Plaatselijk Nieuws. Jan Mosjes kampioen der kampioenen. Loting KNVB.-Beker. BUZ1AU KOMT De fancy-fair van Sparta. VONNISSEN OVER OSS. Peer de Bie en „Den Bnis" tot 14 jaar veroordeeld. VERLICHTING VAN BAKFIETSEN. INBRAAK BIJ DEN ONTVANGER TE ROTTERDAM. f5400 buitgemaakt HET ITALIAANSCH COMMUNIQUÉ De stormramp op Haiti. Marktberichten. WIERINGERMEF.fi Afscheid Mej. D. v. Vliet. Na ruim één-jarige diensttijd nam Zondagmor gen Mej. D. van Vliet, Godsdienstonderwijzeres, af-» scheid van de Ned. Kerv. Gemeente in de Herv. Kerk te Slootdorp. Spreekster las Matth. 22 ged. en koos als overdenkingswoord de gelijkenis der uitnoodiging zich op te maken als bruiloftskinde ren. Aan de hand van dit Schriftwoord verbond spr. hieraan een ernstige tijd-rede als afscheids woord. Aan het eind der predikatie werd zij door Ouderling F. J. ter Borg in hartelijke en welge kozen woorden toegesproken en haar dank ge bracht voor het vele werk door haar verricht. Ergerlijk vandalisme en diefstal. J.1. Zaterdag kwam men in een der werkverschaf- fingskeeten, in de nabijheid van 't bedrijf van Brug gen tot de onaangename ontdekking, dat een paar laarzen van een der werklieden met een scherp voorwerp totaal waren vernield. Nog werd aangifte gedaan van ontvreemding van een paar laarzen en een dynamo van een rijwiellantaarn. Hoewel de politie ijverig speurde, mocht het helaas niet geluk ken de dader (s) van deze lage daden op te sporen. De seizoengasten terug naar hun heimat. ,Er is een tijd van komen, er is een tijd van gaan". Dit oude spreekwoord is ook Van toepassing gebleken op onze duizenden seizoengastende hokkelingen. Hoewel het grazend jongvee cachet geeft aan onze jonge polder, noopt de naderende winter tot vertrek. Men ziet reeds vele koppels uit diverse deelen van ons land per vrachtauto naar hun heimat en de warme stal vertrekken. Het uiterlijk der vertrekkende beesten bewijst dat ze in den polder geen honger hebben geleden. Ze zien er allen patent uit. ZURE ST. MAARTENSBRUG. AUTO-ONGEVAL Maandagmorgen had er langs den Oostkant van de Grootesloot alhier een auto-ongeval plaats, dat betrekkelijk goed is afgeloopen. Een zware Gronin ger vrachtauto (treiler) die voor een passeerende auto moest uitwijken, kwam daardoor met de rech ter wielen in den bollen gresberm, met het gevolg dat de wagen kantelde en in de rietschoot terecht kwam. Gelukkig wisten de inzittenden zonder let sel bekomen te hebben zich bijtijds te redden. Erger was het met de vracht, die hoofdzakelijk uit koolrapen bestond, gesteld. Een groot gedeelte daarvan kwam in de Grootesloot terecht. De autp zelf kwam er niet zonder averij af. Heel wat moeite en tijd heeft het gekost eer alles op het droge was gebracht. Voor de zooveelste maal is het weer gebleken dat het passeeren op dezen smallen weg, voor dergelijke zware auto's groot gevaar oplevert. Ter-aarde-bestelling K. van Loenen. Maandagmiddag werd op de algemeene begraaf plaats alhier ter-aarde-besteld, het stoffelijk overschot van wijlen den heer K. van Loenen te Schagerbrug. Onder de zeer talrijke menigte die op de begraaf plaats aanwezig was, merkten wij op den burgemees ter van Zijpe, den heer D. Breebaart, den secretaris den heer de Boer, oud-burgemeester, de heer De Moor en de voorziter van het Alg. Armbestuur, den heer G. v. d. Sluijs. Verder waren aanwezig vele bestuursleden en le den van verschillende corporaties, benevens ver scheidene dames en heeren die tot de vrienden van overledene behoorden. Een groot aantal bloemen en kransen bedekte de baar. Aan de groeve werd het woord gevoerd door de heeren Ds. Witkop, G. v. d. Sluijs en C. J. Bos- ker, uitgever van de Wieringer Courant, die allen in gevoelvolle woorden den overledene schetsten als 'n beste vader, een goed vriend en een ijverig werker, die naast zijn veelomvattende taak ook in het maat schappelijk leven een werkzaam aandeel had. Met groote dankbaarheid werd herdacht wat de heer van Loenen in den loop der jaren voor het vereeni- gingsleven had gedaan. Moge de buitengewoon groote belangstelling en deelneming voor de kinderen een troost zijn, dat hun vader in wijden kring bij velen gezien en be mind was. Beste vriend van Loenen rust in vrede. SCHAGERBRUG. Huisvlijttentoonstelling. Naar ons wordt medegedeeld, ligt het in het voor nemen van de vereeniging „Algemeen Belang" alhier in het voorjaar van 1936 wederom een huisvlijtten toonstelling te organiseeren. EEEREÜGOWAARD Zondag jl. werd, zooals we reeds in ons nummer van gister meldden, te Laren bij de bekendmaking van den uitslag van het gehouden kampioenschap van Nederland onze bekende wedstrijdrijder Jan Moejes te Heerhugowaard uitgeroepen tot kampioen van Nederland in zijn klas en tevens als kampioen over alle klassen. Men schrijft ons hierover nog het volgende: Deze prachtige prestatie, die door hem werd be haald met 8 strafpunten in totaal bewijst na de reeds door hem behaalde kampioenschappen van verschil lende provincies wel een staaltje van groote rij kunst, als men bedenkt, dat deze wedstrijd was sa mengesteld uit een Oriënteeringsrit, het rijden op den weg met een flink gemiddelde, een snelheidsproef op het bekende circuit van Assen, een snelheidsproef in het terrein hij Norg en eenzelfde in het terrein bij Amersfoort. Meerdere rijders kwamen dan ook uit dezen strijd met meer dan 200 strafpunten, terwijl het kampioenschap in de 250 cc. klassen zelfs werd behaald met 187 strafpunten. De geheele wedstrijd werd verreden over een duur van 27 uren. welke tijd slechts met een onderbreking van enkele kleine rust- Poozen aan één stuk door werd gereden Zijn trouwe Ariël heeft hem echter niet in den steek gelaten en heeft hem tot deze mooie zege geleid Ook al was onze rijder gedurende het nachttraject blijkbaar door een opgeloopen koude ongesteld, heeft hij er zich Prachtig doorgeslagen. Aan onzen sympathieken rij der Eysink alïe lof. omdat deze het was, die Moejes onder deze omstandigheden de noodige hulp ver leende en hem aanmoedigde, alhoewel het zijn groot ste concurrent was in dezen strijd. Begrijpelijker wijze werd de heer Moejes den gehee- len dag met huldeblijken en felicitaties overladen en toen hij 's nachts thuis kwam (het was reeds laat) meende hij zich na dezen vroolijken dag eindelijk ter ruste te kunnen begeven. Hierin had hij echter misgerekend, want nog niet had hij zijn wagen voor de garage gereden of de feestverlichting was reeds ontstoken, werd hij door een kleine eerepoort naar binnen gehaald en werd hem onder gejuich van de aanwezigen een krans om den hals gehangen. Na dat er enkele hartelijke woorden tot den kampioen waren gesproken, werd het feest in het café van den heer Rus voortgezet. BARS1NGERHORN - KOLHORN. Zanguitvoering. Zondagavond gaf de gemengde zangvereeniging j.Kolhorn" haar jaarlijksche uitvoering in de zaal van den heer F. Groet Hot buitengewoon slechte weer was oorzaak, dat SPORT. B.K.C. boft alweer. Dc Sp.kr. van gisteravond bevat de loting voor de •curde ronde van den K.N.V.B.-Beker, die op Zondag 17 November wordt gespeeld. We vermelden de volgende wedstrijden: B.K.C. D.O.S. (2e klasser uit Utrecht); West-FrisiaVrien denschaar; VeloxAssendelft; H.R.C.Meteoor; Zee- burgiaA.F.C.; Neerlandia (vierde klasser te Amster- i lam)Alkmaar; D.W.V.Kinheim. Pas in de vierde ronde zullen de eerste klassers in geschakeld worden. De bepaald fortuinlijke loting van B.K.C. valt op. Dit wordt reeds de derde thuis wedstrijd en het feit, dat 't hier een flinke tweede klasser geldt is een attractie te meer. de zaal slechts matig bezet was, een teleurstelling voor het bestuur en de medewerkende leden. Een tiental zangnummers werd uitgevoerd. Het zorgvuldig gekozen programma, dat onder leiding van den heer v. d. Ham ten gehoore werd gebracht, viel zeer in den smaak. Om den avond verder te vullen, werd door een aan tal leden eeh blijspel opgevoerd. Alles liep als op rolletjes en een warm applaus toonde wel, dat de aanwezigen hadden genoten. Gezien de moeite die men zich getroost om deze avonden goed te doen slagen, is het dan ook te hopen, dat een volgende maal het weer geen spelbreker wordt en daardoor de belangstelling grooter is. ANNA PAULOWNA Kindje aangereden. Op den Van Ewijcksvaartweg werd het vijfjarig dochtertje van den heer Wuis, toen het achter een wagen vandaan kwam en den weg wilde oversteken, door een auto aangereden. Het rechterbeentje van de kleine werd op twee plaatsen gebroken, zoodat opname in een ziekenhuis noodzakelijk was. Den bestuurder van den auto, die zeer kalm reed, trof geen schuld. Crisis-collecte. De collecte voor het crisis-comité bracht 1115.39 op. MET VLAG EN WIMPEL. Ja, ook dit .jaar zal de Bouwmeester revue in Scha- gen worden opgevoerd. Buziau is weer hersteld en zal ook in Theater Royal in de Bouwmeester Revue. „Met Vlag en Wimpel" worden gehuldigd bij zijn 40- jarig jubileum. Het zullen een paar echte knalavon den worden op 12 en 13 November a.s. en ons Theater Royal stroomt weer vol!!! De fancy-fair is ten einde! Vier dagen lang is het er in de garage van Boon tjes vroolijlc toegegaan. Het bezoek had grooter kun nen zijn, toegegeven, maar het slechte weer in aan merking genomen, is het allen meegevallen. Waar mee bewezen is, dat er nog velen zijn, die met Spar ta sympathiseeren. Gelukkig! Gisteravond moest het hoogtepunt zijn van de fan cy-fair, en het balmasqué is dat geworden. Vele deel nemers hadden zich hiervoor opgegeven en de jury, die bestond uit de heeren Mr. Dr. Buiskool, J. C. Rus, W. D. Niestadt met echtgenooten en den heer Dr. H. U. Nanninga, had uit den aard van de zaak een moeilijke taak. Na ampele overweging werd echter een uitspraak gedaan, waarmee een ieder gezien het applaus zich volkomen mee kon bevredigen. De heer Mr. Dr. Buiskool reikte de prijzen uit en sprak daarna een kort woord van erkentelijkheid jegens Sparta. Het was daarna nog Sparta's penningmeester, van Geelen, die den oud-Spartaan antwoordde en de jury bedankte voor de moeite door haar gegeven. En voort ging weer het gewone fancy-fairleven, tot groote vreugde van den penningmeester. Toen dan ook om 2 uur de deuren gesloten werden, was men er algemeen van overtuigd, dat de fancy-fair volko men aan haar doel beantwoord heeft. Moge die over- huiging werkelijkheid zijn! Tot slot geven we nog den uitslag van het bal masqué: Mooiste individueele dame: le prijs Spaansche danseres, Mej. A. Broekhuizen; 2e pr. Napolitaansche Mej. M. Rezelman. Origineelste dame: le prijs Vroolijk Paaschfeest, 2e prijs Sneeuwpop, mej. G. Boonacker; extra prijs Wit op Zwart, mej. A. Volten. Mooiste heer: le pr. Cavalier, de heer Ph. Roobol. Origineelste heer: le pr. Onbewaakte Overweg, de heer A. Prins. Mooiste paren: le pr. 2 Indianen, de heeren Jac. de Boer en D. de Leeuw; 2e pr. Hollandsche Keuken. Origineelste paren: le pr. Watt en Halfwatt, de heeren J. v. d. Poll en C. Prins; 2e prijs 2 Westfrie- sche vrouwtjes, de dames Franzen en Molenaar; ex tra prijs: Gijs en Trui naar de fancy-fair. Groepen, Jury-prijs. Sparta I, elf Schager jonge da mes.. Mooiste groep: le prijse Geloof, Hoop en Lief de. dames Veenstra c.s. Origineelste groep: le pr. Zesdagenkoningen, de heeren Jo Franzen, P. Hoogland en S. Grootes; 2e pr. Werklooze muzikanten, de heeren J. Balk, KI. Balk en J. Geusenbroek. De prijzen bestonden uit zeer fraaie kunstvoor werpen. BEGIN VAN BRAND. Zondagavond ontstond bij den heer K. op het Noord, doordat een celluloid lampekap, die in de nabijheid van een petroleumlamp stond, vlam vat te, een begin van brand. Door kordaat optreden van den bewoner de balken waren reeds door het vuur aangetast werd erger voorkomen. Verzekering dekt de schade. AANBESTEDING. Maandag 28 October jl. werd door den heer H. Dekker, makelaar te Sclïagen, namens zijn lastgever aanbesteed het bouwen van 3 woonhuizen met garage aan den Rijksstraatweg te Heiloo. Ingekomen waren 12 biljetten. J. Bruin, Bobeldijk f9300; G. Tervoort, Egmond, f9100; Gielens en Zoon, Spierdijk, f8895; A. Klaver, Berkhout f8742; C. Blok, Velzen f8253; R. Kuiper. Heiloo f8250; L. Visser,, Koedijk f8185; J. Molenaar, Koedijk f7750; C. Krom, Limmen f7743; G. Hoedjes, Heiloo f7592; A. Pranger, Oudkarspel f TOSS; de Haan en Klaver, Heiloo f6951.80. De gunning is aangehouden. GEMEENTE SCHAGEN. Overleden: Zuijdam Grietje, oud 85 jaren, weduwe van Bleeker Dirk. Quax Leonardus Wilhelmus, oud 73 jaren, echtgenoot van Franken, Aafje. POLITIE. Verloren: een rijwielplaatje; een kinderschoentje; een muts. Gevonden: een Alpin-muts. HET IS NOGAL VEUL MENEER DE PRESIDENT. De Bossche rechtbank heeft gister vonnis geveld over vijf beruchte Ossche misdadigers, die in de eer ste strafzitting van Ossche misdrijven op 14 October j.1. terecht gestaan hebben. Wegens diefstal, te zamen en in vereeniging ge pleegd in den nacht van 16 op 17 Maart 1934 te Maria- heide (gem. Veghel), in de woning van den thans 61-jarigen landbouwer Schepers, waar zij 1600 gulden buitmaakten, en in de tweede plaats wegens twee diefstallen met inklimming in den nacht van 16 op 17 Mei 1933 te Gassel in het gemeentehuis, waar zij 400 gulden buitmaakten en in den nacht van 11 op 12 Januari 1934 te Langenboom, in de woning van den 51-jarigen molenaar G. van Huiseling, buit 1900 gulden, werden de 42-jarige Ossche werkman P. J. de Bie (Peer de Bie) en de 43-jarige vrachtrijder L. A. v. d. Heuvel, bijgenaamd „den Brus" veroordeeld tot veertien jaar gevangenisstraf, met aftrek van voor arrest. Het O. M. had tegen ieder 16 jaar geëischt. Peer de Bie merkt op: Het is nogal veul, meneer de president. De officier mr. Dubois: Daar komt misschien nog wel meer bij. De president: U hebt 14 dagen tijd om in hooger beroep te gaan. En hiermede is deze zaak afgeloopen. Den 43-jarigen assuradeur A. Snabel uit Nijmegen werd ten laste gelegd: 1. dat hij P. J. de Bie, L. v. d. Heuvel, A. J. Hen driks en L. Vos, de daders van de in den nacht van 16 op 17 Mei 1934 in het gemeentehuis te Gassel gepleegde inbraak, eenigen tijd te voren te Oss op zettelijk inlichtingen heeft verschaft voor het plegen van dit misdrijf. 2. dat hij hen opzettelijk behulpzaam is geweest bij het plegen van de inbraak in den nacht van 11 op 12 Januari 1934 te Langenboom in de woning van den molenaar G. van Huiseling en in de derde plaats heling van een gestolen bedrag van 375 gld. Hij werd wegens die feiten veroordeeld tot 5 jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Het O. M. had tegen hem 8 jaar gevangenisstraf geëischt. De 22-jarige Ossche landbouwer A. J. van de We tering werd wegens medeplichtigheid aan de op 3 April 1934 te Oss door den thans 19-jarigen schoen maker P. A. Schuurman en zijn mededader in de wo ning van den kapper M. v. d. Berg gepleegde inbraak en in de tweede plaats wegens heling, door dat hij van Schuurman een van die inbraak afkomstige haarsnijmachine, fleschjes met reukwater en eenige pakjes sigaren ten geschenke heeft aangenomen, ver oordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Het O.M. had 1 jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest geëischt. De „Brommert" krijgt vier jaar. De rechtbank veroordeelde den 25-jarigen land bouwer F. N. v. d. Watering „de Brommert", wien ten laste was gelegd diefstal met inklimming te za men en in vereeniging met een of meer anderen gepleegd in den nacht van 6 op 7 Mei 1934 te Veghel in de woning van den thans 72-jarigen C. v. d. Burgt waa.r 700 gulden is buitgemaakt, tot vier jaar gevan genisstraf met aftrek van het voorarrest Tegelijk met het voorschrift van de witte achter spatborden is voor bakfietsen de bepaling in wer king getreden, dat deze tusschen een half uur na zonsondergang en een half uur vóór zonsondergang aan de voorzijde moeten voorzien zijn van twee witte lichten en aan de achterzijde van een rood licht. Dit voorschrift geldt ook voor stilstaande bak fietsen, waarvan de meesten een dynamo hebben, welke alleen tijdens het rijden stroom geeft, zoodat dus extra kosten voor de eigenaars zouden ontstaan om een rustverlichting aan te brengen. De gemeentebesturen zijn evenwel bevoegd (arti kel 62 bis en 63) om binnen de bebouwde kommen ontheffing te verleenen van het voorschrift van ver lichting bij stilstand. De A.N.W.B. heeft zich thans in een schrijven tot de gemeentebesturen gericht met het verzoek deze ontheffing wel te willen verleenen voor die gedeelten van de bebouwde kommen, waar een openbare ver lichting aanwezig is. Gistermorgen te omstreeks vijf uur ontdekte de sto ker van een kantoorpand aan de Gedempte Glashaven te Rotterdam, waarin het kantoor van den ontvanger der registratie en domeinen gevestigd is, dat de brand kast opengebroken was. De politie werd gewaar schuwd. Vastgesteld is geworden, dat de dieven met valsche sleutels binnen gekomen zijn. Uit de brandkast heb ben zij een bedrag van f5400.gestolen. Elk spoor van de daders ontbreekt. Emilie, als je nu nog iets toevoegt aan je onhebbelijkheden. laaiüs ffiê êfibeidenl In communiqué nr. dertig van vandaag rapporteert generaal de Bono, dat het voortdringen van de Ita- liaansche voorposten in de buurt van Faras Mai voort gaat. Honderden werklieden en legeringenieui s wer ken dag en nacht om wegen aan te leggen, die het vervoer per vrachtwagen naar de nieuwe stellingen mogelijk maken. Verdere uitbreidingen van het front vinden plaats als voorbereidende maatregelen tot meer belangrijke gebeurtenissen. De nieuw bezette streek is buitengewoon vrucht baar en overvloedig van water voorzien. De nieuwe stellingen, die den vorm hebben van een driehoek, waarvan Adoea en Adrigat de basishoeken vormen, worden ook van groote strategische waarde geacht. Het sluit namelijk een van de twee wegen naar het stroomgebied tusschen de Mareb en de Takazzé in en geeft daarmede den Italianen de macht over den weg tusschen Hausie en Tambie. „Volhouden" schrijven de Italiaansche bladen. Rome. De „economische belegering van Italië", waarover Mussolini in zijn tot de zvvarthemden ge richte dagorder ter gelegenheid van den Marsch naar Rome gesproken heeft, vormt bij het begin van het nieuwe fascistische jaar zoowel in binnpn- als bui- tenlandsch politiek opzicht het voornaamste thema der Italiaansche bladen. „Volhouden' tegenover de te verwachten economische sancties is vanavond de leus der Romeinsche bladen. Het „Giornale d'Italia" stelt zich in een korte po lemiek te weer tegen de opvatting van de „Times" dat het Italiaansche volk de sancties niet serieus op vat. Integendeel, Italië is zich van het historische oogenblik ten volle bewust en vat de sancties noch economisch, noch politiek licht op. Maar juist de ernst van de daarmede van het Italiaansche volk ge- eischte offers zal het tot iederen weerstand in staat stellen. De „Lavoro Fascista" schrijft, dat de tegenstand te gen de sancties volk en regiem nog meer aaneen zal smeden. Het Italiaansche volk is één met Mussolini. Zijn antwoord zal luiden: Het zal tegen ieder en tegen alles weerstand bieden; tegen den haat der anti-fas cisten, tegen de onmetelijke hebzucht der imperia listen, tegen de onrechtvaardigheden en de laster, tegen de „zinnelooze misdaad" der economische be legering, tegen iedere poging tot intimidatie en over weldiging. Londen. Uit Port au Prince wordt over den stormramp op Haiai nog gemeld, dat behalve de 2000 personen, die naar schatting het leven verlo ren hebben, omstreeks 3000 anderen dakloos zijn geworden. Het is voorloopig nog onmogelijk een overzicht te krijgen over de ontzaggelijke materi- eele schade en de vernieling, die aan de te velde staande oogst is toegebracht. De regeering van Ha iti heeft terstond maatregelen genomen om den noodlijdenden te hulp te komen. Mijnenveger naar Haiti. Naar uit Washington gemeld wordt, heeft het Ame- rikaansche ministerie van marine den mijnenveger „Woodcock" naar Haiti gezonden om de verbroken verbindingen te herstellen. De regeering van Haiti heeft het ministerie van marine medegedeeld, dat levensmiddelen en medische hulp niet noodig zijn. AMSTERDAM, 28 October 1935. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken. 634 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kw. 4851 ct., 2e kw. 40—46 ct., 3e kw. 30—38 ct. per Kg. slacht- gewicht; 125 melk- en kalfkoeien f 125170 per st. 131 vette kalveren f 170 per stuk; 2e kw. 4044 ct. per Kg. levend gewicht; 3e kw. 3038 ct. per Kg. levend gewicht; 4 nuchtere kalveren f 3.506.50 p. stuk; 77 schapen f 1720 per stuk; 77 lammeren f 1114 per stuk; 415 varkens: vleeschvarkens, we gende van 90110 Kg. 5354 ct. per Kg. zware varkens 5254 ct., vette varkens 52—53 ct. per Kg. slachtgewicht; 41 paarden f 70110 per stuk. Marktoverzicht: Runderen groote aanvoer, handel kalm, iets lagere prijzen. Vette kalveren behoorlijke aanvoer, handel sleepend. Prijzen lager. Varkens matige aanvoer. Zeer kalme handel. Prijshoudend. AMSTERDAM, 28 October 1935. Aardappelmarkt. (Bericht van den makelaar Jac. Knoop). Zeeuwsche bonten f 2.803, idem bl. f2.803, idem eigenheimers f 2.102.30, idem blau we eigenheimers f 2.302.40, Dito Bevelanders f 2— 2.20, Bonte star f 2.302.40, alle soqrten poters 1.70- 1.90, ale soorten Bonken f 1.701.80, Haarlemmer meer en IJpolder bonten en blauwen f 2.803, Dito Bevelanders f 2—2.20, Flakkeesche eigenheimers f 2.202.30, Dito poters f 1.701.80, Spuische eigen heimers f 2.20—.240, Dito poters f 1.701.90, Roode star poters f 1.651.75, Anna Paulowna zandaard- appelen f .803.50, Hillegommer zandaardappelen f 2.803.50, alles per 70 kilo; Verder per 100 kilo in zakken van 50 kilo: Drentsche en Overijselsche Blank Zandeigenheimers f 33.40, Tweede vrucht f 2.402.60, Bonken f 2.402.60, grove blanke po-i terr f 2.202.40. ALKMAAR, 28 October 1935. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 101 vette koeien f 90185, han del redelijk; 26 kalveren: gras- f 1638, vette f 32 70, per Kg. 4565 ct., 46 nuchtere kalveren (slacht) f 515; 193 vette varkens per Kg. 44 48 ct. Handel stug. WINKEL, 28 October 1935. Appelen f2—7, peren f215, druiven f69, to maten f 22.80, kool f 1.401.90, aardappelen f 1— 1.40, wortelen f 0.901 spruitkoolf 78, uien fl— 1.50, per 100 pond; andijvie f 1.302.40 per 100 st. ALKMAAR, 28 October 1935. Andijvie f 0.702.40, appelen f 26.50, Bloemen daler kool f 7.509 bloemkool I f 1015, II f26, boerenkool f 2.806.10, bieten f 2.604.10, druiven f 511.50, gele kool f 3.505.20, groene kool f 39, kropsla f 15.50, knolselderie f 2.803.80, koolra pen f 2.40, meloenen f 3, peren f 1.508, prei f 2.80 4.90, peterselie f 1.20, postelein 5975 ct., raap stelen f 1.30, radijs f 3, roode kool f 2.606.10, sel derie f 1.902.90, spinazie 4280 ct., spruiten f 5.50 11, snijboonen f 13.5014.50, dubbele spercieboo- nen f 2.803.10, tomaten f 1.504, uien f 1.60 2.60, wortelen f 3—9, witlof I f 6—9.50, n f 3—5.50. BROEK OP LANGENDIJK, 29 Oct. 5800 Kg. aardappelen: Friso f 2.30, Robijn f 2, grooten f 2.10, Bevel, f 2".40, bl. eigenh. f 2.60—2.80, 22000 Kg. uien f 1.902.40, drielingen f 1—1.20, driel. f 1—1.20, grove f 2.602.80, gele nep f 2.50— 2.60, 8100 Kg. peen f 1.30—1.50, 3300 Kg. kroten f 1.90 —3.80, 16000 Kg. roode kool f 2.60—5.80, 14000 Kg. witte kool f 1.80-4, 4000 Kg. gele kool f 3.30—5, 13000 Kg. D. Witte kool f 24.10, 90 stuks bloemkool f 10.50 2e soort f 2.80, 10000 stuks andijvie f 0.501.30. NOORDSCHARWOUDE, 29 October 1935. R. Duken 1.50, eigenheimers 2.40—2.50, bl. dito 2.80—2.90, blauwe aardappelen 2.80—2.90, bevel. 2.20 uien .40—2.60, drielingen 1.10, grove 2.70, gele nep 2.50, peen 1,60 roode kool 3—5.30. witte kool 2.10— 3.20, D. witte kool 2.40—3.80.

Schager Courant | 1935 | | pagina 3