Schagen-nieuws. Uit onze omgeving. Predikbeurten. Marktberichten. j P. LEGUIT 2 T. LEGUIT-Dekker P. BIJVOET Jbz. T. BIIVOET-Kuiper Fd. AMERIKAANSCHE BOMMENWERPER NAAR BENEDEN GESTORT. STEEDS MEER LICHT TE OSS. AMELAND DOOR DEN STORM GETEISTERD. Het vergaan van de „Insterburg". Opruiing tot dienstweigering. De raad dezer gemeente vergaderde Woensdag middag half vijf ten raadhuizc. Voorzitter was de heer A. Glas, loco-burgemeester. Secretaris de heer H. Schelhaas. Voorzitter deelde mede, dat de gezondheidstoe stand van den burgemeester thans tamelijk goed is. Morgen zal hij weder in liet dorp komen en zich langzamerhand aan zijn werkzaamheden gaan wij den. De burgemeester hoopt zijn ambtsbezigheden den eersten November weer aan te vangen. De notulen, voorgelezen door den secretaris, wer den onveranderd goedgekeurd en vastgesteld. Medegedeeld werd, dat de heer Bonnet bericht van verhindering had gezonden voor deze vergadering, wegens vertoeven buiten de gemeente. De heer P, van der Molen had eveneens een bericht van verhindering gezonden wegens de viering van een familiefeest. De heer Van der Molen viert n.1. heden zijn 25-jarig huwelijksfeest. Ingekomen waren do goedkeuringen op de veld wachtersverordening en op de heffing van besmette lijke ziektegelden. Ged. .Staten berichtten, dat de wijziging van de instructie van de gemeentevroed vrouw is goedgekeurd. B. en W. van Alkmaar zonden de verlies- en winst rekening en de balans van den Keuringsdienst voor waren. Deze stukken werden voor kennisgeving aange nomen. Verlaging salarissen Burgemeester, secre taris en ontvanger. Van Ged. Staten was een schrijven ontvangen, waarin het gevoelen van den raad en van B. en W. werd gevraagd over een verlaging van de salarissen van den burgemeester, secretaris en ontvanger met 5 pet., een gelijke verlaging als op het Rijkspersoneel zal worden toegepast. Wethouder Ooijevaar gaf een uiteenzetting hoe het college van B. en W. er over denkt. De vorige maal toen het gevoelen van den raad werd gevraagd, was het college van overtuiging, dat een salarisverlaging van vijf procent in overeenstemming was met de tijdsomstandigheden en adviseerde men dan ook die korting toe te passen. Nu zijn de beide wethouders echter van meening, dat deze verlaging er wel wat spoedig achteraan komt, en komt het hun nu min der gewenscht voor, nogmaals een verlaging toe te passen. Later zal misschien wel weer iets moeten ge beuren. De heer Koedijk was van dezelfde gedachte als de heer Ooijevaar. Hij kan het advies van het college dan ook begrijpen, temeer, daar zoo pas nog een ver laging is toegepast voor de ambtenaren van den bur gerlijken stand. De heer Ooijevaar merkte op, dat men ook in B. en W. had gezegd, waarom komt men telkens met verlagingen van vijf procent aan? De salarisregeling is zooeven veranderd, had men nu niet direct deze beter in overeenstemming kunnen brengen met de tijdsomstandigheden? De heer Koedijk: Het moet niet elke vergadering weer klaar wezen: B. en W. ge moet vijf procent verlagen. De heer Zuidam begreep de beweegredenen van den minister. De bewindsman wil het langzaam aan doen. Het is volgens spr. dan ook beter, dat het-lang zamerhand met kleine beetjes gaat. In stemming gebracht werd met 3 tegen 2 stemmen die der heeren Kansen en Zuidam besloten te advi- seeren, niet op deze verlaging in te gaan. De heer Zuidam merkte op, dat hier de wethouders ook in den raad stemmen, dus oefenen zij invloed uit op de uitspraak van den raad. Weth. Ooijevaar antwoordde, dat hier het gevoelen van den raad wordt gevraagd. Met de tegenstemmers zal rekening worden gehouden in de toelichting. De begrootingen 1936. Aan geboden werden de begrootingen der gemeen te, van het alg. burg. armbestuur en van de ge meenschappelijke lichtbedrijven dienst 1936. Deze begrootingen zullen worden onderzocht door de raadsleden behalve de wethouders. De post op de begrooting der lichtbedrijven zal bij de behandeling worden besproken. (Wij meenen de post salarissen. Versl.) Overgegaan werd tot het afsluiten van een reke ning courant-overeenkomst met de Bank voor Ned. Gemeenten tot een totaal bedrag van f 22.000. Bij de rondvraag informeerde de heer Zuidam of er al iets bekend is over den te leggen weg aan het .Zuideinde. Kan er al spoedig aan begonnen worden? Geantwoord werd dat daarover nog niets bekend is. Het zit vermoedelijk vast op de overeenstemming met de landeigenaren, welke hiervoor land moeten afstaan. Er wordt met spoed aan gewerkt met het oog op het werk als werkverschaffingsobject voor den »winter. Het is echter nog niet zoo ver dat kan worden begonnen. Het duurt wel lang. De heer Zuidam dacht, dat tegen den winter be gonnen zou worden. De Voorzitter antwoordde echter, dat de goedkeu ring op het besluit tot ruiling van grond met de pro vincie nog niet is ontvangen van Ged. Staten. Zoo spoedig mogelijk zullen, wanneer de goedkeuring is afgekomen, de benoodigde gelden worden aange vraagd. Na nog eenige mededeelingen over dit werkobject volgde sluiting. ANNA PAÜLOWNA VAN EWIJCKSLUIS. Het mag bekend heeten, dat, toen in het voor jaar van 1933, door bemiddeling van het Hoofd der af deeling Visscherijen aan het Departement van Economische Zaken, een aanzienlijke partij snoekbaars van één, twee en méér jaren oud, dooi de Visscherij-Inspectie werd uitgezet, hieraan de voorwaarde verbonden werd, dat de visschers, rechthebbenden op dit vischwater tot nader te be palen datum, elke snoekbaars, die in het Amstel- iteer en de daarmee verbonden wateren zou wor den gevangen, welke lengte deze ook zou bezitten, weer onmiddellijk te water zouden laten. Door uitzetting van „snoekbaarsnesten", waarop bet broed dezer vischsoort zich zou kunnen verza melen, werd deze teelt nog verder bevorderd. Het resultaat hiervan leek niet ongunstig. Tal van jon ge exemplaren werden voortdurend opgemerkt. 'Daarnaast werden echter ook oudere exemplaren waargenomen, blijkbaar behoorende tot die, welke bij de uitzetting in 1933 reeds een flinke lengte be zaten. Sommige hiérvan overschreden reeds de 60 centimeter, terwijl de wettelijke maat 40 centime ter bedraagt. Thans is van het hoofd der afdeeling Kust-, Ri vier- en Binnenvisscherij-onderzoek bij de Vereeni- ging „Visschersbelangen" bericht ontvangen, dat na gepleegd overleg met het hoofd der afdeeling Visscherijen, geen bezwaar meer bestaat, dat die snoekbaarzen, welke een lengte van meer dan 55 centimeter hebben, in het Amstelmeer en bij be hoorende wateren worden gevangen. De grootste exemplaren zullen dus in het a.s. visch- seizoen kunnen worden gevangen en verhandeld. BREEZAND. Binnenbrandje. Door een vergissing, begaan met een petroleumver- gasser, ontstond brand in de keuken ten huize van den heer Klerk aan de Zandvaart. Gordijnen en eeni ge voorwerpen in de keuken en in den gang ver brandden en enkele ruiten barstten. De heer K. kon met wat emmers water erger voor komen. NIEUWE N I ET) 0 R P Jubileums. Dinsdag 29 October j.1. was het de gewone betaal dag voor de Banne Nieuwe Niedorp. Tevens wordt op dezen dag steeds verkiezing gehouden van het Bestuur. Heden werden herkozen de heer P. Pluis- ter als Hoofdingeland en de heer Jn. Kos als Lid van het Dag. Bestuur. Tevens herdacht op dezen dag de heer J. B. Wil- ken zijn 40-jarig jubileum als lid van het Bestuur van de Banne, terwijl de heer D. Pool den dag herdacht, dat hij voor veertig jaar als Bode van de Banne is benoemd. Inderdaad vermeldenswaardige jubileums, wan neer men gedurende veertig jaar zijn beste krach ten voor dergelijke belangen heeft gegeven, en wel de moeite waard bijzondere aandacht aan te schen ken. Merkwaardig is dat het juist op genoemden zitdag veertig jaar is geweest. Beide heeren werden benoemd op 29 October 1895. De heer Wilken werd toen benoemd als Hoofd ingeland, vervolgens als lid van het Dag. Bestuur, terwijl hij de laatste zestien jaar de functie van secretaris-penningmeester heeft waargenomen. Voor beiden is deze dag in alle stilte OUDE NIEDORP De heer Buddendorf, die nummer 1 was geplaatst op de voordracht voor hoofd der school te Corle (gem. Winterswijk) heeft bericht, dat hij niet voor benoe ming in aanmerking wenscht te komen. L A N G E N D IJ K NOORDSCHARWOUDE. Gisteren heeft door de Commissie van Voorbereiding in overleg met de hoofden van scholen en U.L.O. te Noord- en Zuid- Scharwoude, de benoeming plaats gehad voor een onderwijzeres aan de Kleuterschool te Zuidscharwou- de. Op het drietal werden geplaatst: no. 1. Mej. C. J. Leijding, Hoorn, no. 2. mej. G. Wit te Heiloo en no.'3. mevr. wed. KrulBeets te Heerhugowaard. De uitslag van de stemming was dat no. 1 met algemeene stemmen werd benoemd. BERGEN BENOEMINGEN GEMEENTE-SECRETARIE. In hunne vergadering van gisteren hebben B. en W., Mr. C. Rovers benoemd tot adjunct-commies redacteur ter secretarie in vasten dienst met ingang van 1 Januari 1935. Mr. Rovers is sinds 1 Maart 1935 als tijdelijk amb tenaar te Bergen werkzaam (voorheen ter gemeente secretarie van Wateringen). Tevens is de heer J. Rampen met ingang van 1 De cember 1935 benoemd tot klerk in de vacature Ren- sink. De heer Rampen die in Juli 1935 voor het di ploma gemeente-administratie slaagde, is ruim 4 jaar als volontair ter secretarie werkzaam. ONTWERP UITBREIDINGSPLAN. Door B. en W. is met goedkeuring van den Raad de leiding van het afwerken van het Ontwerp-Uit- breidingsplan dezer gemeente opgedragen aan den heer J. H. Roggeveen en is met de uitwerking belast de heer Mr. W. L. M. Cyffers. POLITIE. WIER1NGERWAARD Gevonden een zwart lederen pantof- KOE GR AS JULIANADQRP. Alg. Vergadering van Volksonderwijs, af deeling Julianadorp. Woensdagavond vergaderde bovengenoemde afdee ling in het café „Prins Hendrik" van den heer A. Kossen. Van de ongeveer 80 leden waren er slechts 11 aan wezig. De voorzitter de heer I. J. Schroevers opent met een woord van welkom deze niet druk bezochte ver gadering. Hij brengt voorts in herinnering dat het ledental hier nog niet te groot is, en het noodig is daarvoor in actie te komen. Ter sprake brengt hij de sch'oolautobus. Dit is voor de kinderen een uitkomst, maar zeer vele ouders vergeten eenvoudig de bijdrage daarvoor te betalen. Het hangt mede aan hun verantwoordelijkheid af, of op den duur dit vervoermiddel kan blijven be staan en dat niet alleen, maar voor het gebruik ma ken daarvan behoort men te betalen en maar niet denken: het gaat toch wel, want dat kan degenen die zoo redeneeren wel eens tegenvallen. (Was dit DONDERDAG 31 OCTOBER. EVANGELISATIE. Breezand, nam. 7.30 uur, de heer Boon. Her vormingsavond. NED. HERV. GEMEENTE. Dirkshorn, nam. 7 uur, Ds. de Leeuw. Onder werp: Ideaal of luchtkasteel? Warmenhuizen, nam. 7 uur, Ds. Boeke. Koorzang. Hippolytushoef, nam. 7.30 uur, Ds. Van Beek. Herdenking Kerkhervorming. ZONDAG 3 NOVEMBER. NED. HERV. GEMEENTE. Schagen, voorm. 10 uur, Ds. Eikema. Kerkhervor ming. Kerkkoor, ma andcollecte. Barsingerhorn geen dienst. Woensdag 6 Nov. nam. 7 uur, Ds. Eikema. Burgerbrug, geen dienst. St. Maartensbrug, geen dienst. Oudesluis, zie Schagerbrug. Petten, voorm. 10 uur, Ds. Enklaar. Schagerbrug, voorm. 10 uur, Ds. Witkop. Oosterland, voorm. 10 uur, Ds. Van Beek. Her denking Kerkhervorming. Na afloop stemming. Westerland, nam. 7.30 uur, Ds. Van Beek. Her denking Kerkhervorming. Anna Paulowna, voorm. 10 uur, ds. J. N. Drost, em.- pred. Middenmeer, nam. 2.30 uur, Bevestiging en intrede van de eerste pred. Cand. B. Nijholt. Bevestiger Ds. Vorenkamp van Leeuwarden. Schoorl, voorm. 10 uur, Ds. Boeke. Groet, zie Schoorl. Warmenhuizen, geen dienst. Julianadorp, voorm. 10 uur, Ds. van Wichen. Huisduinen, nam. 7 uur, Ds. van Wichen. Hoogwoud, voorm. 10 uur, Mej. Boot. Aartswoud, geen dienst. Dirkshorn, voorm. 10 uur, Ds. de Leeuw. Onder werp: Moedeloosheid. Nieuwe Niedorp, geen samenkomst. Winkel, nam. 7 uur, Ds. Boeke. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. R. van der Veen. Nieuwe Niedorp, voorm. 10 uur, Ds. Haars. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, Ds. Meihuizen. GEREF. GEMEENTE. Kolhom, voorm. 9.30 en nam. 2.30 uur, de heer D. Visch. EVANGELISATIE. Schagen, voorm. 10.30 uur, Ds. Fokkema van Am stelveen. Maandcollecte. Breezand, voorm 10 uur, de heer Boon. Nam. 3.30 uur, de heer Boon. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, de heer O. Deen. THE STAR OF HOPE MISSION. Julianadorp, voorm. 10 uur én nam. 7 uur, Ds. de Zeeuw van Echten (Fr.) misschien al een reden dat zoo weinigen aenwczi; waren. Laat dit hun dan een waarschuwing en te vens een aansporing zijn om aan hun verplichtingen te voldoen.) Verder memoreert spr. dat verschillende andere bijdragen ook steeds worden verminderd, zoodat het bestuur der afdeeling naar middelen moet omzien om met een sluitende begrooting voor den dag te kunnen komen. Verder rust er door aankoop van de autobus een schuld op het bestuur en wij willen, probceren ook hier af te komen. Daarom hebben verschillende in stanties hier ter plaatse hun medewerking toegezegd om in het volgende jaar, bijv. Februari of Maart 'n fancy-fair te organiseeren, hetwelk hier steeds een goed middel is om aan eenige contanten komen. Spr. meent dat deze inleiding bedoeld is als verdui delijking van den finantieelen toestand der afdeeling en verklaart de vergadering voor geopend. De secretaris, de heer L. Tichelaar leest de notu len, die onveranderd worden vastgesteld. De reke ning en verantwoording van den penningmeester, den heer C. Purmer was door de heeren J. Wolthuis en K. Wijnsma nagezien en in orde bevonden. De ontvangsten bedroegen f489.52, de uitgaven f484"" zoodat er een batig slot is van f5.12. De rekening wordt goedgekeurd, den penningmeester onder dank decharge verleend van zijn beheer en de commissie dank gezegd voor hunne moeiten. Verder was een schrijven ter tafel met de opmer king dat het punt verslag afgevaardigde Alg. Verg. niet op de agenda voorkwam. Na korte bespreking wordt dit verslag uitgebracht door den afg., den heer P. Lakemonde. Ook deze verwerft den dank des voor zitters. In bespreking komt voorts het geven van Bijbel- sche geschiedenis. Hierover is dezen zomer een en- quette gehouden en een vragenlijst ingevuld. Voor stellen zijn daar echter nog niet van ter tafel. Verder wordt medegedeeld, dat hier eenige malen een speldjesdag is gehouden, maar de resultaten zijn steeds erg pover. Dan is er nog geweest een cir culaire om ook te ijveren voor eenige afleiding in dezen winter voor de werkloozen. Het bestuur kon reeds eenige toezegging hieromtrent doen en wordt de verdere uitwerking hiervan ook in hunne handen gesteld. Bij de bestuursverkiezing waren aftredend de hee ren H. Stompedissel en C. Maters, die beiden herko zen werden en de benoeming aannamen. Tot afgevaardigde naar de Alg. Vergadering op 2 en 3 November a.s. te Amsterdam; werd gekozen de heer C. Korenaar en tot plaatsvervanger de heer P. Lakemond. Tot kascommissie werden dezelfde heeren benoemd. Een voorstel om tweemaal per jaar te vergaderen, werd aangenomen. De in een vorige vergadering gepresenteerde lijst heeft f 17.opgebracht. Voorts wordt meer tusschenruimte gewenscht tus- schen den propaganda-avond en andere uitvoerende vereenigingen en aan de ledenvergadering zal wor den gewerkt Te ongeveer elf uur einde en sluiting door den voorzitter. PROGRAMMA VOOR ZONDAG A.S. Helder 5Schagen II. Aanvang 10 uur. Vertrek pl.m. 8.30. J. Everts. J. Peetoom, A. Slikker. P. Boon, S. Breebaart, J. Weeland. H. Veenstra, P. de Vries, D. Ruig, D. Schoorl, J. Franzen. Res.: P. Boontjes, G. Paulusma. Schagen III—B.K.C. 4. Aanvang 10 uur. T. Bijpost. J. Broer, D. Leeuwenkamp. H. Naber, M. Slikker, N. N. G. Boontjes, J. Boontjes, Jb. Broersma, J. v. d. Oord, J. Gelder. De E.C. verzoekt de leden vooral op tijd aanwezig te zijn. Schagen A—B.K.C.A. Aanvang 12 uur. J. J. Slikker. A. Molenaar, G. Schouten. C. Slikker, G. Koch, G. Zwaan. C. de Jager, P. Timmerman, R. v. Haren, P. Slik, A. v. d. Pijl. Res.: G. Anneveldt. Bedankt als lid: C. Molenaar, Adspirant: S. Vries. Nieuwe leden: G. Koch Sr. Maandagavond zaal training. SCHAGEN, 31 Oct. 10 stuks paarden f 150350, 271 gelde koeien (ma gere) f 90—120, 72 idem (vette) f 140—200, 6 kalf- koeien f 130185, 30 vaarzen f 75120, 115 graskal veren f 2S50, 45 nuchtere kalveren f 615, 25 scha pen (magere) f 9—14, 320 idem (vette) f 15—22.50, 242 overhouders f 914, 4 bokken en geiten f 2—6, 21 vette varkens per Kg. 3842 cent., 58 biggen f 10— 13, 8 konijnen f 0.25—1.50, 16 kippen f 0.30—0.60, haantjes f 0.300.75. SCHAGEN, EIERVEILING, 31 Oct. 30 part. 25000 kipeieren, 500 eendeieren. Prijzen kip eieren f 5.105.40, kl. f 2.603.40, eendeieren f 2.20—2.50. Do veiling duurt voort. Zie voor volledig bericht in het nr. van a.s. Zaterdag. NOORDSCHARWOUDE, 31 Oct. 3300 Kg. aardappelen r. Duken f 1.60, bl. eigenh. f 2.90, bl. aardappelen f 2.70—3, driel. f 1—1.20, 11400 Kg. uien f 1.80—2.40, grove f 2.50—2.70, nep f 2.40— 2.70, 13800 Kg. roode kool f 3.10—5.40, 22200 Kg. witte kool f 2.40—3.20, 1600 Kg. gele kool f 4.50, 4200 Kg. D. witte kool f 3.50—3.70. BROEK OP LANGENDIJK, 31 October 1935. Bevelanders 2.60, eigenheimers 2.40, bl. dito 3.10, uien 1.80—2.30, grove 2.10—2.60, gele nep 2.40—2,70, drielingen 080—1.20, peen 1.40—1.60, kroten 1.50— 3.60, roode kool 2.60—5.50, witte kool 1.50—2.7o, gele kool 3,10—4,60, D. witte kool 0.70—3.80, bloemkool 7.70, 2e soort 2.—, andijvie 0.80—1.10, Tomaten A 4.C 4.10, CC 2.Alicant, druiven, 13.2017,10 AMSTERDAM, 30 October 1935. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken. 287 vette kalveren: lek w. 44—48 ct., 2e kw. 38—42 ct., 3e kw. 3236 ct. per Kg. levend gewicht; 36 nuchtere kalveren 3.506.50 per stuk; 177 varkens: vleesch- varkens, wegende van 90—110 Kg. 54^-55 ct., enke le hooger; zwar varkens 53—54 ct., vette varkens 52—53 ct., per Kg. slachtgewicht. Marktoverzicht: Vette kalveren, flinke aanvoer. Handel stug. Prijzen iets lager. Varkens matige aanvoer. Vlotte handel. Prijzen als Maandag. ALKMAAR, 30 October 1935. Op de heden gehouden Paardenmarkt waren in totaal 185 Paarden en 6 Veulens en Hitten aange voerd, waarvan de prijzen als volgt: rijpaarden f150350; werkpaarden f150350; slachtpaarden f75200; Hitten f75200; 11/2-jarige Paarden f125225; Veulens f60125, Handel matig. Aanvoer vorig jaar 197 paarden en 5 veulens hitten. WARMENHUIZEN, 30 October 1935. Roode kool, le kw. f 5.10, kale f 1.504.30, witte kool, le kw. f 2.203.40, andijvie f 0.90. Aanvoer 1800 Kg roode kool, 2700 Kg. witte kool, 600 stuks andijvie. Heden overleed, na een lang durig geduldig lijdén, onze lie ve Moeder.Mevrouvv de Wed. M. DEKKER-Smit in den ouderdom van 59 jaar Malang: Th. A. VERFAILLE—Dekker. B. F. VERFAILLE. Bandoeng: P. C. DEKKER en Verloofde. Aklmaar, 30 Oct. 1935. Heerenstraat 7 a. De teraardebestelling zal plaats hebben Zaterdag 2 Nov. op de Gemeentebegraaf plaats te Alkmaar. Vertrek vanaf het sterfhuis 2 uur. aocöcöoöcoc^oaoao Den 3 November as. hopen Q Bonze geliefde Kinderen, n O te Amsterdam (Michel Q Q Angelostr. 85) Q 8 hunne 13J4 jarige Echtverecni- Q ging te herdenken. Q O Hunne liefhebbende Ouders Q Q en verdere Familieleden, Q O St. Maartensbug, 31 Oct. 1935. Q oociocöoiocioaoaoao OiOO!OCK)(X)(X)CX)C(OaO Q Den 3 November hopen onze Q lieve Pa en Moe, Q hunne 12^4-jarige Echtverecni- O ging te herdenken. g Hunne liefhebbende Kinderen, Q GUUR en JACOB. O Q Pettenerkluft, .Q 0 Zijpe, October 1935. 0 O O tX)CÖÖO(X)OiOC>OöGC>0 Kort na de start naar beneden geko men. Vijf gewonden. v DAYTON (Ohlo). Een groot bombarde mentsvliegtuig, het „Vliegende Fort" ge naamd, hetwelk eenig in zijn soort was, is bij de start in aanraking gekomen met een obstakel en neergestort. Het toestel vloog in brand en vijf personen werden dientengevolge gewond. De machine, welke volkomen is uitgebrand, had vier motoren. Technische deskundigen van het ministerie van luchtvaart verklaarden, dat het toe stel met volledigen bommenlast en voltallige be manning een gemiddelde snelheid van 350 kilome ter per uur kon bereiken. De machine was volgens het aërodynamische principe gebouwd en kon een afstand van 9000 ki lometer zonder tanken afleggen, t Een nader bericht uit Dayton meld, dat het ern stig gewonde lid der bemanning, majoor Hill, twee uur na het ongeluk aan de bekomen verwondingen is overleden. Weer een 40 misdrijven opgehelderd. De dag van gister heeft opnieuw bekentenissen van Ossche misdadigers opgeleverd. Ditmaal waren het twee bekende Ossche recidivisten de B. en v. O. die behoefte gevoelden hun hart voor de politic uit te storten. Niet minder dan 40 misdaden hebben zij in de strafgevangenis te 's-Hertogenbosch aan de Os sche politie opgediept. Het staat allerminst vast of zij hiermee hun geheele doopceel hebben gelicht. De Zeedijk Nes-Buren ernstig beschadigd. Door braak niet uitgesloten. Uit Hollum. Wederom heeft de storm gisteren den zeedijk van. het waterschap Nes-Buren, op Ameland, ernstig be schadigd. Men doet thans pogingen, de gaten te dich ten. Hiervdor zijn 500 zakken zand en een hoeveel heid ander materiaal aangevoerd. Do toestand van den dijk is van dien aard, dat bij het aanhouden van den storm, een doorbraak niet uitgesloten geacht moet worden. Lijk te Egmond aan Zee herkend. Het lijk, dat te Egmond aan Zee is aangespoeld, (zie ook elders in dit nummer) is Woensdagavond herkend als dat van Karl Berkholtz, oud 43 jaar, ge woond hebbende te Nordenham (Duitschland) eerste stuurman van de Insterburg. Hij was gehuwd en had een kind. Het staat nu dus vast, dat de Insterburg op 18 October ter hoogte van Egmond aan Zee, met man en muis is vergaan. De bemanning bestond uit 14 koppen. De identificatie geschiedde door kapitein Martin Hückel, uit Altona, daarvoor uit Duitsch land overgekomen en in tegenwoordigheid van bur gemeester Eyma, van Egmond aan Zee. Kapitein Hückel was juist twee weken voordat, de Insterburg de noodlottige laatste reis aanvaardde, overge plaatst op een nieuw schip. Tegen predikant zes weken geëischt. De Officier van Justitie bij de rechtbank te Leeuwarden, eischte gisteren tegen den SHarigeh J. W. B. C., predikant te Dokkum, wegens opruiing tot dienstweigering, gepleegd te Dokkum in den avond van 7 Augustus 1.1., zes weken gevangenisstraf.

Schager Courant | 1935 | | pagina 3