RUISENDE •PEUGD te Alkmaar. RAElfi. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Zitting van Dinsdag 29 October. Den Helder. RADIO-GESCHIL TE DEN HELDER. In deze zaak contra Aris Bakkenes te Arnhem heeft de Officier thans vrijspraak gevorderd, aan gezien geen civiel proces, waarvan de voortzetting der strafzaak afhankelijk werd gesteld, tegen ver dachte werd aangegaan. Niemand van de opgeroe pen getuigen, noch verdachte was present. Enkhuizen. HET WAS WEER MIS. De 51-jarige koopman Arie P. te Enkhuizen, thans in hechtenis, had zich volgens meening van den officier, bezondigd aan artikel 247 strafr., dat onder de termen valt, met gesloten deuren te wor den behandeld. Gevorderd werd 1 jaar gev. Mi'. G. A. de Lange, verdediger P.D. pleitte vrij spraak subs. clementie. Alkmaar. DE SLAGER EN DE BAKKER OP DE VERDACHTENBANK. De 18-Jarige slagersknecht Joh. Anth. S. en zijn vriendje de 19-jarige Corn. Joh. S., beiden te Alkmaar, thans onder streng toezicht van den staat als gedetineerde in het huis van bewaring alhier, deelden heden broederlijk de zondaarsbank ter zake diefstal door middel van èen valschen sleutel op 25 Augustus en ten nadeele van de bejaarde dames Lont alhier gepleegd. Alstoen maakten de twee roekelooze kwajongens buit een gouden bro che, dito armband, 2 gouden oorknopjes, een mes je in scheede, in het door genoemde dames Geertje en Maria Lont aan de C. W. Bruinvisstraat al hier bewoonde perceel. De verdachte Jan S. was in het bezit van een valschen sleutel of iooper en had al reeds te voren in de woning een visite gemaakt tijdens de af wezigheid van de oude dames en zich alstoen geld toegeëigend. Wat de ontvreemde sieraden betrof, deze hadden de ondernemende jonge boeven in Am sterdam te gelde gemaakt. Door de waakzaamheid van een spoorbeambte was de aandacht der politie op deze knapen gevestigd. De lange en kleine ama teurinbrekers, die thans voor hun rechters stonden, maakten uiterlijk den indruk een paar nette, fat soenlijke jongens te zijn. De heer Wiggers droeg een uitvoerig rapport voor, omtrent beide knapen, met zooveel gevoel, dat Jan S. in tranen losbrak. Hierdoor bewees hij, niet een doorgewinterde schelm te zijn, hoewel hij lee- lijke streken had vertoond want de inbraak bij de d?tr"^ I^nt v— afdwaling. Omtrent deze knaap adviseerde de heer Wig gers opzending naar de kolonie Het Hooge Land. Verdachte verklaarde hiermede accoord te kun nen gaan. Omtrent de kleine Cor SI. was de heer Wiggers ook niet onverdeeld te spreken. Geheel 18 karaats was hij ook niet en langzamerhand is hij afge zakt. Niettemin gaf de ambtenaar de hoop niet op, hem weer tot een ordelijke leven terug te bren gen. Gevorderd werd tegen Jan S., die ondanks zijn lengte nog een kind is en niet in een volwas sen menschen tuchthuis thuis hoort, in overeen stemming met 's heeren Wiggers advies, I jaar gev. voorw. met 3 jaar proeftijd, waaronder begrepen opzending naar het Hooge Land voor den tijd van 1 jaar, Wat Cornelis S. betrof requireerde de Of ficier 8 maanden gev. voorw. met 3 jaar proeftijd en op te leggen bljz. Voorwaarden. Mr. Smal, als verdediger optredende voor beide verdachten, was vol lof over de bemoeiingen van den heer Wiggers met zijn uitnemende rapporten, prees ook de moeder van Jan S., die een bijzonder goede moeder is. Pleiter kon zich vereenigen met het requisitoir, doch zou voor Joh. S. een andere betrekking wenschen. S c h a g e n. JAN MOCHT NOG EVEN BLIJVEN. De eerste verdachte, Joh. S., uit de vorige zaak, had zich ook nog te verantwoorden ter zake dief stal van een portemonnaie, inhoudende 35 cent, die hij had ontvreemd op 30 Juni op het voetbal terrein te Schagen, ten nadeele van de 17-jarige W. J. Wouters. In dit geval vorderde de Officier 3 maanden gev. voorw. met 3 proefjaren. Feuilleton. I door MARGARET PEDDLER. 21. „Het huis kon in ieder geval verhuurd worden en de aangrenzende landerijen verkocht worden", merk te de practische Dick even later op. „Dan zou er tenminste toch iets binnenkomen." Luke knikte goedkeurend. „Ja. En jij hebt je kleine Inkomen nog, Jem", voegde hij er aan toe. „Dat geld zal je van dienst zijn". Een gloeiende blos steeg Jemina naar de wangen. „Ik vrees dat er bitter weinig van over is", zei ze haperend en beschaamd. „Je moet niet vergeten dat ik zoo nu en dan wat los heb moeten maken." ,;Groote God", barstte Luke los. „Heb je dat waar achtig gedaan?" Jemina keek hem hulpeloos aan... en ze deed op dat oogenblik aan een schoolmeisje denken, dat kattekwaad had uitgehaald. „Het spijt me heel erg,* maar het is zoo. Het was heusch zoo nu en dan noodig, Luke. Werkelijk." Gedurende enkele, minuten hcerschte er doodsche stilte en tante Jem keek nog steeds met die zielige uitdrukking in haar oogen om zich hoen. En daarna zei Luke zacht: „Oh, jij dwaas vrouwtje." Het volgende moment waren de kinderen opge staan, hadden hun armen om haar heengeslagen, en gaven op hestraffenden toon te kennen dat ze, wer- 0 o s t e r-B lokker. TWEE ZWIJNTJESJAGERS. Verdacht van rijwieldiefstal, gepleegd op 27 Aug. stond terecht de thans gedetineerde 21-jarige „koopman" Wilh. K. uit Wervershoof, welk jong- mensch te Ooster-Blokker, tijdens de kermis een fiets uit een rijwielstalling zich wederrechtelijk had toegeëigend. Het karretje was eigendom van G. N. Jellema, een bakkersknecht, aldaar. Het jong- mensch, <Jat geregeld langs den weg zwerft met penteekeningen enzoovoort, staat niet best aange schreven en tegen hem werd 1 jaar gev. gevorderd. Mi'. Windhaus te Hoorn achtte hier wel een strenge straf gewenscht, doch vermeende dat 1 jaar gev. niet iets tot verbetering van verdachte of beveili ging van de maatschappij zou kunnen uitwerken en verzocht clementie. De Officier deelde het inzicht van verdediger niet en gaf zulks met een enkel woord te kennen. Hierop werd door de rijksveldwacht aangevoerd de 24-jarige los werkman Harmen de Vr., wonende te Amsterdam, welk heerschap eveneens op 27 Aug. te Ooster-Blokker, waar het kermisfeest werd ge vierd, een karretje had gegapt en er mee naar Zaandam was gereden. Het rijwiel behoorde aan den tuinder Willem Kracht te Ooster-Blokker. Hij had zijn fiets gestald in de garage van een café houder aldaar. De reputatie van het jonge mensch was ongunstig en werd gevorderd 8 maanden. Mr. Windhaus refereerde zich aan het oordeel der rechtbank en hoopte ter wille van het keurig nette gezin, waaruit verdachte ontsproot, dat de af gedwaalde broeder tot inkeer zou komen. Den H e 1 d er. SPAARBANKGEKNOEI OF DE" FISCUS OP JACHT. De middagzitting was geheel gewijd aan een spaar- bankboekenvervalschingszaak, die meer langdradig en vervelend, dan sensationeel was. Alstoen stond namelijk terecht de 32-jarige heer Jac. Corn. van A., administrateur te Den Helder, aan wien was ten laste gelegd verschillende vervalschingen in 't door hem gehouden kasboek van de onderafdeeling van den R.K. Volksbond, aldaar en wel de aan dezen bond verbonden spaarbank. Volgens dag vaarding had hij op 29 Dec. '32 een bedrag van f 11.614.49 geboekt als te zijn uitgegeven aan aan koop voor effecten, terwijl dit bedrag in waarheid was geleend aan den voorzitter der spaarbank, den heer P. Th. Luyckx. Voorts op 10 Jan. 1933 als te ruggestort bovengemeld bedrag geboekt, hoewel dit niet het geval was. Op 14 Nov. 1934 geboekt als renteprovisie en on kosten Ned. Bank le halfjaar 1934 f 496.87, terwijl dit moest zijn f 686.10. Eindelijk op 31 Dec. onder uitgaven als gedepo neerd geboekt: Luyckx voor storting kassier f 12.536.49, terwijl in waarheid niets was gestort. Door verdachte werden enkele feiten toegegeven onder meer de laatste post f 12.536.49, doch hij wilde niet toegeven, dat hij zich opzettelijk aari vervalsching zou hebben schuldig gemaakt. In deze zaak werden 2 getuigen a décharge be nevens de commissaris van politie v. d. Hoeven, die de boeken in beslag had genomen, gehoord. De heer P. Th. Luyckx, van beroep bierhandelaar, president en bestuurslid van de voormelde spaar bank, erkende in zakenmoeilijkheden te hebben verkeerd en ongeveer een bedrag van pl.m, f 16.000 van den verdachte in diens kwaliteit van admini strateur te hebben geleend. De geleende bedragen waren destijds niet terug gestort, doch thans is alles weer in orde gemaakt, dank zij een leening van f 25.000 bij de Heinekens Brouwerij. Deze getuige gaf toe met verdachte te hebben overlegd, de gelden van de Spaarbank ter leen te geven. Verdachte verklaarde te hebben gehandeld in op dracht van het bestuur. De genoemde bedragen waren aan den heer Luyckx geleend. De president, Mr. Ledeboer vermeende, dat ver dachte een geheel verkeerde voorstelling had gege ven van de bestemming der gelden en gelden had geboekt als teruggestort, die in 't geheel niet wa ren terug ontvangen. De heer Luyckx antwoordde op de desbetreffende vraag van den Officier, mr. v. d. Feen de Lille, dat hij tot dekking der leening geen enkele garantie had gegeven. Hij had wel de overtuiging dat na den dood van zijn vader, het deficit voldoende kon worden gedekt. De heer Verdenius, accountant bij den Rijks accountantsdienst te Haarlem, gehoord als getuige- deskundige, gaf inlichtingen omtrent de wijzei, waarop het kasboek moest worden bijgehouden. Door dezen deskundige werd toegegeven, dat de wijze van boeking der bedragen niet juist was. De verdachte gaf te kennen, dat de vennoot der firma, de oude heer Luyckx, voldoende vermogen bezat om de geleende kapitalen te dekken. De heer Luyckx Jr. verklaarde voorts, dat hij de volle overtuiging had op onmiddellijke vordering kelijk heel dwaas maar tegelijk een groote schat was geweest. Zoodra er weer wat stilte ontstond, kwam Nel] Matheson met een zeer practisch voorstel voor den dag. „Gelooft U niet, tante Jem, dat U een behoor- lijk bedrag voor „The Grange" kon krijgen, als U het huis als hotel of pension verkocht? Er bestaan meer hotelhouders dan millionnairs op de wereld, zult U moeten toegeven." „Ik vrees dat het huis niet groot genoeg is voor een hotel," merkte Luke peinzend op. „Een pension zou iets anders wezen." „Het is een smerig voorstel." Deze tegenspraak werd op zulk een heftige wijze door Piers geuit, dat de aanwezigen er van schrok ken. Zijn gezicht zag doodsbleek en zijn donkere oogen schoten vuur. „Meer dan smerig", vervolgde hij heftig. „We willen „The Grange" niet verkoopen. Het is ons tehuis... en was dat jarenlang. En nu pra ten jullie er over om er een hotel van te maken, alsof het maar een kleinigheid voor ons is. Het is walgelijk." „O, Piers", bracht Nell verontschuldigend in het midden. „Beste jongen, je moet toch begrijpen dat ik het enkel en alleen in jullie belang voorstelde om uit de moeilijkheden te geraken. Niemand kan het afschuwelijker vinden „The Grange" in andere handen te zien overgaan dan ik. Geloof dat maar gerust." 2 Hij wendde zich tot haar en er kwam een vrien delijke uitdrukking in zijn oogen, waardoor hij ieder een wist in te palmen. „Neem me alsjeblieft niet kwalijk, Nell", zei hij, haar hand in de zijne nemend. „Ik kart echter de gedachte niet verdragen dat ons oude huis door an deren bewoond zou worden." „Dat hoéft ook niet." Deze uitroep kwam van Phil, en er was zulk een opgewonden klank in haar stem, dat allo aanwezigen haar aanzagen. Ze was met een ruk van haar stoel overeind gekomen, en herhaalde: „Dat hoeft ook niet." van den administrateur het geleende geld terug te zullen kunnen restitueeren. Wel moest hij erkennen dat de leening van de Brouwerij eerst in April plaats had. De Officier ontlokte aan getuige Verdenius de toestemming, dat het op 31 Dec. '34 aangegeven bedrag feitelijk het bij gedeelten door den heer Luyckx globaal geleende bedrag vertegenwoordigde. Getuige Verdenius legde nog uit, dat indien het geld niet door den heer Luyckx was geleend, het kasboek een geheel ander beeld had moeten geven. Dan was het bedrag nog In kas geweest. Juist daar door bleek de valschheid in de boeking, waardoor nadeel kon ontstaan. Het nadeel kon toch ontstaan door de ongedekte leening, merkte de Officier. Begrijpt dan nu nog niet, dat nadeel kon ont staan, door deze camouflage? vroeg de president. Verdachte beriep zich voortdurend op de solvabi- teit van den ouden heer Luyckx. Neem toch een royale houding aan, riep de pre sident den verdachte toe. Het verschil in het op 14 Nov. '34 geboekte be drag van 210 gulden had ten doel om overeen stemming te krijgen met de rekening van de Ned. Bank en de boekingen in het kasboek der spaar bank. Ten slotte werd nog gehoord de heer Fonino, ac countant te Haarlem, die namens den verdediger, mr. Smal, als contra-deskundige werd gehoord, om trent de geïncrimineerde valsche posten. Deze heer erkende dat de boeking niet juist was en verdachte de diverse kleinere leeningen aan get. Luyckx had ondergebracht onder één post en toonde getuige a décharge alsnu de rekening-courant van ver dachte met den heer Luyckx. Deze documenten werden met veel interesse door het college, Officier en verdediger bezichtigd. Uit deze gegevens kon worden aangetoond, dat verdachte zich beschouwde als mede-kassier van de Ned. Bank en distilleerde deze accountant daar uit de meening, dat de boeking wel onjuist, doch niet als valsch kon worden beschouwd. Volgde alsnu een nieuwe beschouwing van het complete college, officier en verdediger, nu neg versterkt door de beide accountants en verdediger. De accountant-deskundige a décharge ging vervol gens nog eens achtereenvolgens de geïncrimineer de posten na en ontspon zich daarbij stereotiep een debat tusschen den particulieren en rijksaccountant dat vermoedelijk voor rekenkundigen zeer leer zaam was. De heer Fonino merkte nog op dat uit het kas boek niet is op te maken, de stand van de bank. Die kan alléén blijken uit de balans. Voorts bleek nog dat de verdachte in kwaliteit van kas sier ook geld leende van de bank. De Officier merkte nog op dat verdachte den get, Luyckx ook de rente liet betalen van de gelden, die hij zélf van de spaarbank leende. De Officier, na een paar uur behandeling aan, het woord komende, releveerde de verstandhouding die er bestond tusschen den voorzitter en den ad ministrateur van de spaarbank, in casu verdachte en deze relatie de oorzaak was van de knoeierijen, waarvoor verdachte heden terecht stond. Om als het ware de commissarissen van controle zand in de oogen te strooien, had verdachte de posten op de bekende wijze geredigeerd. Spreker noemde dit wel degelijk valschheid en requireerde te dier za ke, daartoe door de ernst van het ten laste ge legde feit gedwongen, 1 jaar en 6 maanden ge vangenisstraf. Mr. Smal hield daarop een uitvoerig pleidooi, waarin hij concludeerde tot vrijspraak, subsidiair een clement vonnis. VRIJDAG 1 NOVEMBER. HILVERSUM (1875 M.) Algemeen programma, verzorgd door de KRO. 8.00—9.15 en 10.00 Gram.pl; 11.30—12.00 Voor zie ken en ouden van dagen; 12.15 Gram.pl; en schla- germuziek; 2.15—3.00 Gram.pl; 3.15 Gram.pl. en or kestconcert; 5.30 Orgelconcert m.m.v vioolsolist en causerie; 6,50 Gram.pl; Lezingen; 8.00 Berichten; 8.05 Orkestconcert, koorzang en gramofoonplaten; 10.30 Berichten; 10.35 Orkestconcert; 11.15—12.00 Gramofoonplaten. HILVERSUM (301 M) 8.— VARA, 12.— AVRO, 4.— VARA, 8.— VPRO, 11.00 VARA. 8.00 Orgelspel C. Steyn; 8.30 Gram. pl; 10.00 Morgenwijding VPRO; 10.15 Declamatie A. Bouwmeester; 10.15 Gram.pl; 11.00 Vervolg de clamatie; 11.20 Gram.pl; 12,00 Het Cantabilé-orkest en gram.pl; 2.10 Haydn pianorecital door L. Everts; 2.30 Causerie Mevr. I. de Leeuwvan Rees; 2.50 Gram.pl.; 4.00 Idem; 5.00 Kinderuurtje; 5.30 Piano recital D. Wins; 5.45 Orvitropia olv. Jan van der Horst; 6.30 Dubbel X olv. Cor Steyn; 7.00 Dr. H. Brugmans spreekt over Marx, afgewisseld door gr. pl. en C. Rijken (declamatie)7.50 Nieuwsberich ten. Herhaling SOS-berichten; 8.00 Vrijz. Godsd. Persbureau; 8.05 Dr. N. A. Bruining: Onze Bijbel: 830 Nederlandsch Trio; 9.00 Ds. F. Kleyn: De Ge» loofsbeweging in Duitschland; 9.30 Vervolg Trio concert; 10.00 Declamatie Dora Wallant; 10.30 10.45 Nieuwsberichten; Vrijz. Godsd. Persbureau; 11.00 Jazzmuziek (gr.pl.); 11.3012.00 Gram.pl. DROITWICH (1500 M.) 10.3510.50 Morgenwijding; 11.05 Causerie; 11.20 Orgelspel F. Bayce; 11.50 Voor de scholen; 12.10 Het Trocadero Cinema orkest olv. A. van Dam; 12.50 BBC-Dansorkest olv. H. Hall; 1.35 Strijkorkest olv. J. Hoek mmv. Olly Fonden (viool); 2.25 Voor de scholen; 3.20, 3,35 en 3,55 Lezingen; 4.20 BBC-Mid- land orkest olv. L. Heward; 5.35 BBC-Dansorkest olv. H. Hall; 6.20 Berichten; 6.50 Koorconcert; 7.10, 7.30 en 7.50 Lezingen; 8.20 Het New Georgian Trio; 8.50 „It seems only yesterday", hoorspel van Watt en Ege; 9.50 Berichten; 10.20 Lezing over Mrs. Pankhurst; 10.40 Krenek-concert mmv. koor olv. L. Woodgate, H. Glatz (sopraan) en E. Krenek (pia no); 11.35—12.20 Harry Roy en zijn Band. RADIO-PARIS (1648 M.) 7.20 en 8.20 Gramofoonplaten; 11.35 Orgelconcert P. Revel; 12.35 Orkestconcert; 2.35 Zang; 5.50 Or kestconcert; 6.50 Vervolg orkestconcert; 8.20 De clamatie en pianorecital- 9.05 Sel. „Der fliegende Hollander", Wagner, m.m.v. solisten, koor en orkest olv. Bigot; 11.0512.35 Orkestconcert. BRUSSEL (322 en 484 M.) 322 M.: 10.20 Salonorkest; 11.20 Gram.pl; 12.20 en 1.30—2.20 L. Langlois' orkest; 5.20 Salonorkest; 6.20 Gram.pl; 6.50 Cello-recital; 7.20 Gramofoonpl.; 8,20 Budge keek haar rustig en onderzoekend aan. „Phil heeft wat te vertellen," merkte hij op. „Voor den dag met je voorstel, beste kind." „Ja, ik heb een voorstel", bracht ze uit. „The Grange" hoeft niet verkocht te worden. We blijven er in wonen... en maken er zelf een pension van." Een verbaasde stilte volgde op deze woorden, en daarvan maakte het jonge meisje dadelijk gebruik om voort te gaan. „Begrijpen jullie het dan niet? Het zou niet mooier kunnen. Ik weet zeker dat er geen betere oplossing te vinden is. We hoeven „The Grange" niet kwijt te raken en we kunnen er zelfs geld mee verdienen. Als andere menschen er een pension van kunnen maken, dan zijn wij daartoe evengoed in staat, en de mooie vertrekken kunnen we voor duur betalende menschen reserveeren. Verder kunnen ze profiteeren van roeien, baden en golf. De Torrenby-links zijn lang niet kwaad. Wat denkt U er van, tante Jen Gelooft U zelf ook niet, dat er iets van terecht ge bracht kan worden?Dokter, zegt U nu eens of het een verstandig voorstel is of niet?" Haar enthousiasme was aanstekelijk en de aanwe zigen konden niet loochenen dat haar voorstel de noodige mogelijkheden inhield. Natuurlijk kon er geen onmiddellijke beslissing genomen worden, en men besloot ook allen aanwezigen een kans te ge ven hun opinie te uiten. Twee protesten kwamen er, namelijk van Piers en Venetia. De eerste had zich vermoedelijk tegen èlk voorstel verzet, daar hij inwendig kookte van woede over de schandelijke houding van zijn vader ten opzichte van tante Jem en de kinderen, maar Venetia verzette zich enkel en alleen uit een per soonlijk oogpunt. „Ik had nooit gedacht dat we er toe zouden moe ten overgaan een pension op te richten", protesteerde ze. „Oh, wat zullen de menschen er wel van den ken!" Ze wist maar al te goed, dat de zoogenaamde „élite" van Torrenby al met een zekere minachting op de bewoners van „The Grange" neerzag, maar indien het huis voor pension werd ingericht, zou het nog erger wezen. Omroeporkest olv Douliez; 9.05 Gramofoonplaten; 9.20 Vervolg concert; 10.30—12.20 J. Rutten's Orkest 484 M.: 10.20 Grampl; 1120 Salonorkest; 12.20 Gr. pl; 1,50 Omroeporkest olv Douliez; 1502.20 Gr.pl; 5.20 Viool en piano; 5.50 Gram.pl; 6.50 Plechtig Lof 8.20 Symphonieconcert; 10.3012.20 Gr.pl ZATERDAG 2 NOVEMBER. HILVERSUM (1875 M.) KRO-uitzending; 4.00—5.00 HIRO. 8.00—9.15 Gr. pl.; 10.00 Requiemmis; 11.00 Gram.pl; 12.15 Gram. pl en kwintetconcert; 2.00 Voor de jeugd; 2.30 Sport; 3.00 Kinderuur; 4.00 HIRO; 5.00 Schlagermu- ziek en lezingen; 7.35 Gram.pl; 8.00 Berichten; 8.05 Reportage 8.20 Orkestconcert en voordracht, 10.30 Berichten; 10.35 Orkestconcert; 11.0012.00 Gr.pl. HILVERSUM (301 M.) VARA-uitzending. 8.00 Orgelspel J. Jong; 8.30 Gr. pl; 10.00 Morgenwijding VPRO; 10.15 Voor Arbei ders in de Continubedrijven; 12.00 Trio Favoriet; 12.45 Orgel en zang; 1.15—1.45 Vervolg trioconcert; 2.00 Gramofoonplaten; 2.15 „Beoefening der huis muziek" olv. P. Tiggers; 2.45 P. Kiès: Het wetsont werp inzake de luchtbescherming; 3.05 Fantasia olv. E. Walis en Gram.pl; 4.00 „Met P.T.T. er op uit!", m.m.v het VARA-tooneel olv Willem van Cappellen; 540 Literaire lezing S. Goudsmit; 6.00 De Bohemians olv. Jan van der Horst; 7.00 V.R.O.; 8.00—12.00 Openingsprogramma van de jubileum- week, m.m.v. sprekers, solisten, orkest, gram.pl. enz. DROITWICH (1500 K.) 10.35—10,50 Morgenwijding; 11.05 Causerie; 11.20 BBC-Northern-orkest olv. Morrison mmv.vioolsolis- te; 12.35 Commodore Grand orkest olv. H. David- son; 1.35 Gram.pl; 2.25 Het Coventry Hippodrome Orkest olv. Shadwell; 3.20 Orgelspel H. Ramsay; 2.50 Het Londensch Zigeunerorkest olv. E. Leggett mmv W. Fisher (zang); 4.50 Gramofoonplaten; 5.20 Het Issay Schlean Trio; 5.50 Five hours back, relais uit Amerika; 6.20 Berichten; 6.30 Sportpraatje; 7.05 Welsch intermezzo; 7.20 The Saturday Magazine, weekend-programma8.05 BBC-Orkest olv. A. Bu- esst; 8.50 Variété-programma; 9.50 Berichten; 10.20 BBC-Militair Orkest olv. O'Donnell m.m.v. C. Rea- veley (bariton); 11,20—12.20 Ambrose en zijn Band. RADIO PARUS (1648 M.) 7.20 en 8.20 Gramofoonplaten; 12.35 Nat. orkest olv. Giardino; 2.50 Gram.pl; 4.20 Orkestconcert olv Pas cal; 550 en 6.50 Gramofoonplaten; 9.0511.05 Rau- gelkoor, M. Lovano (zang) en orkest olv. Bigot. BRUSSEL (322 en 484 M.) 322 M.: 12.20 Omroeporkest olv'. Gason; 1.302.20, 4,20, 4,50 Gramofoonplaten; 5.20 Kwartetconcert; 6.35 Gram.pl.; 7.15 Pianorecital; 8.20 Gram.pl; 8.50 Symphonieconcert; 10.3012,20 Gramofoonmuziek; 484 M: 12.20 en 1.302.20 Gramofoonplaten; 4.20 Dito; 5.20 Zang en orgel; 6.05 Pianorecital; 6.50 Kamermuziek; 8.20 Gram.pl; 8.50 Symphonieconcert en Gram.pl; 10.30—12.20 Gram.pl. DEUTSCHLANDSENDER (1571 M.) 7.30 Blaasconcert door de orkesten der Kopenhaag- sche en Berlijnsche Politie 9.20 Berichten; 9.50 Cello en piano; 10.05 Weerbericht; 10.2012.15 Dansmu ziek door Adalbert Lutter's orkest. „Het laat me ijskoud wat de menschen denken", gaf Phil to kennen. „Het voornaamste is dat we op de een of andere manier geld moeten verdienen. En als dat gebeurt" voegde ze er uiterst diplomatiek aan toe „dan kunnen jullie misschien teelten- en zanglessen krijgen." „Oh, Phil", riepen Piers en Venetia bijna tege lijk uit, en er kwain een stralende uitdrukking in hun oogen. „Bovendien zijn we ook niet van plan een gewóón pension op te richten, beste kinderen," maakte Bud ge hen nog attent. „Het wordt veel deftiger. We wenschen eenige „betalende logé's" te ontvangen, aan gezien ons huis te groot is voor eigen gebruik. Klinkt dat mooi of niet?" Phil glimlachte van verrukking. „Oh, Budge, ik zal de advertentie precies zoo op stellen. Het is uitstekend." „Advertentie!" vroeg Piers heftig. „Moet er een advertentie voor geplaatst worden?" Ze knikte met een besliste uitdrukking in haar oogen. „Natuurlijk, wat dacht je dan. Hoe zouden do men schen anders te weten komen dat we betalende loges kunnen gebruiken?" Hij trok zijn schouders met een onverschillig ge baar in de boogte. „Ach, ik weet het niet," zei hij boos. „Als je er maar niet op rekent dat ik je met die krankzinnige geschiedenis' zal helpen." „Ik zal zeer zeker op je rekenen", verzekerde Phil hem. Ze trok zich er gewoonlijk bitter weinig van aan, als Piers in een slechte stemming raakte. Hij kwam al heel gauw weer tot bedaren en was dan één en al beminnelijkheid: dat wist ze bij ondervin ding. Daar jij de groote. kunstenaar van de familie ben, verwacht ik dat jij je talent eens beproeft op de hekken van „The Grange" en ze een mooie, frissche groene kleur geeft. Zo zien er op het oogenblik meer dan schandelijk uit, dat zul je moeten toegeven." Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1935 | | pagina 6