Plaatselijk Nieuws. Een Oorlog van langen duur. In het nummer van morgen de uitslag R.A.I.-Tentoonstelling gaat door. Inning van kleine vorderingen Uit onze omgeving. Advertentiën. Marktberichten. Nachtelijke overvallen in de Abessijnsche Bergen. - Voor Abessinië is de oorlog nog niet begonnen. (V.P.B.-kabelbrief.) ADDIS ABEBA, 4 November 1935. De situatie aan de verschillende fronten is, ^>oals wij correspondenten onze couranten steeds maar weer moete;n seinen, nog altijd dezelfde. Er zit in de din gen zoo goed als geen voortgang en reeds nu heeft het er allen schijn van, dat men rekening zal moe ten houden met een oorlog van langen duur. De dik wijls opduikende en in meerdere Europeesche couran ten ook verschenen berichten over groote slagen met beslissende resultaten, komen in geen enkel opzicht met de waarheid overeen. Vooral aan het gerucht van een vernietigende nederlaag door de Abessijnen aan het Ogadenfront geleden, ontbreekt eiken grond van waarheid. De Abessijnen brengen telkens slechts klei ne troepenafdeelingen in het vuur, die ten doel heb- ien den Italiaanschen opmarsch zooveel mogelijk te remmen. Op deze wijze gelukt het den Italianen slechts voetje voor voetje vooruit te komen. Aan het noordelijk iront. En al niet anders is de toestand aan het noordelijk front. Daar rukken dc Italianen langs den weg Adri- gatMakalle en op den linker vleugel door de Dana- kilwoestijn langzaam op en wel in de richting van Dessié en Mogallö. In de rotsachtige omgeving van Makalle en Abi Addi worden de oprukkende Italianen steeds weer verontrust door de overvallen van Abessijnsche pa trouilles, die zich in de kloven verborgen houden. Voortdurend hebben er kleine gevechten plaats, die speciaal aan Italiaansche zijde veel verlies aan men- schen en materiaal met zich mede brengen. Daar de Italiaansche vliegers de goed verborgen Abessijnsche strijdkrachten niet ontdekken kunnen, moeten de Italianen in de eerste plaats voor een goe de dekking in den rug zorgen. Het weerklinken van eed luid geschreeuw, dat door de bergen vele ma len herhaald wordt, wijst den Italianen op de aan wezigheid van Abessijnen. De Abessijnsche patrouil les, die 's nachts hun zoo gevréesde overvallen op de Italianen ondernemen, zijn dikwijls 500 a 1000 man sterk. Geen nacht gaat er zonder een dergelijken verras senden aanval voorbij. En zelfs 's morgens, wanneer de zon over de bergen opgaat en de zwarte tafelber gen en de kloven van de hoogvlakte geheel verlaten schijnen te liggen, duiken plotseling Abessijnen op. Geheel onverwacht barst rechts of links van de Ita lianen geweervuur los. 1 In de Abessijnsche Hel. Met de grootste moeilijkheden hebben echter de in de Danakilwoestijn oprukkende Italianen te kampen. Niet alleen, dat er een groot gebrek aan water heerscht, maar de in deze streken voorkomende tro pische ziekten richten groote verwoestingen in de Italiaansche geleden aan. Daarbij komt, dat de provi andeering der troepen door het gebrek aan water bui tengewoon bemoeilijkt wordt, zoodat de moraal van da Italianen op een harden proef wordt gesteld. De Italianen, die in deze woestijn die veel van Dante's hel weg heeft oprukken, stooten dag en nacht op ongeregelde troepen krijgslieden, die er een gruwelijke strijdwijze op na houden. Deze lieden, le den van een woestijnstam, voeren ook onder elkaar voortdurend oorlogen en hebben nog nimmer een vreemde heerschappij erkend. Het is de stam, waar van de mannelijke leden niet eerder mogen trouwen alvorens zij den dood van eenige vijanden door aller lei gruwelijke en afschuwelijke bijzonderheden bewe zen hebben. In het grootste gedeelte van het door koortsen en malaria vergiftigde Damakilgebied heb ben zij het bronwater bedorven, zoodat juist het ge brek aan water de grootste vijand van de Italianen dreigt te worden. De loop van het front. Het regulaire Abessijnsche leger, dat den Italianen tiog steeds uit den weg gaat, heeft in groote trek ken het navolgende front gevormd: Asjangimeer aan het noordelijk front, Hadele-Goebo in de provincie Aaessa ten zuiden van de Danakil woestijn en Baloem- Bal aan het Ogadenfront tot aan Labbagate in de pro vincie Afgab. Welke uitwerking de hernieuwde activiteit der Ita lianen op alle fronten op het verdedigingsplan van den negus zal hebben, is bij de zwijgzaamheid en de onorthodoxe strategie van de Abessijnen moeilijk te zeggen. Ook over de gevolgen van den Italiaanschen opmarsch na het overschrijden van de rivier de Se- tit in het noord-westen van het land, waar zooals be kend de troepen van ras Kassa liggen, worden hier geen berichten verspreid. De Abessijnsche minister Blatingeta Heroui, waar mede Uw correspondent kortgeleden een onderhoud had, deelde slechts mede, dat voor Abessinië de oor log nog in het geheel niet begonnen was. Naar Dessle. In de hoofdstad zelf pakken eenige corresponden ten op het oogenblik hun zaken bijeen om naar Des- sie te vertrekken, na daartoe toestemming van den Negus te hebben gekregen. Dinsdag worden de kof fers door een karavaan naar het toekomstige groote hoofdkwartier gebracht, terwijl eenige dagen later de heeren zelf zullen volgen, waarbij zij zooals reeds in een vorigen brief gezegd van de aanwezigheid van den Negus moeten afzien. De keizer zal waar schijnlijk eerst aan het einde dezer week vertrek ken, misschen zelfs nog later. Al te veel collega's hebben intusschen van deze gelegenheid om de hoofdstad te verlaten, geen ge bruik gemaakt, daar het nog lang niet zeker is, dat zij van Dessie uit telegrammen zullen kunnen ver zenden. En zelfs, indien er reeds een gelegenheid, tot telegrafeeren is gemaakt dan nog mogen de journa listen niet meer dan dertig woorden per dag seinen! Auteursrecht verz. Nadruk verboden. PROCES VERBAAL TEGEN N.S.B.'ER. Had de belcedigende advertentie uit „Volk en Vaderland" opgehangen. De heer Tj. O. v. d. W., wonende aan den Mili- tairenweg te Bloemendaal, plaatste in zijn voortuin 'n bord, waarop met groote letters geschreven stond: „Waarom Volk en Vaderland verboden werd". Daar onder had hij de beleedigende advertentie „Nette Mi nister van Defensie gevraagd" uit het N.S.B.-blad gehangen. De commissaris van politie te Bloemendaal gelast te don bewoner de advertentie onmiddellijk te ver wijderen. Hieraan werd voldaan, maar even later hing er de voorpagina van de Telegraaf, waarop de advertentie was afgedrukt. Het bord werd in beslag genomen en proces-verbaal is opgemaakt. De talrijke deelneemsters en deelnemers aan onze Prijsvragen moeten nog één dag geduld hebben. VERANDERING ZAKEN. Naar ons werd medegedeeld, heeft de heer Geert, de Boer zijn perceel aan de Hoogzijde verhuurd aan den heer Cor Rus. Deze zal in het perceel vestigen een z.gn. filiaal-bedrijf van de bakkerij „De Zeeuw" op de Markt. De zaak op de Hoogzijde zal echter als zelfstandig bedrijf geëxploiteerd worden. Tevens zal de comestiblesal'deeling en wijnverkoop in het pand aan de Hoogzijde gevestigd blijven. De heer Geert de Boer gaat onze gemeente verla ten en vertrekt naar Kolhorn. Daar zal hij vesti gen de door hem gedreven zaadhandel en zal daar tevens de firma Sluis te Enkhuizen en de Zaaizaad- vereeniging Waard en Groet vertegenwoordigen. Op den hoek van den Viersprong in den Waardpol- der heeft de heer De Boer van den heer K. Bree- baart een perceel grond gekocht, waarop woonhuis, pakhuis, garage, enz. zal worden gebouwd. DE OUDERLIJKE WONING TE DEN HAAG ONT- LOOPEN EN PER FIETS NAAR SCHAGEN. Gister kwam in onze gemeente een meisje per fiets uit Den Haag, waar zij, zonder medeweten van de ouders, de woning had verlaten. Door politionee- len zorg werd ze weer nar haar „Heimat" terugge bracht. GEMEENTE SCHAGEN. Ingekomen personen gedurende de maand Octo- ber: Leek, Cornelis Jacobus, A 30, van Zijpe; de Jong, Andries, D 59, van Heiloo; Honijk, Gesiena Cath., D 148, van Bergen N.H.; Grootes, Jacob Si- mon, Kan.str., van Velsen; van Son, Willem Johan- nes, F 83, van Eersel; Hoogstra, Marten, G 22, van Oostdongeradeei; Griepsma, Frederika, J 9, van Oud karspel; Middelhof, Jantje, D 75, van Winkel; van Loon, Josephus Cornelis, B 35, van Vreeswijk; Tjaikens, Ckristiaan, E 28, van Zandvoort; Gerwiner Kathe, D 4, van Gelsenkirchen Dld.; Immel, Paula, B 70, van Essen Dld., Klomp, Geertruida Elisabeth Gerarda, A 89, van Zaandam; Pulmans, Antonius H. en gezin, F 94, van Zijpe. Vertrokken personen: van der Oord, Jacob en ge zin. naar Wijk aan Zee en Duin, Accacialaan 63; van Meekeren, Sierd en gezin, naar Oostdongeradeei; Mo lenaar, Maartje Tona, naar Egmond aan Zee, Ker- dijk, Julianastr. 59; Dijga. Elfrida, naar Den Helder, Keizerstraat 50; Zeeman, Bastiaan P. en gezin, naar Zijpe, St. Maartensbrug C 32a; Vermeulen, Jacoba, naar Amsterdam, Marathon weg 37; Doff, Al je, naar Uithuizen, F 6; Sloterdijk, Tjitske, naar 't Bildt, No. 827, St. Anna Parochie, Oude Bildijk, p.a. D. Sloter dijk; Franke-Smit, Grietje en kind. naar Haren- karspel, B 35, Dirkshorn, bij H Smit; Dokter, Hen- drilcus en gezin, naar Staphorst, Rouveen A 19; Bijls- ma Frouwkje, naar Harenkarspel, bij P. Wink, Dirks horn B 111; Beemster, Maarten en gezin, naar Heiloo, Westerweg; Goedhart, Jan en gezin, naar Haren karspel, Galgekade, Schagerwaard C 23a; Grin, Arie en gezin, n. Barsingerhorn A 100; Arts, Marinus Hendricus Daniël, naar Amsterdam, Langestraat 841; Steijn, Trijntje, naar Velsen, Santpoort; Duin weg 30a; Troost, Trijntje, naar Amsterdam, Psychia trische Neurologische Kliniek, Valeriusplein; Schultheiss, Jacobus, naar Haarlem, Weteringstr. 11; Watertor, Sijtje, naar Den Helder, Soemba- straat 10. Geboren: Elisabeth Adriana, dochter van Adamse, Cornelis, en Kolkman, Aagje Bertje. POLITIE. Verloren: een rozenkrans: een rijwielplaatje; een portemonnaie, een handschoen. Gevonden: een jas, een pet, een das, een hand- taschje. HET SCHOT IN DE HEIDE TE STIPHOUT. De botsing tusschen stroopers en maré chaussees. In verband met een botsing tusschen stroopers en de marechaussée in den nacht van Donderdag j.1. in de heide onder Stiphout zijn te Nuenen nog gearresteerd zekere v. d. B., K. en J., die alle drie bekend hebben in den bewusten nacht op stroop tocht geweest te zijn met d enreeds eerder gearres teerden V., eveneens uit Nuenen. Deze V. is intus schen reeds in Roermond ingesloten, als verdacht het schot op een der marechaussees gelost te heb ben. DE LONDENSCHE OKAPI GESTORVEN. Londen (A.N.P.). De okapi, welke aan de „Zoo" was geschonken door den Prins van Wales, die het dier van den koning van België ten geschenke had ontvangen, is gister plotseling overleden. Men be treurt dit verlies te meer, waar er in geheel Europa slechts twee andere dieren van déze soort in dieren tuinen leven. Van 31 Jan.—9 Febr. 1936. Naar het „Hdbld." verneemt, is in een gistermid dag gehouden vergadering van de Nederlandsche Ver- eeniging Rijwiel- en Automobielindustrie besloten, in begin 1936 de jaarlijksche R.A.I.-tentoonstelling te houden. En wei van 31 Januari tot en met 9 Februari. Op deze tentoonstelling zullen ditmaal de bedrijfs auto's ook weer vertegenwoordigd zijn. EEN GYMNASIAST VERMOORD. Warschau. Een 2-Ljarig jongmensch heeft een 19-jarig gymnasiast in een twist vermoord. Beiden waren padvinder en toen tijdens een twist de jong ste den ouderen een ooiweeg gaf, trok deze zijn re volver en schoot den vluchtenden jongen in het been, waarop deze neerstortte. Zijn achtervolger maakte hem vervolgens met een schot in het hoofd af. Adres van de Ned. Ver. van rechtskun dige adviseurs aan de Tweede Kamer. De Ned. Ver. van Rechtskundige Adviseurs heeft zich naar aanleiding van het wetsontwerp tot ver gemakkelijking van inning van kleine vorderingen met een request, vergezeld van een uitvoerige me morie van toelichting, gewend tot de Tweede Ka mer der Staten Generaal. Adressante is ,op grond van praktijk-ervaringen van meening dat de executiemiddelen moeten wor den uitgebreid en preventieve maatregelen ter be scherming van crediteuren tegen kwaadwillige de biteuren te worden beschermd. Adressante is van oordeel dat 't Wetsontwerp niet zal beantwoorden aan de daardoor opgewekte ver wachtingen, daar de kosten, ter besparing waarvan het ontwerp zal moeten dienen, slechts in zeer be perkte mate worden verminderd. Immers de executie kosten, die het zwaarste drukken op de onverhaal bare vorderingen, blijven even hoog. Zij wijst tevens op het veel voorkomende euvel van de schijn-acten, waartegen geen voorzieningen worden voorgesteld. Zij betoogt, dat het wenschelijk is de competentie- grens van den kantonrechter te verhoogen, omdat het in het belang èn van crediteur èn van debiteur is de kosten zoo laag mogelijk te houden. LYNCHPARTIJ IN TENNESSEE. N e w-Y o r k. Bij Whitebluff in den staat Ten- nessee is een neger door een groep blanken ge lyncht. Men beschuldigde den ongelukkige er van, dat hij een blanke vrouw had beleedigd en gesla gen. Twee politie-agenten wilden hem in een auto naar de gevangenis brengen, doch het gepeupel hield den wagen aan en ontwapende de politie. Het door kogels doorzeefde lichaam van den ne ger werd later in het kreupelhout langs den weg gevonden. DISCONTOVERLAGING VAN V/2 TOT 4 De Nederlandsche Bank heeft met ingang van he den haar tarieven met een half procent verlaagd. Het disconto bedraagt na deze verlaging 4 ANNA PAULOWNA BREEZAND. Auto over den kop Door het springen van een band, en terwijl de snelheid natuurlijk niet gering was, sloeg een auto, die op den betonweg tusschen Van Ewijcksluis en De Kooij reed, over den kop. De inzittenden, Amsterdam mers, kwamen er behoudens een enkele, die aan het hoofd gewond werd, vrij goed af. De auto was echter deerlijk gehavend en niet meer te gebruiken Met vereende krachten werd de wagen weer op den weg gezet en over de vlotbrug gebracht. Daar werd hij maar aan den kant van den weg geplaatst, waar na het gezelschap met andere reisgelegenheid z'n tocht voortzette. LANGEND IJ K OUDKARSPEL. Verkooping. Maandag werd ten overstaan van den notaris G. J. van Leersum te Winkel in café „De Roode Leeuw" alhier publiek verkocht: zes perceelen bouwland, groot 90 A. 60 c.A. (38 snees), onder Oudkarspel en een perceel bouwland onder Harenkarspel, groot 23 A. 60 c.A. (10 snees), behoorende aan den heer P. Ros sen, alhier. De prijzen voor dit land besteed, waren zeer laag. Eigenlijk is slechts 1 perceel verkocht en wel 11 snees tegen den prijs van f 11.25 per snees, door den heer G. Stam te Noordscharwoude. De rest werd ge nomen door den hypotheekbankhouder. In deze prijzen komt weer eens uit, dat het bezit van land niet meer op prijs wordt gesteld. Z IJ P E BURGERBRUG. Vrijdag j.1. hield de afdeeling Zijpe van den Bond van Boerinnen en andere Plattelandsvrouwen een bijeenkomst in de zaal van den heer Homan te St. Maartensvlotbrug. Een zestigtal dames, waaronder ook eenige dames en heeren niet-leden waren aan wezig. Voorzitster opende de vergadering met een hartelijk woord van welkom, ook aan den heer ten Bruggencate, welke een lezing met lichtbeelden zou houden over „Een reis door Indië". Op prettige ma nier wist hij ons een kijkje te geven in het voor ons onbekende Nederlandsch Indië. De mooie na tuur daar en ook verschillende Inlandsche typen met hun gewoonten en gebruiken kregen wij op het doek te zien. Te ongeveer 11 uur was dit afge- loopen en sprak de voorzitster een hartelijk woord van dank tot den heer ten Bruggencate, met den wensch hem nog gaarne eens hier terug te zien met het vervolg „Reis door .Indië". Na dit werd nog het een ander door de voor zitster uiteengezet, o.a. over Verbandcursus, enz. Ook werd besloten, een paar boeken aan te koopen voor de vereeniging, en die dan onder de leden te laten rondgaan. Hierna sluiting. OUDESLUIS. Zondagavond traden in café Buisman onze beken de plaatsgenoten, de heeren Daan Pool en Tommy Bouman voor het voetlicht. De opkomst was buiten gewoon goed, de zaal was geheel bezet, hetgeen trouwens altijd het geval is als Daan en Tommy hier optreden. Ook nu hebben de vele aanwezigen weer volop genoten van het vele gebodene, de jeugd meer van 't luimige, de ouderen daarnevens van het ernstige deel. Als altijd was de tooneelaankleeding annex verlichting weer tip-top in orde. WÏERINGERWAARD De gehouden fancy-fair op 2 en 3 Nov., ten bate van de muziekvereeniging „Ons Genoegen" is bui tengewoon goed geslaagd. Het doel was om de kas te versterken en daarin zijn ze niet bedrogen gewor den. Do zaal van den heer Schenk zag er schitte rend uit, terwijl Cees, Lou en Aart hebben gezorgd voor de vroolijkheid. Er was voor elck wat wils, b.v. 't Rad van avon tuur, vroolijke keuken, sjoelbak, schietsport, touw trekken en nog veel meer. Yoor een dubbeltje kon men aan de diverse attracties meedoen. Dat de burgerij 't op prijs stelt dat we hier in de gemeente een muziekver. hebben is wel duidelijk gebleken, doordat bijna iedereen iets beschikbaar heeft gesteld voor de fancy-fair, wat allemaal tegen een behoorlijken prijs van de hand is gegaan. De tweede dag was nog veel drukker dan de eer ste. Zondagmiddag beeft de vereeniging een rond gang gemaakt door de Groote- en Kleine Buurt, ge volgd door een groote schare belangstellenden, ze ker wel een 300 menschen. Des avonds was de zaal bijna te klein, en hadden de dames verkoopsters handen te kort. Voor de verloting waren ook een groot aantal prij zen beschikbaar gesteld. De rekening zal dus zeer zeker met een goed batig saldo afgesloten kunnen worden. Het is een groot succes geweest. Heden overleed, na een lang zaam verval van krachten, on ze geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd en Grootvader, de Heer DIRK LANDMAN, in den ouderdom van 73 jaar. E. LANDMAN—Nieuwenburg. Kinderen en Kleinkinderen Nieuwe Nicdorp, (Moerbeek), 4 Nov. 1935. AFSLAG VARKENSVLEESCH. Varkenslappen, per pond 45 ct. Carbonade, per pond 40 ct. 3 pond Saucijsjes, fl.04 5 p. gem. Spek f 1.50 Fijne Metworst, per pond 25 ct. Bel. aanbev., S. HOUTKOOPER. Schager Roosjes. Te koop, wegens gedane werk zaamheden: 3 BESTE WERKPAARDEN, keus uit 8, waaronder 2 drachtige merries, werptijd half Maart en Mei. Bekende koopers 8 dagen proef. Alle dagen te bezichtigen op het werk. K. HEIJBOER, Loonploeger, Middenweg 59, Breezand, N.H. To koop: 1ste nabouw W. en G. JULIANA ZAAITARWE, a f9.50 per 75 Kg., inclusief Tevens Tarwe- en Gerstestroo te koop. A. SCHENK, Groote Keeten, 't Zand. Te koop: Een beste TREKHOND met kar en een Gierpomp, bij Wed. D. BUIK, Oudesluis. WONING te huur. Woningbouw Nieuwe Nie- dorp. Direct te aanvaarden. Te bevr. Gem. Secretarie. AMSTERDAM, 4 November 1935. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 3 wa gons geslachte runderen uit Denemarken. 545 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kw. 4851 ct, 2e kw. 4046 ct., 3e kw. 3038 ct. per Kg. slacht- gewicht; 105 melk- en kalfkoeien f 125170 per stuk; 101 vette kalveren: 2e kw. 4046 ct., 3e kw. 3238 ct., per Kg. levend gewicht; 74 nuchtere kalveren f 3.506.50 per stuk; 85 schapen en lam meren: schapen f 162*0, lammeren f 1215 per stuk; 512 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90110 Kg. 5354 ct., zware varkens 5253 ct., vette varkens 51—52 ct. per Kg. slachtgewicht; 18 paarden f 70110 per stuk. Marktoverzicht: Runderen behoorlijke aanvoer, handel zeer stug, onveranderde prijzen. Melkkoeien matige aanvoer, stille handel. Vette kalveren, min-, der aanvoer, handel vlug. Eenige 4 cent boven no teering. Nuchtere kalveren redelijke aanvoer, stug ge handel. Constante prijzen. Schapen en lamme ren, redelijke aanvoer, handel traag. Varkens rui mere aanvoer. Handel zeer stug. Prijzen iets lager. Paarden stille aanvoer en handel. AMSTERDAM, 4 November 1935. s. Vj Aardappelbericht van de mak. Jac. Knoop. Z. Bonten f2.75—2.90, Z. Blauwen f2.75—2.90, Z. Eigenheimers f 2.102.20, Z. Blauwe eigenheimers f 2.302.40, Z. Bevelanders f 22.10, Z. Bontenstar, f2.302.40, Z. Roodstar poters fl.501.60, Bonken f 1.70—1.80 Haarlemmermeer en IJpolder Bonten en Blauwen f 2.802.90, Dito Bevelanders f 22.10, Flakk. Eigenheimers f2.10—2.30, dito poters fl.70— 1.80, Spuische eigenheimers f 2.102.30, dito poters f 1.701.90, Limburgsche Industrie f 1.701.80, An na Paulowna Zandaardappelen f 2.803.50, Hille- gommer zandaardappeten f 2.803.50, alles per 70 kilo. Verder per 100 kilo in zakken van 50 kilo:. Nieuwlandsche zandeigenheimers f33.40, tweede vrucht f 2.402.60, Donkere Bintjes f 2.402.60, Blanke poters f 2.20—2.40. ALKMAAR, 4 November 1935. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 106 vette koeien f90180, han del redelijk; 6 kalveren: gras- f23—28, vette f30— 55 en per Kg. 4060 cent; 47 nuchtere kalveren (slacht) f614; 291 varkens (zware) per Kg. 40— 45 cent. Handel matig. ALKMAAR, 4 November 1935. Aardappelen f2.10—2.80, andijvie f 0.70—1.40, ap pelen f 26.50, Bloemendaler kool f 7.5010, bloem kool I f 1119, II f 37, boerenkool f 2.407.40, bieten f 1.60—4.30, druiven f 5—12, gele kool f 1.60— 4.40, groene kool f 2.509, kropsla f 1.305.90, knolselderie f 2.803.80, koolrapen f 2.40, peren f 2 —10, prei f 1.80—6, peterselie f 4.80, postelein 66— 75 ct., raapstelen f 1.30, radijs f 2.604.20, roode kool f 1.305.20, selderie f 3.504.70, spinazie 56 86 ct., spruiten f 3.5010, snijboonen f 13.50— 15.50, dubbele spercieboonen f 1822, tomaten 1.50 5.50, uien f 1.203.10, wortelen f 0.701.80, bos-< wortelen f 4—11, witlof I f 8—11, II f 5.50—6.50. WINKEL, 4 November 1935. Appelen f2—12, peren f 2—18, pruimen f5—10, kool f 1.401.70, aardappelen f 11.20, wortelen f 0.901.10 alles per 100 pond; andijvie f 1.201.30 per 100 stuks. NOORDSCHARWOUDE, 5 November 1635. Bevelanders f 2.102.20, grooten f 2.20—2.40, bL dito f 2.80—2.90, uien f 2.10—2.40, drielingen f 1— 1.20, grove f 2.40—2.80, gele nep f 2.60, roode kool f 2.50—5.30, witte kool f 2.90—3.30. D. witte kool f 13.40, Andijvie f 1.10. Aanvoer: 5200 Kg. aard appelen, 7800 Kg .uien, 10.000 Kg. roode kool, 5800 Kg. witte kool, 70o Kg. andijvie. BROEK OP LANGENDIJK, 5 November 1935. Blauwe aardappelen f 3—3.10, eigenheimers f 2.50, uien f 2.10—2.30, drielingen f 1—1.10, groVe f 2.50, gele nep f 2.50, peen f 1.2-0—1.50, roode kool f 3.10 —5.90, gele kool f 2.4o4.2o, Oeensche witte kool 0.70—3.70," bloemkool f 7.40—8.40, 2es oort f ^50— 2.60, 260 Kg. andijvie f 11.70.

Schager Courant | 1935 | | pagina 3