Inbraak te't Zand Prijsvraag en Kleurwedstrijd Schager Courant Ongeveer 500 gld. buitgemaakt In de Zuivelfabriek „Nieuw Leven" Zaterdag 2 November 1935. SCHAGER COURANT. Derde Blad. No. 9842 AUTOBUS TEGEN EEN BOOM GEREDEN. Marktpolitie. ROODVONK-EPIDEMIE TE TEGELEN. Tragisch ongeluk te Venlo. Vanaf heden is dus de tijd van inzen ding ve r streken Berger Sportvereeniging, In den nacht van Donderdag op Vrij dag is ingebroken in de Zuivelfabriek „Nieuw Leven" te 't Zand. Door lorcee- ring van een deur aan de achterzijde van het fabrieksgebouw, heeft men zich toegang verschaft. De brandkast, welke op het kantoor, hetwelk aan de voorzijde van het pand is gelegen, staat, is met een daarvoor berekend apparaat, aan de achterzijde over een afstand van pl.m. een halven meter, opengescheurd, waarna men kans heeft gezien het zich daarin bevindende geld, ten bedrage van ongeveer f 400. bestaande uit bankbiljetten van f 10, benevens klein geld, eruit te halen. Verder heeft men op het kantoor alles overhoop gehaald, waardoor dit Vrijdag morgen een chaotischen aanblik ople verde. Tevens heeft men de deur, toe gang verschaffende tot den boterkelder, totaal vernield, waarna men een 5-tal pakken boter van 2K.G. per stuk en 1 pak van 5 K.G., heeft medegenomen. De verdere voorraad boter, bestaande nit pakjes van K.G., heeft men laten liggen. De aanwijzingen welke de politie tot op heden heeft, bestaan uit een spoor van een auto, welke men blijkbaar tij dens den inbraak achter het fabrieksge bouw had geparkeerd, alsmede in gevon den vingerafdrukken, welke inmiddels zijn gefotografeerd. Voorts doet de wijze waarop de brandkast is geopend, ver moeden dat men met beroepsinbrekers te doen heeft. Door de rijkspolitie, in sa menwerking met de gemeentepolitie, worden eenige nasporingen gedaan. Men verzocht ons van deze zijde om, wanneer eventueel boter, in bovenvermelde ver pakking door verdachte personen wordt te koop aangeboden, hiervan direct op gave te doen bij de plaatselijke politie. Van andere zijde schrijft men ons nog: Toen wij' ons gistermorgen van een en ander op de hoogte gingen stellen, waren op het kantoor der fabriek juist verschil lende politiemannen, onder leiding van Burgemeester Mr. D. Breebaart, met het onderzoek bezig. Desondanks stond men ons toe binnen een kijkje te komen nemen. Wij kregen direct den indruk dat hier geen be ginnelingen in 't inbrekersvak bezig waren geweest, een meening die de politiemannen met ons deelden. Oe brandkast n.1. was „4 la sardine" opengesneden. Het daarin aanwezige geld, een bedrag tusschen de f 400 en f 500, heb ben de „heeren" meegenomen. Daar de politiemannen niet in hun werk kondenworden gestoord (men zocht nog naar vingerafdrukken), was de Directeur der fabriek, de heer Knol, zoo welwillend ons een en ander te vertellen. „Gisteravond om 10 uur," aldus de heer Knol, „heeft de controleur Davids als laat ste de fabriek verlaten. Dat Davids niet goed zou hebben gesloten, kan gevoegelijk buiten beschouwing worden gelaten, daar de on verlaten, om binnen te komen, een deur hebben moeten forceeren. Toen vanmorgen om half zes een kaasmaker de fabriek wil de binnengaan, vond deze de achterdeur open. Daar onraad werd vermoed, werd ik direct gewaarschuwd. Op mijn beurt ont bood ik de politie en eerst toen deze was ge arriveerd, zijn wij naar binnen gegaan. Wij hebben hier opzettelijk mee gewacht, ten einde eventueele aanwijzingen onaange roerd te kunnen laten. Op het kantoor geko men bleek ons dat op danige wijze was huis gehouden. Met kennis van zaken was de brandkast opengescheurd en de boeken la gen over den grond verspreid; het reeds gemelde bedrag is verdwenen. Alvorens te vertrekken hebben de dieven gekeken of er nog iets anders van hun gading was. De deur naar de boterbergplaats werd gefor ceerd en eenige hoeveelheid van de hier aan wezige boter werd ook meegenomen, Tot zoover de heer Knol. De brandkast, zooals die er na de „bewerking" door de inbrekers nitzag; a la sardine opengescheurd. Interieur-opname. Intusschen waren de veldwachters met hun onderzoek zoover gevorderd, dat men de absolute zekerheid had, dat er geen vin gerafdrukken te vinden waren en men dus met geroutineerde boeven te maken heeft, die wel met gummi-handschoenen zullen hebben gewerkt en eveneens goed van pri ma inbrekerswerktuigen voorzien waren, gezien de wijze waarop de brandkast was opengehaald. De heeren zijn waarschijnlijk met een auto gekomen, want men heeft sporen van handafdrukken gevonden. Een onderzoek door den veldwachter uit Callantsoog met zijn speurhond ingesteld!, leidde tot het vinden van deze aanwijzing, doch liep hier verder dood. Dit laatste en de geheele wijze van wer ken doet het vermoeden rijzen, dat men hier te doen heeft met hen die ook nog een aantal andere inbraken in Noord-Holland op hun geweten hebben. Voorts zijn er nog een paar aanwijzingen gevonden, die mogelijk tot de opsporing zou den kunnen leiden, doch in verband met het onderzoek dat thans in vollen omvang gaande is, achten we het béter deze niet we reldkundig te maken. Vermeld zij nog, dat men aanvankelijk dacht, dat een zekere S. uit Den Helder de bedrijver zou zijn geweest, maar een telefo nisch onderhoud met den Commissaris van Politie aldaar, den heer A. J. van der Hoe ven, bracht de mededeeling, dat S. juist se dert eenige dagen achter slot en grendel zit in verband met aldaar gepleegde inbraken. (Hierover elders in ons nummer van he den. - Red.) Wij spraken in ons verslag steeds van meerdere bedrijvers der inbraak, omdat men het uitgesloten acht, dat deze „kraak" door één persoon kan zijn verricht. En daarna over den kop geslagen. Drie inzittenden gewond. Gistermiddag is te Apeldoorn op den Arnhem- scheweg ter hoogte van het Klein Seminarie een autobus van den plaatselijken dienst tegen een langs den weg staanden boom gebotst en omgeslagen Drie der inzittenden werden door glasscherven ge wond. De chauffeur kwam met den schrik vrij. De bus werd totaal vernield. Omtrent dit autobus-ongeluk vernemen wij nader, dat de toestand der drie gewonden niet van ernsti- gen aard is. Alle drie der inzittenden van de bus een dame en twee heeren, resp. uit Loenen en Beekbergen werden bij de botsing door glasscher ven gewond. Twee der slachtoffers konden, nadat door dokter J. Romp uit Apeldoorn de eerste hulp was verleend per auto naar hun woning vervoerd worden. Het derde slachtoffer, dat een ernstige hoofdwonde had opgeloopen, is, na verbonden te zijn, eveneens per auto naar zijn woning te Beek bergen vervoerd. De autobus is door de politie in beslag genomen. KIND DOOR VRACHTAUTO OVERREDEN. Was vrijwel op slag dood. Gisteravond had aan den Bedummerweg te Gro ningen, nabij de basculebrug, een ernstig ongeval plaats, Het 10-jarig kind van den heer H. C. Schin kel, die in een in het Boterdiep liggend woonschip woont, probeerde van een der voorbijgaande groote vrachtauto's met suikerbieten, een biet weg te ne men. Het kind kwam te vallen en raakte onder de wielen van de auto. De kleine was vrijwel onmid dellijk dood. De chauffeur schijnt van het ongeluk niets gemerkt te hebben. De politie stelt een onderzoek in. Bekendmaking. Burgemeester en Wethouders van SCHAGEN bren gen onder de aandacht van belanghebbenden, dat gedurende de maanden November 1935 en Februari 1936 het vee niet vroeger dan 7 uur des morgens ter markt zal worden toegelaten en gedurende de maan den December 1935 en Januari 1936 niet vroeger dan uur des morgens, een en ander met dien ver stande, dat het tijdstip van toelating in geen geval vóór zonsopgang wordt gesteld. SCHAGEN, 31 October 1935. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. Cornelissen. De Secretaris, Roggeveen. REEDS 23 GEVALLEN GECONSTATEERD. BIJ UITBREIDING WORDEN ALLE SCHOLEN GESLOTEN. Sedert enkele dagen woedt in de gemeente Tegelen een hardnekkige rookvonkepidemie, die reeds zoodanigen omvang heeft aange nomen, dat een ingrijpen der overheid nood zakelijk wordt geacht. Niet minder dan 23 gevallen van roodvonk, aldus de „Msb." zijn binnen zeer korten tijd in de ge meente Tegelen geconstateerd ,en reeds is een pa tientje van zes jaar overleden. De ziektegevallen komen voornamelijk voor bij kinderen van drie tot twaalf jaar. Ook eenige oudere personen zijn reeds door roodvonk aangetast, waaronder dokter Ver stegen, een der geneesheeren van Tegelen, die me de de eerste ziektegevallen heeft behandeld. Een gedeelte der patiënten wordt thuis verpleegd, doch het meerendeel is overgebracht naar de ba rakken voor besmettelijke ziekten te Venlo. Ofschoon van gemeentewege nog. geen maatrege len ten aanzien van de sluiting der scholen geno men zijn, hebben de besturen der bewaarscholen te Steijl en Tegelen besloten om met ingang van gis ter de bewaarscholen tot nader order te sluiten. Naar ons door den burgemeester mr. T. Pesch werd medegedeeld zal men in overleg treden met den inspecteur der volksgezondheid dr. Veger te Nijmegen. Wanneer zich nog uitbreiding der ziektegevallen zou voordoen, verwacht men dat Maandag alle scho t ent Tegelen gesloten zullenworden. Man doodgereden toen hij bloemen ging brengen naar het graf van zijn vrouw. Gistermorgen is de 55-jarige gemeentearbeider G. M. uit Venlo, toen hij zich per rijwiel naar het kerk hof aldaar begaf, op den Tegelscheweg door een hem achterop komende auto aangereden cn op slag ge dood. De man, die op het fietspad rechts van den weg reed, is plotseling, zonder te voren een teeken te hebben gegeven hij droeg n.1. bloemen in de hand om die op het graf van zijn vrouw te gaan leggen den weg overgestoken, aldus de „Msb." De heer V., uit Hees bij Nijmegen, die de auto bestuurde, probeerde nog door krachtig remmen een aanrijding te voorkomen. M. werd echter begrepen en kwam met het hoofd op het wegdek terecht, tengevol ge waarvan hij een zware schedelfractuur opliep en binnen enkele oogenblikken den geest gaf. Door de aanrijding vloog de auto van den weg en botste tegen een lantaarnpaal, die afknapte. De naast den bestuurder zittende heer H. uit Hees vloog met het hoofd door de voorruit en kreeg daardoor verscheidene snij wonden aan het gelaat. Per politiebrancard is het lijk van het slachtoffer naar het R.K. Ziekenhuis te Venlo overgebracht. STUK IJZER OP HET HOOFD. Toestand van getroffene zorgwekkend. Gistermiddag had in het Prov. Electrisch bedrijf Groningen een ernstig ongeval plaats. De 42-jarige J. S., afkomstig uit Vlissingcn, was in deze fabriek bezig, namens de maatschappij „De Schelde", met de reperatie van de ketel voedingleiding. Op een gege ven oogenblik is de takel los geschoten, waarmede een groot elleboogstuk naar boven geheschen moest worden. De man kreeg het zware stuk ijzer op zijn hoofd. Hij werd met een ernstige schedelfractuur naar het Diaconessenhuis overgebracht. Zijn toe stand was gisteravond zorgwekkend. Een geweldige klok, die het volgend jaar tijdens de Olympische spelen te Berlijn dienst zal doen. Waar nog steeds oplossingen binnenkomen, hebben we de bekend making van den uitslag tot het nummer van Dinsdag a.s. verschoven ..Wat er morgen gespeeld wordt. Voor de elftallen der Berger Sport Vereeniging luidt het programma voor morgen als volgt: Z.F.C. 5—B.S.V. 1, 12 uur. Vertrek per bus of met auto's om kwart over 10 van garage Smit, Dorpsstraat. B.S.V. 2—Egmondsche Boys 2, 11 uur. Laten de B.S.V.-ers er aan denken, dat ze moeten spelen in wit hemd friet zwarte broek. Hoe zullen de uitslagen zijn? Het eerste elftal heeft tegenover zijn grooten aanhang iets goed te maken; het heeft te toonen, dat het j.1. Zondag vertoonde spel een vergissing was en dat het in staat is eiken tegenstander be hoorlijk partij te geven. Als de jongens nu morgen het veld van Z.F.C. te Zaandam eens met precies denzelfden wil om te winnen betraden, als zij dat" twee weken geleden aan den Westerweg in Alkmaar deden, dan hebben ze kans te winnen. Maar als ze net zooals j.1. Zondag er niet de noodige moeite voor doen, welnu, dan krijgen ze weer dik klop. We kunnen er heusch niets anders van zeggen. In Wor- merveer en in Bergen tegen K.F.C. 4 hebben we gezien, dat de ploeg wel voetballen kan en goed ook; in Alkmaar tegen de Boys zagen we dat die elf Berger jongens vechten kunnen ook. Welaan, is dat dan geen schande om zoo te spelen als ver leden week? En daarom: de tanden op elkaar en spelen voor wat je waard bent. Wordt er onder die omstandigheden verloren, dan zal niemand een woord van verwijt hooren, omdat dan iedereen weet, dat er gedaan werd, wat gedaan kon worden. De voorhoede speciaal Fillet ^n Tuin moet er aan denken, dat er verband dient te blijven. In dividueel spel mag heel aardig zijn en nu en dan eens vlotten ook; de manier is het niet. Jaap Tuin staat weer middenvoor en moet vooral naar de vleugels openen, want zoowel Arie Rampen als Mat Kroon zijn uiterst snel en kunnen een aanval op bouwen. Aan het binnentrio de taak van afwer king. Fillet dient samen te spelen, veel meer dan hij nu doet. Zijn spel juist leent zich er toe ver warring te stichten, maar dan dient hij te spelen op een wijze welke productief is en dat kan enkel en alleen door algeheele samenwerking. Denkt daar nu toch eens goed aan! De middenlinie moet bij de voorhoede aansluiten en vooral niet blijven staan, als ze gepasseerd is. Dat kwam j.1. Zondag herhaaldelijk voor. Een Van Diepen bijvoorbeeld die tegen de Boys van geen opgeven wist, deed verleden week net of hij er niet bij hoorde als hij eenmaal gepasseerd was. Neen, dan een eere-saluut voor Wim Dames, die zwoegen bleef in het centrum en ook aan aanvoerder Coe- vert die deed wat hij kon. De lekken ontstonden dan ook aan de linkerzijde. Lekken die wanhopig waren! Gelukkig weten we, dat onze verdediging beter kan, als er serieus wordt gewerkt. Aangepakt dus morgen en danwinnen als het kan! Het tweede elftal speelt om elf uur thuis tegen de reserves van de Egmondsche* Boys. Alweer heeft het tweede op papier een beste combinatie, maar papieren voetballers zijn nog geen jongens van vleesch en bloed! Het wordt vervelend elke week weer een nederlaag van B.S.V. te moeten vermel den en 't schokt ons vertrouwen in belangrijke mate. We durven niet meer te zeggen; het is een goede combinatie welke het 2e van B.S.V. in het veld brengt, dus winnen ze! Wij zeiden dit reeds zoo dikwijls en we kwamen ook telkens weer bedro gen uit. We willen nu alleen maar zeggen, dat B.S. V. 2 met zoo'n elftal van Egmondsche Boys 2 win nen kan. Wij laten hier de elftallen volgen; men oordeele dus zelf. Ie Elftal: J. de Moor (doel); P. Beeldman en D. Min (achter)C. Coevert, W. Dames en B. van Die pen (midden); M. Kroon, A. v. d. Berg, J. Tuin, H. Fillet en A Rampen (voor). 2e Elftal: P. Timmerman (doel); J. de Beurs en D. de Jong (achter); M. de Beurs, A. ten Herkei en A. v. d. Berg Jr. (midden); C. Kroon, J. Ludding, Th. Jansen, J. Halff en H, v„ d. Grijspaarde (voor).

Schager Courant | 1935 | | pagina 9