprichting daarvan in deze gemeente over te gaan. Een en ander zal spoedig nader worden ge regeld. Vrijdagavond vergaderde de afd. Langendijk van de Vereeniging van Volksonderwijs ten lokale van den-heer Kramer. Na opening en lezing der notulen werd de Beschrijvingsbrief voor de Alg. Vergadering behandeld, waaruit we aanstippen, dat de afd. zal steunen e v opdracht aan het Hoofdbestuur een on derzoek in te stellen naar de mogelijkheid van in stelling voor een Bureau voor beroepskeuze. Als af gevaardigde werd benoemd de heer J. Keizer en als plaatsvervanger de heer Jansonius, beiden te Noord- scharwoude. In bespreking kwam een voorstel tot contributie- verhooging, ook in verband met de oprichting van kleuterscholen aan Langendijk, Men besloot niet tot verhooging over te gaan; wel om successievelijk de inning der contributie elk jaar wat te vervroegen, op dat de penningmeester over meer contanten kan be schikken. Na bespreking van nog enkele andere minder be langrijke zaken werd de vergadering onder dankzeg ging gesloten. WIERINGEN Bij Kon. Besluit zijn benoemd: tot heemraad van den polder WaardNieuwland op Wieringen, de heer M. llcijblok Mzn., te Wieringen; tot heemraad van het heemraadschap Wieringen de heer M. Bakker Szn. te Wieringen. ANNA PAÜT.OWNA Openbare vergadering van den Raad der gemeen te Anna Paulowna, op Donderdag 31 October '35, des namiddags te acht uur ten Raadhuize. Punten van behandeling zijn o.m.: Mededeeling dat van den heer Commissaris der Koningin bericht is ontvangen, dat aan den Bur gemeester dezer gemeente verlof is verleend om zich tot 6 Decemeber e.k. buiten de gemeente op te houden. De heer Keuris is aangewezen om den Burgemeester te vervangen. Van de Ned. Spoorwegen is bericht ontvangen dat het wegens de ongunstige tijdsomstandigheden niet gewettigd wordt geacht, tot electrische verlichting van de stopplaats Breezand over te gaan. Ook in den komenden winter zal aan de R.K. school in de Nieuweweg vervolgonderwijs worden gegeven. Van het Bestuur van het A.A.Z.Ak. is een circu laire onvangen als reactie en correctie op het rondschrijven van de Vereen, van Burg. en Secret. in het kanton Schagen omtrent contributie van ziekenfondsen. Van den Minister van Sociale Zaken is bericht ontvangen, dat het uurloon voor. alle objecten van werkverschaffing 26 cent zal bedragen, met in gang van de weede werkweek na 19 October. Tot den Minister is het verzoek gericht deze ver- '^ging in te willen trekken. Benoeming personeel vervolgonderwijs. Verzoek van de Esperantovereeniging om voor een cursus in die taal gebruik te mogen maken van een schoollokaal. Verzoeken om vermindering van aanslagen in 't schoolgeld, In de Alkm. Crt. van 12 Oct Jl. lazen wij, dat van de voormalige rijkswerkinrichting te Hoorn thans een gedeelte in gebruik is genomen als opslagplaats van de bloembollen welke aan de bloembollenvei- lingsvereeniging „Westfriesland" te Bovenkarspel onverkocht zijn gebleven en door de regeering zijn overgenomen. Uit Westfriesland zijn plm. 47 millioen bollen op deze wijze opgeslagen. Deze zgn. surplus- bollen worden nu tot veevoer vermalen. In verband hiermede lijkt het ons niet ongewenscht een en ander over de voederwaarde van bloembollen mecle te deelen. Hieronder geven wij de voederwaar de van verschillende bloembolsoorten, alsmede die van aardappelen. eiwit droge achtige zetmeel eiwit stof stoffen waarde verhouding tulp 40.8 3.8 31 1 i 8 narcis 35.5 2.5 27 1 10 hyacinth 28.8 2.4 21.9 1 i 9 gladiolus 31.3 3.0 23.8 1 8 crocus 51.1 5.2 38.8 1 i 7.4 aardappelen 20/25 2.1 16/19 1 i 9 Op grond hiervan blijkt, dat de samenstellingen van de verschillende bloembolsoorten ongeveer met elkaar overeenkomen, en de eiwitverhouding onge veer gelijk is aan die van aardappelen. Op grond van deze vergelijking gelet op het droge stof gehalte zou den narcissen hoogstens 1.4 maal, tulpen 1.6 maal, hyacinten 1.15 maal, gladiolen 1.25 maal en cro- cussen 2 maal de prijs van aardappelen mogen gelden Aardappelen kunnen we weer met maistneel verge lijken. Aardappelen met bijv. 20 droge stof be vatten 2.1 eiwitachtige stoffen en hebben een zet- meehvaarde van 19. Maismeel heeftrt 87 droge stof of 4 maal zooveel als aardappelen. 87 kg. droge stof van aardappelen, waarvoor ongeveer 400 kg. aardappelen noodig zijn, bevatten dan 840 kg. eiwit- Voorstel tot vaststelling van de vergoedingen over 1933 toe te kennen aan de bijzondere scholen in deze gemeente ingevolge art. 101 der L.O.-wet. Voorstel tot wijziging van het besluit tot het aangaan van een geldleening van f 5400.—. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst met het P.E.N. betreffende de straatverlichting. Verzoek van Ged. Staten om bericht op een door hun voorgestelde uniforme regeling voor de amb tenaren van den Burgerlijken Stand. Volgens deze regeling moet het totaal bedrag op ten hoogste f 200 worden bepaald, terwijl de beloo ningen thans te zamen f 365 bedragen. Voorgesteld wordt de verlaging te aanvaarden en te verzoeken de jaarwedde van den lsten ambt. te bepalen op f 175, van den 2en op f 25 en de 3e en 4e ambtenaar niet te bezoldigen. Wijziging begrooting 1935, in verband met kosten verbonden aan het opmaken van een nieuwe ligger op de wegen. KORTEBAANDRAVERIJ TE BAKKUM. Uniform wint. Onder flinke belangstelling en mooi weer is deze laatste kortebaan-draverij van dit seizoen gehou den, welke een ware zege is geworden voor het Ne derlandsche fokproduct. 18 paarden namen deel. Na een zeer spannende strijd is Uniform als winnaar uit het strijdperk getreden. Weidlooper, eveneens van Stal de Vlieger, was tweede, Rolls Royd drie, terwijl het vierde geld werd gedeeld door Wilhelm en X Smiling, deze laatste heeft een bijzonder goe de verrichting laten zien en belooft voor de toe komst veel. Tijdens de draverij heeft een betreurenswaardig incident plaats gehad, wat als er door den keur meester was opgelet, niet had mogen voorkomen. Het was in de ritten met Our Uhlan B en Rolls Royd. De eerste rit werd op schitterende wijze door Our Uhlan gewonnen. De tweede verloor hij, door wegspatten. In de derde rit liep Our Uhlan rechts en zou hoogstwaarschijnlijk hebben gewonnen, als hij niet op ergerlijke wijze was gehinderd. Toen de fljder van Rolls Royd merkte, dat hij door Our Uhlan zou worden gepasseerd, stuurde hij op zij en in de baan van deze, zoodat het onmogelijk was om te passeeren. Door dit voorval won Rolls Royd, Onmiddellijk protesteerde de eigenaar van Our Uhlan, doch de keurmeester beweerde niets te heb ben gezien, ondanks het gekraak der wielen. Zelfs het publiek stak het niet onder stoelen en banken, doch zonder resultaat. De keurmeester hield on danks alles vol, niets te hebben gezien. Hier is weer duidelijk gebleken, dat het tijd wordt dat vanwege de Koninklijke, bekwame personen worden aange steld om als keurmeesters dienst te doen. Dat dit incident voor den heer Mooij een bittere teleurstel ling was, is begrijpelijk. Om twaalf uur gaf starter Hoek het eerste start sein. Alinda, 310 M., verloor in 2 ritten van Rolls Royd, 300 M.; Johanna M, 310 M., die telkens weg sprong, verloor in 3 ritten van Uniform, 300 M.; Betty Worthy, 310 M., klopt in 3 ritten Cenator Bre- wer, 310 M.; X Smiling, 300 M., klopt in 4 ritten Anna Bradford's Guy, 310 M., 1 rit beide de witte vlag en 1 rit dead heat; Lady Bond, 310 M., klopt in 3 ritten Gretchen H, 310 M., 1 rit beide de witte vlag. Our Uhlan B, 300 M., in 3 ritten Up to Date, 300 M. Fatima, 310 M., wint, gereden door C. Vergay, in 3 ritten van Sister Patrick H, 300 M.; Weidlooper, 300 M., klopt Marie P. 310 M., in 3 ritten, 1 rit stil staand weg, Marie P bleef staan; Fanfare, 310 M., verloor in 3 fitten van Wilhelm, 300 M. Bijna alle kampritten. Tweede omloop: Uniform klopt in 2 ritten Betty Worthy; X Smiling klopt in 3 ritten Lady Bond, 1 rit dead heat; Rolls Royd wint door genoemd inci dent van Our Uhlan B; Wilhelm klopt Fatima; Weidlooper stilstaand paard. Derde omloop: Weidlooper klopt Wilhelm; Uni form wint van X Smiling; Rolls Royd liep zonder concurrentie. Finale: Weidlooper klopt in twee ritten Rolls Royd; Uniform stilstaand. Om den eersten en achtige stoffen en 76 z.w.terwijl 87 kg. droge stof in maismeel 9.9 kg. eiwitachtige stoffen en 80 z.w. bevat Groot is het verschil dus niet. Dè voe dingswaarde van 400 kg. aardappelen komt dus" on geveer overeen met die van 100 kg. maismeel. Mais meel kost momenteel ongeveer f6 per 100 kg., aldus zijn 400 kg. aardappelen theorethisch ook dz *6 waard. Waar aardappelen om ze te bewaren- inge kuild moeten worden, dus meer arbeid met zich mee brengen en door het inkuilen eenige verliezen ont staan zal men er in de practijk dan ook maximaal dz f5 per 400 kg. of dz f 1.25 per 100 kg. voor kunnen betalen, wil het even voordeelig zijn dan maismeel. Op grond hiervan kan ieder ongeveer berekenen wat maximaal voor de bloembollen betaald kan wor den. Narcissen zijn als veevoer onbruikbaar, bevat ten een giftig alkaloid „narcitine". Over de bruik baarheid van hyacinthen als veevoer loopen de mee ningen uiteen, de geringe ervaring ermee is niet ongunstig geweest. Van gladiolen is ons niets be kend. Het zal wel voornamelijk om tulpenbollen gaan en deze kunnen zeer goed als veevoer gebezigd worden. Maximaal, vergeleken dus bij den prijs vam maismeel, bedraagt de voederwaarde uitgedrukt in geld 1.6 maal f 1.25 f2 per 100 kg. franco boerderij. Deze z.g.n. gesneden surplustulpen zal men zeer waarschijnlijk wel voor veel minder kunnen koopen en indien dit het geval is, is het zaak de gelegenheid om goedkoop voer te kunnen koopen niet te laten voorbijgaan. Men kan de tulpen op dezelfde wijze inkuilen als aardappelen, waar het droge stof gehalte tweemaal zoo hoog is dan van aardappelen, zal men de kuil wel behoorlijk zwaar moeten belasten. Met het voeren zij men voorzichtig en voeren in zeer be scheiden hoeveelheden niet meer dan bijv. 10 Kg. per dag per dier, jongvee nog minder. Naast hooi, en tul pen heeft men evenals naast hooi en aardappelen en bieten eiwitrijkkrachtvoer (lijnmeel, grondnoot,) noo dig. 10 Kg. tulpen bevatten evenveel droge stof als 20 K.G. aardappelen en pl.m. 30 Kg. voerbiet. De Rijksveeteeltconsulenti Ir. L. DE VRIES. tweeden prijs klopt Uniform ln 2 ritten Weidlooper Uitslag: 1. f200, Uniform, eig. J. Borst, Bakkum, ber. J. de Vlieger; 2. f 100, Weidlooper eig. R. F. Sormani, Rijswijk, ber. J. de Vlieger; 3. f50, Rolls Roijd, eig. Stal H, Heerenveen, ber. H. de Vries; Het vierde geld werd gedeeld door Wilhelm, eig. en rijder F. A. Bosveld, Den Haag en X Smiling, eig. J. Haan, Wijde Wormer, elk f25. Mooi op tijd was deze goed geslaagde draverij ten einde. DINSDAG 29 OCTOBER. HILVERSUM (1875 M.) KRO.-uitzending. 8.00—9.15 en 10.00 Gram.pl.; 11.30—12.00 Godsd. halfuur; 12.15 Gram.pl. en orkestconcert; 2.00 Vrou- wenuur; 3.004.00 Modecursus; 4.15 Gram.pl. en schïagermuziek; 5.30 Koorconcert; 6.00 Schlagermu- ziek; 6.40 Lezingen; 7.35 Gram.pl; (Om 8.00 Berich-;. ten); 8.35 Populair concert en en causerie; 9.45 Symphonieconcert. (Om 10.30 Berichten en gram.- pl)11.15—12.00 Gram.pl. HILVERSUM (301 M.):. AVRO-uitzending, 5.30 VPRO. 6.30 RVU. 8.00 Gr. pl.; 9.00 Ensemble Jettij Cantor; 10.00 Morgenwij ding 10.15 Gewijde muziek; 10.30 Ensemble Jetty Cantor; 11.00 11.30 Orgelspel F. Hasselaar man. v. Tr. de Bruijn (zang); 12.30 Omroeporkest olv. N. Treep; en Gram.pl.; 1.45 Zang door A. M. Boezaardt 2,00 Omroeporkest olv. N. Treep (In de pauze zang door A. M. Boezaardt); 3.004.00 Kniples; 4.15 Gr. pl.; 4.30 Radiokinderkoorzang olv. J. Hamel; 5.00 Voor kleine kinderen; 53 VPRO. Ds. B. J. Aris: Bij belvertellingen; 6.00 Gram.pl.; 6.30 RVU.: Psycholo gische causerie Dr. Th. van Schelven; 7.00 Kinder koor „Zanglust" olv. W. Hespe; mmv. R. Boender Hespe (plano); 7.30 Engelsche les Fred Fry; 8.00 Berichten; 8.10 Omroeporkest olv. N. Treep; 8.45 Cabaretliedjes door Ch. de Boer; 9.05 Fransche ope rettemuziek; 9.45 Serieuze muziek (gr.pl.); 10.20 Causerie over de match EuweAljechin; 10.25 De AVRO-Decibels olv. E. Meenk (Uit „Casino", Den Bosch); 11.00 Berichten; 11.1012.00 Dansmuziek. DROITWICH (1500 M.) 10.3510.50 Morgenwijding; 11.05 Causerie; 11.20 Orgelspel S. Torch; 11.50 Voor de scholen; 12.10 Gr. pl.; 12.35 Het Cellini-Trio; 1.20 't Schotsche Studio Orkest mmv. Fr. Brady (zang); 2.25 Voor de scho len; 3.10 Gram.pl.; 3.55 Voor de scholen; 4.20 Cau serie; 4.40 Zang; 5.35 Het Bronkhurst Trio; 6.20 Be richten 6.50 Koorconcert; 7.15 Fransche les; 7.50 Lezing; 8.20 Russisch cabaretprogramma; 9.05 BBC Dansorkest olv. H. Hall; 9.50 Berichten; 10 20 Le zing; 10.40 Viool en zang; 11.35—12.20 Jack Jack- son en zijn Band. RADIO PARIJS (1648 M.) 7.20 en 8.20 Gram.pl. 12.35 Orkestconcert olv Doyen 2.50 Gram.pl.; 4.20 Orkestconcert olv. Krettly; 5.50 Orkestconcert olv Tomasi; 6.50 Vervolg concert; 9.05 Gevar. concert; 11.0512.35 Dansmuziek. KALUNDBORG (1261 M.) 11.301.20 Strijkorkest olv. Andersen; 2.20 Strijk orkest olv. Warny; 4.004.20 Zang en piano; 7.20 Omroeporkest; 7.35 Koorconcert en toespraken; 8.20 Operamuziek; 9.40 Omroeporkest; 10.20 Dansmuz. KEULEN (456 M.) 5.50 Orkestconcert; 11.20 Uit Leipzig: Omroeporkest Emdé-orkest en solisten; 1.35 Gram.pl; 3.30 Zang en piano; 4.20 Omroepkleinorkest olv. Eysoldt; 6.20 Omroeporkest; 7.30 Lanner- en Straussconcert door het Omroeporkest 8.20 Radiotooneel. BRUSSEL (322 en 484 M.) 322 M.: 12.20 Gram.pl; 12.50 Salonorkest; 1.50—2.20 5.20 6.35 en 7,35 Gramofoonplaten; 8,20 Gevarieerd programma; 10.30—11.20 Gram.pl; 484 M.: 12,20 en 1.302.20 Het Constantin-orkest; 5.20 Salonorkest; 6.20 Gram.pl.; 6.50 Salonorkest; 8.20 Symphoniecon cert; 10.05 Gram.pl.; 10.3011.20 Dansmuziek. DEUTSCHLANDSENDER (1571 RL) 7.30 Populair concert uit Breslau; Hierna Operette- uitzending; 9.20 Berichten; 9.50 Zang en piano; 10.05 Weerbericht; 10.20—11.20 Kamermuziek.

Schager Courant | 1935 | | pagina 2