Polder Callantsoog. De Langendijker Groentenveilingen, De gevreesde wolhandkrab in de Poldersche binnenwateren. Ingezonden stukken. Uit onze omgeving. Anna Paulowna, 1 Nov. 1935. M. de R., Met deze vraag ik U belee,fd mij eeniige ruimte af te staan in Uw veelgelezen blad. Bij voorbaat mijn dank. Dat er in Anna Paulowna raar met de arbeiders wordt omgesprongen, zal U weer voor de zooveel- ste keer uit het volgende blijken. Er is in onzen polder een arbeider die 3 jaar lang in de werkverschaffing heeft gezeten en nu het geluk heeft gehad om de laatste zes weken bij een dorschmachine te komen, waar hij door het slechte weer en pech aan de machine nog minder verdiende dan in de werkverschaffing. Soms kwam hij thuis met een loon, als men het tenminste een loon durft noemen, van 12 gulden, maar het gebeurde ook wel van 6 en 7 gulden. Op een keer toen hij huiswaarts keerde, werd hij aangehouden door aen kommies, die hem vroeg of hij zijn belasting zoo spoedig mogelijk zou willen betalen, daar anders zijn inboedel ver kocht zou worden. 1 Maar daar deze persoon toch ook voor vrouw en een zoon van 16 jaar, die ook nog eenigszins ach terlijk is en zijn kost niet kan verdienen, heeft te zorgen, kan hij dit onmogelijk doen. De heer P. Blom te Oudkarspel heeft uit mede lijden deze jongen bij hem in de leer als monteur, zoodat zijn ouders kleeren en eenige vergoeding moet geven. Een paar dagen geleden is de kommies gekomen en heeft de inboedel opgeschreven en deze zal Woensdag den 6en November, des ochtends om 10 uur verkocht worden. Is het niet diep treurig, dat zoo iets in een be schaafde wereld als deze kan gebeuren? De arbei ders worden toch al erg door het slijk gesleurd, maar dit is toch ook wel weer heel treurig. U dankende voor de verleende plaatsruimte, tee- ken ik met achting, EEN INGEZETENE VAN ANNA PAULOWNA. Vergadering van stemgerechtigde Ingelanden op Maandag 4 November 1935, bij den heer P. de Haan. Voorzitter de heer H. Kruisveld, dijkgraaf, secre taris de heer A. de Heer. Aanwezig zijn behalve het bestuur ongeveer 10 stemgerechtigde ingelanden. Afwezig wegens ziekte is de penningmeester, de heer J. C. v. d. Plas. De Voorzitter opent de vergadering; de notulen worden gelezen en goedgekeurd. De Voorzitter deelt dan mede, dat het uitgooien van het paardepad in den Abbestederweg extra ge kost heeft f 500; spr. doet mededeeling van de ziekte van den penningmeester en spreekt den wensch uit hem weer spoedig in ons midden te zien. De betalin gen gaan door via zijn zoon Jan. itf i Verkoop nollen. De Voorzitter in tweestrijd. Aan de orde is het voorstel tot verkoop van een complex nollen aan de gemeente Callantsoog. Dit complex nollen omvat de kadastrale nummers sec tie D, nos. 228, 229, 230, 439, 442 en een gedeelte van no. 437, totaal groot ongeveer 9 I-I.A., 43 A. en 57 cA. Het betreft hier de zgn. Luttik-nollen, achter het Kooijbosch. De gemeente wil die koopen en heeft een prijs genoemd van f 5000, zal dan tevens de toegang m orde maken, die bestemd is voor openbaar ver keer. De gemeente was niet bereid den eeuwigdu rende erfpachtsom van f 200 te betalen. De nollen zullen dienst doen als object van werkverschaffing en tevens van belang zijn voor het vreemdelingen verkeer, waartoe zij zullen worden beboscht. De heer Kooger, vertegenwoordiger van de ge meente, vertelt de algemeene gang van zaken. De polder wilde de nollen, die het dichtst bij het dorp liggen, niet kwijt... Toen bood men deze nollen aan .voor een eeuwigdurende erfpachtsom van f 200. Spr. was daar niet voor, omdat deze last het nageslacht .voor immer zou bezwaren, maar afijn, daar zou de raad over beslissen. De meerderheid van den raad was ook tegen deze eeuwig durende last, maar, zoo zeide men, laten we het probeeren te koopen, voor f 5000. Men had zich echter te veel blind gestaard op den erfpachtsom. Want toen spr. moest praten met Kruisveld, zal die wel gedacht hebben: ik zal er maar niets van zeggen. Spr. toch is terzake niet deskundig. De heer Kruisveld verkeerde wel in moeilijke positie als burgemeester en dijkgraaf. Spr. heeft later naar de prijzen <^en onderzoek ingesteld en gebleken is hem, dat de prijs aan den hoogen kant is. En spr. wil geen nollen hebben, die te duur zijn, hoewel hij den polder gaarne een voordeel gunt. Zoo'n bedrag moet men verantwoorden kunnen te genover de burgers. Dus zou spr. gaarne de koop zien plaats hebben voor een lager bedrag, hoewel de polder kan zeggen: dan moet je daar maar eerder mee komen. De Voorzitter zegt vandaag weer eens dijkgraaf te zijn; de ingelanden moeten maar uitmaken wat ze willen. De heer Zeeman noemt den prijs niet wonderhoog, de gemeente mag gratis beplanten. De heer Kooger zegt, dat wanneer de gemeente de toegangsweg niet krijgt, zij ook niets aan de nol len heeft. De heer Blokland vraagt, wanneer de gemeente haar doel bereikt heeft, zijn de nollen dan nog te duur? De heer Kooger antwoordt, dat de gemeente zoo hiet rekenen mag; is de prijs verantwoord, daar komt het op aan. De heer Glas noemt f 5000 hoog, het kan wel f 1000 minder. Zoo'n bedrag had de heer Kooger ook in het hoofd. We moeten een kant uit met onze badgasten, zegt spr., vooral met slecht weer en tevens aan onze Werkloozen denken. De heer P. Kruisveld weet niet wat het worden gaat in de toekomst. Straks kan er gebrek aan grond komen en in zoo'n geval vindt spr. f 5000 geen mis plaatste grap. Natuurlijk werkt spr. niet graag de Werkverschaffing tegen. De heer Kooger zegt, dat de gemeente geen reke ning met die toekomst kan houden. Spr. wijst ook op de kosten van de gemeente, boomen koopen f 500, cn in de toekomst hebben we onze lasten en ons on derhoud. De heer Glas geeft niet veel voor de zandvcrkoop en voor de toekomst, spr. houdt het liever bij den dag van vandaag. De voorstellen GlasKooger en dat van het be stuur worden in stemming gebracht en na veel aar zelen van den voorzitter behaalde elk voorstel 8 stemmen. De reglementen worden op zoo'n uitslag eens nauwkeurig nagelezen: bij staken van stem men wordt een bestuursvoorstel geacht te zijn ver worpen. De heer De Heer vindt het echter niet juist 2 voor stellen gelijkertijd in stemming te brengen, zoodat over de voorstellen nu 1 voor 1 wordt gestemd. Het voorstel van den Polder wordt met 97 stem men verworpen; bij dat van GlasKooger staken de stemmen. Gevolg: geen definitieve beslissing. Er wordt veel nagepraat, waaruit we o.a. opmaakten, dat de polder jaarlijks een vast bedrag goed zou kunnen gebruiken, daar ieder jaar f 216 moet wor den betaald, waaraan mocht voorzitter evenwel niet zeggen. De heer Kooger wijst er op, dat men het gemeente belang niet te veel uit het oog mag verliezen. En dan de f 7000 arbeidsloon, die verwerkt zullen worden, spreken toch ook een woordje mee. Maar als spr. goed heeft gehoord, wil het bestuur het verschil hal- veeren (f 1000:2 f 500), dus de prijs stellen op f 4500. Op een paar honderd gulden komt het niet aan en daarom stelt spr. voor den prijs vast te stel len op f 4200, ook gezien de stagnatie die de werk verschaffing bij eventueel niet-doorgaan van den koop zal ondervinden. Dat voorstel wordt tenslotte met 124 stemmen aangenomen, nadat het bestuursvoorstel (f 4500) met 10—6 stemmen is afgestemd. Rondvraag. De heer P. Kruisveld wijst er met nadruk op, dat spr. nooit de werkgelegenheid uit het oog heeft ver loren, wat uit een uitlating van den heer Glas zou zijn op te maken. De heer Kooger dankt er hartelijk voor de gelegen heid te hebben gehad het woord hier te voeren, is blij dat een oplossing gevonden is. Spr. vraagt te vens of de wegen, loopende door de nollen bij den koop hooren. Dit is niet het geval. Nadat de Voorzitter dan beloofd heeft een onder zoek in te zullen stellen naar het droog liggen van land van den heer Kater, volgt sluiting. CALLANTSOOG Trekking verloting. In de zaal van den heer Jb. van Scheijen werd Za terdagavond de trekking gehouden van de loterij, ge organiseerd door de commissie tot vervoer van school kinderen van Groote Keeten naar Callantsoog. De hoofdprijs, een haardfauteuil, viel op lot.no. 950, welk lot in het bezit bleek van den heer K. Hollander Jr. Fancy-fair voetbalvereeniging. De fancy-fair, opgezet- door de v.v. „Callantsoog", is een groot succes geworden en heeft naar men ons verzekerde, de noodige contanten in „het laatje ge bracht". Zondagavond sloot een geanimeerd bal deze tweedaagsche binnenkermis af, waarvan ongetwijfeld door velen genoten is. ANNA PAULOWNA BREEZAND. (Niet van den gewonen correspondent.) Uitvoering „Vriendschap". In de goed bezette zaal van den heer Borst gaf Zon dagavond de zangverecniging „Vriendschap", onder leiding van den heer de Wilde, haar eerste uitvoering in dit seizoen. Het sedert de laatste maal flink versterkte koor, waaraan echter door ziekte nog eenige leden ontbra ken, heeft over 't algemeen niet onverdienstelijk de verschillende nummers ten gehoore gebracht; het best bevielen ons: „Zonnezang", „Mijn Nederland", „De Mei pleisant" en „de Zwaluwen", terwijl „de Kikker cantate" dermate in den smaak viel, dat zij moest worden gebisseerd. Het optreden, na de pauze van „the funny Boys" uit Schagerbrug, was, in elk opzicht, een ware verras sing. Wij kunnen hieraan niets toevoegen dan de woor den van Voorzitter Raap herhalen: de „Boys" nog eens hartelijk dank te zeggen voor het gepresteerde, en de hoop uit te spreken, het gezelschap nog vele malen in Breezand te mogen zien en hooren! ,,Oome Kees" gaf in een paar aardige voordrachten blijk, z'n West-Friesch goed machtig te zijn. Alzoo: een uitstekend geslaagde avond, die door een gezellig bal werd besloten. Een ellendige toestand. - De actie ter verkrijging van steun. - Alle verschillen vergeten. - Eensge zindheid. - De slechte oogst. - Daardoor voldoende vraag, En hoogere prijzen dan anders Aard appels iets beter. - Voor eerste kwaliteit roode kool goede prij zen. - Idem voor gele. - Eveneens voor gewone en Deensche witte. - Van alle soorten geringe aanvoe ren. - Weinig bloemkool. - Zeer af wisselende prijzen. - Uien iets be ter. Wortelen en bieten redelijk. - Tomaten laag. Ook zoo met druiven. - Andijvie, terugloopende prijzen. Als men let op de prijzen, van de verschillende tuinbouwproducten, welke de laatste week aan de Langendijker Groentenveilingen worden aangevoerd, dan zou de oppervlakkige toeschouwer daardoor niet tto de conclusie komen, dat het hier voor onze tuin bouwers zoo'n ellendige toestand is. Als men echter de verschillende berichten in diverse kranten volgt, dan moet men wel tot een andere meening komen. Het is alles ellende en beroerdigheid, wat men er van den Langendijker tuinbouw tegenkomt. Verga dering op vergadering wordt gehouden, welke gewijd is aan den treurigen toestand, waarin de tuinbouw hier verkeert. En waar vroeger tusscheri de princi pieels standsorganisaties vaak het grootste verschil van meeniiig heerschte omtrent de te volgen gedrags lijn in zake richting en beleid, daar heerscht nu de grootste eenstemmigheid. Nood leert bidden, vindt in deze eensgezindheid wel zijn juiste toepassing en het ware te wenschen, dat die eenheid van handelen ook in normale tijden meer richtsnoer van handelen was. Allicht dat er dan op het oogenblik minder te klagen en te wenschen viel. Wat daarvan ook zij, de verschillende organisaties doen hun best, alle rich tingsverschil te vergeten, om het nagestreefde doel niet in den weg te staan. Alle partijen en richtingen werken nu broederlijk samen en kamerleden uit di verse fracties stellen zich op de hoogte van den ernst van den toestand en verzekeren, dat zij niets onbe proefd zullen laten, om op een of andere wijze steun voor de slachtoffers van de luizenplaag in de kool te verkrijgen. Het zal ongetwijfeld heel wat moeite kos ten, om een plan op te stellen, dat allen bevredigt, doch voor zoover de teekenen niet bedriegen, heeft de steunactie een zoodanig verloop, dat mag worden verwacht, dat resultaten niet zullen uitblijven. Niet slechts is de oogst van winter- of bewaarkool slecht, doch ook die van de herfstproducten laat veel te wenschen over. Te midden van de winterkool-cam- pagne zijn de aanvoeren aan de veilingen ook onder normale omstandigheden niet groot, doch men kon er dan op rekenen, dat er dan toch talrijke tuinders met partijen doorschot aan de markt kwamen. Als er echter, zooals thans het geval is, zoo goed als niets VAN EWIJCSLUIS. Opnieuw is hier een Chineesche wolhandkrab gevangen. Deze werd door den visscher P. Siewers Pzn. in de Middenvliet in een zijner luiken aange troffen. Hieruit blijkt, dat ook de binnenwateren van Anna Paulowna niet meer vrij zijn van deze gevreesde nettenvernielers. Waar in de Waddenzee reeds meerdere exemplaren van deze krabbensoort voorko men, wordt in visscherskringen het vermoe den geuit, dat de zoowel in het Amstelmeer als nn weer in de Middenvliet gevangen exemplaren mede zijn aangevoerd tusschen vrachten mosselen, welke aan eendenhou ders zijn geleverd, waaruit deze krabben na aflevering weer zijn ontsnapt. WIEHINGERWAARD Het Nutsdcpartement zet de winterdienst goed in. A.s. Vrijdag is do eerste Nutsavond met do klank film „The World moves on", d.i.: „Het leven gaat ver der". Na een korte voorgeschiedenis, waarin we ge tuige zijn hij het leggen van de grondslagen van een wereldconcern op het gebied van kaloenproductie door samenvoeging van een Amerikaansche cn een Engelsche familiezaak, worden we overgebracht naar 1914. Er is een familie-bijeenkomst, maar wij voelen den wereldoorlog al dreigen. En we ma weer mee al het leed maar we zullen de heele geschiedenis niet vooruit vertellen. De film is met zorg door het Hoofdbestuur van het Nut gekozen; dat waarborgt dus iets goed. Het departement hoopt op een goed bezette zaal, wat voor het bestuur aanleiding kan zijn, het volgend seizoen weer een film te laten komen. Maar dat kan alleen, wanneer er flink bezoek is, want als altijd zijn het weer de penningen, waarom de zaak draait. (Zie adv.). OUDE N 1 EDORP Bevolking over de maand Oct. Ingekomen: Dekker, Antonia van Harenkarspel; Waarland D 41; Roepen, Antonia van Winkel A 169; de Graaf, Mathijs van Heiloo A 385; van Wielen, Jan van Nieuwe Niedorp, Dorpsstraat 4; Groene woud, Anna en Groene woud, Maria van Zij- pe, St. Maartensbrug C 16. Vertrokken: Bakker, Afra Wilhelmina naar Me- demblik, Middenmeer, Brugstraat 25; van der Fluit Anna Elizabeth naar Medemblik, Slootdorp, Brink 58; de Boer, Gerrit Jan naar Amersfoort, Arn- hemsche weg 67, Kinderhuis Aldegonde; Doorn, Rens naar Nieuwe Niedorp; Vergeer, Hermanus naar Nieuwe Niedorp, G 33. Burg. Stand over de maand Oct. 1935. Geboren: Wilhelmina Francisca, dochter van The- odorus Wijnker en van Anna Ruiter; Johannes Cornelis, zoon van Theodorus Johannes Wit en van Cornelia Maria Jannes. Overleden: Trijntje Groot, oud 63 jaren. door een groot deel der tuinders wordt geteeld, dan is er ook van aanvoer van u t- of doorschot geen sprake. Zoo is het te verklaren, dat de aanvoeren betrekkelijk genomen, klein zijn. Dit is de oorzaak dat de bestede prijzen met slecht kunnen worden genoemd, want voor sommige producten is de vraag grooter dan het aanbod. De mededeeling. deze week aan de veilingen voorgelezen, dat er geen kool naar Duitschland kan worden verzonden, werd dan ook zonder eenige emotie vernomen. Drukte heerschte er intusschen nog wat door den aanvoer van groote partijen poot- en andere aardappelen, meest afkom stig van buitenom. Consumptieaardappelen werden er maar schaarsch aangevoerd. De prijzen waren iets beter, maar ze waren toch te laag voor een loonende uitkomst. Blauwe Eigenheimers werden verkocht voor f 2.60— f3, afhankelijk van kwaliteit. Blauw© aardappelen werden voor f2,70f3.10 verhandeld. Schotsche mui zen (grove) brachten f2.10 op. Bevelanders werden verkocht voor f2 tot f2.40, Duken voor f 1.60. Voor Friso werd f2.30f 2.40 besteed; Robijn bracht f2 f2.10 op en Souvenir ook ruim f2. Belangrijk kleiner dan in normale tijden waren de aanvoeren van de verschillende koolsoorten. Nauwe lijks gemiddeld 2 spoorwagens per dag komen er aari elke veiling. Voor kool van 2 tot 3 pd. eerste soort, wordt f 4.80—f 5.50 betaald, zwaardere kool tot onge veer f 4.70. Tweede kwaliteit bracht meestal tus schen de fl.50 en f2 op, met uitzondering voor som- matige partijen, waarvoor 30—60 ct. meer werd ge maakt. Kleiner nog is de aanvoer van gele kool. De puikste van de meest gewenschte grootte gold van f 4.50 tot ruim f 5. Overigens bracht eerste kwaliteit f 3f 350 op. De voorraden gewone witte kool beginnen aardig te slinken. Deensche witte is de vervangster ervan, ook voor de bereiding van zuurkool. De allermooiste gewone witte kool brengt f3.904 4.10 op, overigens wordt er f2—f3 voor betaald, al naar gelang van kwa liteit. De puikste Denen golden f3.50f 4, overigens f2—f3, afhankelijk van de hoedanigheid. Aan witte kool werden ruim 20 spoorwagens verhandeld. Bloemkool kwam er ook weinig: de luizen hebben er danig in huisgehouden. De prijzen liepen zeer uit een en wisselden af tusschen f5 en f 10 voor eerste soort. Tweede soort bracht van f 1.50 tot f 2.50 op. Uien kwamen er deze week vrij wat. Al lieten de prijzen nog al te wenschen over, ze waren toch iets beter. Voor grove werd van f2.50f3 besteed, middel groot© f 1.80f2.60, terwijl drielingen 80 cent tot f 1.20 opbrachten. Wortelen werden vooral aan de Broeker veiling aangevoerd. Grove sorteering bracht f 1.30f 1.80 op, kleine 70 cent tot f 1.10. De aanvoer van bieten aan de Broeker veiling was bevredigend. Voor kleine werd een aardige prijs ge maakt f3—f3.50, voor middelgroot f 1.70f2 en voor grove f 1.80—f 1.90. Tomaten werden slechts In geringe hoeveelheden verhandeld. De prijs was slechts f4 voor A, f3 voor C en f2 voor CC. Ook met de druiven liep het niet best: Alicante bracht f 13.20 tot ruim f 17 op. Andijvie deed het minder goed dan de vorige week. Er werd heel wat voor 50 tot 80 cent verkocht. De hoogste noteering was f 1.30. NIEUWE NIEDORP Vergadering Volksonderwijs Afd. Nieuwe Niedorp ten huize van den heer H. J. Kossen. Deze vergadering is verdeeld in twee deelen. Het eerste gedeelte be treft besprekingen met belanghebbenden over het busvervoer. Aanwezig zijn 26 leden. Voorzitter de heer O. Olie opent en spreekt zijn te leurstelling er over uit, dat er zoo'n geringe belang stelling is voor deze belangrijke vergadering. Ver volgens worden de notulen gelezen en goedgekeurd. Hierna volgt verslag van den penningmeester. Op de lijsten is geteekend voor f 515,25, waarvan echter een bedrag van f 13 niet is binnengekomen. Bijdra gen der gemeente en N.1LW. totaal f 300. De uitgaven hebben totaal bedragen f 933. Thans is aan de orde bespreking busvervoer. Voorzitter memoreerde terloops de voorgeschiedenis. Destijds sprak hij optimistisch, maar nu moet liij een pessimistisch geluid doen hooren. De bedoeling was indertijd Groot te laten rijden. De inschrijving welke is gehouden heeft Groot echter niet aan meegedaan, en is het rijden gegund aan Peereboom voor f972. Nu was op een subsidie gerekend van de gemeente van f400 en was van de N.H.W. f210 gevraagd. Oor spronkelijk werd gemeend de 4e leerkracht te kun nen behouden, maar dit zal helaas niet gaan. De vijf leerlingen waarvoor vergoeding gegeven werd zijn veranderd in 'Ó'A leerling en daardoor komt men nu voor een tekort van f200. Nu men voor een te kort kwam te staan, meende men eerst de zaak stop te zetten, maar is besloten toch door te zetten. Om tot April door te gaan moet er een bedrag zijn van f 450. De N.H.W. subsidieeren f 150, van het Fonds tot Steun is ontvangen f50, de gemeente zal over drie maanden f45 betalen, zoodat nog een bedrag van f205 verkregen moet worden. Gemeend wordt tot half Maart kalm af te wach ten en dan desnoods nog eens met de ouders van Langereis en Moerbeek bij elkaar komen. De kinderen uit de Moerbeek moeten worden vervoerd, des noods alleen 's winters. De heer Arts vindt f 15 subsidie per maand al zeer weinig en dweept niet niet de houding van het ge-, meentebestuur. Do heer Boer merkt op, dat de ouders meer moeten vragen. De heer II. Peereboom vraagt, als de kinderen hui ten de vijf K.M. nu eens niet door ons worden ver* voerd, wat of er dan gebeurd. De heer Arts zegt, dan moet de gemeente ze ver voeren en dan is de gemeente daarvoor minstens f 400 kwijt. De heer D. Wit meent, dat f45 wel wat weinig is en dat er wel meèr zal moeten komen. Na nog wat gedachtenwisseling wordt besloten aan de ouders van de drie kinderen, welke buiten de vijf K.M. wonen te berichten, dat hun kinderen na 1 Ja nuari niet meer met de bus mee mogen en zij hier voor hij het gemeentebestuur zullen moete aan kloppen. Üp een desbetreffende vraag van den heer D. Wit zegt de heer Peereboom 'dat de vervoerkosten per jaar voor bedoelde drie kinderen minstens f 400 zullen, bedragen. Verder stelt de heer Pecreboom voor tot de brug van den heer D. Wit te rijden, dat is een aardige te gemoetkoming. De heer Olie zegt, dat als het geld er niet is, dan zetten wij de zaak stop. Hierna sluiting van het eerste gedeelte. Volgt opening der tweede vergadering. De notulen worden gelezen en goedgekeurd. Daarna wordt het jaarverslag gelezen door den secretaris en onder dank vastgesteld. In plaats van den heer IJ. Meijer, die als zoodanig heeft bedankt, wordt tot bestuurslid gekozen mevr. A. Kuiper-Glas. De voorzitter brengt den beer Meijer, dank voor het vele wat hij in het belang der afdee* ling heeft gedaan. Vervolgens brengt de heer Arts verslag uit over de rekening. Ontvangsten f56.30, uilgaven f48.81. Met dank voor het beheer volgt goedkeuring. Aan de orde is de beschrijvingsbrief algemeene ver gadering. De heer Olie vraagt hoe men denkt over de pen sioenen der H.B. leden en of zij de betalingen hier voor zelf niet kunnen doen. Een en ander vindt echter geen steun. Het voorstel van Bloemendaal voor verlaging der aantal leerlingen per onderwijzer zal worden ge* steund. Evenzoo het voorstel van Nieuwer Amstel in* zake beroepskeuze. Punt 19, Bijbelsche geschiedenisonderwijs wordt on der de loupe genomen, waarover door verschillende leden nogal tamelijk wordt gediscussieerd. Tot afgevaardigde wordt benoemd de heer D. Olie en als plaatsvervanger de heer F. Stenneberg. Na nog enkele huishoudelijke besprekingen, brengt voorzitter een woord van dank aan de N.H.W. en het Fonds tot Steun voor de verleende subsidies en sluit de vergadering. Burg. Stand over de maand Oct. 1935. Geboren: Jan, zoon van Gerrit Keuken en Griet je Borst; Petrus Jacobus, zoon van Jacob Berk hout en Maria Groen; Jan, zoon van Jan Edel en Katharina Krabman; Anna Catharina Theresia, dochter van Cornelis Johannes Hoedjes en Dieu- wertje Laan; Cornelis, zoon van Jan Lont en Nelly Helder. Ondertrouwd: Geene. Getrouwd: Johannes Kokkes, oud 25 jaren, wo nende te Bergen en Petronella Johanna Schuur man, oud 24 jaren, wonende alhier, onlangs te Bergen. Overleden: Pieter Leegwater, oud 87 jaren, we duwnaar van Maartje Dam; Jacobus Burger, oud 68 jaren, weduwnaar van Teetje Bommer; Mietje Kamp, oud 67 jaren, echtgenoote van Reindert Kuin. S N T P A N C R A S Burg. Stand over de maand October '35. Geboren: Maartje, dochter van Pieter Nierop en Maartje Jonker; Nelly Susanna, dochter van Wil lem Kloosterboer en Catharina Johanna Hendrikse; Brechtje,' dochter van Pieter Koedijk en Geertje Duif; Geertje, dochter van Willem Kloosterboer en Christina Poulina van Eldert; Jacoba, dochter van Abraham Kansen en Antje Spijker. Overleden: Geene. Getrouwd: Dirk Klaas Tel en Grietje Teetje Beek. Ingekomen personen: Hermanus de Werk, schoen maker, van Nijmegen naar No. 198; J. A. en W. H. van Rijnsbergen, aannemers, van Sliedrecht naar No. 345. Vertrokken personen: Harmen Westra, tuinder, van No. 307 naar Zeist; Pieter Koning, schilder, van No. 23 naar Limmen; Jan Bakker, bouwers knecht, van No. 47 naar Amsterdam; Grietje Teet je Beek, z. b., van No. 101 naar Zaandam; Gerrit Bobeldijk en gezin, graancontroleur van No. 318 naar Wieringerwaard;Wed. J. ten Hoeve en Daisy Ellen Laurie, z. b van No. 249 naar Velsen. AREN K A R SP ET Bij de op Zaterdag ƒ,1. gehouden rekening van het Onderlinge Veefonds alhier, bleek dat over do. maand Augustus verzekerd waren 1024 koeien en 81 kalve ren; September 1012 koeien cn 85 kalveren cn Octo ber 1108 koeien cn 89 kalveren. Het fonds had een verlies over die maanden van 11 stuks en de omslag werd bepaald op Augustus f 0.40; September f 0,20 en October f 0,30 per stuk.

Schager Courant | 1935 | | pagina 7