y Nieuwe Niedorp. Hevige SNIJW0ND IN DEN VINGER BLOEDT VERSCHRIKKELIJK KLOOSTERBALSEM Uit onze omgeving. Een goede slag van de Heldersche politie. Vergadering van den Raad op Vrijdag 1 Novem ber 1935, des namiddags 2 uur. Voorzitter de heer P. Pluister, burgemeester; se cretaris de heer P. Haringhuizen. Alle leden zijn aanwezig. Na opening volgt lezing der notulen, die onder dankzegging worden goedgekeurd. Ingekomen is nog een schrijven omtrent de ge- meentebegr. '35. Ged. St. schijnen nog niet geheel voldaan. De goedkeuring heeft nog al wat voeten in de aarde. Het salaris van den gemeente-geneesheer oordeelt men nog te hoog. Het salaris is momenteel f 900, doch Gedeputeerden vinden f 850 voldoende. Ook de wedde van den klokopwinder moet verlaagd worden. Verder is er gewezen op de mogelijkheid om minder voorschot te geven aan de bijzondere school. Dan hoeft later niet zooveel te worden te ruggeven, De raad gaat in comité ter bespreking van dit stuk; na heropening stellen B. en W. voor die zoo juist de zaak besproken hebben, het salaris van den gemeentegeneesheer te verlagen met f 50. B. en W. oordeelen het wel niet noodzakelijk en wijzen ook op het vele werk, maar de b egrooting moet toch maar eens goedgekeurd worden. De heer Borst vindt het belachelijk wanneer de begrooting valt of staat met een bedrag van f 50. Als het echter moet, vooruit dan maar. Spr. zegt ook, dat vele menschen de doktersrekeningen niet kunnen betalen. Spr. zal zich er bij neerleggen, maar onder protest De heer Gaijaard sluit zich hierbij aan. Het voorstel van B. en W. wordt dan aangeno men, evenals het voorstel om het salaris van den klokopwinder (f 150) met f 50 te verlagen. De Schager Handeldrijvende en Industrieele Mid- denstandsvereeniging verzocht een subsidie voor den handelscursus 1936. B. en W. stellen voor weer f 10 per leerling uit deze gemeente toe te kennen, met een maximum Yan f 30. Aldus wordt besloten. Aan een verzoek van de N.-H. Vereen. Het Witte Kruis, om subsidie voor de ontsmettingsinrichting te Alkmaar, kan in verband met het inzicht daar omtrent van hoogere autoriteiten niet worden vol daan. B. en W. stellen voor f 10 subsidie te geven aan de Malariacommissie in deze provincie. Wel wordt van de bestrijding niet veel bemerkt, maar het blijven van de Commissie achten B. en W. toch wel gewenseht. De heer Borst zou toch willen dat er eens wat werd gedaan aan de bestrijding. Conform het voorstel van B. en W. wordt beslo ten. Voorts stelden B. en W. voor om aan het Witte Kruis alhier over 1936 een subsidie te verleenen van f 600 voor de Wijkverpleging, van f 500 voor het uitzenden van t.b.c.-patiënten als maximum en f50 voor school verpleging. Als een ernstig geval zich zou voordoen, waar door de kosten voor de t.b.c.-bestrijding hooger werden, dan zouden B. en W. niet schromen met een voorstel te komen tot verhooging van den post kosten t.b.e.-bestrijding. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt besloten. Vastgesteld wordt de vergoeding ex art. 101 der L.O.-wet 1920 aan de R.K. bijzondere school in 't Veld. t Een suppletoire begrooting over het dienstjaar 1935 wordt vastgesteld. Salarisregelingen. Ged. Staten vragen het gevoelen van den Raad omtrent een uniforme regeling van de jaarwedde van de ambtenaren van den burgerlijken stand. Deze be dragen nu: le ambtenaar f 150.—; 2e ambtenaar f 50 en zouden voor deze gemeente in totaal f 100.mo gen bedragen. B. en W. stellen voor Ged. Staten te berichten de jaarwedde van den eersten ambtenaar te bepalen op f100.die van den tweeden op nihil. In dat geval wordt voorgesteld de jaarwedde van de ambtenaresse ter secretarie met f50.te verhoo- gen en haar pensioensgrondslag te bepalen op f 1010. Zonder discussie wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Voorgesteld wordt met ingang van 1 Januari a.s. Ihet salaris van den gemeente-opzichter met 10 te verlagen en zijn pensioensgrondslag in die betrekking nader te bepalen op f270.—. De Voorzitter merkt nog op dat tegenwoordig de werkzaamheden ook niet zoo omvangrijk zijn. De heer Gaijaard gevoelt toch niets voor deze ver laging; er wordt toch nogal tamelijk wat gebouwd en Strijder is in dit opzicht geen dure kracht ge weest. Iedere rekening die inkomt, wordt door Strij der onder de loupe genomen en hij heeft al heel wat voor de gemeente verdiend. De heer Olie stelt zich op een geheel ander stand punt. Spr. is het in dit geval met Gaijaard eens, maar hij heeft vorig maal tegen de salarisherziening als gemeenteveldwachter gestemd, omdat spr. het niet goed kon vinden dat, toen het salaris werd verlaagd, hem is kwijt geschonken het betalen van f 100— als bijdrage voor het nieuwe huis dat door hem wordt bewoond. De verplichting van het betalen van f 100.— Vergelijkt spr. met een hypotheek. De Voox-zitter zegt dat het mogelijk is, dat het den heer Olie niet duidelijk genoeg is medegedeeld, maar spr. zegt dat de heer Olie abuis is, als hij dénkt dat die f 100.— den heer Strijder werden geschonken. Wel is besloten, dat de heer Strijder die f 100.— niet meer zal betalen, maar onmiddellijk daarna is besloten zijn salaris als veldwachter met f 100.— te verlagen. Deze wijzigingen vonden plaats, omdat de Commissaris der Koningin bezwaar had tegen de bstaande regeling. Wat betreft de opmerking van den heer Gaijaard, spreker verheugt zich er over dat die opmerking is gemaakt, inderdaad heeft de heer Strijder der ge beente groote diensten bewezen, doch de algemeene toestand is van dien aard, dat spr. de verlaging geen bezwaar acht. De heer Kooij zegt ook de verdiensten van den ge beenteopzichter te erkennen, maar spr. kan toch deze kleine verlaging wel accepteeren. Spr. zegt dat hij en denkelijk ook de andere leden indertijd wèl hebben begrepen hoe de salarisregeling van den ge meenteveldwachter werd. Ook de heer Wit is zeer tevreden over het werk van den heer Strijder, maar gezien den algemeenen toestand, de huidige koopkracht van den gulden en tevens de vermindering van de werkzaamheden, oor deelt spr. de voorgestelde verlaging wel te rechtvaar digen. Met 5 tegen 2 stemmen wordt het voorstel van B. en W. aangenomen, de heeren Gaijaard en Borst stemden tegen, waarbij de heer Borst zijn stem mo tiveerde met de opmerking: gezien het voorstel van den heer Gaijaard ben ik er tegen! Ged. Staten vragen het oordeel van den Raad over een nieuwe voorgenomen verlaging van 5 op de jaarwedden van den burgemeester, secretaris en ont vanger. In B. en W. is deze circulaire besproken, en men kon niet met deze verlaging instemmen. Er heeft al een verlaging plaats gevonden van liH De sala rissen, vooral van secretaris en ontvanger, zijn zeer aan den lagen kant. De secretaris heeft na deze 5 verlaging nog f 2100 over en dan komt nog de 10 Pensioenaftrek. De ontvanger nog f470, verminderd bet den pensioenaftrek. Men heeft wel eens gezegd, uui uti bu.ui-.a.cü in i'.-H. op zijn hoogst zijn, iu» ua vergeujAiug met de cijxers van aiiuere provinciën, h.v. Overijssel, moet men. wel tot een andere mee ning komen. De verlaging van de salarissen achten B. en W. althans de meerderheid niet gemotiveerd. Misschien was er wat te bereiken wanneer uit alle gemeenten stemmen van protest kwamen. Het plat teland wordt wei wat erg achteruit gezet. De heer Borst is tegen aanpassingspolitiek. Spr. is van oordeel, dat gewone menschen, burgers, die over het goede verstand beschikken, in staat moe ten worden gesteld, het ambt van burgemeester, se cretaris en waar te nemen. De salarissen waar ze nu mee worden afgescheept, dat is beneden peil. Het heeft den heer Gaijaard verwonderd, dat het oordeel wordt gevraagd van onmondigen. We heb ben immers niets te vertellen. Zij weten het alleen, waarom wendt men zich dan tot ons, onmondig ver klaarden? Een protest van de plattelandsche ge meenten zal misschien uitwerken. Hoe we besluiien doet aan de zaak niets af. Ged. Staten doen het toch, we hebben naar hun pijpen te dansen. Spr. verzet zich tegen loonsverlaging. De ambtenaren van den Burg. Stand krijgen een knauwtje, straks moeten ze het werk maar voor nul kommo niks doen. Als de Secretaris gehuwd was en hij had kinderen, zou hij niet in staat zijn z'n kinderen een be hoorlijke opvoeding te geven! Het platteland is in dat opzicht duurder dan de stad. Laten we een schrijven richten, waarom of men deze vraag tot ons richt. De Voorzitter noemt dat een handhaving van de gemeentewet. De heer Kooij kon orspronkeiijk wel met de circu laire meegaan, maar na de uitleggingen van den Voorzitter kan spr. met het voorstel van Bi en W. meegaan, om afwijzend te adviseeren. De heer Olie zegt, dat de verlaging maar 5 is en hoewel pietluttig, zit er een gevaar in om niet te verlagen. De huishoudens zijn veel te duur. Er moet een uitweg gezocht worden en spr. ziet dat in samenvoeging van gemeenten; verlaag daarom 5 De heer Wit kan, gezien den algemeenen toestand, met Ged. Staten meegaan. De pensioenbijdrage be schouwt spr. niet als veriaging, dat is als het ware geld op de spaarbank zetten. De heer Gayaard wilde voorstellen een adres aan alle plattelandsche gemeenten te zenden, die aan dit adres dan adhaesie konden betuigen tegen de ver laging. Aangezien men vroeger besloten heeft niet aan dergelijke adressen adhaesie te betuigen, is het nu wel gek er zelf mee te beginnen, zoodat hier niets van komt. Het voorstel van B. en W. wordt dan in stemming gebracht en aangenomen met 52 stemmen (Te gen de heeren Wit en Olie), zoodat aan Ged. Staten zal worden geadviseerd, dat de verlaging niet ge wenseht wordt geacht- De begrooting voor 1936. Aan de orde wordt gesteld de behandeling en vast stelling van de begrooting voor 1936 met inbegrip van de begrooting van het gasbedrijf. Algemeene beschouwingen. De heer Kooij zegt, dat deze begrooting vrijwel het evenbeeld is van de begrootingen, die de laatste ja ren door het vorige college van B. en W. werden aan geboden. Er zijn weinig of geen wijzigingen in ge komen en spr. ziet daar een ongeveer stilzwijgende goedkeuring in van het beleid van het vorig col lege. In dit verband zegt spr., dat hij aanvankelijk de bedoeling had iets te zeggen over de wethouders verkiezing, maar spr. is van dat plan teruggekomen. Hij gelooft dat het niet in het belang der gemeente zal zijn en wil het oordeel over het wegstemmen van het vorig college aan anderen overlaten. De heer Borst wil een woord van dank richten tot de afgetreden wethouders. In de Septembervergade- ring werden de hoofden nogal warm en spr. meent dat de Voorzitter toen heeft opgemerkt dat het geen debatvergadering was, en daarom heeft spr. zich toen bij het feit neergelegd. Aan de hand van het verslag van de Schager Cou rant over de wethoudersverkiezing zou iemand op merken, dat onze gemeente er niet op vooruit was gegaan. Spr. wil niets afdingen op de capaciteiten van de tegenwoordige wethouders, maar spr. meent dat de gemeente meer ware gediend geweest wan neer de oude wethouders waren gehandhaafd. Spr. meent dat in het democratische Nieuwe Niedorp de democratie zoek is, want de SD.A.P. kwam met 220 stemmen, de Kath. Staatspartij met 160 stemmen uit de bus en dus was de zaak dus toch wel een be spreking met de S.D.A.P. waard geweest. Spr. wijt de gang van zaken aan onderlinge obscure krachten en merkt op dat in dezen crisistijd gewenseht was geweest de ter zake handige wethouders te handha ven. De heer Olie zegt dat de raadsleden het volste recht hebben, die" personen tot wethouders te kiezen, die zij daarvoor wenschen. Als wij dwalen, zullen we dat hebben te verantwoorden tegenover de kiezers. Met verbazing hoort spr. dat de lieer Borst in dezen crisistijd de oude wethouders wilde handhaven, maar spr. herinnert er aan toen 4 jaar geleden getracht is den heer Kooij te verdrijven en het was niet met den zin van den heer Borst dat de heer Kooij bleef. Spr. heeft altijd gezegd dat in een gemeente als de onze de politiek buiten beschouwing moet blijven. En, vraagt spr., was er ook een bespreking, toen spr. als tijdelijk wethouder er uitgeknikkerd werd. Hèeft U dan het recht, zegt snr. tot den heer Borst, om te spreken over obscure krachten? De heer Wit zegt dat zijn opvatting is dat door de tijdsomstandigheden we noodgedwongen met de uit gaven naar beneden moeten. Maar nu de Tweede Ka mer het bezuinigingsontwerp heeft aangenomen, ver moedt spr. dat er wel een salarisverlaging zal komen en daarom is spr. niet met een voorstel tot salaris verlaging gekomen. Met verlaging van het salaris van den gemeente-opzichter is evengoed gekomen, omdat naar spr.'s mecning een eventueel algemeene verlaging nog wel mogelijk is. De heer Kooij handhaaft, zijn straks geuite mee ning, de heer Wit schuift het nu af op het bezuini gingsontwerp, maar dat is een foefje, hij wil nu de kastanjes door een ander uit het vuur laten halen. De heer Wit beschouwt het niet als een foefje, B. en W. hadden het voorstel tot 10 verlaging kunnen doen. De heer Kooij: Maar dat is niet gedaan en wat voor zekerheid heeft u dat het bezuinigingsontwerp van invloed zal zijn op de gemeentebegrooting van Nieuwe Niedorp? Welke sagarissen zijn er behalve die van de wethouders, bij het bezuinigingsplan be trokken? De heer Wit noemt de salarissen van vader en moeder van het armenhuis. De heer Gaijaard merkt op dat geen enkele uit gaaf voor subsidie op de begrooting voorkomt en spr. vreest dat dit dan in meer normalen tijd zoo zou blijven. De heer Olie is teleurgesteld dat waar het presentie geld van de raadsleden met 50 werd verminderd, nu geen voorstel wordt gedaan de salarissen voor de wethouders te verlagen. Spr. wil per wethouder het salaris op f 100.brengen en dus met f50.verla gen. De Voorzitter merkt op, dat de verlaging van pre sentiegeld niet door den Raad werd begeerd, doch den Raad werd opgelegd. Spr. heeft in de vergadering van B. en W. gezegd, dat als een wethouder zijn volle werkkracht geeft, iets wat de vorige wethouders steeds hebben gedaan en wat spr. van de tegenwoot dige wethouders veronderstelt, een salaris van f 150.- dan laag is te noemen. De heer Olie vraagt waarom men in zijn Zondag- Verband met KLOOSTERBALSEM geneest de wond In 24 uur 9Als moeder van een groot gezin, had ik het ongeluk mij bij 't brood snijden een flinke jaap in den wijsvinger te geven. Het bloedde verschrikkelijk. Een van mgn kinderen bracht dadelijk den Kloosterbalsem, die in mijn huisgezin tel kinderen telkens van pas komt. Na een doekje met dezen geneeskrach- tigen balsem op mijn vinger te hebben gedaan, hield hel bloeden dadelijk op en de hevige wond was tot mijn ver bazing in 24 uur geheel geheeld en totaal genezen." 0r, ARf tf FD'C OaitlNtEl TER INZ1SE „Geen goud zoo goed" Onovertroffen bij brand- en snij wonden Ook ongeëvenaard als wrijfmiddel bj) Rheumatiek, spit en pijnlijke spieren Schroef doos 35 et Potten 62 V% ct en f 1.04 sche goed moet verdienen en in zijn daagsche pak niet. Spr. stelt voor het salaris der wethouders op f 100.te bepalen. Dit voorstel wordt niet ondersteund. Bij de verdere behandeling der begrooting bepleit de heer Olie, wijziging van de overeenkomst met de gemeente Winkel, omtrent de toelating van leerlin gen tot de U.L.O. school. Spr. wil aan de gemeente het recht geven te bepalen of de kinderen naar de U.L.O. school zullen gaan, want thans wordt met eigen gemeentegeld de eigen school vernield. De Voorzitter oordeelt, dat de regeling met Winkel heel goed is, dat rechtvaardig cloor Winkel wordt ge handeld, en dat gelet moet worden op het belang der kinderen. Het aantal kinderen op onze school is helaas ver onder de 131 en het aantal is niet boven de 131 te krijgen door enkele kinderen te verhinde ren de U.L.O. school te gaan bezoeken. Meerdere stemmen gaan op tegen de onbillijkheid van hetgeen de heer Olie bepleit. Het voors^el-Gaijaard om op de begrootingen uit te trekken f50 subsidie voor fanfarecorps en f 10 voor geheelonthouding, wordt verworpen met 4 tegen 3 "stemmen, omdat men vooruit weet dat Ged. Staten toch schrapping dier posten zouden verlangen. De gemeentebegrooting wordt vastgesteld, evenzoo die van het gasbedrijf. Deze laatste begrooting gaf een tekort aan van f 3300 en als de geheele aflos sing plaats vond, een verlies van f8000.— a f9000.—. Er is nu besloten om te trachten den termijn waarin niet behoeft te worden afgelost, met 3 jaar te verlen gen; de aflossing van f30.000.— h 6Y2 rente gaat dan evengoed door. Op deze wijze zou de begrooting kloppend zijn te krijgen. B. en W. kwamen met een voorstel tot vaststelling van een verordening, waarbij het mogelijk werd bak fietsen e.d. onverlicht te plaatsen binnen een afstand van ten hoogste vijf meter vanaf een brandende straatlantaarn. Na eenige bespreking nemen B. en W. dit voorstel terug. De begrooting voor de Algemeene Armenadmini- stratie wordt goedgekeurd met een gemeentelijke sub sidie van f 11000. Besloten wordt tot het aangaan van een kasgeld- leening over 1936, tegen een rente van ten hoogste V/2 boven het promesse disconto van de Ned. Bank. De rondvraag. Bij de rondvraag vestigt de heer Borst de aan dacht op het feit dat Zaterdagavond 3 vrachtauto's in razende snelheid over de Sliksteegbrug zijn gereden en één auto de leuning van de brug heeft afgerukt. Spr. wil een maximum snelheid bepaald zien. De Voorzitter wijst op de moeilijkheden een over treding te constateeren, maar als we denken dat het al te kras wordt, dan wordt opgetreden. Met de zandauto's is wel gebleken, dat een gemoe delijk woord dikwijls ingang vindt. De leuning van de brug zal worden vergoed. De heer Kooij bepleit het plaatsen van een bordje waaruit blijkt, dat bouwterreein naast de onderwij zerswoning te koop is. Spr. vraagt verder hoe het staat met de brug die er gemaakt zou worden. De Voorzitter zegt dat het bordje geplaatst zal worden. Wat de brug betreft, het besluit om een geldleening ervoor aan te gaan. Is genomen en nu aandrang komt om de brug te maken, zal in de volgende vergadering het voorstel daartoe komen. De heer Gaijaard voorziet dat weldra de werk- loozen weer naar de Weiringermeer zullen moeten worden gezonden en wil daarom in eigen gemeente een werkverschaffingsobject doen uitvoeren, n.1. het maken van een nieuwe begraafplaats De Voorzitter zegt toe. dat dit belangrijke punt door B. en W. zal worden bekeken. Hierna sluiting. LANGEND IJ K Uit goede bron vernemen we, dat hier pogingen in het werk worden gesteld voor de stichting van een Huis voor Ouden van Dagen. Vreemd. Het is wel een vreemd verschijnsel en het komt ons wel wat onbegrijpelijk voor. De pachten van de landerijen, gebruikt voor het uitoefenen van den tuinbouw gaan omhoog. Te Sint Pancras werd een groote landverhuring gehouden, waar de prijzen aanmerkelijk hooger waren, soms wel f 1.— per snees. Hoe dit mogelijk is, daar kunnen wij niet goed bij, als men in aanmerking neemt, dat de re sultaten van de bedrijven dit jaar nog slechter wa ren dan voordien, en de tuinders luider dan ooit om steun roepen. ZUIDSCHARWOUDE. Het Bannebest.uur besloot de Voorburggracht, van zoo groote beteekenis voor de scheepvaart, te laten uitdiepen. Het is de bedoeling, dit werk in werk verschaffing te laten uitvoeren, terwijl daarbij zal worden getracht, subsidie te verkrijgen uit het Werk fonds. Een begrooting van kosten is bereids opge zonden. SINT PANCRAS Ten overstaan van Notaris Smit te Zuidscharwou le is publiek verkocht een Warenhuis aan den Twuij venveg, eigendom van den heer R. Vis. Kooper werd de heer W. Kloosterboer te St. Pancras. Het verkochte land was goedkoon, een groot ver schil met enkele jaren geleden. De verschillende akkers brachten van f 21 tot f 25 per snees op. dal is ongeveer het derde deel van den prijs van vroeger. Een groot aantal inbraken opgehelderd. Een „wild-west" arrestatie. Den laatsten tijd leefde onze stad weer in groote onrust en de bevolking sliep niet lekker, want geen nacht ging er voorbij of er werd hier of daar inge broken. En steeds ontbrak ieder spoor van den da der, al vermoedde men wel wie het was. Maar voor een arrestatie is méér noodig dan een vermoeden alleen. Nog voor zeer kort werd aan den winkel van den heer Th. Minneboo in de Vischstraat een ongenood bezoek gebracht, terwijl de familie elders de bruiloft van de dochter des huizes vierde. Hier was het vooral, dat groote schade aan het interieur werd aangericht. Door plotseling ontijdige thuiskomst van één der familieleden moest (en) de inbreker (s) hier het hazenpad kiezen, zonder medeneming van be langrijke geldswaarden. Toch werd al driester en brutaler opgetreden en maakte men niet eens meer bijzondere haast om weg te komen als de bewoners door gerucht ontwaakten en op onderzoek uitgingen. Hierdoor was het dat Selderbeek, de Heldersche „Os- senaar" één keer op een erf werd gezien. Dit feit en nog enkele andere aanwijzingen deden de politie besluiten nu eens energiek in te grijpen. Het geluk was met haar, want juist wilde men erop uitgaan of Selderbeek passeerde het politie-bu- reau per rijwiel. Adjunct-inspecteur van Politie, J. Schippers, eveneens op een fiets gezeten, reed dwars op Selderbeek in, waardoor deze kwam te vallen en werd direct door den heer Schippers be sprongen. Men moest wel op deze wijze te werk gaan, wanl Selderbeek is heel wat mans. In een oogwenk lager de heer Schippers en Selderbeek over den grond te rollen, maar al spoedig snelden politie-agenten hur. chef te hulp. Toch was het noodig, dat een paai juist passeerende militairen, hiertoe gesommeerd, hulp verleenden en zwaar geboeid werd de inbreker die bij de vechtpartij nog een bloedneus opliep, hè. hoofdbureau binnengevoerd. In verband met de verbouwing hiervan beschikte men aldaar niet over een veilige bergplaats, zooda' Selderbeek in een cel aan het bureau Spoorgrach werd ingesloten. Hierop begaven zich de Commissaris van Politic met Inspecteur Schippers en de rechercheurs Beii kers en Sprengers naar de woning van Selderbeek ten einde een huiszoeking te verrichten. Diens vrouw weigerde aanvankelijk de toegang waarop de commissaris als Hulpofficier van Justi tie, tot toelating gelastte, waaraan gevolg werd ge geven, ook al in verband met diens mededeeling. dat Selderbeek zich reeds in verzekerde bewaring bevond. Het huis vertoonde nog de sporen van revolver schoten, die gelost waren om enkele jaren geleder aan een arrestatie van Selderbeek, die toen zeci veel moeilijkheden opleverde, daar zij zich in zijr woning had verschanst. De nu ingestelde huiszoeking leverde den Politie belangrijke aanwijzingen op. Behalve wat inbrekers werktuigen, als vijlen en loopers, vond nien een por temonnaie, waarin een paar gouden ringen, die ech ter van verschillende inbraken afkomstig waren. Tijdens het onderzoek in Selderbeek's .woning wen' er geheld en hoewel diens vrouw beweerde, dat di de groenteboer wel zou zijn, achtte de politie het he ter zelf maar eens te gaan kijken en bleek het Sel derbeek Jr. te zijn, die men onder politioneele hoede stelde. Daar men medeplichtigheid niet uitgesloten achtte werden moeder en zoon naar het Hoofdbureau over gebracht, doch eenige uren later wederom vrijgela ten, daar men geen redenen had hen langer vast te houden. Inmiddels heeft, naar ons ter oore kwam, het ver hoor van Selderheek geen resultaat gehad. Hij ont-' kent hardnekkig en beweert, de hij de huiszoeking ontdekte voorwerpen, op een terrein achter het woon wagenkamp te hebben gevonden. In zijn maehteloo- ze woede uitte Selderbeek verschillende bedreigingen tegen de handhavers van het gezag, die hij.beweerde te gelegenertijd te zullen doodschieten, waf hem nog wel eens enkele maanden gevangenisstraf méér zal kunnen kosten, daar hij zich nu ook schuldig heeft gemaankt aan bedreiging tegen het leven. Dezer dagen zal Selderheek worden overgebracht naar het huis van bewaring te Alkmaar. Nu de man, die onze stad eenigen tijd onveilig maakte, voorloopig weer rustig is opgeborgen, blijkt eerst hoe hij de schrik onzer stadsbewoners was. Nu eerst worden van verschillende inbraken door de ge dupeerden melding gemaakt, zich thans veilig we tende voor Selderbeek's wraak. En toch heeft men nog voorwerpen bij de huiszoe king gevonden, omtrent de herkomst waarvan men in het duister tast. De Heldersche politie, onder aanvoering van den wakkeren commissaris, den heer A. J. van der Hoe ven, komt dan ook een woord van "warme hulde en dank toe voor de wijze, waarop zij heeft ingegrepen. Op het juiste moment is ingegrepen; door zijn suc cessen trad Selderheek al driester en brutaler op en zou nog voor enkele dagen hebben beweerd: „Ze krij gen me nooit!" Nieuwe stationschef. Naar we vernemen is binnenkort de benoeming te verwachten van den heer Ekkers, tot stationschef al hier. Op het oogenblik is de heer Ekkers sous-chef. Zijn voorganger, de heer D. ,T. Nuesink, heeft om gezondheidsredenen zijn functie neergelegd. SCHOORT Burgerlijke stand over de maand Oct. Geboren: Mieke, dochter van Nicolaas Schuijt en Trijntje Del ver: Gerrit. zoon van Evert Bakker en Cornelia Bek, Dina Nellie, dochter van Minze Wijn tjeterp en Maria Neeltje Keuris; Renske, dochter van Gornelis Modder en Dieuwertje Koorn; Geer- truida Gerarda, dochter van Fekke de Vries en Jo- hanna Jonker. Huwelijken: Willem Alexander Paul Frederik Lo- dewijk puin, 26 jaren, expediteur en Trijntje Mod der, 21 jaren zonder beroer), beiden wonende alhier. Overleden: Wilhelmina Rit. 91 jaren, weduwe van Tan Zwagerman, Antie Bakker, echtgenoote van Fulps Metzelaar, 54 jaren, zonder beroep. AUTO'S MET INGEBOUWD RADIO-TOESTEL. Inschrijving op nationaliteitsbewijs ge wenseht De K.N.A.C. verzoekt mede te deelen, dat automo bilisten die een ingebouwd radiotoestel in hun auto meevoeren, dit op hun nationaliteitsbewijs moeten la ten inschrijven, aangezien zij anders, terugkomende van een buitenlandsche reis, bij de Nederlandsche douane moeilijkheden kunnen krijgen. Indien het toe stel niet op het nationaliteitsbewijs is ingeschreven» dan kunnen invoerrechten worden geëischt.

Schager Courant | 1935 | | pagina 15