Van de Wkmaarsche Sportvelden Maandag 28 October 1935. SCHAGER COURANT. Tweede Blad. No. 9838 Berger Sportvereeniging. SPORT VAN ZONDAG ALKMAAR—SCHAGEN. 5—0. We hadden gerekend Alkmaar te zien winnen, maar dat dit met zulke klinkende cijfers zou geschie den, dat hadden we toch niet venvacht. Echter, de geelzwarte achterhoede was te zwak om het met suc ces tegen den Alkmaarschen aanval te kunnen opne men. En de voorhoede der Schagenaren kon het slechts brengen tot een aantai aanvallen, die soms piet ongevaarlijk waren, maar die meestal door de stevige groen-witte achterhoede konden worden on derschept, terwijl datgene, wat de backs aan doel man Duivenaar overlieten, door hem op afdoende wijze werd verwerkt. Het zwakste gedeelte in de Schager ploeg was o.i. 'de achterhoede, die allesbehalve trapvast was. Vol komen mistrappen was geen zeldzaamheid en daar enboven scheen de keeper voor de rust zeer onzeker. Na half-time herstelde deze laatste zich en deed ver schillende goede dingen, maar hij kon niet verhin deren, dat hij in de tweede helft nog driemaal het nakijken had. Daartegenover stelde Alkmaar dikwijls goed com binatiespel en zoo was de overwinning ten volle ver diend. Het eindresultaat 50 mag misschien wat groot zijn, wanneer men twee elftallen in het veld ziet, waarvan het een over alle linies de meerdere is van het andere, kan men zulke scores verwachten. De wedstrijd. Het" spel begon onder de allerslechtste omstandig heden. Het regende pijpestelen, er lagen groote plas sen op het veld, dat hier en daar weldra veel weg had van een modderpoel. Alkmaar scheen zich in zijn glibberige home het eerst en het best thuis te voelen, want reeds enkele minuten na den aftrap nam het de leiding uit een goed schot van den rechts binnen. Zoo bleef het voorloopig, niettegenstaande de thuis club het beste deel van den strijd had. De zeer tal rijke aanvallen der groen-witten leverden niets op. Voor een goed deel kwam dit, wijl ze niet werden be sloten met behoorlijke schoten, wat vermoedelijk zijn oorzaak vond in het zware terrein voor de goal. We zagen enkele kansen missen, maar datzelfde consta teerden we na ongeveer een kwartier spelen ook aan de de overzijde. Geleidelijk kvyamen de Schage naren intusschen wat meer opzetten, we noteerden enkele uitstekende schoten van den links-buiten, die echter geen doel troffen en nadat ongeveer een half uur was verstreken, zonder dat Alkmaar zijn voor sprong had kunnen vergrooten, mocht er zelfs sprake zijn van een klein overwicht der bezoekers. Lang duurde dat echter niet, de groen-witten konden hun voorhoede weer meer aan het werk zetten en onge veer vijf minuten voor half-time was het Kuis, die voor zijn club het tweede punt scoorde. Tot aan de rust kwam in den stand geen verande ring meer en daarmee had Alkmaar den wedstrijd practisch in zijn zak, want na de pauze kreeg het den straffen wind,, clie* schuin over het veld stond, in den rug. Wat we in die tweede helft te zien kregen, was vrijwel een herhaling van de eerste. Over 't alge meen een overwicht van de gastheeren, wat deze. mede dank zij de onzekerheid der Schagen-baclcs, tot uitdrukking wisten te brengen, door aan de twee goals nog drie toe te voegen. Wel werd ook Duive- man af en toe nog aan den tand gevoeld, maar hij deed, zooals uit den uitslag trouwens blijkt, zijn werk naar behooren, zoodat de beide puntjes ver diend in Alkmaar bleven. Alkmaarsche BoysBeverwijk 32. De ontmoeting eindigde in een nuttige 32 over winning van de thuisclub. Mag men daarover dus tevreden zijn, minder is dat het geval ten aanzien van het spel, dat werd vertoond. We hebben nog zel den een wedstrijd gezien, waarin het zoo ruw toeging als in deze. Het werd tenslotte een gooien en smij ten, dat het eind er van zoek was en dat slechts één speler liet veld geblesseerd moest verlaten, mag wel een wonder worden genoemd. Voor zulke dingen is in de allereerste plaats een scheidsrechter verant woordelijk. En ook hier was het optreden van den arbiter lang niet streng genoeg. Wel verwees hij tegen het einde één der spelers van het veld, maar zooiets had veel eerder en... ditmaal veel vaker moe ten geschieden. Een dergelijke maatregel mag een zekere hardheid bevatten, de heeren scheidsrechters mogen daarbij niet uit het oog verliezen, dat het veel beter is, dat enkele woestelingen langs het lijn tje zitten, dan dat een speler met gebroken beenen van het veld wordt gedragen of erger! Dat het pittig zou toegaan, dat was in een wedstrijd om de onderste plaats niet anders te verwachten. Daar kwam nog bij, dat de onderling nogal geprikkelde stemming door een aantal zwakke beslissingen tot gistens toe werd aangewakkerd. Waarmee we maar willen zeggen, dat wanneer er geen ongelukken zul len gebeuren, de K.N.V.B. dient te zorgen voor krach tiger leiding. In deze wedstrijd was ze treurig. Zooals uit het bovenstaande reeds blijkt, kenmerkte ée wedstrijd zich meer door hard, dan door fraai spel. Het waren twee ploegen, die elkaar niet veel toegaven en die beide wilden winnen om zoover mo gelijk uit de buurt te blijven van het onderste plaatsje. Het zware zwoegen leverde voorloopig voor geen van beiden iets op. Nadat een klein half uur 'was gespeeld, dachten we echter de Boys de leiding te zullen zien nemen, toen hun na een vrije trap, ge nomen door de Grand, een strafschop werd toege kend. De Beverwijksche keeper slaagde er echter in den bal te houden en de kans was verkeken. Over 't algemeen leken de gastheeren in deze periode wat in de meerderheid te zijn, ze wisten dit echter niet m doelpunten uit te drukken, voornamelijk doordat ze voor de goal hun kansen niet behoorlijk waarna men. Eenige malen werd niet geschoten, wanneer men daartoe in de positie verkeerde. Er werd dan achter lustig verder gecombineerd, met het gevolg dat de Beverwijksche achterhoede het veld weer kon ïuimen. Daarnaast deed de doelman der bezoekers Verschillende goede dingen en toen voor rusten werd geblazen was de stand nog ongewijzigd 00. In de tweede helft kregen de Alkmaarders de wind mee. maar het waren de Beverwijkers die ongeveer 7 minuten na de hervatting de score openden en de leiding namen. De Boys gaven zich verre van gewonnen. Integen deel! Maar nu begon het spel ruwer te worden. Onge veer een kwartier later werd hun zwoegen beloond. Uit een door Indri goed genomen corner, wist de Grand op keurige wijze in te koppen. En even later was het Indri, die, goed opgesteld, de bal toegespeeld kreeg en nummer twee produceerde. Ook Beverwijk gaf het evenwel nog niet op, er werd aan weerszijden verder gezwoegd, het spel werd harder! Totdat eindelijk de scheidsrechter ingreep en een Beverwijker weg zond. De houding, die deze speler daarop aannam hij wilde niets meer of min der dan de arbiter te lijf gaan bewees volkomen hoe juist deze beslissing was. Maar ze had veel eer der moeten komen. Een oogenblik later viel een der Beverwijksche backs in bet gevecht en moest het veld verlaten. On middellijk daarop kwamen de Boys op goedkoope wijze aan hun derde loelpunt, doordat één der Be verwijksche half-backs er zelf voor zorgde. Nog even was er te spelen en de overwinning der Alkmaarders was in kannen en kruiken. We hadden nog weer even een oponthoud wegens een gebles seerde speler en toen, een halve minuut voor het einde, werd Keesen voor de tweede maal gepasseerd. Vrijwel onmiddellijk na den aftrap blies de scheids rechter voor de laatste maal en behoorde deze ont moeting, gelukkig, tot het verleden. U.V.V.ALCMARIA VICTRDL In een wedstrijd, waarin Alcmaria zich niet van haar beste zijde liet kennen, is ze er in geslaagd één puntje uit Utrecht mee naar huis te brengen. Onze plaatsgenooten speelden met een invaller voor de Jong, die zich blijkbaar gepasseerd gevoel de wegens zijn niet opgesteld zijn tegen het Jan Han senkwartier. Voor hem speelde v. d. Pol, die een goe de partij te zien gaf. Dat de opstelling van Rampen een verbetering was, zal ieder, die de wedstrijd heeft bijgewoond, thans wel moeten toegeven. Overigens waren de backs het zwakke punt van het elftal. Voor een goed deel kan dit vermoedelijk worden geschre ven op rekening van de terreingesteldheid, die door den aanhoudenden regen buitengewoon slecht was. Dat overigens Bijlsma de handen vol had, was te verwachten. De linkervleugel van U.V.V. is de kracht van het elftal. Ooms echter had .tegen de rechter vleugel beter opgewassen behooren te zijn, als het NIEUWE NIEDORP. Nieuwe NiedorpTexel. 12. Hollandia IV—N. Niedorp II. 2—3. N. Niedorp AAlkm. Boys C. 09. Texel weet na zwaren strijd te zegevieren. Zou het doorgaan? was voor den belangrijken wed strijd N. NiedorpTexel een vraag die velen in N. Nieclorp en omstreken zich zelf en anderen hebben gesteld. Het is doorgegaan, maar hoe, onder steeds neer vallenden regen is er een felle strijd gestreden, waar in beide tegenstanders elkaar niets toegaven en zoo aan elkaar gewaagd waren, dat men geen tijd had om over het slechte weer te denken. De spelers zelf zullen het hier wel mee'eens zijn, toch zij waren het die er de volle negentig minuten in moesten blijven, en onder zeer zware terreinsom standigheden een moeilijke strijd te strijden hadden. Beide elftallen verdienen de hulde van het publiek voor den spannenden en sportief gespeelden match. Texel kwam met de volgende opstelling uit: Dukers Jo Ran, Witvliet Nijens, Gielens, Huizinga Kikkert, de Graaf, Lap, H. Ran, Nijens. Texel heeft een invaller, Lap speelt n.1. in de plaats van Vlaming. Het Niedorper elftal bestond uit: Blokker Van Herwerden, Reijne Grootes, de Weerd, Klaver. Deugd, Faus, Peereboom, Sepers, Kaaij. ICistemaker heeft dus het veld moeten ruimen, Deugd speelde op zijn plaats en kan op een goeden wed strijd terug zien; ook Klaver heeft het er. goed afge bracht, en we gclooven wel dat in deze opstelling voorloopig geen wijziging zal komen. Zoodra is afgetrapt, gaat N. Niedorp ten aanval en reeds spoedig krijgen Faus c.s. enkele goede sco ringskansen, mede door de groote gladheid, gaan de mooiste kansen verloren. N. N. weet dit overwicht nog een kwartier vol te houden en Texel mag van geluk spreken dat er niet is gedoelpunt. Zichtbaar komt Texel langzaam maar zeker los uit den N. N. greep en moet Bloker er eenige gevaarlijke ballen uithouden, wat hem goed afgaat. Eerst na de rust zouden we begrijpen hoe het kwam dat hij met uit schieten alle ballen aan den slootkant terecht kwa men, het verging Dukers precies zoo. En zie, zooals het zoo veel voorkomt, Texeu dat het minst aan vallend is geweest, neemt de leiding. Ran gevaarlijk als steeds, bemachtigt don bal, dribbelt even, lost dan een hard schot op doel, Blokker tracht den bal het veld in te stompen, hij raakt den bal maar half en dan is het 10 voor Texel. Texel hierdoor aangemoedigd komt nu sterk op zetten, al venvaarloozen zij hun verdedigend werk hierdoor geenszins. Een schot van Ran wordt door de lat gekeerd, is wel het belangrijkste dat nog voor de rust gebeurd, of het moest wezen het feit, dat N.V.V. nog enkele kansen tot scoren kreeg. Met een 10 stand voor Texel ging de rust in. Na de hervatting kreeg N. Niedorp de wind mee en niet te vergeten, regen mee. Van de 45 min. die er gespeeld zijn na de rust is N.N. er wel 30 van op de Texelsche helft geweest. Dat er niet meer dan één maal kon worden gedoelpunt, ligt eerstens in Texel dat hun het zoo veei mogelijk verhinderde, ten twee de aan de gladheid, ten derde en in hoofdzaak in het feit, dat de Niedorper voorhoede integendeel met vo rig seizoen, géén doelpunten meer kan maken; het wil voor niet vlotten. Er zal 20 min. gespeeld zijn, als de linksbuiten Nijens het plotseling op zijn heupen krijgt, hij pas seert vliegensvlug de N.N. achterhoede en kogelt on houdbaar voor Blokker de bal hoog in het net. Texel heelt een 20 voorsprong. Een fraai gescoord doelpunt. Geenszins ontmoedigd herhaald. N.V.V. haar stormloopen op het Texelsche doel en na 5 min. spelens hebben zij eindelijk suc: ces, Peereboom heeft de bal goed vrij weten te spe len, zet afgemeten voor, Deugd is er als de kippen bij om Dukers geen kans te geven, en brengt de stand op 21. N. Niedorp haar kans voelende, stelt alles in het werk om gelijk te maken, een gevaarlijk schot van Faus had beter lot verdiend als gehouden te worden door de staanpaal. Deugd kreeg een vrije trap te ne men zonder resultaat, Peereboom kreeg een klein geval was. De voorhoede hield het spel te kort; maar o.i. was het onjuist, nu weer met een nieuwe opstelling te komen. Hiemstra bleek de vorige week als linksbinnen een aanwinst, waarom hij nu mid denvoor werd opgesteld en van Wieringen links binnen is ons onbegrijpelijk. De totaaluitslag is voor Alcmaria niet ongunstig te noemen. Zeker twee derde van den wedstrijd was U.V.V. uitgesproken in de meerderheid en het laat ste kwartier heeft alles wat aan Alcmaria-aanhang aanwezig was, bange oogenblikken doorgemaakt. Want het was toen een bijna doorloopende belege ring van het Alkmaarsche doel. De wedstrijd. Het begin was eenigszins deprimeerend voor de witte voorhoede. Verschillende malen werden door den scheidsrechter vrije trappen tegen haar toege kend wegens buitenspel en ruw spel, die o.i. bij lang na niet alle gemotiveerd waren. Rampen trad eeh paar maal handelend op en verrichtte zijn werk op uitstekenden wijze. Na 23 minuten werd eindelijk het eerste doel punt geboren. Plas bracht goed op en zette voor. Uit een scrimage voor het doel kreeg v. d. Pol de bal vrij en hij benutte zijn kans onberispelijk. Alc maria leidde met 10. Hierbij bleef het tot de rust. U.V.V. had het beste deel van het spel, doch wist dit niet in doelpunten uit te drukken. We zagen van Wieringen nog een keer goed inkoppen, doch de bal ging juist naast. Kort na half-time, dachten we van Wieringen, die de bal keurig aangegeven kreeg en die zich vrij wist te spelen, te zullen zien scoren, doch, vermoe delijk door het zware terrein werd hij door de Utrechtscheb acks ingehaald, die een corner wisten te forceeren. Deze leverde, evenals verschillende andere, niets op. Het spelbeeld na de rust was ongeveer hetzelfde van dat uit de eeerste helft: UW. meestal in de meerderheid. Na dertig minuten was het de ge vaarlijke Pino, die voor Rampen onhoudbaar, voor UW. den gelijkmaker produceerde. Zoo kwam het einde. kansje, niets baatte, en de tijd verstreikt. Texel vecht voor het behoud harer moeizaam verkregen voor sprong. Zéér afkeurenswaardig is het (volgens sy- steam) uitschieten der Texeldefensie, o.i.zéér onspor tief, een dergelijk midedl behoeft een club als Texel toch heelemaal niet aan te wenden. In den stand komt verder geen wijziging meer en kan Texel blij zijn, met het behaalde resultaat, een gelijk spel had de verhouding beter weergegeven. HOLLANDIA IV—N. NIEDORP II, 2—3. Na een spannenden strijd is het N.N.V. II, gelukt Hollandia IV in eigen huis te kloppen met 32. Reeds de eerste Niedorper aanval had succes 1—0., dit ge- scheidde in de eerste minuten, Een zeer twijfelach tige penalty bracht den stand op 11. Tot de rust bleef deze stand behouden. Na de thee had N. Niedorp haar voorhoede gewijzigd en deze wijziging kwam het geheel ten goede, er werd bijwij len heel goed gespeeld, het was Visser die met twee goede knallen de stand op 31 wist te brengen. Als Jan Stammes eindelijk eens gepasseerd wordt, is er voor Bart geen houden aan, 3—2. Met N. Niedorp in den aanval komt het einde. Volgens Stammes moet het er nogal glad geweest zijn. Hoe bestaat het! N. NIEDORP a—ALKM. BOYS c, 9—0. De adsp. kenden ook vandaag geen pardon en de arme Boys werden met niet minder dan 90, zegge negen nul ingemaakt. In die thuiswedstrijden hebben onze mannen niet minder dan vijf en twintig doelpunten gemaakt en is Jes niet eenmaal gepasseerd. Kunnen jelui dat ge heim dier kunst niet vertellen aan de voorhoede van het eerste De doelpunten werden gemaakt door de Bakker drie, Speets drie, Van Ham twee en Cor Kooij een. Op een vrijwel onbespeelbaar terrein speelt het eerste den slechtsten wedstrijd van het seizoen. Een geflatteerde, doch zeer verdiende overwinning voor K.V.V. 3. Ook het tweede elftal verliest met dezelfde cijfers. Zoo slecht als B.S.V. gister speelde, hebben we het nog nooit gezien. Maar niet alleen, dat de spelers stuk voor stuk er weinig of niets van terecht brach ten, ook de „fighting spirit" ontbrak ten eenenmale, Dat laatste vooral is onbegrijpelijk. Een elftal, dat er zoo voorstaat, moet o.i. al het mogelijke doen, om zijn plaats te behouden. De B.S.V.'ers dachten er anders over en lieten zelfs herhaaldelijk de tegen partij vrij spel. Hierdoor ontstonden dan ook zeker drie doelpunten, want weliswaar hebben de gasten zeer verdiend gewonnen, maar 51 was toch wel wat erg geflatteerd. Voor de rust, toen B.S.V. met wind mee speelde, ging het nog, al was het een groo te tegenvaller, dat K.V.V. vrijwel onmiddellijk na den aftrap de leiding nam. Het werd zelfs 2—0 voor de Krommenieërs. Toen ineens kwam BSV er in. Za gen we het heele elftal ook werken voor wat het waard was. Onophoudelijk renden Arie Rampen en Jaap Tuin langs de lijn, om dan hun rush te beslui ten met een fraaien voorzet. Eerst kreeg Fillet de kans om den achterstand te verkleinen, doch faalde, vlak daarop was het Alb. v. d. Berg, die een fraaie kans onbenut liet. Maar toch kwam het verdiende tegenpunt, toen Rampen na goed veldwerk den bal hard inschoot, de keeper miste ten halve en Ab v.d. Berg bracht den stand op 1—2. De moed herleefde, maar het zat den BSV'ers in deze periode niet mee en hoe er ook gezwoegd werd, de pauze ging in met een kleine voorsprong van KW. We dachten toen, dat het nog best kon, niettegenstaande BSV wind tegen kreeg. Maar, toen de tweede helft nog geen minuut oud was, en de gasten den voorsprong tot 3—1 hadden vergroot, was het met BSV gedaan. In die tweede helft is het feitelijk raar geloopen. De spelers der thuisclub presteerden zoo goed als niets meer, en het waren alleen Piet Beeldman en Ab v. d. Berg, die er feitelijk nog iets van terecht brach ten. De voorhoede en de middenlinie waren in een woord treurig. Er zat tusschen de linies en ook in de linies niet het minste verband. Ieder probeerde het op z'n eigen houtje en vooral Fillet speelde zoo goed als nooit met z'n nevenspelers samen. Het was eenvoudig hopeloos! Nu moge men dit falen toeschrij- van aan het zeer glibberige veld, dat hoe langer hoe onbespeelbaarder werd, wij zoeken de oorzaak in het PROGRAMMA N.H.V.B. 3 November. De N.H.VJB. heeft de meeste wedstrijden in de morgenuren uitgeschreven. IA: WFC 5—Alkm. Boys 2; OSV 3KFC 4; Zil vermeeuwen 2—CSV 1; ZFC 5Bergen 1. 1D: Watervogels 1Atlas 1; HRC 4Helder 3; Held. Boys 1—JVC 1; 2D: Mevo 1—Alkm. Boys 4; DTS 2—Egm. Boys 1. 2E: Oudendijk 1Aartswoud 1. 2F: Helder 5—Sparta 2; HRC 5—MLD; Zeemacht Oudeschild; Texel 2DOSKO. 1. 3D: OKBVCL; Andijk 3—MFC 3; Schellinkhout 1Hauwert 1. 3E: Alkmaar 3—Akersloot; Bergen 2—Egm. Boys 2; Schoorl 2—CSV. 2. 3F: BKC 2—JVC 2; BKC 3—HRC 7; HRC 6— Zeemacht 2. 4F: Alkm. Boys 5Oterleek 1; Mevo 2DTS 3; Koedijk 2—Oudorp 2. 4J: Call. 1—DOSKO 2; Dirkshorn 1—Call. 2; Sparta 3—BKC 4. Adsp. P: VCL a—Hem a; Hollandia d—Flevo a. Adsp. R: Sparta a—BKC a; HRC b—Helder a. PRO GRAMMA K.N.V.B. Wegens Nederland—Denemarken geen K.N.V.B.- wedstrijden. volkomen gemis aan systeem, aan het ontbreken van alle techniek. De KVV'ers profiteerden dankbaar van het hope- looze geknoei der thuisclub en 't kon tenslotte kon een groot wonder heeten, dat het bij 51 bleef. Nee heeren, zoo gaat het niet, zoo spelende Is BSV de bovenste plaats niet waard. We zullen maar denken dat dit „uit vorm zijn" van tijdelijken aard is en de ploeg zich volgende week zal herstellen. Het tweede elftal deed het in Castricum tegen CSV 2 niet veel beter en verloor eveneens met 51. Bij de reserves der Bcrgenaren wil het nog maar niet vlotten. De linksbuiten v. d. Grijspaarde maakte 't eenige doelpunt voor de Bergenaren. Dick de Jong speelde als back een mooie partij. De adspirantencombinatie, welke in de ochtend uren op het terrein aan den Kerkedijk aan het elftal van de ULO partij gaf, verloor eveneens en wel met 42. Dit verliezen was niet zoozeer een gevolg van goecl spel der ULO-jongens, als wel van het falen der adspiranten. Dus zij ook! Want in het ULO-elf- tal rammeide het eveneens geducht, alleen iets min der dan in de BSV-ploeg. De linkervleugel Mays— Jansen was een mislukking. Piet Wijers die voor 't eerst het blauwe shirt droeg, bleek lang niet te zijn ingespeeld. Kuipers was weer overal aan 't dwalen en pingelde er nu en dan lustig op los, terwijl tot overmaat van ramp Henk Maasen weer met z'n en kel sukkelde. Hans Busselman maakte een magni fiek doelpunt uit een voorzet van links en ook Jan Eriks heeft met een fraai schot succes gehad. De doelpunten door de ULO-jongens gemaakt, waren meerfouten van de BSV-defensie, dan resultaten van mooi spel. Ofschoon, het dient gezegd, ze waren van puik gehalte. HOOGWOUD. V.C.L. 1—SCHELLINKHOUT 1, 1—0. V.C.L. 1 ontving op eigen terrein Schellinkhout 1 De opstelling van V.C.L. zagen wij aanmerkelijk ge wijzigd. De elftalcommissie meende hier eens goed aan te doen om zooveel mogelijk de capaciteiten der spelers te benutten. VCL. kwam aanankelijk niet volledig op, zoodat de reserves in het veld kwamen. Daardoor kwam nogmaals een kleine wijziging in de opstelling en was de juiste beoordeeling niet zoo gemakkelijk te maken. Toch gelooven we, dat die verandering geenszins nadeelig voor VCL. is geweest. De midvoor was nu naar de spilplaats verhuisd en de spilplaats bezet voor Cees Benit. Jaap Benit bezette wegens afwezigheid van Donker de back plaats en vormde met Gert Rempt en prachtig duo Voor doelman fungeerde in plaats van Groote wal, Jaap Luchis. Deze gaf ook blijk zoowel in 't veld als in het doel uitstekend thuis te zijn. Grootewal daarentegen viel in het doel niet zoo op, was misschien nog wat onwennig en trapte nogal eens mis. Piet Kuiper was ook heel goed en wist op de hem eigen manier den bal vaak onge nadig weg te werken, iets hooger schot zou den stijl nog verbeteren. Jaap Rentenaar was zijn plaats volkomen machtig en speelde uitstekend. In het geheel genomen was de achterhoede prachtig en aanmerkelijk beter dan de voorhoede. Het was een zware wedstrijd, begunstigd door voortdurende regenbuien. We dachten dan ook dat de wedstrijd wel niet zou doorgaan. Maar de scheidsrechter, Klein, dacht daar anders over en floot de aanvoerders dan ook in het veld. V.C.L. won den toss en speelde voor den wind. Al spoedig krijgt de spil Wijert de Boer de bal op de schoen en schiet bijna in. Ook Cees Benit krijgt daarop zijn kans, maar trapt naast het doel. Direct daarop valt Schellinkhout aan en bijna met succes als niet Rentenaar op zoo fraaie wijze had gered. Dan is VCL. wederom in den aanval en krijgt Dirk de Jong een prachtkans, benut die ook, en plaatst den bal in het net van VCL. Weer wordt het doel van Luchies bedreigd, maar Schellinkhout heeft geen kans, want Rentenaar werkt den bal uitstekend het middenveld in. Even daarna zien we Gert Rempt den bal weer een stuk het veld in werken. Toch is Schellinkhout uitstekend in den aanval, krijgt zelfs een oogenblik een prachtkans maar 't schot komt er naast. Ook een krachtig schot van de Boer gaat er naast: Grootewal die den bal daarna nog eens krijgt toegespeeld, mist weer en weer is een kansje verkeken. De backs krijgen den bal weg te werken en Jaap Benit doet dit met een mooie kopbal. Dan is het rust met een 10 voorsprong. Na de rust wordt het eerste schot van VCL. nog maar net gehouden. Maar direct daarop valt Schel linkhout, begunstigd door den steeds krachtig wor denden wind, goed aan en bestormt het doel van VCL maar Luchies weet nog net te redden. VCL tracht wederom den bal in 't net van Schel linkhout te werken maar de doelman weet te hou den. Dan komt de bal ineens od VCL's doel aan stormen, iedereen denkt dat is" de gelijkmaker, maar de keeper grijpt handig. Als daarna wederom VCL's doel wordt bestookt, zien we fraai afweerwerk van de backs. Meer en meer zien we Schellinkhout aanvallen en als het ware zoeken naar den gelijkmaker. Door den steeds krachtiger wordenden wind kunnen de

Schager Courant | 1935 | | pagina 7