Verzoeken om subsidie. De volgende aanvragen om subsidie zijn ingeko men: Een verzoek van de Schager Handeldrijvende en Industrieele Middenstandsvereeniging, houdende het verzoek een subsidie te mogen bekomen. B. en W. stellen voor, evenals vorig Jaar, hierop afwijzend te beschikken. Aldus besloten. Een verzoek van de N.-H. Vereeniging „Het Witte Kruis", om subsidie ten behoeve van ontsmettings- iri richtingen. B. en W. stellen voor, evenals vorige jaren een sub sidie van f 10.— te verleenen. Overeenkomstig het voorstel wordt besloten. Toch subsidie gegeven. Zal het worden goedgekeurd? Een -tdres van de stichting Waarland van de Ver. voor Katholieke Kinderuitzending in het bisdom Haarlem, houdende het verzoek een subsidie te wil len toekennen. B. en W. stellen voor op dit adres afwijzend te be schikken; alhoewel hun het doel van de stichting zeer sympathiek is, kunnen zij, gezien de financieele omstandigheden waarin de gemeente verkeert, geen vrijheid vinden om voor te stellen nieuwe subsidies aan de begrooting toe te voegen. De heer Bakker kan de argumenten van B. en W. wel respecteeren, maar zegt spr., we kunnen toch wel wat geven, een kleinigheid, al is het maar voor een jaar. Rijk en provincie subsidieeren en het gaat hier toch ook om een gemeentebelang. Konden we slechts f50.geven om den gang er in te krijgen. De uitzending kost f5.— per week. De stichting heeft zelf ook al f50.Het zou dan mogelijk zijn 3 kinde ren uit te zonden. De Voorzitter kan zeer wel met deze redeneering accoord gaan. Maar vorig jaar hebben we vrijwel alle subsidies moeten schrappen. We moeten niet vergeten onder straffe controle te staan. De heer Beemsterboer vindt deze instelling even nuttig, misschien nog nuttiger dan de t.b.c.-bestrij- ding, die toch wel wordt gesubsidieerd. Door deze stichting kan t.b.c. worden voorkomen. Niet-uitzen- ding kan indirect nadeelen voor de gemeente met zich medebrengen. De Voorzitter kan ook hiermede accoord gaan. De subsidie voor de t.b.c. bestrijding staat al sinds ja ren op de begroofing en mag, hoewel tamelijk gekort, gehandhaafd blijven. Nieuwe subsidies, hoe nuttig zij ook kunnen zijn, worden echter niet toegestaan. De heer Dekker voelt, als hij een en ander nog eccns goed beschouwt, ook wel voor het verleenen ecner subsidie. De heer Bakker gelooft aan geen moeilijkheden bij liet geven van subsidie. Rijk en provincie steunen deze zaak toch ook. Daarin ziet de voorzitter juist een reden, dat deze subsidie niet zal worden goedgekeurd. Wanneer Rijk en Provincie subsidieeren, zal men zeggen, dan be hoeft de gemeente dat niet meer te doen. Ook den heer Burger is het idéé subsidieering sympathiek. Maar straks kunnen er ook afdeelingen komen te Tuitjehorn en Dirkshorn, en als men dan consequent blijft, zal men daar ook subsidie moe ten verleenen, wat de gemeente dan veel zal kosten. De heer Molenaar vraagt of B. en W. andere mid delen hebben. De Voorzitter vindt het niet goed, wanneer alles van de overheid moet komen, er is toch ook nog zoo iets als particulier initiatief. Is er nu geen moge lijkheid om het geld bijeen te brengen? Spr. gelooft van wel. De heer Bakker zegt het een mooie reclame te vin den, als er eerst wat kinderen kunnen worden uitge zonden. De Voorzitter is het daar mee eens, we zitten ech ter me. een leege portemonnaie. Als het kon zouden B. en W. *niet aarzelen te subsidieeren. Men is nog nooit benauwd geweest met subsidies. De heer Molenaar: Maar bij een beteren tijd is het niet noodig. De Voorzitter antwoordt, dat natuurlijk het een van het ander! afhangt. Maar de Raad is, dat kan gezegd worden, nooit schriel geweest met subsidies. De heer I\'. Doekes vindt subsidieeren een hopeloos werk; het kan nuttig zijn, voor een goed doel, alle maal heel prachtig; goedkeuring zal echter uitblijven. De beer Blokdijk is voor een subsidie; er wordt im mers werk verricht in het belang van de gemeente. De heer De Vries ziet ,al veel minder subsidies op deze begrooting, als we nu één keer weer begin nen met subsidies, dan blijft dat zoo. Er komt toch niets van. We hoeven geen bokkesprongen te ma ken, zelfs geen klein bokkesprongetje. Het voorstel-Bakker om een subsidie van f50. te verleenen, wordtr dan in stemming gebracht en aangenomen met 6 tegen 5 stemmen. Tegen stemden de heeren Burger, Francis, De Vries, K. Doekes en A. Duijves. Wijziging van de Verordening op begra fenisrechten. Bij de vaststelling van de verordening, d.d. 26 Juni zondering gemaakt, en hij liet haar altijd dadelijk binnen. Soms vroeg hij zich af, waarom mevrouw Darnley niet mevrouw Wing werd. Het leek hem toe, dat dit niet meer dan een natuurlijk gevolg zou wezen- van de jarenlange vriendschap welke tusschen deze twee mcnschen bestaan had, en dit des to meer, daar me vrouw Darnley reeds bijna twee jaar weduwe was. Tegelijk viel het evenwel niet te ontkennen, dat hij den toestand zóó zeer bevredigend vond,.Het was veel aantrekkelijker in dienst van een vrijgezel te wezen, ofschoon hij in de bediendenkamer altijd vol lof over mevrouw Darnley was. „Zo ziet er allemachtig knap uit", verklaarde hij dan. „En ze weet haar kleeren uitstekend te dragen, iets wat niet van alle vrouwen gezegd kan worden". Er was dus een zeer viendelijke klank in zijn stom, toen hij de bewuste dame dien ochtend bij zijn meester aandiende. „Elspeth". Timothy kwam dadelijk overeind om haar te begroeten en haar bij de handen nemend, trok hij haar zachtjes bij het haardvuur. „Je bent op het juiste oogenblik gekomen om me je zegen te ^cven", zei hij. „Ik ben werkelijk van plan eindelijk en ten laatste den raad van mijn dokter op te vol- gonV Ze keek hem aan, en weer viel het Timothy op hoe mooi haar gitzwarte oogen toch waren oogen die een eigenaardige tegenstelling vormden met het asehblond van haar haar, dat in krullen on der haar hoed uitsprong. „Wat bedoel je eigenlijk?" informeerde ze. „Heb je het voornomen op reis te gaan?" Hij knikte. „Ja. Ik geloof dat ik iets ontdekt heb wat me be vallen zal. Het is een rustig plaatsje aan zee, Tor- renby gehecten. En daar zal ik precies zoo lui kun nen wezen als Ingram wenscht." „Ik heb dat dorpje nooit hooren noemen", merkte Elspeth op. „Dat is juist de attractie. Het is een van de dorp jes, waarvan slechts bitter weinig menschen het be staan kennen", zei hij met iets van triomf. „Een oord waar men niet in de verleiding raakt wat anders te doen dan louter luieren". j.1., is er geen rekening mede gehouden, dat voor be graving van kinderen beneden het jaar niet meer dan een vierde van het voor personen boven de 12 jaar verschuldigde begraafrecht mag worden gevor derd. Het voorstel, dat nu wordt aangeboden is in overeenstemming gebracht met deze bepaling. Conform besloten. Aan de orde is het voorstel tot vaststelling van een verordening op de heffing van 75 opcenten op de gemeentefondsbelasting. De thans vigeerende verordening is goedgekeurd tot 1 Mei 1936. Voor het nieuwe belastingjaar 1936— 1937 moet derhalve de voorgestelde nieuwe verorde ning worden vastgesteld. Aldus besloten. Rekening-courant overeenkomst. B. en W. stellen voor, het aangaan van een re kening-courant-overeenkomst met de N.V. Bank voor Nederlandschc Gemeenten, tot een bedrag van f32000. De op heden van kracht zijnde overeenkomst ver valt 31 Dec. 1935; voor het komende jaar is derhalve een nieuwe overeenkomst noodig. Allen voor. De nieuwe commissie tot wering van schoolverzuim. Nog niet gekozen. B. en W. stellen opheffing voor met ingang van 1 Januari 1936, van de drie begaande commissiën tot wering van schoolverzuim en ontslag der zittende leden en instelling van een commissie voor de ge- heele gemeente. De Raad besloot in zijn vergadering van 26 Juni j.1. in principe tot deze opheffing. B. en W. leggen den raad een aanbeveling voor waarop als nos. 1 zijn geplaatst de heeren P. J. Tijm, C. Dekker Mz., W. F. G. L. v. Dongen, H. Dek ker en Jb. Smit Az. De heer De Vries merkt op, dat hier 2 hoofden van scholen zijn gepasseerd (de heer Raas is buiten- de gemeente woonachtig), terwijl een jonge onder wijzer op de voordracht is geplaatst, en dat geeft een eigenaardigen indruk. De Voorzitter antwoordt, dat voor een deel ouders van schoolgaande kinderen lid van de commissie moeten zijn, en waar we hier 3 commissies hadden met totaal 9 leden, moesten er noodgedwongen 4 worden gepasseerd. De heer De Vries oordeelt het toch niet gebruike lijk, dat jonge onderwijzers voor gaan, een opvatting, die ook de heer Bakker kan deelen. De heer De Vries geeft in overweging het voorstel terug te nemen en te verdagen tot een volgende ver gadering. B. en VV. kunnen deze kwestie dan ónder 't oog zien. Daartoe wordt besloten. Eervol ontslag. De heer J. de Vries alhier vroeg ontslag als amb tenaar van den Burgerlijken stand per 1 Januari '36. B. en W. stellen voor het ontslag eervol te verlee nen. Allen voor. In verband hiermede dienen B. en W. de volgende aanbeveling in, ter voorziening in de ontstane vaca ture: 1. A. van Dijk, ambtenaar ter secretarie; 2. Andr. Dekker, wethouder. Benoemd met algemeene stemmen wordt de heer Van Dijk. De Voorzitter zegt, dat de heer Dekker hier niet gepasseerd is. In overleg met den heer Dekker, om dat deze ver van het secretarie woont, werd de aan beveling opgemaakt. Salarieering ambtenaren Burg. Stand. In gekomen is het bekende bericht i.z. salarieering ambtenaren Burgerlijken Stand. Deze gemeente mag f 150 besteden (dus f 25 minder). B. en W. stellen voor dit bedrag als volgt te ver- deelen: a. voor den ambtenaar, aan wien het ver richten van alle werkzaamheden den burgerlijken stand betreffende, met uitzondering van het voltrek ken van huwelijken, is opgedragen, op f 125 per jaar (was f 150); b. voor den ambtenaar belast met het het voltrekken der huwelijken op f 15 per jaar (was f 15). c. voor den ambtenaar, die de sub. a en b ge noemden zoo noodig vervangt, op f 10 per jaar (was niets). Conform wordt besloten. Tevens stellen B. en W. voor een nieuwe verorde ning, regelende de werkzaamheden van de ambte naren van den Burgerlijken Stand vast te stellen, ter vervanging van de bestaande verordening. Aldus besloten. Er kwam een ondeugende glimlach om haar lip pen. „En wat zul je daaraan het land hebben", zei ze. „Vergeet niet dat het hotel daar zonder twijfel erg primitief zal wezen: iederen middag gekookt scha- penvleesch en geen badkamer." „Ik ga niet naar een hotel!" „Niet?" Een vreemde uitdrukking, die heel veel op wantrouwen geleek, kwam in haar donkere oogen „Ik wist niet dat je kennissen had in Torrenby. Dat heb je me nooit verteld." „Die heb ik er ook niet. Ik ga mijn intrek nemen in een huis „Wetherby Grange" geheeten." Terwijl hij sprak toonde hij haar de advertentie, waarop hij kort tevoren had geschreven. „Ik zie mezelf al in ge dachten voor den tijd van zes maanden in de „Bloo- dy Mary-appartementen." De mogelijkheid bestaat dat ik door die omgeving dusdanig geinspireerd word, dat ik romans in het genre van Wallace ga schrijven. Dat zou buitengewoon interessant wezen, geloof je ook niet?" Ze luisterde evenwel niet naar hem. Met schrik bedacht ze dat hij over een afwezigheid van zes maanden had gesproken. „Blijf je zoo lang weg?" vroeg ze. „Ja, dit geschiedt op Ingram's bevel. Ilc ben er echter vrijwel zeker van dat ik er lang vóór dien tijd. genoeg van zal krijgen." „Ik hoop dat het inderdaad zoo zal wezen." Ze hield even op en voegde er aan toe: „Ik zal je vree- selijk missen, Timothy." Een vage glimlach, half cynisch, half neerbui gend, verscheen om Wing's mondhoeken. Het was juist wat voor Elspeth een dergelijk iets te zeggen. Ze hechtte nimmer waarde aan hetgeen ze bezat en waarmede ze naar verkiezing kon handelen. Doch ze haatte de gedachte wanneer iets buiten haar be reik lag. Onwillekeurig gingen zijn gedachten terug naar het verleden. Hij riep in herinnering de eerste hartstochtelijke liefde op, die ze in hun jeugd voor elkander gevoeld hadden, en welke in bitterheid was overgegaan, omdat ze te arm waren geweest met elkander te trouwen. Hierop waren de ongelukkige jaren van haar hu Verïaging wedden Burgemeester, Secre taris en ontvanger. Ingekomen is het schrijven waarbij het advies van den raad gevraagd wordt omtrent een verlaging van bovengenoemde wedden. Een verlaging van 5 pet. B. en W. stellen voor met de verlaging accoord te gaan. De heer Francis had wel zooiets gelezen en vraagt of het stuk na het opmaken der agenda is binnen gekomen (d.i. inderdaad het geval). Spr. noemt dit een belai rijk punt. De heer De Vries: We behoeven ons niet warm te maken, want de regeering .heeft het voornemen en doet het. Bovendien kan men moeilijk zeggen: het is onbillijk, want alle salarissen gaan naar beneden. De Voorzitter zegt, dat het wel onaangenaam voor de betrokkenen is, maar kan toch met een verlaging meegaan. Conform wordt dan besloten. Vergoeding voor woning. Voor den secretaris is 3 jaar geleden een woning in orde gemaakt, waarvoor een zekere vergoeding door dien functionaris werd gegeven, of wel die ver goeding, f 500 op z'n salaris werd gekort. Het salaris van den secretaris is in den loop van dien tijd aar dig gekort en nu hebben we weer een verlaging van 5 pet. Zoo is in totaal de wedde verminderd met f 804.05 of 19 pet. Over het huis is nooit meer ge sproken. Is het nu wel goed, de vergoeding op het oude bedrag te handhaven. De leening voor de ver bouwing is geconverteerd van 5 op 4*4 pet. Ook wordt gewezen op de verlaging van de huurwaarde. B. en W. stellen daarom voor Ged. Staten te verzoeken de vergoeding vast te stellen op f 400 per jaar. De heer Bakker kan dit voorstel billijken. B. en W. nemen z.i. een gezond standpunt in. De heer Francis was er indertijd niet voor zulke kosten te maken. Ze zijn aanmerkelijk hooger uitge vallen dan werd gedacht, waarvoor spr. wel had ge waarschuwd. Daar kan de secretaris evenwel niets aan doen; die mag er niet de dupe van worden, worden. De Voorzitter herinnert er nog aan, dat ook de kosten voor waterleiding intusschen zijn verminderd Het voorstel van B. en W. wo*-dt dan met algemee ne stemmen aangenomen. Aanvulling politieverordening. Behandeld wordt een adres van de R.K. Midden- standsvereen. „De Hanze" te Waarland, houdende het verzoek, bij verordening te bepalen, dat het ver boden is aan niet bona-fide handelaren, welke niet in deze gemeente woonachtig zijn, zonder vergun ning in deze gemeente te venten. B. en W. stellen voor de Alg. Politieverordening met de volgende bepaling aan te vullen: Artikel 1. Het is verboden: a. met koopwaar te venten; b. luid roepende of schreeuwende boeken, couran ten, dag- en weekbladen en andere gedrukte of ge schreven stukken te koop of om niet aan te bieden, de lezing van zoodanige stukken aan te bevelen of den inhoud daarvan bekend te maken. De verbodsbepaling onder a genoemd is niet van toepassing op hem, die handelt op last of met ver gunning van B. en W. Artikel 2. Overtreding van het bepaalde in het vorige artikel wordt gestraft met een geldboete van ten hoogste vijf en twintig gulden of hechtenis van ten hoogste zes dagen. De bedoeling van deze bepaling is de kastjesman nen te weren, die lastig kunnen zijn voor de huis vrouwen, vooral als de huismannen niet thuis zijn. De heer Beemsterboer geeft in ovenveging om aan de grens van de gemeente borden te plaatsen om aan deze bepaling bekendheid te geven. Aan deze opmerking zal de noodige aandacht wor den gewijd. De heer De Jong vraagt of de vergunningen kos teloos uitgereikt worden. Dit is niet het geval. De tarieven zijn vastgesteld bij de legesverordening. De heer Molenaar raadt aan de maatregel niet te streng toe te passen, eerst te waarschuwen. De Voorzitter zegt soepele toepassing toe. De heer De Vries heeft geen sympathie voor de welijk met Gilbert Darnley gevolgd, een rijke man, tweemaal zoo oud als zij, en toen de dood hem ten slotte van haar verloste had ze er heel weinig voor gevoeld haar pas herkregen vrijheid op te offeren voor een anderen man... zelfs niet voor Timothy. „Ik geloof niet dat ik ooit zal hertrouwen. In elk geval nu nog niet',' had ze te kennen gegeven, toen hij haar na den dood van haar man gevraagd had met hem te trouwen. En tot zijn eigen verwondering had hij ontdekt dat haar antwoord een zekere ver lichting voor hem was. Niettemin was hij blijven veronderstellen dat ze eens den een of anderen dag in de toekomst man en vrouw zouden worden... omdat ze veertien jaar geleden zoo hartstochtelijk veel van elkander hadden gehouden. Doch het vuur en ae vlammen waren in die veertien jaren ge doofd Later, toen ze een half jaar weduwe was, had hij zijn verzoek herhaald. En opnieuw vermeed ze een regelrecht antwoord. „Laat me eerst nog een poos van mijn vrijheid ge nieten, Timothy", had ze als een kind gesmeekt. En zoo was er weer een jaar voorbijgegaan van vrijwel platonische vriendschap, een verhouding waarover Timothy's bediende zich ten zeerste had verbaasd. In dien tijd was het echter geleidelijk tot Timothy doorgedrongen, dat zijn passie voor haar gestorven was, om plaats te maken voor een kalme, rustige genegenheid. Hij veronderstelde dat het met Elspeth evenzoo gesteld moest zijn. Ze behoorde tot een van de vrouwen, die zich nimmer gelukkig kunnen voelen, wanneer er geen man om haar heen is welke haar bewondert. Ze hield er nu eenmaal van met mannen te spe len, te merken dat ze macht over hen had, en hen bij zich te roepen wanneer ze zich verveelde en ge zelschap noodig had. Ze had zich dan ook geen oogenblik kunnen voorstellen dat ze het ooit zonder Timothy zou moeten stellen. In haar onderbewustzijn leefde steeds de prettige gedachte dat hij altijd tot haar beschikking zou wezen. „Ja, ik zal je verschrikkelijk missen", herhaalde ze vol overtuiging. „Als het daar in Torrenby erg genoegelijk is, kom ik er misschien wel een poosje logeeren." verordening. Wat zien we niet een menschen uit andere gemeenten hier met bakfietsen binnen rijden, o.a. mot groente. We bouwen een Chineesch muurtje om onze gemeente. Verder acht spr. de redactie niet gelukkig. Tegen luid roepende boeken b.v. heeft spr. ook bezwaren (vroolijkheid). Luid roepen is trou wens zoo rekbaar als jodenelastiek. De Voorzitter zegt dat de bepaling tot ieders ge noegen zal worden uitgevoerd. Mocht er bij een vol genden burgemeester of politieagent een andere op vatting van de .uitvoering bestaan, dan is er nog altijd een souvereine raad, die kan ingrijpen. Ook de heer Dekker wijst op de goede bedoeling van B. en W. De heer Bakker vraagt hóe men de bepaling denkt uit te voeren. Er zullen eerst zeker borden geplaatst moeten worden. De Voorzitter antwoordt, dat zulks niet noodig is, na afkondiging wordt een ieder geacht de bepaling te kennen. Borden zijn natuurlijk gewenscht. De heer Blokdijk wijst op de nette menschen, die toch ook tusschen de kastjesmannen doorloopen. De heer Beemsterboer zegt dat ieder een vergun ning kan krijgen, dus nette menschen zullen niet worden geweerd. De heer Francis ziet eveneens bij soepele toepas sing geen gevaar in de bepaling. Het voorstel van B. en W. wordt dan z.h.s. aange nomen. Begrooting 1936. De jaarwedden wet houders. Volgt de behandeling van de vaststelling van de gemeentebegrooting 1936 en die van het Burg. Arm bestuur. De begrooting is onderzocht door een com missie, bestaande uit de heeren C. Francis, K. Doekes en Joh. Molenaar. De hèer K. Doekes brengt rapport uit. Spr. brengt dank aan den secretaris voor de uitvoerige toelich tingen. De commissie heeft een paar opmerkingen, o.a. vindt men een jaarwedde van f 200 totaal voor de wethouders te laag, gezien de vele werkzaamhe den. De commissie stelt voor de wedden te verhoo- gen tot f 300. Met de vergoeding voor den volontair (schrijfloon) kon men accoord gaan. Zoo ©ok ten aanzien van de belooning van het brandspuitpersoneel. Een meer uniforme regeling acht de commissie gewenscht en ze adviseert wat orde in de chaos te scheppen. De post uitgaven voor onderhoud wegen en voet paden f 10, oordeelt de commissie zeer aan den lagen kant, vooral met het oog op het aan te leggen pad van Kerkebuurt naar Dirkshorn. De Voorzitter dankt de commissie voor de moeite, die zij zich gegeven heeft. Spr. erkent, dat de jaar wedden van de wethouders zeer aan den lagen kant zijn. Het is nu geen tijd om jaarwedden te verhoo- gen, al zijn de werkzaamheden zeer sterk toegeno men. Spr. vreest met groote vreezen dat. het resul taat nihil zal zijn. Maar nu men besloten heeft sub sidie toe te staan, zal men ook maar trachten de wed den in overeenstemming te brengen met dc verant woordelijkheid van de functie. Wat de brandweer betreft, die is geheel vrijwillig. De brandmeester kan wel eens zooals laatst het ge val was, afwezig zijn. Spr. zal weer eens voeling houden met de brandweer en de verdeeling van do werkzaamheden bespreken. Den heer K. Doekes lijkt het niet billijk, dat de brandmeester geen belooning geniet. Wanneer men het niet goed doet loopt men wel het standje op, maar daar staat niets tegenover. De heer De Jong dacht dat het misschien wel nut tig was borden te plaatsen, waarop vermeld, waar de sleutel te krijgen is. De Voorzitter noemt het idee niet slecht. Op dat punt. zijn evenwel in de praktijk geen moeilijkheden gerezen. De heer De Vries wijst op het gemak dat men zou hebben van één spuit met één bediening. De heer Burger spreekt over de brand te Warmen- huizen. Daar kwam de spuit van Alkmaar, wat kost dat? Je hebt dan een goede spuit. Met dat laatste is Voorzitter het eens. Maar do spuit is zeer duur. In het uiterste geval zal spr. even wel niet aarzelen de spuit van Alkmaar te ontbie den. Voor de wegen en voetpaden is inderdaad zeer weinig uitgetrokken. Maar er zijn ook weinig wegen en voetpaden. Omtrent het pad DirkshornKerke buurt is een bijeenkomst gehouden, met de diverse landeigenaren. Binnen 14 dagen zullen de condities bekend zijn, tegen welke men het land van de hand wil doen. Wanneer dc voorwaarden billijk zijn en B. en W. rekenen daarop zal men komen met een voor stel een rijwielpad aan te doen leggen in werkver schaffing. Gaat dat door dan is f 10.niet noodig. De heer Doekes acht het wenschelijk overleg te plegen met de Banne, opdat die het uitvoert. De Voorzitter noemt het vanzelfsprekend, dat over leg gepleegd wordt. De heer De Jong informeert of de gemeente nog meer voetpaden heeft. „Dat zou heel prettig wezen. Je kon me dan voor verveling behoeden, veronderstel ik." Er kwam een zachte blos op haar wangen. Ze vond het prettig le bemerken dat hij haar daar bij zich wilde hebben. „Ben je er werkelijk op gesteld dat ik over kom?" Er lag een heesche klank van verwachting in haar stem. Wing boog zich tot haar over en kuste haar. „Natuurlijk kindje. Dat we^t je toch zelf ook wel" zei hij. Ze leunde tegen hem aan en nam zijn hoofd even tusschen haar handen. De puntige, rood gelakte na gels glinsterden in het licht van het haardvuur. Haar groote, zwarte oogen namen hem met een onderzoe kenden blik op. „Ik vraag me heel dikwijls al waarom ik toch eigenlijk niet met je wil trouwen, Timothy" zei. ze ineens. „Dat heb ik zelf ook meermalen gedaan", zei hij glimlachend. „Geleidelijk ben ik er evenwel aan gewend geraakt." „Ik wilde..." Eensklaps beet ze op haar onderlip ze had een vollen, sensueelen mond en keek een anderen kant uit. „Wat wilde je?" vroeg hij nieuwsgierig. „Oh, niets van belang". Ze boog zich voorover en i warmde haar handen. Ze rilde, niettegenstaande ze een dikken bontmantel droeg. Het viel Timothy op hoe klein en tenger ze er in die jas uitzag. Haar gezichtje stak als een camée tegen het donkere bont af. „Het lijkt me heel verstandig toe als je zoo gauw mogelijk naar Torrenby komt", zei hij teeder. „Je ziet er niet bijster goed uit. De verandering van lucht zal je opknappen." „Ik ben weer heelemaal in orde als de zomer 1 komt", zei ze haastig. „Ik kan heel slecht tegen den winter. Ik houd nu eenmaal van zon." Ze keek hem glimlachend aan. „Misschien kom ik je werkelijk in Torrenby opzoeken, Timothy. Ik heb het land aan hotels en het riddergoed zal zonder twijfel heel aan trekkelijk zijn." Wordt vervolgd. Zo .onprettig1. Indien U zich onbehaaglijk voelt, Uw hoofd zwaar is en Uw benen als lood zijn, zullen 1 a 2 Aspirin-tabletten U weer fit maken: ZO N ASPIRIENTJE HELPT TOCH MAAR Uitsluitend verkrijgbaar in de oranje-bandbulsjes v. 20 tabl. 70 ets. en oranjezakjes v. 2 tabt. 10 ets.

Schager Courant | 1935 | | pagina 18