Uit OMGEVING Vergadering van den raad op Woensdag 30 Octo- ber 1935, 's namiddags om half drie. Voorzitter de heer G. G. Loggers, burgemeester secretaris. Allen zijn aanwezig. Na opening volgt vaststelling der notulen. Ingekomen stukken. We vermelden: Een besluit van Ged. Staten, i.z. de financieele verhouding tusschen Rijk en gemeente. Een schrijven van Ged. Staten, betreffende uit- keering over 1934 ingevolge de wegenbij drageveror dening (f 2000. Beschikkingen van den Minister van Sociale Za ken, houdende opgave van de ten laste der gemeen te komende kosten van de Wieringermeerwerkver- schaffing: over Januari 1935 f 987.44; over Febru ari f 948.43; over Maart f 969.13. Een schrijven van Ged. Staten i.z. de salarissen van ambtenaren van den Burgerlijken Stand. Voor Barsingerhorn mag f 150 worden besteed. Aangezien er hier maar in totaal f 100 wordt betaald aan de 2 bezoldigde ambtenaren (ieder f 50) wordt dit stuk voor kennisgeving aangenomen. Een schrijven van den minister van Soc. Zaken, dat weer f 1.— brandstoffentoeslag aan steuntrekkers en arbeiders in werkverschaffing mag worden ver leend. B. en W. stellen voor daar op in te gaan. Uit de discussies komt naar voren, dat alleen ge zinnon de brandstoffentoeslag krijgen; daar toch moeten van 's morgens af de kachels gestookt wor den, bij andere personen, alleenwonende of samen wonende ongehuwden' is dat niet het geval; zij gaan 's ochtends van huis om tegen den avond terug te keeren en dan de kachel aan te maken. De heer Vries vindt eenige brandstoffentoeslag bij samenwonenden toch wel noodig. Wanneer er b.v. 3 bij elkaar wonen, is toeslag aan één natuurlijk vol doende. De Voorzitter zegt toe, de zaak in B. en W. nog eens te zullen bekijken, trouwens ieder geval moet op zich zelf bekeken worden en dan zal zeer zeker de billijkheid worden betracht. De heer Vries vraagt of leden van vakorganisaties ook die toeslag krijgen. Er zal weer dezelfde regeling gelden als vorig jaar; wanneer men minder trekt uit den Bond, wordt het verschil er bijgelegd. Steeds verlagen. Ged. Staten zonden bericht van een nieuwe verla ging van de salarissen van burgemeester, secreta ris en ontvanger van 5 pet. (de 4e verlaging!) B. en W. konden met de verlaging accoord gaan, alleen niet mot die betreffende den gemeente-ontvan ger. Naar huri meonïng komt die wedde dan, gezien de verantwoordelijkheid van de betrekking op een te laag peil. Zij stellen daarom ook voor bij verlaging die jaarwedde te verhoogen met de verlaging van dé wedde-sccretaris. De heer Vries is tegen verlaging van allo genoem de salarissen, de salarissen moeten op peil blijven. Zijn daartoe strekkend voorstel wordt echter met 43 stemmen verworpen (voor de heeren Vries, K. Burger en D. Burger). Het voorstel van B. en W. wordt daarna aangenomen. Een nieuw contract met het P.E.N. in zake straatverlichting. Bij schrijven van 22 Oct. 1935, stelt de Directie van het P.E.N. voor, over te gaan tot het afsluiten Tan een nieuwe overeenkomst in zake straatver lichting volgens een nieuw tarief, dat voor de ge meente per jaar een besparing oplevert van f 301.92. De vergoeding voor 70 bovengronds en 4 onder gronds aangesloten lichtpunten was 70 keer f6.50 plus 4 keer f 9 is f491. Volgens het nieuwe contract zou dat worden 70 keer f 4 plus 4 keer f 7 is f 308. vergoeding voor de maximale belasting is thans 2.973 K.W. a f140 is f 416.22 en zal worden 2.973 K.W. a f 100 is f 297.30. B. en W stellen voor op het aanbod van het P.E.N. in te gaan. Aldus besloten. De heer Kater vraagt of het lichtpunt Poolland bij de tram blijft. Het kan z.i. wel gemist worden. B. en W.. oordeelden handhaving wel gewenscht. De heer Smit meende, dat men op meer plaatsen den dijk op en neer ging. Zal in B. en W. bekekon worden. Vastgesteld wordt een suppletoire begrooting 1935. Do Raad gaat dan in comité ter behandeling van eenige reclames schoolgeld en hondenbelasting. Begrootingen, 1936. Na heropening volgt zonder eenige discussie de \aslstclliiig van de gemoentebegrooting 1936 en die van het Algemeen Burgerlijk Armbestuur. De besmettelijke ziektengelden. Reeds ten aanzien van de goedkeuring van de gemeentebegrooting 1935 hebben Ged. Staten aan gedrongen op de vaststelling dezer verordening. B. en W. stellen voor het verhaal van de kosten van vervoer, afzondering, onderzoek en verpleging van patiënten als volgt te regelen: Bij een inokmen van minder dan f 1500 geen ver haal; van f 1500f2000 10 pet. der kosten; van f2000f 2500 20 pet. der kosten; enz. en bij een inkomen van f 4000 of meer 100 pet. Conform besloten. Hernieuwde vaststelling verordening op de heffing eener hondenbelasting. De bij Raadsbesluit van 10 Mei 1935 vastgestelde verordening werd bij Kon. Besluit slechts goedge keurd tot 1 Januari 1936. B. en W. stellen hernieuwde vaststelling voor. Allen voor. De vermakelijkheidsbelasting. Aan de orde is het voorstel van B. en W. tot wij ziging van de verordening op de heffing van verma kelijkheidsbelasting. Bij raadsbesluit van 19 Febr. 1935, goedgekeurd bij Kon. Besluit, is de vermake lijkheidsbelasting gebracht van 10 op 20 pet. Het komt gewenscht voor in bepaalde gevallen een ge ringere belasting te kunnen opleggen. Van plaatselijke vereenigingen, van nuttig doel, die uitvoeringen geven ter stijving van de kas zal dan 10 pet. geheven worden, feen en ander nog nader uit te werken. Conform het voorstel wordt besloten. Verlaging tarieven van enkele grondsla gen personeele belasting. Voorstel van B. en W. tot intrekking van de ver ordening tot vaststelling van belastingpercentages en -bedragen, als bedoeld in de wet op de Personee le belasting. Met ingang van 1 Januari 1931 is de opbrengst der personeele belasting geheel aan de gemeente ten goede gekomen, als gevolg van de gewijzigde finan cieele verhouding tusschen Rijk en gemeenten. Te vens kregen de gemeenten de bevoegdheid de ta rieven dezer belasting te wijzigen. Deze gemeente heeft van die bevoegdheid gebruik gemaakt door vaststelling van een geheel nieuw ta rief, neerkomende op de heffing van belasting bedragen, gelijk aan die volgens het wettelijk tarief inclusief de 1 ct geheven leeningfonds- en pro vinciale opcenten. Met ingang van 1 Januari 1935 is tengevolge van wettelijke voorzieningen deze materie in zooverre gewijzigd, dat het hoog ere gemeentelijke tarief voor de grondslagen huurwaarde, meubilair en dienstboden plaats maakte voor het lagere wet telijke tarief. Het hoogere gemeenteiyke tarief voor de grondslagen paarden, motorrijtuigen, pleizier- vaartuigen en biljarten bleef gehandhaafd. De Raad behield echter de bevoegdheid hierin verandering te brengen. Ten einde aan den ongewenschten toestand, vol gens welke de personeele belasting in deze gemeen te naar verschillende soorten tarieven wordt gehe ven, een einde te maken, stellen B. en W. voor over te gaan tot intrekking van de bij Raadsbesluit van 2 Mei 1930 vastgestelde verordening. Hoewel krachtens de wet van 4 Maart 1936, Stbl. 74, verandering in de bedragen der personeele be lasting niet meer na 15 Oct. 1935 mag plaats vin den om 1 Januari 1936 in werking te kunnen tre den, stellen B. en W. voor te trachten alsnog goed keuring te verkrijgen op de wijziging, als boven omschreven, Ingaande 1936. Volgens het thans geldend tarief is de hoofdsom zonder opcenten voor paarden, gemengd gebruik, f 13.20, voor motorrijtuigen (1 persoon) f 13.20, voor motorrijtuigen (f 1500) f 66 en voor cafè- biljarten f28. Volgens het nieuwe tarief worden deze bedragen resp. f6, f6, f30 en f 20. Dit ter il lustratie. De heer Kooijman gelooft aan aangifte van meer dere paarden. Het verschil is pl.m. f 20— per paard. Overeenkomstig het voorstel wordt besloten. B. en W. stellen voor 75 opcenten te heffen op de gomeentefondsbelasting 1936. Goedgevonden. Verhooging heffing van leges. B. en W. stellen voor, over te gaan tot wijziging van de verordening op de heffing van leges. Uit de nieuwe tarieven nemen we over: Een trouw boekje zal voortaan f 0.50 kosten, terwijl voor bouw vergunningen voor woonhuizen en andere getim merten resp. f 1.50 en f 0.50 verschuldigd zal zijn. De kosten van huwelijksvoltrekking zullen bedragen f7.50; op Zondag f 15. De heer Kater vraagt naar de kosten der ventver gunningen. Die waren tot dusver nihil. De heer Kater juicht beteugeling van de dagelijk- schc ventbeweging toe. De Voorzitter wil aan den anderen kant de ge meente ook niet dichtplakken. De heer Vries heeft een hekel aan het optrekken van tolmuren. Rijk en landen doen dat en nu de gemeente weer, men sluit zich zoo in een eng ver band. Verder vraagt de heer Vries of een groentehande laar uit Winkel die hier komt venten, ook een ver gunning behoeft. Het antwoord luidt bevestigend. De heer Kater is altijd bang dat de venters steun ontvangen uit hun gemeente. De Voorzitter zegt nog dc overvloed wat te willen breidelen; toezicht en invloed is wel gewenscht. Het .voorstel wordt daarna aangenomen. Verlaging brandassurantiebelasting. B. en W. stellen voor de verordening op de hef- i fing eener brandassurantiebelasting in dien zin te wijzigen, dat in plaats van f 0.35, f 025 per f 1000 verzekerd bedrag wordt geheven per 1 Jan. 1936. Er zal niet weer verlaagd worden eer de rente en aflossing voor de spuit is afbetaald. De heer Smit vraagt of het te heffen bedrag noo dig is voor de spuit, wat het geval blijkt te zijn en er dus geen winst wordt gemaakt, aldus de heer Smit. De heer Smit zag liever dat meer over 't geheel werd betaald; ieder toch heeft voordeel van de brandspuit en niet alleen de huiseigenaren. Het dub beltje, dat vroeger meer werd geheven, was winst. De Voorzitter ontkent dat. Wc hadden vroeger onze spuiten met manschappen en later kwam de telefo nische doorverbinding. Verder wijst spr. op eigenaars buiten de gemeente, die ook voordeel van het uit stekende brandweerwezen zonder chauvinisme gezegd hebben. De heer Smit zou het niet erg vinden, wanneer de gemeente ook wat betaaldq. Do heer Vries wijst er op dat de kosten van den brand op zich zelf voor rekening van de gemeente komen. Na deze principiecle kwestie, die het voorstel niet raakt volgt aanneming. Opcenten Personeele belasting. Voorstel van B. en W. tot heffing van een zoo danig aantal opcenten op de personeele belasting, dat evenals over 1935 de totale opbrengst ge lijk is aan 2 keer de opbrengst van de hoofdsom volgens het wettelijk tarief. Aldus besloten. Op een woning aan de Kreil zal een bord „on bewoonbaar" worden aangebracht. Rondvraag. De hoer Kater vraagt of het geoorloofd is propa ganda te maken voor zekere politieke partijen, waar bij gebruik wordt gemaakt van gemeentelijke eigen dommen. Dit is niet toegestaan, was vermoedelijk onbekend heid met voorschriften en zal wel niet weer gev beuren. De heer Vries wijst op een bord op een huis te Kol- horn, dat gespijkerd moet worden. Spr. informeert verder naar do commissie van Volkshuisvesting. Die commissie blijkt te zijn ontbonden. De heer D. Burger informeert of het personeel, dat bedankt wordt aan het Kanaal direct naar de Wie- ringermeer moet. In afwachting van de werkverschaffing Waardpol- der zullen ze vermoedelijk pl.m. 14 dagen naar de Wieringermeer moeten. Hierna sluiting. de LANGEND IJ K ZUIBS3HARWOUDE. De heer C. Kroon, die kort geleden zijn 50-jarig ju bileum als lid van het bannebestuur herdacht,, zal als zoodanig bedanken, evenals voor Hoofdingeland van het Geestmerambacht. Begrijpelijk. De tuinbouworganisaties te Koedijk hebben een ver gadering gehouden ter bespreking van de actie voor steunverleening aan de door de luizenplaag gedupeer de tuinders. Aangezien men van oordeel was, dat voor deze ramp een eensgezinde actie moest worden gevoerd, besloot men te verzoeken, ook aanwezig te mogen zijn op de bijeenkomst te Zuidscharvvoude, waar in het bijzijn van leden van de Tweede Kamer en andere autoriteiten een plan dc campagne zal worden ontwikkeld. -Eendracht maakt macht, zal men terecht gedacht nebben. NOORDSCHARWOUDE. De kwestie-Van den Abeele. Over de kwestie-Van den Abeele heeft men den laatsten tijd weinig vernomen. Het leek wel, of men deze zaak heelemaal vergeten was. Dit blijkt echter niet het geval te zijn. Nadat door Ged. Staten was beslist, dat de heer Van den Abeele niet kon worden toegelaten als raadslid als gevolg van zijn ambtenaar-zijn van de gemeenschappelijke lichtbedrijven van de Langen- dijker gemeenten en Sint Pancras is de heer Van den Abeele in hooger beroep gegaan bij den Raad van State. Daarover werd langen tijd niets ge hoord. Thans kan echter worden medegedeeld, dat de zaak van den heer Van den Abeele 13 Novem ber a.s. In openbare behandeling zal worden ge nomen. Hoe de uitslag zal zijn? Wij weten het niet. Doch de beslissing zal nu niet zoo lang meer op zich laten wachten. Komt er verandering bij de Ned. Groen ten- en Fruitcentrale? Critiek op het beleid dier instelling. In het Vakblad van de Handelaren in groenten en aardappelen wordt de aandacht gevestigd op de mogelijkheid van eenige veranderingen bij de cri- sisinstellingen, ook die voor den groentenhandel: de Nederlandsche Groenten- en Fruit Centrale. Over de werkwijze van de Ned. Gr. en Fr. Centra le is de handel allerminst tevreden. Ook daar worden, evenals bij andere instellingen, vaak door enkele personen beslissingen genomen, die diep in grijpen in handelszaken, zonder dat de betrokke nen in de gelegenheid worden gesteld hun meening te zeggen. Door Minister Steenberghe zijn wel een aantal telers en handelaars (wel wat erg veel te lers) aangewezen als het bestuur van de N.G.F.C., in werkelijkheid valt er niet veel te besturen, daar het dag. bestuur het niet noodig schijnt te vin den de andere bestuursleden te raadplegen. Als bestuurders kan men verschillende besluiten ver nemen uit de dagbladen of uit de publicaties van een uitgeversfirma, die afdrukken uit de Staats courant verstrekt. Sinds Mei 1935, toen .de tweede vergadering in 1935 werd gehouden is er geen vergadering van het bestuur meer uitgeschreven, hoewel er sindsdien meermalen feiten plaats von den, waaromtrent de medezeggenschap van het bestuur van de N.G.F.C. gewenscht was, bijv. de kwestie omtrent de export gerezen, waarover wij eenige weken geleden mededeeling hebben gedaan, betreffende het gebruik van de restanten van Genehmigungen voor Duitschland. Deze bestuursbenoeming is niet veel meer dan een comedie. Men zou evengoed de N.G.F.C. kun nen opdoeken en de zaken ter afwikkeling over dragen aan het Centraal Bureau uit de Veilingen dat in de dagelijksche leiding een overwegende meerderheid heeft. O.m. moeten de bestuursleden van de N.G.F.C., uit de dagbladen vernemen dat de voorzitter zoo juist vervangen is. Als tijdelijk voorzitter benoemt men een niet-bestuurslid. Men vraagt zich af of het te verwonderen is, dat er in ons goede land zooveel menschen wonen, die er naar snakken, dat al deze crisisinstellingen zul len worden ontbonden. Men zal daarover geen traan laten, integendeel. Het zal een' moment van beteelcenis zijn als het weer zoo er is, dat de handel weer vrij is Het begint wel tot de Nederlandsche bevolking door te dringen dat al deze crisis-instel lingen bedoeld als steun aan den land en tdlnbodw heel veel onkosten medebrengen waardoor een deel van wat tot steun beschikbaar is, aan onkos ten weggaat. Minister Deckers schijnt niet onge voelig te zijn voor de ontwaakte publieke opinie en het mes te willen zetten in alles ^at verkeerd is. Voor deze bedoelingen zal de groentenhandel hem zeer zeker erkentelijk zijn. De kleutarschooL, Woensdagmiddag werd in het lokaal van de O.L. School alhier een bijeenkomst gehouden door de af- deeling Langendijk van de vereeniging Volksonder wijs, waar een vijftal sollicitanten naar de betrek king van onderwijzeres aan de kleuterschool te Zuid- scharwoude proeven van hun bekwaamheid moesten afleggen, om te komen tot een voordracht voor deze benoeming. De dames kregen de opgave te vertellen, te tee kenen en te zingen, opdat men een indruk zou krij gen van hare bekwaamheden. Naar aanleiding van de afgelegde proeven werd de volgende voordracht opgemaakt: 1. mej. Leijding te Hoorn; 2. mej Wit te Heiloo en 3. mej. Krul- Beets te Heerhugowaard. In de daarna gehouden vergadering werd nummer één benoemd. Indien de stichting van oen kleuterschool te Oud karspel kan doorgaan, zal de onderwijzeres voor die school ook uit een diictal worden gekozen. BARSINGERHOHN AFSCHEID MEJ. WATERTOR. Woensdagmorgen heeft het afscheid plaats gevon den van mej. S. Watertor, als onderwijzeres aan de o.l. school alhier. Als het Hoofd der school, de heer v. d. Kuijl, de bijeenkomst in het lokaal van mej. Watertor opent, zien we het volledige college van B. en W. aanwe zig, enkele leden van de Commissie van toezicht op het lager onderwijs, Dr. J. J. Werner als schoolarts en meerdere belangstellenden, benevens alle kin deren en het onderwijzend personeel'. De heer v. d. Kuijl geeft allereerst het woord aan den Burgemeester, die namens het Gemeentebe stuur mej. Watertor dank brengt voor de ijver en toewijding waarmee zij het onderwijs heeft gediend gedurende de 8 jaren, die zij aan de school verbon den is geweest. Het groot brengen van de kinderen op de school geeft vaak aanleiding tot critiek, doch het is opvallend dat voor uw arbeid vrijwel ieder een lof heeft. En die waardeering gaat niet alleen uit van het Gemeentebestuur, doch ook van hen, die op ander gebied nader met u in aanraking kwamen. Met nauwgezette plichtsbetrachting ver richtte U Uw werk in de school, maar ook voor de dorpsgemeenschap was u een stuwende kracht. De Burgemeester spreekt een hartelijk woord van dank en hoopt dat zij met haar toekomstige echtgenoot, de bevrediging zal vinden, die zij van het toekomstige leven verwacht. Mevr. SchenkSleutel richt zich als oudste lid van de Commissie van Toezicht op het lager onder wijs tot de scheidende onderwijzeres en zegt, dat de Commissie steeds vol lof was over haar arbeid, De manier waarop u met de kinderen omging was altijd vertrouwelijk. Zij hielden van u en hadden niettemin respect. Met groote tevredenheid hebben wij uw werk gadegeslagen. Namens de oCmmissie daarvoor dank en laten dit vergezeld gaan met den wensch dat het u wèl mag gaan. De heer K. Burger voerde hierna als oudste wet houder het woord. Ik geloof, zegt spreker, dat het afscheid van het werk, dat u lief was, zwaar zal vallen. U hebt door uw arbeid de volle genegenheid verworven van ouders zoowel als kinderen, wat wel het beste bewijs is ,dat dit op hoogen prijs is gesteld en wensch u veel geluk en voorspoed. Dr. Werner zeide, dat hij reeds bij een andere ge legenheid mej. Watertor had toegesproken en daar bij de verdiensten had gememoreerd voor het plaatselijk vereenigingsleven. Ook als schoolarts had spreker waardeering voor haar werk. Meerdere malen bezocht u zieke kinderen na schooltijd om hun datgene bij te brengen, wat zij door hun ziekte op de school moesten ontberen. U vatte uw taak zeer serieus op en verdient daarvoor aller waar deering. U hebt langen tijd hier de 1ste viool ge speeld, maar ik hoop, zegt spreker, dat u op de plaats waar u nu de 2e viool gaat spelen, met even veel liefde en vreugde, uw werk zult gaan verrich ten. De heer v. d. Kuijl sprak namens de kinderen en het onderwijzend personeel. Onze samenwerking, zegt spreker, dateert vanaf 1 September 1928, en was steeds in de beste harmonie. We hadden wel eens verschil van meening, doch wisten elkanders gedachten te respecteeren. Over uw werk was ik steeds ten volle tevreden en heb daarin steeds groot vertrouwen gesteld. Wij vinden het daarom jammer dat u gaat vertrekken. De waardeering van oud-leerlingen is u reeds gebleken bij het overhandigen van een cadeau op de laatst gehouden ouderavond, thans bied ik u namens de kinderen deze parapluie-bak aan. Wij hopen, dat er door vele vrienden in uw nieuwe woning een goed gebruik van gemaakt zal worden Nog enkele kleinere cadeaux had mej. Watertor in ontvangst te nemen. Namens het personeel bood de heer v. d. Kuijl een keukenklok aan, onder dankzegging voor de betoonde vriendschap en met den wensch dat dit steeds een aandenken zal blijven aan de gezellige uren, doorgebracht in de o. 1. school te Barsinger horn. Mej. Watertor dankte tenslotte voor de waardee- rende woorden tot haar gesproken, in het bijzonder het Gemeentebestuur voor'de waardeering, welke zij daarvan had ondervonden en de heeren v. d. Kuijl en Span voor de vriendschappelijke samen werking. Met ontroering nam zij afscheid van de kinderen en de school, waarin haar taak, die zij met liefde had vervuld, nu als geëindigd kon worden be-* schouwd. Aan mej. Watertor is de dank gebracht die zij in ruime mate had verdiend. HOOGWOUD. WEG HOORN—SCHAGEN. Van den nieuw aan te leggen verkeersweg Hoorn Schagen via 't Verlaat, zijn thans weer twee ge deelten in gebruik genomen. Komende vanaf Hoorn vinden wij vanaf Wognum halverwege den weg naar Benningbroek deze nieu we verbinding. Hier volgt zij dan de oude trambaan tot aan het begin van Opmeer. Waar eens genoeglijk het trammetje Schagen— Wognum zich trachtte voort te spoeden, daar snellen nu in razende tempo's de auto's. Het tweede gedeelte is de verbinding vanaf do Mallegatsbrug bij Vecnhuizen tot en met 't. Verlaat. Hier is de weg aangelegen aan den Zuidkant van de ringvaart of aan het z.g.n. Jaagpad. I-Iet stoom gemaal van den Veenhuizer polder moest voor dit doei worden opgeruimd. Daarvoor in de plaats kreeg de polder een modern electrisch gemaal, grenzende aan den Berkmeerkant bij de molen. Voor do bewoners aan dezen kade beteokende de nieuwe weg een uitkomst. Vanaf het Verlaat zijn op het oogenblik nog geen verdere verbindingen klaar, wel natuurlijk een gedeelte vanaf Zijdewind. In de toekomst verbindt Verlaat zich ook weer met een modernen weg naar Langendijk. In het gedeelte Hoorn—Schagen vindt men nóg een traject open, waar, van een nieuw te maken weg nog geen spoor is tc bekennn. Dat is n.1. tusschen Opmeer en de brug Groote Mallcgat. Nog nimmer kan hier overeenstemming worden gevonden tusschen de betrokken eigenaren en dc provinciale vertegenwoordigers. Verscheidene malen is er door beide partijen onderhandeld, maar liet resultaat is steeds negatief. De eigenaren voeren n.1. steeds aan dat bun geen voldoende billijkheid ge schiedt, daar zij wel in buitengewone omslanilighe- den verkeeren. Zeer terecht is hun standpunt te ver dedigen, omdat de weg hier juist dwars door de lan derijen heen zal gaan. Of de vertegenwoordigers der provincie hier wel voldoende rekening houden met schade, die hier valt te vergoeden, wordt volgens de publieke opinio wel eens in twijfel getrokken. Van verschillende zijden zou men graag zien dat de provincie iets soepeler optrad, opdat ook met dit gedeelte voortgang kan worden gemaakt. We zouden ook zoo zeggen: heeft men het des tijds noodig geoordeeld, dat een moderne verbin dingsweg Hoorn—Schagen tot stand kwam, goed, maar dan nu ook zien dat die weg klaar komt. Het laat zich zoo thans aanzien dat het nog een heele poos zal duren, eer ook dit gedeelte tot stand zal zijn gekomen. Eerst zal ook nog moeten worden gemaakt een nieuwe brug over de ringvaart. Hier is reeds het oude huis, hetwelk in die hoek stond, gesloopt en een nieuw gebouwd. De wil tot voortzetting is wel merkbaar, maar twee belangen van uiteenloopendo aard hebben elkander hier gevonden. ANNA P A U T O W N A Collecte blinden. Evenals andere jaren wordt ook dit jaar wederom gecollecteerd voor de 150 blinden, tewerk gesteld in de bekende inrichting, Plantage Middenlaan 64 te Amsterdam. Do vereeniging streeft er naar den blin den in staat te stellen zich zooveel mogelijk in het maatschappelijk leven te kunnen handhaven, opdat zij hun gemis zoo weinig mogelijk zullen gevoelen. Om dit doel te bereiken wordt aan de blinden voor hun arbeid een bescheiden loon uitbetaald, waar door zij in staat zijn voor zich eri de hunnen te zon gen. De vereeniging beschikt tevens over een Inter naat voor alleenstaande vrouwelijke blinden. Voor het uitkeeren van bovenbedoelde ioonen is veel geld noodig, waartoe ook een beroep op U wordt gedaan. De vereeniging hoopt dat de inwoners van Anna Paulowna met milde hand zullen geven, teneinde dit schoone werk in stand te kunnen houden. De collecte wordt gehouden op Maandag 4 en Dinsdag 5 November a.s. Loop dar bevolking. Ingekomen: A. M. M. NuijLeurs van Den Helder; P. dc Wit van Warmcnhuizen; N. C. Quant van Ila- renkarspel; mej. P. G. Hoffman van Den Haag; M. BceukenOotjers van Zijpe; J. J. Willig van Ha- renkarspel; mej. M. C. Glerum van Zijpe; mej. J. W. van Kessel van Ubbergen. Vertrokken. Mej. A. A. v. d. Berg naar Den Hel der; C. Verver naar Den Helder; mej. C. A. M. Win- nubst naar Slootdorp; H. J. van Niekerk en gcz. naar Castricum; B. J. Maas naar Velsen. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia, dochter van J. Blok en G. Lips; Theodorus Johannes, zoon van A. C. van der Vlugt en Tli. H. Bosman. Ondertrouwd: W. F. van Silfhout en W. Hopman. Overleden: F. Wilms—Knol, oud 21 jaar; C. F. Sie- wers, oud 71 jaar. Politie. Verloren: Rijwielplaatje, portemonnaie (inh. o.a. weekkaart Breezand—Alkmaar). Gevonden: Kindcrportemonnaie. Aan komen loopen: herdershond. Bil j ar ton. In café Slikker speelde groep 3 van de biljartclub (C. Doorn, L. Elfrink, P. Rozenbroek, P. Govers) te gen groep 4 (W. Aikemade, G. Philipsen, K. Jon se jan, R. Rezelman). C. Doom won 1 partij, P. Rozen broek 2, P. Govers 3, W. Alkemade 3, G. Philipsen 2, I\. Jonge jan 2 en R. Rezelman 3. Groep 4 behaalde met 10 gewonnen partijen dus de overwinning op groep 3, die in totaal 6 partijen won,

Schager Courant | 1935 | | pagina 7